Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16801) bull84ghia válasza doc (#16795) üzenetére


bull84ghia
őstag

Jelenleg ami van az a defense grid és a scania truck simulator és a NFSU 2. Az utolsót egy ismerős rakta fel hogy hogy azt nem tudom, csak az tudom hogy gyári wines lemezről készítette. Sajnos ez nem jelent meg mac-re ha jól tudom, de ezen a téren még nem tájékozódtam rendesen. Szívesen vennék pl egy red alertet, age of empire vagy heroes játékot. Storban ami tetszene az a Supreme Commander 2 jelenleg 20€ de volt már 10€ is, illetve ami jelenleg le van árazva az a company of heroes 14€.
De ahogy a képeket néztem róla lehet az én gépem kevés lenne hozzá.
Starcraftot nem találtam a storban.

Ja és az örök kedvenc warcraft 2, jó lenne nosztalgiázni bele :)

[ Szerkesztve ]

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16802) Tim82 válasza bull84ghia (#16801) üzenetére


Tim82
nagyúr

Régebbi Blizzard játékok szinte mind PC/Mac kiadások, legalábbis dobozos/DVD-tokos formában. Az más kérdés, hogy pl. a Warcraft II, Diablo, Starcraft idején még nem OS X volt, hanem Mac OS 7-8-9.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#16803) hoodoo86 válasza doc (#16800) üzenetére


hoodoo86
tag

Nem kell lemezezni. Blizzard account, es megvasarolhato a jatek. Par szazalek letoltese utan mar lehet is kezdeni a single playert. :)

(#16804) doc válasza bull84ghia (#16801) üzenetére


doc
nagyúr

Warcraft2-re nezd meg a Wargus-t (Stratagus engine), anno Linuxon jatszottam vele Warcraft 1-et, sokkal jobb volt mint az eredeti engine, tuti megy OSX-en is.

erdemes korulnezned meg a gog.com-on is, bar ott sok a nagyon regi jatek, illetve sok beepitett wine-nal/dosbox-szal megy (de megy!)

hoodoo86:
hm, koszi, megnezem a Blizzardot, bar meg egy jatekvasarlos account mar sok lenne, a Steam + GOG + HumbleBundle is boven eleg (sok is, bar a HumbleBundle az nem is kell, szinte minden atpakolhato rola Steamre)

(#16805) kroland20 válasza bull84ghia (#16793) üzenetére


kroland20
tag

Tegyél fel Bootcampel Win-t és bármivel tudsz játszani, ha nincs MAC-re portolva.

(#16806) doc válasza doc (#16804) üzenetére


doc
nagyúr

jol latom hogy a Blizzardnal a Startcraft 2 40 EUR??? :Y
na jo, akkor inkabb keresek ebayen :D

(#16807) negyedes válasza lenpet (#16798) üzenetére


negyedes
addikt

ennyire fontos hogy ips legyen? ha nem szolok nem jossz ra. :DDD

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#16808) Fr3eWar válasza negyedes (#16807) üzenetére


Fr3eWar
őstag

xD az lehet.

(#16806) doc
amit előbb lestem az 40$ volt a blizzard honlapján. Ha átváltod a régiót akkor 1:1-ben váltja a $:€-ra?

[ Szerkesztve ]

(#16809) hoodoo86 válasza doc (#16806) üzenetére


hoodoo86
tag

Vedd meg mashol a kulcsot es be lehet fuzni az accounthoz, mint steam-en. Itt is csak sale idoszakokban szabad vasarolni :D

(#16810) bull84ghia válasza doc (#16804) üzenetére


bull84ghia
őstag

Megnézem majd köszi.

Kroland20: annyira azért nem akarok belefolyni a dolgokba egyenlőre.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16811) doc válasza Fr3eWar (#16808) üzenetére


doc
nagyúr

akar dollar, akar euro, negyvenet nem adok erte
steamen a legdragabb vasarlasom 4.50 EUR volt, ott is mar napokig gondolkodtam rajta :D

hoodoo86:
hm, ez hogy mukodik? lehet csak kulon kulcsot is venni, vagy a cd-hez jar, es ha meg nem hasznaltak fel, akkor 'bevalthatom'?

