Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9901) Fire/SOUL/CD válasza Koczka (#9899) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az alábbi videóban ez is benne van, de ennél több is. láthatod, hogy lehet használni az Action-öket, hisz elég időigényes lenne a feladat több oldalas PDF esetén, minden oldalon külön-külön eljátszani.
[link]
jelszó: fire
codec (ha nem tudnád esetleg lejátszani): [link]

A videóból lemaradt, de ha a művelet lezajlott, akkor azt követően az Action futását le kell tiltani, avagy eltávolítani a futtatásból ([link]), hisz a bemutatóban szereplő módszer esetén, az Actiopn azonnal lefut, hogy ha bármit is megnyitsz. Az meg ugye ebben az esetben PDF-nél oké, de ha egy másik projectet megnyitsz, akkor már elég kellemetlen tud lenni. ;]

Psychonaut
A nyilak nagy pontokból legyenek?
Ezek szerint jobbra és balra mutató is kell?
És az egész árnyék nélküli legyen?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9902) Psychonaut válasza Fire/SOUL/CD (#9901) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nyilak csak ket jobbra mutato (lockscreenhez lesz), pontokbol igen, kb igy: >>
Arnyek nelkul akkor, szamok is, AM/PM is, nyilak is. :K

Ja, es AM/PM kepet kulonvenned? :B

(#9903) Fire/SOUL/CD válasza Psychonaut (#9902) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Így oké?
Ha igen, akkor küldöm az email címedre (PH!-s), persze háttér nélkül.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9904) Thusor válasza BonFire (#9886) üzenetére


Thusor
őstag

Köszönöm a válaszokat.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#9905) Psychonaut válasza Fire/SOUL/CD (#9903) üzenetére


Psychonaut
addikt

Tokeletes. :R

(#9906) tibi72


tibi72
aktív tag

Üdv!

Hol találok olyan oldalt ahol le tuddok tölteni 3D mintázatot vagyis .p3m fájlt Ps-hez??
Google-vel már probálkoztam nem mentem semire.

(#9907) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Honnan lehetne letölteni Extract plugint CS5 alá?
Megvan!

[ Szerkesztve ]

(#9908) artiny


artiny
őstag

http://videosmart.hu/video/vertus-fluid-mask-3-problemasabb-kep-korbevagasa-egyszeruen

Valaki ismeri ezt
Vertus Fluid Mask 3 kiegészítőt? ez nem működik az 5 PS-hez?

(#9909) Fire/SOUL/CD válasza artiny (#9908) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Működik
Lehet, Én is kipróbálom...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9910) ToBeY válasza artiny (#9908) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Egy időben én is próbálkoztam vele,de nem minden esetben hozott jó eredeményt.
Ugyanakkor,a CS5-ben elég jól működik Refine Edge nevü dolog.

(#9911) BonFire válasza artiny (#9908) üzenetére


BonFire
veterán

Én már kipróbáltam az összes ilyen csodaplugint, és meg kell mondjam, a Photoshop saját eszközei még mindig a legjobbak egy kivágásra. Nekem ez a Fluid Mask rettentő macerás volt, és sokat kellett vele pepecselni.

A CS5 továbbfejlesztett Edge Detection eszközénél meg mindenképpen rosszabb eredményt ad. Bár kinek a pap, ugye.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9912) BonFire válasza ToBeY (#9910) üzenetére


BonFire
veterán

Nálam élesben a Refine Edge is elvérzett. Számos esetben. Bakker, a demókon mindig ideális, műtermi körülmények között fotókkal pepecselnek, de a való életben sokszor olcsó kompaktokkal, sőt poros optikájú telefonokkal lőtt képeket kell javítanunk. Ott meg behal a milliárdos fejlesztésű plugin. Pont most játszottam el egy 2005-ben készült képpel, ami totál ellenfényben készült, párnatorzítása van, és még az objektív is poros volt.

