Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) Met válasza Dexter68 (#3750) üzenetére


Met
nagyúr

Action megvolt.
Path kijelöl, ctrl+shift+i, del, save jpg, close.

Egyrészt nem zárja be a doksit és elfogy a memória, másrészt némelyik file-on nincs path és ott kiakad.
PS-ben megnyitva látszik a háttér is azért kell a path-ot kijelölgetni.

Gondoltam Illu nem akad fent az ilyeneken mert csak sima export.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3752) Dexter68 válasza Met (#3751) üzenetére


Dexter68
addikt

Hát... nem tudom. Valahogy nem tartom egészségesnek, hogy a pixelfaragást egy vektoros progival oldjuk meg. Lehet, hogy én vagyok régimódi. Lehet, hogy be kéne ikass egy stoppot az eksönbe.
Nekem eddig mindig bezárta a fájlt, ha úgy volt elindítva az Automate...

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#3753) Met válasza Dexter68 (#3752) üzenetére


Met
nagyúr

Alapesetben szerintem sem normális dolog de jó minőségű képek és kicsinyítve is lesznek.
Gondoltam ha a path-al nem kell tökölni akkor gyorsabb, legfeljebb akkor majd kiszedem azokat a képeket amin nincs path.
Holland cucc, símán el bírom képzelni, hogy Illuban csinálták.

Grat a hirdetésedhez, vetted a fáradtságot, hogy jó képeket csinálj és elpakoltál :) Sajnos rengetegen tesznek fel olyan képet ahol tele van a mosogató, penészes a kád széle stb.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3754) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Valaki tudna segíteni vektorosításba?:) Rajzoltam szabadkézzel eggérel 2 betűt,és ezt kéne valahogy szebbere egyenesre kijavítani,mert elég ferde és egyenletlen lett.. :B

[ Szerkesztve ]

(#3755) Met válasza ToBeY (#3754) üzenetére


Met
nagyúr

muti :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3756) ToBeY válasza Met (#3755) üzenetére


ToBeY
nagyúr

OK privibe megy a link :B

(#3757) Nyugdíjas válasza ToBeY (#3756) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Gondolom megoldódott,de én is megoldom, ha kell. Mondjuk én Flash-ben vektorizálódok általában :)
Ahhoz értek...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3758) jericho69


jericho69
tag

Hello!
Pont 1 virtual tuning-ot készítek Photoshop-al, de megakadtam 1 ponton. Nem találom a warp brush eszközt. Megtudná nekem mondani valaki, hogy melyik menüpontban keressem?
Mellékeltem 1 linket is, hogy pontosan melyik eszközt keresem: :)
http://www.youtube.com/watch?v=G_VINdf3ldc
A 3:34. percnél látható amint a videóban használják.

(#3759) Dexter68 válasza jericho69 (#3758) üzenetére


Dexter68
addikt

Effects alatt keress olyat, hogy liquify.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#3760) ToBeY válasza Nyugdíjas (#3757) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Csak félig meddig oldódott meg.Ugyan Met szuperúl megcsináltam amit szerettem volna,de inkább kézzel újra rajzolom és bescannelem.Mert egérrel nem lehet annyira jól rajzolni sajna.:(

(#3761) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Volna egy olyan problémám, hogy régebben akartam telepíteni a ps cs3-at, és akkor a telepítő kiírta hogy állítsam le a firefoxot, és az IE-t.
a firefoxot le is tudtam állítani, de az internet explorer nem futott, csak az asztalkezelője, vagy mi, amit nem tudtam leállítani, mert újraindítja magát.
a héten sikerült feltelepíteni, de újra kellett raknom utánna az xp-t, és most megint ugyan az a problémám!
van valakinek valakinek valami ötlete hogy lehet ezt kiküszöbölni? vagy mi a baj?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3762) Met válasza ToBeY (#3760) üzenetére


Met
nagyúr

Ha megvan a scan azt is átrajzolom ha kell :K

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3763) Nyugdíjas válasza ToBeY (#3760) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én is szivesen segitek.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3764) z0d1AK válasza z0d1AK (#3761) üzenetére


z0d1AK
veterán

valaki? :F

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3765) Dexter68 válasza z0d1AK (#3764) üzenetére


Dexter68
addikt

Mintha már lett volna erről szó pár hónapja... de nem emléxem, hogy mi volt a megoldás (ha volt egyáltalán)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#3766) z0d1AK válasza Dexter68 (#3765) üzenetére


z0d1AK
veterán

annak meg az esélye hogy megtalálom, egyenlő a 0-val :F

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3767) smoli válasza z0d1AK (#3761) üzenetére


smoli
aktív tag

A windows feladatkezelőjében nem lehet?

