Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Petya2900XT


Petya2900XT
aktív tag

Üdv emberek!
Boldogtalan tulajdonosa vagyok egy Giga 6870-nek :((( ....Egy órája érkezett meg és máris egy fatális bajom van vele. A hiba lényege,hogy kb 10perc terhelés után a kép vízszintes irányában hullámzó vonalak jelennek meg:S...ezt csak akkor hagyja abba,amikor 2D-be visszavált és hül 30sec-et.
Ez most minek a hibája?Én erősen memóriákra tippelek...hozzáértők szerint? :F

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#852) tomic válasza Petya2900XT (#851) üzenetére


tomic
addikt

Gari lesz belőle szerintem.

(#853) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Olvasom 1-2 forumtárs problémáját 6ezres atikkal kapcsolatban.Kérdezném a hozzáértőktől , nem lehet hogy a mostani Ati catalystok nem készültek még fel a 6ezres szériára teljesen? Óvatosan kérdezem mert ennyire nem lehet hardver hiba mindenhol.
Ugye?

Ati 10.10est érdemes feltolni?

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#854) csucsbicep válasza Petya2900XT (#851) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Hőfokok, hogy alakulnak?

HartgeH3-2.8: Szvsz még kell várni fogy kiforrjon.

[ Szerkesztve ]

(#855) Petya2900XT válasza csucsbicep (#854) üzenetére


Petya2900XT
aktív tag

27fokos szobában idle 48fok load 70foknál nem ment tovább 30%-os ventivel Left4Dead 2-ben :U

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#856) rocket válasza simlisgumis (#806) üzenetére


rocket
nagyúr

Aktivaltam ott a "Ventilator-sebesseg" opciot, de Igyis is csak %-ban irja.

#839:A BETA van fent nalam is.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#857) gbors válasza HartgeH3-2.8 (#853) üzenetére


gbors
nagyúr

nem valószínű. sztem azért látsz sok problémát, mert a problémamentes tulajok játszanak vele, és nem fórumoznak :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#858) kop8 válasza gbors (#857) üzenetére


kop8
őstag

Elég jól húzhatók ezek a kártyák csak jót kell kifogni!
[link]

Érdemes a tesztet végignézni, huzva a 6850 eléri a 5870-et is néha.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#859) LuzZzer válasza v!ct0y (#835) üzenetére


LuzZzer
tag

Akkor neked tök felesleges ez a kari :F <-Hát ebbe most nem mennék bele.
Megnéztem Frapssal az FPS-t hogy tudj viszonyítani. Ha kikapcsolom a V-Syncet akkor néha beesik 60 alá, általában 80-90 között van. V-syncel ugye 60 és néha beesik 50ig. Próbáld meg hogy felteszed ezt [link] láttam hogy írtad hogy 64-bites rendszered hátha javul a játék, nekem már volt ezzel a C++ Redistributable packal gondom mert nem x64 volt, hátha segít vmit.

LW: 16AA azért van beállítva mert viszi simán ezen a felbontáson. 250FPSem meg azért nem lesz mert v-sync be van kapcsolva, különben sokszor szétesik a kép.(16ms p-mva panelos monitorom van)

Az élet szép, a világ rossz!

(#860) Zyrius


Zyrius
aktív tag

Sziasztok,

Korábban már irtam a lényeg, hogy nekem giga 6850-em van.
Teljesen új win7 64bit rendszerbe raktam be a kártyát, csináltam egy bios frissitést, és nem telepítettem fel a catalys-ot.
Annyit csináltam, hogy feladatkezelőből bekerestem a driver file-t, a CD-ről, ami a dobozban volt hozzá, és hagytam, hogy a windows a szükséges file-okat összeszedje magának és annyi. Nem installáltam fel a kártyát csak az eszközkezelővel kerestettem meg a drivert, és hibátlanul működik.

Ha valakinek catalyst gyanús problémája van annak ajánlom ezt az utat.

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#861) csucsbicep válasza Petya2900XT (#855) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Akkor ebből gari lesz szvsz... Vrammal nem kerek vmi, az szokott ilyen hibát csinálni.

