Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17901) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,

Be van állítva, hogy jelszót kérjen a rendszer, de mégsem kér. Tegnap 19:00-kor lecsuktam a tetejét, ma 9:00-kor felnyitottam és nem kért jelszót. Nem az első eset, random szerűen kéri, vagy nem. A Power Nap ki van kapcsolva... Mi lehet a megoldás?

A másik, hogy nem nagyon látom, miként számolja a hátralévő akkumulátor időt. egyszer 5,5 óra, majd 15. Most éppen 8:22 van hátra. Nem lehet, hogy bekapcsol akkor is, ha le van csukva a teteje?
Tegnapelőtt este teljesen feltöltöttem és táskába raktam. Másnap reggel felnyitottam és 5 órát írt. Egy órával később csatlakoztattam a töltőt, délután lehúztam és 16 órát írt. Nem értem, de szerintem Mavericks bug. Bár ez nem kritikus, alig használom akkuról...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#17902) M@trixfan válasza Xero (#17609) üzenetére


M@trixfan
addikt

Éppen most néztem, hogy a két 15"-os retina MBP úgy van árazva, hogy ha az alap változatot a nagyobbik szintjére hozzuk akkor ugyanannyiba kerül a két gép. Az Apple vagy grátisz adja a dGPU-t a nagyobbik modellben vagy nem engedi át a hasznot a kisebbiknél. Lehet találgatni ;]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#17903) Xero válasza M@trixfan (#17902) üzenetére


Xero
nagyúr

A kicsit nem is nagyon éri meg CTO-zni szerintem.

(#17904) Viszlát válasza M@trixfan (#17902) üzenetére


Viszlát
addikt

En azon nem tudom tultenni magam, hogy 400 fontot kernek a dupla meretu ssd-ert...

Xero: laikusnak leforditanad ezt a cto-zast? :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17905) brumi1024 válasza Viszlát (#17904) üzenetére


brumi1024
veterán

CTO=Customized to order, személyreszabott rendelés. Amikor az Apple Store-ban kiválasztod a géped és utána beleraksz egy nagyobb procit, több memóriát stb.

[ Szerkesztve ]

(#17906) M@trixfan válasza Viszlát (#17904) üzenetére


M@trixfan
addikt

Az a helyzet, hogy nem olcsó az biztos, nem is szeretném az mondani. Viszont ha megnézzük mennyibe kerülnek simán PC-be a PCI-E SSD-k, akkor mindjárt más perspektívába helyeződik a dolog. Ez tipikusan olyan dolog, hogy az Apple tudja, hogy neked a legjobb SSD kell, csak az drága :)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#17907) Viszlát válasza brumi1024 (#17905) üzenetére


Viszlát
addikt

Koszi, nekem a 24 ota a CTO egesz mast jelentett. :) Kozben rajottem, hogy az CTU volt. Nah mindegy...

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17908) Criton


Criton
veterán

Ezeket a CTO modelleket én is néztem, mikor Apple gép vásárlásán törtem a fejem. Amerikában, ha átszámoljuk (tudom, áfa) nem is lett volna vészes, de mikor az apple.hu -n kezdtem összeállítani a konfigurációt, akkor majd kiugrott a szemem... Én minden esetre nem bántam meg a 13" 8GB/256SSD-s gépet. Erős gép ez így is, hordozható és a célnak megfelel.

Ez elég érdekes...

[ Szerkesztve ]

(#17909) Xero válasza Criton (#17908) üzenetére


Xero
nagyúr

Mivel még nem fenyeget, hogy 4K displayt vegyek, így nem tudom kipróbálni, de ciki is lenne, ha egy 15-ös dgpu-s retina mbp nem lenne képes meghajtani egy 4K megjelenítőt normálisan.

Sőt ha belegondolunk egy pár 1440p meghajtása nagyobb meló, aztán mégis megoldható így-úgy.

(#17910) M@trixfan válasza Xero (#17909) üzenetére


M@trixfan
addikt

A kétszeres skálázás (fel virtuális felbontásra, majd le natívra) az ami megfoghatja. Ráadásul a virtuális felbontásnak is lehet nagyobbnak kell lennie mint 4K. Ilyen folyamatoknál az egyik részfolyamat gyengesége már rántja is magával a másikat. Én is remélme, hogy semmi gond nem lesz, de nem annyira triviális a dolog.

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#17911) icezozo


icezozo
addikt

sziasztok!

beszálltam én is a buliba egy macbook air 11" géppel.
ez az első macem :)

olvasgatok bőszen vissza, van mit tanulni az biztos!

http://qwankido.hu/

(#17912) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Egy újabb buta kérdés. Rámásoltam szinte már minden tartalmamat a gépre, köztük a fotókat is.
Mitől van az, h ha egy adott mappa több képet is tartalmaz, megnyitva 1 képet egyszerűen nem tudom lapozni őket. Piktogrammot nem lelek, kurzornyilakra nem reagál, touchmozdulat szintúgy nem.

