Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) katt777 válasza k.rudolf (#1899) üzenetére


katt777
félisten

nVidiából GTX460/570/580 fronton gondolkozz, ezek a mostani AMD-k alternatívái. Előbbi bomba vétel, mert kb. egy 5870-ig lazán felhúzható, utóbbiak áreséséhez még meg kell várni a HD 69xx karikat, mert a teljesítmény többletükhöz képest kicsit drágák, szóval érdemes várni 1-2 hetet a vásárlással. Ez igyekezett egy elfogulatlan vélemény lenni. :R

polonic: Én ma is találtam HD6870-et 56k-tól. A trükk az, hogy ha Árgép-be kis betűvel írod, akkor csak 61k fölötti találatokat hoz. :DDD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1902) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

Na jó, végül is úgy döntöttem hogy az 5770-et választom, holnap visszaviszem a 6850t és kicserélem arra. Érdekes, h a boltban most 2 változatban is kapható a VTX3D ilyen fajta karija, VX5770 1GBD5-H illetve VX5770 1GBD5-HV2 néven, ez utóbbi nyilván a friss kiadása ugyanannak a változatnak. De én már semmi újban nem bízom :) , szal érdemes a frisset venni, vagy a jó öreg megbízható V1 mellett tegyem le a voksomat?

Azért ti bírjátok csak ki a 10.12-ig, nyilván sok hibát eszközöl. De nekem jó lesz az 5770, tkp azt akartam eredetileg is.

(#1903) AMD_ok válasza AMD_ok (#1883) üzenetére


AMD_ok
őstag

1883-ra valaki? :U

(#1904) katt777 válasza Bone123 (#1902) üzenetére


katt777
félisten

Az elég komoly degradálódás lenne. Igazi DX11-hez már kevés is.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1905) tomic válasza AMD_ok (#1903) üzenetére


tomic
addikt

Csak ez az egy kari érdekel vagy esetleg jöhet másik is?
Mert lehet , hogy a fórumozóknak nem igen van ilyen kariuk.

(#1906) AMD_ok válasza tomic (#1905) üzenetére


AMD_ok
őstag

azért pont ez,mert gondolkodok egy ilyenre váltáson

(#1907) Bone123 válasza katt777 (#1904) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Hát igen... de legalább az ára is degradálódik 40%-al, most nagyon kedvezőér mérik a 5770-t. Remek kari a 6850, de a saját tapasztalat kapásból negatív és olvasva a sok fórumot ált. senki se ússza meg vmiféle - vagy rengeteg - probléma nélkül. Nyilván pár hónap, pár driver etc. és letisztul a kép, viszont a 3850-t (nem véletlenül) most, karácsony előtt tudtam elpasszolni, így az 5770 egy Deák Ferencből megvan, ami azért nem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#1908) tomic válasza AMD_ok (#1906) üzenetére


tomic
addikt

Ha 5850-ed van nem igen hiszem, hogy érdemes lenne váltanod.
De ezt nyilván te tudod.
Azt általánosságban elmondhatom kb 950-990mhz alap feszen amit tudnak.

[ Szerkesztve ]

(#1909) AMD_ok válasza tomic (#1908) üzenetére


AMD_ok
őstag

persze, utánaolvastam teszteknek, tisztában vagyok vele, de ha ez freki,amit írtál, elég sok teljesítménytöbbletet jelent az alapfrekihez képest, akkor meggondolandó a váltás

(#1910) Karajev7


Karajev7
tag

Kär nem müxik jól a 6850. Azt szerettem volna venni, de mostmär tuti h nem fogok!!
4850es saphire kärtyämmal mär megszenvedtem. Ugyan ilyen problémäm volt, mint amiket a leirtakbol olvasok. Garancia alatt volt, vissza vittem mondtam h mi a baja, és szó nélkül kicserélték. Mäsikat kaptam, mert mäs szinü volt a panelja, de sajnos kb.20perces jäték utän ugyan azt csinälta, mint az elödje. Probältam mäsik sz.gépbe is, és azon jól ment. Gondoltam az alaplappal van a baj, de kipróbältam több féle videokärtyät, (még mäsik 4850est is csak mäs gyärtótol) és hiba nélkül futott maximum speeddel a crysis. :-)

Ma végre azt csinálom, amit a legjobban szeretek,, Semmit...

(#1911) kop8 válasza Bone123 (#1902) üzenetére


kop8
őstag

Én ki nem cserélném!
Majd megoldódnak a gondok!

5770 sokkal gyengébb mint a 6850-n, meg ha már megvan kár lenne érte nem :F

Soksknak van gondja a 6850-el, nekem is de majd megoldódik.
Szerintem nem a karik a hibásak!

