Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10351) d1abLo válasza zümzümm (#10348) üzenetére


d1abLo
senior tag

-

[ Szerkesztve ]

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#10352) d1abLo válasza zümzümm (#10348) üzenetére


d1abLo
senior tag

"Creative Alpha egy rakás szar.
Superlux hd 662b 1 milliószor jobb volt, kár volt ennyit költeni erre a szarra.
USB része használhatatlan (firmware update megtörtént.)
Microfon nem müködik cincog
Hangzás elég ratyi tiszta mély alig van közép meg magas.
Elbasztam 14K-t
Kösz a segitséget."

Reakció:
"Köszönjük ezt az érett, építő jellegű hozzászólást... Pfff kb. le se hánynálak ezek után. Kicsit visszavehetnél az arcodból, és elgondolkozhatnál, hogy mit is hasonlítasz össze mivel. Az Alpha ha tetszik ha nem, a tesztek alapján is, ár értékben vezető helyen lévő GAMER füles. A Superluxod pedig DJ/Hifi fülhallgató. Itt véget is érhet az egész, az összehasonlíthatóság kb. annyi, hogy mind a kettő sztereo füles...
Az ilyesfajta óvodás kirohanások miatt szoktak a bizonytalan emberek másik szar felé hajlani, amivel meg nem lesz elégedett, csak azért, mert 10ből 1 vérpistikének nem tetszik a hangzása... Bahh... Inkább ne is kommentelj ide többet légyszíves...
Az Alphánál nem szériahiba a törés, egyszerűen megesik, kész, ahogy minden mással is. A szaros Superlux is eltörik, ha mindig ugyanott kap egy hajlító/nyíróerőt, ahogy más fülesek is. Nekem is elszaródott a Rage csatlakozója 1 nap után, csere, és lassan-lassan 1 éve hibamentesen működik, fúúú furcsa ugye?! :W
1 tapasztalat alapján szarozni valamit, jaj istenem ilyen világ ez. Azt megértem, hogy csalódtatok benne, nem jött be a hangja (pedig semmi baj nincs vele), vagy eltört (ez oké). Akkor vesz az ember másikat, azzal meg lehet egy tök más baja lesz (ne legyen persze), majd kiderül."

[ Szerkesztve ]

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#10353) Meridius11 válasza d1abLo (#10350) üzenetére


Meridius11
aktív tag

egy ilyen USB-s csoda van hozzá (thx trustudio), ha alaplapi lenne meg se kérdezném.:D

(#10354) d1abLo válasza Meridius11 (#10353) üzenetére


d1abLo
senior tag

Link pls
de szerintem meg am. Fejeshez xonar dg, dgx bestbuy ebben az árban

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#10355) Meridius11 válasza d1abLo (#10354) üzenetére


Meridius11
aktív tag

Nem találok hozzá pontos leírást.

[link]

(#10356) d1abLo válasza Meridius11 (#10355) üzenetére


d1abLo
senior tag

megéri!

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#10357) Flashget válasza d1abLo (#10352) üzenetére


Flashget
félisten

Azóta sem járt itt az illető...
ebben az ár kategóriában nincs jobb USB-s füles. Nekem érdekes módon jó a mikrofon az fw felrakása után, jó a hangszórói is..

Realme GT Master Edition

(#10358) zümzümm válasza d1abLo (#10352) üzenetére


zümzümm
senior tag

És a Sennheiser PC 310?

Creative Alpha vs. Sennheiser PC 310 meccset ki nyerné?:)

(#10359) F.B.I. válasza zümzümm (#10358) üzenetére


F.B.I.
veterán

Amelyik kényelmesebb, mert hiába szól valamelyik minimálisan jobban, ha 5 perc múlva ledobnád a füledről, vagy percenként igazgatni kell....na ebben a Sennheiser az évek alatt nem sokat hibázott. :N

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#10360) d1abLo válasza zümzümm (#10358) üzenetére


d1abLo
senior tag

Egyértelműen alpha...
Van hozzá USB cucc, ami miatt jobban szól
a füled körül van

A sennheiser meg a füledre ül ár, és az idő után kúrva kényelmetlen.

