Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11201) CsonkaImo válasza exxtremplaye (#11199) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Én meg a Siberia v2-re szavazok, hogy könnyebb legyen a dolgod. ;] Egyikkel sem jársz rosszul, ha nem tetszik valamelyik, 8 napon belül elállhatsz a vásárlástól ha webshop-ból rendeled, és utánvéttel fizetsz. Addig meg le lehet tesztelni

(#11202) exxtremplaye válasza CsonkaImo (#11201) üzenetére


exxtremplaye
csendes tag

Melyik webshopra gondolsz? (link pls) :)

(#11203) CsonkaImo válasza exxtremplaye (#11202) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Összes magyar webshop-nál így van, jogod van hozzá (ez törvény). Annyi a hátrány, hogy 30 munkanapon belül kell visszautalniuk,, és ki is várják legtöbb esetben.

(#11204) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok
Öcsémnek kellene egy mikrofonos fejhallgató játékra és skype-ra. Az ára ha lehet ne haladja meg a 8 ezret, de ha mondjuk éppen több akkor nem baj csak ne sokkal. Internet-ről lesz rendelve és ezért kérnék hozzá egy boltot is, hogy honnan érdemes.

Előre is köszönöm !

(#11205) d1abLo válasza Maxell014 (#11204) üzenetére


d1abLo
senior tag

TT shock
sharkoon rush

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#11206) Maxell014 válasza d1abLo (#11205) üzenetére


Maxell014
senior tag

a TT nem tetszik neki a sharkoon-t pedig nem nyitja meg de rákerestem és ha az az amit hozott akkor az szóba sem jöhet. esetleg valami más ?

(#11207) CsonkaImo válasza Maxell014 (#11206) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Kicsit drágábban: Creative Tactic3D Alpha

(#11208) Maxell014


Maxell014
senior tag

Elkezdtem közben keresgélni én is és én erre a kettőre jutottam. Ha szerintetek is megfelelőek vagy valamelyik az akkor melyiket ajánljátok ? creative ozone

(#11209) CsonkaImo válasza Maxell014 (#11208) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Én a Fatality-t venném. Ozone-nal nincs tapasztalatom, egy billentyűzetem van tőlük, de ugye ez nem mérvadó mégha jó is. Lehet jó, meg 2 év garancia van rá.

(#11210) minek?:S


minek?:S
őstag

Üdv. Szeretnék fejhallgatót vásárolni az alábbiak alapján:

(1) Zenehallgatás, filmezés, játék
(2) 5, max 6000 Ft, pcx-ről venném.
(3) Nem szükséges a vezeték nélküli.
(4) Fül körül támassza. És ha lehet, legyen a fej résznél is kipárnázva.
(5) Mikrofonos, olyan, amit ha nem kell, fel lehet hajtani.
(6) Nem tudom ennyiért mit lehet elvárni, basszus nem hátrány ha van, ha lehet, akkor 5.1
(7) 3,5-es Jack.
(8) ALC1150(Integrált)
(9) Fekete mindenféleképpen legyen benne, mellette piros vagy kék, de ha csak fehér vagy csak fekete, akkor is tökéletes, úgy is a fejemen lesz, csak villogás ne, illetve, ha lehet, akkor nagyon kívül ne nagyon lehessen hallani, ha a fejemen van.

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#11211) CsonkaImo válasza minek?:S (#11210) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Listába rendezed pcx-en, akkor tudsz válogatni. Ebben a kategóriában igazából mindegy melyiket veszed, hangzásban egyik se a legjobb. Creative HS-450 (nem egy kényelmes darab de viszonylag jó a hangzása, van basszus) vagy Genius HS-G550-et választanám.

[ Szerkesztve ]

(#11212) minek?:S válasza CsonkaImo (#11211) üzenetére


minek?:S
őstag

És ha mondjuk nem most veszek billentyűzetet, és megemelem az árat 10.000 Ft-ra szállítással, mindennel együtt akkor van jobb? TT Shock? Az nagyon be jön most.

Üdv.:M.