(#16812) Fr3eWar válasza doc (#16811) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Egy kód csak egyszer használható, és nem átruházható.
Szóval csak bontatlan játékot keress ebay-en ha onnan vennéd.
Kód nélkül még offline módban sem tudsz játszani.
Ha beregisztrálod a kódod a blizzard accountodhoz akkor az onnantól a tiéd, csak az accound "tovább" adásával tudod a játékot/játékokat továbbadni.

Más:

Ki milyen second shell tokot használ macbook-hoz?

(#16813) trisztan94 válasza Fr3eWar (#16812) üzenetére


trisztan94
őstag

Én csak a Tucano-ban bízom, mindig is olyanom volt, bár nem a legolcsóbb.

https://heureka-kreativ.hu

(#16814) TheMarci válasza Fr3eWar (#16812) üzenetére


TheMarci
addikt

Speck SeeThru.

Do You Dream?

(#16815) bull84ghia válasza doc (#16797) üzenetére


bull84ghia
őstag

Ez fent van a storban is csak egy 10-esl drágább.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16816) bull84ghia válasza bull84ghia (#16815) üzenetére


bull84ghia
őstag

Company of heroes sajnos nem indul el :(
Most futhatok a pénzem után. Remélem a starcaft jobb lesz.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16817) Fr3eWar válasza trisztan94 (#16813) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Én is azt rendeltem most.
Az Edigitben próbáltam ami a készleten van kategóriából egy skullcandy 13,3-mas tokot, de úgy lötyögött benne a gép hogy kösz nem kategória volt.
A Tucano-val eddig mindig pozitív tapasztalataim voltak, de azt nem nagyon lehet kapni Kecskeméten, így maradt a rendelés.
Gondolom hétfő körül meg is érkezik.

Amit (#16814) TheMarci javasolt, nézegettem már, és lehet hogy idővel egy olyanra is benevezek, de elsődlegesen most ilyen neoprén tok szerűséget kerestem, amivel be tudom rakni nyugodtan a 15"-os laptophátitáska megfelelő zsebébe.
Az ilyen rápattintós kemény tokból ijoe-n láttam olyat ami már az én gépemhez megfelelő lenne.

(#16818) Beeerka


Beeerka
aktív tag

Sziasztok!

Sajnos eljött ez a nap is, szeretett MB Air-em szó szerint kihullott alólam.

Még pár éve sajnálatos módon, asztallal együtt felrúgták szegényt, szerencsére pár harci horpadáson és a töltő kábel kettévágásán kívül nem szenvedett el nagyobb sérülést, de ahogy teltek az évek, napi szintű hurcolás után, úgy gondolta a zsanérom, hogy ő nem akar többet zsanér lenni, inkább eltöri magát, így jobb oldalon lesántult. Naivan felemeltem a telefonom, és kértem egy hivatalos árajánlatot... 140ezer... Ezt inkább tisztelettel visszautasítottam, és elkezdtem lesni e-bayről alkatrészt, össze is néztem a kis csomagom, gondoltam a két zsanér és a műanyag takaró mellé egy új fedlapot is kap, hogy ismét régi fényében tündököljön. De ahogy ez lenni szokott, más véleményen volt erről, így nemtetszése jeléül fogta magát és felfújta az akkut.

Jelen állapotában eléggé kilátástalan a helyzete, kellene új fedlap, zsanér, takaróelem, akku. Szeretem, de ez barátok között is közel 100 ezer forint lenne, ami sajnos már a jelenlegi piaci értékénél is több, így lebontása vagy jelen állapotban való eladása mellett döntöttem.

