Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17251) Chiftain


Chiftain
aktív tag

Sziasztok.
Van egy kis problémám, csinálok képeket az iphone-al amiket aztán felrakok a macbook-ra. Az iPhotot használom a képek rendszerezésére, de szerkeszteni a pixelmatorral szoktam. Szerkesztés után a fényképek fejjel lefelé lesznek. Az iphoto rendesen rakja be. A pixelmator is rendesen nyitja meg de miután megszerkesztettem és elmentem jpg formátumban egyből fejjel lefelé lesz. Kimondottan idegesít főleg hogy 2 hete kezdte el előtte nem csinálta. A kérdésem hogy hogyan lehet ezt megszüntetni?

(#17252) Lanash válasza Fr3eWar (#17240) üzenetére


Lanash
aktív tag

Kösz a választ! Nem csak CAD-re használnám! De arra a munkára biztos elég a MBA! CAD pedig tervekhez kell és nem 3d modellezésre.

[ Szerkesztve ]

(#17253) kukucskad


kukucskad
tag

Sziasztok!

Tervezem egy Macbook Retina beszerzését, de nagyon hezitálok. Problémám, hogy sokat hallani a képernyő beégéséről, ami ráadásul idővel rosszabbodik. Van esetleg valakinek tapasztalata ilyen téren? A Late 2013-as kiadásoknál is jellemző még ez a hiba? Garanciába keretében szó nélkül cserélik a kijelzőt vagy akadékoskodnak?

Üdv

(#17254) Fr3eWar válasza kukucskad (#17253) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Igazából én nem is hallottam a dologról, míg itt valaki fel nem hozta.
Az én gépem most egy hónapos, beégésnek elszíneződésnek semmi nyoma. Kopp Kopp Kopp.
De ha lenne az egyértelmű garis csere szvsz.

(#17255) kukucskad válasza Fr3eWar (#17254) üzenetére


kukucskad
tag

Apple fórumon elég sokan írtak róla és youtube-on is sok videót találni.

Alapvetően két gyártó kijelzőit építik be: Lg és Samsung. Az irományok alapján az Lg-vel szoktak gondok lenni. De az hogy pontosan melyik típus kerül bele az már csak utólag derül ki. Van több olyan felhasználó is akik már sokadjára cseréltetik a kijelzőiket.
Nem örülnék neki, ha garancia lejárata után futnék bele egy ilyen problémába, nem lenne egy olcsó mulatság...

[ Szerkesztve ]

(#17256) Criton válasza Fr3eWar (#17254) üzenetére


Criton
veterán

Erről jut eszembe, ami nekem jön most MBP az már late 2013-as?

(#17257) kukucskad : honnan fogom tudni, hogy az-e?

[ Szerkesztve ]

(#17257) kukucskad válasza Criton (#17256) üzenetére


kukucskad
tag

Elvileg annak kellene lennie

(#17258) Jorus válasza Criton (#17256) üzenetére


Jorus
nagyúr

Alma menü, About this Mac, és a CPU-nál látod, hogy IB vagy HW.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#17259) Fr3eWar válasza Criton (#17256) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Igen az már az. Az Apple-től nem is lehet beszerezni új készülékként mást, csak Late 2013-as retinákat (13 és 15 egyaránt) A nem retinából van még a régebbi típus.

Az hogy ez most late, onnan tudod, hogy 2,4Ghz-s az i5-ös porci, meg hogy Iris APU van benne (az csak a Haswell alapú gépekben van, azok meg retinából csak a late 2013-masok)

A gépnek van modell azonosíója ami a te esetedben is 11,1 lesz. Illetve modell száma ami a te esetedben is A1502-lesz. Ez a szám szerepel a géped aján gravírozva is.
Ha jól tudom a közepes 13-mas retinát rendelted, 2,4Ghz/8GB/256GB ami nekem is van.

Ebben a táblázatban tudsz tájékozódni.

(#17260) kukucskad válasza Jorus (#17258) üzenetére


kukucskad
tag

hát igen ebből minden kiderül...de nem egyértelmű amúgy hogy late kerül eladásra? Elvileg azt tud csak rendelni neten keresztül. Főleg az Apple oldaláról.

(#17261) Jorus válasza kukucskad (#17260) üzenetére


Jorus
nagyúr

A CPU alapján könnyen eldönthető a kérdés két kattintással. Mi nem világos neked ebben?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#17262) kukucskad válasza Jorus (#17261) üzenetére


kukucskad
tag

Nekem teljesen világos! Költői kérdés volt, hogy ha valaki az Apple oldaláról rendel miután modellfrissítés történt alapból az újat kell hogy kapja.

