Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24251) BonFire válasza pikszel (#24249) üzenetére


BonFire
veterán

Én is ezt mondtam. Wacom tábla. Egér nem jó hozzá. Ez szabadkézi rajz tollal.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#24252) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Köszi srácok a brainstormingot,vélhetően Bonfire állt legközelebb a megoldáshoz megtaláltam az eredeti tutorialt [link]
Mivel se kézügyességem se táblám így elég nehéz lesz kivitelezni a dolgot. :B

[ Szerkesztve ]

(#24253) pikszel válasza BonFire (#24251) üzenetére


pikszel
őstag

Láttam már embert úgy rajzolni egérrel, hogy lehidalnál, ahogy én is tettem. De ez nyilvánvalóan tábla.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#24254) BonFire válasza pikszel (#24253) üzenetére


BonFire
veterán

Elhiszem, de az nem átlagos teljesítmény.

ToBeY: táblát venni kell. A legkisebb, legbelépőbb megteszi. Csomó olyan dolgot lehet vele csinálni, amit egérrel majdhogynem lehetetlen.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#24255) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Sziasztok!

Jelenleg egy olyan problémával küszködök a Roboto betűcsaládnál, hogy bizonyos méreteken a betűközök nagyon különböznek, ami ezt eredményezi:

Nagyon idegesítő és lassítja a munkámat. Valaki nem tudja, hogy lehet-e ezzel valamit kezdeni, csak beállításprobléma vagy inkább ne használjam ezt a betűcsaládot...

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#24256) tikshow válasza Jinxb1rd (#24255) üzenetére


tikshow
addikt

Én rendszeresen dolgozok ezzel, de nekem ilyen nem jön elő.

(#24257) Jinxb1rd válasza tikshow (#24256) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Ez megoldja a problémát, csak globálisan érvényesíteni kellene.

We are only Stardust...

(#24258) pikszel válasza Jinxb1rd (#24257) üzenetére


pikszel
őstag

Nálam is szokott jelentkezni ilyen, de én a kerningnél lévő kapcsolót állítom Metrics-ről Optical-ra.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#24259) Jinxb1rd válasza pikszel (#24258) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Ezt próbáltam először magamtól, de nem segített, a minimális javulás mellett ugyanolyan ronda maradt.

We are only Stardust...

(#24260) tikshow válasza Jinxb1rd (#24257) üzenetére


tikshow
addikt

Pont a lényeg maradt. Sorkizárt?

(#24261) Jinxb1rd válasza tikshow (#24260) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Igazítástól független hiba. Illetve nem szavak közt, hanem a karakterek közt van eltérés. Én arra gyanakszok, hogy valami update hiba, mert csak úgy magától jött elő. :F

We are only Stardust...

(#24262) BonFire válasza Jinxb1rd (#24261) üzenetére


BonFire
veterán

Valamilyen fontszerkesztőben ellenőrziheted, hogy le vannak-e programozva a kerningpárok (egalizálás). Ingyenes betűknél erre nem igazán szoktak gondot fordítani, de annak nincs akadálya, hogy te magad beleszerkeszd ezeket az infókat és elmentsd.

Ajánlom a TypeLight programot. Kissé fapados, de elég sok mindent meg lehet vele oldani (ingyen).

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#24263) Vesa


Vesa
veterán

Nálatok sem működik az új PS, free adobe stock template lehetősége, új project indításakor?
Valójában nekem első perctől kezdve nem működött, de az update után legalább még felajánlotta a listában a template-ket, csak hiába választottam ki bármit, nem töltötte le csak molyolt percekig.
Most viszont már nincs is ott semmi a listában, kizárólag blank template-k. Pedig volt egy jó flyer mockup amit tudtam volna használni, már ha működne...

A tudomány a valóság költészete!

(#24264) Creepy


Creepy
tag

Hol tudnám letölteni a CC 2017. próba verzióját?

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#24265) Lassú Víz válasza Creepy (#24264) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Bármilyen hihetetlen, adobe.hu :) Fényképészeknek -> Ingyenes próbaverzió.

Regisztrálni kell előtte.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#24266) Creepy válasza Lassú Víz (#24265) üzenetére


Creepy
tag

Ezelőtt nem találtam, de mostmár meg van.
Köszi.

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#24268) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

Tudnátok-e segíteni, hogy az alábbi írás milyen betűtípus lehet?

Szöveg-betűtípus?

köszönöm

(#24269) Met válasza Orionk (#24268) üzenetére


Met
nagyúr

Itt tudnak
pl. ez?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#24270) Orionk válasza Met (#24269) üzenetére


Orionk
senior tag

Köszönöm. Ez, amit linkeltél, a Satisfaction Pro font nagyon illik rá. Egyedül a szláv ékezetes C betű nem stimmel, de gondolom, azokat az ékezeteket külön kell kiegészíteni.