(#11213) d1abLo válasza minek?:S (#11212) üzenetére


d1abLo
senior tag

jobb,
kicsiért többért creative alpha

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#11214) exxtremplaye


exxtremplaye
csendes tag

Logitech g430-at hol ajánljátok megvenni? Mert nem nagyon találom.

(#11215) pils00 válasza exxtremplaye (#11214) üzenetére


pils00
tag

Aprón van egy garis 17ért. :)

[ Szerkesztve ]

(#11216) exxtremplaye válasza pils00 (#11215) üzenetére


exxtremplaye
csendes tag

Már elkelt :( tegnap megkérdeztem pedig nagyon érdekelt

(#11217) Bélaaaa válasza exxtremplaye (#11216) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Én egyenesen a Logitechtől vettem.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#11218) exxtremplaye válasza Bélaaaa (#11217) üzenetére


exxtremplaye
csendes tag

És szállítással eggyütt mennyibe került ha szabad megkérdeznem? :)

(#11219) Bélaaaa válasza exxtremplaye (#11218) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Kiszállítás ingyenes, csak a webshop által kiírt összeget kell fizetni.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#11220) exxtremplaye válasza Bélaaaa (#11219) üzenetére


exxtremplaye
csendes tag

Bocsi de még egy kérdés. :) Ebbe a g430-ba akkor van beépített hangkártya ugye?

(#11221) CsonkaImo válasza exxtremplaye (#11220) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Hivatalos weboldalon minden infot megtalálsz. USB-s adapter van hozzá, de te is erre gondolsz.

[ Szerkesztve ]

(#11222) szab.tam válasza CsonkaImo (#11221) üzenetére


szab.tam
nagyúr

mi az, hogy a csomag tartalmában van "usb adapter"?
mit alakít át mire?
(mert hogy ennek szerintem semmi köze a hangkártya kérdéshez.)

***

(#11220) exxtremplaye
430-am nincs.
de ez a 35 utódja.
így gondolom, ugyanaz a móka.
bedugom az usb-t a pc-be, telepítem a drivert, és használom.
tehát nem kell hozzá a pc-ben sem integrált, sem dedikált hangkártya.
nem is tudná őket használni.
magábana fülesben van saját.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#11223) CsonkaImo válasza szab.tam (#11222) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Ez lenne a mellékelt "hangkártya".

Szerk.: Javítsatok ki ha tévedek. :R

[ Szerkesztve ]

(#11224) szab.tam válasza CsonkaImo (#11223) üzenetére


szab.tam
nagyúr

jaaaaaa.
ezt nem tudtam.

bocs.

***

és akkor a másik végen 2 jack van?
tehát lehet használni sima jack-kel akár tv-hez is?
na, ezt jó lennne tisztába tenni.
kicsit megkavarodtam...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#11225) CsonkaImo válasza szab.tam (#11224) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Így van, használhatod akár telefonhoz is. Opció csak az usb-s csatlakozás, lehet hogy a driverben csak akkor tudsz beállításokat alkalmazni. Legalábbis a Creative Tactic3D Sigma-nál így volt. (ugyan ilyen adapteres megoldás)

[ Szerkesztve ]

(#11226) szab.tam válasza CsonkaImo (#11223) üzenetére


szab.tam
nagyúr

totál igazad van.

ezen a videón 5:00 után jól látszik.

***

nem hülyeség.
habár nekem a 35-ön a fülesen lévő dedikált + gombok hasznosabbak.
pl. nyelvtanulásnál a pause aranyat ér.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#11227) CsonkaImo válasza szab.tam (#11226) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Engem nem győzött meg a 430, meg merem kockáztatni, hogy a G35 hangzásban is jobb. Sokkal szimpatikusabb az elődje, még ha te pórul is jártál vele.

(#11228) szab.tam válasza CsonkaImo (#11227) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ja, hogy neked volt/van már mindkettő?

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#11229) CsonkaImo válasza szab.tam (#11228) üzenetére


CsonkaImo
addikt

G35-öt próbáltam, munkatársamnak régóta megvan. Az övét használtam még bf3 megjelenése körül, akkor nagyon tetszett. 430-at csak media markt-ban tapogattam meg, nem keltett minőség érzetet. Persze ettől még lehet jó, meg mindenkinek más az ízlése. Szóval nem mérvadó az én véleményem.

