Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25351) Balinov válasza *Ropi* (#25350) üzenetére


Balinov
félisten

Auto align layers OK, aztan auto blend layernel ugrik ez be :F

Valamit tuti rosszul csináltam..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#25352) ViZion válasza Balinov (#25349) üzenetére


ViZion
félisten

Ez azt jelenti, h nagyon kicsi a kijelölés. "Vékony", nincsenek teljes pixelek kijelölve.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25353) Vesa válasza BonFire (#25348) üzenetére


Vesa
veterán

Szerintem a kényesebb feladatokkal ez sem fog tudni mit kezdeni. Bár sokat fejlődött a "select tool", egy ideig még nem valószínű, hogy az általad is említett feladatokkal elbírna egy algoritmus. Mindenképpen finomhangolást igényel a munka.

Én a CC fícsöröktől nem ájultam el, és gyakolratilag alig jön ki újdonság. Sajnos a GUI skálázási probléma miatt kénytelen voltam CC-re váltani mert abba legalább ezt a 200%-kot betették és így 2 monitoron most szépen tudok dolgozni, de ha a szemem még a régi lenne, eszembe se jutott volna CS6-ról áttérni.
Bár nem tudom, hogy most pontosan milyen munkáid vannak, de egyelőre nem hinném, hogy sokat vesztttél volna. Semmi egetverő újítás nincs, legalább is én a munkám során nem érzem, hogy sokkal előrébb lennék a CC-vel. Olyan felesleges hülyeségekkel traktálnak mint a stock integráció, meg az új dokumentum létrehozásakor megjelenő, idegesítően lassú és teljesen felesleges template panel, amit szerencsére ki lehet kapcsolni. Valójában ez a cég már csak abból él, hogy a szoftverei ipari standard-ek. After Effects-hez nem is tudok alternatívát, talán a HitFilm, de az sem pont erre való és sokkal kevesebbet is tud. Mondjuk ott van még a Fusion, az nagyon durva, csak éppen tutorial meg dokumentáció alig lelhető fel hozzá.

A tudomány a valóság költészete!

(#25354) Balinov válasza ViZion (#25352) üzenetére


Balinov
félisten

Dehát nem jelöltem ki semmit... :U azt a 7-8 layert select all, auto blend, aztan meg ez a figyelmeztetés...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#25355) ViZion válasza Balinov (#25354) üzenetére


ViZion
félisten

passz. Illetve lehet, h van olyan layer, amin csak pl. árnyék van, vagy 50% transzparens dolog és az a baja. Layerenként nézd meg, dob-e ilyet vmelyikre.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25356) *Ropi* válasza Balinov (#25354) üzenetére


*Ropi*
félisten

Lehet véletlenül jelöltél ki valamit, ahogy az egérrel / tapipaddal arrébb mentél - én is jártam már így.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#25357) BonFire válasza Balinov (#25349) üzenetére


BonFire
veterán

Ezt olyankor szokta kiírni, ha lágy szélű kijelölést használsz, és az ecset pereme nagyobb, mint maga a kijelölés.

Felejtsd el a Feather-t! 0 értékkel csináld a kijelölést, majd rádobod a retegmaszkot és a maszk peremét lágyítod utólag, ha szükséges.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#25358) xtro válasza *Ropi* (#25340) üzenetére


xtro
aktív tag

Waaat ez mikor?

(#25359) Balinov válasza *Ropi* (#25356) üzenetére


Balinov
félisten

valszeg egyreszt az en ps tudasom, ill annak a hianya lehet, de tenyleg nem csinalok semmi kijelolest.

Kicsit lehet spongyan fogalmaztam tengap mobilrol. Szoval WF a kovetkezo.

LRC CC, Oly ORF raw-ok, szerkesztes 1 kepen, majd sync a tobbire, aztan filmstripen jobbklikk, open in PS as layers, amint megnyitja az osszes layert egy ps dokumentumban a layers-nel (jobb alul) 1-re raklikk, shift gorgo lehuzas, utolsroa raklikk modszerrel kijelolom az osszes layer-t.

Aztan Edit->Auto align layers (minden defaulton). Molyol, vegez, kesz a focus stack, majd megint Edit->auto blend layers, molyol, es kapom a tegnap belinkelt figyelmezteto uzenetet.

