Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16751) negyedes válasza brumi1024 (#16750) üzenetére


negyedes
addikt

mondjuk ja. :DDD de a kollega nem mondta pontosan milye van. :P

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#16752) Fr3eWar válasza negyedes (#16751) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Jogos az lemaradt.

Másik kérdés, másnál is ilde-ben kernel_task 12-20% közöt mozog?
Google-ben rákerestem, és sokra nem mentem, van valami bonyolult leírás ami 10.7-10.8 alatt működik, (lehet hogy 10.9 alatt is) de gondoltam hátha itt okosabb valaki és megmonja mért van ez így.

Chrome bezárása után 1-2% ra lement.

[ Szerkesztve ]

(#16753) negyedes válasza Fr3eWar (#16752) üzenetére


negyedes
addikt

a chrome egy hasznalhatatlan blootware lett. :U windows-on kepes elhasznalni 500 megat 2 tabbol(1 kereses es a gmail)! mac-en is vlm hasonlo etvagya van. :Y szerintem win-en ie11 siman veri.

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#16754) MarKoo


MarKoo
őstag

Kaptam egy PowerBook G4-et, hibás winyóval, amit ki is cseréltem benne. Kaptam hozzá egy 10.5-ös Leopard telepítőt, de hiába teszem be a gépbe, felpörgeti a lemezt, majd kiadja.
A képernyő közepén egy mappa van, benne egy villogó kérdőjellel.

Olvasgattam fórumokat, de nem nagyon jutottam előrébb. Megköszönném, ha valaki tudna segíteni, soha nem telepítettem még Apple gépet. :B

(#16755) Alex91 válasza MarKoo (#16754) üzenetére


Alex91
félisten

Boot kozben nyomd a C billentyut...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16756) MarKoo válasza Alex91 (#16755) üzenetére


MarKoo
őstag

Természetesen próbáltam, semmi. Eddig az open firmware-t tudtam csak behozni.

Kidobja a lemezt, és bejön megint a kis mappa... :U

[ Szerkesztve ]

(#16757) Alex91 válasza MarKoo (#16756) üzenetére


Alex91
félisten

Xar a telepito, vagy az optikai is, esetleg.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16758) bull84ghia válasza trisztan94 (#16715) üzenetére


bull84ghia
őstag

Itt a hiba amire nem találok megoldást :F

kép

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16759) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,
Adott egy OS X Mavericks, minden frissítéssel és egy Windows 7 X64. Mindkettő egy hálózaton van. A Windows-ban megosztottam egy mappát, ahonnan mindent szerettem volna átmásolni az OS X-re. Kb. 6.000 file. Mikor végzett (ForkLift), akkor vettem észre, hogy a mappában levő egyik mappa tartalma csak részben ment át. Megismételtem, akkor is ez történt. Viszont ha ennek a mappának a tartalmát átmásolom a Windows Public könyvtárba és onnan másolom, hiba nélkül végrehajtja. Ezt mi okozhatja?
Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#16760) goldnarmz válasza TigerCat (#16759) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Megállapítható, hogy csak bizonyos típusú / kiterjesztésű (méretű :F ) fileok nem mentek át? Esetleg almappák?

(#16761) bLaCkDoGoNe válasza TigerCat (#16759) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Jogosultságok rendben?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#16762) TigerCat válasza goldnarmz (#16760) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Az összes mp3 fájl volt, mappákban, albumonként. Egy mappában van 17 almappa, azokban összesen 851 fájl. Jogosultságok rendben vannak, egyik sem védett, ráadásul valamennyit átszerkesztettem Mp3Tag editorral és az eredeti infókat törtöltem belőlük.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#16763) -axxon-


-axxon-
tag

van valakinek apple tv-je?
érdekelne hogy böngésző van-e benne.

üdv.

Mindegy, milyen nehéz volt a tegnap, ma mindent újrakezdhetsz.

(#16764) trisztan94 válasza -axxon- (#16763) üzenetére


trisztan94
őstag

[link]
Durva volt. :U

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#16765) trisztan94


trisztan94
őstag

Valamiért a finder sidebar-jából eltűntek a Transmit-el felcsatolt FTP szerverek. Korábban ott voltak a "Shared" címke alatt. Most így néz ki.

Beállítások rendben vannak.

Hogyan tudom visszarakni? :F

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#16766) -axxon- válasza trisztan94 (#16764) üzenetére


-axxon-
tag

kösz a linket, szóval te se tudod.... :R
rá keresetem én is, de érdemlegesen sehol se írtak a böngészőről ezért kérdeztem az apple tv talajokat...

Mindegy, milyen nehéz volt a tegnap, ma mindent újrakezdhetsz.

