Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17951) allein válasza TigerCat (#17950) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#17952) runner 125


runner 125
nagyúr

Szinte óránként tatapasztalok kis hangüzentet a géptől, de nem tudom megfejteni h mit szeretne közölni. Jobb oldalt begördítem az üzeneteket - üres. Skype, talk, e-mail szintúgy. Mit szeretne ennyire?

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17953) Jorus válasza runner 125 (#17952) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nekem az Outlook szokott prüntyögni, amikor adott időközönként csekkolja a POP-fiókokat.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#17954) TigerCat válasza runner 125 (#17952) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Régen nekem is volt ilyen, sokat keresgéltem, mire rájoöttem, hol van a kutya elásva. Csekkold az Üzenetek alkalmazás beállításait. Ha elérhetővé válik egy partner, akkor pittyeghet.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#17955) Criton


Criton
veterán

Én amikor futtatom a disk benachmarkot, akkor egy kis sercegő hangot hallok, de csak addig csinálja míg megy a benchmark. Mi lehet az?

(#17956) KMan válasza Solar_Wind (#17923) üzenetére


KMan
őstag

En feltettem es semmi gond. Eddig. Mail is megy rendesen.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#17957) runner 125 válasza Jorus (#17953) üzenetére


runner 125
nagyúr

Áh, kösz, minden bizonnyal ez volt a ludas.

_

Létezik valamilyen asztali dokkoló a géphez? Mondjuk ami a Thunderbolt-on keresztül csatlakozik, van rajta 4-5 usb, HDMI, Jack, esetleg LAN.

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17958) allein válasza Criton (#17955) üzenetére


allein
addikt

Wines laptopban is ugyanilyen hangot ad ki a sata csatlakozású ssd :K Hadd kérdezzem meg, mennyi időt alatt végez a benchmark?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#17959) Chiftain


Chiftain
aktív tag

Sziasztok.
Mostanában azt tapasztalom hogy a wifi nem működik megfelelően. Sokszor eldobálja a jelet ilyenkor ki kell kapcsolni és újra bekapcsolni hogy felcsatlakozzon, van hogy elfelejti a hálózatot. Illetve ha van is jel akkoris rengetegszer van hogy egy oldalra újra rá kell kattintanom hogy betöltse mert elsőre félúton megáll a betöltés. A router amúgy egy régi TP-LINK. Mellette a windows-os gépen hiba nélkül fut 2év alatt szinte sose volt gond windows alatt. Szóval a kérdésem hogy van-e valami megoldás a problémára? Már töröltem a hálózatok közül és újra hozzá adtam de az nem segített.
Előre is köszönöm.

(#17960) Jorus válasza Chiftain (#17959) üzenetére


Jorus
nagyúr

Akkor tapasztaltam hasonlót, amikor a 11-13-as channel-ekre tettem a routert. Azt valamiért nem szerette az MBA.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#17961) kukucskad válasza runner 125 (#17957) üzenetére


kukucskad
tag

Ilyesmire gondoltal?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#17962) runner 125 válasza kukucskad (#17961) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hm, ez sem rossz, de ennyire komplex nem kell. Valami hasonlóra gondoltam:

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17963) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,
Ez alapján megosztottam a nyilvános mappát. Hogy tudom azt megoldani, hogy ne kelljen jelszót írniuk a Windows-os felhasználóknak, hanem csak bemásoljanak amit akarnak? Windows alatt csak annyit kellett beállítani, hogy ne kérjen jelszót a nyivános mappához. Munkacsoport be van állítva, ugyanaz mint a többi gépen.

Illetve, ha felhasználónév és jelszó kell, akkor konkrétan hol lehet azt beállítani? Gondolom nem az én azonosítómat kellene megadnom nekik...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#17964) trisztan94 válasza kukucskad (#17961) üzenetére


trisztan94
őstag

Ez baromi jó :Y

13"-hoz nincs vajon? MO-ra lehet rendelni? Mennyibe?

https://heureka-kreativ.hu

(#17965) Criton


Criton
veterán

Olyan már mással is előfordult, hogy kikapcsoláskor alul pörgött a kis ikon,de a gép nem kapcsolt ki?
Ilyenkor be van akadva valami?

