Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16351) doc válasza Romvr (#16350) üzenetére


doc
nagyúr

nekem is C2D gepem van (MacBook 5,1 late 2008) 4GB RAMmal, 256GB SSD-vel, es teljesitmenybeli gondjaim legfeljebb az erosen szamitasigenyes feladatoknal (pl. videotomorites) es ujabb jatekoknal vannak, szoval szerintem tokeletesen eleg normal felhasznalasra

[ Szerkesztve ]

(#16352) Jorus válasza Romvr (#16350) üzenetére


Jorus
nagyúr

C2D-s MBA-t már nem vennék, már csak azért sem, mert ott nincs billentyűzetvilágítás és 2GB RAM-mal jöttek ki alapból.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#16353) Romvr válasza Jorus (#16352) üzenetére


Romvr
őstag

Rájöttem hogy nem akkora probléma a világítás hiánya. Mióta megvan az MBP ha 2x szükségem volt rá lehet sokat mondok. A súlya viszont nagy gond, mert hozom-viszem szinte minden nap. E miatt az akkumulátor élettartam is fontos, mert ha lehet nem vinném a töltőt is mindig magammal. Ha tudom hogy kibír 5-6 órát, ha mondjuk óránként sleep-be rakom X időre, akkor már nem is kell a töltőt is hurcolni ami elég sok helyet foglal a kis táskámban. Meg úgy mobilisebb is vagyok, nem kell mindig 220 közelében lennem. Otthon sem árt ha TV-re kötve, filmet nézve nem lóg még belőle a tápkábel is és megy 3 órát legalább. Bár ez nem akkora szempont.

De úgy is a lehetőség és az aktuális anyagi helyzetem függvénye lesz. Ha normális áron egy normális Air-t tudok szerezni akkor az lesz.

Amúgy az Air tükröződős kijelzője mekkora problémát okoz a valóságban? Eddig 2 ilyen glossy laptopom volt és szenvedés használni egy napfényes szobában, szabadban meg lehetetlen. Az Air is ilyen, vagy valamivel jobb?

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#16354) mondomén


mondomén
őstag

Sziasztok!

220volt hogyan tudja ennyiért adni az air-t? 20-30 ezerrel kevesebbért adja mint a store. Gondolom nem magyar billentyűs, hiába az van odaírva. Viszont még akkor is elég olcsó. Itt veszem és bontatlan, akkor lehet valami bajom belőle?

(#16355) Def26 válasza mondomén (#16354) üzenetére


Def26
félisten

Szerintem áfa csalók.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#16356) brumi1024 válasza mondomén (#16354) üzenetére


brumi1024
veterán

Magyar billentyűs gépek, rendes áfás számlával, én innen vettem a Pro-mat, sőt a fényképezőmet is. Nem egy mutyi üzlet. De ha valami nem tetszik ott a 8 nap elállás.

[ Szerkesztve ]

(#16357) tDr1v3r válasza brumi1024 (#16356) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Én is fényképezőt vettem tőlük, korrektek és gyorsak voltak, kaptam normális Nikon-os garipapírt is úgyhogy semmi panasz se érheti őket részemről.

Ez az ár viszont furcsa nekem, picit több mint 20k-val olcsóbb az APR-ektől... pedig azok alig raknak rá hasznot elvileg. Akkor lehet hogy nem is az Apcom-on keresztül szerzik be...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#16358) mondomén válasza tDr1v3r (#16357) üzenetére


mondomén
őstag

Ezert kerdem. Ugy meg ertenem, ha nem magyar kiosztasu lenne.

[ Szerkesztve ]

(#16359) TheMarci válasza mondomén (#16358) üzenetére


TheMarci
addikt

Gondolom az áfával trükköznek, használt 0 percesként szokták adni a valójában új gépeket, mert akkor valami máshogy van.

Do You Dream?

(#16360) Stef@N


Stef@N
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy Macbook prot vásárolni, de mivel egész életemben windows user voltam és sosem követtem nyomon a mac-ek világát, nem tudom mire lenne érdemes beruházni.

A rászánt összeg max 180e Ft.

Az újabb széria tetszik, fekete billentyűzet alu ház. Elég lenne a 13"-os képernyő, 4gb ram, a többi szinte mindegy.

Teljesítményben ami fontos, hogy fullhd videókat vigye akadásmentesen, közbe lehessen böngészni egyéb dolgokat művelni :)

Nem szeretnék egy széria hibás darabot kifogni, - ami nagyjából gondolom megállapítható a gyártási időből - ezért kérnék segítséget.

Érdemes kézalól vásárolni vagy inkább üzletbe? pl. iKing

Köszönöm előre is a segítséget.