(#862) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Nah megvan az új kártya, régi BIOS lementve, új felrakva.
Viszont olyat vettem észre, hogy a GPU órajele 100-ról 300-ra és a memória 300-ról 1000-re ugrándozik IDLE-ben. Miért lehet ez? :F

(#863) alibaba78


alibaba78
őstag

Ma vegre kicsereltem az xfx 6850-et egy asus 6870 voltage tweak-re. Eg, es fold a 2 kartya. Nemhogy alapallapotban, de 5 perces furmark terheles alatt sem hallom a vga hangjat. Figyeltem a ventiszabalyzast, es alapon 19%, terhelve 33%-ig ment az 5 perc alatt, amig teszteltem. A hazban 19-20 C fok van. Terhelve max 78-80 C fok-ig melegedett. Vegre megtalaltam az igazit. :D Kesobb nezek tuningot.

mod.: Ebbol cf lesz.

[ Szerkesztve ]

(#864) csucsbicep válasza alibaba78 (#863) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Milyen hűtője van? Olyan mint, amilyen a ph tesztben szerepelt 6870-nek van?

(#865) alibaba78 válasza csucsbicep (#864) üzenetére


alibaba78
őstag

Igen, kulsore 1:1-ben ugy nez ki.

mod.: Igy nez ki, es 915 mhz az alaporajele.

[ Szerkesztve ]

(#866) szepsy válasza LW (#836) üzenetére


szepsy
senior tag

Szia.

Okés köszi, megcsinálom ha lessz időm :S
De lehetséges, hogy szombaton format c: :)
Most már meg van mindenem.

(#867) csucsbicep válasza alibaba78 (#865) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Tesztben is elég jól szerepel a hűtés.

(#868) Petya2900XT


Petya2900XT
aktív tag

Itt nyomatom a Furmarkot már 2órája...a lényeget leszűrtem....max 80fokos a kari 34%-os ventivel és ez a probléma ami a hullámzó vonalakat illeti 76foknál kezdődik 77-nél csúcs aztán 78-nál ismét tökéletesen műdödik.... :U ..ki érti ezt :F
Aki 6870-et használ,a driverekkel, hogy van megelégedve?..Én próbáltam MW2-zni és van 20fps-em aztán 3perc és kifagy..aztán BC2-be az fps-em ugrál rendesen(néha a csuda 1440-es felbontásomon is 20-al rohangálok) és végső és legfontosabb játékomban a L4D 2-ben a belépéskor mindig 640*480 minimummal lépek be,mert a Steam kiírja,h nem ismert driver és ezt nem szereti... :F ..remélem gyorsan javítják,mert ezek viszonylag közkedvelt gammák és mégis érdekes gikszereket csinál a kari benne :((( (tudom a driver csak béta,de akkor meg miért sietik el)

[ Szerkesztve ]

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#869) simlisgumis válasza rocket (#856) üzenetére


simlisgumis
tag

Akkor passz!

(#870) tomic válasza alibaba78 (#865) üzenetére


tomic
addikt

Jöhetne max tuning is. Esetleg egy pici fesz emeléssel is. ;)

(#871) alibaba78 válasza tomic (#870) üzenetére


alibaba78
őstag

Rendben. Delutan nekiugrok, fonok! :))

csucsbicep: Tesztek alapjan valasztottam. Jelen pillanatban a legjobb, szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#872) Karajev7 válasza Petya2900XT (#851) üzenetére


Karajev7
tag

Nekem is ez a csikozás jelentkezett a p45 neo alaplap és a 4850es sapphire kärtya között. Gari csere volt, de a mäsik se akarta a jót. Hiäba vettem musashi hütöt rä, a biossal is próbältam mindent, valahogy a 2 nem szereti egymäst. Mäsik alaplapokon tökéletesen müködik a videjó kártya..

Ma végre azt csinálom, amit a legjobban szeretek,, Semmit...

(#873) Vasinger! válasza simlisgumis (#806) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Tudnál segíteni az AIDA progiban? Nekem lefagy mikor az érzékelő fülre megyek, W7 64 biten. Te honnan töltötted le?

(#874) jozsef11


jozsef11
tag

Helló!
Afterburnerban lehet feszültésget állítani a 6870-en?

(#875) Petya2900XT válasza Karajev7 (#872) üzenetére


Petya2900XT
aktív tag

Hát azért érdekes lenne,ha egy Gigabyte 6870 nem menne egy Gigabyte P45-ös lapban :F A te eseted még érthető lenne,mert egy Msi nem megy egy Sapphire-al...de egy Giga a Gigával? :Y :F

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#876) Art City


Art City
csendes tag

Üdvözlet!