Tudom, nem itt kell hirdetni, de most tekintsetek el ettől, aprók között elveszne, itt viszont sok felhasználó látni fogja, szóval, leírom hogy mi van meg: kijelző tökéletes, összes szenzor, kamera megy; alaplapnak nincs semmilyen hibája; wi-fi modul megy; csatlakozópanelek (dc és kimenet) tökéletesek; hangszóró tökéletes; billentyűzet használt, de megy, háttérvilágítása rendben; touchpad megy. (utolsó két elem az akku felfújódása miatt picit mintha deformálódott volna, de nem tudom kizárni hogy maga a ház deformálódott és ezen alkatrészek tökéletesek)

Nem tudom mit ér, nem tudom kit érdekelne, de ha valaki van köztetek, akit érdekelne, írjon egy privátot.

Gép:
A1237, MacBook Air 1.1, 1.6ghz, 2gb.

[ Szerkesztve ]

(#16819) trisztan94 válasza Beeerka (#16818) üzenetére


trisztan94
őstag

No én lehet jövőhéten hozzájutok egy leejtett MBA-hoz (az is 1.1), aminek a háza nagyon rondán sérült, meg egy picit a belseje, össze akarok hozni valamit asszonynak, szóval lehet érdekel majd :K

https://heureka-kreativ.hu

(#16820) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,
Naptár problémám van. Google felületen beállítom az időpontot és az emlékeztetőt. E-mail 1 nappal korábban, jelzés az esemény idején. Ha ugyanezt megnézem OS X naptár app-ban, akkor áttekintéskor azt írja, 2 nappal később. Viszont, ha bemegyek a szerkesztésbe, akkor megint jó. Ötlet?

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#16821) Ear001 válasza bull84ghia (#16793) üzenetére


Ear001
addikt

A GOG.com-on van egy csomó régebbi-nem is olyan régi játék igen olcsó pénzért. Meglepően sok a Mac-en is futtatható változat érdemes csemegézni közülük. Én például imádok időnként megint Dungeon Keeperezni, ráadásul egy csomó régi játékhoz már annyira nudli teljesítmény is elég, hogy röhögve elfut egy Parallels ablakban az OS X alatt a Windowsos változat. Ja, és elég gyakran akcióznak is.

(#16822) bull84ghia válasza Ear001 (#16821) üzenetére


bull84ghia
őstag

:R

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16823) Fr3eWar válasza Ear001 (#16821) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Azonnal venném meg, ha lenne mac-es változat a dungeon keeper 2-ből :)

(#16824) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Egyelőre nagyon nem biztos még, h Mac lesz a következő notebook-om, csak puhatolózom és olvasgatok. Első körben csupán egy kérdésem volna.

ME864MG/A :: MacBook Pro 13" Retina
2,4 GHz kétmagos Intel Core i5
4 GB 1600 MHz memória
128 GB PCIe szilárdtest tárhely
Intel Iris videóvezérlő
9 óra akkuidő

Ezt a konfigot néztem ki, csak 8gb RAM-mal, viszont a 128-as SSD nekem nagyon csekély.
Ahogy néztem ezekben már mSata SSD dolgozik. Vajon utólag én ki tudom cserélni azt 256-osra? A majd 70k felárat kicsit sokallom a 2x-es tárolókapacitásért cserébe.

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16825) TheMarci válasza runner 125 (#16824) üzenetére


TheMarci
addikt

(#16826) tDr1v3r válasza runner 125 (#16824) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Egyedi csatis van benne, nem eSATA.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#16827) runner 125 válasza TheMarci (#16825) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ezzel pont ott vagyok, ha gyári 256-os konfigot választom. :)

tDr1v3r

Hopp, tényleg, csak most látom, h ez hosszabb is, mint az mSata és a csati is eltér.

