Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16951) negyedes válasza TigerCat (#16948) üzenetére


negyedes
addikt

kapcsold ki. :DDD

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#16952) tDr1v3r válasza Def26 (#16950) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Lehet, de egyedi csatlakozós, amihez drága a nagyobb...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#16953) Fr3eWar válasza tDr1v3r (#16952) üzenetére


Fr3eWar
őstag

OWC-nél nem is láttam még a 2013-mas AIR-ekhez SSD-t e-bay-en meg 100papír a 256-os és 150papír az 512-es.

(#16954) TigerCat válasza Jorus (#16949) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Bakker, Mavericks...
Eladom és veszek egy Pro-t.
:D

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#16955) negyedes válasza Jorus (#16949) üzenetére


negyedes
addikt

nekem mar tobbszor is. :DDD mondjuk azert mert volt benne egy badsectoros hdd. miota ssd van benne semmi baja.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#16956) kalimist válasza runner 125 (#16943) üzenetére


kalimist
aktív tag

Nekem haswelles 13" 8/256 van, UI lag nincs, szepen folyamatosan visz mindent. Azt meg hozza kell tenni, hogy a Mountain Lion a vga-nak 512mb video memoriat ad mig a Mavericks 1 gb-ot. Maverickssel allitolag a tavalyi gepek is jobban mennek.

(#16957) Romvr válasza Jorus (#16949) üzenetére


Romvr
őstag

"No offense, de 3 éve van Mac-em, és még sosem fagyott merevre"

Nekem már elég sokszor és kb másfél hónapja van Mac-em. A leggyakoribb hogy altatás közben nem bealszik, hanem a venti egyenletesen gyorsulva elérni a max szintet és úgy marad az idők végezetéig. A proci meg teker mint a vadbarom. Volt hogy lecsuktam, majd egy óra múlva arra jöttem vissza hogy sikolt mint a fene és olyan meleg, majdnem beleolvadt a billentyűzet. Ilyenkor csak a "Power-hosszan" működik. De volt már olyan hogy netezés közben állt meg az egész.

Mondjuk mióta csak a Mavericks van a gépen mintha csökkent volna az ilyen esetek száma, ezelőtt Lion illetve S. Leo. társaságában heti 2 alkalom se volt ritka hogy nem aludt, vagy kifagyott. Utána mindig újratettem a rendszert, mert volt hogy más nem segített (fagyás után 90%-ban vissza se engedett a gép, mert login közben kifagyott).

Érdekesség hogy mikor 1 hétig csak SL-t használtam akkor semmi baj nem jött elő, csak Mav. alatt.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#16958) x.book


x.book
csendes tag

Sziasztok! Lecserélem a régi gépem , és tervben van egy esetleges macbook. A 13-as Air illetve a retinás 13-as pro között vacilálok. Nem igazán játszom rajta, csak nagyon ritkán COD 2 illetve Guild wars 2 szerintetek menne rajta? Illetve bármilyen külső HDD hozzá csatlakoztatható? Érdemes erősebb i7 es procit vagy + ramot rendelni bele? Illetve hogy egérből csak specko jó hozzá? :R

(#16959) doc válasza Romvr (#16957) üzenetére


doc
nagyúr

nekem egyetlen egyszer csinalt olyet, meg az elejen, hogy nem ment el rendesen sleepbe (vagy felebredt kozben? :S), aztan ejjel arra ebredtem hogy uvolt mellettem a venti :D
aztan kikapcsoltam mindenfele felebresztest (halozat, stb), azota alszik ha elkuldom :)

(#16960) trisztan94


trisztan94
őstag

Rendesen laggol a Launchpad. Late 2011 Pro 13", HDD, 10.9. Baromira idegesítő, lehet valahogy javítani rajta?

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#16961) Romvr válasza doc (#16959) üzenetére


Romvr
őstag

Mázlista. :U

Mostanában agyaltam hogy felteszem a Lion-t és azzal szenvedek amíg nem lesz egy újabb gépem, de a 10.9.1-es frissítés után meggyógyult pár hülyesége (pl a Google Drive percenként letette kis méretre az ablakokat és újrarendezte az asztali ikonokat...stb.) így marad, de ha legközelebb rosszalkodik akkor megy vissza a "Nagycica".
Sajnos a Snow Leo nem rendelkezik pár olyan funkcióval amit már megszoktam és nem szívesen szoknék vissza arra a fapados OSX-re. Noha még mindig a szívem csücske ami a stabilitást és a sebességet illeti :P

