Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40101) CharlieDrop válasza hibavissza (#40100) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Kicsit visszaolvasva ez a több ezer kép milyen alapkonfigon megy el?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#40102) titi12 válasza hibavissza (#40100) üzenetére


titi12
tag

Mit? Hogy hogyan lehet egyszerre több ezer képet szerkeszteni? Nekem elég, ha te megmutatod.
Van a 8 és 16 GB között különbség:
https://doesitarm.com/tv/8gb-vs-16gb-m2-macbook-pro-huge-performance-differences-i-i82gfyalju

[ Szerkesztve ]

(#40103) hibavissza válasza CharlieDrop (#40101) üzenetére


hibavissza
veterán

Alap mini.

(#40104) hibavissza válasza titi12 (#40102) üzenetére


hibavissza
veterán

Nyilván ki lehet hozni a különbséget, sőt biztos van olyan alkalmazás (ArchiCAD) amihez kell a 16 minimum. De itt megint csúsztatsz a trollkodás kedvéért. Onnan indultunk, hogy kijelentetted, az alap kiépítés csak alap dolgokra elég. Most meg már ott tartunk, hogy halálba terhelt alkalmazásokkal az alap kiépítés három századdal lassabban végez....
Vannak az Apple Siliconnak problémái, de azokat nem itt kell keresni. Ezért szembeötlő, hogy minek kezdesz el valamit ekézni, ha annyi ismereted van róla amennyit 2 db YT videóból megjegyeztél.

(#40105) titi12 válasza hibavissza (#40104) üzenetére


titi12
tag

Nem nézted meg elég figyelmesen? Az 50 kép, ill. a 4k videóexport esetében kb. kétszeres, a Photoshop-tesztnél háromszoros időkülönbség adódott.
Lassan ott tartunk, hogy a 8 GB memóriánál több egyenesen hülyeség, pedig a kép- és videószerkesztő alkalmazások kifejezetten kedvelik.

(#40106) gkxyz válasza Vesper (#1) üzenetére


gkxyz
kezdő

Véletlen volt....

[ Szerkesztve ]

(#40107) balage25 válasza titi12 (#40105) üzenetére


balage25
senior tag

Szerintem az általad linkelt tesztnek nincs értéke RAM szempontjából. Le is teszteli az elején, hogy mennyivel gyorsabb az SSD az 512-es változatban.
Alább linkeltem egy videót, ahol csak a RAM mérete különböző.
[link]

Arra lennék kíváncsi, hogy külső SSD-vel milyen eredmény születne, van-e értelme a nagyobb gépnek, vagy elég az olcsóbb külső SSD.

(#40108) hibavissza válasza titi12 (#40105) üzenetére


hibavissza
veterán

Megint leírtál valamit ami azt bizonyítja, hogy nem vagy képben egyáltalán csak trollkodsz.
Használtál életedben bármilyen NLE alkalmazást? Teljesen irreleváns, hogy valamit 1 vagy 2 perc alatt renderel ki. A feladatot elvégzi. Bőven az általad megszakértett World-Excel szint fölött. Én próbáltam, úgy maradtál :DDD

(#40109) hibavissza válasza balage25 (#40107) üzenetére


hibavissza
veterán

TB 3 portra ráakasztasz egy TB3 portos PCIE M2 SSD-t nyugodtan használhatod. Nem veszel észre semmit. M1 nél a TB3 port van csonkítva az M2-nél a 256 GB-os megy fél sévszéllel. Casual használat mellett nem ezek fognak korlátozni.
Ha papíron is tisztább-szárazabb érzést szeretnél akkor M2 512 a barátod.

(#40110) CharlieDrop válasza hibavissza (#40103) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Köszi :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#40111) titi12 válasza balage25 (#40107) üzenetére


titi12
tag

Pontosan ugyanazokat a 2–3x-os különbségeket mutatja.

(#40112) titi12 válasza hibavissza (#40108) üzenetére


titi12
tag

Sajnálom, de teljesen el vagy tévedve.

(#40113) -Skylake- válasza titi12 (#40112) üzenetére


-Skylake-
addikt

en sajnalom a legjobban, mert te pont ugy teljesen el vagy tevedve mint o. annak sincs semmi ertelme amirol o beszel meg annak sem amirol te, teteszik ez a parbeszed koztetek. vak vezet vilagtalant konkretan.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#40114) titi12 válasza -Skylake- (#40113) üzenetére


titi12
tag

Milyen tekintetben?

