Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41301) titi12 válasza Ear001 (#41297) üzenetére


titi12
tag

Amíg nem létezett M-es proci, addig elég gyors volt? :)

(#41302) daneel_hu válasza suspect (#41299) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Esetleg egy: iMac 27" Retina 5K 2014 (5120x2880) - Intel Core i7 4 GHz (quad-core) - 32 GB memória - 1 TB SSD + 256 GB SSD - AMD Radeon R9 M295X 4 GB
jobb választás lenne?
Vagy inkább engedjem el és legyen egy Mini? Jobban járna vele?
A sebesség lenne a fő szempont mert nagyon sok képet kell feldolgoznia, és ehhez keresném neki a legjobb ár/érték megoldást."

Jobban jársz egy M-es Minivel.
Ha legalábbis szempont az, hogy évekig szeretnétek frissíteni új MacOS-re.
Ezek a 10 éves masinák már kérdéses meddig lesznek támogatva, szerintem egy 2014-es az kb sehogy - nem tudod feltenni rá a legújabb OS-t.

Persze van OLCP, és nem is nehéz használni, de a Ventura még nagyon gyors volt egy MacPro 5.1-sen, addig az idei Sonoma már elképesztően lassú rajta. :F

Szerintem ha a párod ezzel (is) keresi a kenyerét akkor ne spóroljatok ezzel annyit.
Apple Silicon-ra szavazok. :) ;)

Gigás PS-fileokkal szórakozom Minivel (M2 8GB :D ), bőven elvan vele a gép.
Sokkal gyorsabb mint az 5.1-es 12 magos xeonnal. (az 12 éves ez van)
Ráadásul ha z energiafelhasználást is nézem = töredéke.

(#41303) Aszpirin válasza Ear001 (#41297) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Photoshop-os célokra....
Milyen monitort vennél a minihez, aminek a képe, színhűsége, kalibrálhatósága akár csak megközelíti egy 2019-es 27 colos Retina iMac-ét?
Sokáig használtam fotós célokra 2017-es retina iMac-et (i5 7600K), tökéletes, és valószínűleg a mai áráért csak megközelítőleg sem kap sehol ilyen képminőséget és színhűséget. Márpedig egy fotósnak ez számít, nem az, hogy egy, az M1-en 5 percell kevesebb ideig tart egy félórás szerkesztési munkafolyamat. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#41304) Aszpirin válasza titi12 (#41301) üzenetére


Aszpirin
senior tag

+1 :R

(#41305) joey04 válasza Aszpirin (#41295) üzenetére


joey04
titán

ilyen szar? :D

ezen van minden port ami kellene, és nem kellene semmit rákötnöm pluszban a laptopra (állandó jeleggel), azért néztem ezt.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#41306) Aszpirin válasza joey04 (#41305) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Nem-nem. Félrenéztem valamit (a linkelt oldalon a másik két méretre/felbontásra figyeltem), és annak akapcsán mondtam véleményt (az 1920x1080 nagyon ótvarul nézne ki, erre van konkrét tapasztalatom), de már nem lehetett teljeseni ezért még időben "töröltem". A "pont" csak ennyit jelent. Alighanem 27 colon az a legjobb nem-retina felbontás, amit linkeltél, de konkrét tapasztalatom nincs vele.

[ Szerkesztve ]

(#41307) Aszpirin válasza suspect (#41299) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Semmiképp sem jobb választás a 2014-es iMac, maradjatok a 2019-es iMac-nél, esetleg memóriát lehetne bővíteni benne (ha a 2019-esekben még meghagyták a hátsó ki ajtón hozzáférhető memóriabőbítő slotokat...)
Az M1-es Mini akkor lesz jobb választás, ha olyan minőségű monitort tudtok venni hozzá.
A Studio Displya-nek, ami hozza a 2019-es iMac képminőségét, mert ugyanaz a panel van benne, 700ezer fölött van az ára idehaza, de ha kimész Ausztriába, onnan sem kapod meg 600K alatt átszámolva...
Márpedig a monitor minősége nagyon számít a Mac-eknél, és hidd el nekem, ha nem figyelsz, nagyon könnyű olyan monitort venni, amin hányingertkeltő a macOS képe (miközben Windows-hoz tökéletes).

