Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4101) BLiNk3r válasza tibi72 (#4100) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Alapból a jelenlegi kártyáddal is működnie kellene, nem tudom mi lehet a probléma, esetleg egy próbát megér, ha végignézed a Troubleshooting-ot. hacsak nem akarsz mindenáron videokarit cserélni. A két általad írt kártya közül bármelyiket választhatod, a Giga nyilván halkabb lesz a passzív hűtés miatt, az Asus viszont hűvösebb az aktív hűtésnek köszönhetően.Szóval mellé nagyon nem nyúlhatsz, bármelyiket veszed, nem jársz rosszul! ;)

(#4102) tibi72 válasza BLiNk3r (#4101) üzenetére


tibi72
aktív tag

Tegnap felattam,de még azt észre vetem hogy mielöt le tiltja GPU-t rajzoltam vele a Ps-ben és le van maradva a festés a ecsethegytöl. Ha kivan kapcsolva GPU akkor pontosan követi.Retusálásnál elég zavaro és pontattlan az egérnél is meg a wacom táblánál is. Még probálkozom ammit ajánlotál,de én szerintem veszek egy új v.kártyát.Köszönöm a türelmes segitségedett.

(#4103) tibi72


tibi72
aktív tag

Találtam egy jo közép utat a v.kártyában

Asus EN9600GT Matrix HTDI 512MB 256bit DDR3 PCI-E EN9600GT-MATRIX/HTDI/512M Videókártya
Elég jokat irnak rola Leirásban olvastam hogy grafikus magal van ellátva többinél csak grafikus processzor van irva .Van ennek jelentösége vagy külömbség?

(#4104) Met válasza tibi72 (#4103) üzenetére


Met
nagyúr

grafikus magal van ellátva többinél csak grafikus processzor van irva
:W
Figyelj már, szántóföldet akarsz venni vagy VGA-t?
Nincs benne mag csak grafikus processzor.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4105) Dexter68 válasza Met (#4104) üzenetére


Dexter68
addikt

A különbség akkor látható csak, ha locsolod és kikel a magból a grafikuspalánta :DDD

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#4106) tibi72 válasza Met (#4104) üzenetére


tibi72
aktív tag

Én is csodálkoztam egy kicsit ,de lesd meg a saját szemedell[link] ha nálam jobban értök el irják akkor mi a f...t csináljak!! :D

(#4107) tibi72 válasza Dexter68 (#4105) üzenetére


tibi72
aktív tag

A régit amit ki veszek a gépböl lehet h.ki ültetem a kertbe hátha kinö belöle VGA-fa és nem lesz gondom a továbbiakban. :)) :DD

(#4108) Met válasza tibi72 (#4107) üzenetére


Met
nagyúr

De akkor már az új kártyát ültesd el, ha kihajt és teremni is fog, azokat jobb pénzért el lehet majd adni :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4109) gyga válasza Met (#4108) üzenetére


gyga
senior tag

jáj jáj vga fa :D maj mingyá meg csinálom PS-be csak most szkennel már 1 órája...

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#4110) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Óóó lányok, miket össze nem hordtok itt rakásra :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4111) tibi72 válasza Nyugdíjas (#4110) üzenetére


tibi72
aktív tag

Hát elültettük a Magot!! :DDD

(#4112) Narancs


Narancs
őstag

Cső!

Eddig CS2 HUN-t használtam, most CS4 ENG van a gépen. Hol a toszban lehet beállítani, hogy a baloldali eszköztár pont olyan legyen mint CS2-ben alaból? Már azt szoktam meg...

Szerk: megtaláltam, csak rámtört a pánik...huhh...

[ Szerkesztve ]

Beauty is pain

(#4113) Agostino


Agostino
addikt

Üdv.

Létezik olyan weboldal, ahol mindig megjelennek a legfrissebb trendek, PS ötletek és design terén? Mi a divat, hogyan, várható irányok ilyesmi.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#4114) Dexter68 válasza Agostino (#4113) üzenetére


Dexter68
addikt

Én a Smashingot szoktam nézni, de ez nem kizárólag photoshop.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#4115) alien_


alien_
őstag

Eredeti PS CS4 (fóliás win-es, nem student) olcsón érdekel valakit? Egyenlőre csak igényfelmérés, privi, ha érdekel...

