Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#41851) varsam válasza summi (#41850) üzenetére


varsam
őstag

Melyik driver van fenn?
Próbáld feltenni a legújabbat...

(#41852) summi válasza varsam (#41851) üzenetére


summi
csendes tag

9.4-es Ati van felrakva

Zs

(#41853) summi


summi
csendes tag

Azt hol tudom beállítani, hogy a mediaplayeres és powerdvds filmeket a TV-n jelenítse meg?

Zs

(#41854) Hurkaleves válasza endru88 (#41849) üzenetére


Hurkaleves
őstag

húztad a vga-t?
mert ezt akkor írja ki, hogy ha túl magasak neki az értékek! ez egy védelmi rendszer ami azt csinálja, hogy anélkül, hogy kifagyna a gép visszaállítja alap értékekre a karit!
ügyes kis okosság...
don't worry.

(#41855) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

aki még nem olvasta volna, és érdekli...:R
ime a [link], voltam Iponba a VGA+alaplap hibája miatt. érdekes dolgok történnek a számítástechnika terén.... :Y

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#41856) Hurkaleves válasza - = Zk = - (#41855) üzenetére


Hurkaleves
őstag

próbálkoztál otthon beflesselni a vga-t a gyári bios-ával?

(#41857) - = Zk = - válasza Hurkaleves (#41856) üzenetére


- = Zk = -
félisten

igen.
64bites vistára nincs ilyen progi.
XP-n meg nem nyitotta meg. elsem indult egyik progi sem....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#41858) Hurkaleves válasza - = Zk = - (#41857) üzenetére


Hurkaleves
őstag

én is beleestem ebbe, de rájöttem hogyan kell!
nálam úgy jött össze, hogy leszedtem a vga (csak a vga!) drivert majd
winflash és már mehet is!
ha fönt volt a vga driver a winflash el sem indult...

(#41859) WesTM válasza summi (#41850) üzenetére


WesTM
senior tag

Undercover csak 1 cpu magot használ, a cpu optimizer nevű progival lehet állítani rajta, hogy mind a 2 cpu magot használja a gém. Egyből sokkal gyorsabban fog futni. :R

(#41860) - = Zk = - válasza Hurkaleves (#41858) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jókor tudom meg ezt :W :C
deazét köszi, ha 1napon belül használom még, akkor jó. deha nem, elfelejtem sajna. ilyen az eszem:R

#41859) WesTM:STALKER: CS-ben -1FPS a control használatával. fura... de attól függetlenül használom minden játék alá :K :R

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#41861) Hurkaleves válasza - = Zk = - (#41860) üzenetére


Hurkaleves
őstag

én is magamtól silabizáltam ki....
kb. 4 órán keresztül kerestem a jó megoldást mikor anno sikeresen kinyírtam a slave mag bios-át... :DDD
de szerencsére rájöttem....no meg a PH!-s kolegák is segítettek linkekkel és satöbbivel! :R
az jó kis turné volt.....vazzz...e

ja! azért gondolom annyira nem vagy GYP mint ED (az avatarodból... :N hatalmas arc egyébként! CN foreva! ;) )

(#41862) - = Zk = - válasza Hurkaleves (#41861) üzenetére


- = Zk = -
félisten

fórumtársról fórumtársa szállnak a megoldások, tesztek stb. ez ebben a közösségben a jó

anniyra mint Ed, annyira nem. ;) nagyon filóztam a 3 arc közül kilegyen az, de Ed mellett tettem le a voksomat. szóba került évekkel ezelőtt Kelemen, a csere-berekből. de maradtam Ed-nél. :C :R
sajna ami meg most megy CN-en, az vicc. énmég a full angolon nőttem fel, de mind a mainapig jut eszembe angol szöveg néhány meséből...

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#41863) endru88 válasza Hurkaleves (#41854) üzenetére


endru88
csendes tag

Helló! Nem tuningoltam! Csak az nfs pro streetnél és a colin dirt-nél írja ki. A bioshocknál nincs semmi gond és minden fullon van. Tegnap raktam össze a gépet és még csak ezt a három játékot próbáltam. Az nem lehet a gond, hogy a colin meg az nfs nem támogatja a 3 magos procit és igy kevés a phenom x38450 2.1 ghz?

(#41864) Hurkaleves válasza - = Zk = - (#41862) üzenetére


Hurkaleves
őstag

jaja ez tényleg pozitív a ph!-ban..

[OFF]CN-el én is így vagyok! nem is ismerek más csatornát... :F
vannak??? :)
na jo a secondary az a discovery! 9 után szigorúan!

de, hogy jönnek ezek a 38xx topikba?? sehogy. de állat!