Egyebkent a focus stack teljesen rendben van, itt az exportalt vegeredmeny a gyikrol.

Mind az LRC CC es a PS CC naprakesz.Nem lehet az,hogy az auto-blend az teljesen felesleges lepes? :F

udv
B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#25360) ViZion válasza Balinov (#25359) üzenetére


ViZion
félisten

leírtam. Kipróbáltad?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25361) Balinov válasza ViZion (#25360) üzenetére


Balinov
félisten

nemigazan vagom, de most csinaltam egy uj stack-et, detto ugyanolyan modon, lepesekkel, stb es nem kaptam semmi warningot.

Tegnapi probalkozas, ahol volt warning

Mai, warning nelkul

Nem ertem, de meg azt se,hogy mit nem ertek. Valszeg par videot, leirast at kell bogaraszni, vagy a Helicon Focust tolni LR-alol pluginkent, ha nem jon ossze.

Az az erdekes,hogy warning-gal is szemre jol ment a PS-nek a stack :F

Azert koszi,hogy megprobaltatok segiteni! :R :R

B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#25362) ViZion válasza Balinov (#25361) üzenetére


ViZion
félisten

"megprobaltatok segiteni!" ehhh... mindegy, szívesen.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25363) Balinov válasza ViZion (#25362) üzenetére


Balinov
félisten

??? Nemvágom.. :U :F

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#25365) Arpee78


Arpee78
senior tag

Photoshop batchet akarnék, de nem megy. Valami ilyet akarnék:

1. megnyit egy jpg képet a mappából ahol sok kép van
2. manuálisan elkészítek egy kijelölést(maszkot)
3. alfa csatornába menti a kijelölést, majd a képet Tiff-be menti
4. vissza az első pontra, amíg el nem fogynak a képek

Egyedül az action megállításával és folytatásával van problémám. Az actionbe beillesztek egy stopot, ahol meg is áll, elkészítem a kijelölést, a play gomb megnyomása után elmenti a tiffet, de nem nyitja meg a következőt.

(#25366) ViZion válasza Arpee78 (#25365) üzenetére


ViZion
félisten

Két actiont csinálj sztem, nem tudom mekkorák a képek, de megnyitsz pl. 10-et, utána action 1, majd kijelölgetsz és action 2.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25367) Soká


Soká
senior tag

SziasztoK!
Szeretnék egyesíteni két fotót amelyben az élesség síkjai eltérőek. Az eredmény egyelőre messze van a kívánatostól, kérdésem az, hogy lehet-e többek kihozni a Szerkesztés / rétegek/layerek automatikus keverése funkcióval?

Mint látható a felső képen, a keverés során maradtak életlen, elkent részletek. Köszönöm a tanácsokat.

(#25368) Dluinet válasza Soká (#25367) üzenetére


Dluinet
nagyúr

innen a 8-dik percig bemutatják

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#25369) Balinov válasza Dluinet (#25368) üzenetére


Balinov
félisten

Köszönöm, ez úgy néz ki hogy nekem is hasznos :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#25370) Soká válasza Dluinet (#25368) üzenetére


Soká
senior tag

Köszönöm szépen, de a videó arról szól, ahogyan én is csináltam, éppen csak az eredmény nem kielégítő. A problémám talán látható ebből a képből, az előtér layeréből nem csupán a zsipkebokrot emeli ki, de az életlen háttér jelentős részét is. Persze, megértem ha a szoftver nem képes jobban elkülöníteni az előtér és háttér egyes elemeit, ezzel a csipkeszerű áttört témával valószínűleg feladtam a leckét.

(#25371) Balinov válasza Soká (#25370) üzenetére


Balinov
félisten

Ne vedd készpénznek, de nem az lehet a gond hogy "csak" két képből akarod? Esetleg picit tobbol?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#25372) Soká válasza Balinov (#25371) üzenetére


Soká
senior tag

A szemléltetett videón nagyon kis mélységélességű tárgyfotó sok rétege látható. Az én képemen az élességnek elvileg két fő síkja van, az épület homlokzata illetve az előtérben az a bokor. Szerintem nem a rétegek számával van a gond, hanem azzal, hogy ez a bokor egy "áttört" képződmény, maga a ps technológiája nem erre lett kitalálva. Én meg eredetileg nem ilyen összerakós célzattal fotóztam, csak csináltam ugyanazzal a beállítás két különböző fókuszú képet és most utólag jutott eszembe, hogy megpróbálom összerakni.

