Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#42151) sagesz93 válasza LLKobe (#42150) üzenetére


sagesz93
addikt

Ja :D (jolvan na, annyira nem értek ehez a kábeles izéhez.....) de már linkeltem képet régebben.remélem lehet látni valamit

[ Szerkesztve ]

(#42152) sagesz93 válasza LLKobe (#42150) üzenetére


sagesz93
addikt

[link]
"bedugod az svideo-t amit kaptál, annak a vége is rca," itt a képen a felső kábelre gondoltál? mert csak ez a 2 kábel + egy s-video kábel van itthon.
Ha sikerül megtalálni a megoldást akkor kéne egy lista, hogy miket vegyek :D (ph-ról is jöhetne.)

[ Szerkesztve ]

(#42153) LLKobe válasza sagesz93 (#42152) üzenetére


LLKobe
veterán

Jaja, a fölsőre gondoltam. Habár azt nemtom miért 2 rca-ban végződik, az enyém végén csak 1 rca van, de sztem mindegy. Azt mindenképp nézd meg hogy az svideo csatlakozót egyáltalán bele tudod-e dugni a vga-ba, én láttam már olyat hogy amit adtak hozzá nem is volt jó bele. Ha esetleg azért nem tudnád bedugni a vga-ba, mert azt svideo csatlakozó közepén van egy ki műanyag pöcök, azt nyugodtan kitörheted belőle, semmi baja nem lesz.
Persze nem biztos hogy kell, csak ha emiatt nem menne bele.

Nézem neked az árlistát, de marha szarul lehet eligazodni benne :B
Ha a vga-hoz kapott kábel jó, akkor lényegében csak egy rca hosszabbítóra van szükséged hogy elérjen a kivánt távolságra.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#42154) sagesz93 válasza LLKobe (#42153) üzenetére


sagesz93
addikt

az nem 2 rca, hanem egy sárga színű rca amire az van irva hogy videó, meg egy svideo....

(#42155) LLKobe válasza sagesz93 (#42154) üzenetére


LLKobe
veterán

Hát akkor az tökéletes. Ha bele tudod dugni a vga-ba akkor minden karaj.

Jah egy kérdés: a hangot csak a tv-be akarod kivezetni a gépből, vagy van a géphez hangfalad vagy fülhallgatód amit használni akarsz?

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#42156) sagesz93 válasza LLKobe (#42155) üzenetére


sagesz93
addikt

na akkor még 2 kábelt kéne vennem? Kéne somogyis kábel link :D
elég ha a tv-n szól, a gépen fejhallgatóm van, azt tudom hanyagolni, nem kell elosztó.
Amugy a kábelen az egy svideo-out. Ugy is működne hogy svideóval(mert olyan van itthon) rákötöm a tv-re a jack-rca-val vagy mivel meg a hangot bekötöm? Vagy azzal a sárga rca-val kell csinálnom?

[ Szerkesztve ]

(#42157) LLKobe válasza sagesz93 (#42156) üzenetére


LLKobe
veterán

Jobb ha rca-val csinálod, az svideo-val az a baj hogy van belőle 10 féle szabvány, jobb nem tökölni vele :N
Akkor itt a kész bevásárlólista: veszel egy ilyen apa-apa végű rca hosszabbítót. Az egyik felét a tv-be dugod, a másik felén az egyikre rádugod a vga átalakító végén lévő rcat, a másikra pedig rádugod ezt, annak a végit meg a hangkártyába, és kész ;)

A végösszeg: 348 Huf. Én a helyedben gyorsan megvenném, nehogy az infláció miatt felmenjen az ára :DDD

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#42158) - = Zk = - válasza monosz (#42137) üzenetére


- = Zk = -
félisten

semmi baj. előfordul, hiszen dolgozó emberek vagyunk:R
hát remélem sikerül jól kiszállnom. :F meglátjuk.

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#42159) sagesz93 válasza LLKobe (#42157) üzenetére


sagesz93
addikt

350 foriiint :D az még bőven belefér :D
Akkor márcsak valamikor elkéne jutni a város közepébe.... :W
Még1: melyiket melyik színűbe kell dugni? :D fekete a hangba, piros a sárga rca-ba? a tv-be a pirosat a pirosba, a feketét a ....? fehérbe?

