Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) biker válasza Djroberto (#8000) üzenetére


biker
nagyúr

Egyet atveszek "teszteles" cimszoval hatarozatlan idore :)
Es havonta beszamolok, mennyire jo :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#8002) Nyugdíjas válasza biker (#8001) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jobb azt ugy intézni, hogy legyen több eredmény, és azokat összevetni, tehát én is jelentkeznék a tesztelésre, csupán a pontosabb eredmények végett.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8003) Djroberto válasza Nyugdíjas (#8002) üzenetére


Djroberto
tag

talan meg kellene venni es akkor lehetoseg all a tesztelesre...

:R :C :C
ajanlatokat varok van ilyen is: WD SiliconDrive N1x SSC-D0128SC-2500 - 128GB ez picit gyorsabb talan.

:-)

(#8004) bLaCkDoGoNe válasza Nyugdíjas (#7998) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

A profilt nem szeretnéd közkinccsé tenni? :B

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#8005) Nyugdíjas válasza bLaCkDoGoNe (#8004) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Természetesen semmi akadálya. 110cd/m2-es fényerőhöz készült (ez kb. 45%-os fényerő nálam)

Ihol.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8006) <NewL> válasza Nyugdíjas (#8005) üzenetére


<NewL>
addikt

jó lenne egy ilyen kalibrálás az én mekkemen is. van ilyen a neten, hogy betudom állítani? :)
kíváncsi lennék a különbségre

There's an app for that

(#8007) Nyugdíjas válasza <NewL> (#8006) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hát ez azért nem igy megy. Kell hozzá egy nem túl olcsó műszer, meg valami jobb szoftver (a gyárilag hozzáadott általában nem az igazi), aztán ugy valahogy...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8008) bLaCkDoGoNe válasza Nyugdíjas (#8005) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Köszönöm szépen. :R :R :R

Egyébként kalibrálást nem vállalsz (nyilván nem ingyen)?

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#8009) Nyugdíjas válasza bLaCkDoGoNe (#8008) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

irj egy privit, aztán megbeszéljük:)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8010) esfrost válasza Nyugdíjas (#8009) üzenetére


esfrost
tag

"save the track bike", csak nem érdeklt vagy némi pályabringásdiban? :)

(#8011) Nyugdíjas válasza esfrost (#8010) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

kicsi vagyok én a pályához,de eszköz az már van hozzá. majd megerősödök ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8012) whited


whited
addikt

Sziasztok
ha veszek kint USA-ba 1 macbook-ot azt itthon is tudom garoztatni? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#8013) Nyugdíjas válasza whited (#8012) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ha számlád van róla igen:K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8014) whited válasza Nyugdíjas (#8013) üzenetére


whited
addikt

hivatalosan venném apple boltban ott csak adnak :D

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#8015) whited válasza Nyugdíjas (#8013) üzenetére


whited
addikt

és a garoztatás hogy megy? autó cserélik vagy szöszölnek vele?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#8016) Nyugdíjas válasza whited (#8015) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem cserélik az egész gépet feltétlenül,de az is előfordulhat. Normálisan intéztek nekem eddig mindent. 1-2 munkanap alatt még a komolyabb dolgok (iMac kijelző+alaplapcsere) is megvoltak.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8017) whited válasza Nyugdíjas (#8016) üzenetére


whited
addikt

mennyi kb a 17es Mbook üzemideje normál felhasz mellett? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#8018) whited válasza whited (#8017) üzenetére


whited
addikt

ő lenne akit kinéztem

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#8019) Nyugdíjas válasza whited (#8017) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Na látod ezt nem tudom. De egyébként nem szokott full hülyeség lenni amit irnak gyárilag. Szerintem hihetsz nekik.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8020) whited válasza Nyugdíjas (#8019) üzenetére


whited
addikt

mennyi +ktg-el jár ha behozatok egy ilyet pl ha rendelek egyet ebay-en? :R
jupí őstag lettem :D