(#11230) ImI87


ImI87
őstag

Hello!
Szeretnék egy mikrofonos fejhallgatót, csapatjátékhoz, ahol fontos a jó kommunikáció. Olyan 10K körül szánnék rá, nincsenek extra elvárásaim. Elég a stereo is, nem kell térhangzás. Legyen rajta normális mikrofon, és nekem szimpatikusabb az usb csati.
Ilyesmi feltételekkel mit tudnátok ajánlani ? (lehet 2-3 alternatíva)

(#11231) Skinny26 válasza ImI87 (#11230) üzenetére


Skinny26
aktív tag

Szia,

Én pár napja vettem egy Creative Tactic3D Alpha-t, 12e-ért vettem meg. ;)

(#11232) -KP-


-KP-
addikt

van jelenleg olyan bolt magyarországon ahol ki lehetne próbálni headseteket? szeretnék kipóráblni pár gamer headsetet de kipóbálás nélkül nem szívesen adnék ki 20-30 ezret...

(#11233) szab.tam válasza -KP- (#11232) üzenetére


szab.tam
nagyúr

tudomásom szerint egyedül a mm-okban van kipróbálási lehetőség, integrált fejtetű, gomba és fülzsír cserével, de csak ha éppen működik a kapcsolótábla, és csak fejhallgatókra.

ha gémer és térhangzású headset-ekre is lenne ilyen lehetőség a kiskerekben, kb. a haramadát adnák el.
(mivel élből kiderülne sokról, hogy fos.)

***

ahol esély van, (inkább volt), rá:
kisebb konzol boltok.
értelem szerűen a konzol kompatibilis füleseket lehetett ezekben kipróbálni.
csak ők meg q*-ra megunták azt a magyar szokást, hogy ott kipróbálta a gyökér, majd elment a szomszédba megvenni, mert ott 200 ft-tal olcsóbb volt.

***

úgyhogy ez pont olyan, mint a pocket pussy.
utáanolvasol felhasználói véleményeknek.
megveszed.
aztán vagy élvezni fogod, vagy nem.
különbség annyi, hogy ha nem tetszik, akkor ezt el lehet adni.
mert hát intim cuccokból a second hand eléggé necces...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#11234) -KP- válasza szab.tam (#11233) üzenetére


-KP-
addikt

kösz, feldobtad a délutánom :DDD

(#11235) +Techno+


+Techno+
tag

Sziasztok!

Valaki ismer olyan gamer headsetet, "fejhallgatók" ami vezeték nélküli és kompatibilis pc-vel és Playstation 4-el és TV-vel is egyaránt?

(#11236) eami válasza +Techno+ (#11235) üzenetére


eami
addikt

(#11237) +Techno+ válasza eami (#11236) üzenetére


+Techno+
tag

Köszönöm a választ de ennyiért már találtam sokkal jobbat.

[Ear Force PX51]

(#11238) eami válasza +Techno+ (#11237) üzenetére


eami
addikt

ez mitől jobb? amúgy erre még rájön +27% áfa meg talán +5% vám is.

(#11239) szab.tam válasza eami (#11238) üzenetére


szab.tam
nagyúr

mert azt ő találta...
(és kb bő 80-ból már itt is van.) :D

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#11240) ricshard444


ricshard444
veterán

Holnap jövök egy kissebb listával, prioritási pontokkal megspékelve, hogy melyik fejhallgatót rendeljem.

Tiamat 2.2 is rajta lesz, de nem meglincselni :D

Vannak dolgok...

(#11241) Nekroseth


Nekroseth
újonc

Háy!