No de majd remélem nyáron jön egy MBP 2009-2010 agy MBA 2010, azzal csak kevesebbet fogok szívni ;]
Ennek ellenére nincs az a pénz amiért én újra Windows gépet használjak otthon (najó van, egy rMBP ára :D)

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#16962) trisztan94 válasza Romvr (#16961) üzenetére


trisztan94
őstag

Nekem snow leo-n a kerek sarkú gombok idegesítenek nagyon így 10.6< után :D (irodában iMac-en 10.6 van)

https://heureka-kreativ.hu

(#16963) Jorus válasza Romvr (#16957) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nyilván másra, máshogy használjuk az egyébként is eltérő gépeinket. Ez a 3. MBA-m, volt 2010-es, 2011-es és ez most a 2012-es, és egyikkel sem volt problémám, a rendszerekhez sem kellett nyúlni semmilyen szinten. Igaz, én reggel, ha beérek az irodába, bekapcsolom, ott megy egész nap, néha lecsukom közben, és ennyi. Délután kikapcsolom és hazamegyek. Utazás során szoktam még használni, ott is hasonlóképp. A ventit csak játék közben hallom nagy ritkán, igaz, akkor markánsan. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#16964) Xero válasza Romvr (#16957) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha fel sem áll a rendszer loginnál ott más komolyabb bajok vannak. Viszont a reinstall akkor is felesleges. Recovery partition, terminal és minden megoldható. :K

(#16965) Romvr válasza Xero (#16964) üzenetére


Romvr
őstag

Kb 25 perc alatt ott a szűz rendszer asztala, másik 10 perc míg "belakom". Nem fogok konzollal meg recovery-vel vacakolni. Amúgy az első hogy Lion telepítő be, lemezkezelés és jogosultságok meg partíció javítás. Ha a következő bejelentkezésnél megint fagy akkor vissza és megy az új rendszer, vagy TM backup. Mostanában már naponta mentek külső vinyóra TM-el. Bár onnan volt már 1 óra is a visszacsévélés hossza (kb 20 gigát foglal nálam a rendszer)

(#16963) Jorus:
Én meg netre használom, filmeket nézek és Pages-ben írok egy formázás nélküli szöveget. Néha előkerül pár régebbi doc/docx és ennyi. Reggel mielőtt munkába megyek, megnézem a leveleket, ha olyan válaszolok, majd úgyhagyom a gépet. Hazamegyek akkor ránézek a fórumokra, elolvasom a hírportálokat...stb, majd megnézek 1-2 sorozatrészt, lecsukom és pihen reggelig. Hétvégen meg kb csak net és film, ritkán 1-2 óra játék. Nem mondom hogy agyon van hajszolva...

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#16966) Fr3eWar válasza x.book (#16958) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Szia.

Ha játékok érdekelnek akkor a notebookcheck GPU listából nézd ki a videokártyát attól függően hogy mit veszel. Ha új gépben gondolkozol akkor az AIR Intel HD5000 a 13-mas retina HD5100 a 15-ös retina HD5200.
A GPU listát néhány HSZ-el fentebb posztoltam.
Guild Wars 2 szerintem felejtős integrált GPU-n.

Ha hosszabb távra tervezel, akkor ramból érdemes 8GB, prociból elég az i5.
Bármilyen külső HDD-jó (viszont ha NTFS file rendszerű akkor kell egy NTFS beépülő program hogy írni lehessen, az OSX natívan csak olvassa az NTFS-t)

Egérből bármi jó hozzá USB/Bluetooth. Bluetooth beépítve van minden gépben egy jó ideje.

(#16967) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Na kipróbltad a scania-t? :U

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16968) Def26


Def26
félisten

Lehet már kérdeztem, de megkérdem még egyszer. Macbook pro (2013) -ra windows 7 64 bit -et fel tudok rakni? :B

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#16969) Misi1979 válasza Def26 (#16968) üzenetére


Misi1979
őstag

Igen, ráadásul úgy rémlik, csak 64 bitest tudsz felrakni.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#16970) Def26 válasza Misi1979 (#16969) üzenetére


Def26
félisten

Az jó ha egy sima windows 7 home premium oem 64bit -et veszek? [link]

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#16971) peyssou


peyssou
csendes tag

urak,
kis tanacsot szeretnek kerni...
van egy 500gb kulso hdd...kellemesen tele(90%)...
win-es laptop felismeri,gond nelkul,kezeli...
mac csak olvasni engedi,ramasolni mar nem...
mi lehet a nyug???

"az álszerénység részemről istenkármolás lenne..."