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#8021) Nyugdíjas válasza whited (#8020) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Azt én nem tenném, mert viszonyalg súlyos vámit fognak rádb.szni, amint bejön az országba. Plusz a szállítás sem lesz olcsó. Nem hiszem, hogy 1-2tizesnél nagyobb különbség lenne igy már az itthoni árhoz képest.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8022) Nyugdíjas válasza Nyugdíjas (#8021) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

vámot természetesen, csak nem tudok irni a kacska kezeimmel :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8023) whited válasza Nyugdíjas (#8021) üzenetére


whited
addikt

akk 100e a vám? :Y
és mi van ha kinti barátom veszi meg az ő nevére ott kint és úgy hozza haza

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#8024) whited válasza whited (#8023) üzenetére


whited
addikt

persze doboz ilyeneket nem de ő autóval jár ki angliába ott is él és jön haza 4havonta tehát ő ott vesz egyet számlával saját névre és hazahozza és odaadja nekem ez megoldható nem?
csak magát a gépe hozza haza mint hogy munkaeszköz vagy tudom is én :D :)

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#8025) Nyugdíjas válasza whited (#8023) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

ÁFA-t kell fizetni alapból, ha bejön az országba. Plusz van konkrétan vám is bizonyos termékekre. Pontosan ennek a mértékét nem ismerem,de ekkora értéknél szerintem összehozzák a 100ast neked simán, ne aggódj :D

Ha ismerős "behazudja" kézipoggyászban sajátnak akkor nem lesz vám, meg semmise elvileg.

Azt meg még döntsd el, hogy most akkor UK, vagy USA, mert nagyon nem ugyanaz a kettő. Én meg válaszolok az egyikkel kapcsolatban, aztán közben nem is onnan hozod. :U

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8026) whited válasza Nyugdíjas (#8025) üzenetére


whited
addikt

jó mert eddig nem volt ilyen opció, de most rámvernek még 100%-t akkor már drágább mintha itthon veszem meg, a lényeg ő megveszi uk-ba saját névre és behozza akkor díjtalan a dolog?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#8027) Nyugdíjas válasza whited (#8026) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Onnan mindenhogy dijtalan, mert EU vanik :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8028) whited válasza Nyugdíjas (#8027) üzenetére


whited
addikt

most akkor mivan? :D
ezek szerint akkor nem fizet +ba semmit? :U :C
ő az

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#8029) Nyugdíjas válasza whited (#8028) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ha az EU-n belül veszed akkor annyi, kifizetted, viheted ahova csak akarod, csak eredetileg az USA-t kérdezted, az meg más történet.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8030) whited válasza Nyugdíjas (#8029) üzenetére


whited
addikt

viszont akkor azt nem értem miért nem csinálják hogy fogján magukat az emberek kimennek megveszik és hazahozzák hamár világgaris a cucc

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#8031) Nyugdíjas válasza whited (#8030) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mert nem mindenki ráérő diák, satöbbi, és drága nekik az idejük. Utazási költséget hozzáadva plusz a kihagyott munkaórákkal már nem annyira jön az ki jól.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8032) TheMarci válasza whited (#8030) üzenetére


TheMarci
addikt

Akinek van annyi ideje, hogy kiutazzon érte, annak meg már mindegy, hogy hol veszi meg. :)

Do You Dream?

(#8033) whited válasza Nyugdíjas (#8031) üzenetére


whited
addikt

értem viszont így hogy van ott dolgozó haver aki időnként hazalátogat már megéri nemigaz? :)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#8034) Nyugdíjas válasza whited (#8033) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nyilván.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8035) czanga


czanga
őstag

Szaisztok.

Egeres topicban már kérdezgetek, de szerintem ti tudnátok segíteni jobban.
Ki milyen egeret használ mac mellé?
13-as mbp-mellé nem kell semmi, de asztali mellé kellene valamit vegyek. Ami volt az megadta magát, magic mouse pedig kizárva!

amit néztem eddig:
-logi m505
-logi m515

ez pedig ami volt (mint látszik, hasonló formavilágút keresek a kissebb méretű kezem miatt is):
[Trust wireless laser egér mac-hez]

(#8036) Nyugdíjas válasza czanga (#8035) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nekem ennek az elődje van (gyakorlatilag ugyanez), kb 5 éve, és hibátlan, sőt, ujszerű az állapota. Nem nagyon ismerek ennél jobb egeret. Munkára ami napig ezt nyúzom, csak netezgetésre, satöbbire használom a trackpadet.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8037) czanga válasza Nyugdíjas (#8036) üzenetére


czanga
őstag

Mondjuk igen. Bármit is választok Logitech-ből nagyon nem lehet mellé lőni. Neked darkfield-es van vagy "sima" lézeres szenzoros?