(#3768) z0d1AK válasza smoli (#3767) üzenetére


z0d1AK
veterán

az alkalmazások között nincs ie, a folyamatok között van Iexplore.exe, 2 is, de ezt nem tudom leállítani, vagy ha mégis, akkor is újraindul azonnal...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3769) rii válasza z0d1AK (#3766) üzenetére


rii
nagyúr

beírtam keresőbe, hogy "ie" :)

és ott volt a 2799-es POST is ...
onnan pedig visszább kellett olvasni egy kicsit ....

remélem segít, asszem nincs benne konrétum, nem ovlastam át ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3770) Gááboor


Gááboor
tag

Sziasztok. Bocs, hogy ide írok, de fontos lenne mi hamarabb.
Életbe vágó kérdésem lenne.
Illustratorból szeretnék pdf-be menteni több ai. projektet de ezek külön vannak ugyebár, és és nekem egy pdf kellene , amin az összes rajta van. :F
A Corenban van ilyen, mert ott lehet page -eket hozzá adni és mentésnél, mindet lement ha akarom.

Nagyon fontos lenne , suliba kell, tegnapra. :O

(#3771) Dexter68 válasza z0d1AK (#3766) üzenetére


Dexter68
addikt

Esetleg keresés? Ne adj Isten olvasás?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#3772) z0d1AK válasza Dexter68 (#3771) üzenetére


z0d1AK
veterán

beírtam hogy "cs3", úgy 3 oldalban nem találtam, de úgytünik h rosszul kerestem, megnézem, h rii mit is talált, thx is neki! :R

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3773) z0d1AK válasza z0d1AK (#3772) üzenetére


z0d1AK
veterán

lemaradtam a szerkesztésről, de az a program, amit 1000hsz-szel visszább ajánlanak, higy mennyivel jobb a feladatkezelőnél, az sem jó,mert ugyanúgy újraindul a iexplore.exe azonnal, mint a feladatkezelőnél, szóval továbbra sem tudom, felrakni...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3774) Met válasza z0d1AK (#3773) üzenetére


Met
nagyúr

Alapesetben az iexplore.exe nem fut a háttérben, főleg nem kettő.
Ami a tálcáért felelős az az explorer.exe, azt nem lehet kilőni.
Javaslom futass le valami vírus és spy kergetőt mert valószínűleg az dolgozik a háttérben.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3775) z0d1AK válasza Met (#3774) üzenetére


z0d1AK
veterán

az avast fel van rakva, azt tudom hogy van 1-2 vírus a gépen, amit az avast nemtud leszedni, de nem tudok vele mit kezdeni:F
ez lenne a gond?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3776) Davey7


Davey7
senior tag

Nekem kellene egy kis segítség... Van ez a kép. Amiből ez lett.

Én a másodikhoz hasonlót szeretnék megcsinálni,csak egy másik logóval...
Szerintetek mi az a háttérben,vagy van esetleg valakinek valami hasonló képe?

És hogy tudnám a sima logót olyanná tenni mint a másodikon? azt tudom,hogy nem elég opacity-t állítani,de akkor hogyan kell?

(#3777) Henk


Henk
veterán

Szevasztok.
Lenne egy photoshop-os kérdésem.Lehet,hogy volt róla szó,de nem akarom végigböngészni az egészet.
7.0-s photoshop van fent és olyan gondom lenne,hogy ha írok valamit benne akkor a betük nem élesek hanem pixelesek.Úgy értem a betük széle nem sima,egyenes(nem tudom,hogy fogalmazzam meg) hanem cikk-cakk-os,hullámos.
Remélem érthető amit írtam és tud rá valaki megoldást.
Mondtak már olyat,hogy beállítási hiba,de én ilyen jellegű beállítást nem találtam.
Köszi a válaszokat.

(#3778) Nyugdíjas válasza Davey7 (#3776) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Valószinüleg a fő bellítás az, hogy a layer style-t "overlay"-re tették. Valószinüleg van ott még játék ezzel-azzal,de ez lesz a fő "okosság" :K
Ilyen textúrákat pedig pl. itt találsz bőséggel.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3779) delta9 válasza z0d1AK (#3775) üzenetére


delta9
senior tag

Igen, az.
Avastot be tudod állítani, hogy win indulás előtt fusson le, akkor valszeg. el tudja távolítani azokat is, amiket futás közben már nem, mert mem. rezidensek.
Pluszban egy spybot search and destroy és egy adaware futtatása is ajánlott. (Frissített adatbázisokkal persze).

(#3780) delta9 válasza Henk (#3777) üzenetére


delta9
senior tag

Nem biztos, hogy pixeles, a képernyőfelbontás és a ps-ben a zoom kapcsolata is okozhat ilyet, de csak nézetben.
Ha actual pixel nézetben is nagyon látszik, akkor a type tool kiválasztásakor a betűméret beállítása mellett van az anti-aliasing lehetőségek is (sharp, strong, smooth stb.). Legyen aktív a type layer, úgy változtasd.

(#3781) Henk válasza delta9 (#3780) üzenetére


Henk
veterán

Köszi megnézem majd.
A monitoron is hullámos a széle a betüknek,de ott kevésbé látszik a kissebb méret miatt.De kinyomtatva nagyban iszonyat sz@rul néz ki.