Swarm is coming.

(#4116) ByKa


ByKa
csendes tag

Sziasztok!
Sos gyorskérdés :

Céges win notebook, Photoshop 7, notiLCD + külső monitor.

PSben kép megnyit, PS külső monitoron fut, ablak/új ablakkal duplikálom a képet, szeretném a noti képernyőjén látni fullscreen-ben a képet, miközben a ps területén a külső monitoron szerkesztem (Wacom videó bemutatókon ezt látni, cintiq-en szerkeszt, sima monitoron teljes képernyőn látszik minden módosítás)...

Namármost a duplikálás ok, minden módosítás látszik is mindkét képen, PS eszközpalettáit gond nélkül pakolhatom egyik monitorról a másikra, de magát a duplikált képet (természetesen keretestől - ablakostól) nem engedi ki a PS a munkaterületéről.

Tud vki segíteni?
_ Remélem érthető voltam.

Köszi!

iMac20', MBP15', Wacom Intuos3 A5W-SE, Bamboo Pen&Touch

(#4117) alien_


alien_
őstag

Van annak ellenszere, hogy OpenGL támogatánál 500%-os nagyítás fölött ne hozzon be "rácsot" a pixelek közé a progi?

Swarm is coming.

(#4118) ponix


ponix
aktív tag

Kollégák! Egy könyv kiadáshoz, milyen feltételeknek kell megfelelni? Ez persze nem csak PS-es dolog persze, de nyomdai dolog! Az a helyzet, hogy írtam egy könyvet, és saját kiadásban szeretném megjelentetni! Ennek milyen feltételei, és milyen nyomdai költségei vannak?

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#4119) ponix


ponix
aktív tag

Kollégák! Egy könyv kiadáshoz, milyen feltételeknek kell megfelelni? Ez persze nem csak PS-es dolog persze, de nyomdai dolog! Az a helyzet, hogy írtam egy könyvet, és saját kiadásban szeretném megjelentetni! Ennek milyen feltételei, és milyen nyomdai költségei vannak?

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#4120) Agostino válasza ponix (#4119) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Ha adsz egy élő e-mail címet, akkor szívesen elpostázok neked egy erről szóló könyvet. Ha nem is válaszolja majd meg minden kérdésed, szerintem sok hasznos infót találsz majd benne.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#4121) Met válasza ponix (#4119) üzenetére


Met
nagyúr

Kérj árajánlatot nyomdáktól.
Milyen darabszámmal szeretnéd,borító milyen legyek (kemény vagy puha), fűzött vagy ragasztott, hány oldalas stb és milyen formátumban kell leadni az anyagot.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4122) ponix válasza Met (#4121) üzenetére


ponix
aktív tag

Na bazze! Ezek a kérdéseim! Fogalmam sincs miről beszélsz!

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#4123) ponix válasza Agostino (#4120) üzenetére


ponix
aktív tag

ponix@euromail.hu

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#4124) ponix válasza Met (#4121) üzenetére


ponix
aktív tag

Mi a választék?! Mi mennyibe kerül? Te mit válaszolnál a kérdéseidre?

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#4125) Agostino válasza ponix (#4123) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

A mélerdémon visszadobta. Mindegy, itt a [link], katt mentés másként.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#4126) Nyugdíjas válasza Agostino (#4113) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

PSDTuts. Szerintem/még egy pár barát szerint a legjobb :K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4127) BLiNk3r válasza Nyugdíjas (#4126) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Én is erre szavazok :K

(#4128) Dexter68 válasza ponix (#4119) üzenetére


Dexter68
addikt

Ha lehet, ne photoshopban tördeld. Erre megvannak a megfelelő programok (indesign, quark), de az igazsághoz hozzátartozik, hogy ez egy szakma, amit évekig tanulnak az emberek. Ki kell találni, hogy mekkora méretű könyvet szeretnél milyen margóviszonyokkal, ahhoz kell találni egy jól olvasható kenyérbetűt, ki kell találni a címrendszert, meg úgy általában az egész tipográfiáját. Aztán itt vannak a kötelező futamok: borító, címnegyedív, tartalom, isbn szám, ilyesmik.
Ha nem szakember csinálja, kevés kivételtől eltekintve már messziről ordít, hogy amatőr munka.

