Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81451) brickm válasza trobi28 (#81447) üzenetére


brickm
őstag

Eredeti akkut nem tudsz venni sehonnan sajna. Fél éve keresek kb.
Az utángyártottakat több forrásból is hallottam, hogy vackok, 2hetet bírnak stb. VISZONT, ismerősöm beépített pár alis 20ezrest, amik közül eddig egy év alatt egy sem jött vissza. Most nagyon fontolgatom, hogy vegyek egyet próbaképp, csak hát ugye beragasztom, azt ha sz r bonthatom megint szét....

Egyébként még a greencell(azt hiszem ez a márka) amit dícsértek, papír dobozban küldik az akkut. De nincs ismerőseim közt, akinek ilyen lenne. Ha valamit megtudsz, szólj kérlek, pont két ilyen gépem van! :D

(#81452) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!


Többen is írtátok, hogy adathordozót, pl SD kártyát hagytok a gépben, aminek következtében látványosan jobban merül a gép. Felmerült bennem a kérdés, hogy miért hagyjáok benne a kártyát, ugyanis nekem a külső SSD-t ha lehajtom(aludni) eldobja a rendszer (unmountolódik, mégpedig nem szabályosan), tehát hibaüzenettel indít a gép ébredés után.
Nálatok nem csinálja?

(#81453) Head88 válasza trobi28 (#81447) üzenetére


Head88
addikt

Intercell....a legótvarabb hamisított akkukat árulják gyáriként.

Gyári akksit kizárólag AASP vagy APR szervizben kapsz. Apple nem adja ki harmadik félnek az alkatrészeit.
Amit nem hivatalosban veszel (szereltetsz be) az mind utángyártott vagy hamisítvány.

(#81454) trobi28 válasza Head88 (#81453) üzenetére


trobi28
addikt

Nem gyáriként árulják, oda van írva a weboldalukon, hogy utángyártott.
Az ok, hogy nem gyárit árulnak és azt is tudom, hogy nem lehet hivatalosan gyári akkumulátort kapni. A kérdés az volt, hogy megéri-e utángyártott akkumulátoros gépet venni?
Az a gond, hogy 2015-ös proba már nagyon ritka az, hogy gyári és elfogadható állapotú akkumulátor legyen benne. Ezeknek már a javának kihajtották a lelküket.

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#81455) Head88 válasza trobi28 (#81454) üzenetére


Head88
addikt

Van az intercellnél gyáriként megjelölt is bőven. pl: [link]

Utángyártott akku, lutri. Eddig a legjobb amihez volt szerencsém szervizesként az ifixit által árusítottak. (csak a retinákhoz valók.)

[ Szerkesztve ]

(#81456) consono válasza brickm (#81452) üzenetére


consono
nagyúr

Nekem több mint fél éve benne van egy SD, gond nélkül. Mióta nem FAT-ra van formázva, hanem natív hfs+, vagy mi, azóta nincs ilyen bajom. Előtte gyakran eldobálta nekem is.

"In God we trust. All others must bring data"

(#81457) brickm válasza consono (#81456) üzenetére


brickm
őstag

Jaa, ez exFAT, akkor ez a gondja. köszi a választ!

(#81458) consono válasza brickm (#81457) üzenetére


consono
nagyúr

Nem biztos, hogy csak ez a gond, de nálam megoldotta a gondot. Mivel én nem pakolgatom ki-be a kártyát és csak a gépben használom másodlagos meghajtónak, nekem bevállt ez a megoldás.

"In God we trust. All others must bring data"

(#81459) brickm válasza consono (#81458) üzenetére


brickm
őstag

Jaja, én a RAW fotókat tartom rajta, csak annyi vele a bajom, hogy ha fel van csatolva és véletlen elalszik a gép, le tudja zúzni a filerendszert.... Ami elég cinkes sajna. Azért exFAT ot hastnálok, hogy minden OS-tudja írni, olvasni a külső SSD-t, de lehet beáldozom és only MAC lesz. PC-re úgy se vagyok hajlandó ránézni se :D

(#81460) tuzpenge válasza brickm (#81459) üzenetére


tuzpenge
őstag

Nekem exfat a memkártya és semmi baj nincs vele. Mindig benne hagyom, de soha nem volt még ilyen hibaüzenetem. Szóval nemhiszem hogy ez lenne a baj.

