Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) Vasinger! válasza tomic (#1749) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Magára a kártyára? :D

Egyébként hihetetlen, hogy nálam még nem jött elő ez a hiba, pedig sok játékkal játszok...kop-kop. Általában ha valami rossz történhet velem, az megtalál. :D

(#1752) tomic válasza alibaba78 (#1750) üzenetére


tomic
addikt

Kb 1 órát játszottam. Majd kimerevedett a kép és csak úgy tudtam kilépni ha reseteltem.
Proci csak minimálisan van húzva. 3,6ghz.

Vasinger! : Ezt remélem nem garis problémára érted.

[ Szerkesztve ]

(#1753) alibaba78 válasza tomic (#1752) üzenetére


alibaba78
őstag

Azert ez kozel sem hasonlit arra, amire a legtobben panaszkodnak, hiszen neked "csak" merevre fagyott. Ez meg lehet proci hiba is. Anno a c2d e6750 procim csinalt ilyet. 3.2ghz-re volt huzva, es kereken 1 ora jatek utan adta be a kulcsot. Minden teszt tokeletesen igazolta, hogy stabil, csak a jatekok nem. A helyedben kiprobalnam alapon is.

(#1754) tomic válasza alibaba78 (#1753) üzenetére


tomic
addikt

Rendben , egy próbát megér.
Érdekes hogy csak ebben a játékban volt, a többinél nem jött elő.

(#1755) gbors válasza gainwardgs (#1748) üzenetére


gbors
nagyúr

mondjuk azért érdekes, hogy mitől kellene bugosnak lenni a drivereknek, amikor igazán komoly változás nem történt az 5000-esekhez képest.

a másik kérdésre: ha annyit írok vissza, hogy "mi az a DirectX 11?", akkor megválaszoltam? :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1756) ati2 válasza gbors (#1755) üzenetére


ati2
őstag

Az a kis változás épp elég ahhoz, hogy kijöjjön egy már meglévő hiba a driverben, ami idáig nem jött elő, de attól még benne lehetett. Elég egy le nem kezelt kivétel hozzá.
Minden program tartalmaz legalább egy változót és egy hibát :)

Mondjuk érdemes lenne megnézni MSI Afterburerrel OSD-n, hogy milyen a GPU hőfok + LOAD fagyás előtt, az is sokat elárul.

[ Szerkesztve ]

(#1757) ttt1


ttt1
őstag

Nem akarok hazudni, de ilyen problémával én már találkoztam a mostani vga kértyámnál is.Sztem driver csere után lépett fel a dolog idönként elment stanby modba a monitor és csak restart segített. Egy ilyen alkalomkor közvetlenül megnéztem vgam és tüzforró volt (odaraktam 1 plusz ventit azután jo lezz). Ujabb dribvercsere után meg aszem megjavult. Ergo azt szeretném ebböl kihozni. 1 akinek ilyen gondja van nézze meg mennyire meleg a kártzya(lehet egyes átékoknál pl 2d módban marad a venti és a vga felmelegszik) 2 ideiglenesen ezt a plusz ventillátort megnézni (ezzel ki lehet szürni ha tényleg tulmelegedés áll fent).
Nade hogy legyen kérdésem is :Mostani gépem E5200@3,45 ghz 3 db hdd 4x1 gb ram és 4850es ati. Táp Corsair 450w. Ez elbírja a 6850est még ugye?

(#1758) lsc válasza ttt1 (#1757) üzenetére


lsc
nagyúr

A táp bőven.

Az élet kegyetlen .

(#1759) gainwardgs válasza gbors (#1755) üzenetére


gainwardgs
addikt

Ennél 1 kicsit kimerítöbb választ vártam volna főleg tőled

(#1760) Vasinger! válasza tomic (#1752) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát én már nem tudom mire gyanakodjak. Kezd bűzleni ez a kártya sok helyről. Utolsó mentsváram a 10.12-es driverben van...

gbors: Valóban, technológiában sok változás nincs, de mégis kettő teljesen különböző kártyáról beszélünk. És hiába nincs sok eltérés, látod miket produkál.

(#1761) tomic válasza Vasinger! (#1760) üzenetére


tomic
addikt

Az lesz a szép ha azzal is elő jönnek ugyan ezek a hibák! :O
Akkor lehet árulni ár alatt őket nagy nagy bukóval!

(#1762) Vasinger! válasza tomic (#1761) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Legyünk optimisták:
Kijön a 10.12-es driverrel, megszűnnek a fagyások, nem fog ugrálni az órajel, +15 % telj. növekedés átlagban :D

És akkor jön az, hogy belelóg a kezem a ....