[ Szerkesztve ]

(#42160) LLKobe válasza sagesz93 (#42159) üzenetére


LLKobe
veterán

Hát azt ahogy szeretnéd:) Mindegy a kábelen melyikre dugod a hangot meg a képet, csak a tv-be kell jó helyre dugni őket:) Ezt már próbálgatással is kitalálod, sok kombináció nincs.
Elméletileg a tv rca bemenetén is sárgának kéne lenni a video bemenetnek, de a képen amit feltettél nem látszanak nagyon színek.

Jah még annyi hogy a tv-n így nem lesz stereo a hang csak mono, dehát ez annyira nem nagy fájdalom:) Nekem is úgy van.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#42161) sagesz93 válasza LLKobe (#42160) üzenetére


sagesz93
addikt

azmind1 csak legyeeen kép is meg hang is egyszerre :D

Meg olvastam ilyet hogy árnyékolás. Itt gondolom nem kell félnem tőle :D
Havernak is kéne ilyen összekötés, csak neki kb: 2,5-3méterre. Az ő tv-jén nincs svideó(mondjuk ez nem számít :D). Vett egy olyat amit én kaptam a vga-hoz(csak sima rca volt rajt) bedugtuk a gépbe, és fekete fehér volt a kép. Megkérdezte a szakit, ő aztmondta hogy azért mert messze van egymástól a 2 cucc. Akkor ezt egy árnyékolt kábellel lehet megoldani?

[ Szerkesztve ]

(#42162) LLKobe válasza sagesz93 (#42161) üzenetére


LLKobe
veterán

Lesz nyugi:)

Az a szaki marha nagy hülyeséget beszélt. Az én tv-m egy emelettel feljebb van mint a gép, asszem olyan 12m kábellel van összekötve. Neki azért volt fekete-fehér a kép, mert nem választotta ki rendesen a tv-régiót. A beállításokban ottvan hogy milyen legyen, tudod ebből is van millió szabvány: NTSC, PAL, és ezek ezer variációja. Ha rosszat választasz akkor fekete-fehér a kép.

Tehát nem kell árnyékolni alapesetben semmit. Nekem annyi van mondjuk, hogy összegerjed a kábeltévével, és búg a hang egy kicsit, meg kicsit rosszabb a kép. Uh amikor a gépről nézek tv-n valamit, csak kihúzom a falból a koaxot amint a upc jön és egyből tökéletes minden. Erre lehet kapni valami hurok leválasztó vagy milyen cuccot ami ezt is megszünteti, de pont nem érdekel, egy mozdulat az egész.

És közel sem biztos hogy ez nálad is jelentkezni fog.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#42163) LLKobe válasza LLKobe (#42162) üzenetére


LLKobe
veterán

Erről beszéltem.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#42164) sagesz93 válasza LLKobe (#42163) üzenetére


sagesz93
addikt

Na, ez a menüpont merre van?
Remélem nem lesz gond. Amugy ilyen t-home cuccunk van.

(#42165) LLKobe válasza sagesz93 (#42164) üzenetére


LLKobe
veterán

Pfűű na ez jó kérdés :B Nekem nincs ATI CCC-m, uh fejből nem vágom.
De írd le hogy neked illetve a havernak milyen oprendszere, milyen vga-ja van, illetve hogy milyen milyen drivert, progit használtok hozzá (ATI CCC, ATI Tray tools....).

Mint mondtam ha esetleg lesz is nem nagy gond, de lehet hogy neked nem is lesz ilyen.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#42166) sagesz93 válasza LLKobe (#42165) üzenetére


sagesz93
addikt

havernak az én hd2600xt-met adtam el. Vista 64bit, ati ccc, asszem ati tray tools is fennvan neki.(nekem is ugyanezek)
De szerintem megtalálnám hogy hol van ez, szóval azzal nem lenne gond.
Csak neki is kéne hasonló cucc mint ami nekem lesz :D
Amúgy hogyhogy nincs neked fenn a CCC? szerintem jó cucc. vagy tévedek? :F

[ Szerkesztve ]

(#42167) LLKobe válasza sagesz93 (#42166) üzenetére


LLKobe
veterán

Hát attól függ mihez képest jó cucc:) A semminél jobb:) Én személy szerint jobban szeretem az ATI Tray Tools-t,sokkal kisebb, sokkal gyorsabb, nincs benne semmi felesleges sallang, és rengeteg olyan funkció van benne ami a ccc-be nincs.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#42168) s1ru2


s1ru2
senior tag

S.O.S !