(#16972) marceeh válasza peyssou (#16971) üzenetére


marceeh
tag

ha NTFS fájlrendszerű,akkor az lesz a galiba.Az OSX olvasni tudja,írni nem.

[ Szerkesztve ]

(#16973) Tim82 válasza peyssou (#16971) üzenetére


Tim82
nagyúr

Csak külső programmal tudod megoldani NTFS partíció írását, pl. NTFS-3G, Tuxera NTFS.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#16974) Fr3eWar válasza peyssou (#16971) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Téma összefoglaló:

"Tudom írni-olvasni az NTFS fájlerendszerű külső meghajtómat?
Olvasni bármikor tudod, viszont az íráshoz külső megoldásra van szükség. A két legelterjedtebb megoldás a Paragon NTFS for Mac és a Tuxera NTFS."

és ott link is van a két programhoz.

(#16970) Def26

Igen jó. (és tényleg csak 64bites windows megy fel bootcamp-el.)

[ Szerkesztve ]

(#16975) Xero válasza Romvr (#16965) üzenetére


Xero
nagyúr

Egy ilyesmi hiba diagnosztizálása és helyreállítása pedig maximum 5 perc.
Ez továbbra sem Windows.

(#16976) Misi1979


Misi1979
őstag

Ez egy jó ajánlat! Late 2011 13" 1+ év garival 220k

Disclaimer: nincs közöm az eladóhoz, de hátha valakit érdekel.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#16977) peyssou


peyssou
csendes tag

koszonom szepen urak...

:R

"az álszerénység részemről istenkármolás lenne..."

(#16978) x.book válasza Fr3eWar (#16966) üzenetére


x.book
csendes tag

ajaj:S az nagy kár hogy gw nem megy:S bár a neten pár video szerint ugy ahogy kilehet hozni 30-40 fps. Most egy új rMBP és egy lenovo ideapad y510p sli-onn gondolkodok de télleg nem tudok dönteni:S

(#16979) Fr3eWar válasza x.book (#16978) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Hát a low beállítás 30-40fps nem igazán játékra alkalmas.
Szerintem te jobban járnál ha nem vennél almát.

(#16980) trisztan94 válasza Fr3eWar (#16979) üzenetére


trisztan94
őstag

Azért, mert egy játék csak low-on futna el szaggatás mentesen? :U Attól még simán választhatja a macbook-ot, amúgy is írta, hogy nem játszik sokat.

https://heureka-kreativ.hu

(#16981) Fr3eWar válasza trisztan94 (#16980) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Azért figyelted mi a MacBook mellett a másik amin gondolkozik? Egy SLi-s gamer notebook.
Illetve a hsz-éből ítélve "ajaj nagy kár..." nem csak néha napján venné elő a játékokat, aztán kijön valami még újabb gém amihez kevés lesz tényleg az integrált cucc, és szidni fogja magát, hogy mért ilyen gépet vett.
Ahol első sorban a stabilitást, a minőségi anyaghasználatot, pontos illesztéseket (összeszerelést), dizájnt, és a márkanevet (értéktartást) kellett megfizetni, nem pedig a nyers teljesítményt, egy műanyag köpenyben.

(#16982) Misi1979 válasza x.book (#16978) üzenetére


Misi1979
őstag

a Lenovo a Te géped!

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#16983) tDr1v3r válasza x.book (#16978) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Írásképed alapján elég fiatal lehetsz, szerintem maradj az Y510P-nél. :K

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#16984) Fr3eWar válasza tDr1v3r (#16983) üzenetére


Fr3eWar
őstag

ezt már meg sem akartam említeni :) ;]

(#16985) x.book válasza Fr3eWar (#16984) üzenetére


x.book
csendes tag

Most igazán nem ez a fő szempont de jobb lett volna ha eldöcög vmi amivel elütöm az időt(van két konzolom is amin tudok játszogatni):) ugyanakkor eddig számtalan általam vásárolt almás termék dobozán sem volt feltüntetve hogy csak vén sznobok vehetek ilyet?:) (mellékesen azért gondolkoztam a lenovoban mivel ha már közel 400kilót szánok a projektre akkor egy minőségi gépet akarok akár almás akár wines:) :R :R :W

(#16986) Misi1979 válasza x.book (#16985) üzenetére


Misi1979
őstag

Ha minőségi gépben gondolkodsz, a lenovo helyett a hp elitebook, dell latitude szériáit válaszd..

Az apple nem játékgép, viszont a lenovoval nem lehet annyira villantani a spanok előtt.. Télleg nagy dilemma. Én se tudnék dönteni.

