Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16051) Ilidzser


Ilidzser
tag

MacBook-oknál mikortól indul a garancia?
Valaki tud segíteni?

(#16052) Blaise válasza Ilidzser (#16051) üzenetére


Blaise
veterán

Amikor megveszed a gépet, és először bekapcsolod.

(#16053) Ilidzser válasza Blaise (#16052) üzenetére


Ilidzser
tag

Csak amikor csekkolom az ellenőrző oldalt, kéri, hogy írjam be a vásárlás dátumát...tehát nem írja ki az első üzembe helyezést...vagy mit rontok el?

(#16054) mstills


mstills
tag

Találkozott már valaki olyan hibával, hogy a kijelzőn a nagyobb sötét tartományok helyett pislákoló zöld pixelek jelennek meg? utánakerestem gyorsan google-n, de csak addig jutottam, hogy valamilyen hardveres hiba lesz.
ezelőttig semmi gond nem volt, most ahogy bekapcsoltam vettem észre.

én kijelzőre tippelnék, mert integrált és dedikált vga-t használva is látható a jelenség.

[ Szerkesztve ]

(#16055) marceeh válasza negyedes (#16048) üzenetére


marceeh
tag

Reméljük! :)) Kellemes ünnepeket mindenkinek! :)

(#16056) Misi1979 válasza mstills (#16054) üzenetére


Misi1979
őstag

Vagy csak simán karácsonyi hangulatba került a gép.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#16057) mstills válasza Misi1979 (#16056) üzenetére


mstills
tag

:DDD akármilyen ideges is vagyok, ezen felröhögtem.

[ Szerkesztve ]

(#16058) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok!
Egy 13-s 2010 mid Macbook Pro 8gb-rammal mennyit érhet manapság?
Karcmentes, doboza megvan, és magyar klaviaturás.
Köszönöm!

(#16059) Peethy


Peethy
őstag

Ti OSX mellé macbookra mit raknátok? Win 8.1 vagy win 7? Csak 120 GB-s SSD van benne, ha ez számít.

(#16060) doc válasza Peethy (#16059) üzenetére


doc
nagyúr

termeszetesen semmit, miert kene barmit mellerakni?
120-as SSD-re meg aztan plane...

(#16061) Peethy válasza doc (#16060) üzenetére


Peethy
őstag

Szükség van winre, tehát valami mindenképpen lesz mellette, nem ez volt a kérdés. :F 120-ason is el lehet férni, korábban pl. épp madgie mondta, hogy OSX + win + adobe cuccok + minden egyéb program és még van 40GB. Van külső vinyóm, a többi cucc oda megy, de a kérdés nem ez...

(#16062) Xero válasza Peethy (#16061) üzenetére


Xero
nagyúr

Win7. Win 8 még mindig nem való nem touch készülékre.

(#16063) Peethy válasza Xero (#16062) üzenetére


Peethy
őstag

Köszi!

(#16064) Xmodule


Xmodule
őstag

Ha a mostani iMac mid 2010 (i3 3,2GHz,7GB DDR3) -be beletennek egy ssd-t akkor szerintetek gyorsabb lenne a pdf-ek görgetése pl? mert igy rendesen beszaggat több oldalas pdf görgetése. és a flash alapu oldalak gyorsabban töltenének be böngészöben?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#16065) negyedes válasza Xmodule (#16064) üzenetére


negyedes
addikt

Pdf gyorsulas lesz. Mondjuk nalam a rendszer nem gyorsult annyit mint win alatti ssd cserevel. Flash meg kaki marad igy is ugyis.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#16066) GeGexx


GeGexx
aktív tag

Egy hetes mbp-nél normális, hogy a battery health app csupán 93,3%-osra írja az akksit?

(#16067) trisztan94 válasza GeGexx (#16066) üzenetére


trisztan94
őstag

kalibráld be

https://heureka-kreativ.hu

(#16068) fluidpwn válasza GeGexx (#16066) üzenetére


fluidpwn
tag

Szerintem ne foglalkozz azzal, hogy egy app mennyit ir. Ha hozza az előirt időt akkor nem kell %-okkal foglalkozni.

Ja és az előbb linkelt kalibrálást nem ajánlanám.