ˣ

(#81461) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani, egy nem túl drága, de jó usbc habot? Jó lenne ha lenne hdmi 4k és usb port. A másik pedig, hogy bekapcsoláskor az ina Player mindig pattog, hogy nem az app sotreból lett letöltve. Indító elemeknél nincs semmi pedig. Köszi :R

(#81462) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

2013 late,13-as retinámon néztem egy nagyobb felbontású filmet ( talán 4k,de biztosan nem fhd) és rohadtul pörgött végig a venti illetve forró is volt az alja. Ennyit tud a masina? 8 gb ram van benne. Pasztázva,takarítva soha sem volt.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#81463) xedos válasza FIREBLADE78 (#81462) üzenetére


xedos
addikt

Tudni kéne, mivel játszottad le, milyen kódolású volt a film...
Valószínűleg nem tudta hardveresen gyorsítottan dekódolni - izomból kellett neki.

(#81464) FIREBLADE78 válasza xedos (#81463) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Néha akadt is. Vlc. Mindjárt kiderítem
Kodek...............: HEVC, HDR10 │ ████▌ █████ █ ▐ ▐█▐██▌ │ Bit Rate............: 17 900 Kbps │ ▐█▐██▌ █ ▐ █████ ▐█▐▌█▌ │ Felbontas: Szelesseg..: 3840 │ ▐█▐▌█▌ █████ █ ▐ ▐▌█▌█▌ │ Magassag...: 1608 │ ▐▌█▌█▌ █ ▐ █████ █▌█▌█ │ Felbontasi Ararany...: 16:9 │ █▌█▌█ █████ █ █ █▌█ █ │ Frame Rate...........: 23.976 fps │ █▌█ █ █ █ █▄▄▄█ │ Bits/(Pixel*Frame)...: 0.121

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#81465) xedos válasza FIREBLADE78 (#81464) üzenetére


xedos
addikt

Ha jól tudom a HEVC a H265...
Ráadásul HDR... ehez túl régi a prociban lévő gpu így CPU-ból dolgozik.

(#81466) Head88 válasza FIREBLADE78 (#81462) üzenetére


Head88
addikt

Ennyit tud sajnos a gép.
Azért egy takarítás pasztázást eressz rá mert a végén még kifekszik a cpu.

(#81467) CharlieDrop válasza FIREBLADE78 (#81462) üzenetére


CharlieDrop
veterán

a 2013as nem bír 4K-val.... a HD4000 nem túl acélos

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#81468) Head88 válasza CharlieDrop (#81467) üzenetére


Head88
addikt

Abban már iris van. (2013 late)

(#81469) SharpSA válasza FIREBLADE78 (#81462) üzenetére


SharpSA
veterán

4k azon a gépen, akkora képernyőn? Minden bizonnyal van értelme, kérdés hogy mi... Mert hogy nem látni különbséget egy fhd-hez képest, az biztos. 40 colon és felette már van értelme kb max. 2-3 méterről nézve.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#81470) FIREBLADE78 válasza SharpSA (#81469) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nem volt közelben tv,ami van otthon,az is fhd. Jó volt látni a 40 éves sw filmet ilyen minőségben.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#81471) _ak_


_ak_
addikt

A legújabb MacOS óta csak engem szívat a Spotlight a lassú reakcióval? Ugyan úgy használom mint eddig, de most rendszerint lemarad az első kettő betű mire ténylegesen veszi a karaktereket.

Let's begin, de gozaimasu!

(#81472) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok!

Windowsos gépen a tömörített képeimet darabolnom kellett, mert nem fért rá pwndrivera. Totál commanderben csináltam. Tudátok segíteni milyen programmal tudnám egyesíteni a fájlokat, hogy kitudjam csomagolni? Unarchiverrel és betterzippel próbáltam, eddig sikertelenül. Köszi. :R

(#81473) CharlieDrop válasza Head88 (#81468) üzenetére


CharlieDrop
veterán

jatélleg, excuse me

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#81474) Head88 válasza CharlieDrop (#81473) üzenetére


Head88
addikt

Ettől függetlenül gyenkén kezeli a 4K tartalmakat mivel nincs HEVC hardveres támogatás.

