Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12051) Des1gnR válasza BonFire (#12050) üzenetére


Des1gnR
őstag

Nekem se férne ha hétvégén nem partícionálom át az egész vinyót :) de szerencsére így fel tudom pakolni. Van pár bemutató videó youtube-on, de csinálok egy sajátot holnap és majd belököm ide.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#12052) BonFire válasza Des1gnR (#12051) üzenetére


BonFire
veterán

Várjuk az első tapasztalatokat.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12053) ViZion


ViZion
félisten

Olvastam független gyors teszt-félét... Hát ott sem estek hasra a mágikus "arrébrakomnekedazakármit" eszköztől, de ettől még 15+ MPixeles, kontrasztos képekkel jól működik :D
Amiben tényleg nagy -elvileg, de várom a teszteket- hogy a memória és a CPU/GPU kihasználását (többszálas feldolgozás, de nem értem, elvileg OS osztja szét szálakra, nem?) meghegesztették, új motor dolgozik benne...
Újabb non-destruktív cuccok, jobb panelok, sötét felület (nekem a szürke is jó volt mondjuk).
Elvileg a szövegmezők kezelését is variálták, fontok rendezéséről nem hallottam, pedig alapnak kellene lennie - így olyan használható kb. mintha az összes eszköz és menü, almenü egy ikon alatt lenne...
Nekem a CS4 mindenre elég, még sok is. :R ha nyerek a lottón 5-öst, akkor veszek, és Ti is kaptok egy-egy CS6-ot természetesen... :K :R
-közel járok, múltkor nyertem ~ 2 ezrest. Csak 3-al több szám, és jók vagyunk :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12054) Des1gnR válasza ViZion (#12053) üzenetére


Des1gnR
őstag

Ha én nyerek is kaptok 1-1 ps-ot, de akkor sztm már mást választanátok helyette :D :DDD

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#12055) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Én nem nagyon látok benne olyan dolgokat, amiért talán megérné nekem az Upgrade-t megvenni. Majd a 7-et :)

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#12056) Dluinet válasza Inv1sus (#12055) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A tilt-shift ami új benne.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12057) ViZion válasza Dluinet (#12056) üzenetére


ViZion
félisten

Azt meg naponta 5× használjuk, élet-halál kérdés volt :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12058) Dluinet válasza ViZion (#12057) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Valamivel el kell adni.
Én azt szeretném ha olyan gyors lenne mint a mostani a gépemen a CS3 volt.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12059) BonFire


BonFire
veterán

Csak azt érném meg, hogy a forradalmian új, intelligens kitöltőeszközöket nem kizárólag nagyfrekvenciájú háttér mintán demonstrálnák. Homok, kavics, fű-gyep, apró levelű bokor… – ezeket amúgy sem nehéz befoltozni a hagyományos eszközökkel sem, klónozóval, foltozóval. Bemutathatnák egyszer más környezetben is, mennyire hatékonyak.

A templom tornyainak átrendezését, az eresz meghosszabbítását továbbra sem tartom olyan nélkülözhetetlennek, hogy ezek külön eszközt érdemelnének.

Az Oil Paint Filter érdekesnek tűnik, de mindig csak szőrös kutyákon és egyebeken demonstrálják, milyen szép ecsetvonásokat utánoz. Egyszer megnézném egy rakás napraforgón is, vagy ilyesmin.

A sötét kezelőfelület nekem nem jön be. Az After Effects-ben is zavar, pedig ott lényeges, hogy a preview-ra koncentráljon a figyelem. Mégsem tetszik. Nekem túlságosan komor így. Persze gondolom, lehet majd állítani az Illustratorban már régóta megszokott módon, vagy a Bridge-ben. De akkor meg minek?