OFF, off.[/OFF] ehh nem akar szürkíteni... nomind1

[ Szerkesztve ]

(#41865) Hurkaleves válasza endru88 (#41863) üzenetére


Hurkaleves
őstag

hmmm...passz... ez jó kérdés!
ha tudnál a procin egy kicsit húzni (mondjuk 2,5ghz) kíváncsi lennék, hogy kiírná e még...
egyébként akkor tényleg nemtom... :( a procinak nem kéne beleszólnia...
de hátha valaki már tapasztalt ilyet...
hahóóó...valakiii...! :U :D

[ Szerkesztve ]

(#41866) - = Zk = - válasza Hurkaleves (#41864) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nem szürkit, mert sort törtél (entert nyomtál...)
perszehogysehogy, de remélem pár sor OFF miatt nemkapunk ki.. .:U

elsődleges csatornám a Comedy Central. Dokik. kész:R

41863: nemtom mivolt azelőtt, de BIOS-t frissítettél gondolom. vga drivert is. stb.

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#41867) Hurkaleves válasza - = Zk = - (#41866) üzenetére


Hurkaleves
őstag

na! azért a bios frissítés nem éppen egy driver frissítés! ott szállhatnak el dolgok...
de egyébként jogos! nem is kérdeztem ilyen alapvető dolgokat......
...hanem egyből a lecsóba.. :)

[ Szerkesztve ]

(#41868) - = Zk = - válasza Hurkaleves (#41867) üzenetére


- = Zk = -
félisten

bele a közepébe;)
pedig lehet, hogy csírájában keresendő a probléma.... :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#41869) Hurkaleves válasza - = Zk = - (#41868) üzenetére


Hurkaleves
őstag

hája.
remélem endru88 azóta olvasta ezeket a sorokat és már orvosolja is az alapvető problémákat! már feltéve ha vannak és ha egyáltalán ezek....

(#41870) endru88 válasza Hurkaleves (#41869) üzenetére


endru88
csendes tag

Ma már nincs kedvem hozzá. De holnap felrakom a crysis-t és ha gond nélkül megy akkor azokkal a játékokkal van gond amelyek nem támogatják a 3magos procikat. Legalább is szerintem. Majd holnap kiderül.

Másik forumban ezt javasolták:
-Túlmelegedés, feszültség ingadozás vagy tuning miatti hibából fakadóan a
driver-be beépített VPU Recover lefagyasztotta a kártyát, az esetleges hardveres
hibák, sérülések elkerülése érdekében.
-Ha zavar akkor a CCC-ben vedd ki a pipát az Enable VPU Recover elöl.

[ Szerkesztve ]

(#41871) - = Zk = - válasza endru88 (#41870) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hmm.. hát akk holnap okosabbak leszünk, ha megosztod velünk tapasztalatodat.:R
de amiket irtak, lehet azzal is próbálkozni. egy kanyart megér sztem... :K

lehet ebben pisztoly fórumtárs is egyetért velük... :))

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#41872) Hurkaleves válasza endru88 (#41870) üzenetére


Hurkaleves
őstag

hát igen... a VPU kikapcsolása orvosolhatja ezeket a problémákat viszont ez a funkció "védi" a karit...bár ha úgy vesszük régebben nem is volt ilyen tulajdonság a catalyst-ban és mégis gond nélkül mentek a karik.. :U :F
nemtom...de először egy új driverral azért próbáld be!

[ Szerkesztve ]

(#41873) endru88 válasza - = Zk = - (#41871) üzenetére


endru88
csendes tag

Nem hiszem, hogy kipróbálom. Nem akarom tönkre tenni a kártyát.

(#41874) - = Zk = - válasza endru88 (#41873) üzenetére


- = Zk = -
félisten

szvsz elrontani nemfogod.
lehet a játékkal van gond. frissítetted a játékokat is? de az előző kérdésekre nemkaptam választ:U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#41875) endru88 válasza - = Zk = - (#41874) üzenetére


endru88
csendes tag

A gép minden alkatrésze új. A karit frissítetem, viszont a biost nem.
Holnap délután többet fogok tudni. Majd megosztom veletek.

(#41876) - = Zk = - válasza endru88 (#41875) üzenetére


- = Zk = -
félisten

rendben. :K

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#41877) sagesz93


sagesz93
addikt

HI!
Végre mától én is HD3850 tulaj vagyok :D
Méghozzá egy MSI RX3850 512mb ddr3. Nem refhűtős.
Bios frissítést kéne rá dobni?
Tuningba meddig szabad elmenni?
Valaki tudna feldobni egy gta4 benchmarkot mert eléggé érzem hogy visszahúzza a proci a vga-t.

(#41878) lsc válasza sagesz93 (#41877) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha működik minek bioszt frissíteni ? Tuning addig amíg plusz fesz nélkül bírja . Mondjuk a procidat legalább 2,8-ig húzni kellene, gta 4-hez mag határ a csillagos ég .