[ Szerkesztve ]

(#41308) Alex91 válasza Aszpirin (#41307) üzenetére


Alex91
félisten

A 2019-es iMac 21,5 inches, amit nezett… Azt meg egyszeruen nem fogja boviteni…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#41309) Aszpirin válasza Alex91 (#41308) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Ja, akkor benéztem.... Azt hittem 27 colos 2019-es, bocs. De a photoshop-ot 21,5 colos is fogja vinni, 8GB-on is. Persze a 27 colos lenne az igazi. De nem egy 2014-es.

[ Szerkesztve ]

(#41310) titi12 válasza Alex91 (#41308) üzenetére


titi12
tag

Tesz mellé egy nagyobb monitort, PS-hez nem elég 1 :).

(#41311) Wiz Khalifa válasza titi12 (#41310) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Itt a ramra érti. Tény hogy igen gáz hogy a 21,5-nek azért hogy ramot bővítsen az ember szét kell kapni teljesen.

Smoke some weed nigga!

(#41312) titi12 válasza Wiz Khalifa (#41311) üzenetére


titi12
tag

Ennyire részletesen nem ismerem, azt hittem, ezt a lehetőséget meghagyták az iMaceknél. Hogy gyulladt volna fel már a tervezőasztalon! :)

(#41313) Wiz Khalifa válasza titi12 (#41312) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Én se értem minek kellett ennyire túl bonyolítani. Ez van. :D

Smoke some weed nigga!

(#41314) madgie válasza Aszpirin (#41303) üzenetére


madgie
titán

Fotósként az is számít (sőt), hogy egy sorozatot úgy tudjak szerkeszteni, hogy nem esek ki minden fél percben a flow-ból, mert töltikézik valamit a gép. Egy M1-es akármin eleve úgy tudsz Lightroom Library-ban flag-elni, hogy gyakorlatilag soha nem akad meg, így eszméletlen gyorsan meg tudod csinálni az előválogatást, ami egy akadozós gépen borzalmas "élmény".

Nekem 2017-es iMac-em van, 40 GB rammal, SSD-ről fut a rendszer, mégis kb már csak archiválós gépnek használom (meg NAS), mert az M1-hez képest annyira csigalassú sajnos (M1 Pro van most, de a régebbi M1 Air is pont ilyen pattogós volt ebben).

Abban egyetértek, hogy nehéz ezt az 5K monitort helyettesíteni, bár egyre inkább hajlok afelé, hogy egy akármilyen olcsó M1 Minit vegyek az iMac helyett, az asztal mögé a falra meg felrakjak egy 42"-es LG OLED-et. Nyilván az sem lesz mindenben olyan jó, mint az iMac 5K kijelzője, de semennyire nincs "kedvem" Studio Displayt venni 700 ezerért :(

(#41315) daneel_hu válasza madgie (#41314) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Fotósként az is számít (sőt), hogy egy sorozatot úgy tudjak szerkeszteni, hogy nem esek ki minden fél percben a flow-ból, mert töltikézik valamit a gép. Egy M1-es akármin eleve úgy tudsz Lightroom Library-ban flag-elni, hogy gyakorlatilag soha nem akad meg, így eszméletlen gyorsan meg tudod csinálni az előválogatást, ami egy akadozós gépen borzalmas "élmény"."

:R
Szépen megfogalmaztad.
Az adobe többi cuccával is pont ugyanez a helyzet. M-es gépen ez nem probléma.
Persze ha valaki 2012-es szoftvereket használ akkor jó lehet egy 10 éves masina is, de az újabbak jobban mennek az M-es masinákon. Ez van.

(#41316) Wiz Khalifa válasza madgie (#41314) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Mondjuk akkor lehet B opció amit itt annyian említettek már hogy ha az iMac neked "felesleges" akkor átalakítod monitorrá, amihez veszel egy driver board-ot. És akkor lesz egy jó 5K-s monitorod.

Smoke some weed nigga!

(#41317) madgie válasza Wiz Khalifa (#41316) üzenetére


madgie
titán

Már írtam, tudom magamról, hogy elrontanám. Ez nem kishitűség vagy ilyesmi, egyszerűen tapasztalat :D

(#41318) joey04 válasza Aszpirin (#41306) üzenetére


joey04
titán

:R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#41319) Wiz Khalifa válasza madgie (#41317) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Jah, az kimaradt nekem. :D

Igazából amúgy a legnehezebb rész az amikor a kijelzőt kell leválasztani a házról. :)

MÁS:
Utána jártam, a 2017-es iMac az nagyon érzékeny és válogatós a blade SSD-re. Azt a fajtát amit elfogad az csak a mid 2017 iMac 5K és 4K valamint a Mac Mini late 2014-be jó. Így tehát nem fogok vele szórakozni, viszont Sata-n vajon ugyan úgy érzékeny lehet vagy bármelyik megfelelhet szerintetek?

