Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) gbors válasza ///Krisz\\\ (#1949) üzenetére


gbors
nagyúr

hmmm, lehet, hogy mégsem volt akkora ötlet a redwood memóriavezérlőjét tenni a chipbe?

innentől viszont megoldás a garancia.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1952) ///Krisz\\\


///Krisz\\\
senior tag

az órajel visszavétele miatt fel kellet oldanom a Catalyst-ban valami zárást (csak lefele tuningoltam :D ).
1. Ebből lesz valami bajom? (garancia huss...)
2. Valahogy vissza lehet ezt zárni? (vga biosz, win7 újrahúzása)

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#1953) TPeti


TPeti
tag

Nemtom mi a bajotok, nekem minden fut tökéletesen. Medal of Honor, új COD, Forma 1, Crysis Warhead, stb... reccenés és hibamentesen megy.

Valami Power management, vagy memória időzítési probléma lehet egyes gyártók kártyáinál, de arra is gondoltam, hogy kell neki a brutál táp, mert induláskor (3D-re váltás) úgy meghúzhatja a betápot, hogy a 600w alatti tápoknál kevés az-az 1db PCIe tápcsati.

Én meg vagyok elégedve a VTX3D 6850-el. 2D-ben hangtalan, 3D-ben elmegy. A kraft ami benne van bármire elég. Akinek mégis reccen vele bármilyen játék, vegyen hozzá core i7-et :P .

TPeti

Serpent 750 Nitro TC, Serpent.com

(#1954) ///Krisz\\\ válasza TPeti (#1953) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

nem hinném, hogy a 3D-re váltáskor meghúzná a tápot és az okozná a gondot, mert pl nekem a Black Ops-nál egy videó lejátszása közben csinálja a standby-os dolgot holott ahol meg "videokártya gyilkos" részek jönnek semmi probléma. (+ ha az lenne amit mondasz akkor a gpu-t ha visszavenném az is segítene, mert ugye azzal energiát spórolnék meg, de nem itt csak a memória visszavételére javul.) A power management meg a memória időzítés már valószínűbb.

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#1955) Neo85


Neo85
tag

Hello.4890-ről váltok giga oc6850-re, mekkora különbség lesz köztük?Gondolom roszab nem lesz:)

(#1956) TPeti válasza ///Krisz\\\ (#1954) üzenetére


TPeti
tag

Nem is akkor lehet a gond, amikor játék közben szépen finoman változik a betáp igény, hanem akkor amikor drasztikusan-hektikusan ugrál, azt nem minden táp tudja lereagálni. Szerintem tipikusan ilyenek a gyengébb passzív PFC-s tápok. Aktív PFC rulez!

Nem sokára meglátjuk, hogy a 10.12-es catalyst megoldja-e a problémát(okat). Utólag úgyis kifog szivárogni, mi is volt a gond.

[ Szerkesztve ]

Serpent 750 Nitro TC, Serpent.com

(#1957) wittman válasza TPeti (#1953) üzenetére


wittman
aktív tag

Az a baj, hogy csak win7-ben van ez a hiba.

Ahogy már többen írtuk, winXP x86-on senkinek nem volt ez a black screen monitor standby hiba.

Na ezért már teljesen kizárható a 3D-s brutális tápigény miatti hiba. Azt meg nem is említem, hogy az AMD fórumán olyanok is jeleztek, akinek 1000W sőt 1200W-os tápja van. Persze nem Codegen, Mercury, HKC és társai...

[ Szerkesztve ]

www.vmh59.hu

(#1958) TPeti válasza wittman (#1957) üzenetére


TPeti
tag

Igen, ebben van valami. Az Aero-t próbáltátok már kikapcsolni ? 32 vagy 64 bites az Win7 ?

XP alatt a dx9 nem biztos, hogy megizzasztja annyira.

[ Szerkesztve ]

Serpent 750 Nitro TC, Serpent.com

(#1959) wittman válasza TPeti (#1958) üzenetére


wittman
aktív tag

Win7 x86 és x64-en is jelentkezett a hiba. XP-n soha

www.vmh59.hu

(#1960) GödiAli


GödiAli
tag

No para srácok!

Simán lefutott a 3DMark 11 775/1000MHz-n [link]

Viszont a SHIFT-nek mind1 h 900 v 1000MHz ugyan úgy összeomlik 1 órán belül!!!
Várjuk meg a 10.12-őt és ha az sem lesz jó akkor majd törhetjük a fejünket ( a falba) :W

(#1961) Taifa Díaz válasza GödiAli (#1960) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Miért lát csak 1020 MByte vramot a progi?

