Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82651) whited válasza hszilard666 (#82649) üzenetére


whited
addikt

Kijelző terén az elég nagy visszaesés,nem ? :R

Linket kérhetek?

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#82652) Macika_MC válasza whited (#82651) üzenetére


Macika_MC
tag

Miért lenne visszaesés, amit te kinéztél Prot az nem retina, hanem 1440x900-as felbontású.
Az Air is ugyan ennyi. :P

[ Szerkesztve ]

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#82653) lmno válasza Macika_MC (#82652) üzenetére


lmno
őstag

Az Airben rosszabb panel van.

[ Szerkesztve ]

(#82654) trobi28 válasza lmno (#82653) üzenetére


trobi28
addikt

Szerintem ez csak városi legenda. Én összehasonlítottam pár régebbi modellel, az én 2014-es Airemnek is szép képe van, sőt, fényerőben még 2015-ös Prot is lenyomja.

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#82655) Thewent12


Thewent12
aktív tag

Sziasztok!
Van egy 1TB-os külső winchesterem, amiken filmeket tárolnék, csak hogy az LG TV-m nem játssza le. Ha pedig újraformázom a TV-n akkor a Macbook-kal nem kompatibilis. Van valami megoldás erre? Esetleg tudnám a Macbook-on formázni, illetve ha igen akkor hogyan és milyen formátumra?

(#82656) hszilard666 válasza lmno (#82653) üzenetére


hszilard666
veterán

Szerintem jobb képe van. Nem rég járt nálam egy 2011 es, tűrhetően volt borzasztó.

1440x900 mind2, viszont az air 13” es, szóval jobb a pixelsűrűség.

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#82657) Macika_MC válasza Thewent12 (#82655) üzenetére


Macika_MC
tag

NTSF.
Nekem is LG tvm van és a NTSF rendszert felismeri és macOS rendszer is felismeri csak kell neki majd író program. Mármint hogy tudjál írni a NTSF rendszerre macról. PL. [Paragon]

[ Szerkesztve ]

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#82658) blakey válasza Thewent12 (#82655) üzenetére


blakey
titán

Ha rögzítésre is használod akkor particionálni kell, ha nem akkor NTFS-re formázd, ehhez macOS alatt pl. a Tuxera (alapból ajánlottegy ilyen beszerzése) megoldja, Paragon is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#82659) lmno válasza hszilard666 (#82656) üzenetére


lmno
őstag

Az Air betekintési szöge rosszabb.

[ Szerkesztve ]

(#82660) odrif válasza Macika_MC (#82657) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

NTFS. :B

20 éve a Prohardveren

(#82661) hszilard666 válasza lmno (#82659) üzenetére


hszilard666
veterán

Az mondjuk előfordulhat. Igazad van.

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#82662) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok! Feltettem a legújabb Catalina betat és egy százalékot sem merült a gépem sleepben, előtte meg iszonyat merült. :C Talán a véglegesben is javítják.

(#82663) Thewent12 válasza Macika_MC (#82657) üzenetére


Thewent12
aktív tag

És blakey: Köszi a segítséget. Egyelőre működik, valószínüleg a próbaidőszak végén meg is veszem majd.

(#82664) Head88 válasza Lazika (#82662) üzenetére


Head88
addikt

Mire végleges lesz, újra merülni fog. (nem az első eset, hogy a beta reményt adott aztán nem lett belőle semmi)

(#82665) Arellig


Arellig
tag

Sziasztok,

Frissitettem a gépet 10.15.3 Catalinára, és a uTorrent kiirta hogy nem kompatibilis csak a web-es verziója.
Kicsit utána olvastam a netem és Folx-ot eléggi dicsérték, Nektek van tapasztalat? ki használja? jobb mint a webes verzió?
köszi az infókat,

(#82666) blakey válasza Arellig (#82665) üzenetére


blakey
titán

Használj qBitt*-et.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#82667) TigerCat válasza Arellig (#82665) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Folx nem rossz, de fizetős. Plusz csak a webes tudja a torrentet, ami a sztórban van az nem. qBittorrent nem rossz alternatíva.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#82668) Arellig válasza TigerCat (#82667) üzenetére


Arellig
tag

Köszönöm a segítséget, már át is álltam rá :)

(#82669) Arellig válasza blakey (#82666) üzenetére


Arellig
tag

illetve még annyi kérdésem lenne, az office csomagot hogy oldottátok meg?