(#17966) Criton válasza Criton (#17965) üzenetére


Criton
veterán

Érdekes, ha kihúztam a Logitech Performance egeret, akkor ez a probléma nincs. Más tapasztalt mar hasonlót? Egyébként bekapcsoláskor meg az jön, hogy egy alkalmazás nyitva maradt...

(#17967) kukucskad válasza trisztan94 (#17964) üzenetére


kukucskad
tag

Elég drága... A teszt végén 199$-t ír. Biztos van 13-asra is hasonló alternatíva. Esztétikus kis darab. :)

(#17968) huszar90


huszar90
aktív tag

Érdekességképp szeretném megosztani veletek a történetemet:

Még 2011 nyarán vettem a debreceni iStyle-ban egy Macbook Air-t. Január elején ha a töltőre dugtam egyre nehezebben érzékelte a gép a töltőt, és egy hét múlva már egyáltalán nem. Mivel a töltő kábelének a burkolata már sérült volt, ezért arra gyanakodtam, hogy az lesz a ludas, ezért keresnem kellett egy olyan Apple szervizt ahol elvállalták a javítás (jelzem a legtöbb egyből elhajtott hogy vegyek újat 26k-ért). Mikor visszakaptam felújított töltő (7k) a laptop megint elkezdett tölteni de ismét csak szakaszosan, majd megint 1 hét és ismét nem működött többet. Ekkor kerestem fel az iDokit és felküldtem a gépet Pestre. Ők aljzat cserét javasoltak, amit el is végeztettem velük (21k). Vissza kapva a ugyan úgy nem töltött a laptop mint az előtt. Ekkor már borzasztóan mérges voltam, főleg, hogy továbbra se tudtam hogy a töltő vagy a laptop-e a rossz, mert a ugye a debreceni iStyle ahol vettem bezárt, így sehol se tudtam leellenőriztetni. És mivel nem tudtam hol a hiba ezért azt se tudtam melyik szerviznél reklamáljak. Próbáltam fórumokon Apple tulajdonosakat keresni a környéken, hogy megtudnánk nézni hol a gond, de jelentkezőre nem akadtam. Végső elkeseredésemben minden mindegy alapon elvittem a szomszéd utcában lévő Samsung márkaszervizbe. Mondtam nekik hogy úgy bontják szét és azt csinálnak vele amit akarnak, engem már nem érdekel. Két nap múlva, pénteken kaptam az sms-t, hogy kész van mehetek érte. Őszintén szólva nem akartam elhinni, de mikor érte mentem az tapasztaltam, hogy valóban működik és a legdurvább az egészben, hogy az ott dolgozó szervizes még pénzt se kért érte... Azóta is tökéletesen működik. Elmondása szerint a tápegységben volt a hiba és bár a burkolata kicsit megsínylette a felnyitást, ez engem teljesen hidegen hagy.
Felháborítónak tartom, hogy az ember normális helyről inkább több pénzt fizetve vesz egy prémium terméket és ha valami baj van, ilyen megalázó helyzetbe hozzák, hogy fórumokon kell segítséget kérnem a hiba felderítésében. Az lenne a minimum, hogy ha itt bezár a márka kereskedés, akkor legalább rendes szerviz hátteret hagynak maguk mögött, és ne keljem már postázgatnom a több százezer forintos gépemet. Utána meg örömködnek, meg keynote-ot tartanak hogy mekkora a fejlődés, meg egyesülnek at XMS-el. Elmehetnek a francba. A Samsung szerviznek meg le a kalappal (főleg a szervizes srácnak), végig nagyon kedvesek voltak és nem elhajtottak hogy mi ehhez nem értünk.

(#17969) Alex91 válasza huszar90 (#17968) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor most foloslegesen csereltek aljzatot a gepben :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17970) huszar90 válasza Alex91 (#17969) üzenetére


huszar90
aktív tag

Ez már sajnos nem fog kiderülni :( de nem vagyok az a típus, hogy most vissza menjek vergődni velük...

(#17971) Chiftain válasza Jorus (#17960) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Nekem a 6-os csatornán van és így csinálja. Bár azt is megfigyeltem hogy ha csak a macbook aktív éppen akkor nincs gond. De ha már bekapcsolom a windows-os gépet is akkor előjönnek egyből a a fentebb említett gondok. Lehet hogy a windows-os laptop elnyomja a mac-et? :D

(#17972) Criton válasza Jorus (#17960) üzenetére


Criton
veterán

Nekem 5Ghz is csinálja...ami teljesen más csatornákat használ. De iPhone/iPad esetében is ez van (van, hogy teljesen elfelejti a hálózatot.). Windows-os gépen semmi probléma.