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#10361) F.B.I. válasza d1abLo (#10360) üzenetére


F.B.I.
veterán

Azért az az Alpha sem olyan nagy, többünknek is nyomja a fülét (akik nagyobb füllel rendelkeznek) meg kell próbálni ha lehet. :K Persze nem egy fülre felfekvő, mint a sennheiser de nagyon bele kell tuszkolni az embernek a fület, akinek meg nagyobb füle van egy kicsit, annak meg kész kínszenvedés. Hárman is csak szenvedtünk baráti társaságban a Cretive füleseitől.

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#10362) Meridius11


Meridius11
aktív tag

Én is szűkösnek érzem a Sigmát, ezért filózok a cserén egy ideje. A baj az, hogy az utóbbi hetekben tucatnyi fejest felpróbáltam, de kényelemben közelébe se értek a jó öreg Pioneer SE m290-nek, amit szó nélkül meg is vennék, ha nem lenne olyan mosott és erőtlen a basszusa.

[ Szerkesztve ]

(#10363) d1abLo válasza F.B.I. (#10361) üzenetére


d1abLo
senior tag

Siberia v2, Sennheiser PC360

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#10364) zümzümm


zümzümm
senior tag

Szivesen felpróbálnám én az Alpha-t... De van olyan bolt Bp-en ahol fel lehet próbálni?

(#10365) zozogtti


zozogtti
tag

Sziasztok nekem van egy asus xonar ds hang karin és azt szeretném kérdezni,hogy ezzel a kártyával el tudom érni azt hogy ne keljen vennem gamer fülest ?
Pontosabban elég egy sztero füles és a többit elintézi a hang kari vagy kell vennem egy 7.1 es fülest ?
Remélem értitek :)
A válaszokat előre is köszi

(#10366) d1abLo válasza zozogtti (#10365) üzenetére


d1abLo
senior tag

Ha virtual 7.1/5.1 re gondolsz akkor igen megteszi, bár a DS az inkább hangfalakhoz van optimalizálva.

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#10367) Flashget válasza zozogtti (#10365) üzenetére


Flashget
félisten

DS van a gépemben ami hangfalakhoz van.
az sb alpha saját USB-s hangkártyája fejhallgatóval kenterbe veri. mind hangerőben mind basszus terén. pedig cseréltem is benne IC-t a jobb hangzásért..
sajna ez van...ha sztreó fülest akarsz akkor DG/DGX xonar vagy a DS-től jobb fajta hangkártya ami fejhallgatóra is tervezve van.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#10368) Unteroff


Unteroff
aktív tag

Üdv!

Keresek egy jó gamer fejhallgatót, legfőképpen játékra lenne, de filmnézésre és zenehallhatásra is jó lesz. Most egy egyszerű Panasonic fülhallgatót használok (ha nem hangchatelés, akkor egy Genius SP-K06 hangszóró, bár már régi, nem igazán megfelelő 2.0), mellé egy egyszerűbb Genius csíptetős mikrofont, de a mikrofon nem az igazi játékban, elég halk és sok a zaj, panaszkodnak rá, a fülhallgatókat meg huzamosabb ideig nem bírom, kikezdi a fülkagylómat.

(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?

Elsősorban játék (FPS, shooter, lopakodós, jó, ha hallok minden neszt), másodsorban filmnézés, zenehallgatás.

(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?

Kb. 10-12k gondoltam, ebből asszem' már rendes headsetet lehet venni, de csak a zsinóros fajtából. Nagyon max 15k, ha tényleg megéri, illetve, ha tudok faragni a most vásárolandó egér/billentyű/egérpad árából...

(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?

Vezeték nélkülit preferálnék, de nem akarom, hogy a szabadságérzet a minőség romlására menjen ebben az árkategóriában, így elsősorban zsinóros.

(4) Circumaural vagy supraaural?
Mind a kettő jöhet, bár kicsit jobban érzem magam, ha nem teljesen vágom el magam a külvilágtól (Nagyon utálom azt, mikor én mit sem sejtve zenét hallgatok, és a másik szobából már ordítva hívnak... :( )

(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?

