Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40901) Wiz Khalifa válasza Aszpirin (#40900) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nekem is ugyan ez a verziójú Ventura van. :)

A max proci amivel kijött ez az iMac az egy i7-7700K ami elvileg "plug&play".

Amúgy ha netán nem ismeritek az everymac oldalát ajánlom nektek, ott minden infót is megtalálni minden Apple termékről. Szétszedéseket meg az iFixit-en érdemes nézni. De gondolom sokan ismeritek ezeket az oldalakat. :)

Smoke some weed nigga!

(#40902) trexgumi válasza TechN7ne (#40781) üzenetére


trexgumi
csendes tag

Először is : BUÉK mindenkinek!
Továbbá minden hozzászólónak szeretném megköszönni a segítségét.
Végül is a következő gép lett:
Prozessor: 4,0 GHz Quad-Core Intel Core i7 Prozessor 32 GB DDR3-1867 RAM --> wurde auf 32 GB. (4x8GB) beim Kauf erweitert. Einbau erfolgte vom Fachmann. Speicher: 512 GB SSDGrafik: AMD Radeon R9 M395 mit 2 GB GDDR5 GrafikspeicherDisplay: 27 Zoll (68,58 cm) Retina 5K Display mit 5.120 x 2.880 Pixeln
és 2015-ös a kicsike.
Azt szeretném még kérdezni : Ezeket át lehet állítani magyar nyelvre , vagy újra kell telepíteni?

Egyebet elmondani nem tudok

(#40903) Wiz Khalifa válasza trexgumi (#40902) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Át lehet persze, bal fent az alma logóra rá mész, második a listán a rendszerbeállítások (Systemeinstellungen németül), majd az általános menüpont (allgemein), nyelv és régió (Sprache und Region) és a listához add hozzá a magyart (ungarisch) és ennyi. A régió (region) meg legyen Magyarország.

Smoke some weed nigga!

(#40904) Aszpirin válasza Wiz Khalifa (#40901) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Jé, tényleg, rosszul emlékeztem, a 7700K ugyanabba a foglalatba belemegy…
(igen, én ismerem,sőt az everymac-nek mintha még app-ja is lenne :) )

[ Szerkesztve ]

(#40905) TechN7ne válasza Aszpirin (#40899) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Akkor a 2015 végi i5 6500-at sem tudom majd cserélni i7 6700-re? :U

(#40906) Wiz Khalifa válasza TechN7ne (#40905) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

De, Viszont egy dolgot nem tudok mivel még nem cseréltem procit hogy esetleg a nem K-s procit is támogatja-e vagy sem. Ezt csak arra gondolva merült fel bennem hogy ha mondjuk nem talál az ember pont K-s procit.

Smoke some weed nigga!

(#40907) Roland861010


Roland861010
addikt

Sziasztok!
Először is Boldog Új Évet mindenkinek!

Szeretnék vásárolni egy iMacet a régebbi szériák közül amivel a következő dolgokat szeretném csinálni.
Szövegszerkesztés, GeForceNow, T :P ;] :Y t , és alap dolgok.
Van egy M2-es iPad Pro-m azon szerkesztek videókat, fényképeket meg ami kell így gép tényleg csak egy másodlagos dolog lenne.
Még azon is gondolkodtam, hogy esetleg egy Minit venni mert mindenem van itthon ami kellene hozzá. Csak hát az iMac egy nagy állom még ha régi is :D

[ Szerkesztve ]

(#40908) trexgumi válasza Wiz Khalifa (#40903) üzenetére


trexgumi
csendes tag

Igen aztán eljutottam idáig én is. Majd kellett pár próbálkozás,mire kiderült,hogy az elsődleges nyelvet fizikailag is az első helyre kell húzni.
De így már magyar. :))
A napokban majd ismerkedek vele.Egyenlőre csak ámulok,h. mekkora,meg milyen profi...még a csomagolása is elképesztően gyakorlatias.(eredeti dobozában adta fel Heinke) Biztosan lesz még néhány kérdésem.

Egyebet elmondani nem tudok

(#40909) TechN7ne válasza trexgumi (#40902) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Az egy 2015 év végi gyöngyszem ,egy igazi kincs (ahogyan a többi is).
Használd nagyon sok örömmel és egészséggel!

Mindenkinek sikerekben gazdag és apple termékekkel elárasztott boldog új esztendőt kívánok.
:R

[ Szerkesztve ]

(#40910) Roland861010 válasza trexgumi (#40908) üzenetére


Roland861010
addikt

Szia,
Milyen MacOs-t lehet rá varázsolni mert ahogy néztem a 2015-ös kiadás 5 fő verzióval vannak lemaradva.
Vagy meddig támogatottak ezek a gépek alkalmazások terén?