Illetve gondolom lézeres logit érdemesebb venni, nem az optikaikat?!

(#8038) Nyugdíjas válasza czanga (#8037) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nekem mivel van vagy 4-5 éves ezért a legelső lézeres van. Padon, meg fa asztalon használom, nekem eddig mindig pontos volt.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8039) czanga válasza Nyugdíjas (#8038) üzenetére


czanga
őstag

Megnyugtattál, köszönöm.
Logi m505 lesz belőle, "mac ezüst" szerű színben. Jókis lézeres egér, megfelelő lesz. :)

(#8040) Nyugdíjas válasza czanga (#8039) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Szerintem már az megnyugtató, hogy azt mondom az enyém vagy 5 éves :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8041) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Sziasztok!

Ez egy valamilyen Apple Cpu kártya. Van fogalmatok róla, hogy miért van ezen 2 cpu?

(#8042) varsam válasza Szirtimorc (#8041) üzenetére


varsam
őstag

Dual procis PowerMac?

[ Szerkesztve ]

(#8043) gergod


gergod
tag

Mi a velemenyetek a 2008-as Mac Pro rol 2.8GHZ. kb 1600 EUR. Ha rakok bele uj videokartyat jatekra megfelelo?

Hogy hasonlithato az uj iMac-ekhez a teljesitmenye?

Jelenleg egy late 2009-es mini-m van, de a 9400m videokartya semmire sem jo.

(#8044) varsam válasza gergod (#8043) üzenetére


varsam
őstag

1600 eurós Mac Pro-t játékra akarsz venni?

(#8045) Nyugdíjas válasza gergod (#8043) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Inkább egy imac, a pro-t megvenni játékra az sértés:DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8046) gergod válasza varsam (#8044) üzenetére


gergod
tag

Hobbi jatekra... igazabol legfokebb az OSX tetszik es nem cserelnem re, csak a mac mini-m gyenge ahhoz hogy neha jatekot futassak. Meg neha video-t konvertalok hogy ipad-en nezhessem es lassunak talalom.

Imac nem kell, mert mar van egy 24" monitorom ami alig par eves es nagyon jo.

Gondolkodtam meg az EFIX megoldason, hogy csinalni egy hackintosht, de nem sok jot olvastam rola...

(#8047) varsam válasza gergod (#8046) üzenetére


varsam
őstag

Add el a monitort, vegyél iMac-et. Pro-t játékra tényleg sértés, de hát te tudod.
Ha tetszik vedd meg, viszont amit boltban veszel vga-t, azt nem igen fogod működésre bírni benne, ha csak nem moddolod valahogy, úgyhogy Apple-s vga-t is kell venned bele.

[ Szerkesztve ]

(#8048) Nyugdíjas válasza gergod (#8046) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nekem is volt egy jó monitorom, meg egy minim, eladtam és a kettő árából kijött egy i3as iMac. Igaz nem játszok,de azért szerintem el lehetne rajta játszogatni. A mininél erősebb mindenképpen.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8049) gergod válasza Nyugdíjas (#8048) üzenetére


gergod
tag

bolti vga-t nem lehet csak ugy belerakni? Hmmm....pedig gondoltam ha OSX tamogatja akkor menni fog.. Nem gondoltam, hogy speci FW kell hozza, hogy az EFI felismerje... akkor viszont targytalan... nem tudom, az iMac nekem annyira nem jon be. Teljes erteku vga kartya van benne, vagy mbil verzio mint a lapttopokban?

Miert nincs Mac MIdi... tok jo lenne, nem kell sok belso meghajto hely, csak 2, egy dvd iro, xenon nelkuli processzor, szep dizajnnal valahol annyiert mint az alap iMac.

(#8050) Szirtimorc válasza varsam (#8042) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

pedig ez nem házi gyártmány

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.