Ezen nem lehet kijelölni a Refine Edge-dzsel sem az alakokat. Marad a pen, a brush, meg a színmaszkolás.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9913) Fire/SOUL/CD válasza BonFire (#9912) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Én most ráküldtem az ismert Windowsos Koalás képre csutka beállításokon, csontra lepadlózott... :DDD (Mármint a fluid mask)

Mondjuk ennek ellenére azért lehet vele dolgozni normálisan is, így röpke 10 perc után is vannak olyan szolgáltatásai, amelyek bizonyos munkákhoz nagyon hasznosak lehetnek és gyorsabb is mint PS-ben megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9914) joni1


joni1
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem a photoshop cs5-el kapcsolatban...

Háttércserekor, mikor az adott kép hátterét egy másik szürke mintás háttérre cserélem, akkor az eredeti képen szereplő objektumok fehér-feketére változik.

Hogy tudnám kiküszöbölni a fenti problémát, hogy az objektumok az új, szürke mintás hátteren színesek maradjanak?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#9915) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Ismet szuksegem lenne egy kis munkara a topiklakoktol. Ezuttal igerem nem lesz bonyolult. :D

Szoval, adott ez az alap kep:

Ebbol szeretnek egy ilyesmi telefon hatteret (Painttel osszedobott vazlat):

Ami fontos lenne: 960x800-as meret (igen, tudom, ez 480x800 - a lenyeg az lenne, hogy az urlenyek a kep kozepen legyenek, de korulbelul ilyesmi tajolassal, tehat ne legyenek kozelebb egy 480 pixeles kep szeleihez, "kinyujtva" - se oldalt, se alul-felul), es amit kernek, hogy szinesek legyenek - soronkent azonosak: Lila-Piros-Sarga-Zold-Kek-Zold-Sarga-Piros-Lila ("legalapabb" mindbol, a "8 bit/retro" hatas miatt).

Mindenkinek koszonom elore is a segito szandekot. :R

UI: ha a paintes vazlatom jo lett, termeszetesen az is lehet a kep alapja, de csak szemmertekre raktam kozepre az urlenyeket, illetve alulrol az 5. es a 6. sor kozott nem tudom, ugyanannyi-e a tavolsag, mint a tobbi sor kozott (szinten csak szemmertek).

[ Szerkesztve ]

(#9916) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Az mitől lehet,hogy Pen Tool-nál (Stroke Path) bekapcsoltam a simulate pressure-t de nem vékonyodik el a vége?

[ Szerkesztve ]

(#9917) BonFire válasza ToBeY (#9916) üzenetére


BonFire
veterán

Táblával rajzolsz?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9918) BonFire válasza Psychonaut (#9915) üzenetére


BonFire
veterán

:::LINK:::

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9919) ToBeY válasza BonFire (#9917) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem táblával egérrel.Csak csináltam a mesterképzőt és neki elvékonyodott (igaz ő táblával dolgozott) de nekem sehogy sem akar elvékonyodni.

(#9920) Psychonaut válasza BonFire (#9918) üzenetére


Psychonaut
addikt

Most komolyan toltsek le egy Photoshopot? Mar irtam hogy nincs, es ahanyszor hasznalnam, meg a probavaltozatot sem lenne ertelme letolteni. :U

(#9921) BonFire válasza ToBeY (#9919) üzenetére


BonFire
veterán

Nem hát, mivel ez egy tábla funkció! Egérrel nem működik. A tábla nyomásérzékenysége vezérli ezt. Ezért is kérdeztem meg, hogy ugye még véletlenül sem egérrel próbálod? De akkor nyugodtak lehetünk, mert a program jó.

Csak kell hozzá egy tábla.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9922) ToBeY válasza BonFire (#9921) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Értem köszi a helpet!

(#9923) BonFire válasza Psychonaut (#9920) üzenetére


BonFire
veterán

Már nem azért, de én úgy vettem észre, hogy igenis elég gyakran használnád, ha lenne.

