Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81251) Papa-Het válasza Papa-Het (#81250) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

bár most, ahogy nézem a telepítőben a lehetőségeket, vajon olyan hogy lemezkép megnyitás... hátha a .dmg fájlt felismeri exfat külső vinyóról.

(#81252) MNBT válasza Papa-Het (#81250) üzenetére


MNBT
tag

Nem tudom hogy fehér macbookra is érvényes-e, de az újabbaknál ha újraindítod a gépet, és egyből command + r kombinációt nyomsz egyszerre, akkor recovery módban indítod el a gépet, és ott kell lennie egy lehetőségnek hogy az alap rendszert feltedd rá amit internetről leszed a gép :)

(#81253) MNBT


MNBT
tag

Szerintetek OS-en belül való biztonsági frissítés ráengedése lassíthatja a gépet?
High Sierra-t használok 2015-ös Macbook Pron, és az utóbbi hónapban 2 ilyen frissítést ráengedtem, és nem elég hogy 20 Giga helyet lecsippantott, de még a nagyobb munkálatoknál is előbb akad ki a proci mint azt eddig megszoktam, vagy hogy érzékeltessem időben pl egy video renderelés nem 10 hanem 20 percet vesz kb igénybe.
Létezik hogy emiatt lasult volna be a gép? :(

(#81254) Papa-Het válasza MNBT (#81252) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

Az újat akarja feltenni, ami az El Capitan, de azt valamiért nem engedi feltenni, pedig az volt rajta. Trükkös. Csak azt a lehetőséget dobja fel, hogy "Az OS X újratelepítése - Az OS X egy új példányának újratelepítése", plusz TM, Online súgó, meg lemezkezelő.

[ Szerkesztve ]

(#81255) Smiley válasza Papa-Het (#81254) üzenetére


Smiley
őstag

Mi fut rajta jelenleg? Elkepzelheto, hogy hianyzik neki egy firmware update...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#81256) Papa-Het válasza Smiley (#81255) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

El Capitan volt rajta, azt legyalultam és ugyanezt próbáltam feltenni rá, és azóta ezeket dobálja fel. Szerintem mára befejeztem az erőlködést. Viszont holnap folytatom, mert nem szeretném hogy fadarab legyen, annál értékesebb. A tanácsokra, megoldási javaslatokra számítok! :)

[ Szerkesztve ]

(#81257) Smiley válasza Papa-Het (#81256) üzenetére


Smiley
őstag

Ha van masik mac a kozelben, akkor erdemes lenne csinalni egy usb installer-t... aztan mehet a clean install. Szerintem megszakad a kapcsolat a letoltes kozben, de nezd meg a log-ba miket irt bele.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#81258) Papa-Het válasza Smiley (#81257) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

Van kettő is... csak 8 gigás stick nincsen, max csak akkora amire a 10.8.5 rámegy. Log filet nem tudom sajnos hogy kell megnézni. Ennyire pro nem vagyok. Csináltam már neki NVRAM resetet is, de ugyanezt dobálja fel. Semmi más rendszert nem hajlandó telepíteni a kapitányon kívül. Az eredetit sem akarja visszarakni, hiába próbáltam a cmd alt shift r kombót.

(#81259) Smiley válasza Papa-Het (#81258) üzenetére


Smiley
őstag

Kulso disk nelkul nem fog menni...
Elinditod a recovery-t vagy a telepitot, aztan Windows->Installer Log.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#81260) HarryPotter válasza Lall (#81248) üzenetére


HarryPotter
őstag

köszönöm, pont ezt kerestem!
:R

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#81261) Papa-Het válasza Smiley (#81259) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

USB indítólemezt sem sikerül, mert a 10.8.5 kibontásakor azt mondja, hogy ehhez 10.8-as rendszer kell, a disk utility-ben eddig nem engedte.... na most megy.