Nem kérdés, mikis, bár visszahajthatós legyen, nem visszahajlítgatós.

(6) Milyen hangzást vársz?

Mindegy, amely a legjobb jön ki ebből az árból, de örülnék egy házimozisnak is :C .

(7) Milyen csatlakozású legyen?

Akkor legyen USB-s, az első hozzászólás alapján azt tetszett meg. Már ha van ebben az árkategóriában.

(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?

Sima alaplapi (Gigabyte GA-970A-UD3P). De mint az első hozzászólásban benne van, akkor jobb lenne az USB-s beépített megoldás.

(9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök?

Egyszerűbb dizájn, de mindegy, csak ne legyen csicsás, matricás,, villogós, világítós. Egy vagy két alapszín (fekete, fekete-vörös, fekete-szürke, stb).

Előre is köszönöm a válaszokat. :R

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#10369) Zsírkrétamen válasza Unteroff (#10368) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Szerintem ebben az árban a Creative Tactic3d Alpha lesz a legjobb :K

(#10370) d1abLo válasza Unteroff (#10368) üzenetére


d1abLo
senior tag

Nem akarlak basztatni de csak egy kicsit kéne visszaolvasni

10e körül mindenkinek az alphát ajánljuk

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#10371) Unteroff válasza d1abLo (#10370) üzenetére


Unteroff
aktív tag

Jónak tűnik...

De egy kritériumnak nem felel meg, hogy nem visszahajthatós a miki, hanem hajlítgatós... :D

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#10372) Flashget válasza Unteroff (#10371) üzenetére


Flashget
félisten

...meg kihúzhatós...

Realme GT Master Edition

(#10373) Unteroff válasza Zsírkrétamen (#10369) üzenetére


Unteroff
aktív tag

És jó ennek a mikije? Néhány helyen írták, kicsit halk, és nem tudják boostolni rendesen... :F

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#10374) HF77


HF77
őstag

heló
segítsetek nekem légyszi!
vásárolni készülök fejhallgatót és az lenne a kérdésem, mit kell néznem vásárláskor??teljesen kuka vagyok hozzájuk.. ;]
mely infók, paraméterek fontosak? márka esetleg?
főleg film és game a prioritás!
láttam 2000-ft-ért és 102-ért is...létezik ekkora különbség? én max 10e szánnék rá...! ennyiért kapható vmi "nóórmális" ? :)
pl: EZ

köszi

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#10375) Bulitt válasza HF77 (#10374) üzenetére


Bulitt
őstag

(#10376) HF77


HF77
őstag

ez konkrétan mit jelent: felépítés zárt..lényeges?

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#10377) Bulitt válasza HF77 (#10376) üzenetére


Bulitt
őstag

Nem, vagy nagyon minimálisan hallatszik a környezet felé a hallgatót zene, vagy film.

(#10378) Zsírkrétamen válasza Unteroff (#10373) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Egész jó :) Le kell hozzá szedni a legfrissebb drivert, és jó lesz, nem halk ;)

(#10379) HF77 válasza Bulitt (#10377) üzenetére


HF77
őstag

:R

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#10380) d1abLo válasza HF77 (#10374) üzenetére


d1abLo
senior tag

superlux nem játszani való

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#10381) HF77 válasza d1abLo (#10380) üzenetére


HF77
őstag

köszi, ezt jó tudni

Te mit ajánlanál..! :)

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#10382) F.Bence


F.Bence
tag

Sziasztok!

Olvasgattam az utóbbi háromnegyed év hozzászólásait (természetesen voltak olyan oldalak amiken átfutottam), de nem állt össze bennem a konkrét kép. Tulajdonképpen szinte csak játékra alkalmas fejhallgatót keresek így a térhangzás/érzet az első szempont, másodlagos a hang minősége. Mindenképpen csak vezetékes érdekel, bár azt nem tudom usb vagy jack (különbséget sem tudom). A lényeg hogy dedikált alaplaphoz lesz amiben már THX minősítésű 7.1-es hangkártya van, annak talán annyira nem szar a minősége és felér egy 4-5 e Ft-os hangkártyával és egyelőre ez elég nekem. Ha kényelmes és még "dizájnos" az sem lenne rossz dolog. :D Konkrét összeget nem tudok írni, mivel újonnan eszem ágában sincs venni, csak használtan jó állapotút. Ennek tudatában mit tudnátok ajánlani? :) :) :) :) Ha esetleg kellene infó amivel könnyebb lenne az ajánlás írjatok vagy kérdezzetek nyugodtan !

