Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17051) Solar_Wind válasza Cyberpunk (#17050) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Escape-pel is kilép a teljes képernyős módból. A CMD+M-et én is szoktam használni egyébként.

(#17052) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!

Két problémám keresi megoldását...

1: betudom e állítani os x alatt, hogy az egér kurzorja autómatiksan ráugorjon (példáu)l a Kuka kiürítése parancsnál a megjelenő "Biztos benne, hogy ki akarja üríteni?" ablakocska Ürítés gombjára? Tehát nem akarok mindig odamászni rá, hanem csak egyből ugorjon oda és csak egyet kelljen érintenem....

2: NTFS külső winyómhoz feltenném, a Paragon programot. Viszont telepíteni már nem tudom, mivel kapok egy néhány tömörített zipes állományt és hiába tömöríti azt, azokat ki nem tudom telepíteni, mert vmi fájlt hiányol folyton....hol a hiba? :U

Köszi a segítségeket!

(#17053) Fr3eWar válasza atika88 (#17052) üzenetére


Fr3eWar
őstag

használd az entert.

(#17054) Jorus válasza atika88 (#17052) üzenetére


Jorus
nagyúr

Miféle zip?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#17055) negyedes válasza Fr3eWar (#17053) üzenetére


negyedes
addikt

sokhelyutt nem megy az enter.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#17056) sirály69


sirály69
őstag

Az előbb bekapcsoltam a macbook pro-m. Akkuról ment.
2 perc után egyre erősödő égett szagot éreztem! Kerestem, hogy honnan jön a szag, de kiderült biztosan a mac-ből! :O :O :O
Le vettem a hátlapot és megnéztem, hogy mennek-e a ventik, de mind a kettő pörög és a tiszták is, a bordák lamellái között sincs semmi...
Az akku nem volt meleg és a hűtőbordák sem.
Van valami ötletetek? :F
Elméletileg garis lenne a gépezet, de nem tudom leellenőrizni, mert ha begépelem az apple oldalán a gyári számot hibát ír ki az oldal, hogy a kérést nem tudják teljesíteni... :W

Szerver Hosting Debrecenben

(#17057) atika88 válasza Jorus (#17054) üzenetére


atika88
senior tag

Van alapból egy rar állomány, amit egyből kibont egy mappába ugye....egy ez van a mappába...de ezután se tovább. A telepítés sehogyse indul el sehonnan! :

(#17058) negyedes válasza atika88 (#17057) üzenetére


negyedes
addikt

hivatalos forrasbol van?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#17059) TheMarci válasza negyedes (#17058) üzenetére


TheMarci
addikt

Gondolom nc**e-ról van, onnan meg nem érdemes mac-es cuccokat tölteni, elég sok a szemét, meg már bőven van újabb verzió. Brokens****s a mac-es progikra szakosodott oldal. (és ez most nem feltétlen warez, meg lopás, mert egy rakat ingyenes, meg egyéb app is van fenn, plusz fórum.)

Do You Dream?

(#17060) atika88 válasza TheMarci (#17059) üzenetére


atika88
senior tag

Köszi a tippet :K

(#17061) sirály69 válasza sirály69 (#17056) üzenetére


sirály69
őstag

Másnak sem megy a garancia ellenőrzés?

Szerver Hosting Debrecenben

(#17062) TheMarci válasza sirály69 (#17061) üzenetére


TheMarci
addikt

Nekem sem jó, esetleg telefonon próbálkozz.

Do You Dream?

(#17063) sirály69 válasza TheMarci (#17062) üzenetére


sirály69
őstag

:R Ma nincs support?

Szerver Hosting Debrecenben

(#17064) TheMarci válasza sirály69 (#17063) üzenetére


TheMarci
addikt

Nope. :(

Az Apple támogatási szolgáltatásának hívása: 06 80 983 435
Közép-európai idő szerint 08:00 és 16:00 között (hétfőtől péntekig).

Ide üsd be a sorozatszámod, hátha lesz valami: https://getsupport.apple.com/ProductSelector.action

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#17065) sirály69 válasza TheMarci (#17064) üzenetére


sirály69
őstag

:R
"Proxy Error" :U

Szerver Hosting Debrecenben

(#17066) Jorus válasza atika88 (#17057) üzenetére


Jorus
nagyúr

Erre utaltam, igen. A program a gyártó oldaláról .dmg kiterjesztéssel tölthető le, és fizetés után aktiválható. Ha .zip-ed van, az tört verzió, tehát nem illendő a fórumon ehhez segítséget kérni. Pláne, hogy egy 20 dolcsis szoftverről van szó.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#17067) sirály69 válasza TheMarci (#17064) üzenetére


sirály69
őstag

Sikerült megnézni. Még márciusig garanciális...

