Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) lsc válasza MrCsiT (#600) üzenetére


lsc
nagyúr

Kár hogy azt sem érted amit olvasol, a giga kártyával van gond, pl a sapphire jó.

Az élet kegyetlen .

(#602) Peter13 válasza tzsolesz (#542) üzenetére


Peter13
senior tag

Hát, 4Ghz-re nem sikerült felrángatnom, így elsőre megakadtam 3250-nél (sorry, nem vagyok egy nagy tuning bajnok, utoljára a 900-as Athlonomat húztam fel 1100-re, vízhűtéssel).
Viszont ez legalább semmit se ért...komolyan, nincs értelmezhető különbség, pedig ez is pontosan 30% tuning, aminek szerintem már jelentkeznie kéne ha van a proci sebességének bármi befolyása egyáltalán. Bemásoltam az eredményt, ha összeveted az előzővel, látod hogy mérési szórás mértékű a különbség...szomorú vagyok...vagy vidám, még nem tudom.
:)

Persze lehet hogy "enyhébb" beállítások mellett jobban kijönne az előny, de én azért vettem 6870-et, hogy native felbontáson használjam a monitort (esetleg AA-val)...

[ Szerkesztve ]

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#603) Peter13 válasza MrCsiT (#600) üzenetére


Peter13
senior tag

Szerintem nem szerencsés általánosítani. Van egy bizonyos típusú 6850-es kártya, ami egyelőre ezzel a problémával küzd. Másik 6850-ek jók. 6870-ek jók. OK, ez egy hiba, de ennyi, nem több, nem kevesebb. Ettől még az Ati tud drivert írni és ventilátort szabályozni, és biztos vagyok benne hogy az Nvidia történetében is volt már olyan hogy egy funkció nem úgy működött (elsőre) ahogy kéne.
Egyébként szerintem is ez inkább BIOS hiba, amiért nem az Ati, hanem az adott partner a felelős (aki gondolom gyorsan kiad egy javítást, lévén nem kis cégről van szó)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#604) MrCsiT válasza lsc (#601) üzenetére


MrCsiT
addikt

mivel azt is olvastam, hogy ezek mind egyformák (kivéve matrica) így akár mindnél is lehetne ugyanez a hiba ?! ..és igazad van, nem értem: miért nem lehet valamit letesztelni ahelyett, hogy idétlen hibával kerülne a piacra ??

..és nyugodtan írjad nekem, hogy csak egy kártyánál van ilyen, hisz Te biztosan nem emlékszel az 57xx -ek GSOD-jára - ami meg a kártyák legalább 30%-át érintette - de én emlékszem, mert volt GSOD-os kártyám, így kérlek, a kímélj meg attól, hogy jobban véded az AMD-t, mint kellene :P ..engem a tendencia zavar: újabb AMD kártya, újabb idétlen hiba, és ha én veszem meg, attól még nem fogok örülni a hibának, hogy azt nem konkrétan az AMD követte el, érted?

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#605) tome.jr válasza rocket (#598) üzenetére


tome.jr
addikt

Nem volt egy kétventis GTX 465 Gigabyte-om és annak sem lehetett manuálisan állítani a ventijét, idle baromi hangos volt a kártya. Én megspóroltam a BIOS flash-elést, a supportnak írogatást és a az idegeskedést, 2 nap után visszavittem a kereskedésbe hogy rossza a kártya és elhoztam helyette egy másikat. :)

(#606) Zanik válasza MrCsiT (#604) üzenetére


Zanik
addikt

Neked gondod van a szövegértelmezéssel? A Gigabyte HD6850-el van gond (azok közül se minddel), ami nem referenciahűtős, a Gigabyte saját hűtési megoldása van rajta, ami egyébként nagyon hasonló a 460GTX-ükön lévőhőz. Nos, a Gigabyte rontott el valamit a ventiszabályzással, nem az AMD! De tényleg, gyere Ati topikba flémelni, meg általánosítgatni...

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#607) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Hi all!

Én is giga karit akarok venni és vacilálok az AMD és a Nvidia megoldása között. Igazából a 6850 fogyasztása miatt az AMD megoldása felé hajlok. Szomorúan olvasom, hogy bajos a hűtése, de ha egy bios update javítja akkor no problem.
Mellesleg RivaTuner nem játsztik? Én azzal vezérlem a 88Gt-met és tökéletesen működik.
Még egy kérdés, szerintetek érdemes HDMI-s monitort venni és akkor hdmi vel összekötni vagy a DVI is megteszi?

