Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) hólabda válasza Dluinet (#9599) üzenetére


hólabda
csendes tag

Te látod a képet?

(#9602) Dluinet válasza hólabda (#9601) üzenetére


Dluinet
nagyúr

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9603) hólabda válasza Dluinet (#9602) üzenetére


hólabda
csendes tag

Köszönöm,
Mit szúrtam el?

(#9604) Dluinet válasza hólabda (#9603) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Rákattintasz a képre jobb gombbal > kép címének másolása
Hozzászólás írásakor alul a számjlik felett az egyik gomb a kép gomb, a felugró ablakba beilleszted a kép címét.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9605) hólabda válasza Dluinet (#9604) üzenetére


hólabda
csendes tag

Rögtön meglátjuk. Sikerült is, csak nem akartam már bent hagyni.
Köszönöm, én másként szoktam.

[ Szerkesztve ]

(#9606) BonFire válasza hólabda (#9597) üzenetére


BonFire
veterán

Hát, ha működik illesztő nélkül, az azt jelenti, hogy már feltelepített egyet önállóan. Az eszközkezelőben minden hardverelem tulajdonságait meg lehet nézni, azt is, hogy van-e hozzá illesztőprogram. De ha nincs, az úgyis látszik, mert sárga felkiáltójeles az eszköz. Ennek ellenére még mindig működhet kiválóan, maximum az eszköznek csak az alapfunkciói működnek, az extrák nem. Pl 30 fps helyett csak 12 a képfrissítése. Nem lehet benne fényerőt, kontrasztot és egyebeket állítani.

A minőség meg olyan, amilyen. Nekem egy Microsoft LifeCam, VGA felbontású kamerám van, és videotelefonálni tökéletes, meg Skype-ra is. 2 Mbites nethez nem feltétlenül kell HD felbontású led megvilágítású, nagy látószögű kamera. Lehet ugyan neked gyors az interneted, de ha a másik félnek (akivel videózol) lassú, annak úgyis szaggatni fog, meg minden baja lesz vele. Elmegy a hang, dadog, széthullik a kép stb. Szóval véleményem szerint a magyarországi átlag internetsebességeket alapul véve bőven elég egy VGA kamera (640*480 pixel). Arról nem beszélve, hogy az MSN sem támogatja a HD felbontást, ha az adó félnek lassú a netje. Lebutítja szépen magától. Akkor meg minek a HD?

Filmet forgatni meg nem webkamerával kell. Nem tudsz vele. Rövid a kábel, nincs rajta zoom, gyakorlatilag semmit nem lehet rajta beállítani. Videó forgatásra videó recordert kell venni. Hálózati csevegésre meg webkamerát.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9607) Met


Met
nagyúr

Ilyen fontja nincs valakinek kölcsönbe?:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9608) BonFire válasza Met (#9607) üzenetére


BonFire
veterán

Mivel nem ingyenes font, valószínűleg csak warezolni lehetne, de a torrentekbe 2000 font is bele van csomagolva, és nem látsz bele, benne van-e, amit akarsz, vagy nincs. Rosszabb esetben.

Én ilyenkor azt szoktam csinálni, hogy ha csak egy feliratra kell, egyszerűen betűnként lelopom az előnézeti képről, berakom Illustratorba és letrace-elem.

Innen letöltheted a feliratot Illustrator és PSD fájlban is.

Illustratorban természetesen még tovább szerkeszthető, hiszen vektoros. Ps-ben már nem, bár smart objectként van beillesztve, Illustrator híján nem tudod a forrásfájlt szerkeszteni. Ha csak körbe nem rajzolod szépen pennel. Az se olyan nagy baj, legalább gyakorlod annak is a használatát.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9609) Met válasza BonFire (#9608) üzenetére


Met
nagyúr

Láttam, hogy fizetős, ezé' írtam, hogy csak kölcsönbe:)
Nekem csak annyi kell, hogy András Optika

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9610) BonFire válasza Met (#9609) üzenetére


BonFire
veterán

Jól van, én még mindig a tegnapi logónál tartottam valami miatt.

Itt van AI-ban és PSD-ben a szöveg, ha így megfelel. Illustratorban tovább szerkesztheted. PSD-ben is, kijelölöd, aztán legörbézed.

Amúgy is érdemes nyomda előtt legörbézni a fontokat, úgy nem tudják elb@szni. :D

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9611) #40835072 válasza BonFire (#9590) üzenetére


#40835072
törölt tag

ezt a kilincset hogy tudom paintban bele vágni a feliratunkba a mostani kilincs helyett?:)

(#9612) BonFire válasza #40835072 (#9611) üzenetére


BonFire
veterán

Kezdjük ott, hogy eleve nem Paintben dolgozunk. Ha már ez itt egy Photoshop topic, akkor azzal is meg lehet csinálni, bár praktikusabb Illustratorban, mert az a vektorgrafikus rajzprogram. Bár a Ps-ben ugyanúgy lehet vektoros állományokat készíteni.

