Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82851) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!
USBC adaptert keresek 2017es MBPhez,
EZT néztem ki, jó lehet ennek a minősége, van esetleg jobb alternatíva? többet nem szeretnék költeni rá.
Köszönöm!

(#82852) BossBoss


BossBoss
őstag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy safari alatt nem tudok ide hozzászólást írni. Csak nálam lenne ilyen? Wipr fent van. Az zavarhatja? :F

(#82853) Head88 válasza BossBoss (#82852) üzenetére


Head88
addikt

Más gond lehet. Nálam minden okés. Bár a wipr a prohardver oldalain ki van kapcsolva.

Szerk:
Bekapcsoltam és úgy is rendben van minden.

[ Szerkesztve ]

(#82854) Arellig


Arellig
tag

A VLC appot hogy tudom felrakni apple tv-re?

(#82855) BossBoss válasza Head88 (#82853) üzenetére


BossBoss
őstag

Az jó. Van valami tippje valakinek? Ciki, hogy mindig csak ezért kell másik böngészőt nyitni. Igaz, legtöbbször csak olvasgatok. :B

(#82856) lypen99


lypen99
aktív tag

Sziasztok!

Keresgéltem, de nem találtam érdemi infót.
A High Sierra meddig támogatott OS?
Ha találok kapós áron olyan MBP-t amin az fut lesznek gondjaim vele app/support szinten?
Remélem érthető volt a kérdésem!
Válaszokat előre köszönöm!

(#82857) Head88 válasza lypen99 (#82856) üzenetére


Head88
addikt

2011 évjárat az, aminek a legfrissebb oprendszere a high sierra. Szerintem ennyire régit már ne vegyél. (főleg, hogy a 2011 15" gépek AMD chip betegek mind) Ami ennél újabb azon mind fut a catalina is.
Ha teheted 2015 13" egy jó választás és árban sem vészes.

[ Szerkesztve ]

(#82858) Kódos


Kódos
aktív tag

Sziasztok,újra én 2 dologrol is írnék kicsit hosszú lesz aki elolvassa annak köszi.
Egy kis update azoknak akik emlékeznek kértem segítséget hogy hogyan lehetne a windowst úgy egy külső vinyora varázsolni hogy ne bootcamp-el keljen és a kevéske 128gb tárhelyemből elcsípni kb 60gb-ot hogy első bootnál,és későbbiekben se legyen az hogy betelik és cumi.10GB helyem maradt a mac-en...lesz itt még sírás.De nem tudtam megoldani sehogy,probáltam valami virtual boxxal de teljesen máshogy,össze-vissze nem elég részletesen volt egy cíkk író erről hogy ő hogy oldotta meg,katyvasz...azt se tudtam mivan.Volt valaki aki egy videót küldött az jobb volt,egészen addig ameddig mondta hogy a következő lépés hogy windowsos gépen rufus-al formázzuk le az ssd-ét a megfelelő beáll...Csak ez a gép van a háztartásban,ismerős sincs.Hagytam is.Az lesz hogy a rendszer a macintosh ssd húzza le a rendszerét,de onantól majd windowson belül mindenegyes programot ami elindul,a külső ssd-re rakom kész.Már anyáztam mint állat.
Kérdés,másnak is elkezd fájni a szeme húzamosabb használat útán?Nem vagyok egy szemfájós,sose volt még ilyen gondolom,most hogy ezzel szarakodtam 4-5 óráig fáj a szemem.Erre van valami megoldás?Valami olyan fólia a gépre,vagy valami beállitás?Köszi előre is

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#82859) brodarics


brodarics
tag

sziasztok,

folxot használok(tam) torrentre, de egy csomó feltöltést elnyeli vele az adott oldal, tudtok olyat ajánlani aminél ez nem jelentkezik?

köszönöm

(#82860) Alex91 válasza Kódos (#82858) üzenetére


Alex91
félisten

Virtualis gep miert nem jo? VirtualBox ingyenes, egy probat szerintem meger...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#82861) odrif válasza brodarics (#82859) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

qBittorent

20 éve a Prohardveren

(#82862) Kódos válasza Alex91 (#82860) üzenetére


Kódos
aktív tag

Mint irtam,nem ertettem ossze vissza irta mit kell.Nem tudtam megcsinalni,foglalnam soncsen hogy jo e lenne

