Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24801) otto14 válasza Creepy (#24800) üzenetére


otto14
senior tag

Igen, a cenzúra része kéne.

asd

(#24802) ViZion válasza otto14 (#24801) üzenetére


ViZion
félisten

oda csak papír kell (ez OK), vagy az eredeti tartalmat szeretnéd viszontlátni? Mert az még mindig NEM lehetséges.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#24803) otto14 válasza ViZion (#24802) üzenetére


otto14
senior tag

Az eredeti tartalom kell. Átverték az egyik haveromat, és azok a karakterek segítettek volna.
Köszönöm mindenkinek a segítőkészséget :R

asd

(#24804) _Highlander_


_Highlander_
csendes tag

Ez nyilván nem lehetséges, csak a filmekben. Vannak olyan eljárások amelyekkel lehet élesíteni vagy jobban láthatóvá tenni egy alakzatot pl egy rossz minőségű képen, de jelen esetben az adott részen az információt teljesen kitörölték. Ez kicsit olyan mint az orvostudomány. Vannak akiken lehet segíteni egy adott pontig, vagy határig, azon túl már nem. És mindig lesznek olyan problémák ahol tök mindegy meddig halad az orvostudomány gyógyíthatatlan marad a páciens (pl agyhalál)

(#24805) BonFire válasza otto14 (#24803) üzenetére


BonFire
veterán

Hamuból fát nem lehet csinálni. Bizonyos folyamatok egyirányúak.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#24806) marilllyo


marilllyo
veterán

Srácok!

Fekete névjegykártya hátoldalán lenne egy térkép. Az utcanevek rajta fehér betűkkel. Meddig mehetek le font mérettel, hogy az még kinyomtatható legyen?!

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#24807) ViZion válasza marilllyo (#24806) üzenetére


ViZion
félisten

4-es OK, de ne PS-be csináld, hanem vektorosan.
Igen, a PDF OK. Ha nem raszterizálsz mindent mentéskor.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#24808) marilllyo válasza ViZion (#24807) üzenetére


marilllyo
veterán

:R Köszi!

PDF-ként kimentve vektoros marad nem? Én legalábbis eddig így csináltam.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#24809) Dluinet válasza marilllyo (#24806) üzenetére


Dluinet
nagyúr

előre szólok hogy fehéret nem nyomtatnak,
a fekete névjegykártya oldala pedig fehér lesz, mert anyagában nem színezik

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#24810) ViZion válasza Dluinet (#24809) üzenetére


ViZion
félisten

Jah, fekete papírra nyomtatná? Én úgy gondoltam a graf fekete :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#24811) Dluinet válasza ViZion (#24810) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem tudom, csak sok ilyen kérésbe botlok

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#24812) Sn00k


Sn00k
veterán

Hi,

Tudnátok segíteni ? Adott egy jpg kép file , ami logo ként üzemelne képeken, amik fényképezővel vannak elkészítve. Viszont PS alatt nem tudom, hogy lehet a logot(ami ugye jpg) ráhúzni egy adott kép fileokra, amik szintén jpg kiterjesztésűek.

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#24813) Met válasza Sn00k (#24812) üzenetére


Met
nagyúr

Megnyitod a fényképezett képet, place, kikeresed a logonak használt képet és kész.
Méretezed, elhelyezed ízlés szerint.
Ha a logo körvonala nem szögletes akkor png, vagy tiff formátum kellene átlátszó háttéren, mert különben a logo körüli fehér részek látszani fognak.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#24814) Sn00k válasza Met (#24813) üzenetére


Sn00k
veterán

A logo korvonala nem szogletes es feher a hattere de meg van png kiterjesztessel is. Hogy tudom ezt a png filet attetszove tenni? Bocsi az ekezetekert csak telorol irok

3njoy the Lif3

(#24815) Met válasza Sn00k (#24814) üzenetére


Met
nagyúr

Kitörlöd a fehéret és elmented png-nek transparency-vel.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#24816) BonFire válasza Sn00k (#24814) üzenetére


BonFire
veterán

Save for Webnél PNG-24-et választod ki, és a Transparency-t kipipálod. Így az üres területek átlátszóak lesznek.