Smoke some weed nigga!

(#41320) Czo válasza Wiz Khalifa (#41319) üzenetére


Czo
őstag

SATA-nal szerintem, csak a homersekletszenzor lehet ami megallit, vagy szoftverrel fixalod, legalabbis a regebbieknel igy volt.

(#41321) titi12 válasza daneel_hu (#41315) üzenetére


titi12
tag

Teljesen véletlenül, ugyebár! :)

(#41322) Ear001 válasza madgie (#41314) üzenetére


Ear001
addikt

+1

(#41323) Wiz Khalifa válasza Czo (#41320) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Majd kiderül, mert ebben a gépben nincs külön szenzor rádugva a merevlemezre és nem is láttam neki helyet.

Smoke some weed nigga!

(#41324) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Egy elkészített macOS Monterey usb telepítőről vissza tudom varázsolni az adott macOS rendszert az alkalmazásokba?
Feltételezem a terminal al fordítva is meg lehet oldani a műveletet (legalábbis remélem).
Egy másik pendrive ra akarom ismét elkészíteni a telepítőt és a nálam lévő sima 12.6 lenne számomra a legjobb ,ezért is ragaszkodom hozzá.

DD -el próbálkoztam de annyira nem tiszta + fizetős is így őt hanyagolnám.
Windows on meg nem tudom klónozni i az usb t mert nem ismert a fájlformátumot ,bedugás után azonnal formázná a telepítő usb t.

(#41325) Aszpirin válasza madgie (#41314) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Csak az érdekelne, hogy amikor még csak az inteles gépek voltak, akkor nem is használtál Lightroom-ot ill. Photoshop-ot? Mert ha igen, akkor csak nem lehetett akkora kínszenvedés, mint írod. Venturáig az én tapasztalatom szerint nem romlott a 2017-es iMac teljesítménye (sőt!), Sonoma meg (hivatalosan) fel sem megy rá. Vagy a Lr újabb kiadásai lassultak annyira be inteles konfigon?
(mondjuk én amatőr fotósként mindig is inkább DxO-t használtam Lr helyett, és a PsE-t is kidobtam az Affinity javára, pont azért mert nem futott az M1-en).
Az M1 megjelenésével nem váltak használhatatlanná az inteles gépek olyan applikációkkal, amik korábban jól működtek, és attól még, hogy van jobb gép, nem válik valami használhatatlan trágyává egyik napról a másikra. Ne csináljunk már ilyen fekete/fehér dolgot ebből is.

(én kitartok amellett a véleményem mellett, hogy egy 27 colos /minél fiatalabb/ Retina iMac használati értéke /amatőr/ fotós célokra még mindig igen magas, és ezt egy M-es mini-vel csak jóval nagyobb összegből tudod kihozni. Az inteles iMac-ek és Macbook-ok le-ócskavasozása igen népszerű lett a PH-n néhány hangadó miatt, de én próbálok még ésszerűen gondolkodni: ha tudja az ember, hogy mire akarja őket használni, ezek pont olyan jó gépek lehetnek, mint akár 10 évvvel ezelőtt voltak, csak vannak már jobbak is. Ja és mégegy: nem hazabeszélek: JELENLEG van M-es pro gépem, van Studio Display-em, és van 27-es inteles iMac-em, szóval van némi aktuális összehasonlítási alapom, tehát a véleményem nem hipotézisekre és nem is anyagi okokból meghozott kompromisszumokra épül)

[ Szerkesztve ]

(#41326) CharlieDrop válasza Aszpirin (#41325) üzenetére


CharlieDrop
veterán

A 2018-ás MacMinim sebessége még mindig simán kielégítő. Tuti gyorsabb egy M-es konfig.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#41327) madgie válasza Aszpirin (#41325) üzenetére


madgie
titán

Úgy, hogy soha nem volt igazán folyamatos a LR, Library nézetben sem. Lehetett vele dolgozni, mert nyilván akkora az volt a legjobb, de amikor kijött az M1 és megvettük a mezítlábas M1 Airt, Minit, akkor a fotósok egymásnak küldözgették, milyen hihetetlen sebességgel megy rajta a képek közti váltás, kb mintha egy könyvet lapoznál. Ez hirtelen idejétmúlttá tette az átlag inteles Mac-et, ami a frissebb oprendszerekkel, szoftverekkel talán még látványosabb lett.