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#82863) Alex91 válasza Kódos (#82862) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, user error... Egyebkent egy dinamikus disk imaget kellene letrehozni a kulso ssd-n, nem tudom minek nativra formazni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#82864) TigerCat válasza brodarics (#82859) üzenetére


TigerCat
nagyúr

"egy csomó feltöltést elnyeli vele az adott oldal"

Ez mit jelent?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#82865) brodarics válasza TigerCat (#82864) üzenetére


brodarics
tag

a folx szerint 170 mb-t töltött vissza, az ncore szerint meg 5mb, és ez rendszersen előforduló probléma.

(#82866) TigerCat válasza brodarics (#82865) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Értem. Ahogy a kolléga írta, próbáld meg a qBittorrentet. Hátha...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#82867) bmakszim válasza Arellig (#82854) üzenetére


bmakszim
senior tag

:F
App Store-ban toplistás a Fotó és videó kategóriában. Még csak keresni se kell.

(#82868) madle


madle
őstag

Srácok, a napokban elkezdte a Safari azt csinálni, hogy youtube videók megnyitásakor nem indítja el automatikusan, sőt az index kép sem jön be, csak fekete a lejátszó ablak. Frissíteni kell, akkor indul.
Restart volt, Wipr-t használok adblockernek, azt is tiltottam de hasonló a helyzet.

(#82869) lach


lach
újonc

2018-as MacBook Pro-mat akkucserére szervízbe adnám. Mi a javasolt metodika, hogy az adataim biztonságban maradjanak az esetleges kíváncsi szemek elől? A folyamatos Time Machine mentés megvan, FileVault bekapcsolva, a felhasználói jelszavamat természetesen nem adom meg ha kérnék. Menjek tutira, telepítsem újra a rendszert és szűz gépként, felhasználói fiók nélkül adjam le? Vagy ez azért barokkos túlzás lenne?

(#82870) Head88 válasza lach (#82869) üzenetére


Head88
addikt

Szükségtelen. Filevault bekapcsolva és jelszó nélkül sehogy nem tudnak hozzáférni.

(#82871) Kódos válasza lach (#82869) üzenetére


Kódos
aktív tag

2 ev alatt rotyra ment az aksija?Ennyire hasznaltad?

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#82872) Head88 válasza lach (#82869) üzenetére


Head88
addikt

Kódos kolléga jót kérdez. Mi történt, hogy 2 év után akkut kell cserélni?
Ugye hivatalos szervizbe viszed? (mert minden más helyen utángyártott vagy hamisított akkut fogsz kapni a pénzedért)

Kövi kérdés:
Elmúlt már 2éves a gép? Mert ha nem akkor amennyiben hivatalos magyarországi forgalmazótól lett vásárolva magánszemélyként, akkor még érvényes rá a szavatoság. Tehát ingyen cserélik az akkut ha gyártásból fakadó a hiba. Pl: púposodik vagy indokolatlanul gyenge stb.

(#82873) lach válasza Kódos (#82871) üzenetére


lach
újonc

15 hónapos a gép. Asztali gépként használtam külső monitorral, USB-C kábellel összekötve amin keresztül folyamatos töltést kapott. Gondolom ez az oka, hogy púposodni kezdtek az akksik. Mindez úgy derült ki, hogy gondoltam ennyi idő után nem árt már portalanítani a belsőségeket, ekkor láttam meg a púpokat. Mellesleg kellett portalanítani.

(#82874) lach válasza Head88 (#82872) üzenetére


lach
újonc

Az iCentre-t néztem ki, mint szervíz. Sajnos nincs rá szavatosságom.