Én általában vevő vagyok minden újításra, de ebben imho nincs sok invenció.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12060) zetecR válasza BonFire (#12059) üzenetére


zetecR
addikt

Gondolom ezek a látványos újítások, amikkel promózni lehet és kismillió, napi munkát segítő apróság is van, amit viszont nem tudnak így arcunkba tolni, hogy ezért tessék kicsengetni a sok-sok ojrót. :)

(#12061) ViZion válasza zetecR (#12060) üzenetére


ViZion
félisten

Jogos, de erre felé kevés cég lesz aki a jelenlegi helyzetben CS2-től fölfelé erre válana... :(

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12062) delta9


delta9
senior tag

szerintem a layerek szervezése elég jó, soklayeres munkánál sokkal átláthatóbb lesz. és az új raw feldolgozás és az új motor is jónak ígérkezik

itt lehet nézelődni:
Adobe Photoshop Channel

Videos of the New Features

[ Szerkesztve ]

(#12063) Fire/SOUL/CD válasza ViZion (#12061) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Alapvetően az a kérdés, hogy az adott cég mire használja a PS-t, hisz ha alapvetően nem vizuális munkákból tartja fenn magát, akkor a CS2 is bőven jó, nem egy használhatatlan valamiről van szó. Az már megint más kérdés, hogy az a cég, amely látványtervezéssel, webdesign-al stb foglalkozik, az jó eséllyel váltani szokott, lehet, hogy nem folyamatosan minden újabb verzióra, hanem pl CS2-ről pl CS4-re, és ilyen tevékenységet folytató cégek általában nem az önálló PS-t cserélik, hanem collection-t, mert lényegesen olcsóbb.
(A fennemlített szegmensben tevékenykedő cég meg ha nem tudja kitermelni egy újabb csomag árát, akkor valamit nagyon xarul csinálnak, mert pl max 3 izmosabb, összetettebb, időigényesebb webdesign-ból megvan a master collection ára(persze nem itthon kell megvenni))

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12064) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Ha tanul az ember akkor még ráadásul sokkal olcsóbban hozzájuthat és ugyanúgy lehet használni munkához, még suli után is ;) Én azért nem keveset spóroltam így.

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#12065) Rota


Rota
tag

Sziasztok.

Lightroommal kapcsolatban lenne egy kérdésem.

A develope nézet alatt volt egy ikon, amivel össze tudtam hasonlítani a fotót az eredeti és a szerkesztett változatot. Ennek voltak változatai, ahogy nyomogattam. Talán :XX jelzéssel volt.
Na ez nekem eltűnt. Hogyan tudnám vissza varázsolni?
A funkciót előtudom hozni jobb egér gombbal a main window felett, de az nekem nem jó.

(#12066) Racze


Racze
tag

Halló!
Abban tudnátok-é segíteni, hogy ha körív mentén írok szöveget, az ív alján ne fejjel lefelé jelenjen meg a szöveg? Esetleg fejre lehet állítani valahogy a betűket írás közben, hogy jó legyen? Vagy még az is megoldás lenne, ha az ív belső részén tudnék írni, de arra még nem találtam opciót.

****

(#12067) BonFire válasza Racze (#12066) üzenetére


BonFire
veterán

A ráírt szöveget megragadod a Path Selection eszközzel [A] /fekete nyíl/, és közelítesz a szöveg széléhez, akkor megjelenik egy kis szöveg elejét jelző kurzor. Ennél fogva megragadod, és behúzod a körbe, illetve pozicionálod.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12068) Racze válasza BonFire (#12067) üzenetére


Racze
tag

köszönöm szépen, tökéletes :R

****

(#12069) mutyi


mutyi
őstag

Nekem is hasonló problémám lenne.
Van egy kör és arra szeretnék írni,de a belső oldalára,úgy hogy majd beljebb tudjam vinni,mert lesz egy kisebb kör is és a kettő közé kellene pozícionálnom.
Most egyenlőre ott tartok,hogy nem tudom meghatározni azt sem,hogy hol kezdje a ráírást a kör vonalára.

(#12070) BonFire válasza mutyi (#12069) üzenetére


BonFire
veterán

Van itten egy videó, hogy kell ezt megoldani. Illetve, hogy hogyan lehet. (720-ban nézd!)

Szöveg elhelyezése körvonalon

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12071) hertzeg válasza delta9 (#12041) üzenetére


hertzeg
csendes tag

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! :R

(#12072) pufancska válasza BonFire (#12059) üzenetére


pufancska
tag

A színeket lehet állítani, 4 különböző téma.