(#81262) Smiley válasza Papa-Het (#81261) üzenetére


Smiley
őstag

Ezt szedd le, aztan dobd ki egy pendrive-ra.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#81263) Papa-Het válasza Smiley (#81262) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

:R :R köszi

16 gigás pendrive úton, utána meg tudom majd erőszakolni hogy működjön. Amúgy fura volt a fehérnél az, hogy egy idő után kiírta a frissítést a kapitányra, felfrissítette majd ismét kiírta ugyanazt az elérhető ápdétet. Azt nem gondoltam volna, hogy nem fogom tudni újrahúzni rajta a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#81264) whited


whited
addikt

Sziasztok
Macbook pro 15 2011es
Bekapcsolás után csak villogó kérdőjel mappa jön elő.
Lehúztam a hddt és USB kábelen keresztül tettem a gépre és szeretném behozni az internet recoveryt de nem tudom mert mindig a mappa jön vissza.
Ilyenkor mit tudok tenni? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#81265) galaxys80


galaxys80
veterán

Tizedszer próbálom ezt a nyomorult Catalinát letölteni, de végigmegy a 8.13/8.13 gb-ig és annyi. 15 percig így áll aztán megunom.
Mi a jó büdös franc baja van? Kezd egyre jobban elegem lenni a Mac-ből. :W
Windows-al nem szívtam ennyit.

(#81266) galaxys80 válasza galaxys80 (#81265) üzenetére


galaxys80
veterán

Nagy nehezen internet recovery-vel felszenvedtem a Catalinát. De ez egy vicc, hogy ilyenekkel kell szórakozni. Cserébe most már 4 db Machintos HD is van.[kép]
Az utolsó 2-nél aktív a törlés jel. Lehet azokat törölni vagy összeborul minden?
Ja az még hab a tortán, hogy hetek óta megint nem megy a MacBook- iPhone Handoff. Fordított irányban nincs gond. Volt iCloud ki-be, Handoff ki-be.

(#81267) Smiley válasza galaxys80 (#81266) üzenetére


Smiley
őstag

Multkor leirtam, hogyan tudod torolni az egesz disk-et telepites elott, amig azt nem csinalod ilyen marad. :)) Amugy meg le kell maradni ez a nagy titok, en most dobtam fel a HS-t, es nagy meglepetesemre igencsak jol mukodik, persze skippeltem az APFS-t.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#81268) galaxys80 válasza Smiley (#81267) üzenetére


galaxys80
veterán

Ez a dolog zavar egyébként a legkevésbé.
Az jobban idegesít, hogy miért kellett ennyit szarakodnom a frissítéssel és , miért nincs handoff.

(#81269) Smiley válasza galaxys80 (#81268) üzenetére


Smiley
őstag

Nezd, ha egy rendszeren minden jol mukodik es folyamatosan kap biztonsagi frissiteseket csak akkor erdemes verziot valtani ha valami olyan feature-t tartalmaz ami nelkulozhetetlen. Nem kovettem a feature update-t listat, de van valmi ami indokolja a 10.15-ot azon kivul, hogy ez a legujabb?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#81270) tuzpenge válasza Smiley (#81269) üzenetére


tuzpenge
őstag

Pont ezért nem frissítem én a mojave-t, de már a sima sierrat is kár volt mojavera....bár mióta a hibernate módot átírtam 25-re azóta sleepben már nem merül szinte semmit a gép. A többivel meg nincs gondom, bár érzésre a sierra stabilabb volt (nem tudom konkrétan megfogalmazni, csak így érzem, de lehet ez csak placebo).

ˣ

(#81271) galaxys80 válasza Smiley (#81269) üzenetére


galaxys80
veterán

Leginkább az, hogy már a mojave alatt megszűnt egyszer csak a handoff. Bíztam benne hátha Catalina helyre rakja. Tévedtem.
Szóval ami sz@r a Catalinába az Mojave alatt is az. Úgyhogy tök mindegy melyiken vagyok.
Őszintén szólva így 2 év után elég nagy csalódás a MacOS. Amennyire szeretem a többi Apple cuccom, annyit szívok a Mac-el.
Leginkább a borzalmas smb böngészési sebesség ami fasorban sincsen a win-hez.

