Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#42101) #75912448


#75912448
törölt tag

Kaptam a kártyához egy speciális DVI-HDMI átalakítót + HDMI kábelt, szerintetek ehhez használhatok egy hossszabb, nem gyári HDMI kábelt? Gondolom igen, de a biztonság kedvéért megkérdezem. :-) Köszi!

(#42102) killer1203


killer1203
senior tag

Sziasztok

Nem tudtok olyan tesztet amibe 3870 el vannak driverek összehasonlitva ?

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#42103) monosz válasza #75912448 (#42101) üzenetére


monosz
őstag

Tök mindegy hogy milyen hosszú,és hogy nem gyári,ha a lábkiosztásnak megfelelően vannak bekötve a vezetékek,akkor semmi gond :K Működik rendesen.

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#42104) commanDOS


commanDOS
senior tag

Hali!

Van egy gigabyte hd3850-es vga-m. Az lenne vele a probléma, hogy a nyári zalmi hűtő picit hangos, és ami nagyobb baj: nem szabályozható.
Kerestem már rá pár megoldást, de szoftveresen nem megoldható a fordulatszám csökkentése. Kérdés, hogy hűtőcserén kívül lehet-e ezzel valamit kezdeni?
Bár lehet a hűtőcsere sem megoldás ha a venti tápcsatiján csak két láb van a nyákra forrasztva :U

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#42105) monosz válasza commanDOS (#42104) üzenetére


monosz
őstag

Próbáld meg a táp-od valamelyik (molex)csatijáról ,5V-al meghajtani a ventit.Így biztosan halk lessz,de nembiztos hogy megfelelő a hatásfoka.Ezt terhelés alatt tudod megnézni.Egyébként így hány fokos a GPU-d?

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#42106) Hurkaleves válasza commanDOS (#42104) üzenetére


Hurkaleves
őstag

kösd le a ventit direktbe a molex piros és az egyik fekete ágára! az úgy 5volt!
és tuti nem hangos! de ha több kakaó kell akkor kösd a sárgára és a pirosra! ekkor a sárga a pozitív és így 7voltot kapsz!

(#42107) commanDOS válasza monosz (#42105) üzenetére


commanDOS
senior tag

A CCC szerint 38 fokos. Durván olyan 25fok van a szobában.
Az 5 vagy 7 V-ra kötés biztosan megoldaná a dolgot, csakhogy az ugye fix, és ha jobban meghajtom túlmelegedhet a GPU. Potival is megoldható lenne szerintem, de v.mi szoftveres lenne a legjobb.

Az a baj, hogy sokszor még a 3tűs aljzatokat sem lehet szabályozni, a ház ventilátor is direkt 3 tűs, és 3-mas csatira is van kötve, de az nem pwm-es,
mert az csak a cpu hűtőnek jár...
Ha lejárt a garija lehet széjjel kapom, de lehet van is átalakítóm hozzá és akkor nem kell vezetéket vagdosni :D

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#42108) Hurkaleves válasza commanDOS (#42107) üzenetére


Hurkaleves
őstag

nem fog az túlmelegedni nyugi...
próbáld ki először 5volton majd ha kevésnek találod akkor 7-en..

(#42109) kriszbon válasza commanDOS (#42107) üzenetére


kriszbon
őstag

A 38 fok az egyáltalán nem sok! Az enyém 41 idle, load alatt meg csak 72-nél kapcsol fel a venti, igaz hogy ez Msi, de akkor sem sok az, ha 80 fölé csak teszt alatt megy pl. Furmark akkor az simán jó még, mert játék közben sem megy feljebb :K

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#42110) commanDOS


commanDOS
senior tag

Köszi, akkor barkácsolok egy átalakítót és figyelem a hőmérsékleteket, ha minden okés és csendes is akkor nyertünk :)

Köszi srácok!