[ Szerkesztve ]

(#12073) mutyi válasza BonFire (#12070) üzenetére


mutyi
őstag

Köszi a videot, nagyon jó munka és hasznos, viszont elfelejtettem írni,hogy Illustratorban kellenbe a feladatot elvégeznem, Cs5-ben.
Sikerült a kör tetejénél már elhelyeznem egy szöveget, de alul is lenne egy másik, azt viszont hibáa választom bármelyik type tool-t is, mindig háturól kezdi és fordítva,pedig nekem az kellene, hogy ott meg elölről legyen normálisan olvasható formában, úgy ahogy nálad a videon is van.

(#12074) mutyi


mutyi
őstag

Lenne akkor még egy Illustratoros kérdésem. Hogyan oldható meg a betű távolságának növelése,mert nem találok erre vonatkozó beállítást.
Nem értem miért nem ugyanazok a beállítások sok esetben az Illustratorban,mint ami a Ps-ben.
:(

(#12075) BonFire válasza mutyi (#12073) üzenetére


BonFire
veterán

Mindjárt kapsz választ, most renderelem a videót. Pár perc, aztán feltöltöm és belinkelem.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12076) BonFire válasza mutyi (#12074) üzenetére


BonFire
veterán

A betűköz pont ugyanott van, ahol a Photoshopban. A Character palettán tudod állítani. KÉP

A gyorsbillentyűje is ugyanaz: Alt+jobbra/balra nyíl. Egyébként meg sok dologban próbálták összehozni a két progit, de azért látszik, hogy tényleg más világ a kettő, soha nem lesz ugyanolyan a kezelése. Viszont ebben speciel ugyanúgy működik, mint a Ps esetében. Csak a NAGYBETŰS, Kiskapitális meg ezek vannak eldugva a paletta mélyebb bugyraiba, a jobb felső nyíl alatti menübe. :D

Közben elkészült a videó: Illustrator Type On a Path Options

Amúgy van nekünk Illustrator topicunk is, csak az nem pörög ennyire, mint ez.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12077) delta9 válasza BonFire (#12076) üzenetére


delta9
senior tag

Most már eső után köpönyeg, de kb. egy perc alatt meg lehet csinálni Illuban az órát:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#12078) BonFire válasza delta9 (#12077) üzenetére


BonFire
veterán

Ez egy igen furcsa óra… :DD

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12079) delta9 válasza BonFire (#12078) üzenetére


delta9
senior tag

jóvanna, szövegboxszal is műxik, na :DD

(#12080) mutyi válasza BonFire (#12076) üzenetére


mutyi
őstag

Nagyon köszi, sokat segítettél! Egy csomó mindenre olyan nehezen jön rá az ember, hiába nézem a Youtube-os videokat is, ha sok alap dolgot nem ért vagy nem lát át az ember.
A videod nagyon állat, tetszik a szövegkörnyezet :)))
Egyébként ha már itt tartunk,mivel készítetted,mert tök profi és jól szemléltet, sokszor szükségem lenne egy ilyen kis video elkészítésére.

Olyan apróság érdekelne, hogy pl PS-ben csinálnék egy üres karikát, egyből kitölti, szemben az egyik video-ban látottakkal,ahol a karika létrehozásánál nincs kitöltve, hanem az karika marad.

Ismerem a másik topicot, de ott valóban elég ritkán van hozzászólás, itt meg mindig olyan segítőkészek vagytok és szinte azonnal kapok választ, így tudok tovább dolgozni az adott dolgon.

(#12081) Dluinet válasza mutyi (#12080) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ha vennél egy PS és egy Illustrator könyvet, akkor iszonyat gyorsan haladnál.
Ha nincs kedved olvasni, akkor vedd mega a "Adobe Photoshop Gyorstalpaló" DVD-t.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12082) mutyi válasza Dluinet (#12081) üzenetére


mutyi
őstag

Őszintén szólva van, Photoshop az tuti,de sokszor azt vettem régebben észre,hogy a könyvből nem megy úgy a dolog,mint a videokból.
Ami a legnagyobb gond nálam, hogy csomó mindent csinálgatok informatika terén, de se időm, se erőm, hogy mindenbe igazán bele tudjak mélyedni. Gondolom ezzel nem én vagyok itt egyedül, ismerve a hazai viszonyokat, kénytelen az ember minden bevállalni, nem külön ember alkalmazva, stb. De majd igyekszem, de tényleg tök jó, hogy itt ennyi segítőkész ember van és foglalkoztok a kevésbé hozzáértőkkel is.