(#17263) Jorus válasza kukucskad (#17262) üzenetére


Jorus
nagyúr

Bocsánat a "..."-ot értettem félre ezek szerint. A felvetés jogos egyébként, Apple Store csak az utolsó szériát kaphatja az adott modellből.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#17266) kukucskad válasza Jorus (#17263) üzenetére


kukucskad
tag

Okok :) ha valakinek a kijelzővel kapcsolatban van negatív tapasztalata az írjon :))

(#17269) Paarthurnax válasza kukucskad (#17253) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

En is sokat hezitaltam. Egeszen maig. :DDD Ma rendeltem meg egy 13"-os rMBP-t (i7, 16GB, 256GB). A 11"-os Air-t meg felrakom EBay-re, remelem hamar elmegy. Kicsereltem az eredeti 128-as SSD-t egy 256-osra, de nem hiszem hogy megeri azzal eladni, ugyhogy visszarakom az eredetit.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#17270) Criton


Criton
veterán

Meg is jött a csomag, jó gyorsak voltak, kedden rendeltem, és 9kor már jött is a futár :R

(#17271) dugasz


dugasz
csendes tag

Sziasztok,

van barátnőmnek egy 4.1-es MacBook-ja fekete házzal. Core2duo 2,4ghz, 2gbram, 320gb vinyó,
A helyzet az, hogy nem tudom mit kezdjünk vele. Sajnos az akkuja felmondta a szolgálatot. Még bírta 1-1,5 óráig is, csak elérte a programozott töltések számát és letiltotta magát. (szerintem legalább is ez történt vele)

A kérdésem az lenne, hogy érdemes lenne-e költeni a gépre vagy nem?
amire gondoltam: egy utángyártott aksi (12k) egy SSD (20k) még 2gb ram (5k). Összesen 37ezer ft.
Szóval érdemes lenne-e ennyit rááldozni, milyen teljesítményt kapunk ennyiért cserébe? Vagy adjam el ahogy most van, (kb 50ezret érne) tegyem hozzá a 37ezret lesz 87 ezer FT és vegyek ebből egy relatíve jobb teljesítményű, de mondjuk nem apple gépet? Mennyivel jobb egy macbook ssd-vel 4gb rammal core2duo-val mint mondjuk egy i5-ös procival szerelt SSD nélküli gép ugyanennyi rammal?

(#17272) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Gondolkodom a retinara valtason, kerdesem a kovetkezo:
Van e olyan vki koztetek aki jo aron beszamolna a gepem es rafizetessel valtanek egy uj retinas 13ra.
Gepem a jelenleg is kaphato egyetlen non-retinas 13as MBP i5 procival.
Extrak:
- 8GB Corsair Ram (eredetieket is adom)
- 250GB Samsung 840 SSD (eredeti HHD is megvan, jelenleg TimeMachine kulso keretben)
- AppleCare ervenyes 2015. Dec. 25ig
- Apple taviranyo, taska, fekete vedotok a gepen, makulatlan allapotban van a gep.
Az akksi 85%os. Doboz, tolto, minden gyari tartozek megvan.

A retinas 13asbol a 8GB os verzio erdekelne, 256GB SSDvel. Proci lehet a gyengebbik i5os de mar Iris Graphics-szal.
Elore is koszonom az otleteket.

Semmit sem írok alá!

(#17273) TheMarci válasza dugasz (#17271) üzenetére


TheMarci
addikt

Attól függ, mire használja, és mennyire elégedett vele. SSD nagyon sokat gyorsít a rendszeren. Én a saját gépemet inkább upgradelném a helyedben, mert egyrészt nem szeretnék nem osx-et futtató gépet, meg ha nincs semmi hibája, akkor nem nagy befektetés az új akksi, meg ssd, és jó lehet még egy ideig bőven.

Do You Dream?

(#17274) bull84ghia válasza dugasz (#17271) üzenetére


bull84ghia
őstag

Nekem is hasonló Macbook pro van csak 4gb ram. Szeritem ez a gép családi felhasználásra még sokáig elég lesz szvsz.
Persze ha valaki komolyan dolgozni akar rajta erőforrás igényem programokkal akkor már kevés lehet.
Én nagyon jól megvagyok vele, nem hinném hogy vissza megyek win-re. :U

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#17275) Criton


Criton
veterán

Ti milyen böngészőt használtok? Valamint ha a scroll bar eltűnik, hogyan lehet újra előhozni?

