Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16101) TBMC válasza irgum (#16100) üzenetére


TBMC
addikt

nekem azt mondogattak eddig, hogy jobban esik neki, ha feltoltom mindig, lemeritem, s ezt kovetoen toltom. es ezt ismetlen ciklusonkent, ahelyett, hogy tapon hagyjam. de akkor ezt megfogadom, eleg biztato :)
:R

markbellus.hu 

(#16102) irgum válasza TBMC (#16101) üzenetére


irgum
addikt

A bevitt ciklusokkal öregszik az aksi, minimális a romlása ha mindig tápon van. Tudom, hogy a 40%-on tartott aksi az optimális, de ha ki akarnám, akkor se tudnám kivenni a gépből. Elhanyagolható a romlás ha tápon van, az előző macbookomnál is ezt tapasztaltam (80 ciklus 98%). Ez tapasztalat, hallgathatsz rám. ;)

(#16103) Romvr válasza irgum (#16100) üzenetére


Romvr
őstag

Azért az a 8500 mAh kemény! :Y

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#16104) irgum válasza Romvr (#16103) üzenetére


irgum
addikt

Jaja! :Y
Úgy tudom a 15-ös retinában a legnagyobb az aksi.

Most töltődőtt fel teljesen: screenshot

Még annyi, hogy ma húztam le először 1 hónap után a töltőről...

(#16105) DiVaD válasza Romvr (#16098) üzenetére


DiVaD
senior tag

Ez így teljesen igaz. Vaterára akkor megyek fel, ha eladni akarok valamit és nem HA profiljába illik bele az adott termék. Olyan meg ritkán van, hogy nem olyat adok el....:)

(#16106) TBMC válasza irgum (#16102) üzenetére


TBMC
addikt

ezt megfogadom, akkor amikor tudom, taprol hasznalom majd :) :R
nekem 6468mah. 13" Pro retina late 2013 cto

markbellus.hu 

(#16107) Mykl válasza Mykl (#16049) üzenetére


Mykl
tag

Utámnna néztem a dolognak és megnyugtató hogy nem csak nállam jelentekzik a hiba.
Több Apple forumon ís felkerült a kérdés és sehol nem volt rá egyértelmű válasz. A legtöbb helyen azzal zárták hogy BUG és majd javításra kerül.

Senki nem tapasztalta ezt a hibát?

Jobb ma egy Alma, mint holnap egy sem!

(#16108) TBMC válasza Mykl (#16107) üzenetére


TBMC
addikt

FCP ;)

markbellus.hu 

(#16109) czanga válasza brumi1024 (#16088) üzenetére


czanga
őstag

Köszi! :R :))

(#16110) -axxon-


-axxon-
tag

kis segítséget kérnék.
van egy 2010 white macbook-om, ha veszek egy Apple Mini Displayport- HDMI átalakítót, akkor tudok tv-n filmet nézni a macon keresztül?

Mindegy, milyen nehéz volt a tegnap, ma mindent újrakezdhetsz.

(#16111) GeGexx


GeGexx
aktív tag

Ha berakok egy SSD-t egy MBP-be utána egy az egyben a programjaimmal együtt át tudom rakni az OSX-et rá? Az OWC kínálatából használat közben mennyire van különbség a 3G és a 6G közt?

(#16112) Def26


Def26
félisten

Sziasztok.

Adott egy macbook air 2013 gép. Microsoft office -t telepítenék rá (rendesen megvásárolnám). Most egy samsung series 9 notebook van 128GB SSD -vel. Office telepítve van rá, de mivel nagyon nagy méretű az oputlook archive ezért egy micro sd kártya van a gépbe dugva amire külön ki van "mentve" az outlook .pst fájl (30gb).
Nos nézegettem a macbook air gépeket és nem igazán tudom mivel jönnék ki jobban. Ha kicseréltetem a 128gb ssd -t 256gb -ra, vagy ha marad a 128gb és veszek mellé egy sdxc 64gb kártyát? Ebben az esetben az lenne a kérdés, hogy osx rendszeren van e lehetőségem a microsoft office .pst levelezés fájlokat a memória kártyán tárolni úgy ahogy pc -n?

