Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81551) lypen99 válasza Head88 (#81550) üzenetére


lypen99
aktív tag

Tudom off topikos kérdés, de szerinted/tetek EU-n belül, de eBayről rendelve vannak megbízható eladók ilyen téren, ha gépet szeretnék vásárolni?
Bocsi a válaszért, csak ehhez kapcsolódik jobban.

(#81552) Head88 válasza lypen99 (#81551) üzenetére


Head88
addikt

Erre nem tudok választ adni. Az eladók értékelései alapján kell egyénileg mérlegelni.

(#81553) Vasy09 válasza lypen99 (#81551) üzenetére


Vasy09
őstag

Olyantól vegyél, aki nem kezdő, hanem van már pár értékelése, és lehetőleg nincs egy negatív sem! :K :K

Gamertag: Vasy09

(#81554) lypen99 válasza Vasy09 (#81553) üzenetére


lypen99
aktív tag

Értem és köszönöm és elnézést Head. :))

(#81555) Head88 válasza lypen99 (#81554) üzenetére


Head88
addikt

Nincs miért elnézést kérned. :)

(#81556) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, egy gyors kérdésem lenne. Van egy Macbook pro-m 2013-as, amit HDMI-s 34"-os minitorral használok. Kérdésem az lenne, hogy ha ezt bővíteni szeretném plusz egy monitorral Thunderbolt 2-es kábellel akkor ez müködhet? Letudja kezelni a HDMI-s kimenet mellett a TB2-öt is? Nem játékra kellene, video kártyát nem terhelendő program futna csak.
Kellemes ünnepeket mindenkinek.

(#81557) bupemko válasza Sakab (#81556) üzenetére


bupemko
senior tag

Nekem 2x34 LG van, egyik TB-DP, másik HDMI, 2015 rMBP.

(#81558) Sakab válasza bupemko (#81557) üzenetére


Sakab
senior tag

Na szuper, köszönöm. Akkor gondolom nekem is működni fog :R

(#81559) #75376384


#75376384
törölt tag

sziasztok

remelem jo a topik. a problemam a kovetkezo:
vettem egy macbookot es szeretnem rajta a mar meglévő apple id fiokom használni. itunesba gond nélkül bejelentkeztem, azonban ha jól tudom ez nem elég.
bemegyek a beallitasokba es ott is be akarnek jelentkezni. beírom mail cím, kod párost majd jon a ketlepcsos hitelesítés. ott mindegy mit választok ki (iPad, telefon) sehol se jelenik meg a szükséges kod. ha bemegyek valamelyik ketyeren a "jelszó es biztonság" részre es kérek onnan egy kódot azt a MacBook-ra beírva nem fogadja el. mit tudnek tenni?
A macbookon kontaktjaim nem latom, se as fotokat, se naptarat. Közben azonban ha iMessagen írnak azt mar a gépre is megkapom, de mail címeket es telefonszámokat latok csak. A beallitasok szerint a család tagja vagyok mar es latom a gépeimet, illetve a többi tagot, de semmi több.

remélem érthető voltam es bocsánat a szedett-vedett iras miatt, de nemet nyelvű a gép, az autokorr meg olyan, amilyen. köszi a választ előre is.

(#81560) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!
mac os sierra vagy el capitan telepítőt hivatalos forraából honnan tudok letölteni?
bootable usbhez kellene. de mindenhol csak "InstallMacOSX.dmg" -be botlok...

egy macbook airhez kellene amin sierra futott, de törölte ismerősöm a partíciót, viszont újratelepíteni már nem tudta, mert a catalina akart rá felmenni, viszont mivel annak apfskell, ezért nem volt hajlandó települni. leformázódott apfsre a kötet, VISZONT folyton elszállt hibával.... ezt követően próbáltuk a belső recoveryből, az pedig már nem ment mert annak meg mac os extended kellett volna. apfs törlés, mac os extendedre formázás a fenének sem akart menni, folyton elszállt hibával...
internet recoveryvel elindult az el capitan telepítő, végigfut majd a folyamat befejezte előtt 3 perccel elszáll: nem telepíthető mert az apple nem tudta ellenőrizni a gépet..