Ezekre esetleg valaki? #17965 és #17966

[ Szerkesztve ]

(#17973) Xero válasza Chiftain (#17971) üzenetére


Xero
nagyúr

TP-Link 1043 és 4300 2.4GHz-en 13-as csatornán köszönik jól vannak.
4300 és Time Capsule 5GHz-en 44-es csatornán köszönik jól vannak.

Ki kell dobálni a gyenge minőségű eszközöket (TP-Link esetén a gyári firmwaret openwrt-re kell cserélni) és meg is szűnnek a problémák.

(#17974) Criton válasza Xero (#17973) üzenetére


Criton
veterán

Nekem Asus RT-N66U-van Tomato-val, ami nem nevezhető gyenge routernak.

(#17975) Jorus válasza Xero (#17973) üzenetére


Jorus
nagyúr

Rosszul venné ki magát, ha kidobnám a céges Cisco-t (WAP561). :DDD

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#17976) Xero válasza Criton (#17974) üzenetére


Xero
nagyúr

Valami mégsem kerek nálatok. A jelenlegi otthoni hálózatomat még a TC megjelenésekor alakítottam ki. Azóta már volt nem egy eszköz cserélve a láncban, az öreg MBP mégis tudja mind a mai napig a 2.4-es és 5-ös hálózatot is, és az új MBP is, hiszen 1:1-es migráció volt.

(#17975) Jorus: Az mondjuk valóban. :DDD De továbbra is tartom, hogy valami nagyon el van konfigurálva.

[ Szerkesztve ]

(#17977) Jorus válasza Xero (#17976) üzenetére


Jorus
nagyúr

A 4.2-esem nem jött ki vele, a mostani 5.2-es MBA-nak nincs gondja egyik csatival sem.

Mondjuk Fat Channel-t sem szereti minden eszköz.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#17978) Xero válasza Jorus (#17977) üzenetére


Xero
nagyúr

Sok OS X driver nem supportálja a 40MHz-t 2.4GHz-en valóban, de ez marhára nincs összefüggésben azzal, hogy megjegyzi vagy sem.

(#17979) allein


allein
addikt

Üdv. Windowson beállítok egy bizonyos felbontást, ablakot váltok OS X-re, és ha utána visszaváltok windowsra akkor újra be kell állítanom a felbontást (kisebbre venni), van erre valami spéci beállítás, hogy megmaradjon a már beállított felbontás a windowson?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#17980) Immy


Immy
őstag

Sziasztok!

Macbook pro touchpad-ja egyszerűen fenomenális. Esetleg tudtok arról valamilyen infót, hogy más (nem apple) laptopokba is tennének ugyanilyen touchpad-et?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#17981) Misi1979 válasza Immy (#17980) üzenetére


Misi1979
őstag

Ez az osx érdeme (is). Windows alatt pl idegesítő, kb ugyanolyan, mint más gépeknél (csak persze nagyobb).

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#17982) runner 125 válasza Immy (#17980) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nincs.

Laptopiparban dolgozom, volt már jó pár Windows-os géphez szerencsém, így használható, ilyen pontos touchpad egyszerűen nincs Windows alatt.
Másik topikban írtam már, h ez az első notim, ahol nem az volt a vásárlást követő lépés, h melyik egeret dugjam rá.
Tényleg profi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17983) Misi1979 válasza runner 125 (#17982) üzenetére


Misi1979
őstag

Bootcamp/win alatt próbáltad már?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#17984) trisztan94 válasza Misi1979 (#17983) üzenetére


trisztan94
őstag

Kegyetlen rossz Windows alatt.

Vagyis annyira nem, de elvárná az ember azt, hogy úgy működjön, mint OSX alatt.. de nem úgy működik :D

https://heureka-kreativ.hu

(#17985) runner 125 válasza Misi1979 (#17983) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem, de nem is tervezem a Windows használatát rajta. :D

..még ismerkedem az OSX-szel, ha most felraknám a Win-t, tuti elcsábulnék mindig, annak ellenére is, h már most látom mennivel jobb OS ez.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17986) Misi1979 válasza runner 125 (#17985) üzenetére


Misi1979
őstag

Nem csábulnál el:)

Én is csak játékra butulok át néha.. de konkrétan "zsibbaszt" a windows.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#17987) brumi1024 válasza Misi1979 (#17986) üzenetére


brumi1024
veterán

Dettó.