(#40115) hibavissza válasza -Skylake- (#40113) üzenetére


hibavissza
veterán

Miben vagyok eltévedve? Ide "kommentel" titi12, hogy az alap M1 szar, nem jó semmire, meg ne vegyed. Erre írom, hogy több ezer raw fotóból álló timelapseket és 4K videókat készítek vele. Több videós, fotós PH user is alap M1-es laposon heggeszt. Többen idekommentelték neki, hogy M1-en az a 8 GB csak egy szám. Az oprendszer és belső SSD kompenzál.
Miért vagyok én vak meg világtalan? :(((

[ Szerkesztve ]

(#40116) titi12 válasza hibavissza (#40115) üzenetére


titi12
tag

Bocs, hogy beledumálok, de nem írtam olyat, amit idéztél.

(#40117) hibavissza válasza titi12 (#40116) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem idéztelek. Ez az idézőjel: "_"
Most viszont idézlek:

"Neked tetszhet az árazás, nekem nem"
"ha esetleg több memóriára lenne szükséged, meg vagy lőve"
"A 16/512-es gépnek kellene alapnak lenni"
"Néhány év alatt hogy megváltoztak a vélemények, ugye? A bővíthető gépeket fillérekért jól telepakoltuk, most pedig "8 GB mindenre elég".
"Apple-árazást óriási lehúzásnak tartom, a 8/256-os konfigurációkat pedig nevetségesnek."
"Chereiose: Nekem ezek alapján az alap modell is elég lenne, de kíváncsi lennék a véleményetekre, pro kontra. Az erősebb hardvert úgy sem használnám ki,
"8/256-ost biztosan nem vennék, inkább egy használt 16/512-est."
"Lassan ott tartunk, hogy a 8 GB memóriánál több egyenesen hülyeség"
"az előre eldöntendő, alaptól eltérő konfigurációk felárát pedig lehúzásnak"
"bővíthetetlenség miatt akár csőbehúzás is lehet"

A csúcsterméked:
"alapkonfig a mézesmadzag, ami egy éppen használható kiépítés"

Foglaljuk össze. Nem engedheted meg magadnak az Apple termékeket és nem tudod értelmezni a specifikációt úgy, hogy a várható igényeidnek megfelelő gépet vegyél. Tehát az Apple murva anyját. Valamint, ha valaki megemlíti, hogy az alap konfig is elég sok mindenre – a bővítéssel az esetek túlnyomó részében csak gördülékenységet veszel –, nos annak is.... :))

Mindezek mellett egyetértek vele, hogy relatív drága az Apple ahogy minden más top notch cucc a magyar átlagfizunak. Erről viszont a magyar választópolgárok tehetnek.

[ Szerkesztve ]

(#40118) titi12 válasza hibavissza (#40117) üzenetére


titi12
tag

A dőlt betű is idézetet jelöl, melyik mondatban szerepel a sz@r?
A szerintem túl kevés alapmemóriát és a bővítés felárát kritizáltam, talán neked is jól jönne +8 giga.
Egyébként 32 éve használok Mac-et.

[ Szerkesztve ]

(#40119) Czo


Czo
őstag

Nem mondom egyebkent, hogy nem lenne jobb tobb memoriaval, viszont, ameddig kb 70-75% alatt marad a memory pressure (also grafikon), a gep jol hasznalhato, kelloen reszponziv.

Par honapja volt alaplapcserem, kerdeztem a szervizt, hogy volna-e mod esetleg tobb memorias alaplapot kapni (nyilvanvaloan rafizetessel), de tul magas volt ehhez az arcimke.

(#40120) scdlsc


scdlsc
aktív tag

Ventura 13.5.2 (13.5.1-nél is csinálta)
Az Internet songs playlistben vannak a netrádiók, amiket hallgatok. Fogja magát és átdob a következőre. A lista végén természetesen elhallgat. Ugyanezt csinálja iTunes és Music alatt is. (Windows-on nem csinálja.) Van amikor nem csinálja. 1-2 hete szenvedek vele. A szolgáltató már home gateway-t is cserélt, szerintük náluk minden rendben van. Ha tebletről applikációval hallgatom valamelyik rádiót, akkor persze nem szakad meg. Mi lehet a megoldás?

