Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#42901) WesTM válasza pintyo68 (#42900) üzenetére


WesTM
senior tag

Azt nem gondolnám hogy ennyire erős cpu limited van.. Bár tényleg nagyon sovány oda a 3200+. :(

Szerintem ha lehetőséged van rá, mindenképpen tegyél alá egy picit erősebb rendszert. A kártya meg fogja hálálni. :R

(#42902) pintyo68 válasza WesTM (#42901) üzenetére


pintyo68
csendes tag

Kösz a segítséget, tehát akkor v.szeg a rendszer kevés neki :W
Lehet hogy ciki ,de én nem tudom mi az a CPU limited "a CPU-t azt tudom" :B

Azt még megtudnád mondani hogy melyik NV felel meg ennek a kártyának?
Kössz még 1szer te vagy az első aki válaszolt is kőőszi :R :R

[ Szerkesztve ]

(#42903) drr válasza pintyo68 (#42902) üzenetére


drr
őstag

A 9600GT-vel van egy szinten, vagy inkább egy picit erősebb is nála.
A CPU limit azt jelenti, hogy nem a VGA-d szab gátat a játékok futásának, hanem a processzor. A te esetedben viszont azt jelenti, hogy a procid nem tud elegendő kraftot adni a vidkaridnak és így az csak félgőzzel teljesít.
Ajánlom figyelmedbe a következő írásokat:
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#42904) pintyo68 válasza drr (#42903) üzenetére


pintyo68
csendes tag

Köszönöm a segítségeket majd akkor spórolok :D

(#42905) WesTM válasza pintyo68 (#42902) üzenetére


WesTM
senior tag

Nvidiába a 9600gt és a 9800gt között van. :R

A cpu limit azt jelenti, hogy a processor nem tudja megfelelő adattal ellátni a videókártyát, ergo a kártya nem dolgozik maximális hatásfokon. Egy erős procival kb. megduplázódna a kártyád teljesítménye. :R

drr: :R

[ Szerkesztve ]

(#42906) ANT


ANT
őstag

Üdv.
Egy MSI3850 kártyával ez volna a problémám.
Újabb fejlemények is vannak azóta.
Restart után volt egy ilyen kékhalálom.

Viszont ezután nyomtam egy Win normál módú indítást, elindult a gép, és most megint van a filmek alatt hardveres dekódolás. :F Ráadásul minden alkalommal normál POST kóddal indult a gép, még a kékhalál előtt is!
Ez mi a búbánattól lehet? Van valakinek ötlete?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#42907) zolyee


zolyee
tag

hali!
a napokban készülök beszerezni 1 His 3870x2-t.
szivesen fogadnék 1-2 hasznos információt a kártyáról.
elsősorban személyes tapasztalatok érdekelnek mert neten nézegettem pár tesztet a kártyáról de újabb teszteket már nem találni és kiváncsi vagyok hogy esetleg újabb driverekkel a napjaink játékaiban hogyan teljesit a kártya.

a válaszokat előre is köszönöm!!

(#42908) alibaba78


alibaba78
őstag

Sziasztok!

Ujabb kerdes: Most vettem eszre, hogy a 3870x2-esemnek a vegeben a huto leragasztasa az illeszteseknel elengedett. Mondhatni a kartya 1/3 reszen a huto egy gyenge rasegitesre kb 0.5cm elengedi a kartyat. Mi a legalkalmasabb ragaszto a stabilizalasra, ami a hot is birja?

Zolyee: Nezd meg ezt , meg ezt! En is most vettem, es ugyan meg nem hasznaltam, de mar most elegedett vagyok vele. :D A linkeket D1rect kolleganak koszonheted! :)

[ Szerkesztve ]

(#42909) scope2007 válasza zolyee (#42907) üzenetére


scope2007
addikt

mivel én csak source motoros játékkal játszom.. tehát maga a cs source, L4D, TF2 ezért itt tudok nyilatkozni :) fröcsög az fps rendesen :)
ja és 1920x1080as felbontásban teszi ezt.. itt a teszt is

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#42910) TasiA válasza pintyo68 (#42900) üzenetére


TasiA
senior tag

Üdv!
Számomra nehezen elképzelhető, hogy azért fagy ki a géped, mert gyengébb procival hajtod.Esetleg nem annyira gyors, de hogy csak resettel indul, az a kártyától lehet. Kipróbálnám másik gépben, ha van rá lehetőséged. Esetleg az alaplap BIOS-át is frissíteném, + a meghajtó drivereket is. (nem a kártyára gondolok). Próbálkoznék kikapcsolni a VPU RECOVERY-t is a Control Centerben, esetleg a Catalys A.I.-t is állítsd disabled-re. HA ez sem segít, figyelni kéne a kártya mennyire melegszik fel., nem e hűtés baja van., esetleg kicsit visszavenni a gyári órajelekből.