Ez a kilincs pedig három db shape layerből (alakzatréteg) áll.

• A téglalap eszközzel rajzoltam egy ajtót. Ez az első réteg.
• A lekerekített téglalap eszközzel rajzoltam egy függőleges kisebb téglalapot, immár fehérrel, kis rádiusszal.
• A lekerekített téglalap eszközzel rajzoltam egy vízszintes kilincset jóval nagyobb rádiusszal.

A kilincs nincs kivágva az alatta lévő alakzatból, mindössze egy fekete körvonalat (stroke) dobtam rá a rétegstílusokból. Ennyi az egész.

A Paintet felejtsd el, hacsak nem vagy festőművész és nincs hozzá egy digitalizáló táblád.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9613) ViZion válasza #40835072 (#9611) üzenetére


ViZion
félisten

+1 BonFire-nak.
Vektoros logó kell, mert egy paintes, raszteres 100px széles jpg-vel elhajtanak (vagy jó pénzért átrajzolják) amikor mész majd pólóra meg molinóra nyomatni.
Ne szívasd magad paintel... :N

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9614) #40835072 válasza BonFire (#9612) üzenetére


#40835072
törölt tag

a lekerekített téglalap neked sokkal szögletesebb mint nekem! nekem majdnem kör alakú! ezzel mit csináljak?

(#9615) #40835072


#40835072
törölt tag

ezzel lehet valamit kezdeni ?:)

(#9616) BonFire válasza #40835072 (#9614) üzenetére


BonFire
veterán

A lekerekített téglalap rádiuszát a "radius" mezőben a fenti eszköztáron lehet beállítani. Alaphelyzetben 10 pixel van megadva, de megadhatsz kisebbet vagy nagyobbat is.

#9615: Ez már kezd alakulni. Eltűntek a fölösleges keretek. Én igazából a T betű elejéig húznám csak a vízszintes, és az R betű végéig húznám csak a függőleges vonalat. Tovább nem kell variálni. Minél bonyolultabb, kicsiben annál kevésbé mutat.

Az a legjobb logó, ami a mappában "miniatűr" vagy ikonméretben is jól mutat.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9617) #40835072 válasza BonFire (#9616) üzenetére


#40835072
törölt tag

így gondoltad?

szerintem az előző jobb :)

(#9618) BonFire válasza #40835072 (#9617) üzenetére


BonFire
veterán

Igen, így. A döntést már neked kell meghoznod, melyik tetszik jobban.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9619) #40835072 válasza BonFire (#9618) üzenetére


#40835072
törölt tag

még annyi hogy ezt a képet ami szerinted jobb hogy tudom megcsinálni hogy kisebb papíron legyen de az ábra maradjon a saját méretében?:)

csak hogy ne legyen ennyi fehér!

(#9620) #40835072


#40835072
törölt tag

csináltam még egyet!

ezen mit változtassak?:)

[ Szerkesztve ]

(#9621) BonFire válasza #40835072 (#9620) üzenetére


BonFire
veterán

#9619: Ezt a kérdést nem értem. Lekicsinyíted, aztán kisebb lesz.

#9620: Minél tovább bonyolítod, annál kevésbé lesz jó. Törekedj arra, hogy a minél egyszerűbb minél többet mondjon.

Nézd meg ezt a logót! Az egész épület benne van.

Vagy ezt. Tökéletesen kifejezi, amiről szó van, pedig csak egy egyszerű szimbólum.

Már két nappal ezelőtt megmondtam, hogy szerintem az az ajtó vakvágány. A felirat futása is megtörik: lefelé irányul, mintha a kútba készülne ugrani az egész. Minek? Egy jó fontból kiinduló névlogó kellett volna mindenféle ajtó meg csicsa nélkül. Számtalan esetben egyetlen jól eltalált ív megadja, ami kell.

Az a baj, hogy igazából nincs ötleted, és megakadt a lemez egyetlen téma körül (ami rossz), és azt faragod, alakítgatod, de sosem lesz jó. :( Mondtam: nézegessél rockzenekari névlogókat, rajzolj kézzel sokat, ha már skicceltél egy tetszetőset, azt beszkenneled és végiggörbézed. Ez így készül.