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#16113) Romvr válasza GeGexx (#16111) üzenetére


Romvr
őstag

"Ha berakok egy SSD-t egy MBP-be utána egy az egyben a programjaimmal együtt át tudom rakni az OSX-et rá?"

Elvileg igen, gyakorlatilag nekem HDD-»SSD váltáskor sok gond jött elő, pedig 1:1-ben lett kopizva az egész partíció. Lefagyogatott a rendszer, nem indult pár program...stb. és a jogosultság/kötet javítás se hozott érdemi eredményt így kénytelen voltam egy szűz mavericks-et feltenni.
De itt a fórumon is írták hogy másnak azóta is gond nélkül megy a gép. Egy próbát megér, de előtte azért Time Machine-t ereszd rá. :U

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#16114) negyedes válasza Def26 (#16112) üzenetére


negyedes
addikt

Eleg nehezen tudod kicserlni az ssd, speci cucc es draga is. Officefor mac 2011 outlookjaban van egy bug ami 2x csatolja az alairasokat es joval butabb mint a wines megoldas. Varjuk a 2014 verziot.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#16115) Def26 válasza negyedes (#16114) üzenetére


Def26
félisten

Ohh, az nem jó hír. :( Amúgy a pst fájl import/export működik ugye?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#16116) Jorus válasza Def26 (#16115) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#16117) negyedes válasza Def26 (#16115) üzenetére


negyedes
addikt

mukodik igen, bar en inkabb a beepitett mail hasznalom, nagyon buta, sok hulyeseget csinal, de legalabb rerndesen kuldi a maileket.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#16118) Def26


Def26
félisten

Hát inkább úgy döntöttem, hogy parallels 9 -el (ami nem is olyan drága) telepítem fel a win 7 -et. Dolgozni gondolom abban is tökéletesen lehet.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#16119) Jorus válasza negyedes (#16117) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nekem nincs semmi gondom az Outlook-kal, rendben működik 2 exchange, 2 IMAP, 4 POP3 fiók szinkronizálásával.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#16120) tDr1v3r válasza negyedes (#16117) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Én Sparrow-t. Buta, de elég nekem...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#16121) TBMC


TBMC
addikt

sajnos OSX en tenyleg iszonyat buta az outlook :( remelem hamarosan piacra vagjak a 2014et :U

mas: ha a jovoben, mikor lejar a gari az MBP-mrol, a 128gb ssd-t szeretnem nagyobbra cserelni. szabvany ssd van bennuk, amit megkapni barmely boltban? vagy az apple erre is egy speci cuccot csinalt?

elore is koszi! :R

markbellus.hu 

(#16122) tDr1v3r válasza TBMC (#16121) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A Retinában spéci csatis van (2013-asban forrasztott is lehet a PCI-E csatoló miatt), a simákban SATA. Utólag cserélni nem éri meg szerintem, inkább rendelek úgy gépet hogy alapban nagyobb van benne...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#16123) Ilidzser


Ilidzser
tag

Sziasztok!

Valaki hozzáértő segítsen nekem lsz, hogy mi lehet a baj a fnyképfeltöltéseimmel. Windows alatt, ha kártyáról másoltam fel a fényképeket, simán kiolvasta az Exif adatokból, ha el volt forgatva és úgy mentette, majd bárhova másoltam, tettem fel Vaterára képeket, helyesen töltötte fel.
Most ugyanígy csinálom, csak OSX-en. A Finderből megekintőben jól is jeleníti meg, de pl. amit Vaterára töltöttem fel képet, azt visszafordítja, illetve win-es gépen is rossz.
Mi lehet a hiba vele?