(Ps.: telefonon is van ám ékezet.)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#24817) Sn00k


Sn00k
veterán

köszi a helpet , de hogy tudom kitörölni a fehér hátteret. Tehát a png logo fileomat megnyitom a PS-el de nem tudom a fehér hátteret , hogy tudom eltüntetni. Utána a mentés része már menni fog szerintem csak , addig kell eljutnom:)
Erről a képről lenne szó.
Tehát ezt a logot szeretnénk a fényképekre rátenni, áttetsző formában.

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#24818) aldebaran válasza Sn00k (#24817) üzenetére


aldebaran
őstag

select - color range

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#24819) BonFire válasza Sn00k (#24817) üzenetére


BonFire
veterán

Kijelölöd és Delete. Vagy átlátszóvá teszed a réteg beállításaiban a fehér színt Blend if Gray-jel.

Egyébként brutál ronda lesz, bármit is csinálsz vele.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#24820) HoTaZo válasza Sn00k (#24817) üzenetére


HoTaZo
őstag

Tehát vízjelet akarsz belőle csinálni?
Ha töröltök, akkor cakkos lesz a körvonal. Szerintem jobb lenne átlátszó háttérre újra csinálni a szöveget, a rajzot pedig vektorosan importálni. Persze png-be elmenteni a végén. Attól függ mekkora lesz arányaiban a fényképen, amire ráteszed. Még a rétegek felett az áttetszőséggel lehet játszani. Sőt egy pici kontúr vagy bevésés stb. tud kellemes hatást adni.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#24821) BonFire válasza HoTaZo (#24820) üzenetére


BonFire
veterán

Annál is inkább, mert csapnivaló a kompozíció, kétféle szürke van a rajzon, a szöveg belelóg az ábrába (persze csak úgy véletlenségből, nem készakarva); a két betűtípus és méret üti egymást, tehát át kéne gondolni azt a tipót még egyszer.

Nem beszélve arról, ha logó, és többször is felhasználásra kerül majd a jövőben, akkor tényleg elengedhetetlenül fontos, hogy vektoros állományban a rendelkezésünkre álljon. Ki kell szerkeszteni Illustratorban, CorelDraw-ban, vagy Inkscape-ben, kinek melyik szimpatikusabb.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#24822) HoTaZo válasza BonFire (#24821) üzenetére


HoTaZo
őstag

Valóban nem szerencsés a kompozíció, de ne légy vele ily szigorú! Hadd taposgassa még azt a szamárlétrát! Párom mindent Corellben akar csinálni, én PS párti vagyok és mindig csak hüledezek, hogy miért erőlteti, amikor azt amit csinál, sokkal hamarabb tudná megoldani PS-ben. De hagyok neki időt, majd rájön ő is. :D
Az, hogy mennyire művészi (szakmailag megfelelő) a kompozíció, azt majd évek múlva, sok kép után ő is észreveszi, ha kitartó és hajlandó szenvedni a programmal.
Most ez van, ezzel próbáljunk meg neki segíteni, hogy megláthassa mit érdemes változtatni s hogyan. Hogy amit mi (hú ezzel egy kicsit elszálltam :U, mert messze nem érzem magam olyan képzettnek, mint benneteket látlak) mit látunk benne, hogy mit lehetne ebből kihozni. :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#24823) Sn00k


Sn00k
veterán

Köszi mindenkinek! Megoldódott...

3njoy the Lif3

(#24824) akos3


akos3
addikt

Sziasztok.

Valahogy kiállítódott, hogy mutassa az ecset, radír..stb méretét. csak egy kis kereszt van, és így nem igazán láűtom h mekkora részen fog "fogni" az adott eszköz, elég zavaró.
Hol lehet visszaállítani?

