Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82701) Lanash válasza TigerCat (#82686) üzenetére


Lanash
aktív tag

Köszi :R
sajnos wines laptopból nagyon nehéz olyat találni ami megfelelő kinézetű, hogy el lehessen vinni egy tárgyalásra, valamint többet bírja az akkuja mint 2 óra, legyen tb3 port rajta, és lehessen rajzolni is rajta. Azt hittem hogy egy mbpro lesz az ami mindezt tudja :O

(#82702) blakey válasza trobi28 (#82700) üzenetére


blakey
titán

Lehet, hogy a Wifi bezavar.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#82703) trobi28 válasza blakey (#82702) üzenetére


trobi28
addikt

Ilyen lehet :F
Előfordult már valakinél hasonló és erre volt visszavezethető?

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#82704) blakey válasza trobi28 (#82703) üzenetére


blakey
titán

Hogyne lehetne, nálam a BT-os egeret és billentyűzetet zavarta egyik router, csak router cserével szűnt meg, semmilyen más módon nem tudtam elhárítani a problémát.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#82705) monroe8609


monroe8609
aktív tag

Ha valaki tudna segíteni hogy a 2017-es mac airhez milyen kábelt kellene vennem hogy a 11pro-t tölteni tudjam,azért nagyon hálás lennék! :) :R

(#82706) trobi28 válasza blakey (#82704) üzenetére


trobi28
addikt

Köszi, a router csere nem játszik, mert útközben vonaton történik, ott hallgatom fülessel.

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#82707) blakey válasza trobi28 (#82706) üzenetére


blakey
titán

Akkor használj vezetékes fülhallgatót. Lehet, hogy firmware hiba, akkor orvosolni kell, de a wifi sajnos zavarhatja a BT-t és fordítva is igaz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#82708) trobi28 válasza blakey (#82707) üzenetére


trobi28
addikt

Nem szívesen tenném, nem szeretem a madzagokat, félek, hogy megfojtom magam valamelyikkel :DDD
Az segíthet, ha egy régebbi OS-ra állítom vissza a Mac Book-ot? Lehet, hogy a Catalinával van valami ami nem tetszik neki?

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#82709) blakey válasza trobi28 (#82708) üzenetére


blakey
titán

Ha van időd és türelmed akkor egy próbát megér, de lehet, hogy nem az OS az oka hanem a BT firmwaré amit külön szoktak frissíteni, legalábbis korábban egyik gépem esetében volt ilyen. 1 hete Catalinát használok az iMac-en BT egérrel és billentyűzettel és eddig nem volt BT gondom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#82710) TigerCat válasza blakey (#82704) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem is volt hasonló, de ugyanez a hibajelenség Windows-os gép esetében fel sem merült. Maradtam a madzagos egérnél, az tökéletes.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#82711) trobi28 válasza blakey (#82709) üzenetére


trobi28
addikt

Egérrel, billentyűzettel sosem volt gondom, ez a füles szivat csak :U

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#82712) blakey válasza trobi28 (#82711) üzenetére


blakey
titán

A vezetéknélküli élet már csak ilyen, mindig van valami apró hiba, megakadás, stb., mindegy, hogy BT, Wifi. Ráadásul más és más hibák adódhatnak és ami nálam jó az nálad akár rossz is lehet és fordítva.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#82713) marsu. válasza monroe8609 (#82705) üzenetére


marsu.
senior tag

USB A-USB C kábel

(#82714) monroe8609 válasza marsu. (#82713) üzenetére


monroe8609
aktív tag

:R
Van még egy olyan problémám a Mac-en hogy először az asszony ID-jével léptünk be Appstore-ba és töltöttünk le alkalmazásokat.Na most azóta úgy alakult hogy gépet én használom a saját ID-mmel.de mindig az asszony alkalmazásainak a frissítését mutatja a Mac.Lehet ezt a dolgot valahogy resetelni srácok?

[ Szerkesztve ]

(#82715) TigerCat válasza monroe8609 (#82714) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen, kilépsz és a sajátoddal lépsz be, majd azzal az ID-vel töltöd le amit szeretnél. Esetleg családi megosztás...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#82716) brickm válasza blakey (#82712) üzenetére


brickm
őstag

Azért ez így nem igaz :D Egy rendesen lefejlesztett wireless HW és SW nem akadozik le, meg felejt el transmission-ölni. Van olyan 2.4GHzes saját fejlesztésű rendszerem, modulokkal, ami 3+ éve 24/7 üzemel, leakadás és restart nélkül.

(#82717) tuzpenge válasza marsu. (#82713) üzenetére


tuzpenge
őstag

Inkább az usb A - lightning lesz a befutó. ;)

ˣ

(#82718) marsu. válasza tuzpenge (#82717) üzenetére


marsu.
senior tag

Valóban...megkevertem az ipad proval.:/ USB-C majd idén lesz "újdonság" az iphone-okon.