[ Szerkesztve ]

(#16069) TBMC válasza fluidpwn (#16068) üzenetére


TBMC
addikt

nekem 101,67%ot ír

Más: az mitől van, hogy egyszer működik rendesen az istat menus - méri rendesek a cpu és egyéb hőfokokat, egyszer pedig gondol egyet, s végig egy azon értékeket mutat? - és ilyenkor a fan controll sem működik.

valakinek vmi ötlet? :U

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#16070) TBMC válasza TBMC (#16069) üzenetére


TBMC
addikt

ja, istat reinstall sem segített : (

markbellus.hu 

(#16071) GeGexx válasza trisztan94 (#16067) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Ez a kalibrálás mintha még az előd powerbookokhoz lenne.

(#16072) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Sziasztok!
Mostanában nagyon elgondolkodtam a Mac-re váltáson. Valami hordozható gép kellene.
Amire használom: munkaként főként fejlesztés ( PHP, java ), Excel VB és office. Ezenkívül net, filmnézés, zenehallgatás, fotófeldolgozás (PS,GIMP).
Gondolom fejlesztői környezetek léteznek Mac OS-re is, Eclipse úgy láttam van, a PHP-hoz meg vmi syntax highlighting-os editor elegendő.
A fotófeldolgozáshoz van a PS-en kívül valami más alternatíva? Virtualbox is létezik így az Excel is megoldott. Az általános officet jobban szeretném valami OSX-es progival megoldani.
A grafikus képességekkel játékfronton mi a helyzet? Néha szívesen játszanék pl. ilyenekkel: Diablo 3, Skyrim, Baldur's Gate... (van konzol, tehát nem ez a fő igény)
USB vinyót köthetek a Macekre?
A felhasználható keret 150k (max 200k), így csak használt fér bele. Mit ajánlanátok? MB Pro-t vagy Airt (és melyik verziót, évjáratot, stb...)?

(#16073) Xero válasza gilfoyle (#16072) üzenetére


Xero
nagyúr

Minden megoldható a felsoroltak közül.

Ha 15" akkor nyilván Pro, 13"-ból viszont Air-t vennék. Nyilván ami belefér.

(#16074) gilfoyle válasza Xero (#16073) üzenetére


gilfoyle
őstag

Méretileg a 13,3-as Air teljesen jó lenne, de ez ugye nem bővíthető. Mennyire bírja a huzamosabb munkát az Air? Gondolok itt pl. a hűtésre, stabilitásra.
Az Airben nem igazán lehet bővíteni semmit, míg a Pro bővíthető. Az általam megadott árkategóriába eső gépeken mennyire fut jól pl. a Mavericks?
A későbbi OSX verziók esetén a -gondolom- a Maceknél is előny a bővíthetőség?

[ Szerkesztve ]

(#16075) Misi1979 válasza gilfoyle (#16072) üzenetére


Misi1979
őstag

Fenti célokra a max 200-as kerettel jobban járnál egy windowsos géppel. Annyiért i7-4magos, 8giga ram-os, esetleg alapból ssd-s gépet tudsz venni, jóesetben erős dedikált kártyával.

Mac-fronton ebből talán kifutja egy 13"-as i5-ös pro/air, 15"-nál meg egy c2d. Bár előbbinél necces a 200as limited.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#16076) TBMC válasza gilfoyle (#16074) üzenetére


TBMC
addikt

szerintem mkepp pro-t vegyel. 13ban is! sokkal strapabirobb, stabilabb, mebizhatobb, minden teren munkat illetoen. :R

markbellus.hu 

(#16077) Xero válasza gilfoyle (#16074) üzenetére


Xero
nagyúr

Az Air-ben is bővíthető az SSD, csak éppen elég költségesen és nehézkesebb a beszerzése.

Nem vagyok annyira képben a használt piaccal, így elmondom, hogy szerintem mit érdemes venned és utána Te eldöntöd, hogy ilyesmi belefér-e
13-as Air, i5, 8GB Ram, 128-as SSD
15-ös MBP, i5, memória maximumra bővítve, 128-as SSD a rendszerlemez helyén és egy HDD az optibayben

(#16076) TBMC: A kijelző fejlesztésnél meg úgy mindennél kevés. 1440-en már el lehet férni on the go is valamennyire.

[ Szerkesztve ]

(#16078) trisztan94 válasza Misi1979 (#16075) üzenetére


trisztan94
őstag

Én 200.000-ért vettem a 13"-os late 2011 PRO-mat, teljesen makulátlan állapotban, dobozzal, mindennel, szóval nem irreális.

