Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41601) TechN7ne válasza cigam (#41599) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Én nem használok semmi felhőszolgáltatást ,főleg nem google -t.
iCloud-ot használom de csak az újabb gépeken (iPhone ,iPad ,iMac 2020 ,mac mini M2 ,macbook M1).

Régi gépeken netezni se szoktam nagyon ,régi logic pro-al stúdiózok velük a pincébe.

[ Szerkesztve ]

(#41602) margithid


margithid
veterán

Mac mini m2-n hány lapot lehet megnyitni böngészőben?
Chromeban és safariban is jó lenne tudni.
A 8 GB-os verzióban.

(#41603) Czo válasza cigam (#41596) üzenetére


Czo
őstag

macOS alatt, meg mindig semmi vizet nem zavar, ha tartogatsz par Win32-es virust.

(#41604) cigam válasza blakey (#41600) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Köszi!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#41605) titi12 válasza scdlsc (#41597) üzenetére


titi12
tag

Többször tanácsoltam már, de köti az ebet, sok másban is.
(Kell hozzá NoScript, TamperMonkey, uBlock Origin… és békésen lehet böngészni.)
Tudom, elkerülhetetlen, de igyekszem minimalizálni a kapcsolatom a nagytestvérekkel.

(#41606) titi12 válasza margithid (#41602) üzenetére


titi12
tag

Gondolom, ez erősen függ a weblapok jellegétől (is).

(#41607) titi12 válasza cigam (#41598) üzenetére


titi12
tag

„Félelem és reszketés…?” :)

(#41608) cigam válasza titi12 (#41607) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Azért ott még nem tartok, viszont ha sikerül egy M-es gépet bezsákolni, költözhetek vissza. Pl. A firefox nem értelmezi a totp-t, így már buktam a kétlépcsős azonosítás képességét.
Plusz nekem nem a "nagytestvér"rel van problémám.

Czo
Ok, hogy csak a másik rendszeren probléma, de ahogy bejött egy Windows-on futó, úgy bejöhet egy macOS alatt futó is. Aztán vagy felismeri a védelmi rendszer, vagy nem.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#41609) titi12 válasza cigam (#41608) üzenetére


titi12
tag

Kiegészítő van hozzá (FF TOTP).
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/search/?q=totp&sort=users

[ Szerkesztve ]

(#41610) cigam válasza titi12 (#41609) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

És az automata icloud/iphone szinkron? Ja tudom. Arra is telepítsek kiegészítőt ;]
A legviccesebb, hogy az Apple icloud könyvjelző bővítménye Windows only. Mikor rábökök a pluginon belül a könyvjelzők letöltésére, ide ugrik.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#41611) margithid


margithid
veterán

Szerintetek a következő mac mini és macbook már 16 gb rammal jön majd alapból?
Mar nagyon olcsó a, 16 gb, azért illene már ennyit használni egy ilyen drága gépben. :)

[ Szerkesztve ]

(#41612) Ear001 válasza margithid (#41611) üzenetére


Ear001
addikt

Meglepne. Semmi sem indokolja igazán, hogy meglépje az Apple. A Ram lehet, hogy olcsó, de emiatt drágább alaplapot gyártan?!

[ Szerkesztve ]

(#41613) scdlsc válasza Ear001 (#41612) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Szerintem legkésőbb 1-2 év múlva emelni fognak. Muszáj lesz.

(#41614) margithid válasza scdlsc (#41613) üzenetére


margithid
veterán

Idén még szerintem se. Legalábbis azt írják, hogy 8 GB-os lesz az alap mac mini. (pletykák)
Tudom más itt a ram kezelés, de azért 16-tal talán lehet tervezni hosszabb távra (4-5 év minimum)
Egyelőre akkor várok, van két asztali gépem, Windows 10 elvileg még másfél évig kap frissítést, addigra majd meglátjuk mi lesz..

Windows 11es mini pc-ket nézegettem, de 150k-t nem adok egy ismeretlen gyártó termékéért.

(#41615) Ear001 válasza scdlsc (#41613) üzenetére


Ear001
addikt

Miért?

