Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) DroiDMester válasza ice cube87 (#948) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Vehetsz mellé bármilyen más gyártótól karit sőtt tehetsz mellé egy 6870.et is! De nemrég olvastam egy fórumon van aki kis szoftveres hekkelésel össze kötött egy 6870 és egy 5870.et CF-be és ment neki ahogy kell! :Y

(#952) rocket válasza Atla (#927) üzenetére


rocket
nagyúr

Nalam E8400@3.6GHZ 2GB ram Win7 32bit Catalyst 10.10e, HD6850 alaporajelen, DX11, minden maxon a jatekban, 4xMSAA es 16xAF, Silverstonei verseny karrier modban 1080p-ben:

2010-11-13 00:18:55 - F1_2010_game
Frames: 43348 - Time: 987276ms - Avg: 43.907 - Min: 38 - Max: 48

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#953) Ari18 válasza ice cube87 (#948) üzenetére


Ari18
őstag

Nem ártana egy normális tápot is venned.

(#954) rocket válasza tomic (#923) üzenetére


rocket
nagyúr

6 orat kellene futtatni a Furmarkot, az mar eleg biztos tavpont lenne 24/7 hasznalathoz.

En nem eroltetnem a Furmarkot, annyit erdemes, hogy belosz egy orajelet kiindulasi alapnak es max. teszteled 1-1.5 orat Furmarkkal, aztan ha stabil akkor jatekok alatt lehet jatszogatni az orajelekkel.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#955) Vasinger! válasza csucsbicep (#934) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nah csináltam pár "tesztet": az új MOHA-ban 62-őn kiakadt az FPS valamiért, pedig V-SYNC ki is volt kapcsolva. Minden maxon volt FULL HD-ban.

Maffia 2-ben szintén minden maxon volt, ott átlag 50 FPS-em volt. Volt hogy nagyon részletes részeknél 40-re leesett, de volt, hogy 60-ra is felkúszott.

BC2-t is megnézem valamikor talán, csak fel kell rakni.

wittman: Köszi, hogy belinkelted. Észrevehető valami teljesítménybeli változás nálad?

szepsy: GTA 4-ben mindig is volt micro lag tudtommal. Bár azt hiszem főleg ATI-val jelentkezik ez a jelenség, bár ezt nem tudom biztosan.

(#956) ice cube87


ice cube87
csendes tag

Mi a véleményetek, ha egy VTX3D VX6870 rakok meglévő Gigabyte hd 6850 mellé, jobb tejesítmény nyújt eza páros, mint kettő hd 6850 ? Vagy fölösleges, mert hd 6850 lehúzza majd nagyon hd 6870-et ?

(#957) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Ezt valaki ha meg tudná magyarázni:

0 % GPU és a ram nem akar lejjebb menni és a GPU sem a legalacsonyabb órajelen van.
A hotfix beleszólhat a dologba?

(#958) Ari18 válasza Vasinger! (#957) üzenetére


Ari18
őstag

Valami nem használja a háttérben a vga-t?

(#959) Vasinger! válasza Ari18 (#958) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát ez az, szerintem nem. De ha igen, akkor mi? Nincs egy ilyen monitorozó program, mint a feladatkezelő, csak GPU-t mutat?

(#960) Ari18 válasza Vasinger! (#959) üzenetére


Ari18
őstag

nem ismerek olyat, feladatkezelőben kapcsolj ki mindent amit csak tudsz, nézd meg.

(#961) tomic válasza rocket (#954) üzenetére


tomic
addikt

Gondolom ebben semmi vicc nincs (1,1.5 óra furmark). :Y Már 10 percnél el unom magam ez a szőrös fánk mellett.
990-1160 on lefutott alap feszen az unigine , Futattam 10 percet a szőrös fánkot semmi hiba nem volt. Játék alatt nem hibázott .... nekem elég ennyi.
Emelt feszes tesztet majd később nyomok.

(#962) Zoo123 válasza ice cube87 (#956) üzenetére


Zoo123
senior tag

"Mi a véleményetek, ha egy VTX3D VX6870 rakok meglévő Gigabyte hd 6850 mellé,..."

Az, hogy :N em fog működni!