(#24825) akos3 válasza akos3 (#24824) üzenetére


akos3
addikt

Nah úgy tűnik, magától helyreállt, de ha valaki tudja a megoldást azt szívesen vesezm :)

(#24826) BonFire válasza akos3 (#24825) üzenetére


BonFire
veterán

Szerintem véletlenül benyomva maradt a Caps Lock.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#24827) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Nem találtam megfelelőbb témát, ezért ide írok. Egy Photoshop plugin miatt szeretnék tanulni egy kicsit. Fölkeltette az érdeklődésem a Filter Forge, ezért szeretném megtanulni, hogyan lehet görbék, függvények használatával létrehozni dolgokat. Melyik mire való elsősorban és hogyan érdemes használni. A program szűrőszerkesztője egészen egyszerűen működik, de már egy kis adag szakmai ismerettel is sokkal látványosabb szűrőket készíthetnék, mint eddig. Olyan leírást, videót keresek, amiből egy totális amatőr is tanulhat. Lehetőleg magyar nyelven, írásban elmegy az angol is, ha nem túl szaknyelvi.
(Elállt a lélegzetem, amikor rájöttem, hogy az nem fa vagy kő, hanem egy halom görbe és zaj! Hihetetlen! :K )

(#24828) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Ha fotón a fehér háttér inkább szürke, mert nem kapott elég világítást, akkor utómunkában hogyan lehet ezt a legegyszerűbben újra fehérré varázsolni?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#24829) BonFire válasza Aaron14 (#24828) üzenetére


BonFire
veterán

Tapasztalatból mondom, hogy legtöbb baj azzal lesz, mire homogénné varázsolod, hiszen legtöbbször átmenetes. Aztán ha nagyon világosítottam (én a színgörbét szoktam majdnem minden beavatkozásra használni), túlexponált lett a kép is.

Jobb a helyzet, ha RAW fotóval dolgozol, ott az expót is, meg a csúcsfényeket illetve a fehéreket külön tudod kezelni.

Hanem RAW, akkor lehet, hogy jobban jársz, ha kivágod a háttérből a tárgyat és fehér háttérre rakod.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#24830) BonFire válasza C. s. (#24827) üzenetére


BonFire
veterán

Ez igazából egy olyan önálló program (standalone), ami mellesleg be tud épülni Photoshopba (plug-in), de egyébként nem része annak. Photoshopban a legtöbb ilyen varázslat több lépésben létrehozható, ezért csak a nagyon jó cuccokat vásárolja össze az Adobe és olvasztja be magába.

Ezeket a többlépéses effekteket el lehet sajátítani, de nem fogod őket fejből vágni. Max sok sok óra tapasztalattal le tudod bontani fejben lépésekre, és ha sok lépésből áll és gyakran akarod majd alkalmazni, akkor írsz egy Actiont hozzá.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#24831) C. s. válasza BonFire (#24830) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen a választ!

Igazából nincs rá szükségem, csak a Filter Forge-os módi érezhetően egyesít két dolgot, ami érdekel: a matekot és a grafikát. :) Ezért szeretném jobban beleásni magamat. Tudnál ötletet adni, merre induljak el? Hogyan keressek rá, hogy oda lyukadjak ki, ahová szeretnék. (Ez eddig gyöngén jött össze.) A program honlapján van egy kevés infó, de jó volna még több.

(#24832) Aaron14 válasza BonFire (#24829) üzenetére


Aaron14
őstag

Csak RAW-ban fotózom és beauty képekről van szó. Egy körlámpával fotózom és külön háttérvilágítás nincs. Mindig körbevágni a modellt nagyon macerás, erre keresek valami megoldást. Nem szeretnék teljesen homogén fehéret, maradhat átmenetes. A lényeg, hogy a háttér legvilágosabb pontja hófehér legyen.

Sokszor csináltam azt, hogy Selective Colornál kiválasztottam a fehéret és a feketét -100-ra húztam, de többnyire a kimaszkolás során nem lett szép a végeredmény, főleg ha a modellen fehér ruha volt.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#24833) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok!

Adobe Photoshop CS5 Extended verziót használtam eddig csak. Nem profi szinten, mint itt a topic-ban sokan, de amatőr szinten azért elég jól használtam, de nekem nincs is szükségem többre.

