Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17301) TheMarci válasza Criton (#17300) üzenetére


TheMarci
addikt

Kettő ujjal tappolj rá, vagy ha a jobb alsó sarkot nyomod le, az a jobb gomb. Illetve a syspref - touchpad beállítások alatt látványosan demózva van az egész. Gyári visszaállítás nem fog kelleni. :) Amúgy meg bootolásnál ki lehet választani a recovery HDD-t, amiről újra tudod telepíteni a gépet.

Do You Dream?

(#17302) Criton válasza TheMarci (#17301) üzenetére


Criton
veterán

Gondolom, hogy nem kell, ez nem Windows :DDD de nem árt tudni ugye...

(#17303) Fr3eWar válasza brumi1024 (#17288) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Elírtam, nem html5 hanem youtube5 ami fenn van, ami lecseréli a youtube lejátszóját saját html5 lejátszóra, ha a file nem érhető el a youtube natív html5 lejátszójával. Remélem érthető voltam.

(#17300) Criton

Beállítások - trackpad - másodlagos kattintás (nálam az két újjal tapi van beállítva, megszokható, idő után nem hiányzik a jobb katt.) Van egy BetterTochTool nevű progi azzal a legapróbb részletekig testraszabhatod az egér/touchpad beállításokat.

Nekem volt olyan gondom, hogy az egér esetén és a touchpad esetén más-más görgetési irányt akartam használni. Ha az egeret beállítottam akkor a toucpad is átállt. Erre jelentett megoldást a Scroll Reverser nevű progi. Egyszerre lehet külön kölön scroll irányokat állítani.

Az SSD sebesség kb ugyanennyi nálam is, szóval tekinthető normálisnak.

(#17304) Criton válasza Fr3eWar (#17303) üzenetére


Criton
veterán

Ugyan ennyi, vagy több? Egyébként bekapcsolás után egy minimális rezonálást érzek a házon, főleg akkor érzem mikor a kezem a gépelésnél rárakom, de egy idő után teljesen abbamarad.

(#17305) trisztan94 válasza Criton (#17302) üzenetére


trisztan94
őstag

Igaz ez még 10.5-höz íródott, de szerintem nézd át, sokat fog segíteni. :K

https://heureka-kreativ.hu

(#17306) TheMarci válasza trisztan94 (#17305) üzenetére


TheMarci
addikt

Illetve ez még a témához kapcsolódik: http://wiki.beszeljukmac.com/mediawiki/index.php/Kezd%C5%91lap

Do You Dream?

(#17307) Fr3eWar válasza Criton (#17304) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Az írás picit gyorsabb, az változó 640-700 között.

(#17308) bull84ghia válasza Criton (#17304) üzenetére


bull84ghia
őstag

Látom megvan a gép, akkor a futár vigyázott rá :DDD

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#17309) czanga válasza bull84ghia (#17308) üzenetére


czanga
őstag

Pont megelőztél :C

BTW: Grat kolega úrnak az új vashoz, imádni fogja. :K

@Fr3eWar

Jöhet, simán!

[ Szerkesztve ]

(#17310) Fr3eWar válasza bull84ghia (#17308) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Akkor most jöhet a sztori a futárok dobozkezeléséről? :)

(#17311) Ilidzser válasza Fr3eWar (#17310) üzenetére


Ilidzser
tag

like! :-)

(#17312) Criton válasza czanga (#17309) üzenetére


Criton
veterán

Már most imádom, első körben azt hittem a 13" kevés lesz, de elég gyorsan hozzászokott a szemem :)

(#17313) DanielK válasza Criton (#17304) üzenetére


DanielK
addikt

Ez egyértelmű, mindenki érzi, ha nem a földelt kábellel töltöd. ;)

(#17314) bull84ghia válasza Fr3eWar (#17310) üzenetére


bull84ghia
őstag

Nincs itt túl nagy story, amit linkeltem ace ventura kollegáról az nem is áll távol a valóságtól ;) .
Amikor 3 embernek kell pakolni és elosztani a csomagokat ott bizony meny a dobálózás.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#17315) Criton válasza DanielK (#17313) üzenetére


Criton
veterán

Földelt? A normál töltővel töltöm.

(#17316) DanielK válasza Criton (#17315) üzenetére


DanielK
addikt

A hosszabítós résszel lesz földelt. Anélkül nem az, ezért "bizsereg".

(#17317) Criton válasza DanielK (#17316) üzenetére


Criton
veterán

Szóval akkor nem így kéne töltenem?

(#17318) brumi1024 válasza Criton (#17317) üzenetére


brumi1024
veterán

Van egy minimális potenciálkülönbség a földhöz képest a gépen, semmi extra és nem árt.

(#17303) Fr3eWar: Ja értem, és köszi erről a pluginről nem is tudtam, de kipróbálom! :R

(#17319) Criton


Criton
veterán

Az "alias" létrehozása olyan mint a Windowsban a Shourtcut?

