Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) Ragnar95 válasza danilla (#19000) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Saját gesztusokat is beállítva pedig mégjobb a MagicTrackpad :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19002) tDr1v3r válasza madgie (#18999) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Én csak gesztusvezérlésre használom.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19003) madgie válasza tDr1v3r (#19002) üzenetére


madgie
titán

Arra meg drága eszköznek találtam.

(#19004) tDr1v3r válasza madgie (#19003) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Én meg csúnyának. :D Itthon nekem nincs már pár éve, pont az ár miatt... most gondolkodok rajta ha bejön a MacBook projekt akkor szerzek egyet, de a fekete perifériák mellett idiótán nézne ki.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19005) drfirsty


drfirsty
tag

Sziasztok!

Valakinek van otlete, hogy hol talalom a telefonrol (iphone) szinkronizalassal a szamitogepre kerult contactokat?
Baratnomnek elloptak a taskajat, vele a telefonjat es most hatalmas panik van... Raadasul a contactjainak nagy resze hianyzik az address book-bol (macbook pro) valami sotet armany folytan... Megneztuk iclouds-ban, ott valamiert sokkal tobb telefonszam van, de onnan is hianyzik egy csomo. Nem ertem miert nem voltak ezek naprakeszek, mert szinkronizalta oket... Az utolso otletem, hogy az iTunes-al valo utolso szinkronizalaskor at lettek mentve valahova a szamitogepre, de nem talalom a mefelelo konyvtarat.
Otletek?

[ Szerkesztve ]

(#19006) Ragnar95 válasza drfirsty (#19005) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

iTunesszal max ha backup készül, akkor menti őket, de a backupból nem tudod gépre átrakni őket, ahhoz kell egy másik iPhone, amire visszarakod a backupot.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19007) drfirsty válasza Ragnar95 (#19006) üzenetére


drfirsty
tag

Pfff...ha lesz uj telefonja azon mar iOS 8 lesz, a regi telojan meg a regi rendszer volt... Gondlom igy nem lehet vissza backupolni sem... Nem ertem az address book-ban miert csak a contactjainak a fele van meg... Valami egyeb otlet?

(#19008) Ragnar95 válasza drfirsty (#19007) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

De, régi rendszerről újra vissza lehet rakni backupot, csak fordítva nem.
Gondolom azért, mert rosszul voltak beállítva a névjegyek és másik csoportba kerültek mentésre, nem az iCloudba. Esetleg iBackupBottal bele lehet nézni a backupba, h milyen formátumban vannak benne a névjegyek, de szerintem nem .vcf-ben vagy más univerzálisban.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19009) Chal válasza Ragnar95 (#19008) üzenetére


Chal
addikt

SQlite-ban vannak a backupban, legalábbis mikor utoljára néztem akkor abban voltak. Szóval elvileg nem egy nagy kaland, de azért annak, aki amúgy nem foglalkozik adatbázisokkal inkább valami olyan backup turkáló toolt ajánlanék ami képes exportra is (nem ismerek ilyet, mert nem volt rá szükségem, de sejtésem szerint van egy halom).

[ Szerkesztve ]

(#19010) kyle_


kyle_
tag

sziasztok!

Valaki esetleg iMac(G5020" A1076) javításban jártas? hang van kép nincs :(
diagnosztika ledböl is csak 2világit, a harmadik csak felvillan
köszi előre is
sziasztok

[ Szerkesztve ]

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

(#19011) drfirsty válasza Ragnar95 (#19008) üzenetére


drfirsty
tag

Koszi! Es a backup file-okat amiben a nevjegyek vannak hol talalom?

(#19012) drfirsty


drfirsty
tag

Apropo meg a regi OSX 10.6.8 van a gepen.

