Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) Dexter68


Dexter68
addikt

Én alapvetően azt nem értem, hogy aki nem akar pöcsölni a raw-val, az mi a jó *******ért nem jpeg-ben (vagy tiff-ben) fotóz? Mellesleg a Lightroom egy jó megoldás raw-kezelésre és a picasa sem rossz.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#3702) Batka72 válasza debug (#3700) üzenetére


Batka72
tag

Köszikeee....

(#3703) Batka72 válasza Dexter68 (#3701) üzenetére


Batka72
tag

Nyugalom Dexter68, nyilvánvalóan, nem véletlenül fotózok RAW-ban, hisz sok módosítást lehet eszközölni a képen.
Félre értettél!
Az nem tetszene, ha maga a kimentési folyamat hoszabb, bonyolultabb mint a RAW manipuláció:"sRGB profilban dolgoztál, akkor mentésnél át kell konvertálod a képedet sRGB-be, hogy a webes felületen színhelyesen jelenjen meg. Azt pedig háromféleképpen teheted meg:" STB. STB. STB....
Amúgy köszi a vázolt lehetőségeket!

(#3704) Muton


Muton
addikt

hello!
az elements 6.0 tud szkennelni vagy csak én nem találom? :U

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#3705) Muton válasza Muton (#3704) üzenetére


Muton
addikt

tud :DDD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#3706) *Ropi* válasza Batka72 (#3703) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha nagyobb módosítás nélkül akarsz rawból, psdből, dngből vagy tiffből jpegbe konvertálni, akkor ajánlom a FastStone image viewert: szinte minden formátumot ismer, tud kötegelten dolgozni, vízjelezni, stb., ráadásul színmenedzselhető, saját profil is megadható neki. :R

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3707) Batka72 válasza Muton (#3705) üzenetére


Batka72
tag

:DDD Bár én is ilyen könnyen lelném a válaszokat! :DD

(#3708) Batka72 válasza *Ropi* (#3706) üzenetére


Batka72
tag

ÁÁ Úgy látszik épp egyszerre írtunk az előbb. :)
Köszönöm ki fogom próbálni! ;)

(#3709) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Félig off, de egy próbát megér. Kerestetik egy ügyes kezű ember, esetleg volt Quakert ;], ki csinálna egy fejlécet a magyar QuakeLive community weboldalára.
Személyem csak hobbi szinten űzi a számítógépes grafikát, s elég sok a tennivaló még.
Aki lát némi fantáziát benne kérem keressen meg privátban a részletekért.

(#3710) Macka


Macka
veterán

Hali! Volna egy problémám, és mivel Ti értetek a Photoshophoz, talán tud segíteni valaki.

Race07 bajnokságra kellene autófestés. Én találtam egyet, annyi lenne, hogy a nevemet + rajtszámot kellene felírni rá.

Ha elküldöm a skint, akkor meg tudná ezt nekem csinálni valaki?

(#3711) Gave válasza Macka (#3710) üzenetére


Gave
addikt

Ha linkeled a kepet ...,szerintem mindig akad valaki nagyon rendes aki raer :U

Here? For folks like us? Wrong city.., wrong people

(#3712) grabber válasza Gave (#3711) üzenetére


grabber
addikt

A verseny vége előtt még nem nagyon szeretné közzé tenni a képet.Gondolom,mert én sem tenném :U

(#3713) Gave válasza grabber (#3712) üzenetére


Gave
addikt

Oke most esett le hogy, mire kell . Jolvanna :P

[ Szerkesztve ]

Here? For folks like us? Wrong city.., wrong people

(#3714) TA68


TA68
senior tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Most ismerkedem a Photoshop Cs3-mal, és sehol sem találom benne a vörösszem eltávolítást.Tudna valaki segíteni, hogy hol keressem? :R

(#3715) TA68 válasza TA68 (#3714) üzenetére


TA68
senior tag

Már megtaláltam! :DD

(#3716) Met válasza grabber (#3712) üzenetére


Met
nagyúr

Szerintem nem a Race07 Skin készítő bajnokságra kell neki, hanem a indul valami online ligában és oda akar egy "nevesített" skint és mivel gondolom a template szabadon letölthető ezért nyugodtan linkelheti ide is.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3717) csimav


csimav
senior tag

Csáó!
Nemtudom feltenni a photoshop-ot:(
AZt irja:
A telepítő már fut:
Egyszerrre csak egy Adobe termék telepíthető.Fejezze be a másik telepítését az Adobe Photoshop CS3 telepítésének megkísérlése elött.

pedig nem telepítek semmit...

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#3718) Met válasza csimav (#3717) üzenetére


Met
nagyúr

Feladatkezelőben megnézted? Tényleg nem fut?
De azt hiszem erre az a megoldás, hogy felmásolod a vinyóra a telepítő lemez tartalmát és onnan indítod.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3719) csimav válasza Met (#3718) üzenetére


csimav
senior tag

Felvan másolva. És megnéztem,nem fut.