(#16124) Romvr válasza negyedes (#16114) üzenetére


Romvr
őstag

"Eleg nehezen tudod kicserlni az ssd, speci cucc es draga is"

Nekem az egyetlen ami az Air vásárlásától viszatart az a spéci Apple féle SSD. Ha normál boltit is tudnék bele tenni, vagy HDD-t akkor venném-vinném.
Ahogy az új MBr is spéci SSD kártyás lett 0 integrált memóriákkal, optibay lehetőség nélkül, így ha ingyen kapnám is cserélném egy korábbi verzióra. Menne bele mostani 64Gb SSD + 1Tb HDD.

Ami így tetszik a 13"-os szegmensből az a 2010-es MB, mert abban még van nVidia kártya így GPU-t is be tudok vonni bizonyos feladatokba, ha kell.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#16125) Def26


Def26
félisten

Elég sokat járunk Ausztriába. Kint sokkal olcsóbbak az apple laptopok. Átlagban olyan 40-50k -val ráadásul 2-3 év gari van rajta. Kérdésem, hogy ezek nemzetközi garanciák vagy csak helyileg a boltba szól?

Gondolom a billentyűzet kiosztáson kívül nincs semmi eltérés a gépek között. Ezt néztem ki, 956€. [link] Ez kb. 286k. Itthon nem is látok 330k alatt.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#16126) GeGexx válasza Def26 (#16125) üzenetére


GeGexx
aktív tag

apple.at szerint nem sokkal olcsóbb.. Melyik boltban nézted?

(#16127) Def26 válasza GeGexx (#16126) üzenetére


Def26
félisten

www.redcoon.at, cyberport.at, de nézhetem a többit is. [link]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#16128) trisztan94 válasza tDr1v3r (#16120) üzenetére


trisztan94
őstag

Sparrow az nem discontinued, tehát nem érkeznek újabb verziók?

https://heureka-kreativ.hu

(#16129) negyedes válasza Jorus (#16119) üzenetére


negyedes
addikt

egyiknel sem duplazza az alairasokat? nalam 2 pop, 1 imap, 1 exchange van es mindenhol jelentkezik a problema.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#16130) Jorus válasza negyedes (#16129) üzenetére


Jorus
nagyúr

Csak a 2 db céges exchange-nél használok aláírást, de nem dupláz semmit. Most kipróbáltam IMAP és POP3 fióknál is, de ott sincs duplázás. Ha új levelet kezdek, és kiválasztom, melyik fiókról szeretném küldeni, akkor beteszi az adott accounthoz tartozó aláírást, ha pedig válaszolok egy adott fiókba érkező levélre, akkor is az adott fiók aláírását illeszti be, de akkor sem duplán. 14.3.9-es verzió, ha ez számít vmit.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#16131) tDr1v3r válasza trisztan94 (#16128) üzenetére


tDr1v3r
veterán

De, viszont jól működik nálam Mavericks alatt.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#16132) Romvr


Romvr
őstag

Mavericks tegnap elkezdte azt hogy pl a google-ra kiírta "nem találja a szolgáltatót", vagy hogy "ön nem csatlakozik az internetre". Ez ma tetőzött abban hogy lényegében semmilyen oldalt nem tudtam megnyitni csak az X+1-edik probálkozásra. Viszont mellettem a Windows-os gép ugyanarra a WIFI-re kapcsolódva simán és gyorsan szörfözött.

Kérdés: Mi a nyűves franc történhetett?

Most betöltöttem a "szomszéd" rendszert egy sima Lion-t és itt is megy minden mint a karikacsapás. Szóval a kérdőjelek száma hatványozottan záporozik a fejemben. :F

Kezd Windows utánérzésem lenni, hogy hetente teszem újra azt a francos Mavericks-et, mert bár gyors, meg jól megy, ennek ellenére mindig előjön valami amitől a hajam szálanként őszül. :W
Lehet belakom ezt a Lion-t aztán átcopyzom az SSD-re. Talán ez nem őrül meg hetente filmnézés és netezés mellett.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#16133) Misi1979 válasza Romvr (#16132) üzenetére