(#82875) Head88 válasza lach (#82873) üzenetére


Head88
addikt

Akkor hajrá, vidd be ahol vetted, és cserélik garanciálisan.(1év jótálás +1év szavatosság érvényes rá ha magánszemélyként vetted hivatalos viszonteladótól)
Azt ne említsd, hogy volt szétszedve csak, hogy billeg a gép a púpos akku miatt. (nyilván feszíti a fedelet is valamennyire)

(#82874) lach
Értem. Akkor költséges lesz a mutatvány mert komplett topcase-t(burkolat,akku, billentyűzet) tudnak cserélni hivatalosban.
Almárium Pro-t javaslom.

Új gépre mindig javasolt az applecare vásárlása.

[ Szerkesztve ]

(#82876) blakey válasza lach (#82873) üzenetére


blakey
titán

Inkább vegyél asztali gépet ha ilyen felhasználási szokásaid vannak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#82877) lach válasza blakey (#82876) üzenetére


lach
újonc

Már áttértem közben Mac Mini-re.

[ Szerkesztve ]

(#82878) TigerCat válasza lach (#82877) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ebben az esetben jól tetted...
:C

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#82879) lach válasza Head88 (#82870) üzenetére


lach
újonc

De még visszatérve az eredeti aggodalmamra. Nem ismerem az Apple szervizes technológiáit, de a javítás végeztével felhasználói belépés nélkül is tudják tesztelni a laptop teljes működését?

(#82880) blakey válasza lach (#82879) üzenetére


blakey
titán

Nem, kérni fogják a jelszót. Változtasd meg illetve ha nagyon félted a dolgaidat akkor mentsd le. Nem tudák tesztelni a gépet ha nem tudnak belépni. Vagy megvárnak és előtted tesztelik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#82881) Head88 válasza lach (#82879) üzenetére


Head88
addikt

Külső lemezről tesztelik. Én is így szoktam.
Annyit szoktak kérni, hogy ha van efi firmware jelszó azt kapcsold ki. (különben ALT indítással nem tudnak bootolni külső lemezről)

[ Szerkesztve ]

(#82882) lach válasza Head88 (#82881) üzenetére


lach
újonc

Külső indításkor a FileVault pedig védi a belső SSD tartalmát. Minden világos, köszönöm.

(#82883) Head88 válasza lach (#82882) üzenetére


Head88
addikt

Így van. Filevault mellett nem lehet külső indításnál felcsatolni az ssd-t. (jelszó nélkül)

(#82884) B.i.L


B.i.L
senior tag

Sziasztok!
Tudom nem illik ilyent kérdezni,de megteszem: melyik Macbooknak a legjobb az üzemideje,általános felhasználás/tartalom,böngészde,game - többnyire negyed fényerőn szoktam nézni,lakásban,munkahelyen.Van Ipad,de suli miatt gondoltam rá,hogy jobban összhangba van a multitaskja.Illetve használtan szeretnék 1 próbát,vagy egyből essek neki és ne használt legyen?
Keret még nem meghatározott.

Horgászni mentem...B.i.L

(#82885) Head88 válasza B.i.L (#82884) üzenetére


Head88
addikt

Hát ez így nem megválaszolható.
Az igényeknél azt is figyelembe kell venni, hogy mekkora képernyős gépet szeretnél. Akarod-e hordozni. ilyesmi.

Amiket leírtál arra nem szükséges integrált gpu-nál erősebb. Szóval 13" air vagy pro szerintem.
Használt gép esetén az üzemidő nem lesz a gyári érték közelében.
Ha van keret rá akkor feltétlen újat javaslok applecare kiterjesztett garanciával. (higgy nekem szükség lesz rá )

[ Szerkesztve ]

(#82886) B.i.L válasza Head88 (#82885) üzenetére


B.i.L
senior tag

Hiszek neked
Mivel suli is lenne(tudom későn érő típus vagyok/44),így valszeg'hurcolászom majd.13/15/17 mind1colos.Támogatottság : menjen minden - haha.Garancia kérdés,szoktam venni balesetit,az 2 évig hozza a formáját némi önrésszel,kis felárért.
Igen,én is arra jutottam,hogy újjat vegyek,de fáj. :D

Horgászni mentem...B.i.L

(#82887) Head88 válasza B.i.L (#82886) üzenetére


Head88
addikt

Új gépből 13 15 16" van most.
Applecare +2év jótálást biztosít.(tehát összesen 3év lenne)
Pl: [link]

(#82888) B.i.L válasza Head88 (#82887) üzenetére


B.i.L
senior tag

MM garit szoktam,mert : törése is adja,2 - max 5 évig.Arányaiban tekintve jobban járok vele.
Az ipadprom 10,5 + ipad7 is olyan garis.
A laptopom (9éves gamerPackardBell)otthoni lett,ott az aksi a legfőbb gond:újkorában is csak 3/4 órát tudott/winnel.
Air vagy Pro,ha az ipadből indulok ki és követi a trendet,akkor MbP lesz a megoldás.

