Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81201) Csabee. válasza SharpSA (#81198) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Neked nem vált be? Nekem baromi jó. 18 órával később 1% merülés. Korábban sztem 30% merülés volt ennyi idő alatt..

Üdv: Csabee.

(#81202) TigerCat válasza vasi89 (#81200) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A 13-as méretű utódot várom.nagyon...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#81203) lmno válasza TigerCat (#81202) üzenetére


lmno
őstag

Nem inkább a 14-eset? :)
Amúgy erre az újra már azt mondom, hogy minden forintját megéri. Már csak a TouchBart kéne eliminálni.

(#81204) Balinov válasza Balinov (#81182) üzenetére


Balinov
félisten

Az smb megoszlás nasrol nem elég, ssdre masolva hibátlan a vlc :W

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#81205) SharpSA válasza Csabee. (#81201) üzenetére


SharpSA
veterán

Nekem jelenleg egy Dell 7490-en van a rendszer és ma mikor bekapcsoltam, azt írta, hogy hibával újraindult. Majd még lehet teszteltem... Amúgy nem igazán vettem észre olyan nagy mértékű akku fogyást, mint amit írsz.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#81206) Csabee. válasza SharpSA (#81205) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Jaa, de neked akkor hacklid van.

Üdv: Csabee.

(#81208) SharpSA válasza Csabee. (#81206) üzenetére


SharpSA
veterán

Igen egyelőre most az van. Volt 2015-ös MacBook Pro-m tavaly. Újabb kellene, gyorsabb, de a mostani billentyűzet nagyon nem tetszik azzal az icipici billentyű úttal. Aztán hogy erre a laptopra fel tudtam rakni a rendszert, így egyelőre nem is érdekes, na meg van egy rakás normális csatlakozó is. Meglátjuk mi lesz idén vagy jövőre. Egyébként este lecsuktam a gépet, most 100%-on van és visszaállítottam a sudo pmset -a hibernatemode 3 állapotot. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#81209) SharpSA válasza mikitot (#81207) üzenetére


SharpSA
veterán

Bár nem nekem akartad írni, köszönöm én is ezt a linket. Vajon van ilyen displayporttal is?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#81210) Csabee. válasza SharpSA (#81208) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Az új 16-os próban végre javítottak a billentyűzeten. Szóval még èn is várok picit.

Üdv: Csabee.

(#81211) vasi89 válasza TigerCat (#81202) üzenetére


vasi89
addikt

amint kijön szerintem én is cserélem a gépemet :DDD

(#81212) TigerCat válasza lmno (#81203) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jaja, azt.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#81213) Syl válasza Csabee. (#81210) üzenetére


Syl
nagyúr

> Az új 16-os próban végre javítottak a billentyűzeten

Magyarul: Visszatértek a 2015 és az előtti billentyűkhöz. :C

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#81214) TigerCat válasza Syl (#81213) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Magamon gyakran észreveszem, hogy az okozza a legnagyobb nehézséget, hogy ami jó, azt ne akarjam mindenáron tovább fejleszteni...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#81215) Csabee. válasza Syl (#81213) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ez így van! :D ezért van 2015ös masinám.

Üdv: Csabee.

(#81216) Mattb válasza mikitot (#81207) üzenetére


Mattb
senior tag

Köszi szépen! Ezt meg is rendeltem. Mindenben passzol amilyet szerettem volna :)

(#81217) trobi28 válasza mikitot (#81207) üzenetére


trobi28
addikt

Használ ilyenből valaki vagy létezik egyáltalán olyan, amin 2 HDMI kimenet van? Ha létezik, akkor az meg tudja osztani a két képernyőt vagy csak tükrözni tudja? :R

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#81218) SharpSA válasza trobi28 (#81217) üzenetére


SharpSA
veterán

Szerintem nem tudja egyszerre a két képernyőt, mert akkor az a laptopéval együtt már 3 lenne.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#81219) Syl válasza SharpSA (#81218) üzenetére


Syl
nagyúr

Én anno a 2015-ös 13" MBPrót két monitorral együtt (vagyis egyszerrel 3 kijelzővel - laptop, monitor dp-n, monitor hdmi-n) használtam. Semmi varázslat nincs benne.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#81220) SharpSA válasza Syl (#81219) üzenetére


SharpSA
veterán

Akkor nem szóltam, lehet csak nekem nem jött össze... 3 kijelző esetén az egyiken mindig elmegy a kép, csak egy pillanatra látszik.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#81221) mikitot


mikitot
csendes tag

sziasztok, early 2015 MBP-ban kicseréltem a gyári 128 GB apple SSD-t, egy SP512GB34A80-ra, [kép] egy rövid adapterrel tettem be, [kép] egyenlőre jól működik [kép]

[ Szerkesztve ]

(#81222) madle


madle
őstag

Sziasztok,
utóbbi időben többször eljátszotta a Macbook Airem, hogy indokolatlanul újraindul és kidob egy fekete képernyőre (bekapcs gomb van a háttérben úgy emlékszem), ahol több nyelven fel van sorolva, hogy "újraindul stb stb." Ezt tegnap is szintén megcsinálta és mostmár idegesít kicsit a dolog.