Ez nem warez fórum, tehát itt nem adunk tippeket, hogy lehet a korlátozásokat megkerülni, de egy virtuális gépben futtatni, majd 30 naponként újratenni a virtuális rendszert, az elméletileg egy engedélyezett opció. Fizikai gépen is újratelepítheted 30 naponként, csak a Windowst is újra kell.

Ennél dörzsöltebb tippeket nem adhatunk.

A másik lehetőség, hogy letöltöd a GIMP nevű ingyenes szoftvert, és azzal barkácsolsz. Amiket eddig kértél, azok nagyjából azzal is megoldhatók, csak jóval bonyolultabban.

(Meg nincs hozzájuk ennyi segédanyag.)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9924) Psychonaut válasza BonFire (#9923) üzenetére


Psychonaut
addikt

Kicsivel tobb, mint ket ev alatt 51 hozzaszolas 13 temaban. Szerintem ez annyira nem sok, de mindegy, ezen nyilvanvaloan nem nyitunk vitat. Majd igyekszem megoldani.

(#9925) BonFire válasza Psychonaut (#9924) üzenetére


BonFire
veterán

Én csak arra szeretnélek rábírni, hogy ha tényleg érdekel a képszerkesztés, és ilyen gyakran dolgod akad vele, akkor talán nem haszontalanság megtanulni és használni, mint állandóan másoktól függve lenni. Mert így kiszolgáltatod magad.

Szívesen adunk tanácsot, de a cél az lenne, ha mindenki megtanulná a Ps alapjait, a nagyja munkát el tudná maga végezni, és ha ismeretlen dologba fut bele, akkor kikéri a tanácsot a fórumon. Én is kérdezek néha, ha olyan problémába ütközök, amit előtte még sosem próbáltam, ezzel nincs is baj. De azt nem tudnám elviselni, ha nekem kell valami (általában azonnal), és nem lenne rá éppen senki, aki megcsinálja nekem. Ez a másoktól való függőség.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9926) Inv1sus válasza BonFire (#9925) üzenetére


Inv1sus
addikt

Hát igen, ez a topik sokszor átalakul kívánság kérő topikká. Bár mondjuk engem nem kimondottan zavar, mert nem foglalkozom vele és kész.

...deeee azért amikor már sokadszorra ugyanaz a vszemély kér valamit, akkor már valamivel hálálja meg a munkát vagy töltse le a trial verziót a photoshopból és szájbarágós tutorialok alapján próbálja megcsinálni. Ha nem megy, akkor itt jó pár ember tud segíteni.

Bonfire, mindig egyetértek veled, de kár átmenni támadósba. :U
Ne légy ideges ilyenek miatt!

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#9927) Wyll válasza Psychonaut (#9915) üzenetére


Wyll
őstag

Psycho, én megcsinálnám, de rohadtul nem értem, hogy most akkor mekkora legyen ez a szájbatekert kép :N plusz adódik egy csomó további kérdés is
vegyél már fel msn-en (ami igazából messenger), azt' megolgyuk! ;)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#9928) daruu


daruu
tag

PS 4 nél valaki tudna segíteni hogy tudom ezt a szűrőt elővarázsolni ExtractPlus.8BF, mert bemásoltam a filterek közé de utána se jeleik meg a ps-ben. :(

"Azt értem,hogy gőzgép! De mi hajtja?"

(#9929) ToBeY válasza daruu (#9928) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Be kell másolni ide file-t Adobe\Adobe Photoshop CS5\Plug-ins\Filters
Legalábbis én ide raktam,és működik.

(#9930) daruu válasza ToBeY (#9929) üzenetére


daruu
tag

én is bemásoltam de ugyan oda de semmi, lehet a file rossz, de egyszerűen nem találok másikat a neten :( valaki tudna linkelni egyet?

"Azt értem,hogy gőzgép! De mi hajtja?"

(#9931) daruu válasza daruu (#9930) üzenetére


daruu
tag

Megoldva ;]

"Azt értem,hogy gőzgép! De mi hajtja?"