(#41616) scdlsc válasza Ear001 (#41615) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Amiért az iPhone-ok (kivéve az SE) háttértára is 128 GB-ra emelkedett. Nincs rá szüksége minden usernek, de elvárja a piac.

(#41617) Czo


Czo
őstag

Legutobb talan 2016-2017-ben upgradeltek, onnantol lett a 8GB standard. 2011-ben meg tudom, hogy megveheto volt az Air 2 GB memoriaval. Szoval, nem kapkodjak el.

Ha en lennek az Apple, akkor a Mini-t es az alap Air-t nem novelnem, csak a 15"-os Air kapna meg eloszor az extra memoriat alapnak.

(#41618) scdlsc válasza Czo (#41617) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Most megnéztem. A 2014-es megjelenéskor az alap 4 GB-ot kapott. 2018 óta alap a 8 GB, de az még Inteles volt. Szerintem az M3-as (ha így fogják hívni) megkapja a 16 GB-ot.

[ Szerkesztve ]

(#41619) margithid válasza scdlsc (#41618) üzenetére


margithid
veterán

Az meg elvileg most jön valamikor.

(#41620) scdlsc válasza margithid (#41619) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Ha az M-es gépeket nézzük, akkor 2020-as és 2023-as megjelenés után 2026 jön a sorban. De a 2018-as gép előtt 2014-es megjelenés volt. Szóval az a most, az ezek alapján még minimum 2 év.
De ráncfelvarrásnak jöhetne az alapértelmezett 16 GB memória. :)

[ Szerkesztve ]

(#41621) margithid válasza scdlsc (#41620) üzenetére


margithid
veterán

Mindegy, kivárok.
Másfél évig még elleszek a 10+ éves gépeimmel :)
Ha valami brutál jó akció lesz, max akkor veszek valamit.

(#41622) titi12 válasza cigam (#41610) üzenetére


titi12
tag

Kínzod magad? :)
Furcsa kettősség, hogy elavult hardveren és rendszeren szeretnéd a legújabb megoldásokat használni, az áthidaló javaslatokat pedig elhárítod.

(#41623) titi12 válasza margithid (#41611) üzenetére


titi12
tag

Olcsó, de nem az Apple-nél! :(

(#41624) titi12 válasza Ear001 (#41612) üzenetére


titi12
tag

Annyival drágább lenne? Nem, nagyon jó üzlet ez nekik.

(#41625) Sidorovich válasza scdlsc (#41618) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Van már M3-as alap MacBook Pro, és 8GB memóriával jött. Ezek után szerintem minden más alap M3-as gép (Mini, Air) is azzal fog jönni sajnos. :(
Engem is ez csesz fel a legjobban, hogy bika CPU-ra nincs szükségem (mindenre elég az M3), de sok memóriára meg tárhelyre igen.
16GB/512GB-os M2-es Mac Minit próba jelleggel vettem megismerni macOS-t, de már feszegetem a határait, ezért M3-as Air 15-el szemezek ha megjelenik, de a számomra ideális 24GB/1TB kiépítésben az ára 1.030.000 HUF lesz az alapmodell 630-as ára helyett (a mostani M2 Air 15 alapján). :W
Végül lehet emiatt váltok vissza PC-re, hiába tetszene amúgy minden... :U

[ Szerkesztve ]

(#41626) cigam válasza titi12 (#41622) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Ennyi erővel felcsaphatnék rá egy friss ropogós linux-ot, és akor nem csak a Firefox lenne friss, fejlesztés alatt álló program, hanem maga a rendszer is.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#41627) scdlsc válasza Sidorovich (#41625) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Tényleg! A 8 gigás MacBook Pro. :DDD :W

(#41628) margithid válasza Sidorovich (#41625) üzenetére


margithid
veterán

Szerintem is a jövőben a ram lesz a szűk keresztmetszet.
Procibol nekem is elég lenne 2-3 éves is,meg tarhelybol is 120 GB.
De ram jó volna 16 GB.