Ha van valakinek fölösleges 3870x2 gyári coolere.Vagy teljesen mind1, bármilyen 3000-es szériájú kártyájából, csak egy ventilátora az kérem jelezze. Árban megegyezünk, kitalálunk valamit. Csak kérem ne szaladjon el mindeki efölött az üzenet fölött. Tudom, hogy baromi sokan lecserélték már a hűtésüket főleg sima 3850/70 en! Tényleg S.O.S. a venti tartó kis rudat, ami befeszíti kis karika, az tört el. Most ragasztva van, de ha gyorsan pörög a venti kerreg mint az állat. Előre is köszönöm.

Sztem ugyanolyan ventit használ ATi/ AMD mindehez. Illetve ha ránézésre jól látom.

Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

(#42169) s1ru2 válasza s1ru2 (#42168) üzenetére


s1ru2
senior tag

Tévedtem a sima 3870 ventije baromira, nem ugyan az mint a 3870x2. Ettől függetlenül a kérés fenn áll de csak 3870x2 re igaz.

Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

(#42170) monosz válasza s1ru2 (#42169) üzenetére


monosz
őstag

Szerintem,megtudod oldani valami más ventinek a biztosító gyűrűével is,aminek olyan az átmérője.Kb 2-2,5mm-es lehet a tengely vastagsága.Mérd meg tolómérővel,és lehet hogy valami féle 8 cm-es,vagy 4 cm-es ventié jó is lessz.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#42171) s1ru2 válasza monosz (#42170) üzenetére


s1ru2
senior tag

Köszi az ötletet. Próbálom.

Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

(#42172) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

na akkor a TV-s történethez:
1. kell a hanghoz egyszer egy jack/rca átalakító ennek a 3,5-es jack része megy a hangkártyába a piros rca része a tv-be a piros helyre a fehér a fehérbe.....ez a bal és jobb hang. (ez a stereo változat! ezen már ne spórolj!)
2. kell a képhez egy sima rca hosszabbító ez megy a fenti kábeleden a sárga rca dugóba vagy ha azzal nem megy akkor a 3 rca-s (piros, zöld, kék) kábelre és ott pedig a kékbe!!! nekem is így megy jelenleg!
3. kérdés, hogy a tv-den a két hang rca hely (a piros és a fehér) az bemenet e vagy kimenet??? mert ha az kimenet akkor ezzel az eljárással nem vagyunk beljebb...de valószínű bemenet lesz az mert látom fölötte a jack aljzatot ami tuti, hogy fülhallgató kimenet és akkor már minek 2 féle kimenet...
4. ha tutira akrsz menni akkor meg beruházol egy ilyen scart csatlakozóra amin egyértelműen ott van a bal (fehér) a jobb (piros) hang rca és a sárga videó rca hely is! a kapcsolót input-ra állítod bedugod a tv-be és annyi...
5. én CCC-t használok és abban van egy olyan opció amit be lehet pipálni, hogy ForceTV detect. ezt pipáld be és már rá is fog izgulni a tévédre! nekem semmit sem kellett állítanom csak ezt bekapcsoltam és kész! színes kép meg minden...a tv-t a CCC-ben meg 2 féle módon tudod aktiválni az egyik a clone ami a nevében is benne van a monitor tartalmát duplikálja a tv-re (tehát ugyan azt látod a tv-n is) illetve az extend ami meg a vindóz asztalt terjeszti ki a tv-re....én pl. ezt használom..
okés? ;)

[ Szerkesztve ]

(#42173) LLKobe válasza Hurkaleves (#42172) üzenetére


LLKobe
veterán

Ez is yoo megoldás.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#42174) kriszbon


kriszbon
őstag

Na fiúk akkor fussunk neki mégegyszer :D
Megtudná nézni nekem valaki Grid alatt 3850/512-es kártyával, hogy Multisampling funkciókból mit tud rátenni High beállításnál 1024*768-ban(Level 1-2-3, 2xMSAA, 4xMSAA)? A procim 3.3-on megy! Nagyon megköszönném :R

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#42175) Narancs válasza kriszbon (#42174) üzenetére


Narancs
őstag

[link]

Beauty is pain

(#42176) cowboy_bebop válasza Narancs (#42175) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Rossz helyre írtam. :)

[ Szerkesztve ]