(#19013) xedos válasza kyle_ (#19010) üzenetére


xedos
addikt

Valószínűleg tápkondikat kell cserélni + VGA csere - újraforrasztás?
Ha nincs haver, akkor az egész gép nem ér ennyit :-(

(#19014) kyle_ válasza xedos (#19013) üzenetére


kyle_
tag

kondik épek, a tápban is, a lapon is
vga is ok, mert külső monitorra ad képet
inverter vagy kijelzőre gyanakszom

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

(#19015) Ragnar95 válasza drfirsty (#19011) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

iPhone backup folder

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19016) skoos


skoos
őstag

Sziasztok!
24p lejátszás továbbra is a kérdésem tárgya. Igyekszem olvasgatni a témakörben, meg is találtam egy ideillő fòrumot (https://forums.plex.tv/index.php/topic/93849-the-big-24hz-on-mac-os-x-thread/), de sokkal közelebb nem kerültem.

Hd5000 és intel Iris 24p (23,976Hz) 1080p lejátszása a kérdéses és úgy látom, lehet, az osx képtelen erre és nem a hw.

HD 4000nél volt ugye az Ivy bug, nem tudom az eltünt-e későbbi frissìtésekben.

Valaki tud erről bővebben?

Az intel chipek megjelenési és felbontási képességeiről sem találok rendes adatokat...

Köszi,
Sanyi

(#19017) RoryBreaker válasza danilla (#18998) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Miaza fekete cucc a bill és a pad alatt? :D

Kell olyan nekem is. Az puha? Szivacsos dolog?

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#19018) danilla válasza RoryBreaker (#19017) üzenetére


danilla
őstag

Ez az.

https://twitch.tv/ddplayzone

(#19019) Chal


Chal
addikt

Kijött a Samsung 840 EVO javítás azon változata ami használható Mac-eken is:

http://www.samsung.com/global/business/semiconductor/minisite/SSD/global/html/support/downloads.html

Én még nem próbáltam, de ha valaki belevág, akkor mindenképpen backupoljon előtte, sosem lehet tudni...

[ Szerkesztve ]

(#19020) blakey válasza skoos (#19016) üzenetére


blakey
titán

A 23.976-ot nem tudom, hogy miként játssza le, de az MPlayerX-nél 24.0fps-t ír ki és röccenésmentes (ill. annyira minimális, hogy említésre sem méltó), sajnos nem tv-re van kötve, így nem tudom, hogy milyen jelet küld tovább. A Dune HD-n és a Blu-ray lejátszón is hasonló a megjelenítés.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19021) Chal válasza blakey (#19020) üzenetére


Chal
addikt

A vga kimenete a lényeges, hogy milyen frekin hajtja a megjelenítőt. Szóval a lejátszóból 24 fps jön ki, de ha a Mac 60Hz-el működteti a kijelzőt, akkor nem lesz kadenciahelyes a kép.

Igazából ezt csak akkor veszed észre, ha megnézel egy 24p-s filmet, ahol a lánc minden elem 24hz-n szinkronizál. Elég kellemes tud lenni, de tudnia kell mindennek (TV, projektor, monitor, vga kártya, OS, lejátszó app, stb...).

[ Szerkesztve ]

(#19022) blakey válasza Chal (#19021) üzenetére


blakey
titán

Tudom mirő van szó, nem kell bemutatni, 8 éve "24p-n mozizok". :)
Azért írtam azt amit, mert nem tudom, hogy mit küld tovább HDMI-n, de a mozihoz képest nem rosszabb (monitoron), de ha egyszer lesz időm és energiám akkor "rákötöm" a mozira és meglátom mit ad ki magából.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19023) Chal válasza blakey (#19022) üzenetére


Chal
addikt

Ja, bocsi akkor, azt hittem csak a lejátszóprogit nézed. A monitor OSD-je nem írja valahol?

[ Szerkesztve ]

(#19024) skoos válasza blakey (#19020) üzenetére


skoos
őstag

Köszönöm, igen, nekem a külső megjelenítő lenne a fontos.
Valóban nagyon smooth élmény, ha tényleg kadenciahelyes a lejátszás, ezért is igyekszem ezt megtartani, de elégedetlen vagyok a médiajátékossal és különben is kellene egy pc szerű valami és a Mac mini beruházás előtt tapogatózom picit.

