Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19501) #45997568 válasza mcwolf79 (#19499) üzenetére


#45997568
törölt tag

A szoftveres reszleg bamulatosan osszekapta magat es eleg stabil, jol mukodo csomagokat adtak ki mostanaban. Az atszervezes jot tett neki, biztos van meg mit javitani, de szoftveresen a zold oldalon is vannak hibak. Ha 5 evvel ezelotti hibak alapjan itelnek meg egy termekkategoriat ahol evente jonnek uj termekek es ujjitasok, technologiak az eleg maradi szemlelet lenne ;)

Fury X-el semmilyen szoftveres hibat nem talaltam (nem is kerestem) az elmult fel evben, masnak elofordulhat. Egy eros kartya johetne, szivesen vennek ujra AMD-t :K

(#19502) gbors válasza mcwolf79 (#19499) üzenetére


gbors
nagyúr

Az lehet, hogy valamelyik másik HW-rel összefügg, viszont a 480-as PCIE power problémája ezt a felvetést is új megvilágításba helyezi...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#19503) rocket válasza #45997568 (#19501) üzenetére


rocket
nagyúr

Ezzel a konkluzioval varjuk meg az ev veget, mert szeptember vegetol, december elejeig szokott jonni az AAA jatek domping.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#19504) Laja333 válasza #16729600 (#19497) üzenetére


Laja333
őstag

Senki sem mondta, hogy hibamentes. Viszont mindkét félnek vannak problémái e téren. Nekem konstans bajaim vannak laptopban 950m-el, mégse állítom, hogy NV nem tud drivert írni. Ellenben AMD-re ez a tévhit lett konstans, annak ellenére, hogy náluk is már "csak" idegesítő bugok vannak.
Az olyan vélemények, mint a gborsé is, felelősek azért, hogy manapság is eltántorodik valaki Radeontól a driver miatt.

(#19505) Laja333 válasza mcwolf79 (#19499) üzenetére


Laja333
őstag

Még jó, hogy Geforce-al ilyen nem történik meg. :DDD

(#19506) #35434496 válasza Laja333 (#19504) üzenetére


#35434496
törölt tag

Én inkább gbors èrveit tartóm valósnak mint Abu féle víziókat amiből már évek óta nem láttunk semmit.
mlinus :DDD :C

[ Szerkesztve ]

(#19507) mlinus válasza Laja333 (#19505) üzenetére


mlinus
őstag

azért nem semmilyen detektívmunka kellett ehhez a 3 esethez 3 különböző oldalról :DDD

(#19508) Egon válasza mlinus (#19507) üzenetére


Egon
nagyúr

Na ja, és - mivel rajta kívül senki sem írt még csak hasonlót sem a ph-n - ráadásul kénytelen saját magát idézni... :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19509) Laja333 válasza mlinus (#19507) üzenetére


Laja333
őstag

Sokáig is tartott, legalább 5 másodperc volt. Először is be kell ütni Google keresőjébe, hogy "GTX 1070 black screen" majd leütni az "Enter" billentyűt. Van ott több eset is.

(#19508) Egon

Egyszerűbb belinkelni, mint legépelni. :U Attól, hogy homokban van a fejetek, még fennáll a hiba. ;]

[ Szerkesztve ]

(#19510) wjbhbdux válasza nubreed (#19498) üzenetére


wjbhbdux
veterán

úgy fest hogy előbb lesznek kint a 1060 custom kártyák mint a 480..

/s

(#19511) Szeszkazán


Szeszkazán
senior tag

Ezek az átlag árak jelenleg 1060-ra

(#19512) cyberkind válasza Szeszkazán (#19511) üzenetére


cyberkind
félisten

Akkor nálunk jó lesz ez 120-ra vagy valahogy úgy, durva.

Paranormal Cocktivity

(#19513) Egon válasza Laja333 (#19509) üzenetére


Egon
nagyúr

Hasonló találat kb. bármire van, szóval... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19514) Szeszkazán válasza cyberkind (#19512) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Igen, 120-tól fog indulni itthon az fix. Drága nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#19515) Egon válasza Szeszkazán (#19514) üzenetére


Egon
nagyúr

Meglátjuk

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19516) cyberkind válasza Szeszkazán (#19514) üzenetére


cyberkind
félisten

Emlékszem, hogy a 900-as szériából a 4GB-os 960-nak volt olyan 80 körül az ára újonnan. :W

(#19515) Egon
Ha tényleg így lesz még oké is lehet.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#19517) #35434496 válasza Egon (#19515) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ez így nem rossz.