(#42177) Vicoo


Vicoo
senior tag

(#42178) LLKobe válasza Vicoo (#42177) üzenetére


LLKobe
veterán

Próbáld meg safe módban, lehet hogy összeakad vmelyik progival a gépeden.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#42179) sagesz93 válasza Hurkaleves (#42172) üzenetére


sagesz93
addikt

Már vágom a dolgot nagyjából :D
Van többféle megoldás, ami jónak tünik,(valaki aztmonta hogy s-videot dugjam be meg a 3,5>rca kábelt és ugy szebb a kép.
Majd kiderül milesz:D Csak egy kis életkedv kéne hogy bemenjek a városba, meg zsé :C
ll-kobe: a procchűtöm nem jött meg ..... kva élet :D

[ Szerkesztve ]

(#42180) kriszbon válasza Narancs (#42175) üzenetére


kriszbon
őstag

Ja látom én, de mi köze van ennek a 3850/512-es kártyához :F

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#42181) sagesz93 válasza kriszbon (#42180) üzenetére


sagesz93
addikt

Én asszem 8xmsaa-t is tudtam rárakni win7 alatt. De nemvagyok benne biztos, most nincs fenn a game :D
1440x990, ultrán minden feltolva max-ra, csodálkoztam is hogy ilyen 30-40 fps körül bőven elment.

(#42182) Vicoo válasza LLKobe (#42178) üzenetére


Vicoo
senior tag

Safe mód mint win csökentett mód? Gondolom ,szóval köszi ,majd megnézem :d

Eléggé friss a telepítés,nem tudom mi a franccal akadhat ennyire,de mindeyik verzió :o

[ Szerkesztve ]

(#42183) Hurkaleves válasza Vicoo (#42182) üzenetére


Hurkaleves
őstag

nálam úgy ment, hogy leszedtem a vga drivert és úgy indítottam a winflasht!
ha fönt hagytam nem indult..

sagesz93 akkor hajrá! valamelyiket valósítsd meg! ;)

[ Szerkesztve ]

(#42184) varsam


varsam
őstag

Gigabyte HD3870 512GDDR3-as kártyám mehet 855/1100-as órajelekkel (GPU/Mem; alap: 825/900)? Nem fogja károsítani a kártyát az ilyen mértékű húzás? Ha a GPU ennél magassabb órajelen van, akkor fagy, viszont a memória viszi az 1150-et is (ennyit tudok neki adni max CCC-ben).

(#42185) szasanyi válasza varsam (#42184) üzenetére


szasanyi
félisten

Amíg nem hibázik a kártya, meg nem fagy, nincs nagy gond. Persze a GPU és VRAMok hűtésére érdemes odafigyelni. Ha nincs hűtése, jól jöhet a VRAM-okra passzív hűtésnek 1-1 süni. Azért teszteld le rendesen a megemelt órajelekkel, és közvetlenül teszt alatt, vagy rögtön utána nézzél egy hőfokot is, így tudod ellenőrizni elégséges-e a hűtés.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#42186) varsam válasza szasanyi (#42185) üzenetére


varsam
őstag

A kártyám csak a GPU hőmérsékletét mutatja, az a szőrös fánk izzasztása alatt sem megy 55 fok fölé. Hűtéssel most már nincs gondom, mert AC Accelero S1 van rajta, aminek vannak ramsünijei is, ráadásul egy 12 centis venti van közvetlen a bordán, úgyhogy hűt rendesen.
Szval ha nem fagy, akkor mehet, oké, kössz!

(#42187) szasanyi válasza varsam (#42186) üzenetére


szasanyi
félisten

Ennek elégnek kell lennie ahhoz, hogy ne süljön meg a VGA. Gondolom BIOS tuning feszemeléssel nem játszik, mert az más kategória. Ha nem hibázik (textura hibára gondolok) és nem fagy, nincs programból való hirtelen kilépés, újraindulás akkor OK.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#42188) Alastair' válasza szasanyi (#42187) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Hali, hogyhogy lecserélted a 4850-et, egy 3850-re? Bár én is visszapártoltam a pirosakhoz egy Asus 3870 Top személyébe, és nagyon nem bántam meg. Nem tudom mikor veszek megint nV-t. :( , kicsi az esélye.
Sőt a gyerkőcök gépéből is kivágtam a 9600GT-t, és abba is egy Asus 3870 van most. :D . Néha be is rakom őket a P45-be egy kis CF-be. :C

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#42189) varsam válasza szasanyi (#42187) üzenetére


varsam
őstag

Nem, ezek közül egyik sincs. Nincs fesz emelés sem, egyszerű Overdrive.
Kössz a választ!