Köszi!

icezozo

Grat hozzá. Bele fog telni, míg alaposan átszoksz te is. :)

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17913) Misi1979 válasza runner 125 (#17912) üzenetére


Misi1979
őstag

CMD-a gombokkal jelöld ki mindet és nyomj egy szóköz billt:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#17914) Viszlát válasza icezozo (#17911) üzenetére


Viszlát
addikt

En is ezt teszem mar par napja, pedig meg meg sem erkezett. Az a jo, hogy vegso mentsvarkent felmehet ra a jo oreg win, amig tart a tanulas :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17915) Xero válasza runner 125 (#17912) üzenetére


Xero
nagyúr

Képeket nem folderekben tárolunk hanem iPhotoban, Apertureben vagy Lightroomban.
Ha mégis ez kell, akkor list nézet, space és máris lépegethetsz le-föl.

(#17916) runner 125 válasza Misi1979 (#17913) üzenetére


runner 125
nagyúr

Áh, köszi, így már remek. Na erre nem jöttem volna rá.

Viszlát

Mit választottál?

Xero

Jogos, át is pakolok oda mindent.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17917) icezozo válasza runner 125 (#17912) üzenetére


icezozo
addikt

azt mondták a "nagyok" az első hét nehéz lesz de utána már nem :D

( én minden fontosabb anyagot köztük a fotókat is külső vinyón tárolom meg Mega-ba :DD
így nincs ilyen gondom.

http://qwankido.hu/

(#17918) brumi1024 válasza runner 125 (#17916) üzenetére


brumi1024
veterán

Kis pluszinfó: a dupla kattintás vagy a cmd+o kombináció (megnyitás) a megtekintőben nyitja meg a képfájlokat, a space pedig egy gyors kinagyított nézetet ad. Hasonlóan működik ez sok zenénél, dokumentumnál stb.

(#17919) runner 125 válasza brumi1024 (#17918) üzenetére


runner 125
nagyúr

Világos már, köszi.
_

Valamit nem jól csinálok, vagy mitől eszik ennyi RAM-ot? Ma pl. fotókat másolgattamm, böngésző ment, háttérbe zene és most 8gb memória van még 1,5 :F
Két memóriaállapot viszont nem tiszta h mit takar, nyiván nem a jelentésüket nem tudom, csak szimplán azt nem h miért külön jeleníti meg és vajon mire használja.

Wired - 895mb
Acite - 3,96gb
Inactice - 1,82gb
Free - 1,37gb

Ennyit eszik, el kell fogadni, vagy van app amivel a RAM-ot is lehet "üríteni"?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17920) Jorus válasza runner 125 (#17919) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez nem Windows. :) Elég fejlett a memkezelése, ha kelleni fog az adott processhez, fel fog szabadítani az Active-ból is, plusz ott van még 4.2 GB szabadon (Inactive+Free).
Ha nem érzékelsz hibajelenséget, problémát, olyanokkal nem kell foglalkozni, mint CPU- és RAM-terhelés, hőfokok, stb. Ha vmi beakad, azt észre fogod venni.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#17921) Viszlát válasza runner 125 (#17916) üzenetére


Viszlát
addikt

Nagyobbik 15-os retina, a 2.6-os procival megspekelve.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17922) brumi1024 válasza runner 125 (#17919) üzenetére


brumi1024
veterán

Mavericks óta memóriatömörítés van: ahogy nyitod meg az alkalmazásokat mindent a memóriában tart amíg meg nem telik a memória. Aztán ahogy megtelik a régebben használtakat tömöríti, így felszabadítva helyet, és ezeket csak akkor üríti, ha már nincs mód további tömörítésre. Ezért is van a memóriahasználatnál a Tevékenységfigyelőben egy tömörítettségi görbe alul, azt kell figyelni. Nekem nem ritka, hogy 14-15 giga ram "elfogy" pedig csak böngészek meg egy Android Studio fut, de a tömörítettséget mindig minimumon látom.

Mehetne erről egy leírás az első hsz-be, mert nagyon sokszor előfordul ez a kérdés.

(#17923) Solar_Wind


Solar_Wind
senior tag

2011-es MBA-ra érdemes feltenni a Mavericks-et?

(#17924) Jorus válasza Solar_Wind (#17923) üzenetére


Jorus
nagyúr

Kolléga felrakta, semmi negatívumot nem tapasztalt. Állítólag a gyári levelezővel lehet gond, de ő azt speciel nem használja.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#17925) runner 125 válasza brumi1024 (#17922) üzenetére


runner 125
nagyúr

Így ez is világos, köszi nektek.

Nem tapasztaltam semmiféle lassulást, csak zavaróan feltűnt az egyre fogyó memóriaállapot. Win-es berögződés, na. :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17926) Criton válasza runner 125 (#17925) üzenetére


Criton
veterán

En is nehezen szoktam meg :DDD

(#17927) Viszlát


Viszlát
addikt

Ezerfele leiras van a neten a dual boot eseten kozos hasznalatu particiorol. Szerintetek mi a legjobb modja, illetve nektek bevalt leirast is megkoszonnek.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17928) Xero válasza Viszlát (#17927) üzenetére


Xero
nagyúr

Dualbootot old meg BootCamppel, a közös partíció pedig legyen exFAT és kész is.