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#3720) Met válasza csimav (#3719) üzenetére


Met
nagyúr

akkor én passzolom :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3721) Nyugdíjas válasza csimav (#3719) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Feladatkezelőben tényleg nézd meg, hogy nem fut-e bármi más Adobe cucc. Akár valami helper, vagy autostartos cucc is simán bekavarhat. Mondjuk Flash Player, vagy Reader (ezek szinte minden gépen vannak, ugyis, hogy lehet nem tudsz róla).

Ha végképp nem, akkor fel kell venni a forgalmazóval a kapcsolatot.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3722) csimav


csimav
senior tag

Ezek futnak+ scvhost.exe,msmsgs.exem,Generic.exe,Google toolbar...,daemon.exe, system, a rendszer üserjáraton

Mit csináljak? :O Amugy a feladatok telepités és törlésében benne van a cs3 de nemtudom kitörölni.. :O Próbáltam 1-2 uninstall progit,azzal se ment. A gépemen meg nincs is fent a ps...
PLS help! :R

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#3723) delta9 válasza csimav (#3722) üzenetére


delta9
senior tag

Esetleg vezérlőpultból távolítsd el, ha benne van a listában.
Vagy még a program files/common files/adobe mappából a hosszú hexadecimális szám nevű mappákat töröld ki, ha van (kb. ilyenek -> 098bc60568f21d64c603ba23e64f64).
És az adobe/installers mappát is ütíteni kellene.

(#3724) gyga


gyga
senior tag

sziasztok Búék mindenkinek.
Naptárat kéne készítenem van vkinek 1 ötlete mivel a legegyszerűbb?
esetleg valakinek nincs PS naptár sample?
elég egyszerű kell, A4 es 12oldalas felül kép alul hónap.
esetleg vmi egyszerűbb progi?
köszi

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#3725) Met válasza gyga (#3724) üzenetére


Met
nagyúr

Corel tud naptárat generálni, csak meg kell neki mondani, hogy melyik nap ünnep nap.
Esetleg talán egyszerűbb abban összerakni, vagy onnan elmenteni eps-ben a számokat és azt beimportálni PS-be ha nagyon effektezni akarsz.
Egyszerűbb célprogit a googléban, calendar maker, generators és hasonló szavakkal kereshetsz. Használni nem használtam egyiket se.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3726) gyga válasza Met (#3725) üzenetére


gyga
senior tag

kösz a tippeket
a corelhez kellene kis útmutató mert nem találom benne.

[ Szerkesztve ]

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#3727) csimav válasza delta9 (#3723) üzenetére


csimav
senior tag

Megcsináltam mindet, még mindig nem jó:(

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#3728) Met válasza gyga (#3726) üzenetére


Met
nagyúr

Tools-Macros-Run Macros-Macros In sor és ott kiválaszt a Calendar wizard.
Feldob egy ablakot amiben ki tudod választani az évet, melyik hónapot (ha nem mind kell), a nyelvet stb-stb.
Amilyen méretű a dokumentum olyan nagyra csinálja, ha A4-en hagytad akkor ahhoz igazítja, tehát célszerű előbb a dokumentum méretet beállítani.
Már jártam úgy, hogy megcsinálom szépen és valami elcseszett méreten volt a dokumentum :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3729) delta9 válasza csimav (#3727) üzenetére


delta9
senior tag

Akkor annyit még próbálj meg, hogy a Vezérlőpult->Programok telepítése/törlése ablak bal oldalán van egy olyan gomb, hogy 'Új porgram hozzáadása'. Ennek a megnyomása után tallózd be a setup.exe-t hátha úgy megy.

(#3730) gyga válasza Met (#3728) üzenetére


gyga
senior tag

ok kösz

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#3731) csimav válasza delta9 (#3729) üzenetére


csimav
senior tag

Ígyse megy :((( Azért kösz..

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#3732) delta9 válasza csimav (#3731) üzenetére


delta9
senior tag

Így viszont igazából vagy tovább szórakozol ezekkel:
[link]
vagy újrarakod a wint.

(#3733) Nyugdíjas válasza csimav (#3731) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mostmár kimondom, mert nagyon szenvedünk itt ezzel vagy nyolcan-tizen, aztán kezdem unni:

Ha letöltötted, töltsél egy másikat, ha megvetted, hivd fel a forgalmazót, hogy segitsenek!