(#17276) TheMarci válasza Criton (#17275) üzenetére


TheMarci
addikt

Chrome Canary-t. Ha elkezdesz scrollozni, visszajön, vagy a syspref/general alatt tudod kiválasztani, hogy eltűnjön -e.

Do You Dream?

(#17277) Criton válasza TheMarci (#17276) üzenetére


Criton
veterán

A magyar apple storeban sajnos nincs benne :(

(#17278) TheMarci válasza Criton (#17277) üzenetére


TheMarci
addikt

Így van, a Google első találata mutatja a letöltés helyét: https://www.google.com/intl/hu/chrome/browser/

Do You Dream?

(#17279) Criton válasza TheMarci (#17278) üzenetére


Criton
veterán

wow köszönöm, miket érdemes egyébként még felrakni?
a hard disk ikonját hogyan tudom az asztalon elhelyezni?

(#17280) TheMarci válasza Criton (#17279) üzenetére


TheMarci
addikt

Finder, prefs - general fül alatt tudod beállítani, hogy mi legyen az asztalon. programokra gondolsz, hogy mit érdemes feltenni, vegyesen bármi, vagy tematikusan?

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#17281) Criton válasza TheMarci (#17280) üzenetére


Criton
veterán

Tematikusan jó lenne.

Felraktam a Chrome-ot, valamint most a VLC-t is, az létrehozott egy ikont az asztalon amit nem enged törölni.
A VLC egyébként gyárilag fent volt? Mert telepítés alatt kiírta, hogy régebbi telepítési fileokat talált.

[ Szerkesztve ]

(#17282) TheMarci válasza Criton (#17281) üzenetére


TheMarci
addikt

Szerintem nem ikon lesz az, hanem a disk imaget mountolta fel, jobbgomb - eject, vagy cmd+e.

És akkor egy gyors lista, mert épp ráérek: :)

Alfred 2 - Spotlight szerűség, csak több dolgot támogat, kb úgy kell elképzelni, hogy elkezded gépelni, hogy spot pa - enter, és spotifyban megállítja a zenét, és ezer ilyen funkciója van.
BetterZip - Winrar szerű
Coda 2 - Notepad++ kiváltó
DaisyDisk - Grafikusan mutatja, mennyi szabad helyed van a HDD-n
iExplorer, iTools - iEszközt kezelni iTunes helyett
iStat Menus - Menubaron mutat rengeteg dolgot, aktuális nethasználatot, cpu, ram, disk használatot, stb..
LittleSnitch - Egyesével lehet a programok hálózathoz férését szabályozni
Gemini - Duplicate finder
MPlayerX - Lejátszó, nekem jobban bejött, mint a vlc
Transmit - FTP
TunnelBear - Ingyen vpn
Vox - Ha le akarok játszani valamit iTunes nélkül

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#17283) trisztan94 válasza TheMarci (#17276) üzenetére


trisztan94
őstag

Miért Chrome? 10.9 óta nagyot ugrott a Safari teljesítménye, perpill nekem az összes többi böngésző lassabb / erőforrásigényesebb.

Kiegészítők meg erre is ugyanúgy vannak.

https://heureka-kreativ.hu

(#17284) Criton válasza TheMarci (#17282) üzenetére


Criton
veterán

Nem engedi "Léptesse ki az alkalmazást" , csak azt nem tudom hogy kell...

(#17285) TheMarci válasza trisztan94 (#17283) üzenetére


TheMarci
addikt

Egy oka van, hogy Safariban nincs favicon, viszont a kedvenceknek a staus baron nincs nevük, mert nem férnének el, csak a képük, amint ezt megoldják, váltok. :)

@Criton: Lépj ki a futó programból, és utána ejecteld az asztalról, viszont a programot meg másold át az Applications mappába. Így:

http://www.youtube.com/watch?v=kmtId6P66AY

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#17286) Criton válasza TheMarci (#17285) üzenetére


Criton
veterán

a másolás kimaradt, így most nem találom a VLC-t, bocsánat, de teljesen új vagyok :(

(#17287) Fr3eWar válasza TheMarci (#17285) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Nálam fenn van mindkettő, alapesetben safarit használok, de ha kell flash akkor jól jön a chorme.
Safari alatt html5 fel van telepítve, tehát a flash videókkal nincs gond, de a bankom oldala stb..