(#16767) negyedes válasza -axxon- (#16766) üzenetére


negyedes
addikt

mert alapbol nincs benne. ha jol lattam.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#16768) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

safari alatt talált/keresett már valaki olyan extension-t ami a kedvencek sáv könyvjelzői elé favicont tud rakni?
Olyat már telepítettem ami a megnyitott tabokra rakott faviconokat, már csak ezt lenne jó valahogy áthozni a chrome-ból.
Sokkal egyszerűbb ha csak ikon van meg max egy két betű egyből látom hova kell kattintani nem kell elolvasni a nevét és több kifér mint így kiírva a nevét.

(#16769) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Mavericks alatt ajánlott a smartsleep nevű app használata?
2012 MBP-m van és ha este töltőn hagyom, reggelre akkor is hibernálja magát sima sleep helyett.
Az SSD védelme érdekében nem szeretném, hogy a memóriát állandó jelleggel kiírkálja nekem, de kikapcsolni se akarom terminálban ezt a funciót, az ördög nem alszik alapon.
Ezért gondoltam erre a programra, ami a töltöttséget figyelembe véve állítja a hibernálási módokat.
Van valakinek tapasztalata Mavericks alatt ezzel a programmal?

Semmit sem írok alá!

(#16770) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!

Töröltem volna egy progival a Mavericks-ben az egyéb nyelveket, részben jó is lett. Lett 2giga szabad helyem. Magyaron és angolon kívül. de sikerült sajnos a magyar bepipálva hagyni így abból lekapott egy picit a rendszer. Így mos pár alkalmazás elsem indul :( van rá mód, hogy valahogy visszállítsam a nyelvet?
Sajnos a progiban nincs visszaállítás lehetőség :(

(#16771) bmwk1200s válasza atika88 (#16770) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Time Machine mentésed sem volt előtte?

Semmit sem írok alá!

(#16772) atika88 válasza bmwk1200s (#16771) üzenetére


atika88
senior tag

Nem, sajnos :(

(#16773) Fr3eWar válasza atika88 (#16772) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Akkor marad az újratelepítés, és legközelebb előre gondolkodás.

(#16774) atika88 válasza Fr3eWar (#16773) üzenetére


atika88
senior tag

Jááj nekem :W
Viszont appstore-ba sem tudok belépni, így ugye nem tudom leölteni az OS-t. Amikor ugye újra akarom telepíteni a Recovery módban. Tehát ott hiába adom meg az apple ID adataim, arra hivatkozik h nekem nincs még meg az OS-m. Ez esetben csináltak egy bootot USB pendrájvról?

(#16775) Fr3eWar válasza atika88 (#16774) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Hogyhogy recovery-ben nincs meg az appstore-os os-ed?

Azt tudod csinálni, hogy recovery-ben lemezkezelőben formázod a merevlemezt/ssd-t, és újraindítod, ekkor kell majd már neki, a recovery menühöz is internet, és a géppel kiadott gyári os verzió recovery-e be fog töltődni, ott fel tudod azt telepíteni a gyári hozzá járó osx-et, majd ha már benn vagy OSX-ben akkor letöltöd a frissebb (gondolom Mavericks) os telepítőt és frissíted a rendszered.

(#16776) atika88 válasza Fr3eWar (#16775) üzenetére


atika88
senior tag

Mert új felhasználója vagyok a gépnek és első apple IDm és előtte nem töltöttem le ugyebár, mert nem gondoltam, hogy frankón kitörlöm a nyelvet (egy részét) :)) kitörlődött pár gyári app nyelvi csomagja, így ugyebár pl a appstore el sem indul. nem tudom letölteni az IDmal.

Oh értem már. Tehát azt mondod, hogy elsőnek formázzam az SSD-met fullra.
Újraindul, majd újra Recovery mód és megadom neki a wifis házólatunkat és belépek az ID-mal (gondolom ekkor már nem fogja megint jelezni, hogy nem töltöttem le a fiókomba az OS-t). De a géppel a kapott gyári Os mikor töltődik be és hova? vagy az alapból a Recoverbyben van ilyen ssd formázás utáni esetekre?
Az utolsó mondat pedig világos, ok.

Köszönöm a segítséget!

(#16777) negyedes válasza atika88 (#16776) üzenetére


negyedes
addikt

de minek kellett elsosorban is hozzanyulni? :U

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#16778) atika88 válasza negyedes (#16777) üzenetére


atika88
senior tag

Nem bírom ha fölöslegbe vmi helyet foglal :U Nem lett volna itt gubanc, ha nem vagyok figyelmetlen a nyelvek kiválasztásánál :K

(#16779) Fr3eWar válasza atika88 (#16776) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Nagyjából jól látod a helyzetet.