(#40121) koma106


koma106
senior tag

Sziasztok! Windows-t kellene futtatnom egy 2011 mid iMac-en (lányomnak azon kellene gyakorolnia). 8GB RAM.
Úgy tudom, hogy az újabb windows-hoz régi már a gép, így a boot camp kiesett.
Az enne a kérdésem, hogy esetleg VmWare Fusion 10.1.1 megoldás lehet-e? Windows 11 telepíthető ezen keresztül? Használható lesz a rendszer? Van esetleg más javaslat? :R

-

(#40122) cigam válasza koma106 (#40121) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Már az alap HW sem birkózik meg vele. Nem véletlenül nem támogatja a Bootcamp. Jobban jártok, ha veszel egy (használt)W11-el szerelt gépet/laptopot.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#40123) koma106 válasza cigam (#40122) üzenetére


koma106
senior tag

Köszi, én naivan azt gondoltam, hogy egy quad core 2.5 GHz Intel Core i5 I5-2400S processor (Sandy Bridge), 8GB RAM (1333 MHz PC3-10600 DDR3 SDRAM), AMD Radeon HD 6750M 512 MB GDDR5 és 256 GB SSD még mindig jobb, mint egy mostani low budget windows laptop, de akkor tévedtem. Nyilván azért ez már egy 10 éves technológia...

-

(#40124) bkiky01


bkiky01
senior tag

HP P2055dn lézernyomtatóm kb két. frissítéssel ezelőttig tökéletesen működött a Mac mini M1-el, most random (kis méretű) PDF-ek nyomtatása van, hogy 5-8 percig is eltart, ha csak egy oldal akkor is.. Másoknál meg azonnal indul a nyomtatás. Erre van megoldás? Köszi!!

(#40125) scdlsc válasza scdlsc (#40120) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Ma reggel óta éppen probléma nélkül müködik a stream. Milyen programmal tudnám megfigyelni a netes forgalmamat? Én továbbra is úgy gondolom, hogy a hálózati kapcsolat a gyenge és ezért akadozik a kapcsolat. De ezt hiána mondom nekik, a hibabejelentéskor ellenőrzik és nem látnak semmi problémát. Tegnap este is állandóan megszakadt, most meg kb. 9 óta hibátlanul megy.

(#40126) cigam válasza koma106 (#40123) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Hiába volt anno jó gép, elrepült felette az idő. Plusz a W11 (HW) követelményei elég durvák.
i5-2400s passmark 3157
Egy i3-115g4 mobil processzor kb. a dupláját hozza ( passmark 6153), és egy ilyen CPU-val szerelt laptop 130k-tól kapható újonnan. Egy asztali G7400-al szerelt (passmark 6787) asztali gép már 180k.
Használt üzletiben pedig 57k-ért(!!!) találsz W11-et is futtató modellt (pasamark 5270) 16GB RAM-al. Igaz ehhez még kell egy (használt) monitor is.

Ha elég lenne az macOS, és az online MS365/LibreOffice, teljesen használható gép lenne tanulásra is. Tudom, mert egy 2012-es miniről írom ezt a hozzászólást.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#40127) tlac válasza cigam (#40126) üzenetére


tlac
nagyúr

Használt üzletiben pedig 57k-ért(!!!) találsz W11-et is futtató modellt (pasamark 5270) 16GB RAM-al.

azon a linken 100-tól a win11-es gép

[ Szerkesztve ]

(#40128) cigam válasza tlac (#40127) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Bocs! Nem követem a Windows CPU (generáció) igényét(és a konfigok árait), csak egy random példa volt. Annyi használt pc nepper van... Lehet olyat is talál aki beszámítja az imac-et.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#40129) scdlsc válasza scdlsc (#40125) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Ma megint gond nélkül megy. Milyen programmal tudnám megfigyelni a netes forgalmamat?

Viszont egy érdekes problémám van. Időnként hiába gépelek, nem működik a billentyűzetem. Kimaradnak betűk. Azt vettem észre, hogy a bekapcsolt caps lock magától kikapcsolódik.

(#40130) scdlsc válasza scdlsc (#40129) üzenetére


scdlsc
aktív tag

A caps lock egész pontosan villan egyet. Be van kapcsolva, elalszik, megint kigyullad, majd megint elalszik.

(#40131) scdlsc válasza scdlsc (#40130) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Volt egy nagy fagyásom, azóta megint szakadozik a netrádió, pedig egész délelőtt jó volt. :F

(#40132) titi12 válasza koma106 (#40121) üzenetére


titi12
tag

Kell az újabb Windows?
(Valószínű, különben nem kérdezted volna.)