Szerver Hosting Debrecenben

(#17068) TigerCat válasza TigerCat (#17018) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Holnap megyek Bp-re, megnézem élőben is a 13-as Pro-t.
Nem bírok dönteni...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#17069) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Miylen dvd-t érdemes venni amire tudok írni MBP-val? Készítem a családi videókat imovie-val és az idvd-vel azokat szeretném lemezre írni de ami itthon van azt nem esi meg :O

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#17070) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Szerintetek ezt az Apple iBook G4-et megéri elhozni ennyiért?

Egyik barátomnak kellene, régen volt egy ilyenje, de el kellett adnia anyagi problémák miatt, most nosztalgiázásra venni csak meg, netezésre, esetleg youtube videók megtekintésére.

Samsung S9

(#17071) biker válasza Víz Elek (#17070) üzenetére


biker
nagyúr

NEM!
flash alatt összecsinálja magát, YT videókon főleg

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#17072) Víz Elek válasza biker (#17071) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Értem, köszönöm! :R

Tehát akkor alapvető netezésre sem alkalmas egy deákért?

Samsung S9

(#17073) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Adott egy külső USBs HDD tele adatokkal, egyébbel, de NTFS.
Olvasással nincs gond, de ugye az írás... Át lehet formázni úgy exFatra, (eleve érdemes e?) hogy megmaradjanak az adatok?
Köszönöm előre is.

Semmit sem írok alá!

(#17074) sirály69 válasza sirály69 (#17056) üzenetére


sirály69
őstag

Most délután csináltam mentést a rendszerről(mielőtt megy az almáriumba).
2 órán keresztül ment+ nyüstöltem is egy kicsit de most nem érződik az égett szag és nem is kapcsolt ki menet közben! :Y
Most mi van???? :F

Szerver Hosting Debrecenben

(#17075) hoodoo86 válasza sirály69 (#17074) üzenetére


hoodoo86
tag

por is lehetett, de mindenképp nézesd meg szervízben

(#17076) negyedes válasza bmwk1200s (#17073) üzenetére


negyedes
addikt

ketlem.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#17077) Fr3eWar válasza bmwk1200s (#17073) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Win alatt simán lehet, bootcamp vagy ismerős gépe, esetleg céges gépen :)

(#17078) bmwk1200s válasza Fr3eWar (#17077) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Na ácsi!!!
Azt akarjátok mondani, hogy az OSX képtelen megformázni egy lemezt, úgy, hogy az adatok ne vesszenek el? Ez most komoly? Erre még anno az xp is képes volt 10 éve... nem mondjátok komolyan ugye?

Semmit sem írok alá!

(#17079) TheMarci válasza bmwk1200s (#17078) üzenetére


TheMarci
addikt

Azért az elég bátor vállalkozás, ha az ember úgy változtatja a lemez formátumát, hogy vannak rajta adatok, xp ide, vagy oda. :)

De a kérdésnél maradva szerintem nem tudja, én tényleg nem próbálkoznék vele, még ha tudná is.

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#17080) Jorus válasza bmwk1200s (#17078) üzenetére


Jorus
nagyúr

Na ácsi!!! :)
Ha formázol (ez alatt alacsony szintű formázást értünk), akkor Win alatt is elveszik minden adat. Pont.
Amire te gondolsz, az szerintem a filerendszer módosítása lesz formázás nélkül. Ezt a win a kiindulási és a cél filerendszertől függően tudja. De ahogy TheMarci is írja, Win alatt sem egy hétköznapi művelet filerendszert cserélni formázás és így az adatok elvesztése nélkül. Anno csináltam FAT32-ről NTFS-re, az ment is, de visszafelé már sehogysem, hiába Windows.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#17081) bmwk1200s válasza Jorus (#17080) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Pontosan arra gondolok amit írsz, hogy maga a rendszer partició volt fat32-őn és önmagát átalakította ntfsre, ami nagy szó, és jelen esetben erről szó sincs, hisz egy külső vinyót kellene átalakítani. Azért ez meglepett, hogy nincs rá mód terminalból...
Na mind1, akkor marad a Tuxera...

Semmit sem írok alá!

(#17082) Cyberpunk válasza bmwk1200s (#17078) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A formázás az adatvesztéssel jár mindenképp, csak hogy helyén kezeljük a dolgokat. Erre a Windows sem képes. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#17083) Jorus válasza bmwk1200s (#17081) üzenetére


Jorus
nagyúr

Oké-oké, de FAT32-ről átállni NTFS-re az adatok elhelyezkedése, szerkezete miatt sokkal egyszerűbb, mint NTFS-ről FAT32-re. Ez utóbbi nem is tudom, sikerült-e vkinek. (Szerk.: értelemszerűen a filerendszeren tárolt adatok elvesztése nélkül.)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#17084) Fr3eWar válasza bmwk1200s (#17081) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Hát ha a fele szabad akkor tudod azt csinálni, hogy csökkented a partíció méretét a felére, létrehozol egy exFAT partíciót a felszabadult helyre, átmozgatsz mindent oda, majd tölöd az NTFS partíciót, és végül megnöveszted az exFAT-et a teljes lemezméretre.

