Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16901) allein


allein
addikt

A 2.0 GHZ, 8 GB rammal, 256 ssd-vel rendelkező 15 colos macbook proban következő vga van: Intel Iris Pro Graphics grafikus egység. Milyen módon lehet kideríteni picivel több infót? Ha jól értelmeztem a sima típusban, CPU-ba van beleépítve a VGA?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#16902) Blaise válasza allein (#16901) üzenetére


Blaise
veterán

Úgy, hogy használod a Google-t. A PH-n is volt róla bemutató.

Na meg ez: [link]

[ Szerkesztve ]

(#16903) allein válasza Blaise (#16902) üzenetére


allein
addikt

Köszönettel :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#16904) doc válasza bull84ghia (#16900) üzenetére


doc
nagyúr

koszi!
meglatjuk majd a SC2-t, 40 ojrot biztos nem adok erte, esetleg ha valahol talalok olcson ebayen beruhazok ra
de amennyi jatekom Steamen meg Gogon van, szerintem boven elfoglalom magam :D

(#16905) bull84ghia válasza doc (#16904) üzenetére


bull84ghia
őstag

Te mivel jàtszol amikor az időd engedi?

[ Szerkesztve ]

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16906) Misi1979


Misi1979
őstag

Csak én WoT-ozok innen?:)

[ Szerkesztve ]

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#16907) doc válasza bull84ghia (#16905) üzenetére


doc
nagyúr

mostanaban tobbnyire a Talisman Prologue-gal Androidos telefonon, wc-zes kozben :DDD
Mac-en altalaban nem sokat jatszom, a Carnage Racing-gel szoktam neha par kort nyomni (autos jatekbol alig egy-ketto van OSX-re a Steamen, pedig ha lenne jo, azt szivesen megvennem :( ), Poker Night 2-vel, ma vettem egy tower defense jellegu jatekot, este kiprobalom, meg van meg jonehany kisebb amivel neha szoktam
A legjobban az duhit, hogy a Euro Truck Simulator 2-bol meg mindig nincs OSX port, pedig regota igerik. Az kb. az egyetlen jatek, amivel kepes vagyok akar egy egesz orat is lenyomni egyhuzamban :D

(#16908) Romvr


Romvr
őstag

Nem nekem szolt a kérdés, de azért belekotyogok. ;]
Én mostanában Star Wars-ra vagyok rágerjedve, biztos valami szezonális betegség. Ezért van most fent a Jedi Kinght 2- Jedi Outcast és a Knight of the Old Republic. Nosztalgiából ötös mind a kettő. Bár csak hétvégén szoktam játszani hol az egyikkel, hol a másikkal. Ezt a két játékot még egész jól viszi ez a 7 éves gép. Majd ha beszerzek egy újabb Mac-et azon már talán komolyabb is fog futni, mondjuk ha Air lesz akkor nem biztos :)

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#16909) Tim82 válasza Romvr (#16908) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az SWTOR a Te MacBook Pro-dnál régebbi, kb. a Late 2006 MacBook Pro-val azonos hardverű Z61p-men is teljesen korrekt módon fut, én is szoktam vele néha játszani. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#16910) bull84ghia válasza doc (#16907) üzenetére


bull84ghia
őstag

Euro truckra van altenatíva én is azzal játszom ;)

Star wars-ból engem az empire at war stratégia érdekelne :U

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16911) doc válasza bull84ghia (#16910) üzenetére


doc
nagyúr

Euro truckra van altenatíva én is azzal játszom
de a nevet bezzeg nem irtad le, mi? :DDD :P

(#16912) Fr3eWar válasza bull84ghia (#16910) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Én ha időm engedi Heroes Of Newerth-el nyomom. Annó még a Warcraft 3 Dota "mod"-ján sokat kockultam, ez gyakolatilag arra épül. (éppúgy mint a lol vagy a dota2 vagy az új blizzardos játék valami heroes of the storm).