(#12083) BonFire válasza mutyi (#12080) üzenetére


BonFire
veterán

Camtasia Studió szoftverpakk, ez tartalmazza a Camtasia Recordert is. Ezzel készül a videó. Itt egy blogbejegyzés is róla, ha érdekel, meg pár videó is.

Amúgy én is melegen ajánlom az Adobe Photoshop Gyorstalpaló illetve azok után a Mesterképző DVD-t. Magyar nyelvű videók tematikusan felépítve, szépen egymásra épülve. Nem nehéz hozzájuk jutni.

A kitöltött alakzatról: amikor kiválasztod az eszközt, a fenti eszköztárban háromféle üzemmódot lehet baloldalt kiválasztani. Az első az Shape Layert hoz létre, vagyis a vektormaszkhoz kapcsol egy kitöltött egyszínű réteget, a második csak egy üres Path-t, amit később tetszőleges célra fel lehet használni. A harmadik a Fill Pixels pixeles kitöltött alakzatot hoz létre.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12084) Rota válasza Rota (#12065) üzenetére


Rota
tag

Enyémre nincs valakinek ötlete? :( Bár tudom ez PS topik...

Marhára zavar, hogy eltűnt az a gomb onnét....

(#12085) mutyi válasza BonFire (#12083) üzenetére


mutyi
őstag

Nagyon köszi, rendes hapek vagy! Olvasgattam tegnap este a blogod is, tök jó dolgok vannak, majd 1-2 dolgot meg is akarok csinálni, pl. a katona filmes effektust.

(#12086) BonFire válasza Rota (#12084) üzenetére


BonFire
veterán

Az a baj, hogy itt kevesen használnak Lightroomot, így nem tudjuk, mi lehet a probléma. Azt meg nem írhatjuk be egyenként, hogy: „Én nem tudom.” :)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12087) mutyi válasza Rota (#12084) üzenetére


mutyi
őstag

Lightroom-os kérdéssel szerintem a fotós topicban érdeklődj, ott azért lényegesen többen használják.
http://prohardver.hu/tema/azonnali_fotos_kerdesek_oraja/hsz_1-50.html
Ott tuti kapsz választ!

(#12088) mutyi


mutyi
őstag

Sikerült elkészítenem a feladatot,amit tegnap tűztem ki célul. A segítségetekkel szuper lett.
Na akarok készíteni valami kis faszányos facebookos timeline főképet teniszes témában.
Találtam is egy tökre tetszetős wallpaper-t.
http://www.sky-wallpaper.com/free-wallpaper/free,wallpapers,42514.html
Ilyesmi jellegű dolgot hogyan kell kivitelezni?
Gondoltam hogy esetemben a klub ház lehetne a háttér ilyesmi stílusban,mint ami a képen is látható. Ezenkívül két teniszező körvanálat használnám fel meg némi kriksz-kraksz (nyíl, teniszlabda a nyílhoz hasonló stílusban és ívben,ahogy mozog a labda)

(#12089) BonFire válasza mutyi (#12088) üzenetére


BonFire
veterán

Hm. Ez az a kép, ami pofonegyszerűnek látszik, de valójában eléggé összetett munka, nagy rutint és türelmet igényel. A „hogy lehet?” kérdésre: egy hét is kevés lenne, hogy leírjuk, hogy lehet ezt vagy ehhez hasonlót csinálni. Ezért kell a rutin. Mert akkor elég csak az „ihlet”, a többi már megy magától.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12090) mutyi válasza BonFire (#12089) üzenetére