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16828) Fr3eWar válasza runner 125 (#16824) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Akkor ez valami CTO konfig lehet, mert a gyári kiépítésekben vagy 4G ram, és 128 GB SSD van, vagy 8G ram és 256SSD, vagy van a 3. gyári konfig de ott már 2,6Ghz a proci 8G ram 512G az SSD.
És igen mint az előttem írok is írták pci-e alapú SSD van benne, amit nem könnyű cserélni, tudtommal is jelenleg az OWC kínál hozzá SSD-t, ami amerikában van, ott egy kis postaköltség, stb, szóval jobban megéri a nagyobbat venni. Mármint a közepeset. A 128 valóban nagyon kevés szerintem is. Jelenleg 50G szabad helyem van a 256-ból.

A CTO meg mikor te egyedileg kéred hogy mi legyen benne, mondjuk itt az apple honlapon kiválasztod a típust, és megváltoztatod a konfigot a kiválasztás után, így egyedileg a Te igényed szerint szerelik, így lehetséges mondjuk a 8G ram és 128 SSD.

(#16829) allein


allein
addikt

Üdvözletem. Találtam egy oldalt ahol kaptam ajánlatot következő konfigurációra:

MacBook pro Retina 15" "uj szériás"
2.6 i7
512ssd
16gb ram
"Iris" GT750 M 2gb
Magyar lokalizacio
550.000,-

20% előleg szükséges bankszámlára történő befizetéssel/utalassal, több előleg eseten kedvezményt tudunk biztosítani, cég eseten 0%os áfás számla megoldhato.

Valamiért olyan érzésem van, hogy nem kóser :U Amcsiból akartam hozatni, de lebeszéltek róla. Vélemény?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#16830) Jorus válasza allein (#16829) üzenetére


Jorus
nagyúr

Tekintve, hogy boltban ez most 860.000, nyilván kamu.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#16831) runner 125 válasza Fr3eWar (#16828) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi.

Akkor mindenképpen gyári 256-os konfigot kell nézzek.

Másik dolog, nem láttam még élőben retinát, sokkal szebb a képe? Kollégámnak Air van, annak baromi szép, pedig nomál HD felbontás csak, gyanítom már az is IPS.
Apropó, a retina is az?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16832) tDr1v3r válasza runner 125 (#16831) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Az Air TN paneles, a Retina meg IPS.

A felbontással kapcsolatban biztos vagyok benne hogy leteszed a hajad, brutálisan szép a képe... és a skálázódás miatt még variálható is az asztalméret, szépen el lehet férni rajta szinte bármilyen appal.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#16833) brumi1024 válasza runner 125 (#16827) üzenetére


brumi1024
veterán

PCIe az SSD, jóval gyorsabb mint az mSata SSD-k, bár ebből sokat nem érzel, maximum videovágásnál, ahol számítana jelentősen a szekvenciális sebesség. Az Air is TN, annál a sima Pro-k kijelzője még a TN esetén is jobb, a retina pedig még jobb lesz.

(#16834) Misi1979 válasza allein (#16829) üzenetére


Misi1979
őstag

Nagy eséllyel kamu.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#16835) allein válasza Misi1979 (#16834) üzenetére


allein
addikt

#16830) Jorus, köszönöm a megerősítést :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#16836) negyedes


negyedes
addikt

azt hol tudom beallitani hogy a billentyuzet nyelvet folyamatosan tudom valtani, nem cska az elozo es kovetkezot. Ala windows, Alt+Shitf-el szepen vegig lemeht menni az osszes nyelven.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#16837) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Akik érintettek a játék témában.
Age of empire 3 full grafikán szépen fut és remek kis játék. Holnap C&C 3 és red alert 3 valamint starcraft 2 teszt lesz.
Más téma: Sajnos el kell vetnem az SSD kérdést egyenlőre mert a 256gb nekem kevés volna így HDD kell vegyek. Macbook mennyire válogatós ilyen téren? Egy wd scorpio blue 750gb hdd néztem ki egyenlőre.
Ha jól gondolom a csere folyamata a következő:
biztonsági másolat a rendszerről
hdd csere
maverick telepítése
biztonsági mentés visszaállítása

Elvileg minden megmarad ami a régi hdd-n volt?!