:W

mojavem van, usb telepítő, de hiába bootoltatnám, fel sem ismeri, mert annak is apfskell ugye.. ja igen, és apfsre nem tudok már formázni partíciót, csak a korábbi filerendszerekre...

markbellus.hu 

(#81561) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Akinek új Macbook Pro 13” 2TB van (2019 vagy legalábbis a hasonló méretű modellek) azok milyen tokot használnak, mit ajánlotok? Minél jobbat, praktikusabbat és nagyobb biztonságot jelentőt szeretnék majd.

Régen volt olyan Incase amit tetszett mert nem cipzáros de most amik vannak azok elvileg nagyobbak mint a gép, nem illeszkednek jól.

köszönöm! :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#81562) tboldi válasza freelanced (#81561) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én most egy Tucano Top Second Skint használok a 15” Próhoz, elég passzentos, nem lötyög benne.

(#81563) freelanced válasza tboldi (#81562) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm!

A cipzár nem okoz gondot?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#81564) tboldi válasza freelanced (#81563) üzenetére


tboldi
nagyúr

Eddig még nem okozott. A géphez nem is tud hozzáérni. :)

[ Szerkesztve ]

(#81565) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Sziasztok!
Iso file-t szeretnék God-ra konvertálni (xbox 360 rgh formátum), viszont az iso2god nem működik mojave alatt. Van esetleg valakinek megoldása erre azon kívűl hogy használjak windows-os pc-t erre?
Köszi!

ˣ

(#81566) Smiley válasza TBMC (#81560) üzenetére


Smiley
őstag

Azt letöltöd aztán disk utility-vel kirakod egy pendrive-ra.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#81567) r4z válasza tuzpenge (#81565) üzenetére


r4z
nagyúr

Win7 VM-et hasznalok ilyen celokra, az aranylag helytakarekos. Ha XP-n is elfut a program, az is jo (tarhely szempontjabol meg jobb is), csak ne engedd fel a halozatra.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#81568) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok!

Tudom, hogy sokan töltőről használjátok a mac-et, viszont azt szeretném kérdezni, hogy mikor ajánlott hány százaléknál feltenni tölteni? Köszi.

(#81569) SharpSA válasza Lazika (#81568) üzenetére


SharpSA
veterán

Szia!

Mindenhol azt javasolják, hogy a legjobb, ha általában az akku 30-40 és 80% között van. Ugyanakkor időnként jót tehet egy teljes feltöltés és lemerítés is.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#81570) trobi28 válasza Lazika (#81568) üzenetére


trobi28
addikt

Az én tapasztalatom az, hogy az akkumulátornak az a legjobb, ha 0-100% körzött van használva. Ennyi a kapacitása, így ha fel van töltve, akkor lekapcsolja a töltés, ha lemerül, kikapcsol. Van beleépítve védelem, a 0 nem nulla, marad még benne kb 20%, de így védik a 0-ra való merítéstől. Az akkumulátorok rákfenéje a gyorstöltés. Én is sokat használom töltőről, havi 1-2x lemerítem :K

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#81571) TigerCat válasza Lazika (#81568) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Teljesen össze-vissza töltöm. Hol lemerítem, hol nem. Ahogy sikerül. Leginkább ez vált be...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#81572) trobi28 válasza trobi28 (#81570) üzenetére


trobi28
addikt

Ehhez még annyi kiegészítés, hogy így használva a 2014-es MB Air akkumulátora 425 ciklussal a háta mögött 97%-os állapotban van :)

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#81573) Head88 válasza trobi28 (#81570) üzenetére


Head88
addikt

100%-nál lekapcsolja a töltést valóban, de ha tápra kötve használod akkor az akku 100-ról 95-re lemerül bizonyos idő után, amit 95% alá érve újra visszatölt 100-ra és kezdi elölről. Ezt 20x megteszi akkor már 1 töltésciklus úgy, hogy le sem vetted a tápról a gépet.