Ha ebben a cikkben Link lévő táblázatot figyelmesen megnézed, akkor azt is megtudod hogy miért: Nevezetesen a 6850 és a 6870 eltérő számú végrehajtóegységet tartalmaz, a 6850 960db, a 6870 pedig 1120db stream processzort, ezért nem lehet őket crossfire-be kötni!
Ugyanezen ok miatt nem működik az 5850 az 5870-el crossfire-ben.

Vegyél egy másik 6850-et a meglévő mellé, és használd egészséggel! ;)

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#963) katt777 válasza Vasinger! (#887) üzenetére


katt777
félisten

Metro 2033 maxon, az majd megfektetni, esetleg egy agyament beállításos Oblivion DX9 ellenére.

jozsef11: ASUS a támogatott vmod tuning miatt.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#964) csucsbicep válasza Vasinger! (#955) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Köszönöm a méréseket. Nem lehet CPU limit, bár az új MOHA nem tudom, hogy hasznosítaná a több magot?

(#965) ice cube87 válasza Zoo123 (#962) üzenetére


ice cube87
csendes tag

Köszönöm a választ, akkor még egy hd 6850 lesz.

(#966) tomic


tomic
addikt

Mint mondtam csatlakoztam a 6870-ek táborába.
Első benyomásra csak az 5770 utáni teljesítmény győzött meg.
A rev hűtők hangjától nem vagyok el ájulva. Úgy is mondhatnám most volt utoljára rev hűtős karim. :F
Egyenlőre ennyi.

(#967) ///Krisz\\\


///Krisz\\\
senior tag

Sziasztok!

Nekem egy Gigabyte HD6850-em van. Gyanús nekem, hogy valami nincs jól beállítva (a Catalyst Control Center alapbeállításokon van). Ha filmet nézek és akár teljes képernyőre akár eredeti méretre rakom a filmben szereplő emberek körvonala recés + az egér mutatója körül alig látni a fekete körvonalat (ha egy fehér háttérre húzom az egér mutatót elég nehezen tudom megtalálni). Ennek mi lehet az oka?

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#968) DroiDMester válasza Zoo123 (#962) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ha NEM VAGY TISZTÁBA a dolgokkal legalább NE irkálj hülyeségeket! :W

Semmi köze a CFx-nél hogy melyik kártyában mennyi Shader van! :N

Én már 5.éve használok CFx et és mindég próbáltam vegyes felvágott módban is!

PL: 3850+3870, 4650+4670, 4870+4850, 4890+4870(ennek elvileg nem is lenne szabad működni mégis ment mint az álom) 5750+5770, Haverom pedig 5870+5850.et használ már 1.éve hibátlanul!

Tehát megkérlek ne írj olyanról véleményt, amiről halvány lila fingod sincs! :C

És ez HX68xx szériában sincs másképp tehát tökéletesen megy CFx-ben egy 6850+6870.es kari! És semmi visszatartó ereje nincs egymásra a két kártyának! mind2 kártya a saját órajelén fog üzemelni! Egy jó tanács viszont van, elsődleges kártyának mindég az erősebbiket érdemes betenni! :K

És még egy érdekesség: tegnap olvastam egy külföldi fórumon hogy valaki szoftveres hekkelésel (registry+driver ini átírással) összekötött egy 5870 est és egy 6870.est és még azok is mentek CFx-ben hibátlanul! :P

[ Szerkesztve ]

(#969) mepet válasza KDavid17 (#947) üzenetére


mepet
addikt

Újraraktam a windowst, a 10.10 telepítése így is kifagyott. Azután a félkészre felraktam egy mégegyszer a CD-n lévőt (rá), akkor volt 3d gyorsíłtás, csak feketén meg-meg villan a kép a medal of honorban. :(
Aztán ráraktam a 10.10e-t. ugyanaz. Most jön, hogy egyenként próbálom a 2db 6870-est. Bár egyszer már pont ugyanilyen beállításokkal hibátlan volt... Érdekes, jól megkavarták atiék :U

(#970) DroiDMester válasza mepet (#969) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Sz.tem inkább nálad lesz valami kavarodás! :K

(#971) kop8


kop8
őstag

6850 tulajokat kérdezem, hogy hogyan mennek a tuningok ezeken a karikon?

Ki meddig jutott el?