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#1962) Smith Ügynök


Smith Ügynök
tag

Srácok!

Nekem GTA IV.-ben csinálja/ta a standby-os dolgot...
10.10e + VSync Off úgynézki megoldotta a gondom, próbáljátok ki!
Lehet csak véletlen, és teljesen más miatt lett jó, nem tudom...

Remélem a 10.12-vel már minden szuper lesz, mert kicsit kezdek bepöccenni!

(#1963) tomic


tomic
addikt

3D mark 11 . Minden alapon 4151
[link]

(#1964) polonic


polonic
félisten

Az új catalystról tudtok valamit? Pontos dátumot esetleg? Vagy csak valaki beírta, hogy ezen a héten jön és ez az összes info?

(#1965) Sefi84


Sefi84
senior tag

Mindenki panaszkodik, hogy így szar úgy szar! :U

Nekem 2 is van és semmi bajuk, ha valakinek kell, egy eladó!!!

Akinek problémája van az rakja újra a rendszert még egy kártya cserénél is és semmi baja nem lesz utána! :N
Nekem el sem indult a rendszer a 6850-el, 4850-en volt előtte és nem töltött be, de ha vissza ment a régi kártya akkor ment!

Kb 10 embernek volt rossz itt a topikban és forgalomba hoztak eddig kb 2000-et az országban akkor most mi is a probléma, mindenből van selejt és lesz is, a driverrel mindig is probléma volt AMD téren az köztudott, de nem váltogatni kell hanem felrakni 1-et és használni! ;)
10.11-essel semmi baj tegyétek fel azt, én azzal használom és a 10.10-es is ment vele azzal sem volt bajom pedig azt mondták azzal nem is megy! :K

Én pl egy gyárilag szar SSD-t kaptam ami 13%-os kondícióval büszkélkedhetett, pedig abba nem nagyon tud elromlani semmi!

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#1966) faranus


faranus
aktív tag

sziasztok

az elkövetkező hetekbe veszem meg a 6870 met! De szeretnék pár kérdést feltenni ha nem nagy gond!
1. én a sapphiret néztem habár egy kicsit drágább mint a többi. A gigabyte ami mlg szóba jöhet számomra mert mind a 2 cég kártyáival volt már dolgom és nem csalódtam bennük!
Szerintetek melyik lenne jobb választás?
2. Néztem az MSI is jókat hallok róla. Az is tetszik gőleg a R6870 Twin Frozr II/OC mivel OC és nem ref hűtő van rajta.(de nem nagyon láttam a magyar webshop ba. Szerintetek érdemes lenne még várni vagy jó a ref modell is?
3. Kb mennyit lehet húzni az órajelen a ref modellnél? Vagy inkább ne kockáztassam?
(nincs nagy szükség a nagyobb teljesítményre mert gondolom az alapon is minden játékot tökéletesen visz de később lehet hogy kevés lesz és nem szereném hogy új kártyát kellene vennem mert nem bírja a hűtés a magasabb órajelet és a meleget!
4. esetleg érdemes lenne várni januárig hogy az árak lejjebb menjenek vagy nem fog oylan sokat csökkenni? (ha kb 1000 ft lesz olcsóbb akkor nem várok)

tisztelettel faranus :R

(#1967) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

No, lecseréltem a Giga 6850OC-t a VTX3D 5770-ére. Érdekes, hogy itt alapból 40 fokon megy a kariés 50%-on forog a venti. Természetesen nincs aero fagyás, játékok hamarosan, igaz majd az 5770 topicba.


(#1968) polonic válasza Bone123 (#1967) üzenetére


polonic
félisten

Őrültséget csináltál, azt ugye tudod? Egy jóval gyengébb kártyára váltottál?
Nemhogy egy másik 6850-et kértél volna.

(#1969) tomic válasza faranus (#1966) üzenetére


tomic
addikt

1: Eddig rendben van minden a sapphiral.
2: Rev modelleknek max csak a hangjukkal lehet (esetleg) problémád. De kinek mi a hangos.
Msi rendben van ,de ne számíts nagy oc-re, max 15-30mhz.
3: Kb 950-990Mhz alap feszen.Te tudod milyen felbontásban játszol. Ha nem 1920X1200
akkor szerintem egy ideig elég ez is.
4:Ha neked nem sürgős akkor csak egy picit várj míg a 6900 sorozat meg nem jelenik. ( lehet
némileg befolyásolja az árakat)

Bone123: Én nem cseréltem volna ki arra! :F

[ Szerkesztve ]

(#1970) kop8 válasza Bone123 (#1967) üzenetére


kop8
őstag

Normális :F :))

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#1971) SpeedR válasza Bone123 (#1967) üzenetére


SpeedR
őstag

Mennyi pénzt kaptál vissza? Igazából csak annak tükrében lehet eldönteni, hogy mennyire volt jó a döntés.