(#19518) Malibutomi válasza mcwolf79 (#19499) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ezzel szemben NV oldalon, a Win reinstall a szar driver miatt, nem mukodo portok a kartyakon, nem mukodo VR a kartyaval, bekapcsolt bongeszo hardware gyorsitas miatti szivas honapokig az mind feature es nem bug :)
Ja meg az async driver, ami jon-jon, csak olyan sokaig tart megirni, hogy inkab kihoztak kozben a Pascalt. :U

(#19519) Laja333 válasza Egon (#19513) üzenetére


Laja333
őstag

Nahát, erre nem is gondoltam...
Ne zavarjon, hogy a kezdő hsz pont AMD-ről szólt, és az 1070 estével pont azt igazoltam amit már korábban leírtam: probléma van mindkét gyártónál, csak az AMD hibái vannak highlightban.

(#19520) nubreed válasza Szeszkazán (#19511) üzenetére


nubreed
veterán

Ez így ebben a formában brutál drága lesz... ami csak kedvez a 480 -nak, hiába lesznek kint előbb az 1060 customok. Ha és amennyiben azt látjuk majd a tesztekből, hogy valamennyivel esetleg gyorsabb is lesz az 1060 mint a 480, nem éri meg a felárat szvsz. Azt nem hinném, hogy annyival sokkal gyorsabb lenne. És ráadásul csak 3-6 GB rammal jön az 1060 4-8 GB ellenében. És egy jól húzható 480 custom még el is verheti. De véglegeset majd csak a tesztek után lehet mondani, nyilván, de ez így, nem tudom... nagyon vastagon fogott az árazó toll.

(#19515):

Na csak most láttam ezt. Ezek bruttó végfelhasználói árak? Mert akkor érdekes.... nagyon is.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#19521) SpongyaBob válasza Egon (#19513) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Így igaz! :K

Sokan felejtenek itt úgy látom...

[link]

Voltak páran akiknél adatvesztéssel is járt ez a kis móka.

[link]

Persze, AMD oldalon is volt hasonló csak kicsit uncsi már az egyoldalú fosozás.

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#19522) cyberkind válasza SpongyaBob (#19521) üzenetére


cyberkind
félisten

Nagy különbség szerintem, hogy egy olyan cég akinek a mindennél is jobban kéne hajtani engedi meg ezt magának, vagy egy olyan aki sajnos mindennél jobban monopoly-ban van, de csak szerintem. :)

Paranormal Cocktivity

(#19523) Egon válasza #35434496 (#19517) üzenetére


Egon
nagyúr

Na ja, de persze majd ha tényleges árlistán is látjuk ennyiért, lehet örülni. No meg kellene még 4-5 megbízható teszt, hogy pontosan el lehessen helyezni az RX480-hooz képest a nagy vga erősorrend listán - de ha tényleg lesz ennyiért, akkor első blikkre igen jó vételnek tűnik a 100K-s ársávban (arra mondjuk meglehetőse kíváncsi leszek, hogy a 470 milyen árban lesz a valóságban elérhető, és azért a pénzért mit fog tudni, no meg hogy az nV mit fog állítani ellene: az igazi népkártyáknak azok tűnnek).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19524) Zeratul válasza Szeszkazán (#19511) üzenetére


Zeratul
addikt

Az szép, a nem FE 1070 MSRP je volt 379 dodó.

(#19525) #35434496


#35434496
törölt tag

Inkább csináljon valamit AMD mert ez siralmas a felsőhàzban Fury x sehol nincs.
Én pl: sokat játszom Divison-al ès ezt a tesztet elnézve AMD lehúzhatja magát a retyón ezzek a 210k-s fury x-el.

(#19526) Egon válasza Egon (#19523) üzenetére


Egon
nagyúr

Még annyit akartam hozzátenni, hogy ha 1060-as chipből is kevés van, akkor simán lehet, hogy - a 1070-es kártyákhoz hasonló módon - csak a drágábbik kártyák lesznek elérhetők egy darabig sajnos...:(
Ebben az esetben nyilván akár 120K fölött is nyithat az ár.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19527) rocket válasza #35434496 (#19525) üzenetére


rocket
nagyúr

Ne cherry pickelj eredmenyt, mert mindjart jon kontrakent valami Doom Vulkan slide :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#19528) jsk válasza SpongyaBob (#19521) üzenetére


jsk
senior tag

Az a vicces, hogy ha felkeltenek álmomból akkor azonnal fel tudom sorolni a Ph!-n tevékenykedő sötétzöld és mélyvörös emberek nevét, akik egész nap egymásnak bizonyítgatják az igazukat. Egy szakmai fórum sem égett be így az agyamba, mint az AMD vs. nVidia.