Gépcserében 1-et értek az előttem szólóval, egy Intel 5200.es már jól tekeri, AMD-ben 3000 MHZ alattit nem javaslok. Nagyon jók az új Athlon és Phenom 2-es procik és árban is teljesen korrekt. HA nincs elég zsozsó cserélni, akkor HA tudsz olcsón szerezni, rakj bele egy X2-est procit. Mostanim előtt nekem is 939-es X2-őm volt.

[ Szerkesztve ]

(#42911) alibaba78 válasza TasiA (#42910) üzenetére


alibaba78
őstag

S.O.S. Vki tudja mitol lehet az, hogy osszeraktam a gepet, minden bedugva, belepek a biosba, hogy beallitsam, es latom, hogy emelkedik a systemtemperature. A videokartya (3870x2) elkezd egettszagot kibocsatani, es tuzforro. Felmegy az egesz 50 fokra, gondolom a videokartya vagy 100 fokos, aztan szetesik a kep. Na most ilyenkor mi van?

[ Szerkesztve ]

(#42912) pintyo68 válasza TasiA (#42910) üzenetére


pintyo68
csendes tag

Szia!

A kifagyás nem jellemző csak egyszer fordult elő.Másik gépben kipróbálni nincs lehetőség.
néztem az alaplaphoz biost de nincs a mostaninál frissebb-most a 1013 van rajta.
Ami lényeges lenne az a cod uo multi azzal szoktam játszani "ennek a játéknak nincs nagy rendszer követelménye".Valószínűleg vissza rakom egy darabig az x800-at aztán ha össze jött a zsé akkor beruházok valami éppkézlábrendszerre a kártyához.

Jó lenne az x2 939be csak annyiért már kapok modernebbet is.

Ehhez az órajel variáláshoz nem értek tehát marad minden ugy ahogy van :O
A melegedéssel kapcs.ban olvasgattam hogy ez a kari elmegy akár 70-80 c.fokig is majd valahogy megpróbálom meg nézni mennyire melegszik.

Az értköszi a tippeket :R

Nekem az már naon jó lenne ha a cod uo jól működne.De ebbe is azaz érdekes hogy csak a multi részével csinálja a singlplayer az megy hibátlanul.

(#42913) TasiA válasza pintyo68 (#42912) üzenetére


TasiA
senior tag

Ha a single player jó, akkor nem a kártyával van baj!

(#42914) szumo


szumo
senior tag

Sikerült szert tennem egy második 3870-es kártyára, és hirtelen felindulásból betettem a gépembe.
Az alsó kártyát egy a ház oldalsó hátsó alsó nyílására tett 8cm-es megdöntött sebesség csökkentett ventivel megtámogattam. Majd, ha lesz időm, csinálok pár tesztet is.
9.6-os driver van telepítve.

Most úgy állok az úr színe előtt, hogy:
első eredeti kártya
a most belekerült

Az E8400 as procit, pedig 3.75MHz-en járatva most szerintem jó vagyok :)

Üresjáratban
CPU: 35 fok
GPU1: 38-40 fok
GPU1: 38-40 fok

Megterhelve GRID-el, vista alatt.
CPU: 37 fok
GPU1: 63 fok
GPU1: 75 fok

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#42916) yodayoda


yodayoda
tag

Üdv minden fórumozónak. A minap beszereztem egy Gainward Hd 3850 hdmi 512mb ddr3mas kártyát.

Lenne pár kérdésem:

1, Egy amd athlon x2 4600+os proci meg bírja hajtani?(1280x1024 + AA,AF - hogy minnél előbb elfogyjon a szusz a vgaból :DDD )
2,Tudom szabályozni a ventit ha az csak két kábelen kapja az áramot(+/-)?(mert akitől vettem az azt mondta hogy rivatunerrel igen)
3, Egy everpower 400w elég szerintetek hozzá?(semmi tuning. 2winyó 1dvdíró + a vga)(menni megy vele játékok alatt is csak hogy 1x nehogy elszáljon nekem a táp :DD )

Bocs a n00b kérdésekért. :))

Yodayoda

(#42917) pintyo68 válasza TasiA (#42910) üzenetére


pintyo68
csendes tag

Szia TasiA + a többi hozzámszóló néztem a hőfokokat az szerintem nem normális hogy a CPU 60-68 fokos
A vid.kari az normális szerintem 50-57 fok cod-ozás közben.1280x1024.Valószinűleg a proci a bünös,nagyon felmelegszik. Most már többször volt hogy megállt az egész gép a hang meg recsegett és csak a reset maradt :W
Szar ez az AMD 3200+ ugyis ki lessz rúúgva. :K

(#42918) TasiA válasza pintyo68 (#42917) üzenetére


TasiA
senior tag

Hali!