(#82670) blakey válasza Arellig (#82669) üzenetére


blakey
titán

Pontosabban? Használjuk, bár én lehetőség szerint inkább kerülöm, mert annyira nem szeretem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#82671) buherton válasza Arellig (#82665) üzenetére


buherton
őstag

Deluge open-source. Igaz én Debianon használom, de megvagyok elégedve.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#82672) odrif válasza Arellig (#82669) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Office 365 ha van a családban diák, vagy tanár.

20 éve a Prohardveren

(#82673) TigerCat válasza Arellig (#82669) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Előfizettem, majd másik négy személlyel megosztottam. Mindenki korlátlan eszközre telepítheti, így ezért elég olcsó.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#82674) Macika_MC válasza blakey (#82670) üzenetére


Macika_MC
tag

Ingyenes verzió (magyar) [link] Libre Office
Fizetős Microsoft Office (magyar) [link]
Én az utóbbit használom a cégem megvette :D

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#82675) blakey válasza Macika_MC (#82674) üzenetére


blakey
titán

:F
Van még néhány lehetőség, sőt ott a Pages/Numbers/Keynote is. :) Ettől még nem szeretem az MS Office-t, de néha kénytelen vagyok használni. A LibreOffice sajnos nem a legjobb alternatíva, sőt egyáltalán nincs alternatíva ha konkrétan MS-ként kérnek valamit.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#82676) Macika_MC válasza blakey (#82675) üzenetére


Macika_MC
tag

Én meg csak a MS Office-t használok.
A LibreOfficet nem ismerem csak annyit tudok hogy ingyenes.

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#82677) monroe8609


monroe8609
aktív tag

Srácok,letöltöttem a samu teló kepeit videoit a macre.Van egy fotós 1TB vinyom amire felmásolnám,de nem lehet.Gondolom formazni kellene a vinyot akkor meg elveszne rola minden ami eddig rajta van.Szoval jol erzem hogy csak ha veszek egy uj vinyot az a lehetosegem van? :)

(#82678) blakey válasza monroe8609 (#82677) üzenetére


blakey
titán

Gondolom NTFS-re van formázva, ennek megfelelően egy programra lesz szülkséged, Tuxera NTFS, Paragon NTFS és létezik valamilyen ingyenes megoldás is, de nem emlékszem a pontos nevére, tln NTFS-3G viszont nem a legjobb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#82679) Arellig válasza odrif (#82672) üzenetére


Arellig
tag

megvagyok, koszi,

[ Szerkesztve ]

(#82680) Dhampir válasza Arellig (#82669) üzenetére


Dhampir
félisten

Még a Windows topicban ajánlották korábban a honlapot, vásárláskor PDF számlát is küldenek.

Ezt találtam ott legolcsóbban, de érdemes a többi lehetőséget is megnézni:
Microsoft Office Home and Business 2016 MAC (€19.90 EUR)

(#82681) Macika_MC válasza blakey (#82666) üzenetére


Macika_MC
tag

Egy kérdés a Bitt programmal kapcsolatba, minden bekapcsoláskor kéri hogy a bejövő kapcsolatokat engedélyezzem, hogy lehet hogy ne jelenjen meg minden bekapcsoláskor.
[kép]

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#82682) Macika_MC válasza lmno (#82659) üzenetére


Macika_MC
tag

Szerintem ezt igazából akkor veszed észre, ha mind a kettő gép előtted van. Pro vs Air.
Meg laptopot nem oldalról nézünk, hanem általában szembe vagyunk vele :)

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#82683) blakey válasza Macika_MC (#82681) üzenetére


blakey
titán

Gondolom portot kéne nyítni a routeren vagy tűzfal fogja. Nekem ilyet nem dob fel, igaz routert, stb-t mindig úgy állítom be, hogy ne legyen hálózati gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#82684) lmno válasza Macika_MC (#82682) üzenetére


lmno
őstag

Ha egynél több ember nézi a kijelzőt, akkor számít.

(#82685) Lanash


Lanash
aktív tag

Sziasztok!

AutoCAD fórumban már kérdeztem, de nem sok ember van ott aki használ macbookPro-t. Szeretnék gépet cserélni és előnybe lenne a macbookPro 13". Viszont napi szinten használom az AutocadLT verziót (2D tervezés), nagy méretű és részletes rajzokkal (sok layer), egy 2560x1440 -es monitoron. Az lenne a kérdésem, hogy egy sima 13" macbook intel integrált videókártyával megbírkózna a feladattal? Vagy valmi jobb videókártya kéne alá? :R
Jelenleg egy ASUS G531GT-m van. Ez ha kanócra kötöm akkor jól bírja, de akkuról nagyon karcsú az üzemideje, illetve megbeszélések esetén nem igazán alkalmas üzleti megjelenésre (és nehéz).