De mondok még valamit: én 4K/50p HEVC anyagokat vágtam már akkoriban is. Na, a 2017-es iMac két és fél évig kiszolgált, megoldottam mindent rajta, de akkor tűnt fel, mennyivel gyorsabban mehet a videóvágás folyamata, mikor az M1 Airt megvettem. Sokszor úgy dolgoztam, hogy az Air-en megvágtam az anyagot, majd az iMac-re vittem át külső SSD-n lecsekkolni, stimmel-e az élesség stb.

Szóval részemről még mindig az a tényállás, hogy nem divatköpködés, egyszerűen adott célfeladatokra sokkal-sokkal jobb az M architektúra, és nagy szerencsémre a fotó és a videó ebben a halmazban van benne.

(#41328) scdlsc


scdlsc
aktív tag

Az eredeti kommentben ez szerepelt:
"A sebesség lenne a fő szempont mert nagyon sok képet kell feldolgoznia, és ehhez keresném neki a legjobb ár/érték megoldást."

(#41329) Ear001 válasza madgie (#41327) üzenetére


Ear001
addikt

+1 Kiadványszerkesztésnél dettó.

(#41330) Aszpirin válasza madgie (#41327) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Nem kétlem. 4K/50p HEVC az más, nem éppen egy photoshoppolás.
Egyébként a "mezítlábas" azt jelenti, hogy 8GB RAM-mal? Mert ha azzal is ennyire jó élményt adott az Air, akkor még egy példa arra, amit a mekbúk topikban bizonygattam, hogy átlagembernek nem szükséges kifizetnie az Apple-adót a plusz RAM-ra (a Tiéd már nem átlag-felhasználás, de épp ezért, ha az is faszán ment).

Amint mondtam, én mindig a DxO Optics Pro-t ill. utódját, a DxO PhotoLab-et használtam/használom a Lr helyett (igazából nem is értem, miért nem terjedt el idehaza jobban a fotósok körében), annak korabeli verzióját már a Core2 Duo-s 2009-es iMac-en is használtam nagy megelégedéssel. PsE-ből még megvan a 2019-es az iMac-en, de ez az utolsó Adobe szoftverem, mert nagyon berágtam rájuk. Ezek mind gördülékenyen mennek a 2017-es iMac-en. Amikor a DxO-ban a batch feldolgozás elindul többféle (nálam általában három) output specifikációval mondjuk 200 képre, akkor nyilván kell a várni rendesen, de ez az az idő, amikor az ember "megnyomja az entert", majd félórás szünetet tart (kávé, tea, süti, kinek mi).
Hogy mehet gyorsabban? Hát persze. De hogy egy 13-as Air képernyőjén nézzem az egészet, azt nem tudtam megszokni (túl pici a kijelző), az egyébként Windowshoz/Linuxhoz kvajó Eizo monitoraimon pedig ótvarszar a macOS képe, mert nem esik a felbontásuk az Apple által "szeretett" PPI-tartományokba. Szóval a képfeldolgozások (főleg a photoshoppolás) akkor is maradtak az iMac-en, amikor már volt M1 Air-em, de közben (nem emiatt) nagyon legyérült a fotós tevékenységem. Persze így, hogy megvan a Studio Display, már teljesen más a helyzet.
A helyzet az, hogy a 27-es iMac-eknek zseniálisan jó a kijelzőjük. Akik akkoriban drágállták (az enyém 850ezerbe került, az nem kevés pénz volt 2017 végén, amikor vettem), azoknak akkor is magyarázni kellett, hogy ha levonod egy ilyen minőségű monitor értékét, akkor egyből olcsóvá válik a hasonló felszereltségű minihez képest is. Arról nem is szólva, hogy még ma is igazából csak a megfizethetetlen árú Pro Display XDR-nek jobb a képe (A Studio Display pontosan olyan képminőséget ad, mint egy 27-es Retina iMac, ami nem véletlen). Én pedig az a "fotós" vagyok, aki a képminőséget favorizálja a fotók szerkesztésénél. NEM minden a sebességről szól.