(#40911) TechN7ne válasza Roland861010 (#40910) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Monterey ,
Alkalmazásokra folyamatosan jönnek a frissítések ,kérdés ,hogy ki szokta frissíteni (én nem).

[ Szerkesztve ]

(#40912) trexgumi válasza Roland861010 (#40910) üzenetére


trexgumi
csendes tag

Igen Monterey. Amint bedugtamés felállt hamar el is kezdte frissíteni magát.
Viszont az első kérdés: Win alatt a gépemen a tárterület két particióra van osztva. Így újratelepítéskor Csak a C meghajtón lévő dolgok mennek el pápá .
Itt ezt nem lehet?

Egyebet elmondani nem tudok

(#40913) trexgumi válasza TechN7ne (#40909) üzenetére


trexgumi
csendes tag

Köszönöm szépen, Amúgy meg 2016 végén adták el a boltban . Bár ez nem sokat jelent....És sajna Hdd van benne nem SSd. Legalábbis azt írja az alma ikonra kattintva

Egyebet elmondani nem tudok

(#40914) Roland861010 válasza TechN7ne (#40911) üzenetére


Roland861010
addikt

Például én használgatom a iPaden a LogicProt aminek a macen legalább Ventura kell.. így gondolom az régebbi rendszeren nem is fog futni?

(#40915) TechN7ne válasza Roland861010 (#40914) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Én is használom a Logic pro -t ,vele dolgozom. :)
El Capitan tol Ventura ig az összes gépen fent van nálam.

trexgumi
Jól jönne bele egy ssd ,nagyon megdobja az egészet ,főleg ,hogy a tied szépen ki van maxolva cpu/ram fronton.
Sokáig elég lesz még neked az a gépezet. :)

[ Szerkesztve ]

(#40916) Roland861010 válasza TechN7ne (#40915) üzenetére


Roland861010
addikt

Az nagyon jó :D

(#40917) timelord1987 válasza cigam (#40893) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen :R

(#40918) Roland861010 válasza trexgumi (#40913) üzenetére


Roland861010
addikt

Hol vetted a gépet ? Ha kinti boltból és van weboldal egy linket kuldenel ?

(#40919) TechN7ne válasza Roland861010 (#40918) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Én tőle vettem anno a 2015 végi iMac-et ,bátran ajánlom ,nagyon korrekt eladó.
Van egy raktárja ahol szép állapotban elvannak rakva a készülékek ,nem voltak szétszedve ,módosítva ,csak gyári makulátlan termékeket árul ,de ha vlmelyik nem olyan felvilágosít róla melyik milyen... :K

(#40920) Roland861010 válasza TechN7ne (#40919) üzenetére


Roland861010
addikt

Köszi szépen! :)

(#40921) Czo válasza TechN7ne (#40919) üzenetére


Czo
őstag

Ah igen, itt lattam a 180k-s iMac 5k-t. Gondolkodok, hogy meg kene venni, es kihajitani a belsejet es atmokolni monitornak.

(#40922) TechN7ne válasza trexgumi (#40913) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Annyi tanácsot még tudok adni ezekhez a 2015 végi iMac-hez ,hogy a Beállitás/Kijelzők opciónál nem kell feltétlen az 5k felbontást használni ,picit lejjebb veszed azzal sebességet ,erőt és élettartamot nyersz.
Nem terheli le annyira a gpu-t és ez által nem is melegszik annyira ,ezeken a kijelzőkön meg a 1440p is gyönyörű.

Szerk.
SSD-t viszont mindenképp rakj majd bele ,akár szervizben vagy ha megtudod oldani te magad.

[ Szerkesztve ]

(#40923) trexgumi válasza TechN7ne (#40922) üzenetére


trexgumi
csendes tag

K0szi megnezem. ma megneztem jobban ssd van benne csak egy helyen azt irja,hogy mac....-HD. erre hittem ,h.HDD.
Amugy az Ebay-on haläsztam. Most jo volna megtalalni az ekezetes betuket.
Vagy ezen nem lesz,mivel Nemetorszägbol jott?
Es toväbbra is szeretnem tudni,hogy fel lehet-e ( kell-e) osztani az 500 GB tärhelyet,vagy nem szoktätok?