(#16913) bull84ghia válasza doc (#16911) üzenetére


bull84ghia
őstag

De nem ám :DDD

Amúgy ez lenne az.
Ahogy nézegettem videókat nem sokban különbözik az általad említett euro-tól.
Pár dolog:
csak scania van
kisebb úthálózat
nincs gps

Nekem már van benne kemény 500km-em. :U

Közben nézd mit találtam neked: [link]

[ Szerkesztve ]

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16914) doc válasza bull84ghia (#16913) üzenetére


doc
nagyúr

wow, koszi :R

Most jon az, hogy nekem semmi nem eleg jo :D
Az elso gondom az hogy ez az Apple Store, en meg nem akarok tul sok store-t "karban tartani", bar vegul is az Apple meg belefer...
viszont igencsak dragak, en az Euro Truck Sim 2-t 4.5 EUR-ert vettem Steamen (igaz hogy akcioban), nalam kb. 5 EUR az a lelektani hatar aminel tobbet egy jatekert nem nagyon adok
de erre alszok meg nehanyat, koszi :D

A Scaniasban az ido es a tavolsag realtime?
Tehat elvezetni vele 500km-t az eltart 8-10 orat? Csak mert az ETS2-ben "ossze van nyomva" Europa, az orszaguton siman le lehet vezetni 10 perc alatt 100 km-t :D Ami eloszor fura, de annyibol jo, hogy porog a jatek.

az viszont hatalmas pirospont hogy mindkettobol van letoltheto demo - viszont az ETS-nel ha jol latom csak windowsos valtozat, ami meg hatalmas fekete :(
mindenesetre a Scania demo jon lefele, nagyon remelem hogy van benne OSX binary is...

ha esetleg tudsz ETS Mac demora linket, azt nagyon megkoszonnem :R
bar ha jobban belegondolok, hogy ezt nekem tutira 8 eurom fogja banni, lehet hogy nem is akarom annyira :D

(#16915) #33846528 válasza doc (#16914) üzenetére


#33846528
törölt tag

Ki az az állat, aki hajlandó realtimeban játszani ilyet?! :D

(#16916) bull84ghia válasza doc (#16914) üzenetére


bull84ghia
őstag

Nem találtam mac-es demo-t. Sajnos csak windowsos van. Scaniaban sem realtime szerintem, akkor szerintem baromi unalmas lenne.
Viszont vannak benne veszélyes fuvarok. Ami olyan mint egy mini játék: fatelepről kitolatás, felhajtás a kompra időre,hegyi úton való hajtás stb. Ez utóbbi nekem nagyon bejött.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16917) doc válasza #33846528 (#16915) üzenetére


doc
nagyúr

hat nezd...
a Desert Bus arrol szol hogy realtime vezess 8 orat keresztul a sivatagon, a nagy semmin, es nincs pause sem, nem hogy jatekmentes
Es ebbol bajnoksagokat rendeznek :Y
szoval ezek utan egy realtime Euro Truck Sim az maga lenne a light casual jatek :DDD

bull84ghia:
ez jol hangzik, megnezem :K
az ETS2-ben is vannak eleg szivatos reszek, fatelep is, sot egyszer valami banyaba kellett munkagepet vinni, ott azert szenvedtem ahogy masztam lefele a banya oldalan a murvas uton :C

(#16918) negyedes válasza doc (#16914) üzenetére


negyedes
addikt

realtime? :Y ilyet sem hallotam meg,

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#16919) bull84ghia válasza doc (#16917) üzenetére


bull84ghia
őstag

Szeritem akkor ez is tetszeni fog ;)

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16920) Lanash


Lanash
aktív tag

Sziasztok!
Olvastam, hogy mivel szoktatok/lehet játszani mac-en. Az lenne a kérdésem, hogy ezeket lehet az integrált videókártyával is játszani vagy mindenképp valami erősebb gép kell hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#16921) bull84ghia válasza Lanash (#16920) üzenetére


bull84ghia
őstag

Az én mac-em paramétereit láthatod az aláírásomban. Elég sok játék megy rajta.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16922) Fr3eWar válasza Lanash (#16920) üzenetére


Fr3eWar
őstag

A Hd4000 az már megfelel egy GT 8600m-nek, szóval nem feltétlenül. Az iris az ezeknél erősebb (HD5100) és ami az új 15-ös retinában van az Iris Pro, meg a HD5100 nál is 2x gyorsabb (kb 4x gyorsabb mint a gt 8600M, megközelíti a GT 650-et is.)