Nézd ezeket:

Céglogók, de egyszerűek és kifejezik a trapdoor lényegét, ami egyébként is afféle pincelejárat, és nem sima ajtó.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9622) Fire/SOUL/CD válasza BonFire (#9621) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Na ez az! Pont most akartam írni(nem Neked), hogy a Trapdoor/Trap Door kifejezésekkel tessék vigyázni, mert ezek nem olyan ajtókat jelölnek, mint amit a korábbi logók mutatnak... A trapdoor, az a falon, padlón/mennyezeten elhelyezett ajtók, amelyeken át felvihetnek a padlásra, avagy le a pincébe stb.
Ezen utóbbi logók már valóban ezt tükrözik... :K

(Google translate meg hasonló fordítókkal tessék vigyázni, mert csúnyán mellétrafálhat az ember) ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9623) #40835072 válasza BonFire (#9621) üzenetére


#40835072
törölt tag

akkor máson gondolkodom !

kösz hogy cisnáltál csak ezekkel az a baj hogy ez olyan mintha pl egy bútorgyártó cég logója lenne nem egy rock együtesé:)

(#9624) BonFire válasza #40835072 (#9623) üzenetére


BonFire
veterán

Ezeket nem én csináltam: ezek létező céglogók. Mindössze arra kívántam rávilágítani, hogy milyen egyszerűen ki lehet fejezni a dolgokat. Továbbá, hogy a trapdoor nem azt jelenti, amire te gondolsz.

Nem mondom, hogy céglogót tervezz, de azt már elmondtam két nappal ezelőtt is, hogy a zenekari logó az általában névlogó, és a betűket kell csűrni-csavarni, egyedi arculatúvá tenni. Nem tudom, miért íratod le velem újra, és újra!

Ha nem fogadsz meg semmilyen tanácsot, akkor miért dobálod be ide minden nap hatszor ugyanazt? Tessék papíron vázlatot rajzolni! Húszat, százat. Majd kialakul. Vagy olyat megkérni, akinek fantáziája is van hozzá, mert ebből így nem lesz semmi.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9625) #40835072 válasza BonFire (#9624) üzenetére


#40835072
törölt tag

ok ! kösz!

ezeket a logókat honnan szedted?:)

(#9626) BonFire válasza #40835072 (#9625) üzenetére


BonFire
veterán

Meg fogsz lepődni: A Google képkeresőjébe beírtam, hogy "trapdoor logo", és többek között ezeket dobálta ki.

De már a tiédet is beindexelte, amit pár napja töltöttél fel ide. Dolgozik rendesen. :C

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9627) andorra


andorra
őstag

A CS5 PS-be szerettem volna a CS4 gyorstalpaló keyboard shortcuts kys fáljt a megfelelő könyvtárba másolni, majd a default helyett beállítani, de így nem lehetséges, bizonyára az eltérő verzió miatt. Van megoldás erre, anélkül, hogy egyesével kellene beállítanom az összes parancsot?

(#9628) Wyll


Wyll
őstag

Sziasztok! Rég jártam itt :B

Pár dolog PS-sel kapcsolatban:

1. Tettem egy új sort, plusz lefordítottam, ami még nem volt lefordítva.
2. Nem akarjuk ezt végre valaki(k)nek elküldeni?!

3. Sokszor felmerül kérdésként itt is a PS ill. a számítógép teljesítménye.
Egy erre vonatkozó blogbejegyzés --> ahol ezt linkelik -->

PDF Whitepaper on PS CS5 Performance

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#9629) BonFire válasza Wyll (#9628) üzenetére


BonFire
veterán

Hát, már el kéne, csak meg kéne tudni az Adobe Photoshop Developer Team címét valahogy. Mert szerintem lassan már kezdik a fejlesztéseket. És ha lemaradunk...

Ami még eszembe jutott, hogy a rács automatikusan a dokumentum méreteihez állítaná magát, nem kéne számolgatni. Pl nyitok egy 600*400-as doksi, akkor a függőleges rácsok beállhatnának 60 illetve 6 pixelre, a vízszintesek meg mondjuk 40 illetve 4 pixelre (a kis számok az alvonalakat jelentik). Igaz, hogy így nem négyzetes rácsok lennének, de pontosabban lehetne pozicionálni középre is, meg margókat, kifutókat számolni.

De ezt még magyarul sem tudom röviden megfogalmazni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9630) Wyll válasza BonFire (#9629) üzenetére


Wyll
őstag

Középre pozicionálni nehogy nem tudsz rács nélkül :P

A margó meg kifutó számoláshoz pedig mi lenne ha azt mondanám, hogy Ctrl+R (vonalzó a széleken), rajta jobb katt, mértékegység beállít, et voilà. :)

Azokat a fejlesztéseket szerintem már régen elkezdték...
Lehet hogy az ő példájuk alapján nekünk is ennek az ipsének kéne elküldeni? Láttok ti ímélcímet?
Vagy kinek kéne ezt küldeni?