Hát nem egy bivaly, de azért nem szar! ;) Portalanítva mikor volt a masina?? Az a hőfok az brutális a procinak! Azzal csinálj valamit, meg húzd fel, ha tudod, az is érne valamit.( persze, csak, ha a hőfok probléma megoldódott)

(#42919) szumo


szumo
senior tag

A lentebb említett kártyák közül CF-ben hogy tudom a 2. kártya ventillátorának a fordulatszámát állítani, hogy hűtse magát, ne csak hűtesse?
Az ATT legfrissebb változata, csak az első fordulatszámát állítja nekem mind automata hőfok szerint, mint manuális esetben.

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#42920) Bocaa


Bocaa
senior tag

van valamailyen program ami tud olyat min ta sima ati tool find max core ja??

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#42921) kriszbon válasza Bocaa (#42920) üzenetére


kriszbon
őstag

Van, de nem biztos hogy a 3850-es kártyát kezeli rendesen, mert nálam nem jött be [link]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#42922) Söri


Söri
tag

Szevasztok!

Sapphire 3850 256mb-os karim van és most vettem észre hogy kicsit túlmelegedett játék közben. (115 fok)
Ez nem túl gáz?
Alapesetben 55 fok körül mozog.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#42923) sasha007 válasza Söri (#42922) üzenetére


sasha007
tag

hosszú távon nem tesz jót neki:)

(#42924) Kicsizso


Kicsizso
tag

Sziasztok!

Segítség kellene van egy HIS 3870X2 karim és game közben olyan 1 óra után kilép a játékból és újraindul,valamint jelez a VPU Recover.
Megfogom a karim és nagyon forró bár igaz nagyon halk is én a ventilátor szabályozásra gondolok de ehhez kellene nekem egy kis segítség hogy arányosan hogyan növeljem.
ATT-vel megtudom ezt csinálni nem?
Megköszönném aki tudna segíteni esetleg egy képpel alátámasztani.

Köszönöm!

Kicsi

(#42925) scope2007 válasza Kicsizso (#42924) üzenetére


scope2007
addikt

hali!

én elsőnek mindig kikapcsolom a vpu recovert...
ventit full alapon járatom mindig.. inkább egy 12es ventivel nyomatok rá levegőt külön!
és ilyen a hőmérséklet játék alatt.. éppen játszok :D

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#42926) Kicsizso válasza scope2007 (#42925) üzenetére


Kicsizso
tag

Hát én is nyomatom rá a levegőt rendesen: -házam tetején két 8cm vencsi (ami fúj)
-hátsó részén pedig egy 12cm (ami szív)

Szerintem elég jól megcsináltam mert magam terveztem a házamat!

De valahol lehet szabályozni nem?

(#42927) scope2007 válasza Kicsizso (#42926) üzenetére


scope2007
addikt

akkor jöhet is kép a házadról :D
kíváncsi vagyok.. szeretem megnézni a jó munkákat :D

én sose szabályoztam.. szal fixen 40%on pörög.. de lehet le kellene vinni 20%ra és úgy nyomatni rá a levegőt még jobban.. nagyon rpmmel

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#42928) Kicsizso válasza scope2007 (#42927) üzenetére


Kicsizso
tag

Okés holnap feltöltöm a képet mert nincs kártyaolvasóm itthon melóba viszont van és onnét feltöltöm.Hát az egészet én terveztem lézerrel vágattam ki a mintákat elég sok munkám volt vele :) de megérte nekem nagyin tetszik meg a mérete is eltér a szabványostól de majd meglátod.Holnap töltök fel egy renderelt képet is amilyennek szeretném majd csak még csinosítom fokozatosan.

Hát nekem kéne valami szabályozás mert megint újraindult a fene vinné már el:) fekete kép színekkel azt ennyi:( arra gondolok hogy pl.: 50C°=40%
55-65C°=55%
70-80C°=65%
valami ilyesmire ezt régen még csináltam de már sajnos nem tudom hogy kell valami aránypárokat kéne csinálnom mint egy diagram vagy egy stabil állapot görbét de ez nem megy:(

(#42929) szumo válasza scope2007 (#42927) üzenetére


szumo
senior tag

Erre: (#42919) valami épkézláb ötleted nincs véletlenül?