(#17988) runner 125 válasza Misi1979 (#17986) üzenetére


runner 125
nagyúr

Áh, én nem játszom gépen, van xbox otthon, bár az is nagyon ritkán van használva.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17989) Eszleny válasza Criton (#17965) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Kikapcsolás előtt nincs nyitva a Mail vagy a Messages? Akkor is csinálja, ha a kikapcsolásnál beállítod, hogy következő indításnál ne nyissa meg újra a futó programokat? Esetleg a Console-ban nézd meg, hogy ilyenkor mi akadályozza a leállítást.

Talán hasznos lehet valakinek: a 10.9.2 -ben van egy opció a bekapcsoló gomb régi viselkedésének visszaállítására. Röviden lenyomva nem alszik el, hanem a kikapcsolási ablak jön elő.

defaults write com.apple.loginwindow PowerButtonSleepsSystem -bool no

[ Szerkesztve ]

(#17990) Criton válasza Eszleny (#17989) üzenetére


Criton
veterán

Le volt merülve az egerem, és ameddig a vevő egysége be volt dugva az usb-be produkálta ezt. Most, hogy fel van töltve az egér 100%-ra, kikapcsol rendesen a gép.

Mail és iMessage nem ment.

(#17991) TigerCat válasza TigerCat (#17963) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Valakinek ötlete?
Nagyon nagy szükségem lenne a megosztásra, a céges hálózaton...
Köszi!
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#17992) runner 125


runner 125
nagyúr

Szinte már minden képem bemásoltam az iPhoto-ba. Viszont, a mappán belül h tudok több mappát csinálni?
Csomó olyan albumom van, amit nem szeretnék szétbontani, minden almappát külön külön bemásolni, hanem egy főmappa alá szeretném behúzni az összeset.

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17993) TigerCat válasza runner 125 (#17992) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én ezt akkoriban úgy oldottam meg, hogy egységes dátumokat adtam meg, majd beimportáltam az összeset. Egy-egy csoportot így könnyű volt kezelni...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#17994) hoodoo86 válasza runner 125 (#17992) üzenetére


hoodoo86
tag

Behuzva nem tudom hogyan kezeli le az iphoto, de kezzel albumokkal lehet tobb szint melysegu strukturat kesziteni (pl nyaralas albumban a nyaralasok). A fo nezetben (event/esemeny) csak 1 szint melysegu struktura hozhato letre.

(#17995) allein


allein
addikt

Virtualbox, win 7 frissítések telepítése, CPU hőmérséklete felmegy 80-90 fokra is :Y Melóban egyébként 23 centis hűtőpaddal használom, 40 foknál nem melegedett tovább a CPU :N Most hallottam először a ventillátort a macbookban.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#17996) Blaise válasza allein (#17995) üzenetére


Blaise
veterán

Milyen hűtő pad?

(#17997) allein válasza Blaise (#17996) üzenetére


allein
addikt

Thermaltake Massive 23.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#17998) bull84ghia válasza allein (#17997) üzenetére


bull84ghia
őstag

Nem hangos :Y

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#17999) trisztan94 válasza allein (#17995) üzenetére


trisztan94
őstag

hát mivel emulálsz egy teljesen számítógépet, azon futtatsz egy oprendszert és még ráadásul annak az adatait össze-vissza mozgatod, igen, előfordul.

Nekem mindig forró a 13"-as pro-m Win8.1 alatt Bootcamppel. OSX alatt kb sosem lesz langyosnál melegebb.

https://heureka-kreativ.hu

(#18000) allein válasza bull84ghia (#17998) üzenetére


allein
addikt

Hozzá vagyok szokva a hangjához, egyébként :N nem hangos. Érezni a különbséget parallels és virtualbox között. Egy hete használom napi szinten a wint parallels segítségével, most virtualbox által fut a win 7. Annak ellenére, hogy a virtualbox 2 gb ramot kapott, lassúbb mint a parallels 1 gb rammal :U Azt is tapasztalom, hogy virtualbox alatt jobban melegszik a CPU, jelenleg fut a win is, proci 45-50 fok között van.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.