[ Szerkesztve ]

(#608) Zanik válasza BalaNce87 (#607) üzenetére


Zanik
addikt

DVI ugyanolyan képet visz át mint a HDMI, csak a HDMI hangot is tud! Elég a DVI. Ha félsz, hogy a te Giga-d is hangos lesz idle-ben, akkor inkább nézz Sapphire-t vagy Asus-t. Amúgy tényleg nagy előnye a fogyasztás, pláne az 1db tápcsatival!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#609) Pierre75 válasza BalaNce87 (#607) üzenetére


Pierre75
senior tag

Eddig 5-ből 1 embernek nem oldódott meg az új bios-szal a venti gondja, de kérdés, hogy ő egyáltalán feltette-e azt. 460 esetén olvasd el az utolsó néhány hsz-t. 460-ból több hangos, zajos van, de ott biztosra mehetsz a Giga OC kártyájával. Kiegyenlítettnek tűnik a 2 kártya, én sokáig a 460OC felé pislogtam, de a kedvezőbb fogyasztás és a BC2-vel kapcsolatos egyeseknél előforduló probléma miatt a 6850 mellett döntöttem.

(#610) gbors válasza BalaNce87 (#607) üzenetére


gbors
nagyúr

rivatuner nem játszik, de az utódjának tekinthető MSI Afterburner igen.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#611) BalaNce87 válasza gbors (#610) üzenetére


BalaNce87
addikt

A riva tunert már nem fejlesztik? Vagy csak nem kompatibilis a mai driverekkel?

(#612) rocket válasza tome.jr (#605) üzenetére


rocket
nagyúr

Ennek lehet allitani manualisan, csak para ha belovom 22%-ra, es ugy felejtem jatek alatt :)
En azert irtam a supportnak mert a problema konnyen orvosolhato lenne, es nem azert vettem ezt a kartyat, hogy visszavigyem, de ugytunik nem hagynak mas valasztast :)

#600:Csak a Gigabyte HD6850-nel van ez a problema, a tobbi kartya jol mukodik.

#604:Nem egyformak a HD6850 kartyak, mivel nem kerult kereskedelmi forgalomba referencia modell.

#607:Nem kell urban legendakat krealni, csak a Gigabyte kartyajarol van szo, es nem a hutes bajos, hanem a BIOS.

#609:
Hihetetlen hogy meg mindig nem erted a lenyeget a tortenetnek pedig meg kepeket is beraktam, hogy konyebben ertheto legyen, nem oldodott meg a problema az uj BIOS-szal, mert tovabbra sem az alapjan szabalyozza a ventik sebesseget, ha ugy lenne idle 55 fokig 50%-on kene legyen a venti ehelyett nalad 25% es 41fok , masik felhasznalonal meg 30-35% es 45fok.
Azt nem irtam egyszer se nem lett jobb mint volt, csak azt irom, hogy nem a BIOS-ban megadott ertekek szerint mukodik, tehat valami mas szerint allitgatja ami nem lenne akkora gond ha fix ertek lenne, de a te es a masik PH felhasznalo adataibol latni, hogy random csinalja.
Csak aztan nehogy random 2%-os venti fordulatot parositson load ala.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#613) Tolkarius válasza rocket (#612) üzenetére


Tolkarius
tag

Most lehet h hülyeség amit mondok, de nem lehet h az a gond a venti vezérléssel h a referencia hűtésre van alapból beállítve a venti feszültsége és ez alapján szabályozza a fordulatot. Ugyebár a gigabytenak dupla ventis hűtése van ami sztem messze a legjobb, de ehhez valszeg nagyobb fesz kell mint a referencia hűtéshez, így lehet vmi gond a biossal mert ami a biosba mondjuk 22% os fordulat az lehet h más lesz, mert más hűtés van rajta aminek más a fesz felvétele?
Ez megamagyarázná az összes többi egyedi hűtésnél is a problémát...
de azt mondani h a gigabyte szar emiatt azért vicc, mert ki más szereli dupla ventivel a 6850 esét, ami kapható is itthon...

