Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) Alex91 válasza Karma (#5999) üzenetére


Alex91
félisten

Ha mindent osszead az ember (moncsi, bill, eger, webkamera stb.), akkor mar megveszi az iMac-et. (Persze, ha torekszunk, az Apple cuccokra vagy legalabbis nem a leggagyibb, legolcsobb kiegeszitoket vesszuk hozza. Mielott valaki el kezdi szamolni! :) )

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6002) pite4 válasza a000 (#5997) üzenetére


pite4
tag

Nekem egy előző generációs van. Monitorom+egerem volt, vettem 1 minit és egy billentyűzetet. Sztem megérte! Maximálisan elégedett vagyok vele! 1-2 helyen még lehet venni előző generációst, sztem megéri az árát

Egyszer azt hittem, tévedtem. De tévedtem.....

(#6003) Nyugdíjas válasza pite4 (#6002) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ez igy is van. A Mini-t még az apple is ugy "ajánlja", hogy használd a meglévő dolgaidat vele. Azoknak jó vétel akik igy vannak vele (énis), szóval van ennek piaca, (persze ez egyértelmű) csak nem azok akik "nulláról" vesznek gépet.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6004) doc


doc
nagyúr

ajanljatok plz olyan videotomoritot ami tud x264-et/mkv-t csinalni
a mencoder ami fent van sajna nem tud ilyet (bar ha van trukk amivel ez megoldhato, az nagyon jo lenne)

(#6005) norbx válasza doc (#6004) üzenetére


norbx
aktív tag

(#6006) Karma válasza doc (#6004) üzenetére


Karma
félisten

HandBrake is tud.

“All nothings are not equal.”

(#6007) doc válasza norbx (#6005) üzenetére


doc
nagyúr

koszi, de nem dvd-t akarok rippelni, hanem AVI-t konvertalni

Karma:
a HandrBrake-et is megnezem, koszi!

[ Szerkesztve ]

(#6008) doc válasza Karma (#6006) üzenetére


doc
nagyúr

ugy nez ki a HandBrake lesz a nyero, koszi a tippet!
bar arra meg nem jottem ra, hogy tudom az audiot siman masolni, de ez legyen a legnagyobb gond vele :)

(#6009) norbx válasza doc (#6008) üzenetére


norbx
aktív tag

jah tenyleg.bocsi

(#6010) doc válasza norbx (#6009) üzenetére


doc
nagyúr

en nem mondtam meg normalisan hogy mit akarok
azert felraktam, jol johet ez meg kesobb pl a BSG gyujtemenyem rippelesehez :)

(#6011) biker válasza doc (#6004) üzenetére


biker
nagyúr

ha el nem felejtem, holnap átküldöm annak a nevét, amit használok ilyenre :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6012) doc válasza biker (#6011) üzenetére


doc
nagyúr

koszi, bar a handbrake tokeletesen bevalt, nagyon jo kis cucc!

(#6013) biker válasza doc (#6012) üzenetére


biker
nagyúr

VisualHUB :)

a handbrake nem kódol csak DVD-ből, ez mindenből mindenbe :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6014) Karma válasza biker (#6013) üzenetére


Karma
félisten

Eszik az mindent.

“All nothings are not equal.”

(#6015) Nyugdíjas válasza biker (#6013) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Új Handbrake megkajál bármit, de előtte énis a VisualHUB-al nyomtam, csak abbahagyták a fejlesztését, még csak letölteni sem nagyon lehet akárhonnan :U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6016) doc válasza biker (#6013) üzenetére


doc
nagyúr

megnezem, koszi a tippet :R
mondjuk amire nekem kell (olyan AVI-t, amit a WD TV Live nem jatszik hibatlanul, atalakitani) tokeletesen megfelel :)

tenyleg, ha mar temanal vagyunk: olyan programot tudnatok meg mondani, ami a videorol mindenfele letezo infot elarul? az mplayer -identify nem (eleg) jo, abbol nem derul ki hogy a lejatszo mit nem szeret (pl. QPEL, GMC, ilyesmikre gondoltam)