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#9631) BonFire válasza Wyll (#9630) üzenetére


BonFire
veterán

Ezeket tudom, de a rács egyedi beállításával mindig elszar az ember egy csomó időt, ha éppen szükség lenne rá.

Amit linkeltél, az egy blog, tehát ott nincs feltüntetve email, de a posztokhoz lehet kommentet küldeni (reg nélkül), és szerintem fel lehet vele azon keresztül venni a kapcsolatot. Ha vevő rá, ő fog írni neked, hiszen ő láthatja az Admin felületen az email címedet.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9632) Wyll válasza BonFire (#9631) üzenetére


Wyll
őstag

Írtam Twitteren ennek a Marc Edwards -nak, akié a bjango, mivel írta a cikk elején, hogy neki írjunk, ha van javaslatunk. Meglátjuk, mi lesz.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#9633) BonFire válasza Wyll (#9632) üzenetére


BonFire
veterán

Reméljük, respektálják az igyekezetünket. Ha csak a fele megvalósul ennek a wishlistnek, akkor már érdemes lesz CS6-ra váltani.

Érdekes módon a CS5 megjelenése óta nemigen hallok híreket, hogy valaki csodákat művelt volna a bábu hajlítással, vagy a festőecset+színkeverés párossal. A tartalomfüggő kitöltés lehet, hogy jó, de annyira azért nem volt nagy visszhangja. No, talán majd a CS6-nak.

És remélem, nem butítják tovább a GUI-t mert a mai trendektől hányok. Már-már kezdett valami kialakulni, most meg az a trend, hogy mindent lecsupaszítanak, a letisztultság jegyében. Az új Reader X is úgy néz ki, mint az az okádék Foxit reader. Köpedelem ránézni. Lassan visszatérnek a dizájnerek a Win 3.11 látványhoz. :O

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9634) Wyll válasza Wyll (#9632) üzenetére


Wyll
őstag

Hmm, jó (gyors) ez a twitter, itt van ami írtam, meg amit válaszolt:

- Dear Marc! Can you help us hungarian photoshoppers how to try to get these fulfilled? will.impulzus.com/wiki/doku.php

- Some good suggestions. Adobe are definitely reading the feedback on this site: feedback.photoshop.com
So I suggest posting there and trying to get people to vote for the important ones. (The site was started recently.)

Érdemes lehet megnézni, mások már biztos kértek olyat, mint mi. Pl kapásból látom a Ctrl+J -s dolgot kérve, történetesen pont Marc Edwards-tól :)

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#9635) BonFire válasza Wyll (#9634) üzenetére


BonFire
veterán

Vagyis az Adobe visszajelzés oldalára kéne beposztolni, és rávenni minél több embert, hogy szavazzanak egyes pontokra? Mondjuk ez eléggé demokratikusnak tűnik. Mostanában indult, ha jól olvasom ki.

Mondjad, hogy ezek mögött egy igen kis ország olyan topikja áll, amely már majdnem 10 000 hsz-nél tart! :K

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9636) Wyll válasza BonFire (#9635) üzenetére


Wyll
őstag

Igen, így írta, hogy "rávenni" embereket, de sztem ez úgy működik, hogy ha valaki nagyon jó tippet ír, arra úgyis szavaznak egy csomóan. Szerintem is demokratikus, meg hát üzletileg is ésszerű, főleg ha aztán tényleg megvalósítják a "legkértebb" fícsöröket.
Regel valaki? :)

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#9637) BonFire válasza Wyll (#9636) üzenetére


BonFire
veterán

Regelnék én, de az Adobe idióta bürokráciájától nem tudok!

Semmiféle azonosítót nem hajlandó az égadta világon elfogadni, a lépést meg nem lehet átugrani. Na, innentől kapják be! :W :W

Még hogy fór ízi sztepsz!

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9638) BonFire válasza BonFire (#9637) üzenetére


BonFire
veterán

Végre, nagy nehezen sikerült beregisztrálni. Itt az accom.

Elég nehéz nem foglalt url nevet találni, magyar szavakkal próbálkoztam, így elfogadta a "bonfirecuccai" azonosítót. A képfeltöltés is baromi nehézkes és hátulról mellbejövős. Flash alapon működik, tele van csicsával, és marha nehezen töltődik be.