(#16361) GeGexx


GeGexx
aktív tag

Canon ip4300 nyomtató. Beállításoknál azt írja szedjek le driver-t, a canon oldalán azt írják, hogy az észlelt OS-be van építve a driver vagy nem szükséges driver. Magyarul nem tudom használni? (10.9.1)

[ Szerkesztve ]

(#16362) negyedes válasza Stef@N (#16360) üzenetére


negyedes
addikt

Ujabb szeria mi?A regebbi mbp lehet ramot csereleni, de a 4gb nagyon keves lesz. Mid 2010-2011 es gepek esetleg? C2D gepet mar ne vegyel, a tobbi mind 180 felett van.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#16363) Stef@N válasza negyedes (#16362) üzenetére


Stef@N
tag

Kevés a 4? A jelenlegi gépembe is 4GB van, win 8.1-gyel megfelelőnek bizonyul i3 proci mellett.

Találtam mid 2010-es gépeket jó áron, de az összesbe C2D van :( gondolom a Maverickshez már erősebb vas szükséges.

(#16364) negyedes válasza Stef@N (#16363) üzenetére


negyedes
addikt

most eleg lesz, de 1-2 ev mulva.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#16365) Stef@N válasza negyedes (#16364) üzenetére


Stef@N
tag

(#16366) TheMarci válasza Stef@N (#16365) üzenetére


TheMarci
addikt

Vám, áfa benne van? Mostanában kb minden csomagot felbontanak. :(

Do You Dream?

(#16367) Stef@N válasza TheMarci (#16366) üzenetére


Stef@N
tag

Vám biztos nincs, az áfa jó kérdés...

(#16369) Stef@N válasza TheMarci (#16368) üzenetére


Stef@N
tag

Najó ez szívás :)

(#16370) TBMC


TBMC
addikt

sracok!

oly kerdesem lenne, hogy dslr gepet vagy akar iphonet, barmit, meg lehet nyitni sima egyszeri fule kezelovel valahogyan? - hogy ne iphotoval nyissa meg?

MASIK kerdesem:

final cut pro-ban hogyan lehet avi-t vagy barmely mas (nem .MOV) file formatumba exportalni?

elore is koszonom a valaszokat! :R

markbellus.hu 

(#16371) negyedes válasza TBMC (#16370) üzenetére


negyedes
addikt

finderben nem jelenik meg neked mint kulso eszkoz?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#16372) TheMarci válasza TBMC (#16370) üzenetére


TheMarci
addikt

Még mindig az image capture a barátod. :)

Do You Dream?

(#16373) GeGexx válasza GeGexx (#16361) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Mountain Lion driverrel megy. Miért kell egyáltalán megkülönböztetni akkor a kettőt.. :(((

(#16374) Stef@N


Stef@N
tag

[link]

Egy ilyen mennyire számít rossz/jó vételnek?

(#16375) TBMC válasza negyedes (#16371) üzenetére


TBMC
addikt

finderben nem jelenik meb :/ epp ezert nem ertem. se iphone semmilyen kulso eszkoz kiveve kulso adattarolokat :U

markbellus.hu 

(#16376) TheMarci válasza TBMC (#16375) üzenetére


TheMarci
addikt

Ez így van. Memóriakártya még látható.

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#16377) TBMC válasza TheMarci (#16376) üzenetére


TBMC
addikt

akkor semmi esely nincs ra megjeleniteno az eszkozoket findrben igaz?

- akkor baratom a : kepletolto :d

:R

markbellus.hu 

(#16378) tDr1v3r válasza Stef@N (#16374) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Én 120k-nál többet nem adnék ilyen c2d-s gépért... mondjuk szerencse hogy nem én diktálom az árakat. :D Amúgy rossznak, 2014-ben már eléggé ajánlott kerülni az ilyen régi gépeket, és minimum egy i5-tel szereltet nézni.

Amúgy németből nézz használt gépeket.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#16379) Stef@N válasza tDr1v3r (#16378) üzenetére


Stef@N
tag

Ok, ez volt a félelmem, pedig csábító ajánlat.

Köszönöm a tanácsot, ott is körbe nézek. Csak ebayt ismerem, érdemes mást is nézni?

(#16380) Def26 válasza tDr1v3r (#16378) üzenetére


Def26
félisten

Az ilyen olcsóbb c2d gépeknél lehet arra alapozni, hogy viselkedik egy hasonló c2d gép windwos környezetben? Gondolok itt arra, hogy nyitja meg az internet weboldalakat, hogy játszik le videókat stb.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#16381) Romvr válasza Def26 (#16380) üzenetére


Romvr
őstag

Nálam mindennapos használat közben a Santa Rosa C2D gyorsabb érzésre mint az AMD A6-os W8.1-es Munkahelyi. Szóval nem, szerintem nem lehet erre alapozni :)

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#16382) Stef@N


Stef@N
tag

Én most egy ilyet nyúzok.