Persze ennyiért Base model volt, semmi upgrade-del.

https://heureka-kreativ.hu

(#16079) gilfoyle válasza Xero (#16077) üzenetére


gilfoyle
őstag

Nos igen, ettől féltem, hogy a megfelelő gép az jóval több lenne mint a keretem, a max 200k-s kategóriában nemigen láttam ilyen felszereltséget, csak C2D-t.

(#16075) Misi1979: Egy Dell Latitude E6530 van, i5, HD4000, SSD. Ez a linux/win vonalon a játékon kívűl maximálisan megfelelő. Pont az OS-ek miatt váltanék, nem hegeszteni, hanem használni akarnám a gépemet.

(#16076) TBMC: Hosszútávon a Pro lenne a megfelelőbb. Ami belefér az árba, 2008-2010(2011) modellek meddig lesznek támogatottak? Érdemes velük tervezni még mondjuk 1 év múlva is?

(#16080) doc válasza gilfoyle (#16079) üzenetére


doc
nagyúr

az en 2008-as MB-omon tokeletesen hasznalhato, megy rajta a Mavericks mint az olajozott villam, szoval a 2011-es vas boven jo lesz meg par evig, ha nem a legujabb jatekokat akarod tolni rajta

(#16081) Xero válasza gilfoyle (#16079) üzenetére


Xero
nagyúr

Egy 2010 körüli MBP 8GB Ram-al és SSD-vel, még bőven használható lesz 2 év múlva is.
Viszont az gondolom nyilvánvaló, hogy nyers teljesítményben nem lesz pariban a mostani megoldásoddal, az OS X pedig nem képes csodákra. Bizonyos workflowkat képes felgyorsítani a kialakítása, de egy render, vagy kód forgatás ugyan úgy teljesítményt igényel.

(#16082) Misi1979 válasza gilfoyle (#16079) üzenetére


Misi1979
őstag

Fentebb már írták, a helyedben maradnék az i5-vonalon, szóval kezdőgépnek, amit javaslok, az egy i5-ös 13"-as Pro, 2011 early/late. Jó ideig támogatott lesz a hardver, jól és olcsón bővíthető. 200-ból neccesen, de meg lehet csípni, a lényeg, hogy magánszemélytől vedd, ne neppertől. Beszeljukmac és hardverapro.hu:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#16083) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Akkor ezt jól átgondolom... Ami szóbajöhet, az egy MB Pro 13, i5, 2011-es modell. Ebbe egy SATA3 SSD belemegy?
Tényleg, milyen a felbontása a Pro-nak a 13 és a 15-ös méretben (2011-es)?

[ Szerkesztve ]

(#16084) tDr1v3r válasza gilfoyle (#16083) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Bele.

13"-on 1280x800, 15"-on 1440x900 vagy 1680x1050 (konfigtól függ, opcionális a hires panel).

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#16085) czanga


czanga
őstag

Sziasztok.

Fogós kérdés.
Vajon milyen felület kezelése van a unibody gépeknek? Régebbi videok csak csiszolást mutattak, vagy mit, de ez nem túl sok infó.

Régóta érdekel, de pontos infót nem kaptam még senkiől.

Átlinkelem az asztali gépek topicjába is, ha nem gond. :)

(#16086) Peethy


Peethy
őstag

Sziasztok!

Próbáltam pendrive-ról win 7 MSDN-t felrakni boot camp-pel, és amikor elkezdi a telepítést, azt írja, hogy a C meghajtó olvashatatlan. Ez mi miatt lehet? A pendrive elvileg jó, és a bootcamp írta ki rá a fájlokat (más kérdés, hogy nem is C meghajtó a pendrive).

(#16087) Peethy válasza Peethy (#16086) üzenetére


Peethy
őstag

Közben sikerült megoldani.

(#16088) brumi1024 válasza czanga (#16085) üzenetére


brumi1024
veterán

Anodizált.

(#16089) Miamiquake


Miamiquake
aktív tag

Hol érdemes AUX kábelt venni?
iPhonet akarok összekötni házimozival illetve cd rádióval.

Ilyesmi kéne csak nem akarok hónapokig várni...

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#16090) TheMarci válasza Miamiquake (#16089) üzenetére


TheMarci
addikt

Gondolom bármilyen media markt, aqua, vagy számítástechnikai üzletben kapható.

Do You Dream?

(#16091) atirag válasza Miamiquake (#16089) üzenetére


atirag
őstag

Ilyet bárhol tudsz venni filérekért. Auchan tesco-ban is akár.