Misi1979
őstag

A wifi haladó beállításainál csináltál dhcp-megújítást?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#16134) Romvr válasza Misi1979 (#16133) üzenetére


Romvr
őstag

Azóta Router reset is volt gyári beállításokra de továbbra is ezt csinálja. az érdekessége, hogy skype pl tegnap ment és közben kaptam a safari-tól az üzenetet hogy nincs internet kapcsolat. Aztán rá 2 perccel a skype is elhasalt, de a wifi folyamatosan kapcsolatban volt, egyszer sem szakadt meg a jel. A LAN viszont ilyen esetben is működik mert elég gyakran használok RDP-t a média szerverre. Azzal nem volt gond akár csak a LAN Stream-el.
Most két lehetséges problémát látok, vagy a Router járja a végét, vagy esetleg a Mac-ben lévő wifi kártya. Mert kábelről még nem tapasztaltam ezt a jelenséget

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#16135) negyedes válasza Romvr (#16134) üzenetére


negyedes
addikt

szerintem akkor mac wifi kartyaja, nncs lehetoseged elhivni olyan valakit akiknek macje van es probaljatok ki masik mbp wifijet is.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#16136) Romvr válasza negyedes (#16135) üzenetére


Romvr
őstag

Sajnos nincs, de egyre gyanúsabb nekem a Router. Most Ethernet kábellel használom és amikor a Routeren változtattam egy beállítást, Apply-t nyomtam a Router elsötétült és az egész Mac lefagyott. (persze a Router újraindította magát, de hogy pont abban a pillanatban feküdt ki a Mac minimum gyanús)
Ráadásul ha 5Ghz-s Win laptoppal az 5Ghz-re kapcsolódom ugyanezt csinálja mint a Mac. Minden 3. oldalfrissítésre jön csak be az oldal mert "a kiszolgáló nem található". Ennyit a fél éves Asus routerről 20 ezerért. Még egy márka amit kerülök mint a pestist (a TP-LINK után).

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#16137) negyedes válasza Romvr (#16136) üzenetére


negyedes
addikt

es 2,4 ghz mit csinal? vagy szukseged van az 5-re?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#16138) marceeh válasza Def26 (#16127) üzenetére


marceeh
tag

a cyberport-os világgaris :))

(#16139) Misi1979 válasza Romvr (#16136) üzenetére


Misi1979
őstag

Véletlenül nem wr740n?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#16140) Romvr


Romvr
őstag

(#16139) Misi1979:
Nem, N53-as

(#16137) negyedes:
A 2,4Ghz-n már boldog vagyok ha megvan a 2Mbájt/s az utóbbi időben, az 5Ghz-n viszont 11,5 állandóan. Nem mindegy amikor a gépek között másolgatok. :K
Érdekesség hogy kb 1 hete kezdte el folyamatosan csökkenteni a 2,4-en a sebességet, mert ott 9,6-10Mbájt/s-el ment. Most meg mindegy mit állítok, hogy resetelem akkor is 2Mbájt/s a max... 5Ghz-n meg néha megszűnik az összes Wifi jel csak LAN marad kb 2-3 percig, majd visszajön. Régen 2 hetente egyszer megcsinálta. Amúgy FW update óta van ez így, lehet visszateszem a gyárit, az csak buta volt, de legalább működött.

Most azt csináltam hogy kilőttem a rádiókat (2,4/5) rádugtam egy 2,4Ghz-s AP-t az egyik portra és azon megy szét a wifi. Nem csak gyorsabb a net, de most már 6.5Mbájt/s-el tudok másolni a gépek között 2,4Ghz-n. Igaz ez fele az 5Ghz-nak, de háromszorosa az ASUS teljesítményének. És egyenlőre stabilan jön a Wifi, nem csinálja azt mint az ASUS-nál.

Szóval úgy néz ki nem az MB-om ment tönkre (kop-kop-kop), hanem a Router haldoklik.