Az élet kegyetlen .

(#41879) sagesz93 válasza lsc (#41878) üzenetére


sagesz93
addikt

Csak kérdeztem.
Most 2,6-on van addig még ment stabilan fesz nélkül. 2,8-on még nem próbáltam.

(#41880) lsc válasza sagesz93 (#41879) üzenetére


lsc
nagyúr

A procinak finoman adhatsz feszt /ha nem gyári a hűtés akkor egy kicsit többet is /, a fesz nélküliséget a videokártyára írtam .

Mod : Nem lehet előre megmondani, gyárilag a his iceq turbi x volt a leggyorsabb, az 735/1960-on ment , de az enyém annak idején ment 800-on is . A gpu a lényeg, a memóriák húzása nem ad nagy pluszt .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#41881) sagesz93 válasza lsc (#41880) üzenetére


sagesz93
addikt

Még gyári hűtés van rajt, remélem nemsokára sikerül szerezni egy TX2-t.
Tudom hogy mire irtad a feszt. Mennyit kéne bírnia a 3850-nek tuningban?(úgy a nagy átlag érdekel)

(#41882) Sweet Lou 6 válasza sagesz93 (#41881) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Az átlag az olyan 750-800 Mhz (gpu)

sweetlou6.wordpress.com

(#41883) sagesz93 válasza Sweet Lou 6 (#41882) üzenetére


sagesz93
addikt

ja jó, én meg már féltem mi lesz 700-nál :DD

(#41884) zabu


zabu
tag

Csáó!
Van kis problémám :/
Felhoztam a gépemhez a panasonic tv-nket, összedugtam őket, komponenskábellel, mindent oda ahova kell. Tv-t komponensre állítottam, és megnyitottam az ati catalystomat, 9.03as volt. Kerestem nem találtam semmi olyan beállítást aminél ilyet tudnék állítani. Frissítettem 9.04-re, ugyanaz, Basic beállításnál nincs menü a general settingsnél. Felraktam a 8.6osat win7eset, semmi változás. nem tudom mi tévő legyek. Tudna valaki segíteni?
köszi előre is

ati hd 3850
paansonic viera nemtudommilyen
win7
most: catalyst 8.6

Segítségeteket előre is köszönöm!

kipróbáltam a 9.05ös szoftverrel is, nem látok túl nagy különbséget, probléma ugyan úgy fennt áll. szerintem bennem van a hiba, csak ne mtudom hol:/

[ Szerkesztve ]

(#41885) Hurkaleves válasza sagesz93 (#41883) üzenetére


Hurkaleves
őstag

azt úgy is észreveszed ha nem bírja! meghalni meg nem fog nyugi..
de ha biztosra akarsz menni akkor a gpu caps viewer-el a szőrkarikát (fur test) engedd rá egy fél órára... ha ott nem hibázgat akkor oks. ha igen akkor visszább kell venni..

(#41886) sagesz93 válasza Hurkaleves (#41885) üzenetére


sagesz93
addikt

thx a segítséget+az infókat.
Majd kihozok mindent a kariból :D
Még egy kérdés. Tv-hez szeretném rákötni a gépet(sima crt-s samsung.) S-videoval probáltam, ment is csak hang nincs. Hogy tudok varázsolni rá?

[ Szerkesztve ]

(#41887) summi válasza WesTM (#41859) üzenetére


summi
csendes tag

Hi!

köszi a segítséget, de a cpu optimizer nevű progit honnan tudom letölteni?
kerestem de nem találom konkrétan ezt a nevű progit!

üdv.

Zs

(#41888) summi


summi
csendes tag

Szerintetek milyen processzor tudja normálisan meghajtani a 3850 512Mb vga-t?

Üdv.

Zs

(#41889) kriszbon válasza summi (#41888) üzenetére


kriszbon
őstag

A tied is meghajtja, ha megy olyan 3Ghz körül, de amennyit most megy(2880) az sem rossz! Úgy kb. 3.1-3.2Ghz(E5200) felett már nem hoz a konyhára semmit, ha húzva van a kártya akkor sem!

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#41890) WesTM válasza summi (#41887) üzenetére


WesTM
senior tag

Szia!!!

Nem tudom miért cpu optimizert írtam, cpu control a progi neve. :B :R
[link] Innen le tudod tölteni. Ezzel tudsz még kicsit variálni.

A kihajtás részéről ajánlom logout cikkemet, itt sok mindent megtudhatsz a vga-ról.
[link]

(#41891) jookomak válasza sagesz93 (#41886) üzenetére


jookomak
őstag

S-video csak képet visz át , hangot nem, ahoz kell a külön hangfal. hacsak nem létezik valami olyan átalakító cucc, amibe be tudod dugni a s-video jelet, és a hangkártyából kijövő hangot (jack-rca kábellel) majd ezt átalakítja scart-ra.