A nyomdai költség erősen függ a mérettől, a mennyiségtől, a papírminőségtől, attól, hogy színes vagy fekete-fehér, hogy milyen a borító (keménytáblás vgy puha, van-e fóliázva, lakkozva, hány színnel van nyomva, stb.)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#4129) ponix válasza Dexter68 (#4128) üzenetére


ponix
aktív tag

Ja eszemben sincs megcsinálni, nem is értek hozzá! Azért dobtam be a kérdést, mert tudom, hogy vagytok itt páran szakemberek! Én a PS-t csak magamnak hobbiból nyomom! A borítótervet azért bevállalom :D

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#4130) ponix válasza Agostino (#4125) üzenetére


ponix
aktív tag

Ez korrekt :DD! ez az amit soha az életben nem fogok már megtanulni :DDD! Mért ilyen bonyolult? Mért nem lehet csak úgy simán kinyomtatni? :))

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#4131) matyiGo


matyiGo
aktív tag

Hi!
van egy ilyen parám és sehogy sem tudok rá megoldást találni:

tünetek: késik az ecset, lassaú.. etc

kezelés: felraktam új drivert a gépre meg újrapakoltam a PS-t 2szer :O
konfig: ati HD4670 512mb, E7300 @ 3,2ghz, 2giga rum.
-..és mégis szarakodik :(

mit gondoltok?

(#4132) Met válasza ponix (#4124) üzenetére


Met
nagyúr

Mi a választék? Bármi.
Mi mennyibe kerül? Ha kitalálod mit akarsz, tudnak árat adni.

Ahogy Dexter is írta, először Neked kell kitalálni, hogy mit szeretnél és hány darabot.
Ha megvan a szöveg word-ben akkor az egy jó kiinduló alap mert már lehet látni a hozzávetőleges oldalszámot, ha megvan az oldalszám akkor már kiderül, hogy milyen kötési eljárások jöhetnek szóba stb.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4133) Agostino válasza ponix (#4130) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Sajnos ez van, ahogyan fentebb írták ez egy szakma, én csak ennyivel tudok hozzájárulni a kérdéshez.

Nyugdíjas - köszi a linket, ilyesmit kerestem!

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#4134) BLiNk3r válasza matyiGo (#4131) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Edit » Preferences » General » Performance » Advanced
Vedd ki a pipát a "3D Interaction Acceleration" elöl. Ez elvileg megoldja a problémádat.

Ha nem, próbáld meg a 11.0.1-es patch-et.

Ha ez sem segít, lődd ki a GPU gyorsítást, ki lehet bírni nélküle ;)

(#4135) ponix válasza Agostino (#4133) üzenetére


ponix
aktív tag

Ez nagyon jó köszönöm egyébként, így legalább annyit látok a dologból, hogy nem egyszerű :D Nem is akarok én házi barkácsolást csinálni!

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#4136) ponix válasza Met (#4132) üzenetére


ponix
aktív tag

A word-be megvan most már 187 oldal, előre láthatólag 220-230 oldal lesz a vége! 11-es Times betűvel jelenleg, és gondolom, hogy A5-ös körüli méretben, vagy A5 és A4 között valami ésszerű méretben! Fogalmam sincs milyen méretek vannak egyáltalán ! Mondjuk csak, hogy lássunk különbségeket, egy 5000 és egy 10 000 példányos kiadás esetén milyen költségekkel kell kalkulálnom? Kb? Sacc, nem kell itt most nagy számolásokat csinálni, csak a nagyságrendeket volna jó látni!

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#4137) ponix válasza Dexter68 (#4128) üzenetére


ponix
aktív tag

Szoktad figyelni, hogy van-e privid?

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#4138) Dexter68 válasza ponix (#4137) üzenetére


Dexter68
addikt

Szoktam persze, csak tegnap rohangászós napom volt.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#4139) tibi72 válasza matyiGo (#4131) üzenetére


tibi72
aktív tag

Hi!
Én is evel küzdök! Már v.kártyát is cseréltem frissiteetem ujra raktam és nem jo! Ha valamire rájövök meg irom.Ha GPU-ki kapcsolom akkor meg olyan lassu és sz..r!!!!!! Igazán a plusz dolgokért vetük meg és az nem müködik.

