Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81401) Bengio válasza Smiley (#81396) üzenetére


Bengio
tag

Ezt az image-et ha egy windows-os gépen felcsatolom, látni fogom a tartalmát, tudja kezelni?

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#81402) Smiley válasza Bengio (#81401) üzenetére


Smiley
őstag

Nem, mindenképp mac kell hozzá.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#81403) Bengio válasza Smiley (#81402) üzenetére


Bengio
tag

Ennek mennyire lehet hinni?

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#81404) Head88 válasza Bengio (#81403) üzenetére


Head88
addikt

Ha telepítés előtt nem formázod az ssd-t akkor minden megmarad.

(#81405) SharpSA válasza Smiley (#81400) üzenetére


SharpSA
veterán

Hol lehet ezt kikapcsolni?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#81406) brickm válasza Smiley (#81400) üzenetére


brickm
őstag

Szia, hogy tiltod az SMD szerveren?

(#81407) pana0017


pana0017
senior tag

Sziasztok. Van egy alis USB 2.0-Ethernet 10/100m adapterem VK-QF9700 néven fut. Nem ismeri fel a gép a hálózati beállítások szerint, mint kiderült driver kell hozzá. 2 órája keresgélek, telepítek mindenféléket de továbbra sincs semmi siker. Valaki tud esetleg segíteni? (10.15.2) :R

[ Szerkesztve ]

(#81408) Csabee. válasza Smiley (#81396) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ezt a programot kipróbálom. :)

Üdv: Csabee.

(#81409) Smiley válasza Bengio (#81403) üzenetére


Smiley
őstag

Backup elott semmikeppen nem kiserleteznek vele.

(#81405) SharpSA: Linkeltem az apple oldalat.

(#81406) brickm: A letrehozast sajnos nem tudom megakadalyozni egy az egyben, de van egy ilyen trukkos megoldas, amivel a kiszolgalast mar igen (veto files)

Ezen kivul van egy cron scriptem ami kitakaritja minden ejszaka a maradekot, ezt majd at fogom rakni inotify-re.

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#81410) SharpSA válasza Smiley (#81409) üzenetére


SharpSA
veterán

Hol linkelted?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#81411) Smiley válasza SharpSA (#81410) üzenetére


Smiley
őstag

Itt.: #81396

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#81412) galaxys80 válasza Smiley (#81400) üzenetére


galaxys80
veterán

Azt a mindenit. Kipucoltam minden ds-t. És miután bekapcsoltam a tinkertoolt villám gyors lett az smb. 1.5 év szívás ért véget.:)

(#81413) Syl válasza galaxys80 (#81412) üzenetére


Syl
nagyúr

:C

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#81414) galaxys80


galaxys80
veterán

Mióta feltettem a tinker toolt az óra mellett megjelent a nevem is. Nem tragédia, de ki lehet ezt kapcsolni valahol?

Vagy ezt a 15.2 hozta?

[ Szerkesztve ]

(#81415) Icar


Icar
csendes újonc

Sziasztok!

Elsősorban Touchbar-os MBP userekhez lenne egy kérdésem (de más is nyugodtan reagálhat): tovább tart-e kezelni a hiányzó ,,F" billentyűkhöz tartozó funkciókat a Touchbarral (fényerő, hangerő, különösen a némítás), és ha igen, jelentősen tovább vagy elhanyagolható?
Ill mit lehet tudni a MBP (2019) üzemidejéről, elmegy 8-9 órát közepes fényerőn? Ellentmondó infókat találtam, egyes helyeken 9-10 órát írtak, máshol 6-7 órát.

(#81416) buherton válasza Icar (#81415) üzenetére


buherton
őstag

Fényerőt és a hangot egyszerűbben és gyorsabban lehet állítani.

Ha 6-7 órával számolsz, akkor nem ér majd meglepetés. Legfeljebb az, hogy tovább bírja.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#81417) Smiley válasza galaxys80 (#81414) üzenetére


Smiley
őstag

Ki lehet kapcsolni a System Preferences -> Users & Group -> Login Options alatt.