Én 1 napja használom a 6850esemet, eddig 2 probléma merült fel, elég zavaróak.

1. Van egy kb. 3x10 cm méretű terület a képernyőn, ami homályos. Nem durván, kb. mint egy 0,5 px-es blur. Fogalmam sincs, mi az oka, nem tudok vele mit cisnálni, gondolom hardverhiba, előző kártyával nem volt. Ötlet?

2. Teljes képernyős használatnál olyankor, amikor nagyobb blokkokban változik a kép (nem tudom, hogyan lehet érthetőbben leírni; pl. egy játék átvezetőfilmjében az asztal egy nagyobb blokk, maga a karakter egy nagyobb blokk, a háttérben a fal egy nagyobb blokk stb.), akkor ezek a blokkok mintha külön kerülnének kiszámításra és késnek egymáshoz viszonyítva egy nagyon keveset. Lehet, hogy nem is blokkokban, hanem vízszintes sávokban van eltérés, nem tudom, nem értek hozzé. Nem tudom , hogy ez driver, hardver vagy maga a technológia ilyen. Erre van valami okosság?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#877) Petya2900XT válasza Art City (#876) üzenetére


Petya2900XT
aktív tag

Én nekem is volt problémám a homályos részekkel...reseteltem a monitorom beállításait és azóta jó...Egyébként nemtom egyre gondolunk-e,de szerintem a Vsync-et kapcsold be és a videók sem fognak elcsúszni :U

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#878) katt777 válasza DroiDMester (#566) üzenetére


katt777
félisten

Kivéve az ASUS-t v. az MSI-t, amelyek már a régebi ref-nek látszó kártyákat is több fázissal szerelték a vmodolhatóság miatt, de az újakat még tényleg nem nagyon ismerem. Mindenesetre a régebbi ref. kártyák (3870, 4870) pl. nem működtek rendben ASUS bios-szal sem az ASUS programjaival, mert a hardveres alap hiányzott alóluk.

szepsy: Az ASUS mindenes tuningprogramja.

Az ASUS DirectCU mennyire éri meg az 55k-s árat? Majdnem egy 6870 ára, és teljesítményben nem túl acélos, főleg 45k-s GTX460-akkal szemben (de még a GB SOC 460 is gyorsabb ugyanennyiért).

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#879) katt777


katt777
félisten

Próbáltátok már? Új ATT HD6 támogatással.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#880) szekto


szekto
aktív tag

Sziasztok!

Mi az általános vélemény az ATI új üdvöskéiről? :) Kb. mely kártyákkal van egy teljesítményen a HD6850? Illetve véletlenül nem tudjátok, hogy lesz-e 6770,s ha igen, mikor kb.? Mert ha árat tekintve az is olcsóbb lesz, mint az 5770, akkor lehet, hogy beneveznék egyre a HD4850 helyett, persze csak ha annál jóval gyorsabb is lesz. :)

Gigabyte B450M-DS3H // AMD Ryzen 5 2600 // 2*8 GB Kingston FURY DDR4 2666 MHz // Gigabyte RTX 2060 Gaming OC 6 GB // 1*Kingston FURY Renegade 500 GB nVME M.2 SSD // 500 GB + 1 TB WD Blue HDD

(#881) csucsbicep válasza szekto (#880) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Teljesítmény: GTX460<6850<5850.

(#882) Osynho válasza szekto (#880) üzenetére


Osynho
addikt

Az 5770 utódja a 6850.

(#883) simlisgumis válasza Vasinger! (#873) üzenetére


simlisgumis
tag

Persze! Innen
[link]

(#884) Vasinger! válasza simlisgumis (#883) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Jelszót tudnád dobni a rarhoz? :B

(#885) tomic


tomic
addikt

Beléptem én is a clubba egy 6870 sapphire-al.
Értékelés picit később. De eddig minden ok.

(#886) v!ct0y válasza Vasinger! (#884) üzenetére


v!ct0y
veterán

Ami abban a vajszinű téglalapban van azt nem kell kitölteni :)

(#887) Vasinger! válasza v!ct0y (#886) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem ott kér jelszót, hanem a letöltött .rar filehoz.