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#42930) tuningeren


tuningeren
csendes tag

Hello!!

Nekem lenne egy kis gond a kártyámmal, pontosabban egy Sapphire Ati HD3850 256MB-os kártyával.

A gépben gigabyte P31-ES3g alaplap, egy E6750 proci, és 2gb ram mellett csücsül.
Olyan hibám lenne hogy mikor játszok pl. Race Driver Grid, vagy esetleg Euro Truck Simulator, és mindegyik játéknál. Játszok és kb. 10-15 perc után kifagy :F Először azt hittem hogy a Vista miatt volt, igy raktam rá egy XP-t de ezzel is ugyanazt csinálja, utána a VGA hűtésére gyanakodtam, igy egy rendszergazda ismerősöm megemelte a venti fordulatszámát, igy már kicsit kissebb a hő, de ugyanazt csinálja mindegyik játéknál :F

Légyszi segitsetek mi lehet a baj :F

Előre is köszönöm a segitséget :K

Gigabyte P31-ES3G, Sapphire Ati HD3850 256MB, Intel Core 2 Duo E6750, 2Gb ram, és még egy táp jó táp kéne :)

(#42931) sasha007 válasza tuningeren (#42930) üzenetére


sasha007
tag

memtestet futtas.. tápod miylen van ?

(#42932) tuningeren


tuningeren
csendes tag

Hello egy Macron 400W-os kb. 2 hetes táp, memtestet everesten futassak, vagy hol ??? :U

Gigabyte P31-ES3G, Sapphire Ati HD3850 256MB, Intel Core 2 Duo E6750, 2Gb ram, és még egy táp jó táp kéne :)

(#42933) sasha007 válasza tuningeren (#42932) üzenetére


sasha007
tag

A macron tápot dobd ki a kukába, vegyél egy márkás tápot, a rendszergazda ismerősödet meg többet ne kérd meg, hogy nézzen rá a gépedre.

(#42934) tuningeren


tuningeren
csendes tag

Értem oks :D és mien tápot ajánlasz a kártya mellé??

és még annyi hogy XP Professional alatt, a driver-t 8.5-ről, frissitem 9.6-ra akkor csökkentett módba indul el, és még állitani sem lehet semmit :F

Vista, és Win7 alatt nem csinálta.... :F

Gigabyte P31-ES3G, Sapphire Ati HD3850 256MB, Intel Core 2 Duo E6750, 2Gb ram, és még egy táp jó táp kéne :)

(#42935) sasha007 válasza tuningeren (#42934) üzenetére


sasha007
tag

Minimum egy 400W-os FSP-t vegyél, és lesz tartalékod későbbre is.
Én az Xp-t is felejteném, lassan a Vistának is vége van már..

(#42936) tuningeren


tuningeren
csendes tag

Ok. Kinéztem egy Gigabyte SuperB 550W-os tápot, mert később ugyis kelleni fog a bővítéseknél.... ez a táp jo lesz ??

Akkor hallgatok rád visszadobom, a Win7-et :)

Gigabyte P31-ES3G, Sapphire Ati HD3850 256MB, Intel Core 2 Duo E6750, 2Gb ram, és még egy táp jó táp kéne :)

(#42937) sasha007 válasza tuningeren (#42936) üzenetére


sasha007
tag

a táp jó lesz.. Vistát rakjál fel, ne Win7-et..

(#42938) TasiA válasza sasha007 (#42937) üzenetére


TasiA
senior tag

Mi bajod az XP-vel és a WIN7-el?? Szerintem a Vista 1 nagy szarkupac! ;)

(#42939) TasiA válasza tuningeren (#42934) üzenetére


TasiA
senior tag

Mielőtt elszaladsz tápot venni, próbáld meg a 8,12-es drivert, esetleg kapcsold ki a VPU recovery-t a Catalystban. HA tudsz szerezni 1 kölcsön kártyát, aminek nem kell + tápcsati, azzal is próbáld ki, ha ugyan úgy kifagy, akkor nem a táppal van gond. Tölts le egy PRIME95-öt, és állítsd a legnygobb hőtermeléses tesztre. Ha ott gáz lesz, akkor nem a kártya a ludas. Aztán lehet kísérletezni a RAM időzítésekkel. ;)

(#42940) sasha007 válasza TasiA (#42939) üzenetére


sasha007
tag

Az Xp nem tud DX10-et, a Win7 pedig 3 hónap múlva fog megjelenni..