Amugy meg teljesen ertheto, hogy atalltak teljesen a samba-ra. Mi a francnak oljenek bele penzt a sajat protocol-ba, ha az egesz vilag ugyis a samba-t hasznalja... raadasul nem is nekik kell fejleszteni.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#81418) TigerCat válasza galaxys80 (#81414) üzenetére


TigerCat
nagyúr

TinkerTool jó cucc, bár ha nem szimpatikus, van rá terminál parancs, én ezeket használom jellemzően:

Bővített mentés ablak:
Bekapcsolás:
defaults write -g NSNavPanelExpandedStateForSaveMode -bool TRUE
Kikapcsolás:
defaults write -g NSNavPanelExpandedStateForSaveMode -bool FALSE

Képernyőmentés árnyék kikapcsolása:
defaults write com.apple.screencapture disable-shadow true
Ezután ezt és szintén Enter:
killall SystemUIServer

Billentyűismétlés bekapcsolása:
defaults write -g ApplePressAndHoldEnabled -bool false

Hálózati meghajtókon DS_Store fájlok kikapcsolása:
defaults write com.apple.desktopservices DSDontWriteNetworkStores -bool true
Kész is, de újra kell indítani a Findert és a gépet…

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#81419) galaxys80 válasza TigerCat (#81418) üzenetére


galaxys80
veterán

Tökéletesen megfelel a Tinker Tool. Főleg, hogy amióta megvan a mac, azóta szívtam az SMB-vel.
Az fura, hogy próbáltam korábban a parancssoros megoldást, de az valamiért nem működött nálam.

Most az nem világos, hogy az óra melletti nevem az a Tinker Tool-al jelent meg vagy a frissítés hozta. :)
Nálatok ott van?

(#81420) TigerCat válasza galaxys80 (#81419) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Az elején nekem is megjelent, de kikapcsoltam. A mostani frissítés viszont nem kapcsolta be. Lehet, hogy valami felhasználói beállítás miatt történt, de nem nagy kaland kilőni...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#81421) galaxys80 válasza TigerCat (#81420) üzenetére


galaxys80
veterán

Hol lehet kikapcsolni? Én nem találtam meg.

(#81422) xors


xors
senior tag

Érdemes még a 2017 -es non-retina MacBook Air -ben gondolkodni? (tudom a kijelzője elég gáz 2020 -ban)
Leginkább azért gondolok rá, mert minden retinás Apple gépnek van valami rákfenéje, mint a staingate vagy a pillangó billentyűzet, sajnos az előbbivel szívtam is..

(#81423) Syl válasza xors (#81422) üzenetére


Syl
nagyúr

A 2019-es 16" géppel nincs semmi baj (még ;] )

(#81421) galaxys80

Vesszek meg, de most én sem találom. Pedig tutibiztos, hogy anno friss telepítés után, Tool nélkül kapcsoltam ki.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#81424) SharpSA válasza Syl (#81423) üzenetére


SharpSA
veterán

Dehogynem. Pattogó hangok jönnek a hangszórókból. :D

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#81425) TigerCat válasza galaxys80 (#81421) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Felhasználók és csoportok - Beállítások (házikó ikon bal oldalon alul):
Gyors felhasználóváltási menü megjelenítése

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#81426) Syl válasza SharpSA (#81424) üzenetére


Syl
nagyúr

Ne már! Tényleg? Ezt a típust is elbacták? :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#81427) galaxys80 válasza TigerCat (#81425) üzenetére


galaxys80
veterán

Köszönöm

(#81428) xors válasza Syl (#81423) üzenetére


xors
senior tag

Igen, láttam hogy az új fejlesztés az abból állt, hogy kidobták a kukába az elmúlt 5 év billentyűzetét. (remélem a HW fejlesztő csapattal együtt..)
De ha így haladunk, akkor a kövi update -nél remélem a többiben is visszacserélik a bill -et. Mondjuk a 13 -as kijönne hasonló frissítéssel az bestbuy lenne!
Kijelző vajon változott?