Nem tudom, leesne-e a karikagyűrű az Adobe ujjáról, ha optimalizálná az oldalát egy kicsit.

A lényeg, hogy bent vagyok, muti a topicodat, és szavazok rájuk. Meg győzködhetjük a világpolgárokat ott a továbbiakban.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9639) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Először is bocsi az off-ért, de sürgős segítség kellene és nem igazán találtam rá a megoldásra a neten. :( Hogyan tudom PS-al kivágni egy alakot a képről? Mondjuk ha több személy van a képen és az egyiket ki szeretném vágni?
Tudnátok valami megoldást belinkelni a netről, vagy elmagyarázni?

Köszi

(#9640) #40835072 válasza BonFire (#9638) üzenetére


#40835072
törölt tag

ilyen betűt keretbe hogy csináltál?:)

(#9641) Wyll válasza Pityke78 (#9639) üzenetére


Wyll
őstag

Google a barátod: [link] [link]

BonFire is a barátod, de az ő blogja benne van az első hsz-ben: [link]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#9642) BonFire válasza #40835072 (#9640) üzenetére


BonFire
veterán

Én kizárólag síkban készítettem el vektoros objektumként. Shape layer + Font. A fontot legörbéztem, majd a shape layer üres részéhez a felső pathokat hozzáadtam, míg az alsó "teli" részből kivontam. Így kész volt a vektoros logó.

A 3D-sítést már Met kolléga csinálta az általam elküldött vektoros állományból valamilyen 3D szoftver segítségével.

Már csak egy homogén háttérre kell rakni, némi árnyékot alá, és ilyen lesz.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9643) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Na megpróbálom újra, hogy egyéni arcképet kaphassak. Wyl, te hogy lettél arcképgyáros? :)

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#9644) Wyll válasza Inv1sus (#9643) üzenetére


Wyll
őstag

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#9645) EddyRancing


EddyRancing
csendes tag

Sziasztok

Majdnem 3 év Corel használat után úgy döntöttem ideje továbblépni. Beszereztem a Ps-t pár hónapja de még csak úgy ismerkedtem vele, annyira nem is volt rá időm, most azonban úgy néz ki lesz bőven.

Van valamilyen tanácsotok arra, hogyan lehet a legjobban fejlődni?

A Corelhoz annak idején könyvet vettem, amin át is rágtam magam rendesen, csakhát annyi minden le van írva benne, és nagyon időigényes...mondjuk sok mindent megtanultam belőle, és a tutorialok is segítettek.
Látom a Ps azért jóval összetettebb, ezért kérnék tanácsot:tutorial-okkal kezdjem, vagy könyvvel inkább itt is?

Köszönöm előre is a segítséget.

(#9646) Dluinet válasza EddyRancing (#9645) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ezzel tudsz a leggyorsabban fejlődni az elején.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9647) BonFire válasza Dluinet (#9646) üzenetére


BonFire
veterán

Ha nincs rá pénzed, akkor is a tutorialokat javaslom. Az egészen könnyűektől haladva fokozatosan a nehezebbekig. Abból meg van videó bőven. De fontos, hogy a kezdőknek szólót kezdd el, abban ugyanis még mindent elmagyaráznak, aztán a haladó tutorialokban a magyarázatok nagy részét kihagyják, hiszen feltételezik, azon már túl van a tanuló.

+ még egy jó tanács! Amit eddig Corelben tanultál, azt igyekezz minél hamarabb elfelejteni, mert a Ps-ben minden teljesen megfordított logika szerint működik. Tudom, mert anno én is Corellal kezdtem.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9648) EddyRancing


EddyRancing
csendes tag

Köszi mindkettőtöknek!

És esetleg még valami hasznos oldalt tudnátok mutatni?Ilyen tutorialosat.A Google-ba látom van millió, de mégis melyik olyan hasznos, népszerű? Nem gond ha angol nyelvű egyáltalán.

Bonfire a blogod is nézegetem, tetszik.

(#9649) Dluinet válasza EddyRancing (#9648) üzenetére


Dluinet
nagyúr

http://www.lynda.com/Photoshop-training-tutorials/279-0.html

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9650) BonFire válasza EddyRancing (#9648) üzenetére


BonFire
veterán

A topic legelső hozzászólásában össze vannak gyűjtve a legjobbak. Lapozz vissza az első oldalra. Ott vannak a linkek.

@Dluinet: a lyndával vigyázni kell, elsősorban nem tudjuk, boldogul-e az angollal, másrészt nagy része mézesmadzag, és fizetés nélkül nem láthatja a teljes videót.

Az már persze más kérdés, hogy máshonnan is be lehet szerezni őket.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.