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#972) szepsy válasza ///Krisz\\\ (#967) üzenetére


szepsy
senior tag

nekem ugyan ez sapphire 6870-el, halványabb lett az egér mutató, meg olyan sötétes az egész, áá ha nem találnak ki valamit nem tom mit csinálok, kellett nekem atitvenni :s
teljesítmény oké de a kép:s

(#973) DroiDMester válasza szepsy (#972) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

nV kari után érdemes egy új op-rendszert feltenni és azután véleményezni a képminőséget! :)

Amúgy próbáltad már alaphelyzetbe hozni a ATi driverét (CCC: beállítások/ Beállítások/ Gyári alapértelmezett beállítások visszaállítása meg a monitorod beállításait is érdemes le resetelni! ;)

(#974) vzsryl válasza DroiDMester (#973) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Én nem raktam újra az OS-t, amikor nv-ről váltottam atira, és nem lett rosszabb a képminőség, hanem épp ellenkezőleg, jobb lett. :) Arra tippelek, hogy a driverrel nincs valami rendben.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#975) v!ct0y válasza vzsryl (#974) üzenetére


v!ct0y
veterán

Vagy csak megszokta azt a régi ócska képminőséget ;]

(#976) szepsy válasza DroiDMester (#973) üzenetére


szepsy
senior tag

Az volt az első hogy alapra tettem mindent, awint megmatettem újra, de .....:S nem tetszik.
Visszaveszik a kártyát?

Meg alapból nem jól van beállítva az overscan.

Meg csak van különbség a két gyártó között képben, mert nvidiánál ott van a physx, vagy csak amelyik játék támogatja annál van?

[ Szerkesztve ]

(#977) tomic válasza v!ct0y (#975) üzenetére


tomic
addikt

Amúgy nekem is fel tűnt , hogy a színek picit mintha mások lennének .
Nekem ati volt előtte de akkor is mintha valami más lenne..... :U

(#978) Zoo123 válasza DroiDMester (#968) üzenetére


Zoo123
senior tag

"Tehát megkérlek ne írj olyanról véleményt, amiről halvány lila fingod sincs! "

Én nem "véleményt" írtam hanem az AMD hivatalos crossfire kompatibilitási listáját -de szép szó!- használtam.
Én azt hittem hogy csak a listán "pöttyel" jelölt variációk működnek de ezek szerint tévedtem!
Ami pirossal van jelölve és nincs megpöttyözve az is megy, ezt jó tudni! :)

Köszönöm a helyreigazítást, de a kioktató hangnemből nem kérek! :(((

Basszus, akkor az 5850-es karim mellé bevághatok egy 5970-et és menni fog cfx-ben, juhé! :))
Jó persze nem ebben a P35-ös alaplapban.

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#979) DroiDMester válasza Zoo123 (#978) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Akkor nem jól értelmezted a táblázatot! :))

a kipöttyözött részek az AMD szerint AJÁNLOTT párosítások! De ha olvasod aul a jelmagyarázatot oda is van írva! ;) És igen a piros kockás részek pedig a lehetséges párosításokat jelzik! :K

És bocsy ha megbántottalak NEM volt szándékomban! :B

De ha a táblázatra hagyatkoztál akkor nem értem hogy jött le :F neked a 6870 és 6850.es párosítás, mivel a táblázatban csak 58xx-ig szerepelnek a kártyák! ;]

[ Szerkesztve ]

(#980) szepsy válasza tomic (#977) üzenetére


szepsy
senior tag

Erről beszélek :D

(#981) Zoo123 válasza DroiDMester (#979) üzenetére


Zoo123
senior tag

Hát ja, rosszul értelmeztem a táblázatot, de legalább ma is tanultam valamit, köszönöm a kiigazítást! :R

A 6xxx-es széria még nem szerepel a táblázatban, ezért azt "interpoláltam", mivel az 4xxx, és 5xxx-es szériánál is hasonló a helyzet, ezért úgy okoskodtam hogy a 6850-6850 és a 6870-6870 crosfire lesz a pötyös, és a 6870-6850 a piros, pötty nélkül

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#982) alibaba78 válasza szepsy (#976) üzenetére


alibaba78
őstag

"Meg csak van különbség a két gyártó között képben, mert nvidiánál ott van a physx, vagy csak amelyik játék támogatja annál van?"

Csak amelyik jatek tamogatja. Ha nem szimpatikus mar most a radeon, lehet jobban teszed, ha visszavaltasz nv-re. gtx 470-nel ugyanott leszel teljesitmenyben. :)

mod.: (#980) "Erről beszélek :D"

Radeont valtott radeonra, konyorgom.