Itt tudsz nézelődni, összehasonlítani.

(#16923) Lanash válasza bull84ghia (#16921) üzenetére


Lanash
aktív tag

Igen pont a tiédet néztem, mert neked kint van, csak nem tudtam hova tenni a 8600 at
Fr3eWar: köszönöm a linket

[ Szerkesztve ]

(#16924) bull84ghia válasza doc (#16917) üzenetére


bull84ghia
őstag

Van egy jóhírem a számodra. Az euro-t szokták akciózni a storeban és az ára a te határod alatt volt, 4.99eur.
Én már be is raktam figyelőbe :)

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16925) doc válasza bull84ghia (#16924) üzenetére


doc
nagyúr

igen, nalam is watchlisten van, es mint mondtam, az ETS2-t is akcioban vettem :C

(#16926) GeGexx válasza doc (#16925) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Bocsi, hogy beoffolok a témátokba de van olyasmi app mac-re mint iOS-ra, hogy értesít leértékelésekről/ideiglenesen ingyenes app-okról? Ti használtok ilyet? Mit ajánlotok?

(#16927) doc válasza GeGexx (#16926) üzenetére


doc
nagyúr

nem off ez, szerintem teljesen ide passzol :)
de nem tudok ilyenrol, en Steamen meg GOG-on szoktam figyelni az akciokat, illetve van egy ilyen learazas-figyelo appom Androidra, de erdekelne egy App Store-os akciofigyelo is :K

(#16928) bull84ghia válasza GeGexx (#16926) üzenetére


bull84ghia
őstag

Én appzapp-ot használok ipad-on. Minden nap küldi az aktuális leárazásokat és ismeri az IOS és OSX appokat is.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16929) GeGexx válasza bull84ghia (#16928) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Ehhez váltani kell US store-ra? Magyarban nem találom. :F

(#16930) bull84ghia válasza GeGexx (#16929) üzenetére


bull84ghia
őstag

Nálam magyarban is fent van.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16931) hoodoo86 válasza GeGexx (#16926) üzenetére


hoodoo86
tag

Appshopper. Weben watchlist-elem az osx-es appot, es ios eszkozon is jelez az appshopper app, ha akcio van.

(#16932) runner 125


runner 125
nagyúr

Valaki használ közületek 13-as Pro Retina-t?

Mennyire helytálló az alábbi videóban látható "röccenés" kifejezés? Tényleg érezni, h küzd a hardver még SSD alól is a nagy felbontású panellal?

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16933) runner 125


runner 125
nagyúr

Illetve egy pontos specifikációs listára is kíváncsi volnék, mert nem teljesen egyértelmű számomra még az sem, h Ivy vagy Haswell alapokról van-e szó. :F

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16934) tDr1v3r válasza runner 125 (#16932) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A videóban szereplő az még régi 2012-es gép (Ivy-vel), azon tényleg érződik a röccenés. Az új Haswell-est nem tudom...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#16935) runner 125 válasza tDr1v3r (#16934) üzenetére


runner 125
nagyúr

Közben felvilágosodom, pontosabban az én hiányosságom, mivel azt hittem a retina panel csak a mostani, Haswell alapú Pro-tól érhető el, de már látom a videó dátumát is. :)
Azt már sikerült kibogarásznom, h az "Iris" iGP jelen esetben egy iHD5100-et takar.
Most már csak a proci kérdéses.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16936) melon válasza tDr1v3r (#16890) üzenetére


melon
tag

Koszonom neked is es Fr3eWar-nak is, meglatom, mire jutok, ha raszanom magam arra, hogy szetszedjem :)

(#16937) Tim82 válasza runner 125 (#16935) üzenetére


Tim82
nagyúr

Miért, itt nincsenek feltüntetve a proci adatai?