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#42111) monosz válasza commanDOS (#42107) üzenetére


monosz
őstag

3870x2-est hajtok Cfx-ben,alapon 2D-ben 68 fok,3D-s terhelésnél 85 fok körül mozog,a VRM-et,félve írom 110fok,pedig ez szoftveres szabályzás.Magasnak találom ezeket az értékeket,de még eddig gond nélkül megy.
Neked biztos hogy nem lessz ilyen magas a hőfok,még 5Voltos fesszel sem.

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#42112) sagesz93


sagesz93
addikt

HI!
Valaki ért az ilyen s-video rca kábeles dolgokhoz? Mert kéne egy kis help.
A gépet szeretném összekötni a tv-vel, svideo-val ment minden, DE nekem úgykéne hogy legyen hang a tv-n is! NA és ezt az rca-s mizériát kvára nemvágom!
Ebben segítsen nekem valaki, akár privibe is jöhet csak segítsen hogy milyen kábeleket szerezzek be!
THX. :R :R
mod: kapcsolási rajzos linkeket se mutogassatok plz, jobb ha egy hozzáértő ember elmagyarázza értelmesen :)

[ Szerkesztve ]

(#42113) kriszbon válasza kriszbon (#42094) üzenetére


kriszbon
őstag

Hát azért annyira nem lehet sz@r a Grid hogy senki nem próbálta még, vagy igen :F :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#42114) - = Zk = - válasza monosz (#42111) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hátigen. a 3870 X2 forrófejű, DE mostmár szépen összekapta magát, az a véleményem :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#42115) szasanyi válasza kriszbon (#42113) üzenetére


szasanyi
félisten

De igen, sztem annyira az. ;]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#42116) Hurkaleves válasza sagesz93 (#42112) üzenetére


Hurkaleves
őstag

hogy érted azt, hogy legyen hang is a tv-n?

(#42117) sagesz93 válasza Hurkaleves (#42116) üzenetére


sagesz93
addikt

Hát úgy hogy, a tv is adjon hangot, mert az s-videoval csak képet ad.
Ne kelljen külön hangszorót rákötni a gépre, mert csak fejhallgatóm van.

(#42118) Steve-0 válasza sagesz93 (#42117) üzenetére


Steve-0
őstag

AUX kábellel:

(#42119) sagesz93 válasza Steve-0 (#42118) üzenetére


sagesz93
addikt

És ennél a vga-ból minek kéne kijönnie? s-video>>rca átalakítónak? Mert a vga-hoz kaptam egy pár dolgot. Ebből mit/melyiket hogyan dugom be a tv-be?

(#42120) Hurkaleves válasza sagesz93 (#42119) üzenetére


Hurkaleves
őstag

ha a tv-n van audio input akkor fog hangot kiadni a tv-d! és értelem szerűen a hangkártyából kell kivezetni...
de ha a tv-den nincs hang bemenet akkor az nem fog megszólalni..
akkor így a végére: milyen tv-d is van?

(#42121) sagesz93 válasza sagesz93 (#42119) üzenetére


sagesz93
addikt

Erre lejár a limit.:
Na van egy képem a vga-hoz kapott cuccokról: [link]
Jó lenne ha leírnád, hogy pontosan (név szerint) miket vegyek! Rohadtul nem vágom a dolgot :D
TV: 55centis samsung sma normál tv.
Kép: sorry a minőségért, lg kp500(ilyenkor hiányzik a kf750-em :) )

[ Szerkesztve ]

(#42122) monosz válasza - = Zk = - (#42114) üzenetére


monosz
őstag

Ezt hogy érted? hogy "összekapta magát"

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#42123) - = Zk = - válasza monosz (#42122) üzenetére


- = Zk = -
félisten

1éve vettem. akkor mégcsak a 8.1-es drivert kaptam hozzá. akkor nagyon szidták a CF-et. most meg (pl) a 9.3 nagyonszép eredményt, változást produkál sztem. kimutatja a foga fehérjét:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#42124) LLKobe válasza sagesz93 (#42121) üzenetére