Sokszor úgy dolgoztam, hogy az Air-en megvágtam az anyagot, majd az iMac-re vittem át külső SSD-n lecsekkolni, stimmel-e az élesség stb.

ugye-ugye :)

(#41331) Aszpirin válasza Ear001 (#41329) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Kiadványszerkesztés? Az gondolom pénzszerző munka (de lehet, hogy tévedek, én mindenesetre nem találkoztam még emberrel, akinek hobbija lett volna a kiadványszerkesztés), és akkor teljesen más a felállás, nyilván munkára az ember az ésszerűen lehető legjobb hardvert veszi, nyugodtan meg lehet venni a Studio Display-t is, mert visszatermeli az árát. Úgy már nem csak gyorsabb lesz egy M-es Mac Mini vagy Mac Studio, hanem partiban lesz a megjelenítője is egy 27-es iMac-ével. Win-win.

(#41332) titi12 válasza Aszpirin (#41331) üzenetére


titi12
tag

Nem fizetnek ám olyan jól! :)
Én mindig megtaláltam a nekem megfelelő kompromisszumot (ami a hardver <–> szoftvert illeti), és pl. az ismerőseim is tavaly váltottak 2012-es mini + 5,1-es Mac Proról M2 Pro minikre.
Probléma inkább az erőltetett, évenkénti szoftver-főverziókkal van (ez talán igaz a macOS-re is): X új funkciót beleraknak (amire nem biztos, hogy szükséged van), X/2 funkciót – amit használtál – kivesznek vagy átalakítanak. Vagy pl. valamelyik Illustrator-verzió (2019 vagy 2020, már nem emlékszem) botrányosan akadozóra sikerült, másik évjárat viszont rendesen ketyegett – ugyanazon a gépen, ugyanazon a rendszeren.

[ Szerkesztve ]

(#41333) madgie válasza Aszpirin (#41330) üzenetére


madgie
titán

Igazad van, nem teljesen mezítlábas volt az az Air, 16GB ramot kértem bele, de pl az SSD-t nem bántottam és azt százezerszer megbántam, mert 256GB akkor is fájóan kevés volt mindenre, ha folyamatosan rajta csüngött egy 1 terás T7.

És ja, én is utáltam az Air kis kijelzőjén sasolni, vajon éles-e, aminek élesnek kell lennie, akármekkora batár, ezért van most a 16" Macbook Pro-m. Azon már egész jól látni az ilyet, bár kritikus esetekben most is átdobom a meló
végén az iMac-re az anyagot (vagy ott a Mini LED tévé, az még nagyobb).

(#41334) bkiky01


bkiky01
senior tag

Pdf-et macOS-en alapból le lehet jelszavazni, vagy külön program kell hozzá?
Ha külön progi kell, tudtok ingyeneset?

(#41335) titi12 válasza bkiky01 (#41334) üzenetére


titi12
tag

Igen, a Preview „Export as PDF…" menüpontjában van egy „Encrypt”-kapcsoló.

[ Szerkesztve ]

(#41336) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Szerintetek mi a legjobb megoldás arra hogy a világ minden pontján elérjek egy merevlemezt amit macOS-en gond nélkül el tudok érni?

Van egy merevlemezem (igazából 2, de csak egy az ami nagyon fontos), amin adataim, stb... vannak és hamarosan sokat leszek távol, különböző Országokban. Egy Macbook Air lesz a társam, amiről szeretném elérni. Bennem felmerült 2 megoldás, de nem tudom melyik lehet a jobb.

1. Veszek egy használt Synology NAS-t és abba teszem a vinyókat és elérem akár hol, ahoz még van mobil app is.
2. Veszek egy 2012/2014-es Mac Mini-t amibe bele teszem a fontosabbik merevlemezt és az menne 24/7-ben és mivel Apple termék az is gondolom be tudnám lőni hogy elérjem azt is ugyan úgy akár hol vagyok.

Mit gondoltok, szerintem az első megoldás az igazi mert az eleve arra van kitalálva.

Smoke some weed nigga!

(#41337) scdlsc válasza Wiz Khalifa (#41336) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Mekkora az a merevlemez? Egész pontosan mennyi és milyen adatról beszélünk?

(#41338) Wiz Khalifa válasza scdlsc (#41337) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Az egyik vinyó 4TB, másik 3TB jelenleg, de lehet hogy jövőre cserélem őket 2x6TB-ra.

Az egyik merevlemezen, filmek, munkához dokumentumok, stb... vannak, ez a fontosabb hogy mindig elérhető legyen, a másik merevlemezen privát dokumentumok, képek, videók, stb... vannak szóval azon nagy részt kisebb fájlok.