(#6017) bLaCkDoGoNe válasza doc (#6016) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

MediaInfo Mac

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#6018) doc válasza bLaCkDoGoNe (#6017) üzenetére


doc
nagyúr

:R

(#6019) biker válasza Nyugdíjas (#6015) üzenetére


biker
nagyúr

majd meglesem, de azt hiszem az nem univerzális már, és nekem ppc van :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6020) Nyugdíjas válasza biker (#6019) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

JAtényleg, asszem ez már only intel :(

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6021) Stoto válasza P.O.C. (#5981) üzenetére


Stoto
tag

Jobban bírja mint az enyém :D

(#6022) P.O.C. válasza Stoto (#6021) üzenetére


P.O.C.
tag

Hát ja. Kb. másfél év alatt csökkent 6%-ot a Health - ennek örülök. Bírja is kb. 3-3,5 órát normál használat mellett (persze ez még nem az új 8 órás aksi).

(#6023) Esmein


Esmein
nagyúr

umm... remelem jo helyen kerdezem meg de erre nemigen kop semmit a google. Szoval az gond, ha a free ram eleg keveske, pedig nem hasznalok semmi komoly appot?

Wired olyan 500 mega, active 1.7 giga, inactive 1.4 a free meg 100-200 mega. Idegesitsem magam rajta, vagy ez olyan mint a linux hogy behabzsol amit bir aztan majd csereli ami a ramban van ha megse az kellett?

[ Szerkesztve ]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#6024) doc válasza Esmein (#6023) üzenetére


doc
nagyúr

a RAM azert van hogy hasznalja a gep, semmi ertelme ha csak uresen alldogal ;)

(#6025) Esmein válasza doc (#6024) üzenetére


Esmein
nagyúr

na jo, megy iTunes, pages, safari meg Adium es van 200 mega szabad memoria? Winen mar megallt volna bennem az uto reg :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#6026) Alex91 válasza Esmein (#6025) üzenetére


Alex91
félisten

Amig van szabad, addig bennt vannak a memorialapok, ha szuksege lesz ra, akkor felszabadit. Nem kell vele foglalkozni.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6027) doc válasza Esmein (#6025) üzenetére


doc
nagyúr

az ugy pont tokeletes, jo sokat tud cache-elni, de egy kicsi van szabadon, hogy azonnal be tudjon ugrani barmi ha kell :)

(#6028) Esmein válasza doc (#6027) üzenetére


Esmein
nagyúr

Vegulis logikus :D Akkor nem ma fogok meg 4 gigat rakni bele. Nem is terveztem alabol, mert nem olcso mutatvany, de igy sokkal nyugodtabban alszom... fene tudja miert a hibat keresem.

Alex91: jam. 4 volt az alapkiepites, de mivel csak 2 memoriaslot van benne, 2x4 gigas stick kene bele hogy fejlesszek, az meg baratok kozt is vagy +300 font, ha amazonrol veszem, akkor is :/ Nem olcsoak a 4 gigas sodimm ddr3-as stickek :/

[ Szerkesztve ]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#6029) Alex91 válasza Esmein (#6028) üzenetére


Alex91
félisten

4 GB van benne most? Az eleg lesz egy darabig :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6030) doc válasza Esmein (#6028) üzenetére


doc
nagyúr

nezd, az en oregecske (2007-es) MBP-mben 4GB memoria van, jelen pillanatban a kovetkezok futnak rajta:

Safari (kb. 40-50 fullel)
Mail
uTorrent
Steam
iTunes
Adobe Flash CS4
VirtualBox (Ubuntu)
VirtualBox (Windows XP)
X11

a kicsiket (terminal, ablak nelkuli Opera, stb) nem sorolom

teljesen jol hasznalhato, gordulekeny az egesz, egyaltalan nem erzem hogy tobb RAM kene :C :R