LLKobe
veterán

Elmondom nekem hogy van.
A VGA-ba bedugod az Svideo kábelt amit kaptál, annak a másik vége rca. A TV-den valszeg van scart, uh vegyél egy kábelt, aminek egyik vége scart, a másik vége 2db RCA. Persze olyan hosszút kell hogy elérjen a tv-ig. ha nem kapsz, vegyél sima rca hosszabbítót, és toldd be közéjük. Ezt összedugod azzal ami a vga-dból kijön, és kép már van is.
A hangot meg a hangkártyából kell kivezetni. Ide én vettem egy jack elosztót, mer szeretném ha a pc hangszóróin, és a tv-n is lenne hang. Tehát ennek az egyik kimenetére rádugod a fülhallgatót/hangfalat, és marad egy üres jack kimeneted a tv-hez. ide veszel egy újabb átalakítót, egyik vége jack, a másik rca. Ennek az rca végét rádugod a másik lyukra ami a tv-ből jön, és lényegében kész. Remélem érthető volt, ha nem szólj és lerajzolom :)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#42125) sagesz93 válasza LLKobe (#42124) üzenetére


sagesz93
addikt

Erről kéne egy pontosabb rajz, mert ezeket a scart rca-kat nagyon nem vágom.
Hangkártyám alaplapi, megfelel ugye? Nekem elég ha a tévén szól a music, csak szóljon :D
Vagy jöhetne egy webáruházból a cucc linkje amit/amiket megkell vennem, az összekötést szerintem összetudom hozni :D
Ja is thx a segítséget :R :R

(#42126) LLKobe válasza sagesz93 (#42125) üzenetére


LLKobe
veterán

Na adj 10 percet és felteszek egy rajzot. Milyen messze van a tv a géptől?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#42127) sagesz93 válasza LLKobe (#42126) üzenetére


sagesz93
addikt

a 1,5 méteres s-video odaér. Cirka 1m
Majd lehet irok neked egy privit, látom hasonló konfigunk van, kéne segíteni prockótuning ügyben. :R

[ Szerkesztve ]

(#42128) LLKobe válasza sagesz93 (#42127) üzenetére


LLKobe
veterán

Na parancsolj, ezen látod milyen kábelekre lesz szükséged.

Keress meg priviben ha kell még help. Tuning ügyben szintén:)

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#42129) sagesz93 válasza LLKobe (#42128) üzenetére


sagesz93
addikt

Köszi, ez nagyon komoly :D Ebböl már megértek sok mindent :)
Még egy olyan kéne hogy ezek hol tudnám megvenni. Webáruház linkek kellenének, aztán a megvalósítás már nem lesz nehéz. Majd privit holnap irok, mostmár a gépnek is pihennie kell :)
mod: ez a kábel jó az s-video>rca-helyére?[link]

[ Szerkesztve ]

(#42130) sagesz93 válasza sagesz93 (#42129) üzenetére


sagesz93
addikt

Mondjuk innen, tudnék szerezni ilyen kábeleket? Nem szeretnék hülyeséget rendelni :DD
Inkább a ph-ról rendelek cuccot, mert olcsóbb mint a boltban :D

[ Szerkesztve ]

(#42131) monosz válasza - = Zk = - (#42123) üzenetére


monosz
őstag

Nekem a 8.12 catalyst a legf@szább a CFX-hez :C ,sajna a 9-es sorozaton nem műkxik a powerpPlay,nem veszi vissza az órajelet a második kártyán.Próba erejéig próbaltam a 9.x drivereket,de külünösebb teljesítmény növekedést nem hozott. :F

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#42132) - = Zk = - válasza monosz (#42131) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hát igen. a 8.12 máig legendásnak számít :K
én egyelőre várom nagyker válaszát, hogy döntsenek az X2-m sorsárol. :U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#42133) monosz válasza - = Zk = - (#42132) üzenetére


monosz
őstag

Miért,megadta magát az X2-ed?