(#40133) hege8888


hege8888
aktív tag

Sziasztok!

Soha nem volt almám, (windowson szocializálódtam elnézést) úgyhogy abszolút kezdőként kérdezek:

Retrózáshoz szerencsés módon ( vidd el, csak a helyet foglalja) hozzájutottam egy A1224 modellhez, amivel "csupán" annyi baj volt, hogy nem tudtunk belépni. Így a meglévő rendszer törlését választottam. A Recovery menüt sikerül előcsalnom, de az újratelepítésnél hiába csatlakozom fel a netre, elakad egy hibával:

Gondolkodom azon is, hogy letöltöm valamelyik OSX isoját, kiírom windowson, és úgy indulok neki az újratelepítésnak..

Szóval az a nagy kér(d)ésem a topik tagjai felé, hogy lenne-e köztetek itt valaki, aki itt kézen fogva vezet majd?
(van egy-egy G4-es iBook, és Powerbook is)
Acél, hogy legyen egy telepitett Mac, pár játékkal, cél vele a jövő évi BRSZK...

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#40134) Czo válasza hege8888 (#40133) üzenetére


Czo
őstag

Az A1224 a keszulekhazat azonositja, igy ez lehet 2007-2009 kozott kb barmelyik gep. Melyik modell ez pontosan?

Ha van recovery, akor mar rakerult a 2011-es 10.7-es OSX minimum (tehat van benne legalabb 2 GB RAM). Talan 10.8 lehet, a szovetmintas hatterbol itelve, mert szerintem 10.9-tol ez sima, egyszeru, mezei szurke szinure valtozott, 10.7-ben, meg mintha kicsit kerekebbek lett volna az OK gomb, de nem annyira kerekitett, mint 10.6 alatt.

Ha van a gepben legalabb 4GB RAM, akkor El Capitan hivatalosan is felmegy ra. Ha van egy legalabb 8 GB meretu USB sticked, akkor tudok adni imaget (7z-vel tomoritett ize: #39057), amit fel kell raknod ra (itt, balenaEtcherrel keszitettek el: #39066), bebootolni es feltelepiteni.

Jelezz kerlek, ha kell az image.

[ Szerkesztve ]

(#40135) hege8888 válasza Czo (#40134) üzenetére


hege8888
aktív tag

Köszi a felajánlott segítséget, majd otthonról pontosítok, mert most melóból írogatok.. (ott többet vagyok gép előtt)

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#40136) titi12 válasza scdlsc (#40129) üzenetére


titi12
tag

Milyen netcsatlakozásod van?
Nálunk a kábelmodem-router a saját logjában jegyzi a hibákat, kimaradásokat stb.
Gépen a Little Snitch mutatja az adatforgalmat is, 3 órán keresztül használható demója van (ki- és belépéssel újraindul a 3 óra).

(#40137) cigam válasza Czo (#40134) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Szerintem ez egy 10.4 Tiger (Legalábbis a baloldalon mintha azt látnám) és akkortájt volt ilyen kék gomb az OSX-ben.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#40138) Czo válasza cigam (#40137) üzenetére


Czo
őstag

Az ott vagy a 10.7 vagy a 10.8 ikonja. 10.7 ota van recovery. 10.6-ig pedig kerekebbek voltak az OK gombok. Szoval, 10.4 nem lehet.

(#40139) cigam válasza Czo (#40138) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Jogos ez inkább 10.8,mountain lion

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#40140) hege8888 válasza cigam (#40139) üzenetére


hege8888
aktív tag

Lehet, hogy balek beleugatás, de nekem a 10.8 rémlik.. azt az info képernyőt le kérhettem belépés nélkül is?
(van G4-es laptop is, majd ezzel is foglalkozni kell, ehhez is kell majd segítség, de azon legalább megy az osx)

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#40141) scdlsc válasza titi12 (#40136) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Kábeles net. Belenéztem. Log file az nincs. Van egy ilyen táblázat.

(#40142) titi12 válasza scdlsc (#40141) üzenetére


titi12
tag

Ennek értelmezését másra bíznám. :)

(#40143) x17dtl


x17dtl
csendes tag

Urak! 2011mid iMac-om van. és az app store-ból a word és az excel is eltünt. mert mimim osx 11 kellene.