[ Szerkesztve ]

(#983) Ragadozó válasza szepsy (#976) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Nem szokott már különbség lenni 2d-ben, mint régen...
Akkor is az NV-ék voltak rosszabbak. Igaz 3d-ben akkoriban talán nv-nek jobb képe volt.

Milyen op rendszert használsz?
Lehet valami támogatott hatást előhozott, amit a másik kari nem támogatott...

Nálam egymást váltják a karik, nem szokott gond lenni. (win 7)

Ha filmen vagy 3d-ben vannak gondok, akkor szerintem érdemes lenne még pár hónapot várni (újabb driverekre)

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#984) szepsy válasza Ragadozó (#983) üzenetére


szepsy
senior tag

Értem:)
Most mintha jobb lenne ,feltettem a 10.10e drivert.
Majd megszokom.

(#985) Ragadozó válasza szepsy (#984) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Friss kártya, lehet elkapkodott lett a driver, lesz az jobb is, és figyelni majd topikot, mert van jobb és rosszabb driver is ;) Ki mit használ gond nélkül:)

Jó kártyák ezek, megfog ez még táltosodni, ha alá kerül egy jó...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#986) tomic válasza szepsy (#980) üzenetére


tomic
addikt

De nálam nem ment el rossz irányba. Csak mintha másabb lenne. De lehet velem van a galiba . ( picit)

(#987) szepsy válasza Ragadozó (#985) üzenetére


szepsy
senior tag

Remélem, teljesítmény kiváló, cod bo 80-90 fsp :P

(#988) szepsy


szepsy
senior tag

Másik:

Nézze már meg valaki legyen szíves, akinek Sapphire HD 6870-a van a csatlakozónál, hogy neki is úgy van-e mint nekem, mint két oldalról egy-egy helyen hiányzik az arany.
Ennek lehet így kell lenni nem tudom.
Nyomtatott áramkört gyártó cégnél dolgozom, de ilyet mégnem láttam, ezt a csati részt fazettázással csinálják és nem-e lekapott egy kis aranyat onnan?De lehet csak én vagyok...... :D
Másik képet nem tölti be, de a másik oldalon is van egy helyen ilyen a hosszabik részen.

[ Szerkesztve ]

(#989) rocket válasza szepsy (#988) üzenetére


rocket
nagyúr

Ott van.

HIS 6870
Sapphire HD6870

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#990) szepsy válasza rocket (#989) üzenetére


szepsy
senior tag

Kössz a képet, megnyugodtam :)

(#991) Roba


Roba
tag

Üdv!

Nem rég írtam, hogy a Radeon 4850-esem le akarom cserélni egy 6870-re vagy egy 5850-re. Nem tudom eldönteni, hogy melyikkel járnék jobban. A 6870 kb. 7%-kal gyorsabb, 3D-t tud, újabb technológia, alacsonyabb üresjárati fogyasztású stb.

Az 5850-ben több stream proci van, jobban tuningolható. Szerény számításaim szerint, ha megemelném az alap 5850-es 725 mhz-es magórajelét a 6850-esére (775 mhz), akkor -- ha egyéb képességeit nem nézzük-- egy Radeon 6870-es teljesítményt érnék el egyszerűen. A memóriát is meghúznám 1050 (4200) mhz-re az azonos memória sávszélesség miatt.

A vgaspeed.hu láttam egy tesztet, ahol egy 5850-est és egy 5870-est azonos órajeleken járatva a kettő között csak 2-3% teljesítménybeli különbség volt. Nincs garancia az 5850 850/1200 (4800) mhz-es tuning órajeleire (5870), de úgy tudom általában a 800 mhz-es magórajelet elviselik.

Az 5000-es és 6000-es modelleken is 1250 (5000) mhz-es gddr5-ös memóriák vannak. Ezek a vga-k közül nem mindegyik képes elérni a max. hitelesített memória órajelet.
Ez annak tudható be, hogy a gyártó a névleges feszültségnél kevesebbet ad a memóriák védelme (a tuning ellen) érdekében?

El tudom képzelni, hogy a 6000-es modellekre az alacsonyabb gyártási költségek elősegítése miatt lassabb memóriákat szerelnének a későbbiekben, az 5000-es meg eleve kifutó széria és azon még az eredeti ramok lehetnek. Ez csak egy feltételezés.