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#42134) Hurkaleves válasza sagesz93 (#42129) üzenetére


Hurkaleves
őstag

jaja! szerintem az jó kábel lesz a képhez!
nálam pl. a másik kábelről fut a tv. a másik az az RGB kábel és annak is a KÉK csatijára van kötve!
amit II-kobe mondott a scart-os megoldás eszembe sem jutott pedig az a legtutibb megoldás...
nekem is van ilyen scart átalakító...van rajta hangnak is és képnek is hely és egy kapcsolóval lehet szabályozni, hogy be vagy kimenet legyen a scart..
jelen esetben nekünk a bemenet kell..

(#42135) - = Zk = - válasza monosz (#42133) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ó, hát már mióta? lassan 1,5 hete! azthittem meséltem ebben a topicban...! :U
elszállt az egyik mag biosa. nem lehetett frissíteni. ha sikerül iponnak kifociznia, akkor egy 4870 vaporX 1GB eshet le cserének. hát meglátjuk. de szívem szerint szívesen megválnék az X2-mtől :U

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#42136) Vicoo


Vicoo
senior tag

BIOST-t szeretnék flashelni a kártyámon (3870) de a Winflash indítás után azonnal 100% procihasználatot csinál,és alig lehet kilőni a taskmanagerben . Karakteres flashelőt nem akrok használni ,már csak azért se mert egyszer már működött a Winflash ezzel a kártyával. MI a franc van??

(#42137) monosz válasza - = Zk = - (#42135) üzenetére


monosz
őstag

Hogy írtad a Bios-os dolgot,a kártyával kapcsolatban,már beugrott.Bocs de olyan szinten szétvagyok hullva(sok a meló,nagy a hőség)Mondjuk a cserekártya sem a sz@rabbik ból való.Legyen szerencséd!

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#42138) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Tegnap lazításképpen tolni akartam 1-2 kör DIRT-öt, és játék közben kikapcsolt a monitor "no signal" felirattal :F Végülis rájöttem hogy ebben a melegben túlmelegszik a vga :F
Furmark szőrös fánk teszttel megnéztem, de mikor a gpu elérte a 95 fokot kilőttem...
Hihetetlen hogy ennyire retek ez a gyári hűtő :( Tervben volt hogy szerzek valami normálisat, de mostmár elkerülhetetlen lesz..
Nemtudjátok véletlenül ezt lehet már kapni valahol??

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#42139) varsam válasza LLKobe (#42138) üzenetére


varsam
őstag

Nekem ma jött meg az AC S1rev2-es hűtőm a 3870-es kártyámra. Nagyon jó. Ráraktam még egy 12 centis ventit, most idle: 32fok, load: 58!!
A gyári hűtővel nekem is 95fok körül volt a max, az még nem is olyan nagy baj, de még a hűtő is hangos volt.
Az L2 vmikor júniusban jön ki, azt írják.

Más:
Kb milyen GPU és MEM clock értékeket lehet beállítani egy 3870esnek? Mennyit bír kb?
GDDR3-as.

(#42140) sagesz93 válasza LLKobe (#42138) üzenetére


sagesz93
addikt

Ezért van jóhűtős msi hd3850-em :D Tuningolva GTA 4-alatt sosincs 85-90 fok. Mondjuk ha bevan téve az asztalba(ahogy kéne) akkor kb: 25-perc alatt megdögölne a drága(SZVSZ).
Amugy egy másik topikban kaptam más tippet, hogy mivel kössem össze a gépet+tv-t.erről a cuccról lenne szó. Szerinted?