(#81475) xedos


xedos
addikt

Felrobbanok!
Most szembesülök vele, hogy már a Photos 4-ben sincs benne a Naptár készítő rész! :-( Korábban pont ezért szerettem bele. Kezeltem , tageltem a képeket. Együtt dolgozott a naptárral - szülinapokat és névnapokat átvette - el tudtam menteni PDF-be...

(#81476) kkp900


kkp900
senior tag

Sziasztok! Lenne egy nagy problémám. :W
Gyári Mail ben megnyitottam egy emailt. Ki akartam másolni egy kupon kódot jobb oldalt megjelent egy nyíl szerintem rá nyomhattam és nyomtam egy entert arra ,hogy másolás ,és nem hogy kimásoltam volna eltűntette az emailt!!! :F
Nincsen akukában sem és sehol sem át néztem már a Gmail fiókokban is böngészőből. De az ég világon sehol sincsen. Pedig fontos lenne a kupon kód.
Esetleg hova rakhatta el vagy mi történt vele az emaillel persze?? És nem másolta ki a kupont se sajnos próbáltam de nem ..Hogy tűúnhet el egy email így ,hogy nincsen a kukában se??

(#81477) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Egyrészt köszönöm mindenkinek aki segített az Apple gépekkel illetve a döntéssel kapcsolatban. :R

Másrészt arról szeretnék érdeklődni, hogy szerintetek ez a Powerbank mennyire jól használható egy Macbookhoz?

[link]

Alapból a telefon mellé szeretnék de ha már úgy is veszek, próbáltam valami olyat keresni ami szükség esetén jó lehet a Machez is.

Hogy látjátok? Használ valaki ilyesmit esetleg? :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#81478) TigerCat válasza kkp900 (#81476) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ezek szerint Gmail. Archív levelek között is nézd meg: in:archive

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#81479) kkp900 válasza TigerCat (#81478) üzenetére


kkp900
senior tag

Megnéztem ott sincsen sajnos....Egyszerűen eltűnt vagy esetleg becsomagolhattam vagy mit csinálhattam vele esetleg? Még sose fordult elő ilyen , és kurvára idegesít a dolog főleg ,hogy kellene a kód belőle.

(#81480) TigerCat válasza kkp900 (#81479) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem raktad át másik fiókba esetleg?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#81481) brickm válasza kkp900 (#81476) üzenetére


brickm
őstag

Sehogy, archiváltad, a gmailben meg elég f sul van kezelve ez a funkcio(szerintem)

(#81482) Sperafico


Sperafico
tag

Sziasztok!
segítség kellene.
Adott egy High Sierra rendszer, és egy külső hdd, amit elötte windows használt.
Most áttértem mac-re, és nem tudok törölni a külső hdd-ről. A finderben ki van szürkitve a lehetőség, aForklift alkalmazasban hibakód jön fel: -61
Az írásvédettséget már sikerült levennem egy win gépen, de törölni nem tudok róla semmit miért?
Illetve mi ez a -61 es hibakód?
Köszönöm a segítséget!

(#81483) TigerCat válasza Sperafico (#81482) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem NTFS véletlenül? Azt csak olvasni tudja a Mac. Összefoglalót nézd meg...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#81484) Sperafico válasza TigerCat (#81483) üzenetére


Sperafico
tag

Köszi!

(#81485) SharpSA


SharpSA
veterán

Mivel az összefoglalóban ezeket nem találtam, ezért megkérdezem: MacBook Pro 13 2018. Ha billentyűzet hiba vagy képernyő mattulás probléma van, akkor Magyarországon hol lehet beadni javításra és pontosan mennyi ideig van erre lehetőség (4 évről tudok, de nem vagyok biztos benne)? Van valahol egy lista, hogy ebben az országban kik jogosultak ilyen javításra?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#81486) brickm válasza SharpSA (#81485) üzenetére


brickm
őstag

4év, bármely hivatalos Apple szervizben(Bp en van csak).