(#1972) tomic válasza SpeedR (#1971) üzenetére


tomic
addikt

Vagy akkor mért nem a másik oldal? 460. :F

(#1973) wittman válasza Sefi84 (#1965) üzenetére


wittman
aktív tag

Ha visszaolvasol, akkor láthatod, hogy csak pár játékkal van baja és csak win7-ben. Azt mond meg nekem, hogy ugyanazzal a dx9-es játékon (Flaming Cliffs2) Xp 32bit miért nem csinálja? Nem volt semmilyen új rendszer telepítés és miért is kellene, mert egy vga-t cserélek. Driver uninstall majd takarítás elég volt eddig is. Azt ne mond, hogy a win7 ennyire primitív, hogy vga csere esetén(HD4850-ről HD68550-re) újra kell húzni.

Volt aki ezt is megtette és ugyanúgy megmaradt a hiba.

Az egész vga a hibás teória ott dől meg, hogy XP-vel senkinek nincs ilyen hibajelensége.

Azt nem tudom, hogy jött össze neked az AMD Catalyst 10.11 a HD6850-re, amikor fel sem ismeri...de meglehet, hogy csak keverted a 10.10-el egy mondatban.

Az jó hír, hogy viszont neked működik mindkét kártya! Win7-et használsz Te is?

Azokat a játékokkal játszol Te is, melyeken a hibajelenség előjön?

Az az érdekes, hogy pl STALKER: Clear Sky és Metro2033 is tökéletesen fut, semmi hiba windows 7 alatt is.

Mindenesetre beszéltem már a nagykerrel, hogy van egy ilyen hiba a 6850-el és tudnak róla, mert több viszonteladó jelezte, már hogy garanciába cserélni kellene. Viszont a bevizsgálásoknál egyértelműen kimutatkozik a hiba csak a win7 oprendszer használatakor jön elő és csak pár játékkal, XP-n futtatva ugyanezen játékokat nincs ez hibajelenség.

Remélem előbb-utóbb lesz megoldás rá, mert ettől függetlenül, amivel én játszok a Flaming Cliffs 2-őn kívül nincs semmilyen hiba. A Flaming Cliffs 2 egy harci rep. szimulátor. Ott például a fák kikapcsolása megoldott a problémát, amit már jeleztem a z AMD Feedback-nek, de mondom XP-n fákkal együtt tökéletesen fut.

ARMAII OA, STALKER Clear Sky, Metro2033, StarCraft2 tökéletesen futnak full HD felbontásban full grafikán a gépemen.

[ Szerkesztve ]

www.vmh59.hu

(#1974) Bone123 válasza polonic (#1968) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

49k helyett így 31k volt.

(#1975) k.rudolf


k.rudolf
tag

Ááá annyi rosszat irtok a HD 6850ről :S de ugye a HD 6870el nincs ennyi baj.. vélemény ?

(#1976) tomic válasza k.rudolf (#1975) üzenetére


tomic
addikt

Nincs baj. (kopp-kopp) :D

(#1977) szilrobi válasza k.rudolf (#1975) üzenetére


szilrobi
aktív tag

Nekem semmi gondom nincs a 6870-nel! :C

(#1978) faranus válasza tomic (#1969) üzenetére


faranus
aktív tag

köszi :R akkor várok én full hd ba játszok szerintem a sapphire lesz karácsony után lehet addig lehet itthon is kapni a sapphire új hűtővel álátott kariját

tisztelettel faranus :R

(#1979) k.rudolf


k.rudolf
tag

Ty a biztató válaszokat :D asszem megyek is és megrendelem a karit :P

(#1980) martin66


martin66
senior tag

Hú emberek milyen napom volt. Bekapcsolom a gépem, kék halál, majd a winfos nem indult be folyton javította magát, utána rájöttem, hogy befosott a winfos majd az adatokat leakartam menteni de a másik gépbe csak egy sata tápkábel van, ezért vennem kellett, majd lementettem nagy nehezen az adatot, utána nem wint akartam feltenni, hanem mac osx-et de még nem kompatibilis a cuccaimmal vagy nem tom de nem sikerült eredeti lemezzel. Utána újra raktam a gépet win 7-re erre nem akart bootolni, újra kellett tennem még egyszer, eddig még jó, de már az ideg el kapott :D.
Na nektek is ilyen volt a napotok :D?
Szerk: Nagy valószínűséggel a videókari miatt szart be a rendszer, mert eddig nem volt kék halálom csak a hd 6850 óta :(