Legközelebb abban a topic-ban érdeklődöm, amit linkeltél.

(#24271) Grafirka válasza Orionk (#24270) üzenetére


Grafirka
őstag

Igen, az a Satisfaction font. A forditott kalapos ekezet a C betu folott manualisan volt odabigygyesztve

(#24272) #81999360


#81999360
törölt tag

Sziasztok,

Van valami mód, hogy úgy mentsek el egy képet Facebook cover photonak, hogy ne romoljon undorító kategóriába?

Gondolom, van beállítva valami konvertálás feltöltéskor, de akárhogy próbálom, nem vállalható...

(#24273) Dluinet válasza #81999360 (#24272) üzenetére


Dluinet
nagyúr

leírás

képek:

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#24274) weiss válasza #81999360 (#24272) üzenetére


weiss
addikt

Tudtommal csak céges profilnak lehet PNG coverje, sima usernek marad a rommá tömörített JPG.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#24275) BonFire válasza #81999360 (#24272) üzenetére


BonFire
veterán

Sajnos nincs.

Két tanács. Ne legyenek benne nagy színátmenetek, mert ronda lesz. És ne legyenek benne nagy kontraszú elemek, mert ronda lesz. :)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#24276) #81999360 válasza BonFire (#24275) üzenetére


#81999360
törölt tag

Ez lenne... elég ocsmány, ahogy a szöveg körül szabályos kockák vannak... :U

De akkor 6 év után inkább most sem lesz borítóképem... :DDD

(#24277) Soká válasza #81999360 (#24276) üzenetére


Soká
senior tag

Dluinet linkjén ott a megoldás:
"A logódat vagy szöveget is tartalmazó profilképek és borítóképek esetén PNG-fájl használatával jobb eredményt érhetsz el."
Ebből én nem következtetek arra, hogy ez csak cégeknek járna.

(#24278) BonFire válasza Soká (#24277) üzenetére


BonFire
veterán

A PNG is szar lesz. Próbáld ki.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#24279) Soká válasza BonFire (#24278) üzenetére


Soká
senior tag

Elhiszem neked :)

(#24280) #81999360 válasza Soká (#24277) üzenetére


#81999360
törölt tag

Próbáltam mind a kettőt. PNG rosszabb volt, mint amit linkeltem. :(

(#24281) BonFire válasza #81999360 (#24280) üzenetére


BonFire
veterán

Én azért mondtam, mert már régen belefutottam ebbe, és próbálkoztam JPEG-gel, aztán PNG-vel, és az eredmény lesújtó volt. Csak a PNG másképp ragyás. Aztán ezt időről időre letesztelem, hátha felődött már annyit a technika, de nem. A FB szvsz nem szeretné, ha a borítóképek extra adatforgalommal járnának, és szerintem még vagy 2020-ig nem is lehet számítani ezen a téren előrelépésre.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#24282) Soká válasza #81999360 (#24280) üzenetére


Soká
senior tag

Csak akkor tudnám, hogy miért írják ezt: "A logódat vagy szöveget is tartalmazó profilképek és borítóképek esetén PNG-fájl használatával jobb eredményt érhetsz el."
(... hogy bevegyem...)

(#24283) BonFire válasza Soká (#24282) üzenetére


BonFire
veterán

Mert való igaz, hogy jobb lesz a PNG, de PDF minőséget nem lehet még mindig elvárni tőle.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#24284) rii


rii
nagyúr

sziasztok

csinálnom kellene egy boldog névnapot témában valamit, de nagyon meg vagyok lőve. (op. vagyok, nem grafikus)

esetleg valamilyen template -et lehet találni valahol, amiből el tudnék indulni?

az a baj, unisex-nek kell lennie)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24285) tikshow válasza rii (#24284) üzenetére


tikshow
addikt

Nem névnap, hanem szülinap, de ha nem tortásat választasz, akkor teljesen mindegy: [link]

(#24286) sodó


sodó
csendes tag

Sziasztok!
Ezt a képet milyen színű háttéren lenne érdemes elhelyezni, hogy passzoljanak egymáshoz?

[ Szerkesztve ]

(#24287) BonFire válasza sodó (#24286) üzenetére


BonFire
veterán

Mármint mi passzoljon egymáshoz? Egyetlen kép?