[ Szerkesztve ]

(#42190) Alastair' válasza varsam (#42189) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Próbáld ki a karit a Race Driver Grid-el! Ha nem hasal el a 850-es GPU-tól, akkor a többi gamma is bírni fogja.
Bár az enyém GDDR4-es és alapon 1143-on megy, az 1250-et elbírja.
A túl nagy OC-nek se mindig van értelme, mert egy bizonyos érték után hajlamos a visszájára fordulni. 3D Mark 06-al, vagy a Vantage-val ki lehet tesztelni mekkora OC-t visel még a kari pozitívan.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#42191) szasanyi válasza Alastair' (#42188) üzenetére


szasanyi
félisten

Eladtam még időben, 39k-ért, ez meg 16k volt újonnan, azaz +23k-val jól vagyok. :K PS3 mellé egyenlőre nem is kell több.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#42192) varsam válasza Alastair' (#42190) üzenetére


varsam
őstag

Grid-et viszi rendesen, nem fagy, nem esik szét a kép, semmi. Úgy néz ki bírja.
865-ös GPU-nál már viszont megfagy a játékok alatt és CCC hibát ír. Az már sok neki.
Viszont meglesem a 3DMarkokkal is, kíváncsi vagyok mennyit hoz a tuning, kössz az ötletet.

[ Szerkesztve ]

(#42193) Alastair' válasza szasanyi (#42191) üzenetére


Alastair'
nagyúr

OK, így értelek. :R

varsam: Nekem mind a két 3870-nél a 850 valami lélektani határ, a Grid meg a Dirt kinyírja mindkettőt. :O , alatta kicsivel jó. Persze GPU-ja válogatja.
Raktam fel pár eredményt a 06 topikba, meg a listát is nézegetheted, azokhoz viszonyíthatsz.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#42194) Alastair' válasza Alastair' (#42193) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Persze azt is tudni kell, hogy a 3D Mark az nV játékszere, én 1 db 9800GT-vel több pontot csináltam a 06-ba mint a 3870 CF-el. :DD , és ez kissé irreális azért.

Alister from Hell

(#42195) varsam válasza Alastair' (#42194) üzenetére


varsam
őstag

Leszedtem a gépház oldalát, és vmi fura ciripelő hangot ad ki a vga-m. Mi lehet ez?
Mindegy h húzva van, vagy sem. A hűtő tuti nem, mert ha leszedem a ventit, akkor is csinálja.
Ahogy hallgatom, a kártya vége felől jön ez a hang, ahol a fetek (vagy mik) vannak, és csak akkor csinálja, ha terhelve van a kártya. Halk kis ciripelő hang, ha közel hajolok hozzá, akkor lehet hallani, ha visszateszem a ház oldalát, akkor már nem. Ez normális?

(#42196) sagesz93 válasza varsam (#42195) üzenetére


sagesz93
addikt

Olyan nekem is van, legtöbbször akkor amikor elindítok egy gta-t.
elvileg ez az msi kártyák típushibája. A kondik szólnak, elvileg. (Bár ennyire nem értek hozzá :D )

(#42197) Alastair' válasza sagesz93 (#42196) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Az MSI jó karikat csinál nV oldalon, Ati téren nem rajongok értük. megmaradok a Sapphire és az Asus gyártmányoknál.

varsam: sajnos nem tudom miért ad ilyen hangot.
Tudom, olvastam, hogy Giga karid van, de nekem nem adott ilyen ciripelő hangot a Giga 9800 GT, de nem hiszem, hogy ez normális lehet.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#42198) varsam válasza Alastair' (#42197) üzenetére


varsam
őstag

Nekem Gigabyte van :)
De akkor ez normálisnak mondható, és nem a kártya hibája?

[ Szerkesztve ]

(#42199) Alastair' válasza varsam (#42198) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nekem az Asus-on a Fet-eken van egy spec rézhűtő (gyárilag), nézd meg, hogy bekapcsolás után is hallatja ezt a hangot, vagy csak akkor ha kezd melegedni. Esetleg kis ram-sünik felragasztásával orvosolható lehet a probléma, ha csak melegen csinálja.

Alister from Hell

(#42200) Narancs válasza varsam (#42198) üzenetére


Narancs
őstag

Tekercsek interferálnak, azaz pont olyan frekin rezegnek, ami már az emberi fül számára is hallható. Nem okozhat semmi gondot (a zavaró hangon kívül), elvben a ragasztóval kinyomás megoldás lehet, de nekem nem vált be (alaplapom csinálja).

Beauty is pain

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.