(#6031) Esmein válasza doc (#6030) üzenetére


Esmein
nagyúr

Oke, nem hisztizek :D (majd tolja a virtualis memoriat az ssd-re azt kalap :P)

azutan kezdtem gondolkodni, hogy ramcrashelt a wow mikor spacesben valtottam a masodik lapra. Valoszinu mondjuk hogy nem crash volt csak vmi grafikai bug en meg nem tudtam a szuper billentyukombinaciokat amivel korul lehet jatszani. Ezek szerint akkor nem. :) Amugy tokeletesen elegedett vagyok a kis mocsadekkal, sose rosszabb gepem ne legyen.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#6032) Alex91 válasza Esmein (#6031) üzenetére


Alex91
félisten

Egy uj Applefan :DD!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6033) Esmein válasza Alex91 (#6032) üzenetére


Esmein
nagyúr

Nono! Az meg odebb van. Egyelore csak szerelmes vagyok...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#6034) leviske válasza doc (#5920) üzenetére


leviske
veterán

Te, Te ott élsz, ahol a Dragon Age-t készítik? :Y

Gyors el is olvasom a kanadás cikkeidet. :))

(#6035) doc válasza leviske (#6034) üzenetére


doc
nagyúr

nem, csak par honapig voltam kint
az utolso, Niagaras/Torontos cikkel meg mar egy eve ados vagyok :B
volt kozben egy vinyohalal, de elvileg mgvan meg valahol, megkeresem es felrakom

(#6036) rii


rii
nagyúr

van egy app, iFreeMem
az lerugja minden prog veséjét, hogy adják vissza, ami nem kell. hatásos, ha valakit zavar a megcsappant mem, és jobb így a lelkének.

nekem amúgy az nem tetszik, hogy elindul a PS, olyan kevés rammal az elején, hogy az iStat-ban nem is látszik, ma kis munka pár képpel, ... odanézek, a PS már 1 gigát zabál, képekre mentés, bezárás. Azt gondolná az ember, hogy ami a képek miatt kellett RAM, azt visszaadja, de b*szik. .... PS továbbra is 1 giga. .... ez nem szép.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6037) rii


rii
nagyúr

transmission widget-t tett már fel valaki?

nagyon hülyén akar működni
egy webcímet kér.
amit a remote access -bekapcsolásánál kapok a transmissiontól

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6038) rii


rii
nagyúr

meg esetleg nm tudja valaki, hogy az iEyeNet v0.96.2 widget -nek mit is kellene beadni?

a router/gateway sorhoz azt a címet írtam, ami a System Preferences / NETWORK / Router: / alatt van

nekem mégis TimeOut: No Response from .... -ot ír ki,

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6039) Nyugdíjas válasza rii (#6037) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hát gondolom csak fogtak egy html megjelenitőt aztán azt most widgetnek hivják :) Ugylátszik semmi mást nem csinál, csak megjeleniti amit a böngészőben is tudnál nézni. A remoteUI-ját a Transmissionnak.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6040) Karma válasza rii (#6038) üzenetére


Karma
félisten

Milyen routered van? Aktiváltad rajta az SNMP-t?

“All nothings are not equal.”

(#6041) rii válasza Karma (#6040) üzenetére


rii
nagyúr

Pirelli A225g

nem találtam semmi SNMP-t a ruter setup-jában )-:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6042) rii


rii
nagyúr

(#5892) Karma:
nem értem én ezt )-:

ez a waterproof számomra iszonyat bonyolult.

nem értem, hogy a win alá, ami szemléletében nem tudott olyan felhasználóbarát lenni, mint az OSX, egy játszi könnyedséggel használható prog-ot nyotak ki, mint a NetLimiter. Erre OSX-re meg megírja valaki ezt eléggé alacsonyszíintû (úgymint túrbó pascal, C - magasszintû - assembly - alacsinyszintû) net-es progit.

köszi a tippet, de sajna ilyen mélyre nemtom beleásni magam a rendszerbe ...