(#17929) Viszlát válasza Xero (#17928) üzenetére


Viszlát
addikt

Akkor is exFAT ha kulso drive a kozosen hasznalt tarterulet?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17930) Xero válasza Viszlát (#17929) üzenetére


Xero
nagyúr

Igen. Vannak ugyan NTFS-re megoldások, ahogy az összefoglalóban leírtam, és HFS-re is van megoldás Windows alatt, de én kerülném mind a kettőt. Jobb a békesség.

(#17931) Viszlát válasza Xero (#17930) üzenetére


Viszlát
addikt

Rendben, koszi szepen. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17932) Dtomi


Dtomi
őstag

Macbook Pro Újabban az megy, hogy a HD videó nem megy... Szaggat Vimeon és szaggat youtubeon is az 1080p-s videó a rendszer szinte szűz. ötletek?!

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#17933) Blaise válasza Dtomi (#17932) üzenetére


Blaise
veterán

A Youtube flash vagy html5? Milyen böngésző?

(#17934) icezozo


icezozo
addikt

asszony kiakaszt magyar felületű skype kellene nem baj ha régebbi.
ötlet esetleg?

http://qwankido.hu/

(#17935) Dtomi válasza Blaise (#17933) üzenetére


Dtomi
őstag

mozilla + safari

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#17936) trisztan94 válasza Dtomi (#17932) üzenetére


trisztan94
őstag

Jó a háttered :DDD

https://heureka-kreativ.hu

(#17937) Dtomi válasza trisztan94 (#17936) üzenetére


Dtomi
őstag

És vagy 300 ilyen és ehhez hasonló forog egész nap :) letöltés

[ Szerkesztve ]

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#17938) trisztan94 válasza Dtomi (#17937) üzenetére


trisztan94
őstag

Hát én most kihagyom, érdekes véleménnyel lennének az ügyfelek rólam, ha meglátnák, no meg asszonytól is kapnék egy 85MB-ot érő pofonegyüttest :))

https://heureka-kreativ.hu

(#17939) runner 125


runner 125
nagyúr

Van egy Canon MP500-as nyomtató itthon, egyszerűen nem találok alá drivert. :F
Ahogy néztem a nélkül nem is fog menni a nyomtatás.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17940) Jorus válasza runner 125 (#17939) üzenetére


Jorus
nagyúr

Lion-hoz való driverrel próbáltad?

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#17941) Alex91 válasza runner 125 (#17939) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor keressed meg... Vagy csak dugd a gepre, hatha...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17942) runner 125 válasza Jorus (#17940) üzenetére


runner 125
nagyúr

Biztosan nem, de ezt hol érem el?

Alex91

Rádugtam, felismeri, de hozzá kell adnom. A hozzáadásnál a Szoftver kijelölése opció fül alól ki tudok választani tippem szerint már előre telepített nyomtató drivereket, de csak Epson-t és HP-t találok.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17943) Alex91 válasza runner 125 (#17942) üzenetére


Alex91
félisten

Canon honlapja... :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17944) marceeh válasza runner 125 (#17939) üzenetére


marceeh
tag

Ez alapján az OS-X nem támogatja a nyomtatód :(

(#17945) runner 125 válasza Alex91 (#17943) üzenetére


runner 125
nagyúr

Leszedtem onnan a legfrisebb 'Canon drirvert', fel is raktam (előtte át kellett állítanom, h mindegy milyen forrásból származik az adott app, engedje telepíteni), de sajnos nem történt semmi. Továbbra sem jelent meg a hozzáadásnál Canon.

Aztán leszedtem ezt, de ahogy marceeh is jelezte, nincs az MP500 a kompatibilitási listán és sajnos ez a gyakorlatban meg is látszik. Próbáltam MP510-ként hozzáadni, sikerül is, de a nyomatási kép elcsúszott lesz..

Aporpó, a két most feltelepített "driver" hol látszik a rendszerben? Néztem az Alkalmazások - Segédprogramok mappákat, de ott nincs egyik sem.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17946) allein


allein
addikt

Sziasztok. Adott egy program amiből számlákat mentek ki pdf.be, ezt a műveletet windowson nitro pdf creatorral csináltam. A számlázó program is tud pdf.be menteni de az első példányt nem lehet. Mit ajánlanátok ahhoz, hogy ez tudjam megcsinálni macről is?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#17947) trisztan94 válasza allein (#17946) üzenetére


trisztan94
őstag

Már múltkor kérdezted ezt.

Vagy a beépített PDF exportálás, vagy Adobe Acrobat Pro.

https://heureka-kreativ.hu

(#17948) biker válasza allein (#17946) üzenetére


biker
nagyúr

Nyomtatás ablak bal alsó sarok pdf mentése

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#17949) allein válasza trisztan94 (#17947) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen (#17948) biker, neked is :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#17950) TigerCat válasza allein (#17946) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Mintha itt láttam volna valamit erre a célra: [link]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.