(#9932) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Csinálok egy kijelölést majd abból egy maszkot, és megnyomom a maszk ikonját de nem mutatja külön csak a maszkot.Mit rontottam el? :U

Mármint hol melyik legördülőből?

[ Szerkesztve ]

(#9933) delta9 válasza ToBeY (#9916) üzenetére


delta9
senior tag

A legördülőből mi van kiválasztva? Működnie kell, én is így használom. Tablet nélkül.

(#9934) Wyll válasza ToBeY (#9932) üzenetére


Wyll
őstag

A maszkot magát sohasem fogod látni.
Esetleg ha Shift+Alt mellett kattintasz rá, akkor behozza egy ilyen piros átfedőrétegként, tehát így lehet láthatóvá tenni. Amúgy ha rákattintasz, azzal csak annyit érsz el, hogy arra fog kerülni pl a következő ecsetvonás.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#9935) Wyll válasza joni1 (#9914) üzenetére


Wyll
őstag

Szia!
Ezt írd már le kicsit részletesebben, hogy mit is csinálsz pontosan, mert ebből így még frankón semmi nem derül ki. Háttér csere alatt nagyon sok minden érthető..

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#9936) ToBeY válasza Wyll (#9934) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Lehet hogy bénán fogalmaztam,de valami ilyesmit kéne kapnom mint itt a kép.Szóval váltani a rendes kép és mask között

(#9937) Wyll válasza ToBeY (#9936) üzenetére


Wyll
őstag

Jó, megvan, Alt+kattintással jön be így a maszk.

De mondom, alapesetben a maszk kiválasztása nem jár a látottak megváltozásával.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#9938) total90 válasza Psychonaut (#9924) üzenetére


total90
veterán

Követve a topicot és tényleg nem veszekedésként, hanem inkább a saját példámból kiindulva... Nézz fel ide: [link] PS gyorstalpaló... aranyat ér, aztán jöhet a PS mesterképző és szerintem hamar el lehet érni egy olyan szintet, hogy ritkán kell segítség. Nekem legalább is igen sokat segített.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#9939) ToBeY válasza total90 (#9938) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én éppen a mesterképzőt tolom,egész jó.Főleg smart object használatában mutatott nekem újdonságot.

(#9940) total90 válasza ToBeY (#9939) üzenetére


total90
veterán

Nekem megvan az egész csomag, CS5 mesterképző, Webdesign mesterképző, PS mesterképző és gyorstalpaló, LR gyorstalpaló... ezekből tanultam szinte mindent és mára már nem sok segítség kell ezen a területen. Nagyon jó cuccok :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#9941) Koczka


Koczka
tag

Ha egy meglévő rétege beviszek egy új réteget (kép) annak a méretét hogyan lehet megváltoztatni ?

(#9942) BonFire válasza Koczka (#9941) üzenetére


BonFire
veterán

Nyomsz egy Ctrl+T-t, ezáltal megjelenik a méretezési keret. Megfogod a sarkát, és ha nyomod a Shiftet, akkor oldalarány tartóan fogja méretezni.

Na nem látszana a keret, mert akkora nagy, akkor ki kell zoomolni a képből, amíg befér a képernyőre. Aztán a fentiek szerint.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9943) Koczka válasza BonFire (#9942) üzenetére


Koczka
tag

óhh nagyon köszönöm :R

Jó dolog ez a photoshop csak minden úgy el van "rejtve".

Még valami itt hogyan lehet eltüntetni a széleken az átmenetet? tehát hogy a fekete vagy fehér legyen egzaktul.