(#41629) titi12 válasza cigam (#41610) üzenetére


titi12
tag

És az automata icloud/iphone szinkron?
Ja, hogy Safari-szinkron? FF-ben is létezik account, ami szinkronizál az eszközeid között.

(#41630) abrtom87


abrtom87
tag

Szerintetek mit jelenthet, megérheti-e venni Alza “újszerű” gépet? Tegnap megjelent egy Studio 21 hó garival, az új árnál 30%-al olcsóbban, Áfás számlával. Amúgy is használtakat nézegettem, de nem mertem megvenni. Érdemes lett volna?

(#41631) Czo válasza abrtom87 (#41630) üzenetére


Czo
őstag

Gondolom, valaki megvette, majd kihasznalva a szinten megvett 1 eves visszavitel lehetoseget, vissza is vitte a boltba. Az Alza meg eladja olcsobban.

(#41632) titi12 válasza abrtom87 (#41630) üzenetére


titi12
tag

Persze, mi baja lehetne?

(#41633) abrtom87


abrtom87
tag

Köszi Czo & titi12. Zenész ismerősöm írta most, hogy ő többször csinálta már ezt, hogy 60 nap után direkt visszaküldte, miután kihasználta. Nem tudom mi baja lehetne, remélem valóban újszerű az ilyen, mert akkor mostantól figyelem az ilyen lehetőséget. Kiszerelni gondolom ebből sem lehet semmit mint a miniből.

(#41634) Czo válasza abrtom87 (#41633) üzenetére


Czo
őstag

At szoktak nezni.
Az Alzatol rendszeresen szoktam bontott cuccokat vasarolni. Nem szokott ezzel gond lenni (x). Ha olyan helyen jarok, ahol van refurbished Apple store, ott is mindig szetnezek, hatha van valami, amit pont megvennek.

(x) 10-bol kb 1d fordult elo, hogy a termek hibas volt. De siman visszavettek. Masik bontott nem volt, igy a penzt kertem vissza.

(#41635) titi12 válasza Czo (#41617) üzenetére


titi12
tag

2011-ben meg tudom, hogy megveheto volt az Air 2 GB memoriaval.
Volt szerencsém egyet újratelepíteni, nem kívánom senkinek! :)

(#41636) titi12 válasza scdlsc (#41616) üzenetére


titi12
tag

Nincs rá szüksége minden usernek, de elvárja a piac.
A lehetőségtől is meg van fosztva, a megrendeléskori bővítés áráról ne is beszéljünk!

(#41637) abrtom87 válasza Czo (#41634) üzenetére


abrtom87
tag

Köszi, akkor figyelem :R

(#41638) cigam válasza titi12 (#41629) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Tehát iPhone-ra is telepítsek FF-ot? Minek használok Apple eszközöket, ha pont azt dobom el, amiért Apple-re váltottam?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#41639) titi12 válasza cigam (#41638) üzenetére


titi12
tag

Nemtom, ha most nem jó a Safari használhatósága (szinkronja) a régi macOS miatt, akkor meg kell próbálni mással, másképp. A Safari is csak egy szoftver, nem kell hozzá mindenáron ragaszkodni.

(#41640) cigam válasza titi12 (#41639) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Nem a régi verzió szinkronjának megszakadása zavar, mert ha meglesz az új gép, kitudom exportálni a jelszavakat úgy, hogy a totp is megmarad. Gondolom az új szafarival meg lehet etetni a kiexportált jelszavakat. Az iphone-ra is át tudom tolni az új jelszavakat(AirDrop remekül teszi a dolgát), a könyvjelzők szinkronja pedid működik. Még ...

Azért váltottam FF-ra mert arra tippelek, hogy a régi Safari valamelyik biztonsági résén keresztül kaptam be ezeket a fertőzött fájlokat. Az is lehet hogy kellene egy valósidejű kergető, ami a Windows-os kártevőket is figyeli.
A mac-es víruskeresők csak a macOS problémákat azonosítják, vagy a Windows-os kártevőkre is ügyelnek?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#41641) Ear001 válasza cigam (#41640) üzenetére


Ear001
addikt

De mi az a fertőzött fájl? Egy csomó hamis riasztás van, pláne ha mac-es fájl is bekeveredik a vizsgálandók közé.