Viszont ha a jövőre tekintek szerintem a Mac Mini halott ügy mert abban csak 1 merevlemeznek van hely, az is 2.5-es és ha cserélném nagyobbra a tárhelyet akkor már kicsi lenne.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#41339) CharlieDrop válasza Wiz Khalifa (#41336) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Erre a belőném, hogy elérjem bárhonnan, használom a Parallels Access-t :R Eddig bevállt. Viszont a MacBook jobb lenne, adattárolásra meg NAS.

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#41340) Wiz Khalifa válasza CharlieDrop (#41339) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

A MacBook Air mindenképp lesz mert azt fogom hurcolni mindenhova, itthonra itt az iMac szóval a Mac Mini csak "adatmegosztásra" lett volna, de marad a NAS, az úgy is arra van kitalálva.

Smoke some weed nigga!

(#41341) CharlieDrop válasza Wiz Khalifa (#41340) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Hát. Ha van egy MacBook, akkor a többire ritkán van szükség. De nem egyformán használjuk a gépeinket :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#41342) Wiz Khalifa válasza CharlieDrop (#41341) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Én nem szeretem a laptopot, számomra kényelmesebb az asztali környezet. :) Pontosabban, nálam a laptop is ugyan úgy lenne használva. De külföldön mászkálva csak a lapotop opció. :D

Smoke some weed nigga!

(#41343) CharlieDrop válasza Wiz Khalifa (#41342) üzenetére


CharlieDrop
veterán

:R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#41344) balage25


balage25
senior tag

Próbálom beállítani, hogy az iPhone kameráját és mikrofonját használja a Mac mini, de sajnos nem sikerül, mert nem jelenik meg ez az opció sem a beállítások sem a FaceTime menüjében. Egy ötlettől vezérelve elővettem egy régi webkamerát a fiókból. Miután csatlakoztattam a minihez, egyből megjelent az iPhone kamerája is a beállítások és a FaceTime menüjében is. Viszont, ha kihúzom a webkamerát, a következő bekapcsoláskor ismét nincs lehetőségem az iPhone kameráját használni. Nem szeretném a webkamera csatlakoztatni minden alkalommal amikor beszélgetni szeretnék. Milyen lehetőségeim vannak erre?

Remélem érthetően írtam le.

USB webkamera nélkül:

Webkamerával:

(#41345) MasterMark válasza balage25 (#41344) üzenetére


MasterMark
titán

Nincs a kettőnek egymáshoz köze.

Az iPhone kamráját akkor mutatja, ha nincs blokkolva a kamerája, illetve fixen le van rakva közel a mac-hez. Akkor magától megjelenik ott.

Switch Tax

(#41346) balage25 válasza MasterMark (#41345) üzenetére


balage25
senior tag

IPhone kamerája csak akkor jelenik meg, ha bedugom a webkamerát. Az iPhone-t nem mozgatom, nem nyúlok hozzá, csak a webkamerát csatlakoztatom. Olvastam , hogy a leírás szerint minek kellene történnie, de nem így van.

(#41347) Czo válasza balage25 (#41346) üzenetére


Czo
őstag

Milyen OS verziod van? Nekem volt olyan gondom a multban MacBook Pro-t hasznalva, hogy ha clamshell volt a gep (azaz, ossze volt csukva), akkor tok mind1, hogy mit csinaltam, nem tudtam az iPhonet kameranak hasznalni. Vagy be kellett dugnom egy kamerat, vagy ki kellett nyitom a gepet, hogy a telefon valaszthato lehessen.

(#41348) balage25 válasza Czo (#41347) üzenetére


balage25
senior tag

A legfrissebb van fenn, de 1 éve is próbáltam egy régebbi verzióval, ott sem ment. Most vettem egy Macbookot is, azon elsőre ment, innen jött az ötlet, hogy csatlakoztatok egy webkamerát.

(#41349) benjamin


benjamin
tag

Sziasztok
Az lenne a kérdésem, hogy az dell u2424He monitort szeretnem megvenni ami tudja a 120hz 1080p felbontáson. Thunderbolt-on lekezeli a mac mini (2018)?
Várom válaszokat.
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Semmi sem sürgős, csak ha futni kell!!!

(#41350) xEon1337 válasza benjamin (#41349) üzenetére


xEon1337
őstag

Simán menni fog az 1080p 120Hz.

"Less but better" - Dieter Rams

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.