(#81429) Smiley válasza TigerCat (#81425) üzenetére


Smiley
őstag

Ugyanezt írtam én is. :D

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#81430) galaxys80 válasza Smiley (#81429) üzenetére


galaxys80
veterán

Ne haragudj. Teljesen átsiklottam a hsz-en. Természetesen neked is köszönöm.

(#81431) vasi89 válasza xors (#81428) üzenetére


vasi89
addikt

tényleg egyre nagyobb paródia az Apple féle innováció. Évek munkája, hogy visszarakják a 2015ös billentyűzetet :DDD LOL :DDD

(#81432) Rage47


Rage47
veterán

Az új gépeknél a szar billt ugye cserélik, ha ragadós lesz? Hány évig cserélik? Ha pl. most veszek egy 2018-ast szar billel, akkor hány évig tarthatom meg? :D

(#81433) SharpSA válasza Smiley (#81411) üzenetére


SharpSA
veterán

Köszönöm! :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#81434) madle


madle
őstag

Sziasztok,

Wipr reklámblokkolónál lehet valahogy kivételeket hozzáadni? Prohardvert szeretném betenni, hogy itt ne blokkoljon.

(#81435) MNBT


MNBT
tag

Sziasztok,

Szombat óta nem tudok belépni a 2015-ös MBP gépemen az icloud fiókomba. Ezt kapom állandóan. Már meg is változtattam az Apple ID-m jelszavát de telefon elfogadja, gép nem. Mi történhetett? :W [kép]

[ Szerkesztve ]

(#81436) nord_ válasza madle (#81434) üzenetére


nord_
veterán

cmd ,
felül: webhelyek, bal oldalt: tartalomblokkolók - és a kívánt helyen kikapcs.

(#81437) Mattb válasza Icar (#81415) üzenetére


Mattb
senior tag

Szia!
Én csak a Touchbarral kapcsolatban tudok neked nyilatkozni a saját szemszögemből.
Most újítottam be egy 2018-as MBP-t. Tartottam a TB-tól, viszont kb egy hónap után kényelmesebbnek érzem, mint nélküle.

Nekem alapvetően a szabályzó gombok vannak rajta (fényerő, Bill, zene , hangerő stb..) plusz ugye testre szabható, tehát én ide be raktam a képernyőkép gombot és az asztalmegjelenítést, mert én ezeket is elég gyakran használom. Az FN-gombbal pedig előjön a z F1-2-3....
Elég sokféle módon testre tudod szabni, de amennyire én tartottam tőle, kb egy 10 perces állítgatás után megtaláltam a számomra kényelmes elrendezést és mostmár előnyben részesítem a nonTB ellen.

Remélem segíthettem. :)

(#81438) xors válasza Rage47 (#81432) üzenetére


xors
senior tag

(#81439) madle válasza nord_ (#81436) üzenetére


madle
őstag

Köszi szépen a segítséget! :)

(#81440) TigerCat válasza madle (#81434) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Esetleg tedd ki a webhely beállításai fogaskereket a menüsorra. Az a leggyorsabb...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#81441) lypen99


lypen99
aktív tag

Sziasztok.

Kezdőként, kezdenék programozni, voltam már a topikba, mint kérdő, de aki ezt csinálja afelé szegezném kérdésem.

HTML-CSS-t tanulgatom, alapon persze ez mélyül idővel.
A windowst kukázni akarom, az egyéb hiányosságai miatt tehát gondolom érthető...

A legutóbbi kérdésem gépajánlásra volt kérés, de a kiszemeltek között már ott is ott volt a 2012-s 13 inches MBP.

Kell ennél fiatalabb, gondolva a programnyelvek illetve, hogy mi mivel kompatibilis, ha érhető a kérdésem vagy ez megfelel rá.

Azért kérdem, attól akki foglalkozik vele, mert többet tud mondani. Persze, mindenki véleménye számít.