A favikkon nekem is nagyon hiányzott eleinte, de kezdem megszokni a statikus szöveget.

Viszont Safarival netezés, 1080P youtube stb, nem megy fel 40 fok fölé a CPU, chrome esetén a ph fórumozás alatt is 50fok, flash videó meg még e-főlé tornássza.

(#17286) Criton

Én VLC-t használok pedig winien nem szerettem, de itt ez volt az egyetlen ami ki tudta elégíteni az igényeim.
(HDMI-n keresztül kódolatlan hang kiküldése). Elején próbáltam az MplayerX-et tetszett hogy villámgyors, viszont a DTS hang alatt meghasalt, akkor mindenképp, ha MKV-file esetén hangsávot váltottam.
Szóval szvsz VLC.

Flash rendszerszinten történő telepítése nem javasolt, arra van a Chrome, és a beépített Flash támogatása.

[ Szerkesztve ]

(#17288) brumi1024 válasza Fr3eWar (#17287) üzenetére


brumi1024
veterán

+1 a Safari + flashre Chrome kombinációra. Nekem például a nagyítás is sokkal jobban bejön a Safariban.

Mit értesz az alatt, hogy a html5 fel van telepítve? Azt támogatja a böngésző, nem kell hozzá plugin.

A médialejátszó témához: nálam van VLC is és MPlayerX is, alapértelmezettként MPlayerX-et használok. De ha filmet nézek és nem sorozatot akkor XBMC, minőségre és támogatásra az jött be a legjobban (BDISO pl).

[ Szerkesztve ]

(#17289) Criton válasza Fr3eWar (#17287) üzenetére


Criton
veterán

A vlct hogyan tudom újra elővarázsolni? Teljesen eltünt...

(#17290) TheMarci válasza Criton (#17289) üzenetére


TheMarci
addikt

cmd+space, majd begépeled, hogy vlc. Ha nincs, akkor le kell töltened újra.

Do You Dream?

(#17291) Criton válasza TheMarci (#17290) üzenetére


Criton
veterán

ok :R

egyébként ha fent is volt, nem baj ha újra raktam?
Egyébként létezik valami cleaner ami a felesleges dolgokat törli, hasonlóra gondolok mint windows-nál a ccleaner.

[ Szerkesztve ]

(#17292) Criton


Criton
veterán

Ha a dockon egy alkalmazás fölé viszem a kurzort, akkor az ikon miért nem ugrik úgy fel? Bocsánat, de ezt a legtöbb videón így láttam, és nálam teljesen fixek.

(#17293) tDr1v3r válasza Criton (#17292) üzenetére


tDr1v3r
veterán

System Preferences / Dock / Magnification (vagy valami ilyesmi, most nem Mac előtt ülök) alatt beállíthatod.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#17294) Criton válasza tDr1v3r (#17293) üzenetére


Criton
veterán

Megvan, köszönöm. Most csináltam egy Disk benchmarkot, mennyire reális az én gépemhez? MBP 13" 8GB/256SSD:

(#17295) Cyberpunk válasza Criton (#17275) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Firefox. Chrome egy szar itt is.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#17296) kukucskad válasza Criton (#17294) üzenetére


kukucskad
tag

Szia!

Majd egy élménybeszámolót kérnék szépen mert én is tervezem egy rMBP beszerzését :)) win felhasználó voltál előtte?

(#17297) Criton válasza kukucskad (#17296) üzenetére


Criton
veterán

Mai napig igen, kb 2órája vagyok OSX user :DDD

Egy alkalmazást egyébként hogyan lehet törölni? Valamint ha az ember akarja, hogyan lehet újra rakni a rendszert, vagy valami factory reset vagy nem tudom...csak érdeklődés képpen kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#17298) tDr1v3r válasza Cyberpunk (#17295) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Én tök jól elvagyok azzal a szarral.

(#17297) Criton: Az Applications mappából húzd rá a kukára.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#17299) Cyberpunk válasza tDr1v3r (#17298) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem jöhet minden mindenkinek be. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#17300) Criton


Criton
veterán

A touchpad eszméletlen jó, de olyan opciót hogyan lehet előhozni mint ha az egér jobb gombját használnám?
Valamint valaki a "gyári visszaállítás"-ra ? Bár ahogy néztem, itt nem nagyon van ilyen opció.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.