(#82686) TigerCat válasza Lanash (#82685) üzenetére


TigerCat
nagyúr

CAD-re biztos maradnék PC vonalon. Nem ez a Mac-ek erőssége.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#82687) whited


whited
addikt

Sziasztok
Keresgéltem tovább, ha eközött a kettő között kéne dönteni, jobb a fiatalabb mégha a tárhely kicsit kevesebb is, igaz ?
[link]
[link]
Bővíthetőség szempont, az Air miatt főleg ezért óckodom, mert amennyire tudom, azt nem nagyon lehet bővíteni tovább ( pl +HDD)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#82688) hszilard666 válasza whited (#82687) üzenetére


hszilard666
veterán

Nem lenne bölcsebb döntés picit gyűjteni még és venni egy 13” es retina-s pro-t? A retina kijelzőt élmény használni a fent említett 900P sekkel szemben, könnyebbek a gépek, valamint ha jól tévedek akkor az SSD is gyorsabb bennük.

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#82689) whited válasza hszilard666 (#82688) üzenetére


whited
addikt

De abban az árban ha jól láttam általában véve i5/4gb/128 konfigok vannak, ok a retina nagyon + ugyanakkor alig lehet fejleszteni rajta ( 13" )
ui: 80%-ban monitorról menne, néha mikor vonattal megyek, akkor használnám a saját kijelzőjét

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#82690) Macika_MC válasza whited (#82687) üzenetére


Macika_MC
tag

Nekem volt 2012-es Macbook prom anno, de a DVD író helyére tudsz tenni optibay keretet. [link] Azt te magad is beszerelheted nem nagy dolog.
Én a 2012-es gépet választanám, annak Intel HD4000 videokari és DDR3 1600Mhz ram van benne.
[kép] [kép] [kép]
Attól hogy nem retina attól még szép képe van 1280x800 ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#82691) hszilard666 válasza whited (#82689) üzenetére


hszilard666
veterán

Megértem, hát az biztos hogy valahol kompromisszumot kell kötni.

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#82692) Arellig


Arellig
tag

Ebben a qBittorentben ha valamit éppen feltöltök ugyanugy mutatja az ikonnál a feltötési sebességet? mint anno utorrenten?

(#82693) Macika_MC válasza Arellig (#82692) üzenetére


Macika_MC
tag

Igen beállíthatod, hogy mit akarsz
Amúgy szerintem teljesen úgy néz ki mint a torrent.
[kép]

[ Szerkesztve ]

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#82694) Arellig válasza Macika_MC (#82693) üzenetére


Arellig
tag

Köszönöm,
Még annyi hogy lett ilyen diszkrét fekete a szine? azt nem találom :) mert nekem világosszürke és zavaró

(#82695) Macika_MC válasza Arellig (#82694) üzenetére


Macika_MC
tag

A rendszerem sötét és az összes alkalmazásnak is ez az alapszíne.
Beállítások-Általános-megjelenítés-sötét. [kép]
Amúgy lent a docknál is egy kis piros csíkba írja a le és a feltöltést.

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#82696) blakey válasza Arellig (#82694) üzenetére


blakey
titán

Ha sötét desktopot választasz akkor sötét lesz. :) De lehet egyéni témát is választani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#82697) Arellig válasza blakey (#82696) üzenetére


Arellig
tag

Köszönöm az infót :)
Én sajnos nem sötét témát használok viszont egyéni téma meg üres a beállításaiban.

(#82698) blakey válasza Arellig (#82697) üzenetére


blakey
titán

Példa téma telepítésére.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#82699) OgreImre válasza TigerCat (#82686) üzenetére


OgreImre
senior tag

Ez AutoCad-re lehet igaz, de például az ArchiCad építész szoftver kifejezetten jól fut Mac-en, rengetegen használják, és anno a '80-as években először Macintosra jött ki, ráadásul magyar fejlesztés (Graphisoft)

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#82700) trobi28


trobi28
addikt

Egy problémával küzdök, remélem tud valaki segíteni.
2014 MBA-nél AirPods 2-vel azt csinálja, hogy bizonyos időközönként meg áll a médiatartalom (zene, film). A Bluetooth beállításoknál azt mutatja, hogy csatlakoztatva van a füles, de ha elindítom a zenét, akkor a hangszórón szól. Le kell csatlakoztatni, majd újra vissza és akkor egy ideig megint ok, a fülesen szól, ahogy kell. Kipróbáltam másik AirPods-al is, azzal is csinálja, így kizárnám a füles hibát. NVRAM reset volt, sőt már újra húztam a Mac-et, de a hiba fenn áll.
Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond? :R

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.