(#25373) *Ropi* válasza Soká (#25372) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha nagyon ráérsz, akkor 3-400%-os nagyítás mellett kimaszkolhatod a csipkebokor köztes részeit, hogy átlátsszon a háttér. Melós, de garantált eredményt ad.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#25374) randras_83 válasza *Ropi* (#25373) üzenetére


randras_83
addikt

és a lényeg a "ha nagyon ráérsz"-en van.

https://www.flickr.com/randras83/

(#25375) Fotonhámozó válasza *Ropi* (#25373) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Szerintem ez a technika nem igazán működik, ha az obi focus breath-es.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#25376) Soká válasza *Ropi* (#25373) üzenetére


Soká
senior tag

"Ha nagyon ráérsz,"

Hát, igen, ezzel tisztában vagyok, ezért is kérdeztem, hogy a PS tud-e ebben érdemi segítséget nyújtani? Jelen esetben nem nagyon éri meg a pár órai plusz munkát, és azzal is tisztában vagyok, hogy nem csupán annyi a történet, hogy az éles csipkebokrot kimaszkolom és ráhúzom arra ahol a háttér éles, mert bizony ez utóbbin az életlen csipkebokor optikai okokból, aminek a magyarázatát ne kérdezzétek tőlem, nagyobb területet foglal el, mint kontúros, éles elemként. Tehát ha az éles csipkebokrot ráhúznám az életlenre, akkor körben kikandikálna az éles alól az életlen. Aminek az eltüntetése még nagyobb meló lenne mint a maszkolás volt.

Azért köszönöm a tanácsokat!

[ Szerkesztve ]

(#25377) Soká


Soká
senior tag

Lenne egy újabb kérdésem.
Ha a kép egy részén átmenetes tónusváltást szeretnék elérni, (mint például a képszélsötétítés) akkor milyen metódust érdemes választani, aminél az átmenet nem produkál gyűrűszerű lépcsős átmenetet?
Arra gondolok, hogy homogén képfelületnél (és csak ennél), mint például az égbolt, tetten érhető az ilyen jelenség.
Itt ez a képrészlet, amin kijelöléssel, majd Feather (Lágy perem) 4-600px szélességben + Brightness(Fényesség) módosítással létrehoztam az egyenletes égboltból egy finom átmenetet, de azért látszik halványan ennek a gyűrűs volta. Remélem másoknál is látszik.
Hogyan lehet ezt elkerülni?

Nem értek hozzá, de az az érzésem, hogy a Feather funkció viszonylag (legalábbis nem elegendő) lépésközzel hozza létre a tónusváltást és ez okozza a lépcsőzetességet.

[ Szerkesztve ]

(#25378) BonFire válasza Soká (#25377) üzenetére


BonFire
veterán

Nálam nem gyűrűs. Persze nem is egyenletes, mert a fórummotor átkonvertálja.

Felejtsd el a kijelölés feathert! Sose értettem, mire jó. Előre kell meghatározni egy olyan elmosottságot, amit nem is látsz. Én vignettát a következőképpen csinálok.

• Új réteg
• Kitöltés feketével
• Ellipszis kijelölése a közepén
• Rétegmaszk (Alt)
Opacity tetszés szerint
Mask option-ben a feather csúszkán játszhatsz teszés szerint.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#25379) Soká válasza BonFire (#25378) üzenetére


Soká
senior tag

"Nálam nem gyűrűs. "

Jó lenne látni a monitorodat :) Nálam is csak enyhén, de azért kirajzolódik egy évgyűrű-szerű jelenség.

"Sose értettem, mire jó."