Milyen opcióim vannak? Hekkeljek rá egy big sur-t? van más app ncore-ról? vagy vegyek új gépet? főleg 2015 éa 2017 es gépek vannak eldóak, de ugye 2014nél kell fiatalabb az osx 11 hez, akkor lehet egy két év és a 2015 is kiesek a támogatásból....nekem van m1-es macbookom, ez csak a gyerek házijához, kell néha böngészés...vagy youtube..xboxon játszik...

ha uj gép akkor M1 mac mini külső monitorral? vagy 2015-17 iMac? mac minim sosem volt még nincs vele tapasztalat...

(#40144) Ear001 válasza x17dtl (#40143) üzenetére


Ear001
addikt

Egy Libre Office estleg?

(#40145) x17dtl válasza Ear001 (#40144) üzenetére


x17dtl
csendes tag

jó 5let, esetleg már régóta érik a dolog, de ssd-t kellene bővíteni rajta...

de már rég csináltam ilyet...és nem rémlik hogy csináltam..jelenleg egy 250-es ssd van benne, ez cserélném 1TB-ra mondjuk....

hogy tegyek op rendszert a szűz vinyóra?

van benne egy gyari 500as hdd is, oda tudok adatokat menteni amire szükségem van...vagy time capsula-ra is.

de hogy tegyek rá op rendszert, szívem szerint egy szűz progit raknák rá és nem time machine mentésből indulnék...

gondolom ehhez kellene egy boot pendrive-ot készíteni...

[ Szerkesztve ]

(#40146) balage25 válasza cigam (#40085) üzenetére


balage25
senior tag

Találtam egy jó leírást, az alábbi három kapcsolót is be kell állítani.

(#40147) Czo válasza x17dtl (#40143) üzenetére


Czo
őstag

A Big Sur most fog kiesni a tamogatasbol, par nap mulva, azutan mar csak a Monterey, Ventura es a Sonoma lesz tamogatott.

(#40148) koma106 válasza titi12 (#40132) üzenetére


koma106
senior tag

Lehet, hogy elég lesz Win 7 is egyelőre, most próbálom kideríteni, hogy milyen verzión tanulnak az iskolában. Ha win 7, akkor boot camp is működik, ugye? (High sierra)

-

(#40149) Czo válasza koma106 (#40148) üzenetére


Czo
őstag

A BootCamp "csak" egy particionalo. Keszitsd el vele a drivereket, majd csinalj vele particiot. Ezutan bootold be a telepitod es rakd fel a keszitett particiora. Felmehet igy a 10 is, meg ma megmoddolod a telepitot, a 11 is (hiszen, ha meggooglezod, van dokumentacio, amivel fel lehet rakni nem tamogatott gepre, de azt, hogy ez mennyire fog ott mennim, azt neked kell kideriteni :D ). Viszont mintha pont a napokban jott volna unsupported processor hibauzenet valami Win11 updatenal, szoval, ezzel mindenfele meglepetes erhet. A drivercsomagot en nem automatan telepitenem (ha, nem olyan verziot raksz fel, amit az tamogat, akkor azt hiszem, hogy kezzel-labbal tiltakozik), hanem elsosorban az eredeti vendortol raknam azt, amihez o ad drivert (pl. Broadcom WiFi, vagy az AMD Radeon), es csak akkor hasznalnam az Apple driveret, ha nincs mas elerheto driver.

(#40150) Hovi


Hovi
aktív tag

Kérem segítsen aki tud. MacMini M2-re váltottam M1 airról. (mindig dokkolva használtam, felesleges volt a laptop) Minden baba, csak valahogy a megelenés nem az igazi. Meló miatt használok pc-t is. A pc is és a mac is egy LG 27UL850-W Monitorra van kötve. Win alatt betudtam szépen kalibrálni, de mac alatt valahogy nem az igazi. Beállításokban lévő színprofilokat végig zongoráztam, a monitoron is. Vagy túl világos, vagy túl sötét a kép. Kerestem kalibráló programokat, de nem találtam működőt. A monitort USB A-USB A kábelel összekötöttem a mac-el, ahogyan az LG saját kalibráló progija kéri, de nem csatlakozik az app. Tudnak valaki egy jó kis kalibráló programot linkelni? Esetleg aki szintén ilyen monitort használ, megnézné és megosztaná a beállításait a monitoron és a gépen? (szinprofil stb) Köszönöm!
+1 kérdés: alapértelmezett felbontásban megy a kijelző.(1920x1080) Ha nagyobb felbontásra teszem, megy szépen, ok minden. De azt írja hatással lehet a teljesítményre. Nagyon???

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.