(#4140) Met válasza ponix (#4136) üzenetére


Met
nagyúr

Mivel nem vagyok nyomda nem tudok árat mondani.
Azt mondtam, hogy találd ki mit szeretnél és akkor tudnak árat adni.
Régebben hallottam olyat, hogy ha valaki ki akar adni egy könyvet akkor kell x ember aki megveszi, a szerzőnek kell vinni egy listás vagy mit., nem tudom igaz e

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4141) Met


Met
nagyúr

Kaptam ma egy logot. egy grafikai studiótól, az alábbi szöveggel:
küldöm a xxxxx logót Corel drow 11, és jpg formátumban. :C

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4142) ponix válasza Met (#4140) üzenetére


ponix
aktív tag

Magán kiadáshoz vásárlói lista? Honnan tudjam én azt, hogy ki fogja megvenni? Egyébként nem aggódok, hogy nem fog elfogyni, meg van a koncepció rá, csak csodálkozok ezen ha tényleg így van!

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#4143) Met válasza ponix (#4142) üzenetére


Met
nagyúr

Barátok, ismerősők, család stb. Nem tudom, hogy tényleg így van e.
Ismerős akart kiadni verses kötetet és akkor mondta. Persze szokott marhaságokat mondani :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4144) Shim válasza alien_ (#4117) üzenetére


Shim
őstag

500% fölött ne jelenjen meg rács:
View >> Show >> Pixel Grid

tibi72:
Először próbáljátok kikapcsolni az Advanced Settings-nél a funkciókat. Kezdjétek az Advanced Drawing rész kikapcsolásával. Nekem ez megoldotta a problémákat. (Most viszont Vista alatt hiba nélkül megy szerencsére.)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#4145) Shim válasza ponix (#4142) üzenetére


Shim
őstag

Ha jól értem az előzményeket, szeretnéd első könyved kis példányszámban megjelentetni.

Könykiadási program

Ezt érdemes lehet elolvasni. Ezen kívül figyelmedbe ajánlom kis példányszám esetén az igény szerinti nyomtatást (Printing on Demand) és az igény szerinti könyvkötést (Binding on Demand). (A fenti linken találsz egy árajánlat kalkulátort is. Nem tudom mennyire pontos, illetve mennyire átlagos árakat dob ki, de ha másnak nem, akkor viszonyításnak jó.)
Elég nagy hype van msot e körül a szakmában, viszonylag olcsón, kis példányszámban, elsőkönyves szerzőknek is lehetőséget ad könyv megjelentetésére.

Nyugaton persze elterjedtebb, befutott és elismert szolgáltatás ez, de itthon is találni nyomdákat / kiadókat, akik ezzel foglalkoznak.

Figyelmedbe ajánlom ezt a cikket, van benne pár hasznos infó és link.

Üdv,
Shim

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#4146) alien_ válasza Shim (#4144) üzenetére


alien_
őstag

Áá, köszi. :R

Swarm is coming.

(#4147) ponix válasza Shim (#4145) üzenetére


ponix
aktív tag

Köszi átnézem a dolgokat!

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#4148) total90


total90
veterán

Hello!

Hogyan lehet méretet állítani a PS-ban ? Tehát van egy alap háttér (800*600) és egy kép amit rá akarok tenni (1600*1450). Ezt ott hogyan tudom átméretezni ?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#4149) Agostino válasza total90 (#4148) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Ööö... izé... ha egyre gondolunk akkor ctrl+c, fent beírod, hogy 800 és 600, ennyivel lecroppolod a nagyobb képet, aztán ctrl+alt+i, 800 szél és 600 magasság, kijelölöd, rárakod.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#4150) total90 válasza Agostino (#4149) üzenetére


total90
veterán

Én olyasvalamire gondoltam mint pl. amikor berakod a Word-be a képet és a sarkánál fogva változtathatod a méretét. Az, is lehet :F

Ha nincs jó, ló a szamár is.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.