Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3801) tucsike86


tucsike86
tag

Sziasztok! Vettem egy Wacom Wireless Pen Tablet-et, és Photoshop CS2-ben nem akar az istenért sem nyomásérzékeny lenni. Tudna esetleg valaki segíteni, hogy hol tudom beállítani? Google-ben rákerestem már, elég kevés sikerrel.

Illetve, ha esetleg használ valaki hasonló Wacom táblát, szívesen venném, ha megosztaná velem azt a bluetotth progit, amivel nem egérnek, hanem tabletnek lehet felismertetni, mert félek, hogy ez is közrejátszhat (bár lehet tévedek). Azt mondják, a friss driverrel már photoshopban is megfelelően dolgozik a tablet (nem pontatlan, ami állítólag sokak problémája volt régen), de attól tartok ez csak akkor fog menni, ha tabletként látja, és nem a "Wacom Mouse" driver megy fel hozzá.

(#3802) Chandler


Chandler
senior tag

Hali

RAW-ba dolgozok fotózáskor, és photoshoppal konvertálom át JPEG-gé, és azt vette, észre hogy ha a RAW-ot acdsee-vel nyitom meg akkor a a szinek valahogy jobban kijönnek, és kevésbé zajos a kép mint a photoshop camera raw-val. Van olyan képem ami vörös fénnyel van megvilágítva és a photoshopban alig látszik egy részen hogy vörös. Ez mitől lehet?

(#3803) mdk01


mdk01
addikt

Sziasztok!

Először is leszögezném nem értek a photoshophoz bár régen szórakozgattam vele.:)
A kérdésem az volna hogy lehet e photoshoppal olyan "képet" csinálni ami sok apró kis képből áll össze. Mint a 2pac klippbe.:))
[link]
3:00perc.
Bár itt videóból csinálták a lényeg ua. és én a képpel is megelégednék.
Nem tudom pontosan hogyan készülnek ezek a képek csak érdeklődnék, hogy van e vmi automatikus beállítási lehetőség ami magától sok kis képből egy megadott képet rak össze.
Remélem sikerült érthetően megfogalmaznom a bánatomat.:DDD

Köszi.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#3804) Dany007 válasza mdk01 (#3803) üzenetére


Dany007
veterán

Sajna én sem tudom hogyan készítik, de biztos vagyok benne, hogy photoshopban lehetséges.
Photoshopban minden lehetséges :) ( már ami (álló)képekkel kapcsolatos )

(#3805) rii válasza mdk01 (#3803) üzenetére


rii
nagyúr

szerintem egy külön program, vgy legalábbis akkor PS-ben egy külön filter van erre ...de inkább program ...

szeritem úgy műköik, hogy

1.van a képed, amit látni szeretnék kis képekből kirakva
2. van kismillió képed, amiből a program dolgozhat, hogy kirakja belőle az általad látni kívnt képet
3. megmondod hányXhány-as képekből szeretnéd látni a fotódat
4. a program veszi a kis kockákat, megnézi ott melyik szín domniál, átalgol, gondolom, majd az ennek megfelelő színű képet tesz be oda

gondolom minden képől megvan az információja.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3806) Dany007 válasza rii (#3805) üzenetére


Dany007
veterán

Vaaagy saját maga állítja a színeket a kisképekben. Mármint ahol a nagykép világos, ott a kisképeken is világosít egy bizonyos szintig. Vagy a kontrasztal jáccik. Ahol meg árnyék van, ott kicsit sötétít a képen.

(#3807) z0d1AK válasza mdk01 (#3803) üzenetére


z0d1AK
veterán

igen, ez mondjuk engem is eléggé érdekelne:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3808) Dexter68 válasza mdk01 (#3803) üzenetére


Dexter68
addikt

Andrea Mosaic

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#3809) Dany007


Dany007
veterán

Az én CS4 gondomra valami ötlet? =/

(#3810) Winner_hun válasza mdk01 (#3803) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mozaik kreátor

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3811) mdk01


mdk01
addikt

Hát köszönöm szépen mindenkinek a segítséget, nem gondoltam volna hogy ilyen felkapott lesz a téma.:)
Végül a mozaik kreátort választottam mert egyszerű a használata mint a faék és magyar.
Majd holnap kipróbálom az andrea mosaic-ot is.

Itt a remekmű(kétértelmű):),nem tudom menynire látszik majd.

Még1x köszi mindnekinek.

Üdv.

(#3812) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Tud valaki valami könnyebb tutorialt egy képből szeretnék puzzle-t csinálni.

(#3813) ToBeY válasza ToBeY (#3812) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Szereztem egy puzzle alapot.Ezt hogyan tudnám betenni a Filter\Texture-ba hogy tudjam használni?Milyen kiterjesztésként lehet egyáltalán berakni?