mutyi
őstag

Na igen, nem egy fél perces meló az biztos.
Én valahogy nagyvonalakban úgy látom,hogy elsőre a hátteret alakítanám át ilyen képregényes stílusban. Az menne. A nyilakat, meg ilyeneket azt nyilván meg lehet oldani, kicsit transzparensé tenném.
Tükröződést szintén meg tudom csinálni.
Itt ami tényleg melós,az a maszkolás. Ezzel viszont megszenvednék.
Bár ha jól gondolom, akkor az lehet hogy megoldás lenne, ha kivágnék egy körvonalat egy másik képről és a körvonalat hoznám be ebbe a képbe.
Bonfire ahogy Te mondanád, ezt leírni valóban egy hét lenne, de pont ezért támogatod Te is a video tutorialt :)))

(#12091) BonFire válasza mutyi (#12090) üzenetére


BonFire
veterán

Ha csak 2-3 figurát kell kimaszkolni, akár át is küldheted, szívesen megcsinálom. Nekem nem olyan nagy meló.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12092) *Ropi* válasza Rota (#12065) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jobboldalt, ugyanabban a sorban van egy kis lefele mutató nyíl, az megnyit egy listát, amiben a legfelső "view modes" legyen bepipálva!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#12093) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Sziasztok,

Lenne egy technikai kérdésem. Van egy autó, ami 45 fokban van fényképezve, és erre szeretnék úgymond "ráhajlítani" egy logót az oldalára. Remélem érthetően írtam le, mit szeretnék. :) Ezt hogy kell?

Valamint az van még, hogy a logó háttere fehér, az autó zöld, ezt is össze kellene hozni, hogy a lege fehér háttere megegyező legyen az autó színével.

[ Szerkesztve ]

(#12094) delta9


delta9
senior tag

onOne ingyenes PhotoTools 2.6 plugin Photoshop CS3, CS4 és CS5 alá.
[link]

(#12095) BonFire válasza delta9 (#12094) üzenetére


BonFire
veterán

A videóban azt mondja, hogy 30 napos trial.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12096) dbius válasza BonFire (#12095) üzenetére


dbius
veterán

Ha tovább hallgatod/nézed, akkor folytatja azzal, hogy van egy lite verzió is, ami "soha nem jár le".

(#12097) BonFire válasza dbius (#12096) üzenetére


BonFire
veterán

De tényleg! Csak nem figyeltem a többire a trial után. :C

BTW a Lite verzióból biztos csak pont a lényeg van kiherélve. Tudom, nekem is van olyan szoftverem, ami "Lite". Pont mindig ott fogy el a tudomány, ahol éppen dolgoznék vele. Pl csak négy effektet lehet egyszerre beinzertálni, és mit ad isten: pont ötöt kéne használni. :O

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12098) dbius válasza BonFire (#12097) üzenetére


dbius
veterán

Hát igen, de valahol épp ez a lényege a lite verzióknak. Használhatod bizonyos alapszintű műveletekre, vagy korlátozott számú dologra, de ha több kell, akkor ugye meg kell venni.

Olyan "beetetés" féle dolog ez, de legalább lehet jogtisztán, ill. ingyenesen használni.

(#12099) BonFire válasza dbius (#12098) üzenetére


BonFire
veterán

Vagy grátisz kapja az ember, ha vesz valamit. Pl egy effektpedálhoz (ócó) kaptam az említett programot, Cubase LE (Lite Edition). Nem mondom, hogy nem lehet vele dolgozni, csak roppant macerás. Egyik ismerősöm, aki énekkel foglalkozik, egy AudioTechnika AT2020-ashoz (ócó) kapott egy Sonar LE-t. Dolgoztam vele, nem volt könnyű, mert én itthon a teljes verziót használom, ott meg mindig meg van kötve az ember keze. Szóval manapság, ha hardwert vesz az ember, már mindig kap hozzá jogtiszta szoftvert is, hogy dolgozni tudjon, de azért jobb, ha bevásárol a komolyabb munkákhoz egy komolyabb programból is.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12100) dbius válasza BonFire (#12099) üzenetére


dbius
veterán

Igen, igaz és egyetértek :K

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.