Ha most újraindítod a gépet és CMD+R-el belépsz recovery-be, akkor a jelenlegi SSD-n levő rendszernek a recovery menüje fog betöltődni úgymond offline (nem kell hozzá net) és itt is lennie kell már egy lehetőségnek az újratelepítésre, de ha ez nem menne valamiért, akkor az eszközök menüpontban a lemezkezelő segítségével leformázhatod az SSD-t, és újra indítás után CMD+R gomb megnyomása után csatlakozni kell a wifi-hez, és netről letölti (ha mondjuk 2012-es gép) a mountain lion reovery menüjét, letöltés után belép, és el tudod indítani a mountain lion telepítését. Így fog kinézni az a menü.

És ha fel van telepítve, akkor a rendszerben belépsz appstore-ba bejelnetkezel, megveszed a Maverickset ingyen, és frissítesz rá.

(#16780) atika88 válasza Fr3eWar (#16779) üzenetére


atika88
senior tag

Világos, hát akkor kénytelen vagyok ennek most neki is fogni. Köszönöm a részeletek infókat mégegyszer!

(#16781) negyedes válasza atika88 (#16778) üzenetére


negyedes
addikt

ja ertem. :U mert mostansag ay a 2gb ay eletet jelenti. :W

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#16782) bmwk1200s válasza negyedes (#16781) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Nem a ket gigabajton van szerintem a hangsuly, hanem azokon a feleslegesen nyelveken, amik csak a helyet foglaljak de soha nem fogja hasznalni oket. En megertem, en csak tul lusta vagyok ahhoz, hogy erdekeljen ez.

Vki az en kerdesemre a smart sleeppel kapcsolatosan? Van ebbol ingyesen megoldas?

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#16783) Grougon válasza bmwk1200s (#16782) üzenetére


Grougon
tag

Nézd meg ezt a táblázatot, ha 7-8 évnél (napi 100 Gb írás) nem szeretnéd tovább használni ezt az SSD-t akkor ne foglalkozz ilyenekkel csak használd és kész. (250Gb estén 15 év).

http://www.anandtech.com/show/7173/samsung-ssd-840-evo-review-120gb-250gb-500gb-750gb-1tb-models-tested/3

(#16784) bmwk1200s válasza Grougon (#16783) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Wow. Nem semmi! :C Akkor megnyugodtam, csak nem értem, miért van az, ha hálózaton hagyom a MBP-t és úgy teszem sleepbe, akkor is átmegy egy idő után hibernálásba, de miért?
Főleg, hogy terminálban a hibernálási módok közül kiválasztottam a 0-at vagyis hogy csak sleep legyen...

Semmit sem írok alá!

(#16785) lenpet


lenpet
csendes tag

Udv,

az alabbiakban szeretnek tanacsot kerni - uj laptop vasarlasan torom a fejem (i7 quad, 16GB RAM, 500+ GB storage), es alternativakent felmerul a Macbook Pro is. Leginkabb virutalizacio miatt kell a teljesitmeny, de mivel soha nem hasznaltam mac-et nehany kerdes felmerult bennem:

- Mac OS alatt, virtualboxot futtatva ki tudom hasznalni ugy az eroforrasokat mint PC-n a hyperv vagy vmware desktop teszi?

- bootcampet hasznalva hogyan viszonyul a nyers teljesitmeny egy ekvivalens alkatreszekbol epitkezo PC-hez kepest?

Elore is koszonom a valaszokat!

(#16786) Ear001 válasza lenpet (#16785) üzenetére


Ear001
addikt

Bootcamppel Windowst tudsz telepíteni a gépre, ami nem virtualizálva fut a Mac-en, hanem egy az egyben. Annyi a hátránya, hogy OS X-alatt csendesebb a gép, jobb a hűtés kezelése, kevesebbet megy a merevlemez, de a Win pont úgy fut, mint egy tök ugyan ilyen alkatrészekből összerkaott PC-n.

OS X alatt talán a legjobb virtualizáló program a Parallels, ez gyakorlatilag tökéletesen be tudja olvasztani a Windows az OS X felületébe és használatába.

Kérdés, mit akarsz Win-en futtatni?

[ Szerkesztve ]

(#16787) Fr3eWar válasza lenpet (#16785) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Erre szerintem vegyél windózos gépet. Felesleges lenne a mac felárát megfizetni, ha nem is akarod az osx-et használni.
Ez olyan mintha körtét akarnál enni, de a boltban banánt veszel mert jól néz ki, és drágább, majd otthon nyomsz rá egy kis körtearomát és úgy eszed.