Egyebet elmondani nem tudok

(#40924) Alex91 válasza trexgumi (#40923) üzenetére


Alex91
félisten

Nem szokas felosztani…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#40925) TechN7ne válasza trexgumi (#40923) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Én biztonság kedvéért újraraktam a rendszert ,nem azért mert nem volt tiszta vagy vlmi nem stimmelt ,csak úgy biztonság kedvéért ,hogy végig megy a folyamaton probléma nélkül.
Igen ,Macintosh HD-t kell írjon ez becsaphat. :D

EZ az eljárás még mindig helyén való ha telepítőt akarsz készíteni (szépen elmondja) ,Monterey telepítőt kreálj ha arra adod magad.
Folyamat alatt szépen letörlöd az összes partíciót ,leformázod és mehet is rá a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#40926) trexgumi válasza trexgumi (#40923) üzenetére


trexgumi
csendes tag

No,rájöttem :))
Amúgy meg az én kijelzõmön sajna nem tudom melyik az 1440p.
ezek vannak: 1600x900 , 2048x1152 , 2560x1440 -ezt irja alapértelmezettnek- aztán van 2880x1620 , és végül 3200x1800. És mindegyikre ráíja,h. beépített retina blablabla

Egyebet elmondani nem tudok

(#40927) kkp900


kkp900
senior tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem,hogy az miért van ,hogy az Icloudba 53 GB mutatja a fotókat és videokat a gépen a Finderbe a Képeknél meg 25,17 -et mutat jelenleg.
Be van állítva a Fotókba ,hogy eredeti letöltése Macre. Mert szeretném leszedni egy külső vinyóra és ha ezt veszem alapul akkor hol van 30 GB fotó meg video?
Szeretném egy részét letörölni az Icloudból ,hogy vissza tudjak térni az 50 GB tárhelybe jelenleg 67 sajnos. Érdekes ,hogy töröltem vagy 400 képet és meg se mozdult. A törlésből is töröltem pedig és a telót meg a gépet is újra indítottam.
Azt hittem ,hogy telóról egyszerűbb lesz Iphone 15 pro usb-c külső 2TB KINGSTON SSD M.2 NVME NV2 MEGHAJTÓ külső házban 10 GB/S kábelel szóval maxolva amit tud a 15 Pro de 30 képet is olyan lassan másol ,hogy beszarás...
Így a Mac Minimen gondoltam ,hogy leszedném ugyan úgy külső vinyóra . De miért dupla mennyiség az adat? pld

(#40928) Wiz Khalifa válasza Czo (#40921) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Minek bántanád szegény gépet annyira? :DDD

Amúgy én meg "véletlen" vettem meg ezt a 2017-es elég fullos iMac 27" 5k-t. 2018 Mac Mini-t akartam, de sikerült kifognom egy nagyon olcsó iMac-et mondom akkor legyen ez, sokkal erősebb a Mac Mininél. Nem bántam meg, főleg amennyiért hozzá jutottam. :C

Smoke some weed nigga!

(#40929) Protezis


Protezis
őstag

A Mac minin futó Apple TV app-ot (!) lehet valahogy Apple Watchról vezérelni? Macen egérrel elindítanám a sorozatot/filmet, fotelba leülök, és óráról átugrom az előzetest, introt, play/pause működne. Ennyi elég is lenne.

Értelmes Google találtatot nem kapok, mindenhol Apple TV-ről (device) van szó. :W

[ Szerkesztve ]

(#40930) Wiz Khalifa válasza Protezis (#40929) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Esetleg ha nem megoldható (én nem tudok ebben segíteni) akkor bár igaz, kiadás, de lehet egy Magic Trackpad kiváltaná azt amit szeretnél.

Smoke some weed nigga!

(#40931) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog

Ezt hogyan sikerült összehoznom, és hogyan tüntethetem el azt a fantom fájlt?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#40932) MasterMark válasza cigam (#40931) üzenetére


MasterMark
titán

Most nekem is ott maradt egy .crdownload fájl, ami a még nem letöltött fájl a Chrome-ban, de azóta már letöltődött. Finderben nincs ott, csak a dock-ban látszik, a kukába húzásra se történik semmi.

Switch Tax

(#40933) Czo válasza cigam (#40931) üzenetére


Czo
őstag

killall Dock?

(#40934) Czo válasza Wiz Khalifa (#40928) üzenetére


Czo
őstag

Mert a gep ertektelen, elavult ocskavas. A kijelzoje viszont atbarkacsolhato 5k monitornak es meg igy is jelentosen olcsobb, mint egy LG Ultrafine 5k.