Horgászni mentem...B.i.L

(#82889) Head88 válasza B.i.L (#82888) üzenetére


Head88
addikt

Okés. A MM biztosításait nem ismerem.

(#82890) Amarton


Amarton
tag

Ezzel mit lehet kezdeni?
Allig van benne ciklus.

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#82891) Head88 válasza Amarton (#82890) üzenetére


Head88
addikt

Pontosan mit szeretnél? Mi a gond a géppel?

Szerk:
Értem. 7160mAh helyett 4556 az akku.

[ Szerkesztve ]

(#82892) Amarton válasza Head88 (#82891) üzenetére


Amarton
tag

50%-nál kikapcsolt. Most meg azt írja, hogy szervizeltesse az akkumulátort.

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#82893) Head88 válasza Amarton (#82892) üzenetére


Head88
addikt

Az akku cserére szorul.
63%-os az akku max kapacitása. Ez köszönhető annak, hogy alig volt akkuról használva. (kevés ciklus)

[ Szerkesztve ]

(#82894) Amarton válasza Head88 (#82893) üzenetére


Amarton
tag

Szinte mindig akkumulátorról volt használva.
3-4 naponta volt töltve, utána lehúzva és úgy használva.
Azért van benne kevés ciklus, mert napi 1-2 órát megy.
Erre van garancia?

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#82895) Head88 válasza Amarton (#82892) üzenetére


Head88
addikt

Szedd le a coconutbattery-t az elég informatív.

Van még gari a gépen? Ha igen, kicserélik ha nem akkor bukta. Visszahívás nincs 2015-2017 Air akkumulátorokra.

[ Szerkesztve ]

(#82896) Amarton válasza Head88 (#82895) üzenetére


Amarton
tag

Elnéztem egy évvel. Nincs mégsem rá gari.
Cserélni lehet? Illetve milyen árban van eredeti akksi?

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#82897) Head88 válasza Amarton (#82896) üzenetére


Head88
addikt

Cserélhető. Eredeti akkumulátort kizárólag hivatalos szervizben kapsz. (istyle, icentre, care center, almárium pro) Az áraikról nem tudok nyilatkozni, de nem olcsók.

(#82898) general


general
addikt

srácok SOS, tud valaki segíteni? nem tudom engedélyezni a High Sierrának a megvásárolt Paragon szoftvert, nem engedi csatolni az ntfs vinyót, itt áll unk egy rendezvényen, videós anyagokat kéne backupolni... sokat...
eddig működött a macbookon, most újrahúztam pár hete, de csak most tettem vissza a Paragont, de nem engedélyezni.

rányomok itt az Engedélyezés gombra, de nem működik.
próbáltam ezt a parancsot is terminálban, de nem ismeri el: "sudo spctl --master-disable"

(#82899) blakey válasza general (#82898) üzenetére


blakey
titán

A sudo spctl --master-disable parancsra feloldod a "gatekeeper"-t, ellenőrízni a
spctl --status-al lehet, ilyenkor megjelenik egy harmadik opció is "Anywhere". Elvileg High Sierrán is működnie kéne, előbb azt tedd rendbe utána próbáld telepíteni.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#82900) general válasza blakey (#82899) üzenetére


general
addikt

ez sikerült, ott van a "Bárhonnan", de így sem történik semmi, a Paragon nem megy. se a Tuxera, azt is megpróbáltam trialban. mi a franc történik? eddig jó volt.

esetleg megpróbálnám Mojavera frissíteni, de nem tudom, hogyan kell, Catalinát nem akarok.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.