[ Szerkesztve ]

(#81272) Tubbah


Tubbah
tag

Sziasztok! Nos, olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy vannak pdf fájljaim, amit kinyomtatás nélkül ki kellene töltenem és tovább küldeni. Tudnátok erre ajánlani valami programot? :R

(#81273) SharpSA válasza Tubbah (#81272) üzenetére


SharpSA
veterán

PDF Expert

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#81274) Mahdi


Mahdi
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Van egy macbook pro-m, vettem hozzá egy lg ultrafatline monitort. Összedugom a két eszközt és a monitor folyamatosan tölti a Mac-et. Csak két bemenettel kapcsolódik össze a két eszköz, de a használat alatt tölti folyamatosan. Azt gondolom, hogy ez nem tesz jót az aksinak. Tud valaki segíteni, hogy mit lehet tenni ? Jól gondolom, hogy ez nem jó az aksinak?

Előre is köszi!

(#81275) trobi28 válasza Mahdi (#81274) üzenetére


trobi28
addikt

Amennyiben havonta 2x lemeríted az akkumulátort, akkor szerintem nem lesz így gond vele. Legalább nem mennek a ciklusok bele olyan rohamosan :DDD

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#81276) Head88 válasza trobi28 (#81275) üzenetére


Head88
addikt

Jobb az akksinak ha 2-3 naponta belemegy egy ciklus.

(#81277) kiszi07


kiszi07
senior tag

Vettem használtan annó 1,5 éve egy gépet, most akartam volna újra telepíteni és valószínűleg akitől vettem ő írta be a firmware jelszót, ezt hogy lehetne törölni? Voltam bent az apple-ban azt mondták, hogy 6 ezer Ft. Ez most komoly amúgy ?

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#81278) hszilard666 válasza kiszi07 (#81277) üzenetére


hszilard666
veterán

Valamit rosszul mondtak, nem tudnak levenni firmware jelszavakat. Keresd fel az eladót, biztos tud segíteni.

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#81279) dejvid8


dejvid8
őstag

Sziasztok.
2017-es Macbook Air-be milyen SSD megy, illetve miből áll a csere? Szükséges valami adapter, vagy csak megveszem az SSD-t (ezt néztem ki) és simán kicserélem?

Köszi!

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#81280) Tubbah válasza SharpSA (#81273) üzenetére


Tubbah
tag

Köszi a gyors segítséget! Elviekben sikerült! :R

(#81281) Alex91 válasza dejvid8 (#81279) üzenetére


Alex91
félisten

[link
egyebkent meg draga ssd megy bele :DD

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#81282) kiszi07 válasza hszilard666 (#81278) üzenetére


kiszi07
senior tag

Az eladóval voltam az apple boltban és ott mondták ezt, de letudják venni, mert annó a tesómnak is telefonált közben és nem került neki semmibe. ( max 5 éve )

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#81283) Head88 válasza hszilard666 (#81278) üzenetére


Head88
addikt

De ki lehet szedni a firmware jelszót, csak nem hivatalos úton.

(#81284) Head88 válasza dejvid8 (#81279) üzenetére


Head88
addikt

Gyári ssd-t vegyél inkább. Megspórolhatsz magadnak egy halom idegeskedést ha valami gebasz lenne az átalakítózással.
A gépbe speciális (egyedi apple fejlesztés) lábkiosztású pci-e x4 ssd kell.

(#81285) tuzpenge válasza dejvid8 (#81279) üzenetére


tuzpenge
őstag

Ez amit kinéztél nem lesz jó bele (legalábbis 1 az 1-ben nem, csak valami átalakítóval, de azzal elég sok szívás szokott lenni a tapasztalatok szerint) Transcend jetdrive 820-825 valamint 850 és 855 jó bele 1 az 1-ben!