(#17085) negyedes válasza bmwk1200s (#17078) üzenetére


negyedes
addikt

hat a filerendszerek mar csak ilyenek. :DDD

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#17086) czanga


czanga
őstag

A nagy "melyik a leggyorsabb OS X" kérdés itt is érdekes lehet, ha nem vagyok pofátlan az átlinkeléssel. :U

[ Szerkesztve ]

(#17087) Jorus válasza czanga (#17086) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez így picit értelmetlen kérdés. Hozzá kellene tenni, hogy milyen hardver esetében vizsgáljuk a problémát.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#17088) czanga válasza Jorus (#17087) üzenetére


czanga
őstag

Erre énis gondoltam, de csak érdekesség képpen tettem fel. Ugyanis véleménye erről szerintem mindenkinek van, talán rá tud bökni az egyikre, és tapasztalat is akad, de...

Sajnos igen... Mindenkinek az évek alatt valószínüleg több gépe is akad/akadt, így nehéz egyszerű konklúziót levonni.
Lehet tényleg értelmetlen a dologba belemenni.

(#17089) peyssou


peyssou
csendes tag

urak,

kis segitseg kellene,ha van valaki vajtfulu...
:)
powerbook g4...10.5.8.
a rendszerbeallitasokbol nem engedi megnyitni a hangbeallitasokat(elkezd gondolkodni majd nem csinal semmit vadul...)...
csak a hangeroszabalyozo mukodik felul,igaz,az hiba nelkul...
ha zenet hallgatok (itunes vagy vlc)egyik-masik mappat indokolatlanul recsegteti...
(no ezt most nehez lesz leirni,de kb arrol van szo,hogy amig az egyik mappat minden gond nelkul lejatsza addig a masiknal "recseg",mintha torz/tulvezerelt hangot adna le...de ha megnezem a tulajdonsagot akkor kb minden ugyanaz,mp3/320 vagy flac mappaknal is...)

otlet esetleg???

[ Szerkesztve ]

"az álszerénység részemről istenkármolás lenne..."

(#17090) Miamiquake


Miamiquake
aktív tag

Üdv

Első generációs Macbook AIR vásárlásánál mire kell odafigyelni?
Egy dobozos jó aksis szép darab reális ára mennyi?

Köszönöm előre is.

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#17091) Misi1979 válasza Miamiquake (#17090) üzenetére


Misi1979
őstag

Szerintem nem érdemes már 1gent airt venni..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#17092) tDr1v3r válasza Misi1979 (#17091) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Szerintem se, harmatgyenge, meg ha jól emlékszek az alap HDD is lassú benne, az SSD meg nehezen beszerezhető hozzá.

Amúgy a zsanérra érdemes figyelni, az volt a típushibájuk.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#17093) Miamiquake válasza Misi1979 (#17091) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Hölgynek lenne és a keret ennyit enged, igényel hardveresen pedig: net és skype.

Tudom a zsanérokra figyelni és melegednie sem kellene, de esetleg típushiba?

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#17094) czanga válasza Miamiquake (#17093) üzenetére


czanga
őstag

Az azokban lévő HDD sem egy életbiztosítás, így érdemes majd megvizsgáld az állapotát egy DriveDX app segítségével pl, illetve vihetsz pendrive-on továbbá egy coconut battery-t, hogy az aksi állapotát is ellenőrízhesd.

(#17095) trisztan94 válasza czanga (#17086) üzenetére


trisztan94
őstag

10.9, bár néhány helyen piti bugokat találok, de alapvetően nagyon meg vagyok vele elégedve.

https://heureka-kreativ.hu

(#17096) Miamiquake válasza czanga (#17094) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

:R észben tartom.
80-100ezer reális lehet árban?

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#17097) Misi1979 válasza Miamiquake (#17096) üzenetére


Misi1979
őstag

Szerintem még az is sok..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#17098) czanga válasza Miamiquake (#17096) üzenetére


czanga
őstag

Ahogy a kolega is mondja sok, de a piac diktálja az árakat, így majd meglátjátok mennyirt sikerül beszerezni egyet. Alkudni kell, és alaposan körbenézni. :K

Viszont én elgondolkodnék helyetekben egy MacBook-ban is azért. Ami olcsóbban megvan, és késöbb mehet bele SSD is, és akkor is 80-90-ben megáll. Bár ha a hordozás a cél, akkor érthető, de SSD-nélkül nem lesz valami fürge a gép.

Magunk ellen is beszélek kicsit:

Netezni és szöveget szerkeszteni egy 14-es Thinkpad is tökéletes lenne, és laptopsystem-éknél olcsón tudsz venni, és azok sem nehéz gépek.

[ Szerkesztve ]

(#17099) Miamiquake válasza czanga (#17098) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Köszönöm mindkét észrevételt.

A dizájn a lényeg egy nő esetében, minden más mellékes. :B

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#17100) Misi1979 válasza Miamiquake (#17099) üzenetére


Misi1979
őstag

Az nem lesz mellékes, amikor egy sima facebook-görgetés megfogja..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.