Ha teljesítményben tudja ezt az előzőleg belinkelt mac akkor az nem rossz. Csak a kora aggaszt :(((

(#16383) marceeh


marceeh
tag

Sziasztok,lehetséges úgy megosztani 1 mappát (dropbox)-al,hogy ha bemásolok valamit,azt automatikusan hozzáadja a dropbox-hoz is? vagy ez csak 1 álom és én vagyok naív :B ?

[ Szerkesztve ]

(#16384) TBMC


TBMC
addikt

szooval valaki? :B

Final cut pro X 10.0.9 - hogyan lehet .avi ; .mp4 s egyeb formatumokba exportalni? :U

markbellus.hu 

(#16385) Xero válasza TBMC (#16384) üzenetére


Xero
nagyúr

Compressor kell hozzá.

(#16386) TBMC válasza Xero (#16385) üzenetére


TBMC
addikt

koszonom! :R

markbellus.hu 

(#16387) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! Melyik a legelső (legrégebbi, legolcsóbb) olyan Macbook Air 11" aminek van beépített billentyűzet világítása és telepíthető rá Win8.1?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#16388) KMan válasza KMan (#16251) üzenetére


KMan
őstag

A haladó Wi-Fi beállításokban kitöltöttem a DNS szerver adatokat, és azóta nem dobott még le az Airport Express... kopp, kopp! Bár a UPC internet szolgáltatása és a modeme is megérne is misét...

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#16389) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Megvettem az iphoto-t és elkezdtem rendszerezni a a képeket. Kész volt a hozzáadás később vettem észre hogy a videókat is hozzáadta amit a 4S-el készítettem. De nézés közben nagyon akad az iphoton belül. Ez miért van?
MBP 4.1 2,4 ghz 4gm ram

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16390) TigerCat válasza bull84ghia (#16389) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Előfordulhat, hogy még feldolgozás alatt vannak a fájlok, ezért akadhat. Nekem MBA-en sem akad, megy mint a szél... Várj vele kicsit.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#16391) bull84ghia válasza TigerCat (#16390) üzenetére


bull84ghia
őstag

Kb 1 órája volt az importálás. OSX-en nincsenek codecek amit fel kell rakni hozzá? Letöltöttem a VLC-t abban nem akad, illetve a Quicktimeban sem ha a finderből nyitom meg.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16392) TigerCat válasza bull84ghia (#16391) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem. Nekem semmi nem kellett. Érdekes...
Indítottad már újra az alkalmazást és a gépet? Egy próbát megér.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#16393) bull84ghia válasza TigerCat (#16392) üzenetére


bull84ghia
őstag

Megpròbàlom azt is majd, ha esetleg az sem segít akkor mi lehet a gond?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16394) TigerCat válasza bull84ghia (#16393) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ez rohadt jó kérdés, mert nekem nincs vele problémám.
Rágugliztam és nem vagy egyedül, illetve ahogy látom, nem nagyon van megoldás...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#16395) bull84ghia válasza TigerCat (#16394) üzenetére


bull84ghia
őstag

Nem lett jobba a dolog, akkor marad a vlc. De ez azért kicsit bosszantó hogy apple telefonal készült videó akadozik apple laptopon. :U

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16396) Romvr


Romvr
őstag

Kaptam egy árajánlatot a MacBook Pro 3,1-re az alábbi gyáritól eltérő konfigban:
- 4Gb Ram
- 128Gb Sata (2x64)
- 5 Ciklusos új akkumulátor

Ezt az iKing-ben 80-ért számítanák be ha náluk veszek valamit. Ezt egy kicsit soványnak érzem. Szerintetek? Manapság mennyiért mennek ezek a gépek?

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#16397) Jorus válasza Romvr (#16396) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mondjuk nagyon sok türelemmel 90 felett, netán 100-ért el lehet adni, bár őszintén szólva elképzelni sem tudom, ki adna ki egy 7 éves gépért 100k-t, amikor ennyiből egy új, jóval erősebb notit vehet bármelyik sarkon. Ezek alapján nagyjából kézenfekvő, hogy 80-nál többért nem számítják be.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#16398) Romvr válasza Jorus (#16397) üzenetére


Romvr
őstag

Akkor mondhatjuk erre hogy egy viszonylag korrekt ajánlat? :F

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#16399) TheMarci válasza Romvr (#16398) üzenetére


TheMarci
addikt

Szerintem is rendben van az ár, meg nyilván olcsóbban veszi be, mint ahogy te el tudnád adni, mert innentől neki kell foglalkoznia vele, van még ezer más díja is (üzletbérlés, stb..), meg igaz az is, amit korábban mondtak, hogy lehet, hogy el sem lehet már adni.

Do You Dream?

(#16400) doc válasza Romvr (#16396) üzenetére


doc
nagyúr

en ennel kevesebbert vettem a 2008-as Alu Unibody MacBookot, szoval szerintem nagyon jo ajanlat (felteve hogy az amibe beszamitjak, nem nagyon tularazott)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.