[ Szerkesztve ]

(#614) lsc válasza MrCsiT (#604) üzenetére


lsc
nagyúr

Nekem meg rémlik valami 6800-as széria gond, sőt olyan driver is ami megsütötte a kártyákat a másik oldalon, mégse írtam sehova hogy milyen sz@r és béna cég :U . Ha ennyire nem megy a szövegértés akkor már ne is erőltesd, felesleges.

Az élet kegyetlen .

(#615) DroiDMester válasza MrCsiT (#600) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nem az Ati vagy AMD hibája, hanem a béna Gigabyte-é! :O Minek akarnak egyedi kártyát csinálni meg egyedi hűtőt ha nem értenek hozzá! Nem akarom szidni a gigabyte-ot de nekem eddig az összes giga cuccal állandóan csak gondom volt! legyen az VGA, alaplap, vagy bármi más! Az a gond hogy nem a minőségre mennek hanem az olcsóságra hogy olcsóbban tudja adni mint pl : Asus! és ennek sajnos megvan a hátul ütője! :P

(#616) Peak


Peak
addikt

Első szivás a HD6870-el, hogy az NFS Shift nem működik vele. :(
Kidobál desktopra már töltőképernyőn is bármilyen felbontáson is inditom el, akár 800x600ban low grafikán.
GG AMD! :(

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#617) rocket válasza Tolkarius (#613) üzenetére


rocket
nagyúr

Egyik kartya se referencia hutos.
Az biztos csak a Gigabyte hasznalja ezt a BIOS-t.

A hutes maga tokeletes, ha a BIOS ertekeken mukodne 3D alatt is halk lenne, es nincs gond a hutesi hatekonysagaval.

#615:Nem ilyen egyszeru a keplet, ugyanis driver nelkul megy szepen 22%-on ahogy az original BIOS-ban van.

Egyelore felesleges messze meno konkluziokat levonni, a tortenet jelenleg annyi hogy a Gigabyte support suxx, mert nem voltak kepesek 2 munkanap alatt oda rofogni egy annyit legalabb, hogy rajta vannak a problema megoldasan.

#616:Melyik driver van fent?

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#618) Peak válasza rocket (#617) üzenetére


Peak
addikt

AMD oldaláról letölthető 10.10-es legfrissebb.

A Fallout 3 gyári telepítőlemezről frissen telepítve sem indul el valamilyen xlive.dll hibára hivatkozva.

Vajon mindez miért nem volt gond nVidia 8800GT mellett? :S

Asszem kezdem bánni ezt a vásárlást. :(

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#619) v!ct0y válasza Peak (#618) üzenetére


v!ct0y
veterán

xlive.dll Az a GFWL egyik dll je szvsz nem sok köze van a karihoz.

(#620) WesTM válasza Peak (#618) üzenetére


WesTM
senior tag

Előtte szerintem kotord le a régi nvidia drivert, vagy húzz új oprendszert. Az lesz a legtisztább megoldás.

Ha már el sem indul a játék, az nem az ATi hibája, hanem user error. Nem szeretem, ha egyből szidják az ATi-t, pedig valószínűleg teljesen máshol kell keresni a problémát. :K

(#621) Peak válasza WesTM (#620) üzenetére


Peak
addikt

Pont ezt tettem.
Minden teljesen friss és szűz.

Előfordulhat az, hogy az új Catalyst és a régi PhysX inkompatibilis?
Nézek egy friss PhysX telepítést, hátha...

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#622) joshua7 válasza BalaNce87 (#611) üzenetére


joshua7
veterán

Már egy jó ideje nem. Nekem mondjuk pont ahhoz kellett most visszatérnem, mert a mostani karimon csak az tudja 50% alá belőni a ventit, CCC meg az Afterburner nem...

Semper Fi

(#623) Abu85 válasza tome.jr (#605) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Gigánál nem tudom mi van, de a GX 460-asnál is volt para a ventilátorvezérléssel. Azt is javítgatták később BIOS-sal, aztán jó lett és lenyugodott a nép. Valamiért túlságosan kapkodnak a kiadással. :(

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#624) tome.jr válasza Abu85 (#623) üzenetére


tome.jr
addikt

Volt 768-as Giga és 1024-es Giga GTX 460-am, de azokon tökéletesen működött a ventivezérlés. A GTX 465-ön nem működött. Nem tudom min múlik, hogy melyiken rossz :U

[ Szerkesztve ]