(#81224) SharpSA


SharpSA
veterán

Nekem van egy 512GB-os Transcend Jetdrive 825 külső meghajtóm. Ennek belsejét, azaz az SSD-t bele lehet rakni például 2015-ös MBP-ba.
Keresek hozzá USB-C-ről Thunderbolt 2 anyára átalakítót és akkor tudnám használni. Tud valaki ajánlani ilyen átalakítót?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#81225) hszilard666 válasza madle (#81222) üzenetére


hszilard666
veterán

Kernel panic. Nekem anno a 2011 es gépem csinálta, ram csere oldotta meg. Viszont volt egy 12” esem ami ugy kerult hozzám hogy halott volt, ott is ezt kaptam amikor OS-t akartam telepíteni. Ott az SSD volt megmurdelve. Ha garis/szavatosságos irány vele szerviz szerintem, de előtte ments adatot.

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#81226) kkp900


kkp900
senior tag

Sziasztok! Van olyan USB-C HUB aminél több USB-C van nekem a többi dolog nem kellene ,mert van sima HUB-om . Mert ilyet eddig nem találtam. 1 USB-C -ből csinálna 3-4-et legalább. Vagy ennek technikai akadályai vannak az USB-C-nél?

[ Szerkesztve ]

(#81227) Head88 válasza madle (#81222) üzenetére


Head88
addikt

Az air-ekben ezt a ram szokta csinálni.

(#81228) madle válasza Head88 (#81227) üzenetére


madle
őstag

Azt hiszem most járt le róla a garancia egy hónapja, de akkor elviszem majd szervizbe. Bár nem úgy van, hogy ebben nem tudják cserélni a RAM-ot?

(#81229) Head88 válasza madle (#81228) üzenetére


Head88
addikt

Forrasztott az a ram az air-ekben a kezdetek óta.
Alaplapcsere lesz. Kb 150k HUF

[ Szerkesztve ]

(#81230) madle


madle
őstag

Romolhat a gép állapota? Szóval eljuthat odáig, hogy egyszer újra sem indul csak kaputt? Vagy túlterhelt RAM használatkor jelentkezik?

(#81231) Smiley válasza madle (#81230) üzenetére


Smiley
őstag

Meg kene nezni a backtrace-t, hogy pontosan mi is okozta a kernel panic-ot.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#81232) Head88 válasza madle (#81230) üzenetére


Head88
addikt

Igen sajnos. Lesz olyan, hogy már be sem fog kapcsolni. (amennyiben tényleg a ram a gond)
A ram chipek golyós forrasztásával van a gond. Gyenge minőségű forrasztóanyag elengedett.
Ez általában akkor következik be ha nem rendszeresen takarítják/pasztázzák a gépet és gyakrabban hevül túl az alaplap.

[ Szerkesztve ]

(#81233) SharpSA


SharpSA
veterán

Használ valaki MS Excelt MacBookon? A Windows alatt jól működő CTRL+0 (aktuális dátum beillesztése az aktuális mezőbe) lehetőségét keresem. Leírás alapján a CMD+; lenne itt ugyanez a funkció, de nem müködik. CMD+0 meg az aktuális oszlopot rejti el. Sokszor használom az aktuális dátumot, ezért jó lenne itt is megtalálni ezt a funkciót.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#81234) SharpSA válasza Syl (#81219) üzenetére


SharpSA
veterán

És valóban müködik, csak valamiért elsőre nem ment csak 2 képernyő.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#81235) consono válasza SharpSA (#81233) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, ez alapján: https://answers.microsoft.com/en-us/msoffice/forum/msoffice_excel-mso_mac/shortcut-insert-date-excel-2016-for-mac-dont-work/e22b32d4-3b31-4e97-a02d-d1f1ffdb9133?auth=1nem biztos, hogy menni fog, bár nem mai a fórum... Svéd billentyűzet kiosztás mellett sem megy ez a funkció..