Egyébként a kártyáról annyit: Nem sikerült még megizzasztanom semmilyen játékkal. Dirt 2-t DX11-ben full HD 8xAA mellett úgy viszi mint a vaj, se egy akadás, lassulás semmi.

Emberek: Jól látom, hogy a 6XXX széria erejét még igazából nem is láttuk? Még van minden kariban 10% minimum, csak a kezdetleges driver miatt nem jön még ez ki?

(#888) v!ct0y válasza Vasinger! (#887) üzenetére


v!ct0y
veterán

Ja tényleg :DDD
Ne dirt2 vel nézd meg hanem pl crysissel:)

(#889) Vasinger! válasza v!ct0y (#888) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Abba nincs DX11. :D

Majd megnézem avval is, az rendesen megfogja izzasztani, ahogy néztem a teszteket.
A WH-val nézzem?

(#890) madgie válasza Vasinger! (#889) üzenetére


madgie
titán

Simával nagyobb mazochizmus, kevésbé jól fut majd :D

(#891) ///Krisz\\\


///Krisz\\\
senior tag

Sziasztok!

Én ma újítottam be egy Gigabyte HD6850-et. Első kérdésem az lenne, hogy hogyan kell felrakni rá az új bioszt (odáig jutottam el, hogy elindítom az exet és kibont egy fájlt amit semmivel nem tudok elindítani). Második kérdésem, hogy a procija meg a ramjai is egyfolytába max órajelen járnak és hogy tudnám azt beállítani, hogy ha nincs terhelve levegye az órajeleket?

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#892) alibaba78 válasza Osynho (#882) üzenetére


alibaba78
őstag

Az 5770 utodja a 6870. Az 5750-e meg a 6850.

(#893) jozsef11


jozsef11
tag

Sziasztok!
Én a Sapphire és az Asus 6870-se között vacillálok 4e Ft különbség van a kettő között az Asus javára. Ti melyiket választanátok? Esetleg szívesen meghallgatnám ezen kártyák tulajdonosainak a véleményét. :R

(#894) rocket válasza ///Krisz\\\ (#891) üzenetére


rocket
nagyúr

Amit letoltottel BIOS .exe-t indisd el, ez a program kicsomagolja a BIOS-t, indisd el a Gigabyte flashelo programjat, eloszor "backup VGA BIOS" mentsd el egy masik helyre (ne oda ahova az ujat kicsokmagoltad, nehogy kavarodas legyen, bar elvileg a file nevek nem ugyanazok), ha kesz akkor flash, nyisd meg az uj BIOS-t es elindul a flasheles, par masodperces imadkozas az aramszunet elkerulesere, reboot es kesz :)

Drivert raktal fel?

#893:Referencia kartya mindketto, igy maga a kartya csak a matricaban ter el, a gari viszont 2ev a Sapphire, es 3ev az ASUS eseteben. (legalabbis ga a bolt is igy akarja)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#895) ///Krisz\\\ válasza rocket (#894) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

kössz a választ!
Igen raktam fel (catalyst control center).

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#896) rocket válasza ///Krisz\\\ (#895) üzenetére


rocket
nagyúr

Akkor visszakene vegye, nem fut valami alkalmazas?

Tobb lepcso van 100/300 az idle, van egy idle magasabb 300/1000 (ezt "vesz" eseten hasznalja a GPU, ha nem lenne eleg a sima), UVD 600/1000 mindegyiknel 0.945volton megy a GPU, a 3D alatti 1.149volt helyett.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#897) ///Krisz\\\ válasza rocket (#896) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Lehet, hogy én néztem szarul:

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#898) kop8 válasza alibaba78 (#892) üzenetére


kop8
őstag

Szerintem ezeknek a kártyáknak 5770 és 6870 sem árban sem tudásban nincs köze egymáshoz és a 5750-nek sem a 6850-hez szerintem.

Vagy csak én látom rosszul :B ?

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#899) ///Krisz\\\ válasza rocket (#894) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

még egy kérdés: mi az a Gigabyte flashelo program?

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#900) rocket válasza ///Krisz\\\ (#899) üzenetére


rocket
nagyúr

Itt a masodik: "VGA Tools -- @BIOS" neven, 8.11MB.

Most nezem a Gigabyte is kijott HD6850 OC kartyaval, 820/1200, a hutes valtozatlan.

Windforce hutesrol vannak erdekes videok.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.