(#3814) z0d1AK válasza mdk01 (#3811) üzenetére


z0d1AK
veterán

Jó lett, gyorsan én is meglestem a mozaik kreátort, de ennyire nem mélyedtem még bele.
Az andreás nem igazán jött be, nem sikerült kezelni

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3815) Dexter68 válasza ToBeY (#3812) üzenetére


Dexter68
addikt

Alien Skin Xenofex2

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#3816) Dexter68 válasza ToBeY (#3813) üzenetére


Dexter68
addikt

Van egy olyan rész, hogy Texturizer, annak a jobb közepén, ahol Texture: Canvas van alaphelyzetben (a Canvas legördíthető), na amellett van egy kis háromszög egy karikában. Arra katt, Load és itt ki lehet választani egy *.psd-t.
De ha már psd-t csinálsz a puzzle-stancból, érdemes megnézni a Filter/Distrot/Displace menü hatását is.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#3817) ToBeY válasza Dexter68 (#3815) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi szépen ezt az Alien Skin Xenofex -ot meegnézem.Mert puzzle sablomon elég kicsit 500x500 pixel és a képben beletett 1-2 vízszintes vonalat is :(

(#3818) ToBeY válasza ToBeY (#3817) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ez az Alien Skin bevált elég frankó Thx :C

(#3825) ádyz


ádyz
addikt

Üdv.

Hogy lehet megcsinálni a szöveget, úy, ahogy a képen látszik?[link]

Próbálkoztam, de nem olyan lett :( : [link]

Előre is köszönöm. :R

(#3826) ToBeY válasza ádyz (#3825) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Egy tipp, create warped text-et használva próbáld meg a szöveget több layerbe felrakni.

(#3827) Dexter68 válasza ádyz (#3825) üzenetére


Dexter68
addikt

Én az ilyet úgy szoktam, hogy illustratorban felpakolom a szöveget a megfelelő görbére, aztán kopipészttel átrakom photoshopba.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#3828) delta9 válasza ádyz (#3825) üzenetére


delta9
senior tag

Azért, mert te a szöveget egy kb. félkörívre írtad, a másik képen meg követi a logó ívét, vagyis egy kör meg egy négyzet kombinációja a szövegfutás alapja, ahol a négyzet oldala megegyezik a kör sugarával és jobb felső sarka a kör középpontjában van. Lerajzolni mondjuk könnyebb, mint leírni. Már ha erre értetted, hogy "nem olyen lett".

[link]

[ Szerkesztve ]

(#3829) Ndruu válasza ádyz (#3825) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Semmit különöset nem kell trükközni, igazából PS-ben is viszonylag könnyen meg lehet oldani.

Kiválasztos a Pen tool-t, megadod neki, hogy ne formát jelöljön ki (shape), hanem nyomvonalat (path). Csinálsz egy szép körvonalat a PH logó köré (legegyszerűbb úgy, ha a logó egy külön réteg, rádobsz egy vastag Stroke-ot (Blending Options). Ha ez kész, akkor a Stroke körvonalán szépen el lehet indulni a Pen tool-lal, óvatosan lehet húzogatni az érintőket (nem a freeform pen tool, hanem a másik), körbe a logón. Ha kész a nyomvonal, akkor kiválasztos a Text tool-t és a vonal elejére viszed, ott rányomsz és írhatsz a vonalon. Itt szépen leírták...
Akár két sorba is lehet írni, de akkor két vonalat kell rajzolni.


Csak egy példa... A vér csak poénból van rajta...:)

Harrrr!!!!

(#3830) z0d1AK válasza Ndruu (#3829) üzenetére


z0d1AK
veterán

bár lehet hülyének néztek, de mi ez a ph logó, meg település, dátummal?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3831) Nyugdíjas válasza z0d1AK (#3830) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Gondolom ph! találkozó, tábor, nemtom' mi a hivatalos elnevezés...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3832) ádyz válasza Ndruu (#3829) üzenetére


ádyz
addikt

Ehh, ehhez én béna vagyok, nem tudok rendes ívet húzni... :(

(#3833) ádyz válasza ádyz (#3832) üzenetére


ádyz
addikt

Találtam jobb megoldást.

Elipse Tool-al csináltam egy kört, majd arra a szöveget. És kész is. :D

(#3834) mibog


mibog
tag

sziasztok, tudtok segíteni?

adobe photoshop cs3 -ban szeretnék egy új "mintázat"-ot készíteni:
a "bélyegző" eszközt saját mintázattal szeretném használni. lehet saját mintát készíteni, hogy azt sokszorozza?

az "ecset" eszközhöz hogyan lehet egy meglévő ecsettípus torzításából keletkező új ecsettípust adni? különböző szögű ellipszisekre lenne szükségem az ecset eszköztárban...

tudom hogy hülye magyar nyelvű photoshop, és miért nem angolt használok, de sajnos ez van...

Tiszalökön ház eladó, horgásztó, strand közelében http://nyiregyhazanelado.blogspot.com/

(#3835) mibog


mibog
tag

http://tutorial.candy-shop.hu/index.php?page=ps12
[link]
Köszi de megtaláltam a választ :)

Tiszalökön ház eladó, horgásztó, strand közelében http://nyiregyhazanelado.blogspot.com/

(#3836) delta9 válasza Ndruu (#3829) üzenetére


delta9
senior tag

épp' előtted írtam, hogy nem kell ezekkel az érintőkkel bolondozni, pláne külön stroke-ot rajzolni, hanem egy szabályos kör és egy szabályos négyzet egyszerűen összeolvasztva. :) a négyzet oldala egyenlő a kör sugarával (a kettőt kijelöl, jobbra igazít, lentre igazít összeolvaszt, kész). Ezt meg már csak arányosan kell (lehet) növelni/csökkenteni.