--------------------------------------------

de ha a SNMP-re tippet kaphatnék még valakitôl, vagyhogy az a iEyeNet mukoggyon, örûnék'neki

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6043) Esmein


Esmein
nagyúr

Ti mit csinaltok az elszabadulo ablakok ellen? Kezd sok lenni a nyitott ablak, es nemigen tudom oket hova rakni. Amit pirossal zarok be, az sokszor ugye fut tovabb, de van mikor nem. Amit sargaval az meg eltomiti a kuka mellett a dockot. Expose a kedvenc programom egy ideje, de nem sokaig mehet mar igy tovabb. Nincs valami trukk?:D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#6044) Nyugdíjas válasza Esmein (#6043) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Spaces

már alig várom, hogy jöjjön doc, ő a másik spaces mániákus :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6045) P.O.C. válasza Esmein (#6043) üzenetére


P.O.C.
tag

Hide? (Command + H)

Hja amúgy meg tényleg, Spaces rulez!!

[ Szerkesztve ]

(#6046) doc válasza Nyugdíjas (#6044) üzenetére


doc
nagyúr

ilyen konnyen kiismerheto vagyok? :D
nalam a kovetkezo a standard felallas:

asztal 1: Safari
asztal 2: Mail
asztal 3: Terminal + uTorrent
asztal 4: VirtualBox (Linux)

ehhez esetenkent jonnek meg:

asztal 5: VirtualBox (XP)

illetve egyeb aprosagok az 5-os/6-os asztalon mindig elfernek

valtani ALMA+szambillentyukkel szoktam, neha felrantom az egeret a jobb felso sarokba, tokeletesen atlathato minden

az ultimate megoldas meg: eger jobbfelso sarok, balalso sarok -> spaces+expose egyben, igy probaljon valami nyomoronc ablak elbujni :C

Esmein: szokj ra a Spaces-re, zsenialis talalmany! windows utan furcsa, mert ott semmi hasonlo nincs, en Linuxos multal elni sem tudnek nelkule :R

igy viszont abszolut felesleges a minimize, nem is hasznalom soha a sarga gombot

[ Szerkesztve ]

(#6047) P.O.C. válasza rii (#6042) üzenetére


P.O.C.
tag

nemtom, fura routernek tűnik nekem ez a pirelli, mindenesetre nem ismerem. Nálam simán műxik az ieyenet, snmp enabled a routerben...

(#6048) Nyugdíjas válasza doc (#6046) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nálam is mindenkinek megvan a fix helye, spacesben beállitva természetesen, hogy oda is nyiljon meg. Életemben nem használtam még minimize-t szerintem :D
Baromi jó találmány, tényleg.

Ha már itt tartunk én ezt a Spaces-Exposé dolgot azzal "sulyosbitottam", hogy Logitech MX Revolution egerem van, és a hüvelykujjnál lévő görgőre be van állitva a következő mutatvány:
előretolom: szétdobja az ablakokat, hogy látható legyen a desktop
hátrahúzom: all windows
megnyomom. spaces
Na igy aztán luxus :DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6049) rii


rii
nagyúr

(#6047) P.O.C.:

;-(

kell az a fákin' ályelye

esetleg ha valaki vágna fejből egy hasonló widget-et .... csak hogy kijelezze a NWTOWRK USAGE-ot grafikonnal, hátnemis tudom mennyire ... de'nagyon hálás lennék ... netlimiter elvonási tüneteim vannak ... ;-(

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6050) Esmein válasza Nyugdíjas (#6044) üzenetére


Esmein
nagyúr

hasznaltam, osszehanyja tole magat a windowed full screen WoW. Hang megy kep megakad, es addig nem tortenik semmi amig valahogy nagy ugyesen vissza nem kattintok vakon ra. Csunya baleset :(

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.