(#16092) Blaise válasza Miamiquake (#16089) üzenetére


Blaise
veterán

"A szállítási idő: 9-12 munkanap, de a postától függően előfordul a 25-35 munkanap is!"

A legtrógerebb eladó típus...raktáron sincs neki az áru, a pénz megérkezése után rendeli meg kínából, no comment.

(#16093) DiVaD válasza Blaise (#16092) üzenetére


DiVaD
senior tag

Ezen már Én is csak röhögni szoktam.... ez tényleg egy tróger.
Amúgy itt egy Aqua link.

(#16094) Miamiquake válasza DiVaD (#16093) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Köszönöm mindenkinek.

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#16095) Romvr válasza DiVaD (#16093) üzenetére


Romvr
őstag

Én is így jártam. Megrendeltem az akkumulátort December 3.-án... az óta is jön. Egy héttel később rájuk írtam hogy a 2-5 napos kiszállítással mi a helyzet, de közölték hogy az ünnepek előtt felhalmozódott a megrendelések száma és...bla...bla...bla...bla. Mondom oké de ha január 2. hetére nem lesz itt akkor a pénzem kérem vissza (PayPal), persze az anyjuk életére is megesküdtek hogy addigra megkapom.

Mondjuk tényleg balf'sszág volt Decemberben megrendelni bármit is :U

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#16096) DiVaD válasza Romvr (#16095) üzenetére


DiVaD
senior tag

Hát nem tudom... Én november végén meg közepén rendeltem meg pár dolgot (kína,hk), de december 8-ig minden ide ért szerencsére. Szerencsém volt.

(#16097) Blaise válasza Romvr (#16095) üzenetére


Blaise
veterán

Én szeptember végén rendelten az Aliexpressről akkus iPhone tokot, ami sosem érkezett meg, december elején tudtam kiverni belőlük a pénzem. A tracking alapján valahol Kínában eltűnt a csomag, ráadásul a seller is megpróbált áthúzni.

Szerintem biztosabb átszokni az ebay-es rendelésre, ahol paypal fizetés van, és mondjuk Angliából küldik a csomagot. Igaz, hogy kicsit drágább, de általában 1 hét alatt megérkezik.

(#16098) Romvr válasza DiVaD (#16096) üzenetére


Romvr
őstag

Novemberben én is rendeltem e-bay-ről és 3 nap múlva megérkezett. Ezért is szoktam inkább külföldről rendelni. Hamarabb itt van és olcsóbb (ami tökéletesen jellemzi Magyarországot. Ugyanazt az ébresztőórát vettem meg majd 2 ezer forinttal olcsóbban mint itt bárhol és a házhoz-szállítás 1 font volt (350 ft). Ha itt rendelem meg 1 várossal odébb akkor a házhoz-szállítás 2000 forint és 1 hét mire itt van.... bakker ha a teaszürcsölőknek megéri 350 forinttért átutaztatni európán 3 nap alatt akkor nálunk miért nincs így?)
Ismerősöm is nyáron vett számítógépet e-bay-en. Ha itt bement a boltba 200k-nál kezdődött amit kinézett. Így megvette 140-ért EU garanciával együtt. Eleve kb 40 ezer az Áfa ha itt akar hozzájutni és akkor a boltok árrését még nem is számolom. A lényeg hogy 60-at spórolt és ugyanazt kapta (mínusz magyar billentyűzet), mint amit nálunk is lehet kapni.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#16099) Romvr válasza Blaise (#16097) üzenetére


Romvr
őstag

PayPal-al fizettem én is, neten máshogy nem fizetek. Csak bazi olcsón hirdették meg az akkut, bárhol máshol 5-10 ezerrel drágább volt. Nah mindegy. Eddigi türelmi rekordom 2 hónap volt kb 3 éve mikor megrendeltem egy videokamerát 60-ért, kifizettem majd vártam. Aztán jött a levél hogy már nem tudják beszerezni ezt a típust de 20-al drágábban van hasonló. Szerencsére 30 napon belül megjött a visszautalás :)

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#16100) irgum


irgum
addikt

Nemrég meg lett említve az aksi. Íme egy lehengerlő aksiállapot az 1 éves gépemből: screenshot

Tudni kell, hogy ritkán veszem le a tápról, sleepbe teszem ha nem használom. Szóval amikor csak lehet tápegységről kell használni a gépet, biztos hogy nem árt neki, sőt...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.