Elmondom, én miért használom.
Abban igazad van, hogy a feather értékének megadásánál nem látom azonnal a hatást, de némi rutinnal az ember már tudja, hogy a kép méretének egészéhez képest hány pixelt érdemes (régen ez max 300px volt, most talán 1000px) megadni. Utána viszont a kijelölt területtel szabadon garázdálkodhatok, hogy mit is szeretnék vele erősíteni. Ha akarom világosítom, ha akarom sötétítem, ha akarom forszírozom a színeket, ha akarom színek szerint módosítok.
A te leírt metódusoddal annyi történik, hogy besötétedik a képszél. Ami nem biztos, hogy előnyös.
Itt ez az érdektelen fotó, a bal oldali az én módszerem, a jobb oldali a tiéd szerinti. Talán egyértelmű a különbség. (túlhúztam a dolgot, hogy jobban látszódjék a hatás. Az enyémtől mélyebb lett a kék tónus, a tiédtől beszürkült. De most nem is azon van a lényeg, hogy melyik a jobb, hanem, hogy más hatást lehet elérni.

De egyébként igazad van mert nem kötelező fekete layert hozzáadni a a képhez, ha az eredeti képet duplázom meg és azon csinálok maszkot és úgy variálok a képpel, akkor azt érem el, amit szeretnék, ráadásul ki-be kapcsolgathatom. Szóval, lehet, hogy átszokom a Te megoldásodra. Köszönöm!

A "bajom" csak annyi, hogy ezeket a bizonyos gyűrűket én ennél a megoldásnál is látom. (szoftveres értelemben ugyanarról a Featherről beszélünk, akár van maszk, akár nincs...)
Annak kell majd utánanéznem, hogy papírképen jelentkezik-e amit én a monitoron látok?

(#25380) BonFire válasza Soká (#25379) üzenetére


BonFire
veterán

"A te leírt metódusoddal annyi történik, hogy besötétedik a képszél."

Az a szép a Photoshopban, hogy ugyanazt az eredményt sokféleképpen el lehet érni. Én például sosem vágok ki semmit a képből, és amit csak lehet, igyekszem adjustment rétegekkel és azok maszkajinak festésével megoldani. Nem is emlékszem, mikor volt utoljára, hogy nem így dolgoztam.

Az én metódusommal is színezheted az eget, ha a keverési módot Normalról átállítod valamelyik Burn módra. Így megtartja a tónusát. Ha világosítani akarsz, akkor meg Dodge módba kapcsolod és fehér színt használsz. :K

A csíkozódás hátterében állhat egy nem megfelelően kalibrált monitor, ahogy *Ropi* kolléga említette itt a múltkor

#1
#2

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#25381) Soká válasza BonFire (#25380) üzenetére


Soká
senior tag

Köszönöm, most visszaolvastam, csodálom is, hogy elkerülte a figyelmemet!

(#25382) I.papi


I.papi
tag

Sziasztok!

Lenne köztetek valaki aki segítene nekem? Nem értek a photoshophoz sajnos.
Szükségem lenne egy x.jpg fáljra ami egy emblémát ábrázol(skoda jel),méretarányosan nyomtatás után 80 mm-es méretben.Nézegetem egy ideje de nem találok megfelelőt.Ledes emblémához szeretném felhasználni.
Van valaki aki megszerkesztené nekem?
Erről lenne szó:[link]
Válaszokat előre is köszönöm. :R

(#25383) Met válasza I.papi (#25382) üzenetére


Met
nagyúr

Biztos hogy jpg kell?
Nem vektoros

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25384) I.papi válasza Met (#25383) üzenetére


I.papi
tag

Szia!
Igazából mindegy lenne,csak bármilyen gépen ha nyomtatom 80mm legyen a mérete.
De igazad van,vektoros az igazi,csak azt mivel tudom megnyitni,hogy nyomtatható legyen?
Tudsz segíteni? :U

[ Szerkesztve ]

(#25385) Met válasza I.papi (#25384) üzenetére


Met
nagyúr

Küldtem az adatlapodon lévő e-mail címre egy pdf-et.
Azt ki tudod nyomtatni 1:1-es méretben csak majd nyomtatás előtt az átméretezést kapcsold ki.
8 x 8 cm szürke és fehér alapon.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25386) I.papi válasza Met (#25385) üzenetére


I.papi
tag

Nagyon köszönöm! :R

(#25387) Morgal


Morgal
tag

Sziasztok!