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#1912) ///Krisz\\\ válasza Karajev7 (#1910) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

én ennyire nem írnám le a helyedben ezt a kártyát. ha nem sürgős a vétel akkor várj egy kicsit, mert elvileg ezen a héten (max jövő héten) jön az új driver és az megoldhatja a problémákat. :K

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#1913) alibaba78 válasza katt777 (#1873) üzenetére


alibaba78
őstag

Ezert irtam oda, hogy egyelore. Egyebkent sehol nem lattam meg ilyen kartyat forgalomban. A hangjat itelve, en elegedett vagyok az asus-szal. 2d-ben 10%-on, terhelve max 25%-ig porog fel a venti, amit abszolut nem tartok hangosnak/zavaronak. Az anno visszacserelt gtx 460-al egy szinten van nalam, szoval ettol jobb hutovel szerelt nekem nem is kell (max a tuning miatt).

(#1914) rocket válasza Karajev7 (#1910) üzenetére


rocket
nagyúr

Nalam tokeletesen mukodik a Gigabyte HD6850.
Az nem meglepo, hogy egy forumon altalaban a problemakrol van szo, akinek nincs problemaja nem fogja leirni minden nap.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1915) Karajev7


Karajev7
tag

2 nap mulva nem lesz kártyám, és muszaj lesz venni valamit, mert a formula 1 nem várhat! :-)
De inkább szánok rá egy kicsit több pénzt és megveszek egy 6870est, mint h megszivjam.

Ma végre azt csinálom, amit a legjobban szeretek,, Semmit...

(#1916) rocket válasza Bone123 (#1889) üzenetére


rocket
nagyúr

Milyen tapod van?

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1917) Bone123 válasza rocket (#1916) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Chieftec 450W.

(#1918) wittman


wittman
aktív tag

Sziasztok!

Valaki tesztelte már a HD6850 az új 3dMark11-el. Már az AMD fórumán is jelezték, hogy ugyanazzal a hibával elszáll a kártya, mint a felsorolt játékoknál.

Na remélem az AMD tényleg utánanézz most már a dolognak, mert kurva nagy a csönd és egyre többen szívnak ezzel a hibával, több külföldi fórumon mennek az okfejtések.

www.vmh59.hu

(#1919) ///Krisz\\\ válasza wittman (#1918) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

már tesztelem is! ugye ez az: http://www.3dmark.com/3dmark11/download-3dmark-11/ ?

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#1920) k.rudolf válasza ///Krisz\\\ (#1919) üzenetére


k.rudolf
tag

Igen jo az a link :D huzd le azt a DEMO verziot mivel csak az ingyenes :/ kivancsiak vagyunk mi lesz a teszt vegeredmenye :D majd irj ha kesz lesz nkm a 9600GT 1Gb el sem inditja :D :D:D

[ Szerkesztve ]

(#1921) ///Krisz\\\ válasza ///Krisz\\\ (#1919) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

melyik tesztet futtassam?

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#1922) rocket válasza Bone123 (#1917) üzenetére


rocket
nagyúr

Konfig tobbi resze?

Nekem is ilyen tapom van, mikor beraktam a kartyat BSOD jott welcome screen elott, aztan atraktam 2 vinyot a 3-bol masik agra, es azota semmi problema nem volt.

#1918:Hol van egyre tobb? AMD foruman ugyanazok irogatnak akiknek eddig is volt problemajuk.
Nezegettem nagyobb oldalak forumait, de sehol semmi nincs a temarol.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1923) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Én is pénteken cserélem el a mostani karimat,egy 3850-re(256MB)+22k-ra,és ha miden jól megy akkor januárban veszek egy vga-t,de kezdek elbizonytalanodni a 6850-el szemben,mert csak a hibákat látom a fórumban.Lehet a vége egy GTX460 lesz! :U :R

[ Szerkesztve ]

(#1924) Alastair' válasza Dark KillerX (#1923) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Csak elcserélted?

Alister from Hell

(#1925) Dark KillerX válasza Alastair' (#1924) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Egyenlőre

;] Persze csak ne igyam el a pénzt,az ünnepek alatt! ;]

[ Szerkesztve ]

(#1926) Alastair' válasza Dark KillerX (#1925) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Remélem összejön neked a gyorsabb kari, és megosztod majd velem.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#1927) ///Krisz\\\ válasza wittman (#1918) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

megvolt a teszt 1280X1024-ben (mert max ezt bírja a monitorom :DDD ) mind a 4 teszt be volt pipálva elindult majd 5 másodperc után ugyan azt előadtam amit nekem a Balck Ops-nál meg a GTA IV-nél tehát ezt a standby-os dolgot.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#1928) k.rudolf válasza ///Krisz\\\ (#1927) üzenetére


k.rudolf
tag

:O hogy érted most nem indult el ? vagy kihalt ? :O :))

(#1929) martin66


martin66
senior tag

Minden végig okéztam, és indult is a teszt nekem ennyi jött ki.
P3372 3DMarks
Egy végeredményt is mutatok, ha érdekel!

(#1930) ///Krisz\\\ válasza k.rudolf (#1928) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

dede elindult csak 5 másodperc után "kihalt" (előadta a standby-os hibát)

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#1931) ///Krisz\\\ válasza martin66 (#1929) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

neked a core és a memory clock értékek mitől olyan furcsák?