(#40935) TechN7ne válasza Wiz Khalifa (#40928) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nagy álmom volt egy iMac ,visszakeresve itt a topikot 2021 közepén vettem meg az első gépem (2020 27 colos i7 10700K/8gb ram/500gb ssd/5500xt - majd manuálisan bővítettem a ramokat 16gb-ra) ,már akkor sokan leakartak beszélni ,hogy Inteles gépet ne ,M1-é a jövő ,de én nem akartam lemondani az álmaimról (új gépek már nem is voltak annyira szépek ,szubjektív).

Annyira bejött a cumó ,hogy képes voltam venni az irodába is egy iMac-et ,ezt tettem itt az aprón.
Mikor megláttam ,hogy egy 2015 végi iMac 1887Mhz-es ddr3-as rammal szinte ugyanúgy pörög mint a 2020-as gépem általános használatok mellett ,nem hittem el.
Mind a két vásárnak nagyon örülök és úgy vigyázok rájuk mint egy hímes tojásra ,de komolyan.
Ilyen gépeim már nem nagyon lesznek ,addig van öröm míg használhatóak és működnek.

[ Szerkesztve ]

(#40936) cigam válasza Czo (#40933) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Talált, süllyedt. Köszi!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#40937) Kasza08 válasza Kasza08 (#40874) üzenetére


Kasza08
őstag

Meg van a hiba. Reseteltem a PRAM-ot (CMD+Option+P+R) és egyből tovább ment a Boot Camp. :)

(#40938) Kasza08 válasza Kasza08 (#40937) üzenetére


Kasza08
őstag

Viszont ha elhárító egy hibát, jön a helyére egy másik :DDD A Windows nem akarta kezelni a Bluetooth egeret és billt. Olvastam, hogy ilyenkor ki kell kapcsolni a MacOS alatt a BT-t és akkor fog menni Windows-on. Nos, igenám, de most már a MacOS sem fogadja be az egeret és a billt, szóval még a jelszavamat se tudom beírni, amíg nem szerzek egy vezetékes billt (egér volt itthon). :))

(#40939) Czo válasza Kasza08 (#40938) üzenetére


Czo
őstag

Az Apple wireless billzetei es egerei biztos, hogy gond nelkul mennek bootcamp alatt. Marmint, amiota van Boot Camp, sose volt vezetekes keyboardom, mert mar akkor is a feher szinu Wireless Keyboardot hasznaltam, majd amikor megjelent a Wireless Mighty Mouse, onnantol azt is. Se az elemes, se az akkus keyboardokkal, mouseokkal nem volt olyan problema, hogy ki kellett kapcsolni macOS alatt a bluetoothot. Se iMac, se MBP eseten.

A Bootcamp drivereket felraktad az USB-rol?

(#40940) Kasza08 válasza Czo (#40939) üzenetére


Kasza08
őstag

Na én olyat még sosem csináltam. Igaz sosem volt tökéletes semelyik gépemen a Boot Camp, és sosem volt egyforma hiba. A windows telepítés végén elindul egy telepítő, magától, nekem nem kell csinálnom semmit. Látszik, hogy a videokártya driverét is akkor telepíti, mert sokszor frissül a képernyő. Ezek tükrében szerinted kell még valamit feltennem?

[ Szerkesztve ]

(#40941) Czo válasza Kasza08 (#40940) üzenetére


Czo
őstag

Azt te tudod, hogy mit telepitettel. A bootcamp folyamat keszitese soran, keszul egy usb storage eszkoz, amire a driverek kerulnek. Ha a telepitot is BC-vel keszited, akkor ez lehet akar, ugyonaz az eszkoz is. Ha azt felraktad, akkor minden fel kellett keruljon, es mennie kellene a keyboard/egernek zokkenomentesen.

(#40942) trialboj válasza titi12 (#40882) üzenetére


trialboj
őstag

Azt nem tudom hogy kell, van ennek a trükknek valami neve, amire rá tudok keresni?