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16838) doc válasza bull84ghia (#16837) üzenetére


doc
nagyúr

en nem bonyolitottam tul a hdd->sdd valtast:
Carbon Copyval SSD-re csinaltam backupot a vinyo OSX particiojarol (meg a recovery particiorol, emiatt kulon szolt a CC), kivettem a vinyot, beraktam az SSD-t, es kesz :)

(#16839) biker válasza bull84ghia (#16837) üzenetére


biker
nagyúr

Seagate momentus xt hybrid sshd
Mást ne

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#16840) Fr3eWar válasza bull84ghia (#16837) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Igen minden megmarad.
Nem tudom hogy azon a gépen hogy van a recovery menü, újabbaknál ilyenkor mavericks telepítés helyett, inkább egyből visszaállítás a biztonsági másolatból (Time Machine) lenne szerintem a 3. lépés, mert a biztonsági másolat tartalmazza kompletten az oprendszert is, így ha nem akarsz Clean installt (és a leírásod alapján nem akarsz, mert ott van utolsó pontként a biztonsági másolat visszaállítása) akkor az új meghajtó behelyezése utána CMD+R és visszaállítás (gondolom külső HDD-ről).

De lehet hogy régebbi gépeknél még nem így van.

(#16841) bull84ghia


bull84ghia
őstag

doc,Fr3eWar: Van még mit tanulnom a rendszerről az biztos, köszi a válaszokat.

biker: nekem ezt hozza az árgép , erre gondoltál?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16842) biker válasza bull84ghia (#16841) üzenetére


biker
nagyúr

Ugy van
Teszt a weblapomon a gerisoft blogban

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#16843) bull84ghia válasza biker (#16842) üzenetére


bull84ghia
őstag

Elolvastam és elég bíztatónak tűnik. Már csak a megfelelő helyet kell megtalálja ahol megveszem majd.
:R

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16844) biker válasza bull84ghia (#16843) üzenetére


biker
nagyúr

Ha csak egy helyed van, akkor ez a megoldas

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#16845) Fr3eWar válasza biker (#16844) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Vagy ha van sok lóvé akkor jöhet a WD Black2 :) ami egyben SSD és HDD is, de külön két meghajtóként kezelődik. 120-as SSD meg 1TB-s HDD

[ Szerkesztve ]

(#16846) rootkiller


rootkiller
őstag

Le kéne cserélni a MacBook-ban a hdd-t egy 60-64gb ssd-re, leginkább az ár lényeges. Mit vegyek bele?

Artengo TR 990 Pro

(#16847) biker válasza Fr3eWar (#16845) üzenetére


biker
nagyúr

Horror árban van :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#16848) Fr3eWar válasza rootkiller (#16846) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Hát szerintem nézegesd az aprót, 10K körül lehet kapni 60/64 gigás ssd-t annál többet nem szabad adni érte, annó volt OCZ Vertex-em 60 gigás, semmi bajom nem volt vele, 2,5 év után hibátlanul adtam tovább.
16-ért ki lehet alkudni 120-ast is már.

(# 16847) Biker
Sajnos el vannak szállva az árral, bár annó ugyanez volt a Seagate SSHD-jével is.
Amerikában is 280$ - 65papír amazonon.

(#16849) bull84ghia válasza biker (#16844) üzenetére


bull84ghia
őstag

Gondoltam rá hogy a meghajtó helyére rakom, de tui hogy utána kelleni fog. Éppen ezért nem.
De az is megfordult még a fejemben hogy egy 256ssd és egy külső hdd. Leginkább képek és videók foglalják a helyemet most is. 40gb csak az iphoto és még a fele sincs importálva a képeknek.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16850) brumi1024


brumi1024
veterán

Én 128-as SSD+NAS-al oldottam meg ezt a problémát. És ha bármit vinnem kell, ami nem fér rá az SSD-re arra ott a beépített merevlemezből "gyártott" külső HDD-m.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.