Most újratelepítettem 3 év után a laptopom és Win7-32bit rendszer után váltottam Win10-64bit rendszerre.
Gondoltam, hogy váltok új PS-re is és látom, hogy már nem is a CS6, hanem a A.Photoshop CC a legújabb verzió. Ezt a CC legújabb verziót szeretném telepíteni, de megláttam a gép követelmények közül az alábbiakat:
- Intel® Core 2 vagy AMD Athlon® 64 processzor (2 GHz-es vagy gyorsabb)
- 2 GB RAM (8 GB ajánlott)

Ezek közül nekem 4GB RAM van és AMD Athlon® 64 CPU, ami 2 magos és csak 1,8 gigahertzen fut.

Mit gondoltok próbáljam mégis a PS CC-t?

köszönöm

(#24834) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Hogyan kell a Pen Tool-al a kép egy részletét(pl. kivágott traktor első szálvédője) 50%-ban átlátszóvá tenni?

(#24835) Creepy válasza GEPESZ66 (#24834) üzenetére


Creepy
tag

Az opacityvel?

[ Szerkesztve ]

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#24836) GEPESZ66 válasza Creepy (#24835) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ha ilyen egyszerű lenne. :D
Ahogy az előbb is írva volt egy háttérből ki izolált traktornak a vezető fülkéjének ablaküvegét az átlátható részeken alpha csatornán kell 50%-ban átlátszóvá tennem.
Videó segítséget kaptam azt kaptam: https://www.youtube.com/watch?v=iLvMUDiypAc
de mivel még a nyelve az angolra sem hasonlít így sajnos nem értem mivel jelöli ki az üveget hogy később mikor kiválasztom az adott menüpontot megjelenjen az ablaküveg.

(#24837) Creepy válasza GEPESZ66 (#24836) üzenetére


Creepy
tag

Bocsi. Nem tudok figyelni, mert elvisz a takony! :O Legközelebb használhatnál LINK kódot is! :))

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#24838) ViZion válasza GEPESZ66 (#24834) üzenetére


ViZion
félisten

pen csak kijelöl, de mindegy mivel jelölöd ki. Üveget "átlátszósítani" nehéz, ha az is változik, ami mögötte van.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#24839) BonFire válasza GEPESZ66 (#24836) üzenetére


BonFire
veterán

Hát nem tudsz urduul? Hogy lehet az? :))

Egyébként Select>>Color Range. Angol nyelvű Photoshopot használ.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#24840) RaZroX


RaZroX
addikt

Hali!

E tutorial alapján dolgoznék ki egy szöveget, de a 3. lépés végénél elakadtam, amikor a Layer Style-ban egy .jpg-t használ texturának. Nem tudok rájönni, hogy hogyan kell saját képet beállítani. Tud valaki segíteni ?

Előre is köszi!

This is the way

(#24841) Met válasza RaZroX (#24840) üzenetére


Met
nagyúr

Megnyitod a képet amit texturának akarsz használni.
Edit-Define pattern

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#24845) MrRL19


MrRL19
senior tag

Sziasztok !

Kérdésem : szeretném meg tudni ,hogyan lehetséges ilyen kép effektet készíteni ami a videóban van

link: [link]

Köszi előre :R

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#24846) Creepy válasza MrRL19 (#24845) üzenetére


Creepy
tag

Azt hiszem, hogy az adott alakot, kompletten újra kell rajzolni pen toollal. Ezt az effektet igazából "Cartoon effektnek" hívják. De [itt] egy tömörített "tutoriál"

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#24847) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok! Nem tudom, hogy jó helyen járok-e, de szeretnék arcképgyáros segítséget kérni. Magánban a jelenlegi avataromon kellene kicsit módosítani, pontosabban másik szemüveget(vagy ez nem tudom melyik mutat jobban, de a fekete lenne a legjobb) ugyan ebben a rajzolt stílusba rászerkeszteni. Köszönöm előre is! :R

(#24848) Met: Azért írtam ide, mert ez a kis módosítással valószínűleg nem itt fogom használni.

[ Szerkesztve ]

(#24848) Met válasza KaiotEch (#24847) üzenetére


Met
nagyúr

Ez a topic meg volt?
Ha jogosult vagy akkor ide írj.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#24849) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Előtte / utána. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#24850) Grafirka válasza *Ropi* (#24849) üzenetére


Grafirka
őstag

jo ezt igy vegignezni ...:) az lebego csaj es a kadban keszult nyakkendos vizalatti felvetel ugyes :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.