[ Szerkesztve ]

(#1981) rocket válasza martin66 (#1980) üzenetére


rocket
nagyúr

#1922?

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1982) martin66 válasza rocket (#1981) üzenetére


martin66
senior tag

Ja BSOD volt én is válltoztattam az ágon az SSD ment a sata_0-ra a többi meg utána 1-2 előtte az SSD volt a 2.-on. De mind 1 nekem újra kellett tenni.

(#1983) rocket válasza martin66 (#1982) üzenetére


rocket
nagyúr

Milyen tapod van pontosan?

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1984) martin66 válasza rocket (#1983) üzenetére


martin66
senior tag

Chieftech 550w
adatlapomon is rajta van

[ Szerkesztve ]

(#1985) rocket válasza martin66 (#1984) üzenetére


rocket
nagyúr

Azt latom, de van par fele tipus Chieftec 550wattosbol, ezert kerdeztem pontosan milyen tipus :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1986) martin66 válasza rocket (#1985) üzenetére


martin66
senior tag

GPS-550A

(#1987) rocket válasza martin66 (#1986) üzenetére


rocket
nagyúr

Azon 2x3 SATA tap csatlakozo van, es azt irtad:
"Ja BSOD volt én is válltoztattam az ágon az SSD ment a sata_0-ra a többi meg utána 1-2 előtte az SSD volt a 2.-on."

Ebbol az jon le, hogy csak felcserelted oket, de az ag maradt, igy persze, hogy nem valtozik meg a helyzet.
A tapon a SATA 3-4-5-re kellett volna kotnod, ez tuti biztosan a tap masik +12voltos agan van.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1988) gbors válasza wittman (#1973) üzenetére


gbors
nagyúr

Az egész vga a hibás teória ott dől meg, hogy XP-vel senkinek nincs ilyen hibajelensége.

Nem dőlt meg, ugyanis azt XP és a Win7 teljesen másképp menedzseli a VGA-memóriát. Azok után pedig, hogy 100MHz-et visszavéve a VRAM sebességéből eltűnt a hiba, nekem egyértelműen HW-problémának tűnik.
Valaki használ 6850-est Vistával?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1989) martin66 válasza rocket (#1987) üzenetére


martin66
senior tag

Ja ennyire nem vágom :), de biztos jó lett volna... Csak a sata kábel helyét cseréltem meg a deszkán ennyi, na mind1 szar volt a napom szal :(...

(#1990) Smith Ügynök válasza wittman (#1973) üzenetére


Smith Ügynök
tag

Most akkor várhatunk valami szoftveres megoldásra, vagy küldjük vissza gariban cseréltetni?

(#1991) wittman válasza Smith Ügynök (#1990) üzenetére


wittman
aktív tag

Megmondom őszintén nem tudom. Én még várok egy kicsit, és ha nem jön ki javítás(driverben), akkor gariztatom lefelé.

www.vmh59.hu

(#1992) wittman válasza gbors (#1988) üzenetére


wittman
aktív tag

Ezt is el tudom fogadni.

Csak azt mond meg nekem, hogy a STALKER Clear Sky Completed mod, Metro2033, Arma2 Operation Arrowhead miért nem hozza ki a hibát? A Flaming Cliffs 2-ben(ahol nekem előjött az említett hibajelenség), meg ha kikapcsolom a fákat szintén nincs ez a hiba. Win7 alatt értem.

Ja AMD forumán jelezték a Vista x64-nél is előjött ez a hiba.