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#16938) GeGexx válasza bull84ghia (#16930) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Se HU se US store-ban nem találja.. fura :F

(#16939) brumi1024 válasza runner 125 (#16935) üzenetére


brumi1024
veterán

(#16940) bull84ghia válasza GeGexx (#16938) üzenetére


bull84ghia
őstag

Ipadon nézed?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16941) Fr3eWar válasza runner 125 (#16935) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Én is pont az a videó miatt óckodtam a 2012-es retina 13-tól.
Így a Haswell-es mellett döntöttem. Ezen nem veszek észre semmi akadozást. De ha teheted és a méret nem korlát akkor az új 15-ös retinát vedd. Én már gondolkozom a cserén.

(#16942) HoTDoG


HoTDoG
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy mid 2012-es macbook pro-t nyüstölök, már ha lehet igy nevezni a böngészést, office alkalmazásokat, filmnézést, iphone fotó tárolást. Gondolkozok, hogy leváltsam egy mid 2013-as, 128 SSD-s Air-re, mivel a HDD néha a legalapvetőbb dolgokat is képes belassitani és egyre inkább vonzóbb az air vékonysága.
Kérdésem, hogy mi az amit veszithetek egy ilyen váltással? A nagyobb tárhelyet külső vinyóval szerintem meg lehet oldani. Ugyanakkor a pro-ból ha kiveszem az optikai meghajtót, helyére SSD, máris van egy gyors gép, ami viszont kevésbé mobilis. Milyen feladatoknál érezhető a gyengébb proci? Előreláthatólag a videóvágás és a kemény grafikai munka nem szerepel a terveim között.

Előre is köszönöm a véleményeteket!

(#16943) runner 125 válasza Tim82 (#16937) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi, kerestem még tegnap este, de nem leltem.

brumi1024

Neked is.

Ez a hardver már meggyőzőbb lehet. Megnézem majd élőben valahol, illetve valamilyen videótesztet is keresek róla, mert a röccenéses jelenséget nagyon nem szeretném tapasztalni. Akkor inkább lemondok a retina kijelzőről.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16944) GeGexx válasza HoTDoG (#16942) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Én a helyedben SSD-t raknék inkább a pro-ba. Mi az, hogy kevésbé mobilis? A 0,5kg tömegkülönbségre gondolsz ami a mid2012 mbp és az új 13"-os mba közt van? :D

(#16945) hoodoo86 válasza HoTDoG (#16942) üzenetére


hoodoo86
tag

Ha csak a sebesség a gond, akkot tegyél ssd-t a pro-ba. Ha könnyebb, vékonyabb gépet, nagyobb felbontasú kijelzőt, hosszabb akkuidőt akarsz, akkor cserélj air-re. Veszted a bővíthetőség lehetőségét (memória, tárhely) az air-el.

(#16946) TigerCat


TigerCat
nagyúr

HELP!

Alkalmazást akartam váltani és megfagyott a gépem. Semmire nem reagál. Ha a tetejét lecsukom, akkor sem történik semmi. Mit lehet tenni?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#16947) TheMarci válasza TigerCat (#16946) üzenetére


TheMarci
addikt

Nyomd a kikapcsológombját sokáig.

Do You Dream?

(#16948) TigerCat válasza TheMarci (#16947) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Más esetleg?
Mint a feladatkezelő Windows-on?

Kezdem unni, hogy 1-2 hetente van valami hasonló...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#16949) Jorus válasza TigerCat (#16948) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az tevékenységfigyelő nagyjából, de ha nem reagál semmire, akkor nem fogod tudni elindítani. No offense, de 3 éve van Mac-em, és még sosem fagyott merevre. Próbáltál utánajárni, mi okozza?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#16950) Def26


Def26
félisten

MD760MG/A gépeken lehet cserélni az ssd -t?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.