Nem akarok elrugaszkodott lenni, mivel szűk a büdzsé így is, de a jelenlegi batár 15 inches gépemnél kompaktabb, kellemesebb gépet keresek. (Ami talán masszívabb is, hiába régibb.)

Köszönöm, Ricsi.

(#81442) bmakszim válasza lypen99 (#81441) üzenetére


bmakszim
senior tag

Csak programozni tanulásra nem szükséges erős gépet vásárolni, szóval az említett MacBook alkalmas rá. De ugyanúgy felesleges csak emiatt Mac-et venni is.

Szvsz ugyanaz a helyzet a Macbookkal, mint a premium autómárkákkal. A régiekkel már csak a baj van és nem nyújtanak annyit, mint egy újabb, de nem prémium autó.

Annyi pénzből remek kis FullHD IPS 13,3"-es könnyű és hordozható laptopokat kapni itt aprón.

Nem értem egyébként milyen hiányosságaira gondoltál a Windowsnak (ezt nem fejtetted ki), de ha nagyon nem szereted, akkor mehet fel Linux akár. Attól ugyanúgy programozónak fogod érezni magad, mint a macOS-től.* Max nem starbucksba járós hipster JS fejlesztőnek, hanem kövér, alagsorban ülős, szemüveges C++ devnek... :DDD

*És itt nem csúfolódni szeretnék, csak ismerős az érzés, én is voltam hasonló cipőben. :R

[ Szerkesztve ]

(#81443) brickm válasza lypen99 (#81441) üzenetére


brickm
őstag

Szia, html-css-re elég egy számológép(meg kb egy raspberry pi is) felesleges macbook, meg atomerőmű. A 2012es meg elég régi már, én 2015 előttit(és én speciel annál újabbat se) nemigen vennék.

De a leírtakra bőven elég, sőt jobb is talán egy PC noti, ubuntuval, vagy debiannal, vay ha szereted a kihívásokat arch linux-al.

(#81444) Smiley válasza lypen99 (#81441) üzenetére


Smiley
őstag

Egy hasznos tanács... Vegyél egy ANSI kiosztású keyboard-ot és azzal kezdjed tanulni. :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#81445) madle válasza TigerCat (#81440) üzenetére


madle
őstag

Na így tényleg még jobb. Megtaláltam köszi!

(#81446) lypen99 válasza Smiley (#81444) üzenetére


lypen99
aktív tag

Köszönöm neked és a többieknek a tanácsokat, mérlegelni fogok akkor. :))

(#81447) trobi28


trobi28
addikt

Használt Mac Book Pro-t keresgélve, egyre többször futok bele olyanba, amibe után gyártott akkumulátort pakoltak. Volt aki kiemelte, hogy Intercell-ről származik, az jó minőségű.
Van valakinek tapasztalata az után gyártott akkumulátorokkal? Mit tudnak egy gyári teljesítményéhez képest? Meg szabad ezeket vásárolni? :R
Egy 2015-ös 13-as prot keresek, de nem nagyon találok megbízhatónak tűnő darabot :(

[ Szerkesztve ]

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#81448) Syl válasza trobi28 (#81447) üzenetére


Syl
nagyúr

Úgy emlékszem Louis olyat mondott, hogy gyári aksihoz csak hivatalos Apple szerviz fér hozzá, az összes utángyártott meg sz*r.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#81449) Mattb


Mattb
senior tag

Sziasztok!
SOS keresnék tokot a 2018-as 15"-os Macbook Promra. egyszerű puha tokot/tartót amibe bele tudom rakni és lehetőleg pont a MacBook mérete.
Sikerült az új macbookot egy picit meg sértenem a táskámban viszont nagyon sokkal több hely nincs benne ezért lenne fontos hogy pont jó legyen rá :D
Még az ünnepek előtt szeretném megvenni, tudtok ajánlani helyet?

Előre is köszi!

(#81450) SharpSA


SharpSA
veterán

Létezik MacBookon működő USB-C - Ethernet kábel?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.