(#82719) Frontiner


Frontiner
aktív tag

Sziasztok!

[erre] valaki :F
Köszi

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#82720) Kommy válasza Frontiner (#82719) üzenetére


Kommy
veterán

Neten azt írják, hogy a kulcskarikában a tanúsítvány törlése megoldja a problémát.

(#82721) Frontiner


Frontiner
aktív tag

Sajnos nem oldotta meg, már próbáltam...

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#82722) Kódos


Kódos
aktív tag

Sziasztok,tanacsos az a gondolat menet hogy bootcampel a windowst egy kulso ssdre teszem ra,es egy sima egyszeru mezei usb to sata atalkitoval kotom ossze?Kabel mindegy ilyenkor?

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#82723) Macika_MC válasza Kódos (#82722) üzenetére


Macika_MC
tag

Legjobb tudomásom szerint nem engedi külső lemezre a Windowst.
A bootcamp el se indul, ha külső lemez van a géphez csatlakoztatva.

[ Szerkesztve ]

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#82724) Kódos válasza Macika_MC (#82723) üzenetére


Kódos
aktív tag

Nem mondod hogy csak a macintosh tarhelyet lehet varialni bootcamp,el?hat az cumi 128gb modellel erdekes lesz egy legalabb 80GB particio letrehozasa a windowsnak.....Nem lehet tenyleg?Utanna nezek most ennek

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#82725) Macika_MC válasza Kódos (#82724) üzenetére


Macika_MC
tag

Rákötöttem egy 256GB Külső SSD-t.

[ Szerkesztve ]

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#82726) tboldi válasza Kódos (#82724) üzenetére


tboldi
nagyúr

Windows to go kellene neked. Keress egy leírást, anno én is így varázsoltam egy külső SSD-re. :)

[ Szerkesztve ]

(#82727) Kódos válasza tboldi (#82726) üzenetére


Kódos
aktív tag

Munkamhoz windows rendszer kene mert a program amit hasznalnak bent a melohelyen csak win fut.Utanna nezek koszi,egyebekent dobott ki talalatraba google valami cikket.how to install windows to external hard drive with bootcamp.ugyhogy azt is megnezem majd

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#82728) Macika_MC válasza Kódos (#82727) üzenetére


Macika_MC
tag

[Video a telepítésről] próbáld meg.

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#82729) r4z válasza Kódos (#82727) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem tudom, mennyi eroforrasra van szukseged a munkahoz, de akar VM-en is gondolkozhatsz, azt siman ki lehet rakni kulso lemezre. Illetve ha a belso SSD-n hagyod, megvan az az elonye, hogy csak annyi helyet foglal, amennyit tenylegesen hasznal, nem kell neki 80GB-ot lefoglalnod, aminek egy resze ugysem lesz kihasznalva.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#82730) Alex91 válasza Kódos (#82727) üzenetére


Alex91
félisten

Vagy virtualis gep...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#82731) SharpSA válasza Macika_MC (#82723) üzenetére


SharpSA
veterán

Pedig de... Legalábbis YouTube-on van videó hogy lehet ezt megoldani. Én is ezt tervezem, mert bár ritkán, de kell a Windows is.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#82732) -Ben-


-Ben-
veterán

Sziasztok,

Van valakinek itt tapasztalata arról, hogy mennyire fárad a szem a MacBookok kijelzőitől? Régebben egy Asus VW221D típusú monitort használtam, ezt váltotta le egy kalibrált Dell P2419H. A Dell konkrétan 10 perc alatt képes kinyírni, kiszárad a szemem, görcsöl a fejem, stb.... Most szemezgetek egy 13" -es MacBook Próval, de kissé tartok tőle, mert ez is IPS panellel szerelt gép..

(#82733) TigerCat válasza -Ben- (#82732) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szerintem nem a panel okozza, hanem a ráhelyezett tükröződésátló réteg. Olyan, mint a narancs. Régen volt ilyen kijelzőm, nekem sem bírta a szemem. A Mac-kel nincs gond, sem a jelenlegi monitorommal.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#82734) Eszleny válasza -Ben- (#82732) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Nem a PWM miatt fáradt a szemed? Ez egy módszer, amivel szabályozzák a kijelző fényerejét. A Notebookcheck teszteknél szokott lenni PWM tesztrész is. Az egyik tesztnél azt láttam, hogy PWM-es, de nagyon nagy a frekvencia, ezért nem hiszem, hogy gond lenne.

(#82735) -Ben-


-Ben-
veterán

"Szerintem nem a panel okozza, hanem a ráhelyezett tükröződésátló réteg. Olyan, mint a narancs..."