(#625) Abu85 válasza tome.jr (#624) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Gyanítom, hogy kapkodnak a kiadással, és az elején még nem áll össze a BIOS. A ventivezérlés technikailag a legkisebb probléma, mert azt később könnyen lehet módosítani. Persze nem jó dolog a tesztelés ilyen szintű hiánya, mert a user a ventit fontosnak érzi, és kellemetlen, ha a kiadott kártya ebből a szempontból nincs kész. Az később oké, hogy BIOS-sal javítják, de ezt nem így kellene szvsz. Ebből a szempontból a giga kártyák egy kicsit rossz úton járnak. Az AMD például csinált referenciát a HD 6850-re, ha nincs időd tesztelésre, akkor azt le lehet másolni (az egy kitesztelt alap), ez a partnereknek egyáltalán nem tilos, és sokan élnek is vele, aztán később kijön a saját verzió.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#626) gbors válasza Abu85 (#623) üzenetére


gbors
nagyúr

nem para volt vele, csak eredetileg 40 és 70% között lehetett állítani, ha jól emlékszem. újabban 40 és 100% között lehet.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#627) BalaNce87 válasza joshua7 (#622) üzenetére


BalaNce87
addikt

De akkor működni működik az új karikkal is, nem?!

(#628) alibaba78 válasza rocket (#612) üzenetére


alibaba78
őstag

Sajnos nincs igazad. Ma vettem birtokba az xfx 6850-emet, es bizony ennek is 70%-on megy a ventije alapon. Mar irtam is a supportnak, termeszetesen angolul. Meglatjuk, itt mennyire segitokeszek.

(#629) lsc válasza alibaba78 (#628) üzenetére


lsc
nagyúr

Akkor megint kiderül hogy csak a sapphire végzett jó munkát :U . Remélem xfx normálisabb lesz mint a giga.

Az élet kegyetlen .

(#630) alibaba78 válasza lsc (#629) üzenetére


alibaba78
őstag

Hat ezt en is remelem. Majd beszamolok rola. :)

Abu85: Olyannyira kapkodva adtak ki, hogy meg a matrica sincs rendesen felhelyezve a hutore (buborekos, es nem tapad rendesen). :D

(#631) joshua7 válasza BalaNce87 (#627) üzenetére


joshua7
veterán

Gondolom igen órajel- meg ventiszabályzásra, de pl feszt biztos nem tudsz állítani, mint Afterburner-ben.

Semper Fi

(#632) rocket válasza alibaba78 (#628) üzenetére


rocket
nagyúr

Arra eddig meg senki nem panaszkodott forumokon, azert irtam.
Melyik verzioju BIOS van rajta?

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#633) Abu85 válasza alibaba78 (#628) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az nem meglepő. A Giga és az XFX ugyanúgy a Flextronicsnál gyártat. Valószínűleg a fejlesztésük is megegyezik az azonos gyártósor miatt, ebből a szempontból előjöhetnek ugyanazok a hibák.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#634) alibaba78 válasza rocket (#632) üzenetére


alibaba78
őstag

Akkor itt az elso panasz. Mikor jon el az az idoszak, amikor komolyabb problema nelkul adnak ki egy kartyat? (koltoi.....)

(#635) rocket válasza alibaba78 (#628) üzenetére


rocket
nagyúr

Most nezem irtak mar joparan, akkor azt beneztem :B
BIOS fix is van mar, es a Gigabyteval ellentetben ebben maradt a 22% a fan cycle 55 fokig :)

Ha felraktad majd nezd meg mukodik-e BIOS alapjan.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#636) BalaNce87 válasza joshua7 (#631) üzenetére


BalaNce87
addikt

Neeem én nem akarok feszt emelni, gondolom így is melegszenek eléggé:)

(#637) alibaba78 válasza rocket (#635) üzenetére


alibaba78
őstag

Baszki, gyorsabb vagy, mint az xfx munkatarsai. :D :R

(#638) rocket válasza alibaba78 (#637) üzenetére


rocket
nagyúr

Mukodik ahogy kell? vagy ez is Gigabyte fele BIOS fix "letojjuk magasrol mivan a BIOS-ban" elven mukodik?:D

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#639) alibaba78 válasza rocket (#638) üzenetére


alibaba78
őstag

Felraktam, es ugy tunik, megoldotta a problemat. :R Egy apro gond, ccc szerint 22% a venti sebessege, gpu-z szerint 40%. Most akkor melyiknek lehet hinni? Aida32 nem ismeri fel a vga-t, es a gpu observer gadget sem. :(

(#640) joshua7 válasza BalaNce87 (#636) üzenetére


joshua7
veterán

Minden relatív, de egyáltalán nem vészesek, főleg a HD6870 nem, sőt!