(#19025) drfirsty válasza Ragnar95 (#19015) üzenetére


drfirsty
tag

Koszonom szepen a segitseget!

Vegul is a Dr.Fone segitsegevel az iTunes backup fileban megtalaltam mindent ami a telefonjan volt, de mivel csak probaverzio ezert nem enged elmenteni semmit se a gepre :W

(#19026) LógaGéza válasza drfirsty (#19025) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ha hozzá tudsz férni egy Windowsos géphez, dobj egy PÜt ;)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#19027) biker


biker
nagyúr

érdekes hiba: supported gépen nem megy a handoff. Láttatok már ilyet?
itt a supportos bejegyzésem róla

mac mini mid2011, tehát támogatott
BT 4.0 LE támogatott, tehát rendben
BT modul LMP azonosítója 0x6 tehát támogatott
Ellenben handoff és instant hotspot nem támogatott

Ellenben az sms-ek, telefonhívások mind átmennek ipadről és iphoneról röhögve
WTF???

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#19028) Ragnar95 válasza biker (#19027) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Handoff más elven megy, mint a continuity többi része, de ettől még annak is mennie kéne.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19029) rii


rii
nagyúr

sziasztok

10.9-ben vissza lehet valahogy rakni a klasszikus Finder szinezést?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#19031) biker válasza Blaise (#19030) üzenetére


biker
nagyúr

Ez az egyetlen nem hasznalt eleme az officenak, szuper

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#19032) Blaise válasza biker (#19031) üzenetére


Blaise
veterán

Szerintem meg pont a leghasználtabb eleme :)

(#19033) Ragnar95 válasza biker (#19031) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

+1, pont a számomra legfölöslegesebb részét frissítették...
Mondjuk szerencsére excelre, wordre, ppt-re sincs szükségem, úgyhogy annyira nem sürgős a frissítés.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19034) Chal válasza biker (#19031) üzenetére


Chal
addikt

Valamint az egyetlen eleme, ami misztikus módon használja az OSX spellchek motorját :D

Az újból ugye nem szedték ki ezt? Próbálta már valaki?

(#19035) nauro válasza Blaise (#19030) üzenetére


nauro
aktív tag

2015 mádosik fele :W Agyam eldobom. Mennyi ideje is ígérik a friss verziót? 2 éve? :(

(#19036) KMan válasza Blaise (#19030) üzenetére


KMan
őstag

Bar tudnam ki fizet elo a MS 365-re? :F

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#19037) Blaise válasza KMan (#19036) üzenetére


Blaise
veterán

Elég sokan.

Évi 25 ezer Ft környékén 5 különböző PC/Mac gépre telepíthető Office, mellé 5 mobil eszköz szintén (Android, iPhone, iPad), és 1 TB korlátlan OneDrive tárhely, meg még havi 60 Skype perc is van benne.

Havi szintre lebontva ~ 2000 Ft, egy pizza ára lassan...

[ Szerkesztve ]

(#19038) Ragnar95 válasza KMan (#19036) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én ingyen kaptam, de nem használom semmire :DD Amíg nem volt, 1-2x elő kellett vennem az excelt, de mióta megvan az előfizetés egyszer se volt rá szükségem...Murphy :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19039) dmc


dmc
aktív tag

Akkor megint nekifutnák hátha valaki tud nekem segíteni.
Az a gondom hogy ha a NSA rol szeretnék áthúzni egy fájlt akkor szépen neki is áll másolni és mikor végez kiírja hogy használatba van a fájl és nem tudja átmásolni.
De tudom hogy nem használja semmi se mert meg se nyitottam meg semmi se.
Miért lehet ez?
Köszönöm előre is

(#19040) cigam válasza dmc (#19039) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Akkor fussunk neki megint.
- Az NAS. A gyártó idétlen név adását ne vedd át.
- Azzal felhasználó/jelszó párossal csatlakozol amivel rá lett másolva?
- Milyen protokolon keresztül kapcsolódsz rá?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#19041) biker válasza KMan (#19036) üzenetére


biker
nagyúr

Én is, egyetemi verzió, 1tb skydrive+1óra skypeout/hó :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#19042) Totheground


Totheground
addikt

Ez pár napja jött az Apple-től.