Most, hogy írod, lehet ebben valami... A HP 8460p is nagyon kellemetlen volt, de még nem annyira, mint a Dell monitor. A legrosszabb egy Lumia 435 volt, amely szerencsére csak rövid ideig "tartózkodott" nálam... :D
Viszont érdekes, hogy a VW221D is matt, de az nem okozott különösebb panaszokat.

@Eszleny: Ezt nem tudom. Általában az OLED kijelzők pl. nincsenek rám rossz hatással. Legalábbis az iPhone X/XS és a Galaxy S10 nem okozott problémát.

(#82736) TigerCat válasza -Ben- (#82735) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ahogy én megfigyeltem, nem mindegy, milyen erőteljes a bevonat...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#82737) -Ben- válasza TigerCat (#82736) üzenetére


-Ben-
veterán

Értem. Valószínűleg igazad lesz.... A Dellt végül 18% -os fényerővel és egy jó erős kékfény szűrővel használtam, így elviselhető volt.
Köszi :R

(#82738) r4z válasza -Ben- (#82732) üzenetére


r4z
nagyúr

En 3-as fenyeron, f.lux-szal hasznalom a gepemet, es olyan, mintha papirt neznek. Egyaltalan nem zavaro, sot. Elobb almosodok el, mint ahogy a szemem elfaradna.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#82739) amulet


amulet
senior tag

Az itunes nélkül, hogy lehet dfu módban újra rakni a készüléket?
Amig volt itunes ez nem volt gond, de most hogy nincs?

(#82740) Bilux


Bilux
veterán

tuxera free trial letelt letöröltem a gépről de még mindig zaklat hogy lejárt és vegyem meg vagy távolítsam el a gépről. De már eltávolítottam!? :W

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#82741) Head88 válasza Bilux (#82740) üzenetére


Head88
addikt

AppCleaner

(#82742) Bilux válasza Head88 (#82741) üzenetére


Bilux
veterán

melyik az konkrétan? Rákeresve sok féle van :R

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#82743) Head88 válasza Bilux (#82742) üzenetére


Head88
addikt

Ahogy leírtam, google első találat.

(#82744) Bilux válasza Head88 (#82743) üzenetére


Bilux
veterán

Az miért van hogy vannak alkalmazások amiken lakat van itt az appcleanerben?!

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#82745) Head88 válasza Bilux (#82744) üzenetére


Head88
addikt

jelenleg is futó alkalmazás
leállítod tevékenységfigyelőben és utána nem lesz lakat az ikonján

[ Szerkesztve ]

(#82746) Bilux válasza Head88 (#82745) üzenetére


Bilux
veterán

:R

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#82747) syIex


syIex
veterán

Sziasztok!
Egy jó fél év után ismét megkörnyékeztek egy MacBook Pro-val. Jelenleg a céges laptopom és az otthoni asztalim is PC tehát Wind(f)os alapú. Elég komoly gamert raktam össze viszont nem igazán játszom és amikkel igen elfutna a céges gépen is mivel 2060 van benne.
Lényeg a lényeg, hogy annó azért adtam el a 15"-os 2017-es Pro-t, mert nem jött össze a fotós és hobbi videós tevékenységem. Most viszont vettem egy DJI drónt is és lehetséges mégis bele kezdenék a PS és videóvágás szisztémába. Elég sok videót néztem és mindenhol az Apple gépek jöttek ki jobban.
Amin gondolkozom az a 16"-os modell alap változata lenne. A jelenlegi PC-m is ilyen árban van szóval szinte 1:1 csere lenne, de nyilván a játék kiesne a Pro használatánál. Ha ezt leszámítjuk és azt, hogy ezen kívül szinte minden eszközöm Apple tehát teljes lenne az ökkoszisztéma minden téren megéri a váltást? Volt már gépem és jó volt a MacOS, iMessege stb és azóta is hiányzik, de sebesség terén kell bármilyen lassulást várnom egy 9900K után basic területeken?

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#82748) Syl válasza syIex (#82747) üzenetére


Syl
nagyúr

> mindenhol az Apple gépek jöttek ki jobban

De csak azért, mert általában PéCére a Premier Pro-t, Mac-re meg a Final Cut Pro-t vetik be. Ha mindkettőn az Adobe fut, akkor a PC nyer. Photoshop is érezhetően fürgébb windows alatt.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#82749) Head88 válasza Syl (#82748) üzenetére


Head88
addikt

+1

(#82750) syIex válasza Syl (#82748) üzenetére


syIex
veterán

Premier Pro teljesen ismeretlen számomra az FCP-t már láttam párszor szóval valójában mind a két program nagyon távol áll tőlem és a 0-ról kellene megtanulni őket. :DDD
Photoshop terén viszont nem értenék egyet. :N
Anno haveromnak volt egy Asus lapos ami specben oda vissza verte a régi 15'-ös 15"-os Pro-mat és mégis küszködött egy sima molino szerkesztés alatt pár komolyabb layer után. :K

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.