(#1763) tomic válasza Vasinger! (#1762) üzenetére


tomic
addikt

Úgy legyen! :DD

(#1764) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

GTAIV-ről van bárkinek pozitív (hibamentes) élménye 6850 alatt?

[ Szerkesztve ]

(#1765) sakal83 válasza tomic (#1761) üzenetére


sakal83
addikt

Nyugi. A 5-ös széria problémáit (szürkehalál ;] )is megoldották driverrel, bár 2 hónap alatt...

El is adtam 2 hét alatt a CF-met az 5750-ből, nem kis bukóval

(#1766) alibaba78 válasza Vasinger! (#1762) üzenetére


alibaba78
őstag

Es meg kapsz 15.000ft cashback-et is, mert huseges radeon tulaj vagy. :D

v!ct0y: A 10.11 nem kompatibilis a 6xxx szeriaval. Utolso driver 10.10e hotfix.

[ Szerkesztve ]

(#1767) v!ct0y


v!ct0y
veterán

A 10.11 es drivert honnan szedtétek le mert én leszedtem egyet az amd game oldalról de nem jó feltelepítem restart után meg ugyanolyan kicsi felbontáson jön be a vinfos mint installnál.

(#1768) KDavid17 válasza v!ct0y (#1767) üzenetére


KDavid17
aktív tag

a 10.11-es driver nem támogatja a 6-os szériát.

(#1769) rocket válasza tomic (#1749) üzenetére


rocket
nagyúr

Attol meg random barmikor elojohet, barmilyen hiba.
Akar maga a jatek kodja is okozhatja a fagyast.

Nalam pl. HD4850 berakasa utan lefagyott a gep, nem nagyon foglalkoztam vele gondoltam veletlen, aztan ujra lefagyott, de ahelyett ide jottem volna az ATi-t es a drivereket szidni, megprobaltam rajonni mi okozhatja, es ez nem volt mas mint a GPU-Z akkori legfrisebb verzioja.

#1762:Terry szerint "Catalyst 10.12 is going to be HUGE"
Ez persze ez sok mindent jelenthet, lehet lesznek benne uj dolgok amik a felhasznalok kb. 0.62%-at erdeklik, vagy maga a driver csomag lesz nagy mert belerakjak az OpenCL drivert is ;]

#1767:A release notes nem viccbol van a driver letoltesnel.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1770) polonic válasza rocket (#1769) üzenetére


polonic
félisten

Az opencl már most is benne van a driverben. Vagyis le lehet tölteni sima catalyst software suite-ot, és a Catalyst Accelerated Parallel Processing (APP) Technology Edition nevű csomagot, ez van kiegészítve az opencl driverrel. Ez összesen 92.1 mega, NV drivere még így is jóval kövérebb.

[ Szerkesztve ]

(#1771) tomic válasza rocket (#1769) üzenetére


tomic
addikt

Félre értesz! Én nem szidtam.
Nálam 1-szer fordult elő, és akkor a Bo-t játszottam.
Csak driverre gondoltam .
88gt karin kívül csak ATI kariaim voltak!
Ennyit a szidásról!

(#1772) rocket válasza polonic (#1770) üzenetére


rocket
nagyúr

Ajaj, de unalmas ez a forum :DDD
Driver csomag=catalyst software suite, olvasd el megegyszer amit irtam, hatha sikerul masodikra ertelmezni a felesleges magyarazkodas helyett.

#1771:Nem rad gondoltam a szidas kapcsan, nem is irtam ilyet.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1773) v!ct0y válasza KDavid17 (#1768) üzenetére


v!ct0y
veterán

Az fasza :)

(#1774) polonic válasza rocket (#1772) üzenetére


polonic
félisten

Szerintem is olvasd el mégegyszer amit írtam, hátha sikerül másodikra értelmezni a felesleges magyarázkodás helyett. . . :DDD

Van a sima catalyst software sutie, ebbe ugye minden benne van. Aztán van még a catalyst APP, amiben minden ugyanúgy benne van, mint az elsőben és plusz még hozzáadva az opencl driver, tehát ez is egy drivercsomag opencl-estül. Ez mindössze 92 mega. Tehát nem nagy maga az opencl-es driver csomag.

[ Szerkesztve ]

(#1775) rocket válasza polonic (#1774) üzenetére


rocket
nagyúr

Latom nem sikerult masodikra se rajonnod mit volt a szo vicc amit leirtam.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1776) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

BIOS frissítéssel elvész a garancia?