A képen a zöld és a piros megfelelő arányban képviselteti magát. Ez a fehér háttér szerintem megfelelő. Így a legjobb.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#24288) sodó válasza BonFire (#24287) üzenetére


sodó
csendes tag

A kép és a leendő háttérszín passzoljon egymáshoz. Fehérrel nekem nem tetszik, az túl egyszerű. A piros és a zöld sem célszerű. Még arra gondoltam esetleg, hogy valami fa mintázatú hátteret adnék neki.

(#24289) Soká válasza sodó (#24288) üzenetére


Soká
senior tag

Nem nagy kunszt csinálni néhány változatot és akkor könnyebben döntesz. Egyébként meg az ízlésed fogja megszabni, én hiába mondanám, hogy jobb az egyszerűbb. Egy valódi fa erezet nem illene egy ilyen rajzolt akármihez, ha pedig van háttér, akkor azt is el kellene majd döntened, hogy a kettő milyen viszonyban van egymással, van-e vetett árnyék, például. És szerintem az is szűmítana, hogy ez most mire is kerül? Mekkora az a bizonyos háttér? és mi van azon túl?

(#24290) rii válasza tikshow (#24285) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24291) Vesa


Vesa
veterán

Tudtok profi programot ajánlani a háttér leszedéséhez? Tudom, hogy PS-el is lehet, de nem túl acélos a gyári tool. Valami célszofver kéne, amivel _gyorsan_ lehet dolgozni. Én csak egyetlen ilyet ismerek, a Franzis Cutout Pro-t, de nem akarom még megvenni, hátha van profibb, jobb szoftver is a célra, Minden segítséget megköszönök!

A tudomány a valóság költészete!

(#24292) BonFire válasza Vesa (#24291) üzenetére


BonFire
veterán

Photoshop. Vagy zöld háttér, és akkor egy katt más képszerkesztővel.

A gép nem annyira intelligens, hogy helyetted dolgozzon, és a Photoshop eszközei (Refine Edge Tool) eléggé okos. Kivágásra más csodaeszköz nincs.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#24293) Grafirka válasza Vesa (#24291) üzenetére


Grafirka
őstag

Mint emlitettek, nem letezik olyan szoftver ami a hatteret helyetted eltavolitana, mivel ezek az eszkozok nem inteligensek. A Cutout proval ugyanugy kell szoszolni ha minosegi vegeredmenyt akarsz.

Ne tevesszenek meg a youtubos reklamvideok mert a cutout5 semimvel sem jobb mint a psd.(tapasztalat)
Mindkettovel meg kell tanulni banni nem fog helyetted dolgozni. Alacsony kontrasztnal a cutout hamarabb elhasal mint a psd es szeretnem mar most leszogenzi hogy cseppet sem vagyok elfogult PSD imado.

(#24294) Vesa


Vesa
veterán

Köszönöm mindkettőtöknek. Azért kerestem valamit, mert olyan meló van, ahol temérdek object-et kell kivágni "bonyolult" hátterekről. De akkor marad a Photoshop és a "Refine Edge".

A tudomány a valóság költészete!

(#24295) Lassú Víz


Lassú Víz
őstag

Megjelent az Affinity Photo Beta Windowsra. Szerintetek mennyire alternatívája a PS-nek? A Designer 40€, gondolom a nem beta photo is kb. annyi lesz. Hobbistaként erősen elgondolkodtat, hogy amikor jön az évforduló, akkor újra elkötelezzem-e magam egy évre az Adobe mellett vagy harmadáron egy Affinity licenc egyszer és mindenkorra.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#24296) Dluinet válasza Vesa (#24294) üzenetére


Dluinet
nagyúr

vágógörbével szoktam objektumokat (termékeket) kivágni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#24297) tikshow válasza Lassú Víz (#24295) üzenetére


tikshow
addikt

Próbáld ki. :) Hétvégén én is adok neki egy esélyt, aztán meglátjuk.

(#24298) Grafirka válasza Vesa (#24294) üzenetére


Grafirka
őstag

Targyakat vektoros kijelolesel Pen tool (P ) erdemes, az a legprecizebb . Nyilvan kep valogatja hogy mikor , milyen eszkozt erdemes/lehet hasznalni,

(#24299) Vesa válasza Lassú Víz (#24295) üzenetére


Vesa
veterán

Nálam be sem jön az oldal. Van egy Menu gomb bal felül, ami nem csinál semmit, és egy Logo jobb felül. Közte pedig a nagy fekete üresség. Minden más oldal tökéletesen működik, nem lehet böngésző hiba. Nem értem, miért nem megy a lapjuk.

A tudomány a valóság költészete!

(#24300) Vesa válasza Grafirka (#24298) üzenetére


Vesa
veterán

Igen köszi, nincs is ezzel gond, csak abban bíztam hátha van valami célszoftver ami gyorsítana a munkán.

A tudomány a valóság költészete!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.