[ Szerkesztve ]

(#17320) trisztan94 válasza Criton (#17319) üzenetére


trisztan94
őstag

:K

https://heureka-kreativ.hu

(#17321) dugasz válasza bmwk1200s (#17272) üzenetére


dugasz
csendes tag

Köszi a választ nektek! Akkor maradok a macnél, felturbózzuk egy kicsit, pár évig még jó lesz.

(#17322) Isikamika


Isikamika
tag

Üdv
Macbook air vásárlás elott állok ,de nem sokat tudok róla,volna egy két kérdésem ha esetleg van aki segítene ,azt megköszönnèm.
Mi a különbség a late es a mid között ?
Valamint egy 2009 Ben vásárolt 13" as late készüléket mennyit érdemes adni? Mennyire használhatók még azok a gépek?
A válaszokat előre is köszönöm .

(#17323) Fr3eWar válasza Isikamika (#17322) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Szia,

Az hogy Early (korai) Mid (közép) vagy Late (késői) azt jelenti hogy az adott gép adott év melyik szakaszában érkezett, év elején év közepén vagy év végén, ez segít meghatározni hogy melyik modellről van szó, ha esetleg abban az évben többet is kiadtak. Így a 2009 Late, az a 2009 év végi típus, mely 13" esetén google-ből kikeresve a következő modell: Late 2009 Macbook 13"

Ha air az akkor 2009-ben max 2009 Mid lehet (nincs late)

Böngészni elmegy még, de én ha alacsony költségvetésből kellene gazdálkodni, akkor is gyűjtenék egy alu unibody-ra (Pro-ra) i szériás procival.
Árat keress hardverapron.

[ Szerkesztve ]

(#17324) Isikamika válasza Fr3eWar (#17323) üzenetére


Isikamika
tag

Köszönöm a kimerítő választ !

(#17325) Criton


Criton
veterán

Milyen kijelző beállítást érdemes használni? A több terület és maximum, vagy best for retina?

(#17326) brumi1024 válasza Criton (#17325) üzenetére


brumi1024
veterán

Amelyik jobban tetszik, ezért állítható. A best for retina módban annyi helyed van, mintha egy 1440x900-as kijelző használnál (13"-os Pro-nál 1280x800), a legnagyobb területnél pedig 1650x1050 pixelnyi helyed van.

(#17327) tDr1v3r válasza Criton (#17325) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Amelyik kényelmesebb.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#17328) Criton válasza tDr1v3r (#17327) üzenetére


Criton
veterán

A játékok úgy is az optimális felbontást fogjak használni ugye?
A chrome nem annyira jött be, felraktam a safarihoz a flash playert és teljesen jó.
Javát is lehet felrakni?

A regisztrációnál szerintem rossz e-mail címet adtam meg, azt hol tudom változtatni?

Milyen jó ingyenes játékokat érdemes felrakni? Sajnálom hogy az RR3 meg nincs kint vagy nem is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#17329) Fr3eWar válasza Criton (#17328) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Olyat érdemes amit elbír a gép :D
(én böngészős gémmel játszok)
És a képernyő beállítás a best for retina és a more space közötti, mert az még nem megterhelő a szememnek.

(#17330) #22237440


#22237440
törölt tag

Sziasztok! :) Valahogy megoldható, hogy a Finder és a szemetes is az Almám asztalára kerüljön? 10.7.5 óeszem van. Valamint, hogyan tudom megnövelni az asztalra helyezett ikonok méretét? Köszi előre is. :K

(#17331) Fr3eWar válasza #22237440 (#17330) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Kicsit nehezen értelmezhető számomra amit írtál, (részben nem is értelmezhető)
1, a Finder ha bárhova kattintasz az asztalon akkor a Finder lesz aktív, és és CMD+N gombbal máris kapsz egy Finder ablakot, vagy Finder fül, beállítások, általános, és elemek az íróasztalonnál bekapcsolod a merevlemezeket, és azon keresztül eléred.
Kukát nem tudom hogy lehet, de szerintem senki nem akarja oda tenni, és így nem oldották meg a megvalósíthatóságát sem.

Az asztali ikonok méretéhet, asztalon jobb gomb, és nézetbeállítások, felső csúszka állítja.

(#17332) TheMarci válasza #22237440 (#17330) üzenetére


TheMarci
addikt

Kuka asztalra: http://osxdaily.com/2010/07/29/add-a-trash-icon-to-the-desktop/ Nem teszteltem, nem tudom, működik -e, elvileg kellene.

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#17333) szelidorzo


szelidorzo
aktív tag

Üdv! ---- Help!

Hosszú hosszú pc-s korszakom után (~ 30év) belehúznék és kockázatnék egy macbook pro 13-ra retinával.
/specifikáció-2,8 GHz-es, kétmagos Intel Core i7, Turbo Boost technológiával akár 3,3 GHz
16 GB 1600 MHz-es DDR3L SDRAM memória
512 GB-os PCIe-alapú flash tároló)

Azzal tisztában vagyok, hogy szoftverügyileg is más világ, de majd beletanulok. Anno a DOS-t sem ismertem.

Mis késztet gondolkodásra, ami miatt szeretném kérni a tapasztalataitok megosztását velem és pár hasznos tanácsot?