(#1777) Abu85 válasza Bone123 (#1776) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha egy gyártó által elismert problémát javítasz vele, akkor nem.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1778) alibaba78 válasza rocket (#1769) üzenetére


alibaba78
őstag

Na vegre....., akkor nem is lesz alaptalan Vasinger! feltetelezese. Azert ne kiabaljuk el! Koszi az info morzsat! :)

[ Szerkesztve ]

(#1779) TTomax válasza rocket (#1769) üzenetére


TTomax
nagyúr

Az nagyon fontos... az OpenCL driver... igaz a kártya néha lekapcsol de OpenCL meg MLAA az van... :(

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1780) Bone123 válasza Abu85 (#1777) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Hm. Ahogy olvastam a Gigabyte 6850-nak jót tesz egy BIOS frissítést (jobb venti kezelés). Ha felteszem a hivatalos új Gigabyte BIOS-t, marad a gari?

(#1781) Abu85 válasza Bone123 (#1780) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Marad, ha hivatalos a BIOS. Kövesd a telepítési utasításokat és nem lehet baj.

(#1779) TTomax: OpenCL meg MLAA már van. Valószínűleg arról lesz szó, hogy az eddig elkészült 11.3-ra tervezett újításokat belerakják a 10.12-be. Mivel decemberre lett ígérve a Stream SDK 2.3, így valószínű, hogy az AVIVO-t leváltó Video Processing Pack kerül bevetésre. Ez szükséges, hogy az UVD közvetlenül elérhető legyen a Stream SDK-n keresztül, biztosítva a CUVID és a VDPAU támogatását. Gondolom a nemrég bemutatott DivX gyorsítás is támogatásra kerül hivatalosan is.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1782) alibaba78 válasza rocket (#1775) üzenetére


alibaba78
őstag

Senkinek nem sikerult megerteni.

rocket arra gondolt, hogy az altala linkelt oldalon, es a lenyeget be is irta ide, a 10.12-es catalyst hatalmas lesz. Erre elviccelte, hogy biztos azert lesz hatalmas, mert belerakjak az opencl drivert is. Ha kicsit belegondol mindenki, akkor vegre orvossag lesz a 6850-es tulajok szamara, plusz sejtet egy kis gyorsulast is.

(#1783) polonic válasza alibaba78 (#1782) üzenetére


polonic
félisten

Ez eddig oké. De én meg erre válaszoltam, hogy nem hatalmas úgysem, ha már benne van az opencl is a drivercsomagban.

(#1784) alibaba78 válasza polonic (#1783) üzenetére


alibaba78
őstag

Teped, mint floki a labtorlot, pedig felesleges...... Csak egy szovicc akart lenni, de fennakadtal az ertelmetlen reszen. Nem ezzel kene foglalkozni. Ha valoban atlatod, amit leirt, akkor mar beismerted volna, hogy hulyeseget irkalsz. Nem bantani akarlak, szoval no offense please! :)

(#1785) polonic válasza alibaba78 (#1784) üzenetére


polonic
félisten

Semmi baj sincsen a szóviccel, tökmindegy értettem-e vagy nem. Én válaszoltam rá. Egy viccre miért nem lehet egy ténnyel válaszolni?

Ha ő nem ír vissza úgy-ahogy, akkor engem tovább nem is érdekelt volna. Az miért hülyeség, ha leírom, hogy mi is van valójában.

De egyébként semmi baj, hagyjuk a fenébe, lényegtelen dolog tulajdonképpen.
Béke! :D

[ Szerkesztve ]

(#1786) alibaba78 válasza polonic (#1785) üzenetére


alibaba78
őstag

Csak a szakmai reszere reflektaltam, az emberi az mas teszta. Beke! :R

[ Szerkesztve ]

(#1787) gbors válasza ati2 (#1756) üzenetére


gbors
nagyúr

ez lehetséges, csak éppen nem túl valószínű. szerintem valami triviálisabb gond van - azért is érdeklődtem underclock iránt, mert lehet, hogy egyszerűen csak nem bírják a GPU-k a gyári órajelet. a másik lehetőség, hogy a kasztrálás során elszúrtak valamit, és pl. maradtak nem 100%-os funkcionális egységek egyes chipekben - de ez csak akkor lehet, ha 6870-esekkel egyáltalán nincs ilyen gond, vagy legalábbis sokkal kevesebb.