Már a google-t letudtam a következő témában, de nem találtam semmi hasznosat, úgyhogy hátha ti tudtok segíteni. A közel jövőben bele kell rázódnom a UI tervezésbe android felületre és azzal a problémával találkoztam, hogy az android által használt DP és SP egységeket nem tudom hogy kezelni PS-ben hogy ugyanolyan aránnyal tudjak tervezni.

Mi ennek a megfelelő módja? Mert a pixelben tervezés az egyértelműen nem járható út.

(#25388) tikshow válasza Morgal (#25387) üzenetére


tikshow
addikt

Nem is kell velük foglalkoznod.

Webre és Mobilra nem pixelbe hanem pointba mérünk.

Lehetőleg válts valami erre alkalmasabb platformra - pl Sketch, Figma.

[link] és [link]

[ Szerkesztve ]

(#25389) Morgal válasza tikshow (#25388) üzenetére


Morgal
tag

Igen ezt a Sketch-et már hallottam, utána nézek akkor köszi!

(#25390) tikshow válasza Morgal (#25389) üzenetére


tikshow
addikt

A feladatodhoz javaslom hozzá ezt a plugint: [link]

(#25391) rii


rii
nagyúr

sziasztok!

munkahely kért olyat, hogy van egy kép, csináljam meg 3 fázisban, hogy homályos, kevésbé homályos, majd éles.

aszittem, hogy ezt autmaiziálni is lehet, mint Flash-ben, hogy kiindulókép, majd éles kép, és megcsinálja a program ezt. Az első bajom az volt, hogy már nincs Flash. A másik bajom meg, hogy ezt nem tudja egy program se megcsinálni, nem?

nekem kéne 30 frame-t összedobnom egy 1 mp-es anim gif-hez?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#25392) tikshow válasza rii (#25391) üzenetére


tikshow
addikt

After Effects. :)

(#25393) rii válasza tikshow (#25392) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#25394) Vesa válasza rii (#25391) üzenetére


Vesa
veterán

Bármelyik értelmesebb video editorral is meg lehet csinálni (pl. ez itt ingyenes és profi). Nem teljesen értem mondjuk a feladatot. Azt szeretnéd, hogy van 3db kép három külön blur effekttel, ahol az egyik szimplán X idő után átmegy a másikba, vagy az átmenetnél animálni akarod a Blur-t? Fenti progiban mindkettőt meg tudod csinálni.

A tudomány a valóság költészete!

(#25395) rii válasza Vesa (#25394) üzenetére


rii
nagyúr

hát a főnök akarta h 3 lépésbe jelenjen meg a blur-ból az éles kép, csak gondoltam hátha így is meg lehetne csinálni ....

ők nem gondoltak erre h lehet is ilyet, csak bennem vetődött fel régi emlékek alapján .-))))))

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#25396) malibu


malibu
tag

Sziasztok!

Fotós vagyok és nagyon sok fájllal dolgoztam már, de ilyet még nem tapasztaltam.
Valaki küldött nekem pár képet szerkesztésre. Kicsi, szerintem mobillal készült jpg fájlok.
Nem lehet megnyitni egyiket sem. Próbáltam régi PS cs3-at és a legújabbat is. A régi csak programhiba üzenetet ír ki, de az újabbak ezt a hibát dobják fel:

nem lehetett az utasítást teljesíteni, mert probléma adódott a JPEG adatok ellenőrzése során

Windows képnézegető simán megnyitja.

Mitől lehet ez?

(#25397) rii válasza malibu (#25396) üzenetére


rii
nagyúr

JPG kiterjesztést átírni valami másra?

GIF, PNG?

vagy valami őskövület BMP? PCX?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#25398) malibu válasza rii (#25397) üzenetére


malibu
tag

Próbáltam mindent. fit, jpg, jpeg, bmp, png, gif, pdf, psd, stb, semmi...
A kép megvan és windows megnyitja, szóval nem hibás.

(#25399) Met válasza malibu (#25398) üzenetére


Met
nagyúr

Nem megnyitni hanem új doksiba place?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25400) malibu válasza Met (#25399) üzenetére


malibu
tag

Ugyanaz a hiba úgy is...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.