(#3782) z0d1AK válasza delta9 (#3779) üzenetére


z0d1AK
veterán

asszem már ment úgy is az avast, és nem nagyon segített:F

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3783) Nyugdíjas válasza Henk (#3781) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Gondolom nem történt olyan, hogy raszterizáltad a type-ot, és utána nagyobbra méretezted :B

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3784) Dexter68 válasza Henk (#3781) üzenetére


Dexter68
addikt

Nézd meg a text antialiasingot... nincs-e none-ra állítva.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#3785) Met válasza z0d1AK (#3782) üzenetére


Met
nagyúr

Dobj fel egy Kaspersky demót, meg Spyware Terminátort

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3786) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Sziasztok! Egy kis segitseg kene, van egy kepem amibol ki kene vagni egy lego figurat. Photoshopot nem akarok letolteni ezert, meg valoszinuleg ki se tudnam vagni olyan szepre, mint egy hozzaerto ember :)) Van itt kozuletek olyan akinek lenne par perce ra? koszonom ;)

(#3787) Met válasza adriankoooo (#3786) üzenetére


Met
nagyúr

linkeld be

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3788) z0d1AK válasza Met (#3785) üzenetére


z0d1AK
veterán

cs4 lett végül, majd meglátjuk, milyen is ez :))

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3789) adriankoooo válasza Met (#3787) üzenetére


adriankoooo
senior tag

[link]

Itt is van. Ha te, vagy valamelyik forumlako segitene, akkor ugy szeretnem, hogy az egesz Steve Jobs legofigura az also lego panellel egyutt legyen kivagva :U

Ha sikerul akkor mar dobok majd ra egy kis arnyekot, hogy elethubbnek tunjon.

Kb. az az elkepzelesem, hogy a kovetkezo kepen a szurke fejlec tetejere tennem:

[link]

Koszonom :))

(#3790) z0d1AK válasza adriankoooo (#3789) üzenetére


z0d1AK
veterán

a legófigurát kell kivágni?
az miért gond?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3791) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Nagyon elesre sikerult csak kivagnom :((

(#3792) z0d1AK válasza adriankoooo (#3791) üzenetére


z0d1AK
veterán

megpróbálom

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3793) Henk válasza Dexter68 (#3784) üzenetére


Henk
veterán

Megnéztem,de erősre volt állítva.Próbáltam másra állítani,de nme igazán javított a dolgon.
Csináltam egy képet.Ha megnézed a betüket akkor nem élesek hanem olyan hullámos a szélük.
Ez mitől lehet vagy lehet ezzel egyáltalán valamit csinálni?
Az a baj,ha kivan nyomtatva akkor nagyban ez még jobban látszik.

(#3794) adriankoooo válasza z0d1AK (#3792) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Na sikerult is, koszonom :)

(#3795) Dexter68 válasza Henk (#3793) üzenetére


Dexter68
addikt

Jakérem... ez a pixelgrafika hátránya. Ha éles betűket akarsz, akkor vagy írj Indesign-nal vagy Illustratorral, vagy pedig dolgozz 600 dpi felbontással. Ez a felbontás, amit használsz ránézésre max. webre jó. Nyomdai munkákra minimum 300 dpi kell, de abban az esetben nem igényeskedünk a betűkkel.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#3796) Nyugdíjas válasza Dexter68 (#3795) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Bassza meg, hogy ez nem jutott eszembe :W
Valószinü nagyon alacsony a dpi...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3797) Henk válasza Dexter68 (#3795) üzenetére


Henk
veterán

Ja értem,akkor ez ilyen sz@r marad.Csak az hittem talán valami beállítási hiba.
Nem használom a programot amúgy csak a barátnőm kitalálta,hogy valami képeslapot vagy szórólapot akar csinálni ás akkor tűnt fel a betükkel a dolog.
Köszi. :R

(#3798) Nyugdíjas válasza Henk (#3797) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Most mondjuk, hogy nem marad ilyen, csak állítsd át a dpi-t. Most mennyin van?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3799) Dexter68 válasza Nyugdíjas (#3798) üzenetére


Dexter68
addikt

ahogy elnézem a kép arányait a monitoréhoz képest, tutter, hogy 100 alatt... 72 lehet, ha valami default beállítással kezdett dolgozni.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#3800) Dany007


Dany007
veterán

Üdv mindenkinek.

Valaki esetleg használ már CS4-et régóta?
Most itt melóhelyen is fel lett téve mindenhova, viszont ez az új "auto" képelhelyezési technika engem a sírba visz.
Arra gondolok, amikor megnyitok 4-5 képet és nem szépen külön külön ablakban pakolja, hanem egy nagy alá beviszi az összeset.
Nem beszélve, amikor mozgatom a képeket, magától be akarja rakni fullscreenbe, vagy hozzácsatolni egy másik képhez. Így most mocsok lassan tudok csak dolgozni vele, mindig oda kell figyelni, hogy hova "dobálom" a képeket.
Remélem van megoldás visszaállítani a régi style-t. Én még nem jöttem rá.
Előre is köszönöm az ötleteket.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.