(#19529) mcwolf79 válasza Malibutomi (#19518) üzenetére


mcwolf79
veterán

Öngól, mert a böngésző gyorsítást AMD VGA-n is AJÁNLOTT kikapcsolni, mert hajlamos összefosni magát a driver. (tapasztalat 290-en és 390X-en is). Pontosabban NV-n nekem még semmilyen gondot nem okozott, ellentétben az AMD VGA-kkal. MOst és a 970-en is be van kapcsolva, nem csinál semmi galibát. AMD-n ezzel ellentéten gyakran adta a Driver összeomlott és helyreállt hibát.
Nem arról van szó, NV is adhat ki hibázó driver-eket (bár nekem még sem NV, sem pedig NV kártyákon nem kellett WIN-t újraraknom ; bár én AMD-vel DDU-t használtam ,mert ugye az is AJÁNLOTT AMD driver telepítésekor :P )
De pl. ez a Zerocore bug mondhatni évekig jelen volt, és nem tudott vele mit kezdeni az AMD.

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#19530) Egon válasza Laja333 (#19504) üzenetére


Egon
nagyúr

Egyrészt a mobil vonal nem igazán releváns az asztali gépek tekintetében (ott sok más probléma is játszik), másrészt a drivereket korrekt módon összehasonlítani vélhetőleg az tudja, akinek mindkettő van (vagy volt a közelmúltban).
Ergo valahogy jobban tudok hinni pl. gbors (vagy éppen Szaby) tapasztalatainak, mint az itteni vörös szemüvegesek jó részének, akinek ingyen sem kellene nV kártya, és a 10 méteres körzetében nem is fordult elő GeForce az utóbbi 5-10 évben, ergo semmiféle valós összehasonlítási alapjuk nincs, csak a fórumokból gyűjtik a muníciót... :U

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19531) stratova válasza #35434496 (#19525) üzenetére


stratova
veterán

GCN "4.0"-val, tier3 23-28%-ot gyorsult éppen ebben a címben R9 380X-hez képest, amivel RX 480 GTX 970 és GTX 980 közé fut be. Valószínűleg októberben meglátjuk mi váltja Fury X-et. De addig kijárna neki egy komolyabb árcsökkentés. Elvileg Vega 10 már GCN "5.0" azaz további javításokat kapott.

Te meg akkor sem vennél Fury X-et ha 130-ért adnák és ennyit javulna Divisionben. :)

[ Szerkesztve ]

(#19532) Abu85 válasza mcwolf79 (#19529) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Amikor a böngészős gyorsításról beszélünk, akkor az eléggé általános dolog. Igazából nem ajánlott kikapcsolni, mert például az Edge gyorsítása teljesen szabványos, így működik minden hardverrel. Ugyanakkor vannak olyan böngészők, amelyek nem követik teljesen a szabványt ebből a szempontból (Chrome, Firefox) és ilyenkor nyilván a szabvány szerint felépített driverek nem igazán tudnak ezzel mit kezdeni, amíg nem frissítik a böngészőre vonatkozó rutinokat. Emiatt gyártófüggetlen ez a gond.
A DDU egyáltalán nem ajánlott!!! Ennek használata okozza a problémák zömét. [link] - ez az ajánlott törlési metódus. Teljes törlésnél pedig ez: [link]

A ZeroCore a bug állítólagos ideje alatt évekig működött a tesztjeinkben.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19533) #45997568 válasza stratova (#19531) üzenetére


#45997568
törölt tag

Meg a hullo is kolcsonadna neki szerintem ;)

Amugy a javulasok sok esetben jonnek es szepen, Fury X amikor nyitott a szoftveres oldalon voltak komoly gondom AMD reszerol, mikor megvaltam tole mar egy problemam sem allt fent, syorsult is az idok soran, szoval a szoftveres csapat sokat heggesztett rajta, de meg van vele munka.

(#19534) #35434496 válasza stratova (#19531) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ezzel tiszába vagyok de èn mindíg a "csúcs" kártyàkat veszem. Ott a kép viszont gyalàzatos. Talán olcsóbb lenne az 1080 is ha lenne konkurencia. Jelenleg így a fury x egy rossz vicc. :(

(#19535) mcwolf79 válasza Abu85 (#19532) üzenetére


mcwolf79
veterán

Emiatt gyártófüggetlen ez a gond

Ne haragudj, de ez bullshit. Kb. 2 hónapja van 980 Ti kártyám, egyszer nem omlott össze a driver emiatt. 970-en sem emlékszem,hogy egyszer is összeomlott volna. AMD-n 1 hetet nem bírt ki, mert tuti kaptam a "A képernyőillesztő nem válaszolt, és utána helyreállt" üzenetet.

A ZeroCore a bug állítólagos ideje alatt évekig működött a tesztjeinkben.