És ha szerinted érdemes küzdenie azzal a táppal, akkor neked megártott a hőség :C

[ Szerkesztve ]

(#42941) tuningeren


tuningeren
csendes tag

Vistát feltoltam a gépre, minden frissitéssel együtt mert eredeti, minden driver feltelepitve, egyenlőre még nem probáltam semmit de kb. 1 óra mulva meglesz és akkor mondom a fejleményeket... és amiket a kedves kolléga mondott azokat is xp alatt nem mutatott semmi hibát, 1 óráig mentek a tesztek..... :)

A táp 4 nap mulva jön, ha ezzel sem lesz jo a friss driverekkel akkor be kell ruháznom egy uj vidikarira :( pedig ezis csak 2 hetes :F

Gigabyte P31-ES3G, Sapphire Ati HD3850 256MB, Intel Core 2 Duo E6750, 2Gb ram, és még egy táp jó táp kéne :)

(#42942) scope2007 válasza TasiA (#42938) üzenetére


scope2007
addikt

TasiAval nagyon egyetértek :)
XP jó... Win7 jó lesz.. vista egy kupac :D

szumo sorry de arra nincs.. ilyenekkel még nem próbálkoztam

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#42943) tuningeren


tuningeren
csendes tag

De inkább gondolkodom egy uj kari vásárlásában, mert ez a 256mb memó már az ujjabb játékoknak kevés lesz....... igy bővités lesz, olyan 20-25K-m van a vételre....... ien ában meiket ajánljátok ??? :U

Gigabyte P31-ES3G, Sapphire Ati HD3850 256MB, Intel Core 2 Duo E6750, 2Gb ram, és még egy táp jó táp kéne :)

(#42944) TasiA válasza tuningeren (#42943) üzenetére


TasiA
senior tag

4770, 4830, 4850, Szerintem! ;)

(#42945) tuningeren


tuningeren
csendes tag

és ezekből mien memóval 256,512, esetleg 1 giga ?? :U

Gigabyte P31-ES3G, Sapphire Ati HD3850 256MB, Intel Core 2 Duo E6750, 2Gb ram, és még egy táp jó táp kéne :)

(#42946) TasiA válasza sasha007 (#42940) üzenetére


TasiA
senior tag

Nem minősítem a tápját és nem ártott meg a hőség. Feltalálták már a klímát autóba, lakásba, akárhová! :C

Viszont mikor valaki elakad és érdemben nem kap segítséget, csak egy "menj oszt vegyél másikat" (tök mind1 mit) az nem segítség! ;)

[ Szerkesztve ]

(#42947) TasiA válasza tuningeren (#42945) üzenetére


TasiA
senior tag

256-ost véletlenül sem!!!!!!!!!!
Nekem elég lenne az 512-es is! A monitororm amúgy sem bírja a nagy felbontásokat, ahová esetleg szükség lenne 1gb-ra.

[ Szerkesztve ]

(#42948) tuningeren


tuningeren
csendes tag

Egy Hanns.G 19-es monitorom van 1440x900 felbontással :)

És igy ez megfelel ??? : Spire 550W JEWEL tápegység 12cm PFC (SP-ATX-550WTN) 13K-ért nem lehet rossz vétel, és a tápegységes topikban sem találtam rossz véleményt róla.... :U

Gigabyte R467D3-1GI HD4670 1GB DDR3 21K-ért PCIExpress és mellé egy iet a kártyáról nem találtam pontos véleményt, de a topik(ok)ban jópár hozzászólásban láttam :U

Ez igy jó lenne?? A 2-re kb. 30-35K lenne, vmi javaslat ??? :U

Gigabyte P31-ES3G, Sapphire Ati HD3850 256MB, Intel Core 2 Duo E6750, 2Gb ram, és még egy táp jó táp kéne :)

(#42949) Alastair' válasza tuningeren (#42948) üzenetére


Alastair'
nagyúr

4830 :K

Alister from Hell

(#42950) tuningeren


tuningeren
csendes tag

Tényleg a táp lehet a gond mert le vettem minden minimum-ra és igy joval tovább birja.... kb.35-40 percig, deh még igyis kifagy :(

Gigabyte P31-ES3G, Sapphire Ati HD3850 256MB, Intel Core 2 Duo E6750, 2Gb ram, és még egy táp jó táp kéne :)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.