[ Szerkesztve ]

(#42141) LLKobe válasza sagesz93 (#42140) üzenetére


LLKobe
veterán

Ez is tökéletesen megfelel. De most eszembe jutott, nekem van egy ilyen felesleges, ha kell csak szólj odadom bagóér:) Plusz van hozzá egy méteres rca hosszabbítóm is, szintén fölös. Ha pesti vagy és érdekel csak szólj:) Ha nem, nem postáznám mer a posta többe kerül mint a cucc:)

Hát jah, nekem viszont bent van a gép az asztalban ahogy kell... Tudtam hogy gagyi ez a gyári hűtő, meg hangos is, de nem akarok erre túl sokat költeni. Sztem megvárom ezt az űj accelero-t, és ha baráti árban lesz veszek egyet, vagy ha addig találok mást ami jó és olcsó akkor azt :)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#42142) sagesz93 válasza LLKobe (#42141) üzenetére


sagesz93
addikt

Nekem mind1 honnan vannak a cuccok, az a lényeg hogy minél olcsóbban kijöjjek.
Sajna győri vagyok:(
Már csak össze kéne szedegetni hogy, miket vegyek, és onnantól már sinen vagyok :D
(Holnap jön meg a faszányos procihűtőn aztán irok tuning ügyben :) )

[ Szerkesztve ]

(#42143) Hurkaleves válasza sagesz93 (#42140) üzenetére


Hurkaleves
őstag

pont erről beszéltem! nekem is olyan van! és az teljesen jó lenne! :K

(#42144) LLKobe válasza sagesz93 (#42142) üzenetére


LLKobe
veterán

Mostmár tudod mi kell, csak meg kell venni:) Ha győrben van saturn én ott néznék szét először, a media markt-ban durva áron mérik ezeket a kis sz*rokat.. Mikor én néztem egy sima jack-rca átalakító többe került mint egy ezres, hát hülye azért nem vagyok:)
A saturn-ban viszont elég jó árak vanak.
Milyen procihűtőt szereztél?

pisztoly : persze az is tökéletesen megfelel, ezer lehetőség van, én csak az egyiket ollóztam össze gyorsan :)

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#42145) Hurkaleves válasza LLKobe (#42144) üzenetére


Hurkaleves
őstag

jaja tudom..
mondjuk amit belinkeltél az spec output-os... ;) és jelen esetben inputos kell...
tudom nem ezen volt most a hangsúly csak tudod nehogy rosszat vegyen...

(#42146) sagesz93 válasza LLKobe (#42144) üzenetére


sagesz93
addikt

dupla...

[ Szerkesztve ]

(#42147) sagesz93 válasza LLKobe (#42144) üzenetére


sagesz93
addikt

ilyet-e :D 4k-volt 10cm-s ventivel mindennel postával + kaptam ajándékba egy kis pasztát is. Majd kiderül milyen lesz :D
Na várjunk, akkor milyen is kell? :DD
Amugy a somogyiba akarok venni mert olcsóbb mint a saturn jóval.
innen kéne válogatni

(#42148) LLKobe válasza sagesz93 (#42147) üzenetére


LLKobe
veterán

Hát figy, én végignéztem az árlistát, de itt pont olyan nincs amilyen neked kéne.
Viszont nézd már meg hogy a tv-d s*ggén milyen bemenetek vannak, úgy sokkal könnyebb lenne pontosan megmondani. Csinálj róla egy képet ha tudsz.

A hűtő jó vételnek tűnik, én egy Zalman 7000AL/CU-t szeretem ezeröté' úgy két hónapja, ez is frankó cucc:)

pisztoly: csak ezt a képet találtam a neten, de igen, valóban IN-es kell mindenképp :K

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#42149) sagesz93 válasza LLKobe (#42148) üzenetére


sagesz93
addikt

55cm-s samsung, itt az oldalán van egy s-video, 3 ilyen csak anya meg a hátulján 2 scart.

(#42150) LLKobe válasza sagesz93 (#42149) üzenetére


LLKobe
veterán

Nna ha van rajta 3 rca anya akkor nem is kell bonyolítani a dolgot a scart-al.
A vga hátuljába bedugod az svideo-t amit kaptál, annak a vége is rca, csak össze kell toldani a tv-vel és kész. A hanghoz kell mindenképp egy 3,5'-ös jack->rca átalakító, azt is csak hozzá kell toldani a tv maradék lyukához és kész is.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.