A 0 pedig 0. A lemerülés előtt alvóba vágja magát a gép, ennyi a 100%-os merülés elleni védelem. Ezt kb 15%-nál teszi meg. Ha visszaébreszted akkor kinullázható.

A helyes akkuhasználat a li-po/li-ion akksik esetében a 20-80% közti használat. Vegyes lemerítés és rátöltés.
Lényeg. Nem kell kímélni. Azért van, hogy használd. Az 1000 ciklus csak egy ajánlás. Tud az jóval többet is.

(#81574) csanyiadam


csanyiadam
tag

Sziasztok. Szeretnék a Macbook Air 2017 készülékembe SSD-t bővíteni. A terv 500GB lenne. Tudtok ajánlani magyar webshopot, ahol jó ár érték arányban lehet kompatibilis SSD-t rendelni? Köszönöm szépen a segítséget. :) Ádám

(#81575) Head88 válasza csanyiadam (#81574) üzenetére


Head88
addikt

Kompatibilis ssd a gyári, a transcend jetdrive 850 (480GB) vagy az OWC megoldása.
Az apple gépekbe egyedi lábkiosztású pci-e ssd kell.

[ Szerkesztve ]

(#81576) tuzpenge válasza r4z (#81567) üzenetére


tuzpenge
őstag

Köszönöm!
Azt hittem v/an más megoldás de akkor marad a win 7.
Bár így már eléggé megérett az ssd cserém egy 512 gigásra...

ˣ

(#81577) tuzpenge válasza trobi28 (#81572) üzenetére


tuzpenge
őstag

Az enyém 184 ciklus és 2 év után 88,4% a coconut szerint. De kb 1 hete még 94% volt. Előtte egy hónappal meg 89%. Szóval tök hülyeségeket ír ki a coconut is. Ha most rajtahagyom a töltőn vagy 2 napig megint 92% körül fog kijelezni. Ja én szinte mindig akksiról használom, csak a töltés ideéig van a töltőn (pont mint egy telefon).

ˣ

(#81578) vans?


vans?
őstag

sziasztok,

nem tudom, mennyire Mac related a kerdesem, de a lenyeg annyi, hogy meg kellene irnom egy szakdolgozatot a kozeljovoben angol nyelven, viszont magyar az OSX, magyar a Microsoft Word, minden magyar. Jo lenne, ha az elirasokat javitana (helyesirassal nincs problemam), hogy tudom ezt beallitani?

koszi minden segitseget!

hábm bábm

(#81579) marsu. válasza vans? (#81578) üzenetére


marsu.
senior tag

Wordben bal alul át tudod állítani a nyelvet angolra és aláhúzza, ha szerinte rosszul írtál valamit.

(#81580) vans? válasza marsu. (#81579) üzenetére


vans?
őstag

Az a fura, hogy atallitottam angol (US)-re, de a nyelvi ellenorzes igy is magyarul jon fel, tehat pl. mar a food szot sem ismeri. Alt+cmd+L azt irja, hogy "Nyelvi ellenorzes: magyar".

hábm bábm

(#81581) vans? válasza vans? (#81580) üzenetére


vans?
őstag

User error, bocsi. Nem volt kijelolve a teljes szoveg.

hábm bábm

(#81582) Nnobi


Nnobi
tag

Sziasztok !
Olyan kérdésem lenne, hogy cseréltettem akkut a 2015 -ös macbook retina 12" gépembe,
A Bölcső utcai szervízben csináltattam, ami a kérdés hogyan tudom megnézni , hogy gyári akkut raktak-e bele ,mert ők azt mondták , hogy igen, de a cocconut battery is illetve az i-stat menü is azt írja öregebb az akku gyártási ideje mint a gépem!
A ciklus számláló 0-ről indult most 10 ciklus van benne, de %-osan nem tudtam 92% főlé vinni az akku állapotát [kép] Reklamáljak vagy jól van ez így? akku típusa: [kép]
Szervizes aki csinálta azt mondta nekem mikor megnéztem a gyártás időt ,hogy majd pár töltési ciklus után fog beállni a megfelelő év, ho, nap csodálkoztam ,de elfogadtam:

[ Szerkesztve ]

üdv: Norbi

(#81583) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Urak,
lenne egy kérdésem Hozzátok. Ha cserélem az ssd-t a macbookban és megvásároltam a paragon ntfs-t kezelő progiját, akkor mielőtt az új ssd-t beszerelem és telepítem a macOS-t előtte kikapcsoljam a lincence-et a myparagon oldalon, vagy ha time machine-ból akarok mentést visszatenni az új ssd-re akkor nem kell, csak ha teljesen szűz rendszert szeretnék? Vagy hogyan működik ez? Remélem érhető volt amit szeretnék
Köszönöm!

ˣ

(#81584) TigerCat válasza tuzpenge (#81583) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szerintem TM mentéssel visszarakja, ne add ki. Ha kéri, majd kiderül...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#81585) trobi28 válasza Head88 (#81573) üzenetére


trobi28
addikt

Már sok "helyes használat" javaslatot olvastam, de ha nem gond, én úgy használom az összes ilyen eszközömet, ahogy tettem az elmúlt XX évben :K A saját tapasztalatnál még nem találtam hitelesebb információt :D
Természetesen saját felelősségre, mindenki úgy használja, ahogy akarja az eszközeit. Nem vitát akarok szítani csak megosztom az általam tapasztalt dolgokat :K :R

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#81586) Head88 válasza trobi28 (#81585) üzenetére


Head88
addikt

Tőlem mindenki úgy használja ahogy akarja. Én szervizesként írtam amit írtam.

(#81587) Head88 válasza Nnobi (#81582) üzenetére


Head88
addikt

Kizárt dolog, hogy gyári akkut kaptál. Eredeti apple alkatrészt csak hivatalos apple APR-AASP szervizben kapsz. (más nem tudja beszerezni a zárt alkatrészellátó rendszer miatt)
A szervizek listája: Almárium Pro, iStyle, iCenter, Care Center.
Minden más szerviz nem hivatalos.

A dátum nem fog beállni x töltésciklus után mivel az egy eeprom memóriában van tárolva.

[ Szerkesztve ]

(#81588) Nnobi válasza Head88 (#81587) üzenetére


Nnobi
tag

Köszönöm a válaszod, attól, hogy nem gyári az akksi érhet valamilyen hátrány, vagy ne foglalkozzak vele, az akku ciklus , illetve a számlával tudom bizonyítani eladáskor , hogy cserélt az akkumulátor?
Illetve a gyártási idő alapján egy öreg/elfekvő akksit kaphattam?

[ Szerkesztve ]

üdv: Norbi

(#81589) Head88 válasza Nnobi (#81588) üzenetére


Head88
addikt

Nem jelent semmit a dátum. A hamisított (utángyártott és hamis közt van különbség) akkuk elektronikájába írt adatok általában egy gyári akku eeprom tartalmának másolata. (így a gép gyárinak ismeri fel)

A nem gyári akkuk általában gyenge minőségűek. Az is jelent valamit, hogy már alacsonyabb a max kapacitása mint kéne legyen.
Biztos vagyok benne, hogy az üzemidő is kevesebb.

Gyári újak max kapacitása általában 4-5%-kal magasabb mint a design capacity. Így jóideig tudja biztosítani, hogy 100%-ot mutasson a rendszer.

Ha működik és nem érzékelsz semmi hibát akkor nem foglalkozz vele. Viszont ha valami gond van akkor használd ki, hogy kaptál az akksira garanciát.

[ Szerkesztve ]

(#81590) brickm válasza Head88 (#81587) üzenetére


brickm
őstag

Egyébként ha én csak egy akkut akarok venni a hivatalos szerviztől, eladják nekem? Gondolom nem, csak ha ők cserélik.