Elég új vagyok még az oldalon és meg kell hagyni elég fura, nem tudtam új témát létrehozni külön ezzel a kérdéssel, úgyhogy ne haragudjatok, de ide tenném fel :

Nemrég vettem egy új alaplapot (kényszerből) egy Asrock 990fx extreme3 at. Ugyanis az előző egy rakás...azelőtti meg kiégett.
A problémálya, hogy a szervízből hazahozva windows 8.1 volt rajta és nem volt hang. Nagy nehezen megcsináltam, de az továbbra is csak 2.1 volt.
A legújabb alaplapi driver, videó driver, realtek driver sem segített.
A gép és az 5.1 között csak az optikai kimenet van bedugva. (ez adja a 2.1et)

A windows 2 opciót ad nekem a "lejátszási" eszközöknék (+egy be nem dugott hdmi kimenetet-ami nem is lenne opció mert nincs az 5.1en csak kimenete)
Egy Speakers opció, ami látszatra látja az 5.1 ez és engedné is beállítani azt, de ha tesztelem nincs hang (csak a csíkok mennek, hogy volna amúgy) Ebből arra gondoltam, hogy ez a másik kimenete a hangnak (ami nincs bedugva)
A másik a Realtek digital output. Ami adja am ostani 2.1 es hangzást és müködik rendesen, de csak 2.1 ugye. Gondolom ez lenne az optikai kimenet? Azóta újratelepítettem a gépet és windows7 et raktam fel. Frissítettem összes update el driver el, de semmi. Detó ugyanaz.

2 napja böngészek, de semmi megoldás...már azt sem tudom hova forduljak. A kedves szervízem egy retardált szar sajnos...értelmes dolgokat nem tud mondani, már 100 szor megbántam hogy egyáltalán bevittem nekik.

Légyszi HELP!

(#11242) ricshard444


ricshard444
veterán

No, a kiszemeltek, egy rövid, laikus, ránézéses véleménnyel:

Meghajtás: Xonar DX

Tiamat 2.2

Járt már itt sok Razer termék, de összességében mindig azt tudtam róla elmondani, hogy túlárazott és sokszor minimum kérdéses minőségű anyagot használnak, nem is értem hogyan tudnak minőséginek a köztudadban maradni, a szinte prémium árazáson felül...
Jelen esetben viszont ez is annyiba fájna, mint a többi, így már csak a tartóssága és a kényelme kérdése, meg persze a hangzása az alább láthatókhoz képest.

Logitech G430

Bevallom én elfogult vagyok kicsit a Logitech márka irányába, mert megelégedéssel használom minden Logitech cuccom (kormány, egér, hangfal, billentyű, mindegyikből több generációnyi és kategóriájú) - off: bár a 2010-13 közötti cuccaikon, nagyon látszik a spórolás-
Ez a G430 szimplán tetszik, egyszerű és letisztult, kérdés, hogy felveszi e a versenyt a Tiamattal?

Steelseries Siberia V2

Nem tűnik túl minőséginek és strapabírónak, a hangzásáról elismerően nyilatkoztatok az esetek többségében, de nálam egyelőre az utolsó helyen van, nem szimpatikus annyira, pöppet túlhypeoltnak tűnik, aztán lehet tévedek.

Logitech G35

Volt itt már G35, már írtam és még mindig tartom, hogy ez a beépített hangkártyás hangzás, ami felkeveri a hangokat, nem igazán nyújtott 35k-t megérő örömöket, a párna anyaga sem volt a legjobb érzés és nem is jack csatis, szóval szerintem ez kilőve, de azért kommentáljátok, ha szeretnétek és szerintetek játszhat ebben a ligában.

Vegyétek úgy, hogy 1 áron venném őket, nincs difi a jelen esetben.
Amit nem írtam, az okkal történt, ezek állnak CSAK a rendelkezésemre.

A legfontosabb, hogy kényelmes legyen 3-4 órás viselés után is, szóval ne a fülemre üljön rá, hanem a fülemet vegye körül teljes mértékben úgy, hogy ne is érjen hozzá, csak köré feküdjön.
Nincs is annál rosszabb, ha egy füles szétnyomja a fület teljesen...

És van egy kakukktojás, kicsivel drágábban, ez már nagyon a határon mozog:

TRITTON 720 (7.1)

Nekem úgy jön át a képen, hogy egy minőségi cucc, de eredetileg konzolhoz van, ha jól láttam.
Igazából ennyit tudok róla,+ hogy páran írták, hogy jó, így a látszólagos "jóságával" még beszorítottam a listába.