Ez a módszer amúgy nem pont programok jelszóval való lezárására van kitalálva?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#40943) Aszpirin


Aszpirin
senior tag

Na most elkapott a gépszíj....
Matlabos bohóckodásokhoz kellene valami rendesebb teljesítményű iMac... Ebayen kutakpodtam, az 16GB/1TB iMac-ek 1500€ körül mennek, volt is egy, amit megvettem volna, Némethonból, de az eladó egyszerűen nem állt velem szóba... Aztán megláttam ebay-en egy osztrák hirdetést, egy M1-es iMac 16GB/1TB 1600 euróért, és nem tudtam aludni az éjszaka felében.... utána tudnék menni Ausztriába (így csak ¬40€-val több, mint biztosított DHL-szállítással az ebayről)....
Aztán csak úgy játszásiból ránéztem, hogy mennyiéert dobnának utánam egy hasonló sopeckójú (26GB/1TB) 8C M3/10C GPU iMac-et, és úgy 2350 körül kapnám meg. Ami nem kevéssel több, de M3-as, vadiúj...
Namostazát dilemmában vagyok, mert elkapott a mókuskerék, szerintetek vadiúj M3-as vagy használt de zép állapotú M1-es 750€-ért olcsóbban?
Vag hagyjam a fenébe az egészet, és vegyek inkább egy Studi Display-t az M2Pro 16GB/1TB MBP-mhez?

(#40944) TechN7ne válasza Aszpirin (#40943) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Egy studio display árából nem találsz pl. egy full os 2020 as 27 iMac-et? :U

(#40945) Czo válasza Aszpirin (#40943) üzenetére


Czo
őstag

En evekig mobil+desktop komboban toltam (iMac volt mindig destop vonalon, PB majd MBP mobil vonalon), veguli 5 eve nincs mar desktop. Nagy screennek ott a 10+ eves Apple Thunderbolt Displayem (a hatuljara fel van "akasztva" az MBP), ha pedig vinni kell, akkor viszek mindent, hiszen minden a gepben van.

Szoval, en az 1 gep, ami mobil is es desktop is lehet dologra szavazok. Kenyelmesebb.

(#40946) Aszpirin válasza TechN7ne (#40944) üzenetére


Aszpirin
senior tag

úgy érted, hogy azon nyomjam a teljesítményéhes Matlab-os dolgokat? Vagy abból csináljak Studio Display-t (vagn egy 2017-es iMac-em, most is arról írok éppen, egyelőre nem visz rá a lélek, hogy beáldozzam StudioDisplay-nek /van rá mód, Luke Miani videőt is készített róla/).
Az M2Pro MBP 16GB/1TB egyébként már megvan, csak ekllene valami desktop vonalon, ami sokkal burutálisabb teljesítményben, mint a 2017-es iMac (ami i5 7600K + 24GB + 2TB beépített FD + 4TB Toshiba HDD + 2TB Samsug T7) ....

(#40947) Aszpirin válasza Czo (#40945) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Jaja, ez lenne az ésszerű. Csak valami kva jó monitor kellene hozzá, amit az Apple is szeret (a 24 colos "nem-retina" Eizó-imat nem szereti, iszonyat ótvar képe van rajtuk a macOS-nek)

(#40948) Czo válasza Aszpirin (#40947) üzenetére


Czo
őstag

Nekem nem retina a TBD. Mivel evrol evre romlik a nem retina monitorok "kezelese", igy egyre inkabb nincs ertelme nem retina monitort venni. 10.6-10.7 volt talan a csucs ami a font renderinget illeti, azutan 10.13-nal meg kb minden beloheto volt szepre, majd azota folyamatos a "lejtmenet", ha nincs retina. De, mostmar ugy vagyok vele, hogy a monitor marad meg. Minden beta macOS-nel megnezem, hogy mukodik-e meg (mert ez TBD dock inkabb, beepitett monitorral, igy ha az Apple kidobja a supportot, akkor valoszinu, meg fog allni a kep is). E helyett, leginkabb, Stdiot vennek majd.

Egyebkent, en most a 14" es 16" MBP kozott nem tudok donteni. A multban volt 12"-es PB-tol kezdve, 17"-es MBP-n at minden (a jelenlegi 13"-as, de az elozo 17"-es volt).

(#40949) cigam válasza trialboj (#40942) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Ez inkább a WEBoldalakhoz való (bejelentkezés Apple-el). [link]
Bár Appokról van benne szó, én eddig csak WEBoldalaknál, és az smtp szerver hitelesítéséhez használtam.
Talán nagyobb sikerrel talál megoldást a "Képernyőidő"n belül.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#40950) TechN7ne válasza Aszpirin (#40946) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nem tudtam ,hogy nagyon cpu éhes dolgokat tolsz ,de sztem egy i9 10900k /5600/5700xt gép még mindig ütős.
Viszont ha már megvan a M2Pro akkor értem a dilemmát.

Studio display sztem nagyon drága ,és csak úgy tudnak belőlük profitálni ,hogy kiiktatták a 27 colos csodás iMac et.

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.