Akkor a probléma biztos nem is létezik, ha nálatok ment rendesen :P Az összes többi user-nél biztos a csillagok különleges együttállása miatt maradt szundiban olyannyira, hogy csak a Reset gomb segített.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#19536) Pug válasza mcwolf79 (#19535) üzenetére


Pug
veterán

Jah... bullshit...

Az a lényeg, hogy no double standards.... right? :U

[ Szerkesztve ]

(#19537) nubreed válasza mcwolf79 (#19535) üzenetére


nubreed
veterán

Sosem volt, semmilyen ilyen vagy ehhez hasonló gondom AMD/ATI driver miatt az elmúlt 15 évben, amikor ATI/AMD kártyám volt, már pedig jó néhány megfordult a gépeimben. Just sayin...

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#19538) DudeHUN válasza mcwolf79 (#19529) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Sosem használtam DDU-t és sem az AMD, sem az Nvidia kártyáimnál nem volt soha semmi driveres gondom.

Gamer for Life

(#19539) Valdez válasza cyberkind (#19481) üzenetére


Valdez
őstag

Attól, hogy valakinek van saját yt csatornája még lehet részrehajló :) Ők azok is teljes mértékben.

(#19540) Venyera7 válasza #35434496 (#19534) üzenetére


Venyera7
senior tag

Szerintem is vicc. :U

(#19541) stratova válasza rocket (#19527) üzenetére


stratova
veterán

Szerintem lottóznod kellene. :D

(#19542) Erdei88 válasza Venyera7 (#19540) üzenetére


Erdei88
veterán

Végre! Azt hittem már senki nem védi meg az AMD-t :R
De ne csak egy tesztelet linkelj, van több Vulkan Apis... ohh wait :D

(#19543) Yutani válasza nubreed (#19537) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nekem az elmúlt 8-9 évben kétféle gondom volt AMD Catalyst meghajtókkal:

1. A 2010 végi, 2011 eleji meghajtók RV670 alatt böngészés és Excelezés közben kékhalált dobtak, visszatérve 10.8 Catalystre megjavult, és aztán a későbbi driverek is jók voltak. Itt írtam le anno a problémát, másnak is ugyanilyen gondja volt.

2. A ZeroCore-ból visszatérés utáni HDMI hang megszűnés sokáig hiba volt (HD 7870 volt akkoriabn), így nem is engedtem a monitort kikapcsolni idlében sokáig. Nem tudom, mikor, de az elmúlt 1-2 évben már nem volt ilyen probléma, van hang ZC-ból visszatérés után HDMI eszközön.

#tarcsad

(#19544) wjbhbdux válasza Venyera7 (#19540) üzenetére


wjbhbdux
veterán

azt mondod 1 játékban jobb a 650 dolláros kártya mint a 400 dolláros :F

/s

(#19545) Venyera7 válasza Erdei88 (#19542) üzenetére


Venyera7
senior tag

Csak a kártya képességeire szerttem volna kitérni...

wjbhbdux:
Nem nem, csak ez az 1éves sz@r lenyomja a friss 1080as Pacalt és hidd el,lesz még ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#19546) nubreed válasza wjbhbdux (#19544) üzenetére


nubreed
veterán

Az átlag user fejében amúgy is az a kép él, hogy drágább=jobb. És tovább sem gondolja, hogy ez nem feltétlenül van mindig így.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#19547) bertapet11 válasza Erdei88 (#19542) üzenetére


bertapet11
tag

Van még:

dota2
https://i.imgur.com/k9HOQA7.jpg

(#19548) #35434496 válasza Venyera7 (#19540) üzenetére


#35434496
törölt tag

Van 1db jàtèk ràadásul Doom ami engem egyáltalàn nem érdekel. Ha BF1-ben is ilyen grafikonokat látok na az már elgondolkodtató lenne. De egy ilyen sz@r Doom. :U

[ Szerkesztve ]

(#19549) gbors válasza Laja333 (#19504) üzenetére


gbors
nagyúr

Na, én leszek a hibás, ha tönkremegy az AMD :DDD Mégis mi a fenét kellene leírnom, ha az volt a tapasztalatom, hogy voltak szoftveres hibák, több driverrel, több OS-sel?

Amúgy most valószínűleg megint Radeonom lesz, úgyhogy tudom frissíteni az álláspontomat. Kíváncsi leszek...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#19550) Laja333 válasza gbors (#19549) üzenetére


Laja333
őstag

Nem erre akartam célozni. :DD Csak szerintem a "voltak szoftveres hibák az egyik hardverrel"-ből nem fair arra következtetni, hogy rosszak az AMD driverek. Hibák vannak, természetes.
Csak már lassan ott tartunk, hogy az NV driverekben is azért találni hibát, mert az AMD nem tud drivert írni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.