[ Szerkesztve ]

(#3837) mibog válasza delta9 (#3836) üzenetére


mibog
tag

Ó szia delta a katalógusborítós izék óta nem olvastam felőled. :N

Tiszalökön ház eladó, horgásztó, strand közelében http://nyiregyhazanelado.blogspot.com/

(#3838) delta9 válasza mibog (#3837) üzenetére


delta9
senior tag

Mert sosem jössz msn-re :P

(#3839) Dany007


Dany007
veterán

Esetleg valaki erre a CS4 kérdésre valami megoldást? =/

(#3840) maru válasza Dany007 (#3839) üzenetére


maru
aktív tag

Nincs mos előttem CS4, de ha jó emlékszem a jobb felső sarokban levő Workspace menün lehet változtatni.
[link]

(#3841) Dany007 válasza maru (#3840) üzenetére


Dany007
veterán

Köszönöm!
Próbálkoztam ezzel is. Ez csak a munkaterület palettáit változtatja... =/
A képeket ugyan úgy szívja be, és ugyan úgy egymás mellé pakolja, egy nagy keretbe... :s
hihetetlen szar így dolgozni... A fél munkaidő azzal megy el, hogy pakolgatom a képeket ide, oda, hogy elférjek, aztán ha behúzok egy új képet, akkor az szépen be "embeddeli" magát a már megnyitott méretre állított kép mellé és kezdődik megint előről a huzigálás...
Ráadásul figyelnem kell mozgatás közben, nehogy valamelyik alapértelmezett helyre húzzam, mart akkor fogja magát, és kidobja az egészet fullscreenbe... Ááh lehet inkább visszateszem a CS2-t. Fent a kollegának CS3 van, ott még nincs ilyennel gond.
Viszont a CS4 hardveres támogatása miatt szívesen megtartanám. Főleg, hogy most beszéltem meg a rendszergazdival, hogy épp ennek érdekében szerezzen be nekem egy legalább SM3-as videókártyát 512rammal ;]

(#3842) maru válasza Dany007 (#3841) üzenetére


maru
aktív tag

Most így nincs előttem vizuálisan a a problémád :D A CS4-t csak 30 napos próbát toltam fel, de sajnos az én erőforrásaim gyengék hozzá, és nincs rendszergazda aki segítene rajta. :O Így egyenlőre marad a CS3.

(#3843) Dany007 válasza maru (#3842) üzenetére


Dany007
veterán

Azért köszönöm a segítséget : ) Ha lesz időm dobok fel screenshotokat... :)

(#3844) Dexter68 válasza Dany007 (#3843) üzenetére


Dexter68
addikt

Nem használom még a CS4-et, de készülök rá. Esetleg ez?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#3845) Met válasza Dexter68 (#3844) üzenetére


Met
nagyúr

Szerintem nem éri meg a CS3-ról váltani...

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3846) Nyugdíjas válasza Dany007 (#3841) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én is halálra szivtam ezzel,de most raktam uj rendszert és basszus nem hiszed el,de nem tallom hol lehet kikapcsolni. Pedig a múltkor kikapcsoltam már. De meglesz, és megirom...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3847) z0d1AK válasza Met (#3845) üzenetére


z0d1AK
veterán

én a cs2 mellé feltettem a cs4-et, de csak azért azt, mert a cs3-at nem lehetett telepíteni, valami gond miatt:F

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3848) Dany007 válasza Dexter68 (#3844) üzenetére


Dany007
veterán

EZ annyiban segített, hogy elrendezte nekem külön ablakokba a képet. Azonban huzogatáskor még mindig be akarja embeddelni az aktuális ablakot egy alattalévőbe :S

De ahogy látom, nem csak én küzdöttem ezzel. :)
Köszönöm a segítségeket.

(#3849) Dany007 válasza Met (#3845) üzenetére


Dany007
veterán

3-4 évig CS2-t használtam, onnan próbálkoztam CS4-re ugrani. Nekem 2-es is tökéletesen megfelel, egyedül a hardveres támogatás ami nagy plusz a számomra. Ami nem rossz, főleg ha nagy fileokon kell valami effektet végrehajtani.
(bár akkor ugrik egy cigiszünetem...de egye fene : ) )

(#3850) Dany007


Dany007
veterán

Szóval itt vannak a screenek.

Majd bele őrülök ebbe... Akárhova húzom, mindig be akar épülni egyik ablak a másikba...
A kis kék sáv körül 5-7mm-re már rásnappel az ablakra és kezdi odahúzni...
Mocskosul fel tud húzni, lelassít...ááh :) Megoldás kell, vagyCS2-3 reinstall.

[link1]
[link2]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.