Kicsit megzavart, mert azt hittem, hogy nem nagyon kell frissítenem az utolsó bétáról (még ha a build number kicsit eltér).

Akiknél fent volt a Yosemite beta (tehát nem a dev verzió), azok frissítettek a "véglegesre"?

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#19043) Allure válasza Totheground (#19042) üzenetére


Allure
aktív tag

Én igen, plusz leiratkoztam a bétáról is.

(#19044) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Sziasztok!
Valakinek van mar tapasztalata ezzel:
http://www.macrumors.com/2014/10/31/angelbird-ssd-trim/

Jelenleg en egy Samsung 840 SSDt hasznalok, TrimEnablerrel, Yosemite alatt.
A gondot egy esetleges PRAM reset okozhatja, miutan a rendszer nem fog tobbet betolteni.
Nem akarok ezen aggodni, plusz meg mindig nem ertem; most akkor kell a trim vagy nelkule is teljesen jol elvan a rendszer.

Semmit sem írok alá!

(#19045) Chal


Chal
addikt

Beszart a jó öreg Oki nyomtatóm, úgy tűnik véglegesen. Kéne vennem valamit amit szeret az OSX, és vélhetően szeretni fog évek múlva is.

- valami egyszerű mono lézer/led nyomtató kéne, aminek zárt az A4-es adagolója (nem szeretem amikor lepi a por a papírt, kézzel meg nem szívesen pakolgatom bele mindig)
- lapköltség szinte mindegy, nagyon keveset nyomtatok, de akkor nagyon kell, vélhetően a gyári tonerrel is kihúzom sok évig
- Wifi nem lenne rossz, de multifunkciós (scanner, fax, egyéb) nem kell, csak egy egyszerű megbízható nyomtató

Brothert és Samsungot néztem amik szimpik, de ha valakinek van gyakorlati tapasztalat, tippje, azt szívesen venném.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#19046) #51177472


#51177472
törölt tag

Sziasztok,
telepítés közben elsiklottam valami felett, és sikeresen beállította a telepítő Bing-et keresőmotornak, ahogyan a kezdőoldalt is átállította.
Yosemite alatt hol lehet Safari keresőmotort és start page-t állítani?

(#19047) Ragnar95 válasza #51177472 (#19046) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Kezdőoldal: Beállítások>Általános>Kezdőlap
Keresőmotor: Beállítások>Keresés>Keresőmotor

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#19048) cigam válasza #51177472 (#19046) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Ez komoly?

Beálítások-» Általános -» Kezdőlap
Beálítások -»Keresés -» Keresőmotor

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#19049) Ærni


Ærni
tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy valaki használ-e windowst az imac-jén? Mik a tapasztalaitok? Asztali gép vásárlása előtt állok és mindenféleképpen imac-et szeretnék, viszont a munkámhoz a magyar nyelvű excel elengedhetetlen és ahogy néztem osx-re csak angol nyelvű lenne.

Előre is köszi! :)

(#19050) #51177472 válasza cigam (#19048) üzenetére


#51177472
törölt tag

"Ez komoly"? na ne puffogj már.

Az a baj, hogy hiába állítom átt Google-ra, Bing-ben keres mindig. Amikor bepötyögök valamit is "Keresés itt: Google"-t ír, de egy enter után már Bingben keres rá.. Állíthatom bármire a keresőmotort. Találkozott már valaki ilyennel?

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.