Még a karácsony előtt szeretném megvenni valamelyiket, megvárnám a 6900-as széria érkezését, hátha árcsökkentő hatása lenne. A választásomat tovább nehezíti az, hogy az áruk is azonos. Legolcsóbban a neten kb. 63.000 Ft-ért láttam őket.
Gondolom a 450-es Chiefteh táp elég lesz a konfigomnak, még a E 8500-ös proci húzásakor is.

Melyik videókártyát válasszam, melyikkel járnék jobban?

THX!

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#992) Osynho válasza Roba (#991) üzenetére


Osynho
addikt

Szerintem vegyél egy 6850-et + cseréld a procidat egy Quadra. :B

(#993) Giot válasza Roba (#991) üzenetére


Giot
addikt

Üdv mindenkinek! Itt még nem posztoltam. :)

(#991) Roba: Az általad felvetett dilemma megoldása nem egyszerű. Nekem 5850-em van most. Elég nagy tunintartalékkal rendelkezik, így a 5870 órajelein használom. Nem érzem sehol sem kevésnek a kártyát FullHD-ban. Pedig általában kimaxolom a játékokat, esetleg az élsimítást szoktam 4x venni. Az én részemről abszolút pozitív az 5850.
DE az biztos hogy a 6XXX széria finomabb jobban kiaknázták a gyártástechnológiában és az architektúrában lévő lehetőségeket. Viszont az is igaz mivel közelebb vannak a határhoz (magasabb órajel) emiatt kisebb a tuning lehetősége is.
Magánvéleményem: Ha most kellene vennem 6870 lenne a választásom.

Egyébként jövőhéten érkezik hozzám egy Sapphire 6850 kipróbálom, tuning teljesítmény mennyivel kevesebb mint az 5850, esetleg miben jobb.

Más: Tuningal hogy állunk a 68XX szériában? Gondolom volt már aki nekiesett. :) Tényleg annyira siralmas mint ahogyan az a PH tesztben volt? Vagy esetleg a márkák között mennyire van eltérés?

[ Szerkesztve ]

(#994) DroiDMester válasza Roba (#991) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Drága boltban nézelődsz! :))

57.alatt van a 6870.es! és a 5850.es is ennyi körül van abban a boltban! :K

De én is azt ajánlom inkább 6870.et vegyél! ;)

De ha mégis 5850.mellett döntenél ajánlanák egy olcsó és elég jó hűtéssel rendelkezőt! 53 700.ért!

Elég csendes és jó hűtése van 1ik ismerősömnek ilyen van! :K

[ Szerkesztve ]

(#995) Cyberpunk válasza Giot (#993) üzenetére


Cyberpunk
félisten

6850-es meggyeget azért, de 6870 az nem túl jól muzsikál tuning szempontjából.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#996) Vasinger! válasza Ari18 (#960) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Kinyomtam mindent feladatkezelőben, BIOS-t visszaraktam, majd megint frissítettem, újraraktam a drivert, a hotfixet is, de nem működik a PowerPlay valami miatt. :W

250 és 750 között ugrál a GPU, a memória meg 1000-en megy folyamatosan. Miért? :F
Lehet, hogy majd köv. driverben orvosolják? De másoknak miért nem csinál akkor ilyet?

(#997) DroiDMester válasza Vasinger! (#996) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

AMD GPU Clock Tool-t próbáltad már? azzal lehet resetelni a kártya órajeleit!

Sajnos nem tudom hogy 68xx kártyákat felismeri-e a progi mert nem mai progi még 58xx ekhez lett kiadva de egy próbát megér!

Leszedni pedig itt=> AMDGPUClockTool_v0.9.26 tudod! És válaszd benne a Restore Default Clock opciót! :K

Esetleg még a Sapphire gyári progija!: SAPPHIRE TriXX is lehet jó lenne resetelni a kártyát!

[ Szerkesztve ]

(#998) Vasinger! válasza DroiDMester (#997) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Az 5let jó volt, de a 6k szériát még nem ismeri. :\
Más 5let?

szerk.: SAPPHIRE TriXX elindul, de ott mit csináljak?

[ Szerkesztve ]

(#999) Izzé válasza Vasinger! (#998) üzenetére


Izzé
őstag

TV vagy monitor nincs +ban a karira kötve?

(#1000) csucsbicep válasza Vasinger! (#998) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Att nem ismeri ezeket a karikat? AB? Csak ott meg nem tudsz neki alacsony 2d órajelet adni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.