Kérek egy ironikus "hurrá"-t mindenkitől :DDD

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#16141) Xero válasza Romvr (#16140) üzenetére


Xero
nagyúr

Környéken nem került be egy új hálózat közeli, vagy azonos csatornán?

A MBP-nál pedig a 2.4GHz felejtős. Az OS X kext nem engedi a dupla csatornát csak 5GHz-en. Ergo az elméleti maximum is 150Mbits.

(#16142) Romvr válasza Xero (#16141) üzenetére


Romvr
őstag

Új eszköz nem került bele és a csatornákkal is szórakoztam már. Minden jel arra mutat hogy a Router szarakodik. Az 5Ghz-t a 2007-es MBP-n nem tudom tesztelni de a céges lapos már tudja, így azon mértem. A referencia gép LAN-on van Gigabites aljazattal (noha a Router csak 100-at kezel). 1db 3Gb-os fájl másolása SMB (win shared) kapcsolaton. A cél gép pedig 2,4Ghz-n az MBP és a Céges Win lapos, 5Ghz-n meg csak a Win lapos.

Most jelenleg a teszteredmények:
ASUS 2,4Ghz = 2Mb/s (16Mbps) (MBP ebben az esetben 2,3-ra ment fel 18Mbps sebességre)
ASUS 5Ghz = 11,5Mb/s (92Mbps)

3 éves D-Link AP-t az ASUS-ra kötve:
2,4Ghz = 6,5 MB/s (52Mbps) (bár elvileg 150Mbps-t is tud, de előttem nem merte még megmutatni soha)

A kettő közötti tapasztalati különbség:
ASUS WiFi = a net szakadozik, percenként közli az internet kapcsolat hiányát, vagy a kiszolgáló elérhetetlenségét
ASUS LAN (kábel)= Minden baró, csak a kábel néha lefagyasztja az MBP-t. :)

D-Link AP = Minden megy mint a karika-csapás, csak max 52Mbps sebességgel. Majd megnézem hátha ezt fel tudom tornázni szintén 100 magasságára (sose vacakoltam beállításokkal).

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#16143) anorche1


anorche1
őstag

Sziasztok!

Haverom pár órával ezelőtt vett egy új 2013 -as macbook air -t, de miután alvó módba rakta a gépet, nem fogadja el a jelszót. Mit tud tenni?
Állítása szerint biztosan nem üt félre, és caps lock sincs bekapcsolva.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#16144) Xero válasza Romvr (#16142) üzenetére


Xero
nagyúr

Hogyne tudnád tesztelni? A mid 2007-es MBP támogatja az 5GHz-t.
Parancsolj egy debian iso másolása a MBP-ról a MP-ra 5GHz-en 20-23MB/s-el (1.gen Time Capsule).

(#16145) Def26 válasza marceeh (#16138) üzenetére


Def26
félisten

Ez biztos? :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#16146) marceeh válasza Def26 (#16145) üzenetére


marceeh
tag

Cyberport ist "Apple Autorisierter Service Provider" (AASP)
tuti,én is náluk vettem a laposom,csak németben.Egyszer volt eddig szervízben.. sorozatszám alapján rendben is volt :)!

[ Szerkesztve ]

(#16147) tDr1v3r válasza Def26 (#16145) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Minden akkus Mac világgaris.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#16148) Def26 válasza marceeh (#16146) üzenetére


Def26
félisten

Köszi. Nem rágtam át magam a leírásban, mondjuk ennek egy oka van, hogy semmit sem tudok németül. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#16149) Xero válasza Def26 (#16148) üzenetére


Xero
nagyúr

Az összefoglaló nem dísznek van. ;]

"Mennyi és milyen garancia van a gépekre?
Jelenleg egy év világ garancia van Magyarországon az Apple termékeire, amit az Apple Care Protection Plan megvásárlásával (gép típusonként eltérő az ára) három évre bővíthetünk."

(#16150) brumi1024 válasza Xero (#16144) üzenetére


brumi1024
veterán

Mi az a program a status baron, ami a hálózati forgalmad mutatja?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.