[ Szerkesztve ]

www.vmh59.hu

(#1993) gbors válasza wittman (#1992) üzenetére


gbors
nagyúr

gondolom, a hibázás határán van a rendszer (érdemes lenne megnézni, mit csinál 950, ill. 975MHz-en), és több dolog összejátszása kell ahhoz, hogy kijöjjön a probléma.

volt anno a 9600GT topikban több olyan kolléga, akik 8600GT-ről váltottak, és elkezdett fagyogatni a rendszerük - hosszas kínlódás után az derült ki, hogy a system RAM tuningja volt a bűnös, csak a 8600GT nem hajtotta meg annyira a gép többi részét, hogy előjöjjön. vannak ilyen mágiák a PC-világban :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1994) Smith Ügynök válasza wittman (#1991) üzenetére


Smith Ügynök
tag

Én is ezen az állásponton vagyok. Hátha a 10.12-es megoldja a gondokat...

(#1995) wittman válasza gbors (#1993) üzenetére


wittman
aktív tag

semmilyen tuning nincs nálam.
Memóriákat már leteszteltem, gyári feszültségre vannak beállítva. Végig zongoráztam mindent. Még a GPU Ram majd 900 és 1000MHz között több értéken tesztelem.

www.vmh59.hu

(#1996) Zyrius


Zyrius
aktív tag

Holnap kipróbálom én is a lefelé tuningolást.
Csak World of Warcraft-al játszom és azon belül 1 helyen csinálja, ez pedig Stormwind. De van hogy bemegyek a városba és 1 percet nem tudok bent lenni jön a hiba. Restart megint1 perc megint hiba.
Sehol máshol nincs probléma!
Én még megvárom a következő drivert és ha az nem oldja meg visszaviszem és kicserélem valami másra. Még nem tudom mire.

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#1997) gbors válasza wittman (#1995) üzenetére


gbors
nagyúr

az offosat csak példaként írtam arra, hogy milyen extrém helyzetek lehetnek. Nálad egyértelműen a VGA-nál van a bűn - nem 100%-ig kizárt, hogy driverrel orvosolható, de engem nagyon meglepne.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1998) franconero


franconero
csendes tag

Sziasztok!

Hosszas utánaolvasás és képbekerülés után kinéztem a gyereknek karácsonyra a Gigabyte 6850 OC-s kártyáját, erre most látom, hogy szívások vannak vele. Megvehetem, vagy inkább mást válasszak, pl. 6870-et vagy GTX 460-at?

Egy új konfigba kerülne a cucc, Win7 a tervezett oprendszer:
Alaplap GIGABYTE GA-880GA-UD3H 1 db 25.362 Ft
Processzor AMD Phenom II 965 3.40Ghz AM3 BOX Black Edition 1 db 40.951 Ft
Memória KINGSTON HyperX 4096Mb DDR3 1600Mhz CL9 KIT KHX1600C9AD3K2/4G 1 db 15.538 Ft
Videókártya GIGABYTE GV-R685OC-1GD HD6850 1GB GDDR5 PCIE 1 db 49.891 Ft
Merevlemez SAMSUNG 2000GB 5400rpm 32MB SATA2 HD204UI 1 db 21.687 Ft
Optikai egység LG GH22NS50 Fekete OEM 1 db 4.499 Ft
Ház SHARKOON Rebel9 Value Fekete 1 db 17.775 Ft
Táp CORSAIR CX500W 1 db 15.600 Ft
Összesen: 191.303 Ft (153.043 Ft + áfa)

Köszi a válaszokat!

(#1999) wittman


wittman
aktív tag

AMD fórumán egyre többen jelzik ezt a hibát.

A felhívásomra sokan tesztelték a GPU memória frekvencia csökkentést 900MHz-re és így már senki nincs ez a tipikus hiba (videó jel megszűnik, képernyő standby, hang összefossa magát). Na ez egyre érdekesebb. Ja és továbbra is megerősítve, hogy win XP x86 Catalyst 10.10b-vel 1000MHz-es gyári GPU memória frekin senkinek nem volt még ez a hiba.

www.vmh59.hu

(#2000) P.O.W. válasza wittman (#1999) üzenetére


P.O.W.
tag

Én is kipróbáltam a memória freki csökkentését (Giga 6850) 900Mhz-re és érdekes módon a hiba nem jelentkezett. Nálam Two Worlds 2 fagyott ki de így már játszható. Minden más program tökéletesen ment a gyári beállításokkal.

MSI MAG B550 TOMAHAWK, AMD RYZEN 5 5600X ,XFX RX 6700 XT 12GB, 4x8GB Kingston Renegade 3600Mhz DDR4, Corsair RM750 ,Noctua NH-U12S, Aerocool Aero One Eclipse RGB, AOC C32G2ZE 240Hz, Razer Deathadder Essential, Genesis Thor 300 TKL

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.