Egyébként bootcamp-el úgy viszonyul kb mintha natúr pc lenne. Viszont ha új gépben gondolkozol, már csak retinát tudsz venni, Arról azt olvastam, hogy a grafikus skálázása windows nem az igazi, de én még nem tettem fel windowst a macbookomra.

[ Szerkesztve ]

(#16788) lenpet válasza Fr3eWar (#16787) üzenetére


lenpet
csendes tag

danke mindkettotoknek a gyors valaszert!

az az igazsag, hogy ha ugyan ezt a konfigot pc laptopban vennem meg, akkor sem jonnek ki sokkal jobban anyagilag (az IPS panel nagyon leszukiti a versenyzok koret, TN-t meg nem szivesen vennek); emellett teny hogy a mac-ek anyaghasznalata es hw minosege koroket ver szinte minden masik gyartora... az OS X-et meg talan meg is szeretem hasznalat kozben.

A bootcamp-tol azert fazok egy kicsit, mert nem tudom mennyire kiforrottak a driverek hozza, es ez mennyit vinne el a nyers vas teljesitmenyebol. Virtualizacioval 2-3 Win2012 domain controllert es kb ugyanennyi W7/W8 klienst kellene futtatnom laborhoz, ezert kell a kraft.

A windows DPI kezelese tenyleg gyalazatosan rossz, tehat bootcamp alatt a retina screen inkabb hatrany, de ezzel egyutt lehet elni.

(#16789) brumi1024 válasza lenpet (#16788) üzenetére


brumi1024
veterán

Ugyan az a driver van Win-re mint egy hasonló hardveres PC-hez. Tehát ilyen szempontból nem lesz különbség.

(#16790) negyedes válasza lenpet (#16788) üzenetére


negyedes
addikt

mac is TN, csak a jobbik fajtabol. :DDD

amugy megfelejsd el a HDD.

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#16791) Fr3eWar válasza negyedes (#16790) üzenetére


Fr3eWar
őstag

TN? - nem.
IPS - retina kijelző "bemutatása" utolsó előtti mondat " Az IPS technológia széles, 178 fokos betekintési szöget biztosít a kijelzőnek, azaz gyakorlatilag minden helyzetből látod a különbséget."

(#16792) negyedes válasza Fr3eWar (#16791) üzenetére


negyedes
addikt

a nem retinak azok igen - tudtommal.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#16793) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Nem nagyon találtam olyan topickot ami a mac-es játékokkal foglalkozna.
Én ritkán játszom inkább csak amikor melóhelyen nincs munka de akkor valami jó stratégiával tenném.
Aki jártas ebben az mondhatna egy pár szót hogy érdemes-e időt fordítani rá.
MBP 2.4ghz 4gb ram nvidia 8600gt 256mb

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16794) GeGexx


GeGexx
aktív tag

Mail app.-ban amikor a bal felső sarokban levő borítékra kattintok nem szinkronizál.. csak akkor tölti le a leveleket amikor jól esik neki.. :D Tudnátok mondani valamit ezzel kapcsolatban?

(#16795) doc válasza bull84ghia (#16793) üzenetére


doc
nagyúr

a Mac-jatek tema engem is erdekel :K
raadasul eleg hasonlo vasam van
mondjuk strategiat pont nem probaltam meg, de eleg sok Steames jatek van, ott neztel mar korul?
bar a Frozen Synapse az valamilyen szinten strategia (pontosabban taktika), es az jo kis jatek

(#16796) Fr3eWar válasza bull84ghia (#16793) üzenetére


Fr3eWar
őstag

starcraft 2?

(#16797) doc válasza Fr3eWar (#16796) üzenetére


doc
nagyúr

van SC2 OSx-re? :Y na ennek utana kell neznem :D
Sajna Steamen nincs, de van pl. ilyen: [link]

(#16798) lenpet válasza negyedes (#16790) üzenetére


lenpet
csendes tag

rakerestem es tenyleg... ez viszont eleg kiabrandito, meg ha a jobbik fajta is. Akkor a refurb 2/3 gen i7 modelleket le is huzhatom a listamrol, csak a retina marad.

a masodik mondatnak mi a megfejtese? :)

(#16799) Fr3eWar válasza doc (#16797) üzenetére


Fr3eWar
őstag

A Blizzard játékok tudtommal legalább kb StarCraft 1 óta OSX-re és PC együtt jönnek (1 telepítőlemezzel).
A stream-es dolgokban nem vagyok otthon soha nem használtam.

(#16800) doc válasza Fr3eWar (#16799) üzenetére


doc
nagyúr

akkor mar csak egy SC2 cd-t kene vadaszni :D
pont azert szeretem a steamet, mert nem kell lemezezni (most is kulfoldon vagyok, nem akarok lemezeket magammal hurcolni, sem az image-et)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.