(#81591) brickm válasza Nnobi (#81582) üzenetére


brickm
őstag

Hali, mennyit megy egy feltöltéssel így kb?

(#81592) Vasy09 válasza brickm (#81590) üzenetére


Vasy09
őstag

Tudomásom szerint nem kapsz külön akkut! :( :(
És ha már a ragasztott fajta van benne, akkor úgy emlékszem, hogy nem csak akksit cserélnek, hanem a komplett alsó részt is! :U :U

Gamertag: Vasy09

(#81593) Head88 válasza brickm (#81590) üzenetére


Head88
addikt

Ők cserélik. Nem adják ki az alkatrészt. H van belsős ismerős akkor esetleg garancia nélkül. De ahhoz nagyon belsősk ismeretség kell.

2019-12-28 21:28:58 (#81592) Vasy09
Ragasztott akksisnál topcase csere. Nem szarakodnak a ragasztgatással.

[ Szerkesztve ]

(#81594) Nnobi válasza brickm (#81591) üzenetére


Nnobi
tag

Szia! használattól függ, de 7-8 órát simán, ha net/email facebook akkor akár 9 órát is, így hogy 92-93% a max kapacitása.

Head88: köszi, egyenlőre nem tapasztalok olyan működési hibát ami zavarna, majd meglátjuk, ha jól emlékszem 6 hó gari van rá, addig ha lenne gond akkor kijön.

[ Szerkesztve ]

üdv: Norbi

(#81595) buherton válasza vans? (#81580) üzenetére


buherton
őstag

Ha a Word szerint magyar nyelven írsz angolul, akkor nagyon intelligensen az angol szöveget magyar helyesírási szabályokkal fogja ellenőrizni. Ezt régen ki lehetett kapcsolni, de tàn azóta nem.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#81596) general


general
addikt

Sziasztok!

Beírtam nemrég terminalba azt a kis parancsot, amivel alvó állapotban nem merül annyira, mert nem tartja a ramban a cuccot. Azóta tényleg remek a dolog, alig merül. Viszont ha bekapcsolva marad a wifi, na az durván lemeríti, ez normális? Tegnap este direkt így hagytam, levettem a töltőről, wifi bekapcsolva, lehajtottam. Csak a Chrome futott, semmi más. Most délelőtt, mikor felnyitottam 23% volt az akksi és eléggé meleg volt a gép. Ez azért elég erős merülés, vagy ez ilyen? Mi a fene dolgozik ilyenkor ennyire?

15" 2015, Mojave.

(#81597) trobi28 válasza general (#81596) üzenetére


trobi28
addikt

Szerintem ott nem a wifi lesz a ludas. Én sohasem kapcsolom ki a, sőt mást sem és nem tapasztalok ilyen merülést, azt meg főleg nem, hogy alvó állapotban meleg legyen a gép :Y
Lehet, hogy a Chrome ragadt be, vagy valami más, ami nem engedte alvó módba. Indítsd újra, de úgy, hogy ne töltsön vissza minden alkalmazást.

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#81598) general válasza trobi28 (#81597) üzenetére


general
addikt

de ha kikapcsolom a wifit, szinte semmit nem merül, ha bekapcsolva hagyom, mindig ez van, ha nem is állandóan ilyen mértékben.

(#81599) tuzpenge válasza general (#81598) üzenetére


tuzpenge
őstag

Soha nem kapcsolok ki semmit, nem zárok be semmit, csak lehajtom a fedelet. Szinte semmit nem merül mióta a hibernate módot átírtam (na jó pár %-ot azért csak merül, de az előtte lévő állapothoz képest semmit). Nálad valami más lesz. Mondjuk a chrome nálam telepítve sincs.

ˣ

(#81600) Smiley válasza general (#81596) üzenetére


Smiley
őstag

Biztosan elment sleep-be?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.