(#41642) cigam válasza Ear001 (#41641) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Fogalmam nincs: #41506
Valami temp könyvtárban egy random nevű .bin fájl, amit az icloud szinkronizáció közben keletkezett (Gondolom a Win letölti egy temp mappába, majd letöltés után a helyére rakja, és eközben kapta el a Windows keresője).

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#41643) Czo válasza cigam (#41642) üzenetére


Czo
őstag

Az "atmeneti" folderbol lett kidobva a file. Attol fuggoen, hogy mit csinalt a geped, ez lehet letoltes vagy feltoltes is. Nem magatol kerult oda, csak az rakhatta oda, akinek van erre jogosultsaga. Ez lehettel akar te, vagy akar mas valaki, akivel pl. van folderes megosztasod.

Ha pl. beallitod hogy a torrent vagy a Safari oda toltson le, akkor nyilvan, "oda kerulhet" a cucc, mert ugye letoltessz valamit (tehat, vegso soron, te teszed oda). Mivel nem derult ki, hogy a staging areabol hova kerult volna, igy nem tudja neked senki sem megmondani, hogy az mi volt.

(#41644) hibavissza


hibavissza
veterán

HungarianMod-0Í billentyűzet kiosztást hogy lehet törölni? Merre van az OS-en belül?

(#41645) scdlsc válasza hibavissza (#41644) üzenetére


scdlsc
aktív tag

System Settings - Keyboard - Text input - Input sources - Edit

(#41646) hibavissza válasza scdlsc (#41645) üzenetére


hibavissza
veterán

Megvan. Bal alsó sarokban a +- gombokig nem jutott el a tudatom. :R

(#41647) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Sziasztok,

Tud valaki abban segiteni, hogyan lehetne automatizalni egy terminal parancsot de ugy, hogy pl a filenevet bekerje a script amikor inditom?

pl:

Downloads % Zip -er document zip document.docx

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#41648) cigam válasza Snoop-y (#41647) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Automator?

vagy

vagy zsh scripben:
echo "Mi a fájl neve?"
read filename
echo $filename

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#41649) Snoop-y válasza cigam (#41648) üzenetére


Snoop-y
veterán

Szia,

Az elso ketto kilove mert ez a parancs amit irtam titkositja is a file-t.

Szoval valami olyasmi kellene, hogy azon a fileon hajtodjon vegre amire rakattintok jobb klikkel es ott a tarolt task/script lefut es vagy automatikusan hasznalja a filenevet vagy rakerdezzen.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#41650) Snoop-y válasza cigam (#41648) üzenetére


Snoop-y
veterán

Koszonom az iranymutatast :R
Quick actionben talaltam ra megoldast :C

set prompt_text to "Please enter password for the zip file"

repeat

set zip_password to text returned of (display dialog prompt_text default answer "" with hidden answer)

set verify_password to text returned of (display dialog "Please verify your password." buttons {"OK"} default button 1 default answer "" with hidden answer)

considering case and diacriticals

if (zip_password = verify_password) then

if (zip_password ≠ "") then

exit repeat

else

set prompt_text to "Password cannot be empty. Please enter password for the zip file"

end if

else

set prompt_text to "Password mismatched, please try again. Enter password for the zip file"

end if

end considering

end repeat



tell application "Finder"

set the_items to selection

set items_to_zip to ""

repeat with each_item in the_items

set each_item_alias to each_item as alias

set item_name to name of each_item_alias

set item_name to quoted form of (item_name & "")

set items_to_zip to items_to_zip & item_name & " "

end repeat

set first_item to (item 1 of the_items) as alias

set containing_folder to POSIX path of (container of first_item as alias)

set zip_name to text returned of (display dialog "Enter the zip file name (without the .zip extension)" default answer "")

set zip_file_name to quoted form of (zip_name & ".zip")

end tell



do shell script "cd '" & containing_folder & "'; zip -x .DS_Store -r0 -P '" & zip_password & "' " & zip_file_name & " " & items_to_zip

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.