Semper Fi

(#641) rocket válasza alibaba78 (#639) üzenetére


rocket
nagyúr

Jo hir, ez az ami a Gigabytenak nem sikerult eddig meg.
CCC-nek, GPU-Z meg nem kezeli jol a kartyat, idle orajelre 100/81-et ir ami 100/300 valojaban :)

AIDA32 nem is fogja felismerni mert az meg az Everest elotti neve volt a programnak evekkel ezelott, AIDA64 az uj neve (mukodik 32bit-es op rendszeren is), abbol is a legujabb BETA ismeri mar a HD68xx kartyakat.
GPU observerbol nincs meg uj verzio amivel mukodne, a Sapphire TriXX programja melle van gadget, de nalam nem mukodik az se, kiirja loading aztan semmi. (valoszinuleg csak a Sapphire kartyakat tamogatja)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#642) Kissjeno


Kissjeno
tag

Sziasztok. Szereteném lecserélni a 4850 kártyámat, csak az a probléma, hogy az újabb kártyákon nincs S-videó kimenet. A filmeket CRT tévén nézem amit még nem szeretnék lecserélni.(LCD-re) Kérdés az, hogy van-e valami olyan átalakító amellyel az új kártyák kimeneteit össze tudom hozni a CRT tévével.

(#643) alibaba78 válasza rocket (#641) üzenetére


alibaba78
őstag

Megszokas...... :B Koszi, felraktam, igy mar tokeletes.

Beneztem a rajzot, mert valoban csak 40%-ra veszi vissza a ventit az uj bios, viszont igy is van olyan halk, mint az elhunyt gtx460-am. Elkepzelheto, hogy a gigabyte megoldasa azert fogja 22%-ra visszavenni, mert a duplaventi van olyan hatekony, mint az xfx egy ventis megoldasa.

"Sapphire TriXX programja melle van gadget, de nalam nem mukodik az se, kiirja loading aztan semmi. (valoszinuleg csak a Sapphire kartyakat tamogatja)"

Regisztracio szukseges. Inkabb tartsak meg. :)

(#644) rocket válasza alibaba78 (#643) üzenetére


rocket
nagyúr

Nem nezted be a rajzot, 22% 55 fokig, mivel a CCC 22%-ot mutat igy hatra dolhetsz nyugodtan :)
Ezt kene a Gigabytenak is veghez vinni, dehat ott a support ugytunik csak neveben letezik.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#645) alibaba78 válasza rocket (#644) üzenetére


alibaba78
őstag

The ugly truth:

Bocs a stilus miatt, de csak hirtelenjeben csinaltam. :B

(#646) rocket válasza alibaba78 (#645) üzenetére


rocket
nagyúr

Ezt irtad a #639-ben:

"Felraktam, es ugy tunik, megoldotta a problemat. Egy apro gond, ccc szerint 22% a venti sebessege, gpu-z szerint 40%."

Erre valasztoltam, de ezek szerint akkor elirtad :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#647) DroiDMester válasza Peak (#618) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ha új rendszert telepítettél fel és még nem telepítetted fel a Games for Windows - LIVE-ot akkor neis csodálkozz hogy nem indulnak el a játékok elég sok játéknak szüksége van rá mostanában! :K (többek között az NFS Shift nek is azért nem indul) :DDD

(#648) balu077 válasza alibaba78 (#645) üzenetére


balu077
tag

Gigabyte 6850
[link]

[ Szerkesztve ]

(#649) LGabor001


LGabor001
tag

Sziasztok
Na kérdésemre már kaptam választ mindenki a 6870-et ajánlja
az a kérdésem még, hogy szerintetek mennyi idő mire jön olyan ami nem refhűtős?
és esetleg mennyit érdemes várni árcsökkentésig...

(#650) rocket


rocket
nagyúr

Felraktam a BIOS-t, egy kis alapfeszes tuning:

Csak ugy belottem 884mhz/1120-ra lehet megy feljjebb is meg :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.