Szintén nagyon fontos a hangzás:

A mély legyen szép és kellő mennyiségű, ahogy a tisztaság is legyen a toppon, nem szeretem a tompa, doboz hangzást.
A térhangzás legyen reális élmény amennyire csak lehet az árhoz mérten.Nem olyan cső vagy alagút hatású, mint jónéhány "virtuális 5.1, 7.1" csodánál, nem tudom erre mi a bevett kifejezés, én doboz hangzásnak hívom.

Ne essen szét/törjön el 2-3 éven belül, a mostani 3 évet bírt, míg a héten már a mikrofon vége is letört.
Nem dobálom és taposok rajta, csak felveszem és szépen leteszem az asztalra használat után, évente 1x megeshet, hogy leesik 1 méter magasról, azért az bírja ki, ha úgy adódik.

Elsősorban esti kikapcsolódós játékra és multiplayer partikra lenne.
Az kicsit sem hátrány ha a zenét értékelhető minőségben adja át.
Élményt szeretnék vásárolni, nem szimplán kiegészítőt, ami csak úgy szól és csak kényszerből veszem fel, mert nincs másik fülesem.

Melyiket ajánlanátok és miért?

Úgy gondolom, hogy a Tiamat 2.2 lehet a befutó, de a G430 sem marad el annyival a számomra /talán megint a Logitech-s oldal beszél belőlem/, szóval a ti véleményetek mindenképp eldönti majd azt a bizonyos mérleget.
Ez a választék, ebből tudok csak válogatni, ahogy már írtam.

A legjobb nyilván egy jó kis Stereo füles lenne, de amire azt mondom úgy költenék is, az már nem az én tárcámhoz van szabva.

Ha már ennyit írtam, ajándékozzatok meg tapasztalt, reális és nem elfogult válaszokkal, köszi :R :R

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#11243) szab.tam válasza Nekroseth (#11241) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ez a hagkártyás topic, ide másold be a problémád itteni szövegét.
(az hozzáteszem, hogy elég kotyvaszos a leírás. számodra biztos világos, mert személyesen tapasztaltad a dolgokat, de ha valaki csak ezzel a szöveggel találkozik, nehéz kihámozni, mi is a gond. próbáld úgy elolvasni, hogy a pusztán a szövegből kéne megértened...

A gép és az 5.1 között
csak a csíkok mennek, hogy volna amúgy

mielőtt oda beteszed a kérdéseidet, kicsit szerkeszt és gondold át.
mert egy szakértő sem biztos, hogy kihámozza a dolgot... :)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#11244) d1abLo válasza ricshard444 (#11242) üzenetére


d1abLo
senior tag

innen csak a tiamatot, a steelseriest, tudnád a hangkarival értelmesen használni.
Nekem a sibéria 5. éve üzemel, és baromi sokat használtam ( napi átlag ~5-8 órát). Egyszer kellet kitisztítani a pokmétert de am. semmi baja, bőr kezdi kicsit megadni magát de hát 5 év után várható volt.
ha írsz egy keretet tudok még opciókat adni.

[ Szerkesztve ]

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#11245) d1abLo válasza +Techno+ (#11235) üzenetére


d1abLo
senior tag

Astro A50
a turtle nem olyan jó inkább ezt vedd. Még esetleg Razer chimaera, de azt kicsit mókolni kell.

[ Szerkesztve ]

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#11246) ricshard444 válasza d1abLo (#11244) üzenetére


ricshard444
veterán

Mindenképp 20 alatt kellene szállítással, Ebay-ről.
Inkább 15-17 a max, természetesen a használt is jó.

Vannak dolgok...

(#11247) d1abLo válasza ricshard444 (#11246) üzenetére


d1abLo
senior tag

akkor marad a siberia, az én szemszögemből.

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#11248) ricshard444 válasza d1abLo (#11247) üzenetére


ricshard444
veterán

Mivel jobb választás, mint mondjuk a Tiamat?

Vannak dolgok...

(#11249) d1abLo válasza ricshard444 (#11248) üzenetére


d1abLo
senior tag

minden szempontból. De te döntesz

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#11250) ricshard444 válasza d1abLo (#11249) üzenetére


ricshard444
veterán

Szeretem ha pár sorban megvannak magyarázva a dolgok, nem csak így 2 szóban :D

Vannak dolgok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.