[ Szerkesztve ]

(#81487) SharpSA válasza brickm (#81486) üzenetére


SharpSA
veterán

Akkor a 4 évet jól tudtam, viszont nem vagyok tisztában a hivatalos szervizekkel, amik akkor sajnos csak Budapesten vannak. Van valahol egy ilyen lista?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#81488) r4z válasza SharpSA (#81487) üzenetére


r4z
nagyúr

iCentre, iStyle, Care Center, Almarium Pro

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#81489) SharpSA válasza r4z (#81488) üzenetére


SharpSA
veterán

Köszönöm
Ez a 4 lehetőség van? És melyik ajánlott ezzel közül ahol a legrugalmasabbak, gyorsabbak, stb? Vagy teljesen mindegy?
A címeket, elérhetőségeket majd a neten megkeresem.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#81490) Csabee. válasza SharpSA (#81489) üzenetére


Csabee.
nagyúr

A helyedben felhívnám őket sorra s érdeklődnék melyik a leggyorsabb.

Üdv: Csabee.

(#81491) SharpSA válasza Csabee. (#81490) üzenetére


SharpSA
veterán

Azt terveztem, csak gondoltam van már valakinek tapasztalata és akkor megspórolok pár telefont. De akkor majd lesz egy kis kutatás. Na meg mivel Szegedről megyek, az is fontos, hogy viszonylag könnyen elérhető legyen a hely.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#81492) Katatonia666


Katatonia666
aktív tag

Sziasztok.
Vettem egy MacBook Pro-t (2011). Az előző tulaj be volt jelentkezve, vagyis volt felhasználói fiók a gépen.
Újra raktam, és amikor beléptem az iCloud fiókomba, ez a kép fogadott.
Tudja valaki, hogy mi ez?
(Nem látom mobilon, felrakta-e a rendszer a fotót, amit mellékeltem, de röviden annyit ír a rendszer, hogy "Másik MacBook Pro jelszavának megadása. Adja meg a jelszót a(z) xyz MacBook Pro eszköszhöz, ami nem azonos ennek a MacBook Pro eszköznek a jelszavával.")

[ Szerkesztve ]

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medve, mert az megöl!

(#81493) r4z válasza Katatonia666 (#81492) üzenetére


r4z
nagyúr

Szolj az eladonak, hogy az iCloud beallitasokban tavolitsa el a gepet a fiokjabol.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#81494) TigerCat válasza Katatonia666 (#81492) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Összefoglaló, gép eladása. Érdemes úgy csinálni, mert ha nem éred utol, féltéglát vettél...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#81495) galaxys80


galaxys80
veterán

Be lehet valahol azt állítani, hogy bekapcsolása után automatikusan kapcsolódjon egy smb szerverre?
A megszokott elemek hozzáadása menüben nekem nem sikerült ezt hozzáadni.

(#81496) brickm válasza galaxys80 (#81495) üzenetére


brickm
őstag

A felcsatolt meghajtóz húzd be Login item-nek.

(#81497) galaxys80 válasza brickm (#81496) üzenetére


galaxys80
veterán

Próbáltam, de nem engedte.
A finderben megjelenő smb kapcsolatot kellene behúzni az indító elemekhez?

(#81498) Katatonia666 válasza TigerCat (#81494) üzenetére


Katatonia666
aktív tag

Én elolvastam. De ezt az egyet nem néztem meg.

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medve, mert az megöl!

(#81499) Syl válasza galaxys80 (#81497) üzenetére


Syl
nagyúr

Én az asztalon látható felcsatolt megosztás ikont húztam be.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#81500) galaxys80 válasza Syl (#81499) üzenetére


galaxys80
veterán

Nekem csak egy megosztáson belüli mappát sikerült hozzáadni. De végül is ez is jó ha nincs más.
Ha kiveszem a pipàt a láthatóság elől az nem arra szolgál , hogy a háttérben csatlakozzon, de ne nyíljon meg?
Mert nekem így is megnyitja a Finder indulás után.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.