[ Szerkesztve ]

(#9944) Wyll válasza Koczka (#9943) üzenetére


Wyll
őstag

Attól függ, mi ez. Ha egy fehér színű text layer egy fekete háttér előtt, akkor jelöld ki, nyomj egy T betűt, és felül állítsd az antialiasing módot none-ra.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#9945) Koczka válasza Wyll (#9944) üzenetére


Koczka
tag

Ez egy sima pdf. Antialiasing nem igazán találok. :O

(#9946) Wyll válasza Koczka (#9945) üzenetére


Wyll
őstag

Akkor két lehetőség van:

- image >adjustments > threshold

ez kíméletlenül csakis fekete vagy fehér pixeleket hagy a képen (layeren)

vagy
- Ctrl+L (image > adjustments > levels) > a szélső csúszkákat behúzni középre

itt a behúzás mértékével tudod szabályozni, mennyire váljék kontrasztossá a végeredmény - amit látsz is közben, ha Preview be van pipláva

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#9947) BonFire válasza Koczka (#9943) üzenetére


BonFire
veterán

"Jó dolog ez a photoshop csak minden úgy el van »rejtve.«"

Nem mondanám: minden elérhető menüből is. Ugyanúgy írhattam volna, hogy Edit–►Free Transform opció. Még nagyon is elöl van, nem a 23. almenüben. Ha kissé gyakorlottabb leszel benne, te is tudni fogod fejből, mit hol keress. Persze nehogy azt hidd, hogy kapásból meg tudom mondani, hogy a Solarize nevű effekt az most a filter menü melyik almenüjében van, de a leggyakrabban használtakat igen.

Azt hamar megtanulod, melyiket kell a szerkesztés menüben, melyiket a kép menüben és melyiket a filterek menüben keresni. Persze, amikor először láttam, nekem is borzasztó ziláltnak tűnt, de ezzel minden összetett programmal így vagyunk, amíg rá nem jövünk a felépítése logikájára. A Ps-t pedig már több mint 20 éve fejlesztik, és az alapvető műveletek helye az első verziótól kezdve nem változik.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9948) Koczka válasza Wyll (#9946) üzenetére


Koczka
tag

Köszönöm szépen sokat segítettetek, az első variácíó volt a nyerő a másodiknál valamiért elkezdte a széleket kékre színezni.
Egyébként a az eredeti pdf-ben és a vele összemontírozott képen nincsen ilyen élsimitás csak ha beimportálom PS-ba.

(#9949) BonFire válasza Koczka (#9948) üzenetére


BonFire
veterán

Azért lett kék(es), mert az eredeti kép színes volt, és a kontraszt ilyen mértékű felcsűrése kihozta belőle. Előtte színteleníteni kellett volna egy Ctrl+Shift+U-val, majd utána alkalmazni rá a Levels filtert. Akkor nem lett volna kék.

Érdemes még egyszer utólag megpróbálni, mert a Levels-szel jobb (szebb) eredményt tudsz elérni, mint a Thresholddal.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9950) Wyll válasza Koczka (#9948) üzenetére


Wyll
őstag

Azért kezdte el a széleket kékíteni, mert azok a pixelek eredetileg is (még ha alig láthatóan is) tartalmaztak kék árnyalatot. Ez a levels-es módszer pedig pont a pixelek tartalmát erősíti fel. Előtte vagy utána ha deszaturálod (Shift+Ctrl+U, színek elvétele, fekete-fehérítésnek is mondhatjuk), akkor a színek szépen eltűnnek.

Bár ha a cél szempontjából elfogadhatatlan, hogy szürke pixelek legyenek a képen, akkor tényleg a Threshold a jó megoldás, csak akkor érdemes jó nagy felbontásban (vagy legalábbis a célhoz mérten kellően nagy felbontásban) importálni a pdf-et. Nem tartom elképzelhetetlennek, hogy a nyákgyártók akár 600DPI vagy még nagyobb felbontást is elfogadnak.
Ezt abban a kis ablakban tudod állítani, mikor a PS meg akarja nyitni a PDF-et.
Apropó, ha ebben az ablakban kiveszed a pipát az Anti-aliased elől, akkor a vektoros alakzatokat (és a fontok tipikusan ilyenek) eleve szigorú fekete fehérben fogja megnyitni.

(Szal, látod, (abszolút nem nagyképűségből, de) nem árt a hozzáértés ;) )

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.