Zabu: mi is pontosan a probléma? nem tudtál 1366x768-ast beállítani a kártyán, hogy natívan menjen a tv? vagy plazma és 1024x768-as?
sztem a legegyszerűbb a kártyához adott dvi-hdmi átalakítóval meg egy hdmi kábellel kilőni a képet.

(#41892) sagesz93 válasza jookomak (#41891) üzenetére


sagesz93
addikt

kaptam egy olyan csatit hozzá amin van s-video meg egy sárga csati,(gondolom ez az amit te írtál.) De a tv-n is meg ezen is csak bemenet van, vagy mi :D, meg van olyan amiből kijön 3 színes csati is, de aztse tudom semmire se rákötni. Rohadtul nem értek hozzá...
Kéne fullHD tv, mert kaptam dvi-hdmi átalakítót :O .

(#41893) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Ez a 9.5-ös Cata egész jól sikeredett, mert a driverekre elég érzékeny Asus 3870-esem rendkívül jól megy vele. A 9.4-essel szóba se akart állni, csak a saját Asus honlapról leszedett driverrel volt jó. Ez tetszik neki, az Ati winflash is megnyílik, az előzővel nem volt hajlandó. 64-es Win 7 Ultimate.

Alister from Hell

(#41894) thumb


thumb
aktív tag

Halihó mindenkinek!!

Nemrégiben írtam, hogy az ATI 3870x2 videokártyám csíkoz de csak Call of Duty 2-ben ha gránátot kapok. Nos először azt hittem, hogy a kártyának van baja fórumoztam is de megoldás nem nagyon született (ezúton is szeretném megköszönni azoknak akik próbáltak segíteni) így aztán az összes drivert kipróbáltam és állítgattam tehát mostmár megosztanám gondolataimat. A megoldás a Catalyst A.I.-t ki kell kapcsolni. Ennyi az egész és tesztjeim alapján csak a COD2-nél csíkoz dx9-es játékoknál semmilyen gond nincs vele. Írták, hogy a 8.1-es driverrel a CS-ben csíkozott amikor flash-t kapott az ember viszont azt a 8.2-es driver megoldotta vagy valószínüleg ott is csak ki kell kapcsolni a catalys-ton belül az A.I.-t. (Catalyst A.I. = Catalyst Control Center finomhangoló alkalmazás. Az A.I. (A.I., mint mesterséges intelligencia) névre keresztelt funkció további optimalizációkat végez a játékok futtatása során, mellyel némi többletteljesítményt csikarhatunk ki a videokártyánkból.)

Magyarán a textúrát állítgatja low-nál a régi kártyák szerint high-nál a pedig az új szabványok szerint.

kösz a figyelmet hátha valakinek hasznára lessz

[ Szerkesztve ]

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#41895) varsam válasza Alastair' (#41893) üzenetére


varsam
őstag

Az ATI honlapján mért nincs még fenn a 9.5? vagy csak én nem találom?

(#41896) kriszbon válasza varsam (#41895) üzenetére


kriszbon
őstag

Azt olvastam több helyen, hogy hétfőn lesz csak fent :F

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#41897) varsam válasza kriszbon (#41896) üzenetére


varsam
őstag

Csak mert guglival rákeresve, elég sok helyről le lehet már tölteni

[ Szerkesztve ]

(#41898) kriszbon válasza varsam (#41897) üzenetére


kriszbon
őstag

Igen tudom, de többen is azt írták, hogy az még nem az eredeti, mivel még a gyártó nem rakta ki, és valami gubancok is vannak vele! Szerintem hétfőig kibírod, hogy a hivatalosat tudd letölteni, ami biztos hogy jó! :))

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#41899) Alastair' válasza varsam (#41897) üzenetére


Alastair'
nagyúr

9.5, és semmi gond nincs vele.

Alister from Hell

(#41900) varsam válasza Alastair' (#41899) üzenetére


varsam
őstag

Feltettem, megy kössz!

Viszont van egy gondom. 3870-esem van, és nemrég tettem fel az SP2-t Vistához. Gondoltam jó lesz meg minden, viszont azóta CoD2-be kb 40-50fps-el kevesebbem van. Néztem már a 9.4, valamint most a 9.5-ös catalyst-al is, újratelepítettem a játékot is, de 100-nál több fix fps-t nem tudok kicsavarni a játékból. Összehasonlítás képpen CoD4-ben full grafikai beállításokkal is megvan a fix 125 vagy még több is.
Ötlet? vagy egyszerűen ennyit az SP2-ről?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.