A kijelző.
Ok, hogy retina, de nem a szívem vágya a visszatükröződés. (a mostani Toshibám is matt érintőkijelzős)
Mennyire jellemző a tükröződés erős fényben? Hathatós segítség az előtét fólia? A színeket nem teszi tönkre?

Ami viszont még riasztóbb, hogy egyesek a kijelző beégésére panaszkodnak. Ez mennyire általános vagy gyakori jelenség? Alapban mennyi garanciát ad az alma? Azért egy 7 kilóba kerülő gépnél ez nem szívderítő dolog, és nics kedvem még 80-at fizetni az AppleCare Protection Plan szolgáltatásért.

Előre is köszönöm a hasznos hozzászólásokat.

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#17334) TheMarci válasza szelidorzo (#17333) üzenetére


TheMarci
addikt

Alapból 1 év gari van, fizess szerintem +80-at, a gép árához képest nem sok. Cserébe az oprendszert ingyen kapod, és a jövőbenieket is.

És sajnos tükröződik a kijelző, nyáron, teraszon nem használnám, máshol még nem tűnt fel, hogy baj lenne vele.

Do You Dream?

(#17335) Cyberpunk válasza szelidorzo (#17333) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nyáron szabadban zavaró lehet a tükröződés, de amúgy meg nem vészes, én is féltem tőle, de nem vészes. Fólia ront a képminőségen.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#17336) tDr1v3r válasza szelidorzo (#17333) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Az új gépeken jobb az antiglare réteg, szerintem fóliával (picit fakít csak tudtommal) használható lehet szabadban is.

Meg valószínűleg az IPS panel is dob rajta kicsit... de ezen aggódni felesleges szerintem, teljesen napos területen (ahol nincs árnyék) nem hiszem hogy dolgoznál vele, bár ezt te valószínűleg jobban tudod.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#17337) Xero


Xero
nagyúr

A retinák némileg kevésbé tükröződnek és jobban olvashatóak. Ezt tessék észben tartani. Ettől függetlenül egy jó matt kijelzőhöz képest tényleg sminktükör.

(#17338) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Ilyen kábelt milyen néven érdemes keresni? Apple oldalán (itt ) nem találtam.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#17339) TheMarci válasza bull84ghia (#17338) üzenetére


TheMarci
addikt

Mindegyik MagSafe töltőhöz adnak alapból.

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#17340) tDr1v3r válasza bull84ghia (#17338) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ez sima töltőkábel, a nevét nem tudom de szinte bármelyik PC-s boltban vehetsz ilyet.

Jó, mondjuk ilyen fancy műanyag nem lesz rajta, de tök ugyanaz funkcionalitásilag...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#17341) szelidorzo válasza tDr1v3r (#17340) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Ha a földelés lényegtelen (márpedig kettős szigetelésű eszközöknél a csatlakozó kábel ezen vezetéke nincs használatban), akkor bármely elektronikai boltban kapsz. Fedőneve borotvacsatlakozó.

Ha pesti boltban gondolkodunk, akkor pl a lehel úton a LOMEX üzletet tudom javasolni. indőnként akciósan 2-300 Ft.

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#17342) bull84ghia válasza TheMarci (#17339) üzenetére


bull84ghia
őstag

Az enyémhez nincs de megnézem pc boltban ahogy kollega javasolta.
:)

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#17343) Fr3eWar válasza bull84ghia (#17342) üzenetére


Fr3eWar
őstag

A pipacsatlakozós hosszabbító kábel lényege hogy földelt, az a fém bütyök a töltőn a föld, a sima L csatlakozó(nem kábeles) nem földelt, a hosszabbítós rész igen, fémes érintkező van abban ami oda csúszik.
Olyan kábelt APR-ben nem lehet venni (próbáltam) viszont az ideabudánál lehet venni, én is ott vettem eredetit 5k-ért.

(#17344) bull84ghia válasza Fr3eWar (#17343) üzenetére


bull84ghia
őstag

:R

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#17345) KMan válasza bull84ghia (#17338) üzenetére


KMan
őstag

Bemész bármelyik iCorner-be (Allee, MOM, Aréna) és 3.000 Ft a gyári.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#17346) bull84ghia válasza KMan (#17345) üzenetére


bull84ghia
őstag

Vidéki vagyok, de majd neten megnézem :R

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#17347) Fr3eWar válasza bull84ghia (#17346) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Így előtte javasolt körbetelefonálni. Nekem sem volt kedvem vakon bolyongani a boltok között, hogy találok majd kábelt :)

(#17348) irgum


irgum
addikt

Töltőről nyüstölöm a gépem. Van valami előnye ezzel a földelt kábellel használni?

(#17349) Misi1979


Misi1979
őstag

Parallels kuka. Meguntam szenvedni vele, még jó, hogy anno akciózva vettem meg. Szétberhelte a mbr-t, bootcamp elveszett, win helyreállítás sem hozta vissza. Másodjára. Vmware Fusion jön:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#17350) Fr3eWar válasza irgum (#17348) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.