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3734) csimav válasza Nyugdíjas (#3733) üzenetére


csimav
senior tag

delta: azzal se megy:(

Ok,köszi. Inkább ujrateszem a wint:)

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#3735) Breki


Breki
veterán

Sziasztok

Boldog Új Évet mindenkinek itt

Egy olyan kérdésem volna, hogy tudtok-e saras, havas, fűves pluginokat PS-hez

ilyíesmire gondolok pl

de ez rozsdásodás alapból

[link]

Illetve a xenofex 2 little fluffy clouds-al tudtam hasonlót létrehozni de ugye az meg alapból felhős

biztos van olyan amivel sarazódást és hófoltokat lehet az Eye Candy 5 Snow Driften kívül (Nature)

Szval ha valaki tud erre jó plugint az érdekelne

Köszi előre.

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#3736) Nyugdíjas válasza Breki (#3735) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én az ilyet texture-okkal szoktam megoldani, abból van nekem rengeteg. Sima jpg-ek, csak bazi nagy méretűek. Vagy valami pattern...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3737) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Üdv.

kicsit off: kaptam egy ilyet:

"Sziasztok!

Légyszíves segítsetek találnom egy jól rajzoló, ügyes illusztrátort egy gyermekkönyvhöz. Nem baj ha nem ismert és nincs neve a szakmában.

köszönöm,

Ivády Gábor"

Ha érdekel valakit mail: ivady.gabor@t-online.hu, Ivád község polgármestere. Telefont is mondok privibe.

(#3738) Nyugdíjas válasza CounterBoci (#3737) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nekem van egy barátom, aki igen jó animátor, és képregényrajzoló,de nem tudom mi az igény náluk. Most éppen rá is ér, ha jól tudom. Rákérdezhetek.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3739) rii


rii
nagyúr

van valakinek infója arról, hogy a PS mennyire tud gátlástalan lenni, ha SCRATCH-elni akar?

számadatokban kifejezve :)
megspékelve esetleg, hogy mennyi, és mekkora file-okat használt akkor?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3740) ponix


ponix
aktív tag

Üdvözletem mindenkinek!

Kaptam egy linket egy dokumentumfilmmel kapcsolatban, amit feltétlenül érdemes megnézni, döbbenetes világ méretű manipulációkra hazugságokra hívja fel a
figyelmet

[link]

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#3741) rii válasza ponix (#3740) üzenetére


rii
nagyúr

engem érne a megtiszteltetés, hogy elsőként reagálhatok?

Nyehhh :D
.... de szerintem rossz topikba linkelted

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3742) Dexter68 válasza rii (#3739) üzenetére


Dexter68
addikt

hipergátlástalan... 1-2 gigát simán elhelyez annyi scratchdisken, amennyit megadsz neki. És ha elszáll, ott is hagyja, ami jó lenne, ha ki lehetne nyerni belőle valami infót, de nem. (az Indesign bezzeg áramszünet után pont ott folytatja, ahol elment az áram)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#3743) gyga válasza ponix (#3740) üzenetére


gyga
senior tag

már láttam, nagyon durva...

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#3744) rii válasza Dexter68 (#3742) üzenetére


rii
nagyúr

az ID meg sajna elhasal, amint a hálózati kapcs. megszûnik
ebben meg a PS "erôs" .. .:) jobban mondva nem is tud róla, hogy eltüt a háló :DDD

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3745) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Nem tudom, van-e itt valaki, akinek ezek meg sem kottyannának,de azért szerintem nem sokan, szóval:
OKULJUNK feleim :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3746) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

Helló!
Az a problémám, hogy (win reinstall, photoshop reinstallok voltak) akár egy portable photoshopot, akár egy rendesen feltelepített full photoshopot indítok el, és megnyitok egy képet, akkor a kép kap egy barnás árnyalatot. Nem állítódott át semmi, nem is nyultam semmihez.. meg azért volt win reinstall is.. Csináltam képeket is amit linkelek. HA a képeket windows fax&kép megjelenítőbe nézem vagy más képmegjelenítő programmal, a színek helyesek, de photoshopban a szinek barnásak lesznek. Olyan mint egy szépia effekt.. Mi lehet ez?? :(
Link1
Link2

[ Szerkesztve ]

(#3747) Nyugdíjas válasza Shrike7973 (#3746) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Igy látatlanban és első körben valami szinprofil beállitás/eltérésre tippelnék. Nézz ennek utána.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3748) gyga válasza Nyugdíjas (#3745) üzenetére


gyga
senior tag

figyelemre méltóak

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#3749) Met


Met
nagyúr

Illuhoz ki ért?:)
Kérdés

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3750) Dexter68 válasza Met (#3749) üzenetére


Dexter68
addikt

Én értek, de jó helyen vagy itt. Ha termékképek, akkor photoshop eps-ek. A Jpg meg meg tudja tartani a path-t (asszem)
Szóval a lényeg, hogy csinálj rá egy eksönt, ereszd rá az összesre, addig kávézgass nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.