[ Szerkesztve ]

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#16987) x.book válasza Misi1979 (#16986) üzenetére


x.book
csendes tag

HP-vel sajnos voltak problémáim Dell-lenovo irányvonalon gondolkodtam:)

Ezt nem értem sajnos,azzal hogy rákérdeztem 2 játékprogramra amivel talán 3 hetente bohockodtam valami vészprotokollt indítottam el az almás társadalomba?:) :C

[ Szerkesztve ]

(#16988) trisztan94 válasza x.book (#16987) üzenetére


trisztan94
őstag

Szerintem arra céloznak, hogy te is tudod, hogy nem lesz elég egy MBP komolyabb játékhoz, mivel elsősorban munkagép és csak villogni akarsz vele.

De amúgy szerintem korfüggetlen, én is 19 éves vagyok, de nem (csak :P) azért van MBP-m, hogy legyen mit előcsapni Starbucksban, hanem mert kiváló munkagép, eddig ehhez foghatót nem használtam, pedig megfordult már pár dolog a kezemben.

https://heureka-kreativ.hu

(#16989) Misi1979 válasza x.book (#16987) üzenetére


Misi1979
őstag

Az elitebook-szériával volt problémád?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#16990) x.book válasza trisztan94 (#16988) üzenetére


x.book
csendes tag

Ha nagyon HC gamerkedni akarok beindítom a ps3-at. Az arra van:) de mivel szerintem el is mondtam hogy nem a játék a fő szempont ez elég érthető. Ha mindenáron játszani akarok szóba se került hogy veszek egy almát. De lassan le is leszek itt beszélve ahogy látom:D leginkább térképészeti szoftvereket meg egy kis solid edge-t használnék ami erő igényesebb. De jelenlegi tudásom alapján a solid az pöpecül megy.

(#16991) tDr1v3r válasza x.book (#16990) üzenetére


tDr1v3r
veterán

CAD meg egyéb tervezős-modellezős területre felesleges Mac-et venni szvsz.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#16992) x.book válasza tDr1v3r (#16991) üzenetére


x.book
csendes tag

Alapszintű műszaki paraméterek megtekintésére olykor olykor.. de végülis mire érdemes amúgy venni?:) mert eddig úgy látom mindenre vagy felesleges ennyit kiadni vagy ugye gyengének van aposztrofálva?:)

(#16993) tDr1v3r válasza x.book (#16992) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Csak egy tényt dobtam be, nem akarlak eltántorítani vagy ilyenek. :N De igen, nekem gyenge, persze én azt hittem hogy komolyabb modellekkel-tervekkel akarod használni.

SolidWorks amúgy nincs OS X-re, úgyhogy számolnod kell azzal hogy Parallels alá vagy a rendszer mellé kell tartanod egy Windows-t is.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#16994) x.book válasza tDr1v3r (#16993) üzenetére


x.book
csendes tag

Igen ezzel számoltam, komolyabb tervezésre,működési modellezésre van másik gépszörny. :R

(#16995) flierqqq


flierqqq
tag

Sziasztok?
Hogy kell screenshotot csinálni OSX-en? :)

Érdekes a világ megosztása - Van akinek Rolexe van, és van akinek ideje.

(#16996) TigerCat válasza flierqqq (#16995) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ezeket használom:
Command + Shift + 3 - Teljes képernyő
Command + Shift + 4 - Kijelölt rész
A képet az asztalra menti, png formátumban.

Itt tudod személyre szabni:

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#16997) czanga válasza TigerCat (#16996) üzenetére


czanga
őstag

Plusz command + shift + 4 lenyomasa utan az egeret a fotozando ablak fole viszed, lenyomod a space-t es ugy kattintasz, akkor szepen befotozza az adott ablakot, es arnyekot is ad neki. :)

(#16998) TigerCat válasza czanga (#16997) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Húha, ez nagyon szép!
Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#16999) trisztan94


trisztan94
őstag

Bootcamp Windows 8 alatt hogyan tudok képernyőképet csinálni print screen nélkül? (Snipping Tool-on kívül. Metro appokat "fényképeznék le", hogy tudjam a dokumentációt illusztrálni képpel)

Volt erre valami kombináció, shift ctr + valami. Nem tudja valaki véletlen?

https://heureka-kreativ.hu

(#17000) TigerCat válasza trisztan94 (#16999) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Alt + Print Screen-t használom, ha önálló ablakot akarok fényképezni.
Ja, bootcamp alatt...
Sorry!

Most jut eszembe, hogy régebben használtam rá egy ingyenes alkalmazást, de már nem emlékszem mi volt. Guglival találtam, csak ennyi maradt meg.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.