Köszi előre is a segítségeteket !

Üdv: Bence

(#10383) d1abLo válasza F.Bence (#10382) üzenetére


d1abLo
senior tag

Lehet hogy thx, de attól még nem fejeshez van optimalizálva

Azért egy keretet mégis szabhatnál, mert elkezdhetjük sorolni 3ezertől kezdve pár száz ezerig is
Thy

[ Szerkesztve ]

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#10384) d1abLo válasza HF77 (#10381) üzenetére


d1abLo
senior tag

Ha ennyit szánsz rá amennyi itt a hirdetésben a fejes ára, akkor sharkoon rush, ha többet írd le pontosan:)
Illetve van dedikált hangkártyád?

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#10385) F.Bence válasza d1abLo (#10383) üzenetére


F.Bence
tag

Használt árat tekintve 10-20 e Ft, fontos az ár/érték arány. Tehát ha a 10 e Ft-os csak minimálissal szarabb mint a 20 e Ft-os, akkor értelemszerűen nem kell a drágább.

(Ha nagyon nagy a különbség akkor hangkártyára is mehet egy 10-es)

[ Szerkesztve ]

(#10386) Meridius11 válasza d1abLo (#10380) üzenetére


Meridius11
aktív tag

Miért lenne alkalmatlanabb játékra, mint mondjuk egy Creative 3d alpha?

[ Szerkesztve ]

(#10387) d1abLo válasza Meridius11 (#10386) üzenetére


d1abLo
senior tag

Mert zenére próbálták tervezni. Nem állja meg a helyét a játékban ahol nem csak a hangminőség számít.
Pozicionált hang, meg a fókusz tartományok meg kanyarba se ugyanazok egy játéknál meg egy zenénél.
Beteszel egy zenét lehet jobban szól a superlux, de ha alácsapsz 1 játékot, aminek már teljesen más a dinamikája egyből felejtős

[ Szerkesztve ]

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#10388) d1abLo válasza F.Bence (#10385) üzenetére


d1abLo
senior tag

szerintem egy xonar dg-t vagy dgx-et mindenképp szerezz be, aztán pedig válogathatsz ezek közül, melyiket sikerül beszerezni
Steelseries siberia
Creative aurvana live

CM sonuz
Steelseries 5h
(Razer Tiamat [nem szeretem])
esetleg feljebbi kategóriából ha sikerül olcsón hozzájutni
Sennheiser PC360
Beyer DT770

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#10389) F.Bence válasza d1abLo (#10388) üzenetére


F.Bence
tag

Köszi a választ. Bár én az árakat használtakra értettem, de akkor gondolom a két árkategória közötti fejhallgatók is jók. :) Tesoro kuven, Asus rog orion, Logitech g430, Creative Tactic3d rage? Ezek közül vagy ehhez hasonlók megérik a felárat?

(#10390) d1abLo válasza F.Bence (#10389) üzenetére


d1abLo
senior tag

Rog orion, illetve a logi nem annyira jó, a másik kettő megéri, és nem kell melléjük hangkártya!

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#10391) Flashget válasza Zsírkrétamen (#10378) üzenetére


Flashget
félisten

nem csak a drivert az fw-t is!
Increases the microphone gain for clearer voice pickup.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#10392) HF77 válasza d1abLo (#10384) üzenetére


HF77
őstag

többnyire xbox360 és film(erősítőről) a cél...ehhez az jó amit írtál? (sharkoon rush)

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#10393) Zsírkrétamen válasza Flashget (#10391) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Igen, persze, ezt is, ez természetes :DDD