"In God we trust. All others must bring data"

(#81236) SharpSA válasza consono (#81235) üzenetére


SharpSA
veterán

Köszönöm...
Na igen, Microsoft... és a csodás programjaik...
Az is furcsa, hogy MacOS alatt ugyanaz a dokumentum, táblázat 100%-os nézetben jóval kisebb méretben jelenik meg a képernyőn, mint Windows alatt.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#81237) TigerCat válasza SharpSA (#81236) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen, a méretezéssel sokat szívtam én is. Sajnos az Office messze sokkal reszponzívabb Windows alatt, mint Mac-en. Amúgy skálázott felületen egy fokkal jobb talán.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#81238) consono válasza SharpSA (#81236) üzenetére


consono
nagyúr

Engem az importer zavar, amíg Windwoson pillanatok alatt remekül beolvas egy text fileból, addig Mac-en a régi konverter van csak, ami sokkal fapadosabb :(

"In God we trust. All others must bring data"

(#81239) r4z válasza trobi28 (#81217) üzenetére


r4z
nagyúr

Biztosan letezik ilyen, a ceges EliteBookom USB-C dokkolojanak 3 videokimenete is van (2xDP + 1xHDMI). A kepernyok fuggetlenek egymastol a portokon.

(#81226) kkp900: Nincs akadalya, biztosan gyart ilyet valaki.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#81240) trobi28 válasza r4z (#81239) üzenetére


trobi28
addikt

Igen, ha lenne a 2014-es Air-en USB-C, akkor nem lenne gondom, de nincs sajnos :(
Thunderbolt digitális video kimenet (Mini DisplayPort) van rajta.
Vettem egy hasonló [link] csatlakozót, de ezzel ha több monitort kötök rá egyszerre, akkor csak tükrözni tudja a képet.

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#81241) r4z válasza trobi28 (#81240) üzenetére


r4z
nagyúr

Ah, vagy ugy. Thunderbolt dokkoloval megoldhato, de csillagaszati aron mennek, nem eri meg. Egyszerubb lecserelni az Airt egy Prora, amin 2 Thunderbolt/DisplayPort van.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#81242) trobi28 válasza r4z (#81241) üzenetére


trobi28
addikt

Melyik az a Thuderbolt dokkoló?

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#81243) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Le kéne mentenem egy dvd-t, adat. Nem tudom védett-e. (Nem warez, meg lett vásárolva, csak a sok használattól kezd viseltes lenni.)
Van USB-s DVD íróm.

A kérdés az,hogy lehetőleg nem parancssorral, hogy tudom iso-ba lementeni a dvd-t, hogy eltegyem és miként, mivel tudom újra kiírni, hogy már a másolt lemezt használjam?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#81244) r4z válasza trobi28 (#81242) üzenetére


r4z
nagyúr

Peldaul. De egyszerubb es olcsobb az Airt lecserelni egy vele egyidos Prora.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#81245) HarryPotter


HarryPotter
őstag

olyan fénykép szerkesztőt, amivel montázst lehet készíteni, azaz több képet tudok egyberakni, körbevágni, stb. köszi előre is a válaszokat

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#81246) tm5 válasza HarryPotter (#81245) üzenetére


tm5
tag

hehe, ezzel szívtam nemrég, én MS Powerpointban csináltam vagy 30 db-ot :)
Meglepően gyorsan tudtam benne dolgozni. 10*15-ös képeket nyomtattunk belőle. abban a méretben nem volt gond a minőséggel.

(#81247) SharpSA válasza HarryPotter (#81245) üzenetére


SharpSA
veterán

Collage szóval keress az áruházban... :U

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#81248) Lall válasza HarryPotter (#81245) üzenetére


Lall
veterán

Ami szerintem ebben a legjobb az a PhotoScape X.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#81249) trobi28 válasza r4z (#81244) üzenetére


trobi28
addikt

Ez így valóban nem olcsó :U
Szeretem ezt az Airt, amit használok, csak ezért most nem cserélném le.
Most egy DisplayLink USB-s csatlakozót rendeltem, jövő hét elején megjön, remélem hogy jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#81250) Papa-Het


Papa-Het
aktív tag

Lenne egy fogós kérdésem, mert eddig ilyennel nem találkoztam. Adott egy fehér mid 2009-es fehér macbook. El Capitan még támogatott rajta, és a Yosemite is. Újra szeretném tenni rajta, és ugyan feltelepíti az El Capitant, viszont bootolás után hibát ír ki, hogy nem lehet frissíteni erre az op rendszerre. A kérdésem az lenne, hogy a bánatba tudom rá visszatenni adott esetben a Yosemite-t vagy az eredeti rendszert? Valahogyan ezt a shift + alt + cmd + r opciót az istennek sem akarja bevenni. :R :R :R Nincs USB amire rá tudnám tolni a rendszert.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.