gainwardgs: akkor kicsit bővebben - honnan tudná bárki, milyenek a chipek DX11-ben, amikor alig van DX11-es játék, és azoknak a többsége is alibiből tudja az új API-t? a tesszelációban elvileg jobb az nVidia, de ennek csak akkor van szerepe, ha a tesszelált háromszögek többségét ki kell hajítani, amit eddig csak a heavenben láttunk (meg talán a HAWX2-ben, nemtom, ott a végleges játékban mi lett) - szóval ez elméletileg szép, de gyakorlatilag mi a fenének? a compute shadert érdemben használó effekteket meg nagyítóval kell keresni, azokból túl sok konzekvenciát levonni nem lehet.
szóval végső soron megint oda jutottunk, hogy mire lesznek igazán DX11-heavy játékok (megjegyzem, DX10-ből a mai napig nemigen van ilyen), addigra már azt se fogjuk tudjuk mi az a Barts meg a GF104. de majd bacsis mester beveszi őket az egyik antikvitásos tesztjébe 2016-ban, és akkor kiderül :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1788) TTomax válasza gbors (#1787) üzenetére


TTomax
nagyúr

szóval végső soron megint oda jutottunk, hogy mire lesznek igazán DX11-heavy játékok (megjegyzem, DX10-ből a mai napig nemigen van ilyen), addigra már azt se fogjuk tudjuk mi az a Barts meg a GF104
Igen...ez... :C :R

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1789) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

Hej, úgy tűnik nincs raktáron a Gigabyte 6850 a DigiStreeten (vagy bárhol 50e Ft alatt). Bárkinek tippje hogy hol van raktáron belőle?

(#1790) gainwardgs válasza gbors (#1787) üzenetére


gainwardgs
addikt

Ez jó volt :DDD :DDD :DDD :DDD

(#1791) gainwardgs válasza Bone123 (#1789) üzenetére


gainwardgs
addikt

hardverker?? :R

(#1792) zseko válasza rocket (#1769) üzenetére


zseko
veterán

kb. mikorra várható egyébként a 10.12-es Catalyst? (gondolom még ebben a hónapban :D + remélem linuxra is minél hamarabb készítenek drivert, már nagyon unok állandóan win alatt lenni..)

HR24.hu

(#1793) Bone123 válasza gainwardgs (#1791) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Kösz! Ott most nincs Gigabyte, de van Powercolor, viszont egyetlen ventivel.

http://www.overclockersclub.com/vimages/powercolor_6850_pcs/6.jpg

Mennyire hangos az egyventis változtat terhelés alatt? Akár a Powercolornak akár a VTX3D-nek. Tapasztalatok?

(#1794) polonic válasza Bone123 (#1793) üzenetére


polonic
félisten

Nekem sapphire van, hasonlóan néz ki, mint az említett kettő. Az enyém pl kifejezetten halk. A 8800 gts után meg főleg.
Bár mondjuk nem tudom milyen a ventilátor, azon a kettőn, amit említesz. Csak nem hangosak szerintem.

(#1795) ati2 válasza gbors (#1787) üzenetére


ati2
őstag

Nem hinném, hogy a GPU-val lenne baj, mert a heaven, furmark 100%-ra hajtja és nem fagy ki tőlük. Majd kiderül úgyis mi a bajuk.

(#1796) ///Krisz\\\ válasza Bone123 (#1793) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

ha még gigabyte-ot szeretnél itt van: http://www.okpc.hu/product_info.php?products_id=5577&language=hu

(ha nem szimpatikus a bolt akkor itt nézegethetsz még:http://www.argep.hu/product_1401369.html) :)

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#1797) Bone123 válasza ///Krisz\\\ (#1796) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Kösz, holnap telefonálgatok is. Ha nem Gigabyte, valszeg Powercolor vagy VTX3D lesz.

(#1798) ///Krisz\\\ válasza Bone123 (#1797) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Nincs mit. Örülök ha segíthettem.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#1799) rocket válasza zseko (#1792) üzenetére


rocket
nagyúr

Elvileg jovoheten jon, gyakorlatban meg meglatjuk :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1800) zseko válasza Bone123 (#1793) üzenetére


zseko
veterán

Én a VTX3D-ről tudok nyilatkozni, bőven jó, mint írtam régebben ez nincs fele olyan hangos sem teljes terhelés alatt, mint volt a Sapphire 3850-em netezés közben. Éjszaka is simán tudok játszani füles nélkül.

HR24.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.