(#10394) d1abLo válasza HF77 (#10392) üzenetére


d1abLo
senior tag

Nem értek a konzolokhoz, ha jack dugós akkor jó

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#10395) F.B.I. válasza HF77 (#10392) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nem lesz jó. X360-hoz sajnos speciális fülesek kellenek, a joyba bedugható 2,5"-ös jack miatt, ami a parti chat beszélgetéshez kell. Tritton fülesek között nézelődj vagy bármelyik gyártó, külön X360 edition változatai között. Nekem a Logitech F540 vált be a legjobban de az erősítővel nem működik, mivel teljesen vezeték nélküli.
Ha csak játszani akarsz X360-on és nincs beszélgetés, akkor bármilyen jó, mert bekötöd a boxot egy erősítőbe és abba mehet bármilyen füles vagy a TV-ről veszed a jelet a fülesnek ha van rajta kimenet.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#10396) Cheesus


Cheesus
senior tag

Hali :)
Kicsit eltévedtem a topicoc között, ezért először a Fejhallgató topicba írtam be a kérdésem, de átirányítottak ide, így ha nem bánjátok itt is feltenném a kérdésemet.
Mivel végleg bedöglött a legalapabb Philips fejhallgatóm úgy döntöttem érdemes lenne beruházni egy komolyabb fejhallgatóra, ami hosszabb időt is kibírna.
Elolvastam az összefoglalót, így megpróbálom aszerint leírni a "kívánságomat".
A fejhallgatót mindenképp itthol használnám, nem mászkálnék vele sehova. Elsősorban zenehallgatásra és játékra használnám. (Zenékből inkább a basszusokkal teliek jönnek be, gondolok itt az electrora, hardstyle-ra, nagyritkán rapre). Mindenképpen vezetékesen gondolkodom. Mikrofonos megoldásban gondolkodnék, de ha azt mondjátok hogy megéri inkább egy csíptetős megoldás én rábólintok természetesen. Illetve ahogy néha-néha beleolvasok a topicba mindíg azt veszem észre hogy minden esetben javasoljátok különálló hangkártya beszerzését (gondolom nem ok nélkül.) Én azért leírom, hogy egy AsRock H87 Performance Fatal1ty alaplapom van.
Végül nem írtam a rá szánt összegről. Úgy vagyok vele, hogy fejhallgatót illetve hangkártyát ideális esetben nem igazán kell cserélgetni, de nem is akarok 50-60 ezer Ft-ot rákölteni az egész műveletre.
Szerintem ha ajánlotok egy megfelelő hangkártyát is, akkor jó lenne ha a kettő 30e Ft körül kijönne (ha csak pár ezer hiányzik egy érdemben tényleg jobb fejhallgatótól/hangkártyától az még belefér).
Válaszotokat előre is köszönöm :R

Szerk: Bármit is ajánlotok, érdemes-e esetleg hardveraprón körülnézni, vagy mindenképp érdemes teljesen újat beszerezni? Illetve annyival előrébb vagyok a másik topic-beli tanácsból kiindulva, hogy egy Asus Xonar DG/DGX hangkártyát érdemes lenne beszereznem.

https://www.twitch.tv/csehla

(#10397) sepsi0 válasza Cheesus (#10396) üzenetére


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Tudom Asus DG-t ajánlottátok..... de szeretnék kicsit jobbat.

- ASUS XONAR DX
-Creative X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty Pro

Ezek közül melyiket?
Cél:
Bf3, Bf4 sen hd600 virtual 5.1/7.1.
Köszönöm!

szerk.
Bocs új üzenetet akartam, csak félre nyomtam....

[ Szerkesztve ]

(#10398) d1abLo válasza Cheesus (#10396) üzenetére


d1abLo
senior tag

Steelseries siberia + Asus xonar dg vagy dgx

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#10399) d1abLo válasza sepsi0 (#10397) üzenetére


d1abLo
senior tag

Asus, egyértelmű

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#10400) sepsi0 válasza d1abLo (#10399) üzenetére


sepsi0
őstag

"Asus, egyértelmű"

Akkor 12k-ért megéri megvenni használtan? Igazából nekem nem egyértelmű mert eddig csak alaplapiztam most lenne igazi kártyám és régen a creative volt az isten, most meg mindenhonnan asust nyomják... de hallgatok akkor Rátok és megveszem a dx-et... :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.