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#1932) martin66 válasza ///Krisz\\\ (#1931) üzenetére


martin66
senior tag

Nem tudom a Memory clock: 1000 helyett 1095-n megy a Clock meg 850-en. Ennyit változtattam ccc-ben

[ Szerkesztve ]

(#1933) ///Krisz\\\ válasza martin66 (#1932) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

a memory-t akkor értem, de a gpu az miért megy alap órajelen?

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#1934) martin66 válasza ///Krisz\\\ (#1933) üzenetére


martin66
senior tag

Azt, hol látod?

(#1935) rocket válasza wittman (#1918) üzenetére


rocket
nagyúr

Nalam lefutott a teszt.

#1930:Event viewert nezted mit ir?

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1936) ///Krisz\\\ válasza martin66 (#1934) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

hát azon amit belinkeltél. (mondjuk igaz azt elírtam, mert nem alapórajelen megy ott hanem kicsit magasabban)

(lehet, hogy én nem értem ezt a táblázatot)

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#1937) ///Krisz\\\ válasza rocket (#1935) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

nem. azt hol lehet? megjegyzi, mert kikapcsoltam közbe a gépet?

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#1938) rocket válasza ///Krisz\\\ (#1937) üzenetére


rocket
nagyúr

Start menuben->search programs and files, oda ird be event viewer, windows logs->system.

Elvileg megjegyzi.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1939) ati2 válasza wittman (#1918) üzenetére


ati2
őstag

Nálam is lefutott a teszt Full Experience 720p-ben simán + MSI Afterburner OSD-vel is.
Pontot nem írt ez a szar net nélkül, de ki nem engedem :DDD

(#1940) ///Krisz\\\ válasza rocket (#1938) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

beírtam, de nem talált semmit. most megyek, de holnap mindenképpen megnézem.

(úgy látom itt mindenki 720-assal futtatta én meg teljes képernyős módban, akkor holnap ezt is kipróbálom)

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#1941) rocket válasza ///Krisz\\\ (#1940) üzenetére


rocket
nagyúr

Az erdekes :)

Az ingyenes verzioban csak Performance mode van, ami 720p-ben fut.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1942) polonic válasza ///Krisz\\\ (#1940) üzenetére


polonic
félisten

Magyarul eseménynapló.

(#1943) ///Krisz\\\ válasza polonic (#1942) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

:R így már megvan csak már a laptop van nálam szóval majd holnap nézem ahogy ígértem.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#1944) wittman


wittman
aktív tag

Na emberek!

Azt hiszem egy megoldást már találtam és azon a játékon (Flaming Cliffs 2), ahol a standby hiba volt most nincs.

Visszavettem a HD6850-es memória órajelét 900MHz-re és így megszűnt a hiba.

Aki találkozott a hibajelenséggel a többi játékon, azok teszteljék már le, hogy nekik is így nem jön elő a hiba. Overdrive menüben vettem vissza és így minden ok.

Az viszont elég gáz, hogy ez lenne a megoldás, a memória névleges órajelen nem tud üzemelni egy-két játékban és csak win7-en, mert természetesen XP-n nekem egyszer nem csinálta ezt a hibát.

www.vmh59.hu

(#1945) ati2 válasza wittman (#1944) üzenetére


ati2
őstag

Esetleg próbáld ki, hogy nem veszed vissza az órajelet, csak menjen az overdrive.
Mintha kicsit más lenne az energia menedzsment, mint overdrive nélkül :F

(#1946) katt777 válasza Bone123 (#1907) üzenetére


katt777
félisten

Akkor lehet, GB 460GTX SOC karim lesz. :F

alibaba78: A 4870-eket sem lehetett külön így találni/rendelni, egyszer csak SE-ket szállítani minden megrendelt ref. HD4870-nek. Értékelhető lenne ez a gesztus HD6870-nél is.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1947) katt777 válasza katt777 (#1946) üzenetére


katt777
félisten

Á, a SOC 6870 árban van, és picit lassabb. Viszont CUDA + PhysX. Elgondolkodtató.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1948) ///Krisz\\\ válasza wittman (#1944) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

kipróbáltam és bevált Balck Ops alatt annál a résznél ahol csinálta most szépen futott rendesen (GTA IV kölcsönbe volt nálam szóval azt nem tudom nézni) és most fogom a 3dmark-al tesztelni így

(azért remélem, hogyha ez nem szoftveres dolog, hanem a memóriák hibásak akkor egy ingyen és bérmentve cserét felajánlanak, mert én nem akarok egy ilyen lefojtott kártyával játszani :( )

(#1941) rocket: megtaláltam az eseménynaplót, letudnád írni, hogy mit nézzek meg benne?

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#1949) ///Krisz\\\ válasza ///Krisz\\\ (#1948) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

sajnos hibátlanul lefutott így (775/900). itt egy eredmény:[Gigabyte HD6850 3DMark11 (775/900MHz)]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#1950) RootRulez válasza ///Krisz\\\ (#1949) üzenetére


RootRulez
félisten

Hmm, 6850-estől többet vártam... :(

═════════════════════════════════════════

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.