ˣ

(#81286) dejvid8


dejvid8
őstag

Köszi a válaszokat! Hát, akkor ez egy fokkal drágább mint gondoltam. :)

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#81287) Head88 válasza dejvid8 (#81286) üzenetére


Head88
addikt

Milyen méretű kellene?

(#81288) dejvid8 válasza Head88 (#81287) üzenetére


dejvid8
őstag

500-ra gondoltam először, de még átgondolom.

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#81289) wreakz


wreakz
tag

Sziasztok !
Életem első macbook vásárlása előtt állok. Mai nap áttúrtam a piacot és arra lettem figyelmes hogy a 2018-as Macbook Air egy árba van nagyjából a 2017-es Pro -val (Persze alap gépekről beszélünk). Nem fél évre szeretném megvenni a gépet ezért tanácsot szeretnék kérni tőletek. A jövőre való tekintettel inkább a Pro-t válasszam, vagy az Air-t ? Benchmarkba erősebb a Pro gép, de lehet tudtok valamit amit én nem.
Előre is köszönöm a segítséget :R

(#81290) Csabee. válasza wreakz (#81289) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Pro erősebb. Talán az jobb választás.

Üdv: Csabee.

(#81291) whited válasza whited (#81264) üzenetére


whited
addikt

Valakinek lenne ötlete esetleg ? :(

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#81292) SharpSA válasza Tubbah (#81280) üzenetére


SharpSA
veterán

Szívesen, örülök ha jó lett. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#81293) SharpSA válasza dejvid8 (#81279) üzenetére


SharpSA
veterán

Az nem jó, írtam pü-t.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#81294) Smiley válasza wreakz (#81289) üzenetére


Smiley
őstag

Ez attol fugg mire szeretned hasznalni?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#81295) Bubukain válasza Head88 (#81283) üzenetére


Bubukain
senior tag

hivatalosan is ki lehet szedni csak számla kell hozzá

(#81296) wreakz válasza Smiley (#81294) üzenetére


wreakz
tag

Weblap szerkeztés, spotify, email, twitch szóval átlag felh., csak azt nezztem hogy a Pro-ba erősebb a igp is.

(#81297) hszilard666 válasza Head88 (#81283) üzenetére


hszilard666
veterán

Pont ez a lényeg. Nem hivatalosan. Van kapcsolatom hivatalos képviselethez, biztos vagyok benne hogy nem tehetnek ilyet, csak első vásárlást igazoló számlával.

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#81298) kiszi07 válasza hszilard666 (#81297) üzenetére


kiszi07
senior tag

Azt tudunk kérni a telekomban vette a srác, de hogy ezért pénzt kérni ?

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#81299) Smiley válasza wreakz (#81296) üzenetére


Smiley
őstag

Gondolom valami java-s IDE-t hasznalsz, szoval olyat vegyel amiben legalabb 16GB ram van. 8GB ma mar nem eleg, plane ha tobb evre tervezel vele. Ha tudsz varni akkor a helyedben en meg varnek vele egy kicsit, valoszinuleg megkapja jovore az air meg a 13-as pro is az "uj-regi" keyboard-ot. Ha meg nem hasznaltal ilyen gepet, mindenkepp probald ki a jelenlegi keyboard-ot, mert szerintem a melora hasznalhatatlan kategoriaba tartozik.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#81300) Mattb


Mattb
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék egy monitort a 2018-as 15" MacBook Prom-hoz. Milyen paraméterekkel kell rendelkezzen, hogy minél több lehessen rajta a munkafelület. Gondolom a FHD ide már nem elég.
Valamint nyomtatót szeretnék még venni. Abból is tudtok ajánlani esetleg?

Plusz kérdés:
Német cégtől származik a gépem, és idő közönként feldobál eszközfelíratás néven értesítést, hogy konfigurálja a gépemet. Ezt ki lehet valahogy kapcsolni? Eddig a kihagyásra nyomtam, de nem bánnám ha nem dobálná fel.

Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.